Esileht Koolilaps Kus te kohustusliku kirjanduse raamatuid võtate lugemiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Kus te kohustusliku kirjanduse raamatuid võtate lugemiseks

Postitas:

Kas olete saanud raamatukogust

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 23:39; 27.01 10:39; 27.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 23:54; 27.01 02:39; 27.01 10:28; 27.01 11:21; 30.01 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogust pole võtnud. Tavaliselt kas enda vōi vanemate raamaturiiulist. Harva mõne tuttava käes.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 02:00; 27.01 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogust pole võtnud. Tavaliselt kas enda vōi vanemate raamaturiiulist. Harva mõne tuttava käes.

Uskumatu, et sinu raamaturiiulis on nii “Siim ja sõnad”, “Tõde ja õigus” kui “Minu Brasiilia”. Kõlab äärmiselt ebamõistliku rahakasutusena.

+4
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 23:54; 27.01 02:39; 27.01 10:28; 27.01 11:21; 30.01 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on senimaani olnud kohustusliku kirjanduse raamatuteks sellised teosed, mis tõesti võiks kodus raamaturiiulis olla. Seetõttu ka meie saame kodust või mõnel korral ka tuttava käest. Ühe korra olen ka poest ostnud. Raamatud ei ole minu jaoks kunagi ebamõistlik rahakulutus olnud, kuigi loomulikult on raamatuid, mida ma peaksin ebamõistlikuks kulutuseks.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogust pole võtnud. Tavaliselt kas enda vōi vanemate raamaturiiulist. Harva mõne tuttava käes.

Uskumatu, et sinu raamaturiiulis on nii “Siim ja sõnad”, “Tõde ja õigus” kui “Minu Brasiilia”. Kõlab äärmiselt ebamõistliku rahakasutusena.

Hämmastav, mis kõik mõnele uskumatu võib tunduda. Oleneb ka ju, kui palju inimesel lapsi on. Kui on palju lapsi ja tüüpilisemad kohustusliku kirjanduse teosed, siis ei pruugigi see rahakulutus nii mõistusevastane olla, aeg ja närvid (et kas ikka saan õigeks ajaks raamatu kätte) maksavad ka midagi ja raamatut saab ju terve pere lugeda. Hiljem saab kasvõi antikvariaati või taaskasutusse viia, kui ikka kulutatud rahast nii hirmus kahju on, saab vähemalt midagi oma investeeringust tagasi.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps viiendas klassis, siiani oleme 80% raamatutest kas enda või pigem vanemate raamaturiiulist leidnud. Kuna tean, et vanematekodus enamik vajalikke lasteraamatuid olemas, siis pole endale neid soetanud.

Kui lapsel raamatuga kiire, siis oleme ka raamatukogust laenutanud. Vanematega igal nädalal lihtsalt ei kohtu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogust pole võtnud. Tavaliselt kas enda vōi vanemate raamaturiiulist. Harva mõne tuttava käes.

Uskumatu, et sinu raamaturiiulis on nii “Siim ja sõnad”, “Tõde ja õigus” kui “Minu Brasiilia”. Kõlab äärmiselt ebamõistliku rahakasutusena.

Ega siis raamatuid pea alati raha eest ja poest hankima. Lisaks on paljudel ju oma lapsepõlveraamatud alles, sul ei ole?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 07:22; 27.01 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 2. klass ja pidevalt on häda, sest raamatukogudes (kooli oma ja muudd Tln omas) on välja laenutatud. Kuidagi on siiani saanud. Ühe raamatu ostsin, oöen saanud tuttavalt. Aga seekord jääb lapsel lugemata õigeks ajals, sest raamatut pole. Ma ei ole nõus ostma ega teise linna sõitma laenutama. Saab siis märkuse ja halva hinde ja loeb järele, midagi pole parata.

Ma üldiselt raamatuid ei osta. Ise ka raamatukogust võtan.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole. sageli on otsas. sest kohustuslik on teatud ajaks vaja tervel klassil läbi lugeda ja kes ees see mees. kui töö tehtud, siis jälle saab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad on kodus olemas olnud, ülejäänud raamatukogust. Mõne raamatu puhul olen küll mõelnud, et õpetaja oleks midagi paremini kättesaadavat valida.

