Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuri kõne tuludeklaratsiooni täitmise hommikul

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kuri kõne tuludeklaratsiooni täitmise hommikul

Postitas:

Kujutate te sellist asja üldse ette, et saate 15.02 varahommikul despootliku kõne oma eksmehelt (lahus 9 aastat) stiilis teie ja te abikaasa peate kohe püsti hüppama ja oma deklaratsioone täitma jooksma. Kõne põhjus, meil on eksmehega ühine laps, aastaid kasutas tema kahe lapse pealt saadavat soodustust, andsin tema kasuks loobumise, tal teine laps veel. Nüüd aga saime ka meie abikaasaga lapse ja sellest siis taoline kõne varahommikul nii kui 15.02 kukkus…
Selle peale kui ütlesin, et seaduse silmis lisab eelisjärjekorras ühise lapse deklaratsiooni vanem, kes last kasvatab ja kellele laekub riiklik lapsetoetus. Vastu sõim, siis tema võib ise last kasvatama hakata (laps 12-aastane). Et vaadaku me otsekohe järgi, mis summas on meie pere tagastus, kui temal oleks veidigi suurem, täidab tema, sest nii olevat “kasulikum?!” Vastasin rahulikult, et selles mina loogikat paraku ei näe, me ei ole kõik suur, ühine pere ja me pere ei pea loobuma teise pere kasuks ajal mil esimest korda tekkis ka minul võimalus kasutada soodustust.
Tagastatav summa tuligi sama suurusjärk. Seejärel pakuti, et täidame üle aasta, jälle vahva loogika. Aastaid sai tagastuse tema, nüüd hakkame tegema üle aasta. Vastasin, kasvataja, eeskostja olen siiski 12 aastat olnud mina ja minu soov on lisada lapsed oma deklaratsiooni.
Ma ei saa aru, kas inimesel häbiraasu ei ole, teha selline kõne, minul teisel pool hakkas piinlik.

Koondteemat ei hakanud sellise looga risustama, mujale ka lisada ei osanud. Teised sarnases olukorras olnud, kas tõesti on samamoodi saagida tulnud?

+25
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 09:02; 17.02 09:24; 17.02 09:31; 17.02 10:13; 18.02 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondteemat ei hakanud sellise looga risustama, mujale ka lisada ei osanud.

Milleks sa üldse selle teema siia tegid? Kaks päeva hiljem? Et me kaasa kaagutaks, kui siga mees? Vaevalt kedagi huvitab, et sul eksmehega läbisaamine kehv ja üritate teineteisele ära panna, kus aga saab.

+17
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seejärel pakuti, et täidame üle aasta, jälle vahva loogika. Aastaid sai tagastuse tema, nüüd hakkame tegema üle aasta.

Mis sellel loogikal viga on? Kuni temal oli kaks last ja sul üks, siis kasutas tema, sest sina poleks nagunii saanud, aga nüüd, kus teil mõlemal on kaks ja mõlemad saaksite kasutada, kasutaksite kordamööda.

Muidugi võiksite ka nii teha, et ükskōik kumb lisab, jagate tagastatava summa pooleks, kumbki saab poole. See muidugi eeldab, et see, kes teie ühist last ei lisa, usaldab seda, kes lisab.

Ja muidugi võid ka kōik tugevama õigusega (nagu sa ise ütlesid, et sul kui lapse tegelikult kasvatajal on eesõigus) endale hoida.

+13
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni siiani oli läbisaamine vähene, normaalne. Ära panna?
Huvitab, kuidas teised sarnases olukorras käitunud on, päris nii ametlikke asju ei aeta, et keegi hüppab peale ja olgu olla.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 09:02; 17.02 09:24; 17.02 09:31; 17.02 10:13; 18.02 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seejärel pakuti, et täidame üle aasta, jälle vahva loogika. Aastaid sai tagastuse tema, nüüd hakkame tegema üle aasta.

Mis sellel loogikal viga on?

Muidugi võiksite ka nii teha, et ükskōik kumb lisab, jagate tagastatava summa pooleks, kumbki saab poole. See muidugi eeldab, et see, kes teie ühist last ei lisa, usaldab seda, kes lisab.

Sobib, saaks vaid kokkuleppele.

Tema loogika seisnes ju ikkagi selles, et kui tal summa suurem tuleks, peab tema täita saama, mingist jagamisest polnud juttugi.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 09:02; 17.02 09:24; 17.02 09:31; 17.02 10:13; 18.02 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on see päris nõme. Meil oli sarnane lugu. Minu mehel siis 1 laps eelmisest suhtest ja meie ühine laps. Kui meie laps sündis, palusime iga aasta võimalust, et saaksime kanda mehe esimese lapse ka enda deklaratsiooni, kuna mehe eksil üks laps. Mis te arvate, kas inimene oli nõus? Ei. Seda hoolimata sellest, et pakkusime, et teeme summa pooleks ja saab sellega lapse jaoks nö lisaraha. Meie mitteusaldamiseks polnud alust, kuigi suhted ei ole just parimad, aga mees on kenasti aastaid elatist maksnud iga kuu vabatahtlikult. No egas midagi. Pidevalt kuulsime, kuidas makstavast elatisest on vähe, ometi öeldi ära võimalusest saada deklaratsiooni tagastuse kuul seda natukestki lisaraha. Nüüd kuidagi viimasel kahel või kolmel aastal,saime selle nõusoleku. Tegime laste eest tagasisaadava summa pooleks, lisasime sellele meie ühise lapse koolituskulust veel väikse osa, ja kokku sai ta siis meie käest 200 euri selle eest. Eelmisel aastal sündis mehe eksi perre teine laps, väga tore, aga teadsime kohe, et meie seda lisaraha enam ei näe. Nüüd veel juhtusin lugema (ei tea, kas vastab tõele?) et kui ema ise pole tööl käinud ja tulumaksu maksnud, siis saab ta oma elukaaslase(mitte abikaasa) deklaratsiooni kanda nii nende ühise kui ka minu mehe lapse ning et nemad saavad ikkagi selle lisaraha kätte. Riigi silmis see ei loe üldse, et minu mehel on ka kaks last ja õigus kasutada maksuvaba, aga kuna seda saab teha ainult üks vanematest, siis teine jääb lihtsalt ilma. Ometigi peab ta ju ülal mõlemat last. Ei hakka üldse salgama, et lisaraha oleks ikkagi suureks abiks, pole me mingid rikkurid. Ma ei tea, kas oleks kuidagi võimalik, et neile, kes maksavad korrapärselt lastele elatist, oleks võimalus laste maksuvaba mõlemal vanemal?? Muidugi, riik jääks selle võrra vaesemaks..

+5
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:01; 17.02 11:42; 17.02 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen, vastan viimasele. Olen nõus, et praegune süsteem toob vanemate vahele pigem tüli ja riidu, esimest aastat ise sellesse kistud. Tagastuse jagamise, poolitamise võimalus tuleks deklaratsiooni lisada. Riik summat mõlemale poolele jagada ju ei saa, last ei poolita.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 09:02; 17.02 09:24; 17.02 09:31; 17.02 10:13; 18.02 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on see päris nõme. Meil oli sarnane lugu. Minu mehel siis 1 laps eelmisest suhtest ja meie ühine laps. Kui meie laps sündis, palusime iga aasta võimalust, et saaksime kanda mehe esimese lapse ka enda deklaratsiooni, kuna mehe eksil üks laps. Mis te arvate, kas inimene oli nõus? Ei. Seda hoolimata sellest, et pakkusime, et teeme summa pooleks ja saab sellega lapse jaoks nö lisaraha. Meie mitteusaldamiseks polnud alust, kuigi suhted ei ole just parimad, aga mees on kenasti aastaid elatist maksnud iga kuu vabatahtlikult. No egas midagi. Pidevalt kuulsime, kuidas makstavast elatisest on vähe, ometi öeldi ära võimalusest saada deklaratsiooni tagastuse kuul seda natukestki lisaraha. Nüüd kuidagi viimasel kahel või kolmel aastal,saime selle nõusoleku. Tegime laste eest tagasisaadava summa pooleks, lisasime sellele meie ühise lapse koolituskulust veel väikse osa, ja kokku sai ta siis meie käest 200 euri selle eest. Eelmisel aastal sündis mehe eksi perre teine laps, väga tore, aga teadsime kohe, et meie seda lisaraha enam ei näe. Nüüd veel juhtusin lugema (ei tea, kas vastab tõele?) et kui ema ise pole tööl käinud ja tulumaksu maksnud, siis saab ta oma elukaaslase(mitte abikaasa) deklaratsiooni kanda nii nende ühise kui ka minu mehe lapse ning et nemad saavad ikkagi selle lisaraha kätte. Riigi silmis see ei loe üldse, et minu mehel on ka kaks last ja õigus kasutada maksuvaba, aga kuna seda saab teha ainult üks vanematest, siis teine jääb lihtsalt ilma. Ometigi peab ta ju ülal mõlemat last. Ei hakka üldse salgama, et lisaraha oleks ikkagi suureks abiks, pole me mingid rikkurid. Ma ei tea, kas oleks kuidagi võimalik, et neile, kes maksavad korrapärselt lastele elatist, oleks võimalus laste maksuvaba mõlemal vanemal?? Muidugi, riik jääks selle võrra vaesemaks..