Näiteks 2. klassi lapsel juba teine raamat vaja lugeda Perviku Paula-lugude sarjast. Kodule lähemast raamatukogust pole õnnestunud saada, nii et Estrist siis oleme vaadanud, kus on, õnneks kuskilt linna harukogudest ikka veel saanud. Samas klassis on nii mõnigi hädas olnud, raamatukogudes väljas, otsi nagu tikutulega, siis on oodanud, kuni keegi klassis läbi saab ja laenab. Kirjastused võiks järgi vaadata, mida lapsed loevad, mida kogu aeg otsitakse, uuesti välja anda. See Paula-sari on läbi müüdud, loetakse aga koolides päris palju.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogust pole võtnud. Tavaliselt kas enda vōi vanemate raamaturiiulist. Harva mõne tuttava käes.

Uskumatu, et sinu raamaturiiulis on nii “Siim ja sõnad”, “Tõde ja õigus” kui “Minu Brasiilia”. Kõlab äärmiselt ebamõistliku rahakasutusena.

Minu meelest enesestmõistetav.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogust pole võtnud. Tavaliselt kas enda vōi vanemate raamaturiiulist. Harva mõne tuttava käes.

Uskumatu, et sinu raamaturiiulis on nii “Siim ja sõnad”, “Tõde ja õigus” kui “Minu Brasiilia”. Kõlab äärmiselt ebamõistliku rahakasutusena.

See raamat on “Peep ja sõnad”. Tegelikult imestan minagi, et mõnel on kõik raamatud kodus olemas. Kas siis õpetaja annab tõesti vaid nõukaaegset kirjandust lugeda? Minu lastel on tulnud lugeda ikka väga palju raamatuid, mis on trükitud ajal, kui minul veel lapsi polnud ja ise enam lasteraamatuid ei lugenud ning mida poodides enam ei müüda (näiteks “Skellig” või “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”). Osad üsna uuedki raamatud on olnud juba poodides läbi müüdud. Viimane selline oli “Lars LOL”, mis päris uus, aga läbi müüdud. Nüüd tehakse kordustrükke kiiresti ja pole nii suurt probleemi, aga 10-15 aastat tagasi oli olukord mõne raamatu saamisega ikka lootusetu.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogust, siiani pole probleeme olnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaatan tavaliselt raamatukogu e-kataloogist järele, millises harukogus on raamat olemas ja siis sealt võtamegi. tavaliselt olen kohe saanud, aga alati saab ennast tellimuse järjekorda panna. koju ostan ainult neid raamatuid, mille kohta ma tean, et loen neid mitu korda. ei näe mõtet koju hullu raamatukogu tekitada. osasid asju on võimalik ka tallinna keskraamatukogust laenutada ja lugeda nutiseadme abil.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogust pole võtnud. Tavaliselt kas enda vōi vanemate raamaturiiulist. Harva mõne tuttava käes.

Uskumatu, et sinu raamaturiiulis on nii “Siim ja sõnad”, “Tõde ja õigus” kui “Minu Brasiilia”. Kõlab äärmiselt ebamõistliku rahakasutusena.

“Peep ja sõnad” ikka 😉 Kusjuures mul on tõesti need kolm raamatut kōik riiulis olemas paljude teiste kõrval. Meie peres ei ole iial raamatule kuluvat raha raiskamiseks nimetatud. Kõiki raamatuid on loetud korduvalt ning korduvalt erinevate laste poolt. Osasid juba enda ja õe ning venna poolt, osasid oma lapse, sugulaste ning tema sõprade poolt. Nagu miniraamatukogu. Minu kodus on raamatud kõige tähtsamal kohal. Laps on nt selle viie-kuue aasta jooksul, mis lugeda oskab, läbi lugenud üle 200 raamatu.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 02:00; 27.01 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on päris palju olnud kodus. On vanemast ajast raamatuid, olen lapsele ostnud uusi raamatuid lugemiseks õpetajate lugemissoovituste nimekirjadest ning lapse huvisid arvestades. Seetõttu on nii mõnigi tulevane kohustuslik raamat kodus juba olemas ja ka loetud või ostamegi koju, sest loeb (vähemalt osaliseltki) korduvalt. Ning osa kohustusliku kirjandust on ka teema järgi (elulugu, ulme, kriminull …), mida annab jälle soovi korral kodusest raamaturiiulist leida. Meie piirkonna raamatukogust on üldjuhul ka puuduoleva raamatu saanud. Paar korda on olnud juhust, kus olen Tln mingist teisest raamatukogust läinud tooma (ma autoga, lapselt info, kust saab).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistan ka koju osta, kui juba olemas pole enda või vanavanemate juures. Seega ise ostan pigem uuemad koju ja vanu võtan vanematekodust.
Mäletan oma kooliajast nagu loll aja mööda raamatukogus taga ja minu jaoks see mõttetu ajaraiskamine mööda raamatukogust otsida (kõik ei ela Tallinnas, kus estri süsteem,minu kodulinnas käib kõik veel paberlugejakaardi ja mingit onlinesüsteemi ka pole, kui tahad teada, kas raamat on pead ise kohapeal vaatama).
Kahjuks kõike ei saa osta, selle sama Paula lugudega olime ise ka hädas ja lõpuks osta.ee kaudu sain ja osad olen ka raamatuvahetusest saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See raamat on “Peep ja sõnad”. Tegelikult imestan minagi, et mõnel on kõik raamatud kodus olemas. Kas siis õpetaja annab tõesti vaid nõukaaegset kirjandust lugeda? Minu lastel on tulnud lugeda ikka väga palju raamatuid, mis on trükitud ajal, kui minul veel lapsi polnud ja ise enam lasteraamatuid ei lugenud ning mida poodides enam ei müüda (näiteks “Skellig” või “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”). Osad üsna uuedki raamatud on olnud juba poodides läbi müüdud. Viimane selline oli “Lars LOL”, mis päris uus, aga läbi müüdud. Nüüd tehakse kordustrükke kiiresti ja pole nii suurt probleemi, aga 10-15 aastat tagasi oli olukord mõne raamatu saamisega ikka lootusetu.