Riik ei jää, aga mina jään. Mina maksan tulumaksu täie rauga. Kas selleks, et ühe lapse eest KAHELE vanemale pappi maksta? Ahnus on nii suur??

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:46; 17.02 17:56; 17.02 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on see päris nõme. Meil oli sarnane lugu. Minu mehel siis 1 laps eelmisest suhtest ja meie ühine laps. Kui meie laps sündis, palusime iga aasta võimalust, et saaksime kanda mehe esimese lapse ka enda deklaratsiooni, kuna mehe eksil üks laps. Mis te arvate, kas inimene oli nõus? Ei. Seda hoolimata sellest, et pakkusime, et teeme summa pooleks ja saab sellega lapse jaoks nö lisaraha. Meie mitteusaldamiseks polnud alust, kuigi suhted ei ole just parimad, aga mees on kenasti aastaid elatist maksnud iga kuu vabatahtlikult. No egas midagi. Pidevalt kuulsime, kuidas makstavast elatisest on vähe, ometi öeldi ära võimalusest saada deklaratsiooni tagastuse kuul seda natukestki lisaraha. Nüüd kuidagi viimasel kahel või kolmel aastal,saime selle nõusoleku. Tegime laste eest tagasisaadava summa pooleks, lisasime sellele meie ühise lapse koolituskulust veel väikse osa, ja kokku sai ta siis meie käest 200 euri selle eest. Eelmisel aastal sündis mehe eksi perre teine laps, väga tore, aga teadsime kohe, et meie seda lisaraha enam ei näe. Nüüd veel juhtusin lugema (ei tea, kas vastab tõele?) et kui ema ise pole tööl käinud ja tulumaksu maksnud, siis saab ta oma elukaaslase(mitte abikaasa) deklaratsiooni kanda nii nende ühise kui ka minu mehe lapse ning et nemad saavad ikkagi selle lisaraha kätte. Riigi silmis see ei loe üldse, et minu mehel on ka kaks last ja õigus kasutada maksuvaba, aga kuna seda saab teha ainult üks vanematest, siis teine jääb lihtsalt ilma. Ometigi peab ta ju ülal mõlemat last. Ei hakka üldse salgama, et lisaraha oleks ikkagi suureks abiks, pole me mingid rikkurid. Ma ei tea, kas oleks kuidagi võimalik, et neile, kes maksavad korrapärselt lastele elatist, oleks võimalus laste maksuvaba mõlemal vanemal?? Muidugi, riik jääks selle võrra vaesemaks..

Riik ei jää, aga mina jään. Mina maksan tulumaksu täie rauga. Kas selleks, et ühe lapse eest KAHELE vanemale pappi maksta? Ahnus on nii suur??

Jaa, jube ahne olen tõesti. Kui riik on ette näinud, et alates teisest lapsest makstakse täiendavat maksuvaba lapse ülalpidamise eest, siis võiks ju saada ka seda soodustust kasutada, vaatamata sellele, kas need lapsed elavad ühe katuse all või mitte. Ülal ju neid peetakse ja kui kumbki osapool on omale uue kaaslase leidnud ja lapsed saanud, siis võiks mõlemad pered saada sellise lisasissetulekuga arvestada. Mehel on ju kaks last, riigi silmis peab ta mõlemat ülal pidama ja kohutusi kandma, aga soodustuse kasutamisel seda ei arvestata. Mina maksan tulumaksu, mees maksab. Nagu iga aasta perekoolis näha, siis deklaratsiooni tagastusega saadav raha on väga paljudele peredele OLULINE. Kes kasutab seda perereisi planeerimiseks, kes lastele millegi jaoks, kes uue garderoobi, kes küttepuude jaoks. Võib ju sõimata neid, et lollid ja rumalad, ei oska muul ajal siis raha koguda või, aga reaalsus on paraku teine ja kui selline võimalus on ette nähtud, siis on tobe olukord, kus paljud seda võimalust siiski kasutada ei saa. Ma saan aru jah, et elatisevõlgnikud ei tohiks mingil juhul seda soodustust saada kasutada, aga korralikud pered, kus makstakse korralikult elatist..miks mitte??