No täpselt. Minul on suur nõukaaegne raamatukogu pluss vanemate kodus on kappide viisi raamatuid, aga algklassidest peale on enda kapist lapse kohustuslikku kirjandust saanud võtta vaid väga üksikutel juhtudel. Seepärast imestangi.
Elan samuti Tallinnas ning kasutan Keskraamatukogu ja Estrit ning pole kordagi kogenud, et raamatut, mida vaja, ei oleks. Mõnes harus ikka on, tuleb lihtsalt minna järele Koplisse või Piritale.
Jah, raamat on “Peep ja sõnad”, tõesti. Panin kokku “Sirli, Siim ja saladused” ja “Peep ja sõnad” 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 23:54; 27.01 02:39; 27.01 10:28; 27.01 11:21; 30.01 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaatan tavaliselt raamatukogu e-kataloogist järele, millises harukogus on raamat olemas ja siis sealt võtamegi. tavaliselt olen kohe saanud, aga alati saab ennast tellimuse järjekorda panna. koju ostan ainult neid raamatuid, mille kohta ma tean, et loen neid mitu korda. ei näe mõtet koju hullu raamatukogu tekitada. osasid asju on võimalik ka tallinna keskraamatukogust laenutada ja lugeda nutiseadme abil.

Kas peab olema Keskraamatukogu liige,et vaadata kas raamat on olemas ja kus raamatukogus?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 23:39; 27.01 10:39; 27.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peab olema Keskraamatukogu liige,et vaadata kas raamat on olemas ja kus raamatukogus?

ma küsiksin vastu: kas peab olema keskraamatukogu liige, et minna keskraamatukogu või ester.ee kodulehele ja vaadata sealt järgi?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:04; 27.01 11:16; 27.01 13:09;
To report this post you need to login first.

Mina eelistan ka koju osta, kui juba olemas pole enda või vanavanemate juures. Seega ise ostan pigem uuemad koju ja vanu võtan vanematekodust.

Mäletan oma kooliajast nagu loll aja mööda raamatukogus taga ja minu jaoks see mõttetu ajaraiskamine mööda raamatukogust otsida (kõik ei ela Tallinnas, kus estri süsteem,minu kodulinnas käib kõik veel paberlugejakaardi ja mingit onlinesüsteemi ka pole, kui tahad teada, kas raamat on pead ise kohapeal vaatama).

Kahjuks kõike ei saa osta, selle sama Paula lugudega olime ise ka hädas ja lõpuks osta.ee kaudu sain ja osad olen ka raamatuvahetusest saanud.

mis linnast jutt on? Eestis pole küll ühtegi paberlugejakaardil raamatukogu enam. Isegi lähiriikides ei ole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 11:12; 27.01 11:14;
To report this post you need to login first.

Kas peab olema Keskraamatukogu liige,et vaadata kas raamat on olemas ja kus raamatukogus?

ma küsiksin vastu: kas peab olema keskraamatukogu liige, et minna keskraamatukogu või ester.ee kodulehele ja vaadata sealt järgi?

ei pea, kõik kolm Eestis kasutatat raamatukoguprogrammi (ESTER, Urram, RIKS) on avalikult kasutatavad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 11:12; 27.01 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 2. klass ja pidevalt on häda, sest raamatukogudes (kooli oma ja muudd Tln omas) on välja laenutatud.

see kõlab küll väga uskumatult. mul on kolm koolilast ja ma arvan, et 12 a jooksul pole olnud kordagi olukorda, et ühestki tln raamatukogust kohustusliku kirjanduse raamatut ei saa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:04; 27.01 11:16; 27.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peab olema Keskraamatukogu liige,et vaadata kas raamat on olemas ja kus raamatukogus?

ma küsiksin vastu: kas peab olema keskraamatukogu liige, et minna keskraamatukogu või ester.ee kodulehele ja vaadata sealt järgi?