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:01; 17.02 11:42; 17.02 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalne oleks, kui lapselt saadav tagastus oleks vaikumisi pool kummalegi vanemale ning võimalus seda siis teisele nö üle kanda.
analoogne pangalaenu intressidega, millest saab samuti kumbki kaastaotleja 1/2 kasutada

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta nii ongi. Meil on samuti kogemus et puhtalt kadedusest ei olda nõus et oma deklarisse mehe esimese lapse lisame. Kuigi tema ei saa nagunii midagi ja meie oleks lausa kahe lapse pealt tulumaksutagastuse saanud.Ja nii aastaid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on see päris nõme. Meil oli sarnane lugu. Minu mehel siis 1 laps eelmisest suhtest ja meie ühine laps. Kui meie laps sündis, palusime iga aasta võimalust, et saaksime kanda mehe esimese lapse ka enda deklaratsiooni, kuna mehe eksil üks laps. Mis te arvate, kas inimene oli nõus? Ei. Seda hoolimata sellest, et pakkusime, et teeme summa pooleks ja saab sellega lapse jaoks nö lisaraha. Meie mitteusaldamiseks polnud alust, kuigi suhted ei ole just parimad, aga mees on kenasti aastaid elatist maksnud iga kuu vabatahtlikult. No egas midagi. Pidevalt kuulsime, kuidas makstavast elatisest on vähe, ometi öeldi ära võimalusest saada deklaratsiooni tagastuse kuul seda natukestki lisaraha. Nüüd kuidagi viimasel kahel või kolmel aastal,saime selle nõusoleku. Tegime laste eest tagasisaadava summa pooleks, lisasime sellele meie ühise lapse koolituskulust veel väikse osa, ja kokku sai ta siis meie käest 200 euri selle eest. Eelmisel aastal sündis mehe eksi perre teine laps, väga tore, aga teadsime kohe, et meie seda lisaraha enam ei näe. Nüüd veel juhtusin lugema (ei tea, kas vastab tõele?) et kui ema ise pole tööl käinud ja tulumaksu maksnud, siis saab ta oma elukaaslase(mitte abikaasa) deklaratsiooni kanda nii nende ühise kui ka minu mehe lapse ning et nemad saavad ikkagi selle lisaraha kätte. Riigi silmis see ei loe üldse, et minu mehel on ka kaks last ja õigus kasutada maksuvaba, aga kuna seda saab teha ainult üks vanematest, siis teine jääb lihtsalt ilma. Ometigi peab ta ju ülal mõlemat last. Ei hakka üldse salgama, et lisaraha oleks ikkagi suureks abiks, pole me mingid rikkurid. Ma ei tea, kas oleks kuidagi võimalik, et neile, kes maksavad korrapärselt lastele elatist, oleks võimalus laste maksuvaba mõlemal vanemal?? Muidugi, riik jääks selle võrra vaesemaks..

Riik ei jää, aga mina jään. Mina maksan tulumaksu täie rauga. Kas selleks, et ühe lapse eest KAHELE vanemale pappi maksta? Ahnus on nii suur??

Jaa, jube ahne olen tõesti. Kui riik on ette näinud, et alates teisest lapsest makstakse täiendavat maksuvaba lapse ülalpidamise eest, siis võiks ju saada ka seda soodustust kasutada, vaatamata sellele, kas need lapsed elavad ühe katuse all või mitte. Ülal ju neid peetakse ja kui kumbki osapool on omale uue kaaslase leidnud ja lapsed saanud, siis võiks mõlemad pered saada sellise lisasissetulekuga arvestada. Mehel on ju kaks last, riigi silmis peab ta mõlemat ülal pidama ja kohutusi kandma, aga soodustuse kasutamisel seda ei arvestata. Mina maksan tulumaksu, mees maksab. Nagu iga aasta perekoolis näha, siis deklaratsiooni tagastusega saadav raha on väga paljudele peredele OLULINE. Kes kasutab seda perereisi planeerimiseks, kes lastele millegi jaoks, kes uue garderoobi, kes küttepuude jaoks. Võib ju sõimata neid, et lollid ja rumalad, ei oska muul ajal siis raha koguda või, aga reaalsus on paraku teine ja kui selline võimalus on ette nähtud, siis on tobe olukord, kus paljud seda võimalust siiski kasutada ei saa. Ma saan aru jah, et elatisevõlgnikud ei tohiks mingil juhul seda soodustust saada kasutada, aga korralikud pered, kus makstakse korralikult elatist..miks mitte??

Lol. Saaks aru, et sa oma lastest räägiks, aga sa loed mehe lapsi ja mehe raha. Ja ära hakka pihta, et kõik ühine jne. Kui mannetu sa ikka oled.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:46; 17.02 17:56; 17.02 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka kiiks, et jätan telo ööseks reageerima, sest ma muud moodi ei oskagi ärgata, kui kellegi kurja kõne peale. Tõmbab korralikult päeva käima noh!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Ma ei tea, kas oleks kuidagi võimalik, et neile, kes maksavad korrapärselt lastele elatist, oleks võimalus laste maksuvaba mõlemal vanemal?? Muidugi, riik jääks selle võrra vaesemaks..

Kui vanemad koos elavad siis kannavad ju samuti mõlemad vanemad laste kulusid. Miks peaks olema lahus elavatel vanematel eelis ja saavad ühe lapse kanda 2x deklaratsiooni ja saavad tulumaksu tagastuse topelt?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 19:10; 17.02 22:07; 18.02 10:05; 18.02 13:26; 18.02 16:50; 18.02 16:50; 19.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Ma ei tea, kas oleks kuidagi võimalik, et neile, kes maksavad korrapärselt lastele elatist, oleks võimalus laste maksuvaba mõlemal vanemal?? Muidugi, riik jääks selle võrra vaesemaks..

Kui vanemad koos elavad siis kannavad ju samuti mõlemad vanemad laste kulusid. Miks peaks olema lahus elavatel vanematel eelis ja saavad ühe lapse kanda 2x deklaratsiooni ja saavad tulumaksu tagastuse topelt?

Sest lahus elavad vanemad on eraldi leibkonnad, näiteks sellepärast. Olgu, tahtsin lihtsalt oma kogemusest kaasa rääkida, aga paistab, et sellises olukorras pole paljud ise olnud ja ei oska mõistlikult kaasa arutleda, sest siin tuleb enamasti ainult sapiseid kommentaare. Kägu 16.04 postitas üsna hea lahenduse, see ju oleks täiesti mõistlik. Ja käod, kes ei saa aru, et paljudes peredes ongi kõik ühine, siis ausalt, mul on teist kahju, sest ju te ei ole heas suhtes olnud, kus nii rõõmud kui mured on jagamiseks, pere eelarve ja tulud/kulud samuti ühised.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:01; 17.02 11:42; 17.02 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline ingel.
Ei. Sina tahad maksumaksja raha lapse eest, kes pole bioloogiliselt sinu oma ega ela sinuga koos. Vaata kust otsast tahad, ikka on selline ahnepäitsa silt küljes.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:46; 17.02 17:56; 17.02 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3042529:
#3042497:
Tegelikult on see päris nõme. Meil oli sarnane lugu. Minu mehel siis 1 laps eelmisest suhtest ja meie ühine laps. Kui meie laps sündis, palusime iga aasta võimalust, et saaksime kanda mehe esimese lapse ka enda deklaratsiooni, kuna mehe eksil üks laps. Mis te arvate, kas inimene oli nõus? Ei. Seda hoolimata sellest, et pakkusime, et teeme summa pooleks ja saab sellega lapse jaoks nö lisaraha. Meie mitteusaldamiseks polnud alust, kuigi suhted ei ole just parimad, aga mees on kenasti aastaid elatist maksnud iga kuu vabatahtlikult. No egas midagi. Pidevalt kuulsime, kuidas makstavast elatisest on vähe, ometi öeldi ära võimalusest saada deklaratsiooni tagastuse kuul seda natukestki lisaraha. Nüüd kuidagi viimasel kahel või kolmel aastal,saime selle nõusoleku. Tegime laste eest tagasisaadava summa pooleks, lisasime sellele meie ühise lapse koolituskulust veel väikse osa, ja kokku sai ta siis meie käest 200 euri selle eest. Eelmisel aastal sündis mehe eksi perre teine laps, väga tore, aga teadsime kohe, et meie seda lisaraha enam ei näe. Nüüd veel juhtusin lugema (ei tea, kas vastab tõele?) et kui ema ise pole tööl käinud ja tulumaksu maksnud, siis saab ta oma elukaaslase(mitte abikaasa) deklaratsiooni kanda nii nende ühise kui ka minu mehe lapse ning et nemad saavad ikkagi selle lisaraha kätte. Riigi silmis see ei loe üldse, et minu mehel on ka kaks last ja õigus kasutada maksuvaba, aga kuna seda saab teha ainult üks vanematest, siis teine jääb lihtsalt ilma. Ometigi peab ta ju ülal mõlemat last. Ei hakka üldse salgama, et lisaraha oleks ikkagi suureks abiks, pole me mingid rikkurid. Ma ei tea, kas oleks kuidagi võimalik, et neile, kes maksavad korrapärselt lastele elatist, oleks võimalus laste maksuvaba mõlemal vanemal?? Muidugi, riik jääks selle võrra vaesemaks..

Riik ei jää, aga mina jään. Mina maksan tulumaksu täie rauga. Kas selleks, et ühe lapse eest KAHELE vanemale pappi maksta? Ahnus on nii suur??