Ei ole vaja mingit sisselogimist ega millegi liige olemist, avad ester.ee lehe ja muudkui uurid, kus on raamat – ja see ei hõlma ainult Keskraamatukogu, vaid ka ülikoolide raamatukogusid, Rahvusraamatukogu ja … kindlasti midagi veel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 23:54; 27.01 02:39; 27.01 10:28; 27.01 11:21; 30.01 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil olid kasutuses järgmised variandid, enamkasutatav variant eespool):
– võtsime kodusest raamaturiiulist (üle poole juhtudel)
— võtsime raamatukogudest:
a) tallinna keskraamatukogu
b) lapse kooli raamatukogu
c) meie kodule lähim keskraamatukogu tallinna haruraamatukogu
d) infosüsteemi ESTER põhjal välja otsitud mõne teise linnaosa raamatukogu, kus antud raamat saada oli (männiku, nõmme, laagna, männi jne)
e) infosüsteemi URRAM põhjal välja otsitud harjumaa rmtk, kus antud raamat saada oli (nt lagedi, jüri, viimsi jne)
– ostsime uuskasutuskeskusest või osta.eest 10 sendi kuni 3€ eest (osa sai hiljem uuskasutuskeskusse viidud, osa jäi koju)

eriti hea oli gümn.osas: tegime lapsega nagunii õppesõitu, siis sai sobiv raamatukogu registrist välja valitud ka selle järgi, kuhu algajal autojuhil oleks huvitavam ja harivam oma raamatu järgi sõita 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:22; 27.01 11:29; 27.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 2. klass ja pidevalt on häda, sest raamatukogudes (kooli oma ja muudd Tln omas) on välja laenutatud.

see kõlab küll väga uskumatult. mul on kolm koolilast ja ma arvan, et 12 a jooksul pole olnud kordagi olukorda, et ühestki tln raamatukogust kohustusliku kirjanduse raamatut ei saa.

ei oska otsida ester.ee lehelt t ei näita kus tallinna raamatukogudes on SÖÖBIK JA PISIK raamat

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 23:39; 27.01 10:39; 27.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei oska otsida ester.ee lehelt t ei näita kus tallinna raamatukogudes on SÖÖBIK JA PISIK raamat

https://www.ester.ee/search~S1*est/X?SEARCH=(s%C3%B6%C3%B6bik)&searchscope=1&m=a

edasi vajutad vastava aasta teosel ning siis sinisele nupule, vali kõik eksemplarid.
ainuüksi seda väljalasete nimekirja 1. lingil oleva aastakäigu raamatut on rohkem kui 10 tln raamatukogus Siin lingil sõna rmt all!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:22; 27.01 11:29; 27.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ester.ee on see maagiline aadress, kus tallina ja tartu raamatukogude e-kataloog asub. Paremal pool on ka nupp “Abi”, kust saab juhendid. Kuigi lihtsalt pealkirja ja autori järgi otsimine ei ole keeruline ka ilma abita.

E-raamatukogu on aadressil https://ellu.keskraamatukogu.ee . Seal peab ennast kasutajaks registreerima ja valik ei ole väga lai, aga mõned asjad on olemas, aga võibolla oleks lapsel just põnev vahelduseks raamatut tahvelarvutist lugeda. Hetkel olid näiteks Tõde ja õigus, Sirly, Siim ja saladused ning Kuritöö ja karistus täiesti olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas saab koju laenutada ka rahvusraamatukogust ja lastekirjanduse keskusest. Vähemalt keskharidusega lapsevanem peaks saama laenutada ka akadeemilisest raamatukogust. Ja kui tõesti kuskil enam koju laenutatavaid eksemplare pole, siis rahvusraamatukogus ja osaliselt ka keskraamatukogus on olemas kohapeal kasutatavad eksemplarid. Neid koju ei laenutata, saabki ainult lugemissaalis lugeda. Nii et hea tahtmise korral saab raamatu alati loetud.
Tartus peaksid olema samalaadsed võimalused. Väiksemate raamatukogude kohta ma ei tea, kas neil on kohalkasutuseksemplarid või mitte.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 12:13; 30.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Koolilaps Kus te kohustusliku kirjanduse raamatuid võtate lugemiseks