Jaa, jube ahne olen tõesti. Kui riik on ette näinud, et alates teisest lapsest makstakse täiendavat maksuvaba lapse ülalpidamise eest, siis võiks ju saada ka seda soodustust kasutada, vaatamata sellele, kas need lapsed elavad ühe katuse all või mitte. Ülal ju neid peetakse ja kui kumbki osapool on omale uue kaaslase leidnud ja lapsed saanud, siis võiks mõlemad pered saada sellise lisasissetulekuga arvestada. Mehel on ju kaks last, riigi silmis peab ta mõlemat ülal pidama ja kohutusi kandma, aga soodustuse kasutamisel seda ei arvestata. Mina maksan tulumaksu, mees maksab. Nagu iga aasta perekoolis näha, siis deklaratsiooni tagastusega saadav raha on väga paljudele peredele OLULINE. Kes kasutab seda perereisi planeerimiseks, kes lastele millegi jaoks, kes uue garderoobi, kes küttepuude jaoks. Võib ju sõimata neid, et lollid ja rumalad, ei oska muul ajal siis raha koguda või, aga reaalsus on paraku teine ja kui selline võimalus on ette nähtud, siis on tobe olukord, kus paljud seda võimalust siiski kasutada ei saa. Ma saan aru jah, et elatisevõlgnikud ei tohiks mingil juhul seda soodustust saada kasutada, aga korralikud pered, kus makstakse korralikult elatist..miks mitte??

Minu meelest oled küll ahne, kui mehe rahade ja lastega siin arvestad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu iga aasta perekoolis näha, siis deklaratsiooni tagastusega saadav raha on väga paljudele peredele OLULINE.

Mina küll ei ole sellest aru saanud. Kui majanduskriisi alguses valitsus otsustas kaotada tulumaksuvaba miinimumi maksmise esimese lapse eest, siis olid kõik vait. Vaatasin iga päev uudiseid ja imestasin, et tõsteti seakisa õppelaenu intressidest vabastamise vastu, kuid küsimus, mis palju rohkemaid peresid palju suuremas ulatuses puudutas, ei tõstatanud mingit vastukaja. Muidugi oli vastava eelnõu seletuskirjas märge, et see on ajutine ja kriisi ajaks, aga nagu näha, kestab see “kriis” siiani ja ilmselt ei ole tegu sugugi olulise teemaga, sest juba mitmendad valimised tulemas ja keegi ei ole isegi mitte mokaotsast lubanud seda taastada.
Samas päästaks see enamikul juhtudel sellest hoolega lugemisest, mitmes mingi laps kellelegi on ja kelle hingekirja ta ikka kasulikum arvata on.
Teine imelik otsus oli elatise tulumaksustamine. Varem maksis elatiselt tulumaksu elatise saaja ja sel juhul on üsna otsene, et tulumaksuvabastuse ülalpeetava eest saab see, kes tulumaksu maksab, st elatise saaja. Praegu elatis enam maksjale tulumaksuvaba pole, st lapse ülalpidamiskulud on mõlemale vanemale tulumaksuga maksustatavad, mistõttu tõepoolest ei tundu aus, et vabastust kasutada saab ainult üks vanem. (Ja ma olen enamasti elatise saaja poolel, kõrini nendest juttudest, kuidas lapsele ikka midagi ei kulu ja kuidas last kasvatav vanem ikka teise kulul oma elukvaliteeti parandab). Topelt ei ole ka muidugi õiglane, poolitamiseks oleks aga taas mõistlik esmalt taastada tm vaba miinimum alates esimesest lapsest.
Nii et oma ekside ja oma kaaslase eksidega kraaklemise asemel mõelge parem hoolega, keda ja milleks te valite ja mis ootused teil omalt poolt valitsusele ja seadustele on.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 21:31; 18.02 11:08; 18.02 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastasin rahulikult, et selles mina loogikat paraku ei näe, me ei ole kõik suur, ühine pere ja me pere ei pea loobuma teise pere kasuks ajal mil esimest korda tekkis ka minul võimalus kasutada soodustust.
Tagastatav summa tuligi sama suurusjärk.

Milles üldse küsimus seisneb, mida te nii hirmsasti võrdlete seal? Tagastatav summa ei ole mitte sarnane suurusjärk, vaid täpselt võrdne ju, ükskõik kumma deklaris lapsed on – 20% täiendavalt maksuvabast 1848 EUR-ist ehk 369,60 EUR.
Ainus erand, kui emmal-kummal pole sellist summat tulumaksu ära makstud. Ei ole siis või? (Sel juhul saaks aru ka muidugi, miks selle paarisaja euro jagamise pärast vaja sellist tüli tekitada)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Ma ei tea, kas oleks kuidagi võimalik, et neile, kes maksavad korrapärselt lastele elatist, oleks võimalus laste maksuvaba mõlemal vanemal?? Muidugi, riik jääks selle võrra vaesemaks..

Kui vanemad koos elavad siis kannavad ju samuti mõlemad vanemad laste kulusid. Miks peaks olema lahus elavatel vanematel eelis ja saavad ühe lapse kanda 2x deklaratsiooni ja saavad tulumaksu tagastuse topelt?

Sest lahus elavad vanemad on eraldi leibkonnad, näiteks sellepärast. Olgu, tahtsin lihtsalt oma kogemusest kaasa rääkida, aga paistab, et sellises olukorras pole paljud ise olnud ja ei oska mõistlikult kaasa arutleda, sest siin tuleb enamasti ainult sapiseid kommentaare. Kägu 16.04 postitas üsna hea lahenduse, see ju oleks täiesti mõistlik. Ja käod, kes ei saa aru, et paljudes peredes ongi kõik ühine, siis ausalt, mul on teist kahju, sest ju te ei ole heas suhtes olnud, kus nii rõõmud kui mured on jagamiseks, pere eelarve ja tulud/kulud samuti ühised.

Kas maksumaksja peab siis sinu halva suhte kinni maksma?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 19:10; 17.02 22:07; 18.02 10:05; 18.02 13:26; 18.02 16:50; 18.02 16:50; 19.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalne oleks, kui lapselt saadav tagastus oleks vaikumisi pool kummalegi vanemale ning võimalus seda siis teisele nö üle kanda.

analoogne pangalaenu intressidega, millest saab samuti kumbki kaastaotleja 1/2 kasutada

See oleks vaikimisi väga tobe. Lihtsalt selle pärast, et mees on kunagi lapse valmis treinud aga kasvatuspanus on “elatis” praks ta saama tulumaksusoodustust???? Kui haiget juttu saab ikka suust välja ajada.????‍♀️ See soodustus on pigem mõeldud ikka lapsele, ehk siis vanemale, kes last reaalselt kasvatab. Mitte mingite uute naiste puhkusereisedeks. ????‍♀️????‍♀️????‍♀️

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lahus elavad vanemad saaksid tulumaksutagastuse jaoks lapsi n-ö poolitada, vot siis tuleks alles kisa, sest need isad, kes lastele elatist ei maksa, saaksid kah laste pealt tulumaksutagastust. Aga seda kontrollima hakata, kas tulumaksutagastust kasutav laps ikka piisavalt panustab lapse ülalpidamisse, oleks töömahukas ja kulukas kontrollida.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapse isa on varasematel aastatel pakkunud, et teemaalgataja juures kasvava lapse arvelt saadud lisasoodustus läheb pooleks? Kui ei, siis pole ka teemaalgatajal midagi põdeda. Ei pea jagama, kui varem pole sellist kokkulepet olnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanemad koos elavad siis kannavad ju samuti mõlemad vanemad laste kulusid. Miks peaks olema lahus elavatel vanematel eelis ja saavad ühe lapse kanda 2x deklaratsiooni ja saavad tulumaksu tagastuse topelt?

See võiks jaguneda 50/50, nagu jagunevad kahasse laenatud eluaseme intressid. Üleüldse võiks seadused tänapäevaste oludega kohaneda ja hakata arvestama sellega, et paarid ei püsi koos. Tuleks hakata maksma nii tulumaksutagastusi, kui ka laste ja peretoetusi igale vanemale vastavalt nende ülalpeetavate laste arvule. Täna on üsna tavaline see olukord, kus lahkuläinud paaril on kaks ühist last ja siis saab kumbki veel uue partneriga ühe lapse juurde. Miks üks on nüüd rohkem lapsevanem ja pere ning väärt 300€ lisatoetust ja teine mitte? Kulud on ju mõlemal. Perehüvitiste seadus ei ütle, et see raha oleks preemia nähtud vaeva eest, vaid et see on kompensatsioon lastele tehtud kulude eest. Kompensatsioonid peaksid olema võrdsed igale vanemale sõltumata elukohast, kes lapsele kulusid teeb. Elatised on vaieldamatult kulu lastele.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 08:33; 18.02 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See raha on mõeldud lastele aga mitte emale sissetulekute suurendamiseks. Uue pere emal ju su näite järgi ikka ainult 1 laps, eksnaisel kasvatada 3 last. Selline kombineerimine ei ole õige. Lasteraha laekub reaalselt last kasvatavale vanemale. Lastele on ju mõeldud panus mõlema vanema poolt + riiklik laste toetus. Mille eest reaalselt last mitte kasvatav vanem selle laste toetuse saab. Selle arvelt vähendab ju oma panust lapse ülalpidamisse. Ülalpidamisse mitte kasvatusse.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 19:10; 17.02 22:07; 18.02 10:05; 18.02 13:26; 18.02 16:50; 18.02 16:50; 19.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalne oleks, kui lapselt saadav tagastus oleks vaikumisi pool kummalegi vanemale ning võimalus seda siis teisele nö üle kanda.

analoogne pangalaenu intressidega, millest saab samuti kumbki kaastaotleja 1/2 kasutada

See oleks vaikimisi väga tobe. Lihtsalt selle pärast, et mees on kunagi lapse valmis treinud aga kasvatuspanus on “elatis” praks ta saama tulumaksusoodustust???? Kui haiget juttu saab ikka suust välja ajada.????‍♀️ See soodustus on pigem mõeldud ikka lapsele, ehk siis vanemale, kes last reaalselt kasvatab. Mitte mingite uute naiste puhkusereisedeks. ????‍♀️????‍♀️????‍♀️

Mina jään eriarvamusele. Tegemist on siiski tulumaksuvaba rahaga ja selle tagastusega, mitte mingi toetusega. Kui mõlemad vanemad osalevad tulumaksustatud rahaga lapse ülalpidamises, siis on minu meelest mõlemal õigus saada tehtud kulutustelt tulumaks tagasi. Miks issi ostetud lõunasöök peaks tulema maksustatud rahast ja emme ostetud maksuvabast?
Kahjuks ei ole leidnud vanade eelnõude seletuskirju ja ei tea isegi, mis oli Eestis algselt tulumaksuvaba miinimumi filosoofiline sisu (kui seda üldse on olnud, võimalik, et lihtsalt kopeeritigi vorm mujalt maailmast, tühja sest sisust!).
Olen aga maksnud makse ka riigis, kus analoogselt asjal on ajalooliselt filosoofiline sisu olemas: nimelt riik põhimõtteliselt ei maksusta seda osa sissetulekust, mis kulub nö minimaalselt elementaarsele, st toidule, riietele, elukohale. Seal arvestati seda muidugi ka iga ülalpeetava kohta, st kõigi peres elavate alaealiste laste kohta, aga ka abikaasa, üliõpilase, puudega pereliikme jt eest, kes seda ise arvestada ei saa (sissetulek puudub või ei ole piisav), sest nemadki vajavad ju toitu, riiet, elukohta.
Selle loogika kohaselt muidugi, kui isa maksab “ainult” elatist ehk katab sellega osa lapse elementaarsetest kulutustest, võiks temagi saada seda teha tulumaksuvabalt. Arvesta, et praegu on kogu elatis saajale tulumaksuvaba sissetulek!
Muidugi minu meelest veelgi loogilisem oleks, et elatiselt maksab tulumaksu elatise saaja, sellisel juhul muidugi saab saaja ka vastava tulumaksusoodustuse.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 21:31; 18.02 11:08; 18.02 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulumaksu vabastus alates teisest lapsest on ikka mõeldud lapsele, et perel jääks raha rohkem lastega seotud kulusid katta, aga mitte vanema sissetulekute suurendamiseks. Antud loos ju kasvatab ema kahte last ja peabki saama tulumaksu soodustuse. Lapse isa peres kasvab ainult 1 laps. Lapse kulude katmiseks on kummagi vanema nn elatis lapsele + tulumaksu vabastus.
Kas last kasvatav vanem peaks elatist maksvale vanemale andma ka pool eluaseme laenu intressidelt tagasi makstavast osast ja õppemaksudelt tagastatavalt osalt?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 19:10; 17.02 22:07; 18.02 10:05; 18.02 13:26; 18.02 16:50; 18.02 16:50; 19.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See raha on mõeldud lastele aga mitte emale sissetulekute suurendamiseks.

Perehüvitiste seadus ei räägi sissetulekute suurendamisest ega rahadest, mis oleks mõeldud lastele, kuigi arvepidamine laste järgi käib. Perehüvitiste seadus ütleb, et makstavad summad on mõeldud lastele tehtavate kulude korvamiseks. Kogu see perede kaupa arvepidamine on ebaloogiline oludes, kus iga neljas laps elab vaid ühe vanema juures. Lapse ülalpidamiseks teevad kulusid mõlemad vanemad, mõlemad vanemad on maksnud nende kulude tagamiseks kasutatavalt rahalt tulumaksu. Kuidas saab üks vanem olla rohkem õigustatud sellelt rahalt makstud tulumaksu tagasi saama, kui teine? See raha ei ole mõeldud lastele, see ei ole mõeldud last vahetult kasvatava vanema preemiaks. See on seadusesse kirjutatud vahend korvamaks lastele tehtavaid kulutusi. Elatis peaks olema selgelt ja ainult lastele tehtav kulutus.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 08:33; 18.02 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda raha ei arvutata ju lapsele kulutatud summade pealt vaid last kasvatavale vanemale laste kuludeks täiendav hüvitis.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 19:10; 17.02 22:07; 18.02 10:05; 18.02 13:26; 18.02 16:50; 18.02 16:50; 19.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuri kõne tuludeklaratsiooni täitmise hommikul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.