Esileht Koolilaps Kus te kohustusliku kirjanduse raamatuid võtate lugemiseks

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Kus te kohustusliku kirjanduse raamatuid võtate lugemiseks

Postitas:
Anonymous

“Peep ja sõnad” on riiulis esimese lapse ajast. “Sirli, Siim…” kingiti esimesele lapsele. “Minu …” sarja raamatute puhul vaatan, kuidas tuju on. Kui saab raamatukogust lihtsalt, võtan(b) sealt. Kui keerulisem või rohkem kulutamise tuju, siis otsin soodsaima ostukoha ja hiljem käib raamat suguvõsas ühe tiiru ära. Viimase raamatu võis vabalt valida. Selleks sai uuskasutuskeskusest ostetud klassika. Tavaliselt suunan esimesel võimalusel lugema, kui raamatukogus konkurents väiksem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt suunan esimesel võimalusel lugema, kui raamatukogus konkurents väiksem.

ja meie lastel on tavaliselt ka valik, lugeda tuleb üht raamatut kolmest-neljast. siis ongi oma otsustada, kas lähed teise linnaserva oma esimese eelistuse raamatut tooma või võtad kodu kõrvalt teise eelistuse ja loed seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:04; 27.01 11:16; 27.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatuvahetusest, raamatukoist ja vanaraamatust olen nii mõnegi raamatu ostnud. Lapsi ka mitu ja samad raamatud leiavad kasutust mitu aastat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

raamatuid olen lapsele laenanud raamatukogust. kuigivõrd need raamatud varieeruvad kooliti ja õnneks vist kõigil korraga ka pole samad asjad.

nendest nõukogude-aegsetest raamatutest. väga vanade raamatute puhul mina pelgan seda, et miskit võib olla muudetud. kui õigesti mäletan, siis “Sipsiku” puhul vist oli uuemas versioonis mingi lugu juures? ja mõnikord on ka uuematel väljaannetel tõlge paranenud/uuendatud. mõned õpetajad lisavad ka juurde, et mis aasta raamatut lugema peaks.

ma imestasin, et üks kõrgkool 1. kursusele kooli alguses teeb infopäeva-koolituse selle kohta, kuidas kasutada raamatukogu otsingusüsteemi. aga tuleb välja, et vajalik asi 😀 .

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ostnud Osta.eest sügisel või juba kooliaasta eelsel kevadel näiteks, kui on teada kohustuslik kirjandus. Osasid raamatuid enam poes polegi. Algklasside raamatud olid palju juba kodus olemas. Raamatukogus on kõik just õigeks ajaks tühjad olnud.
“Peep ja sõnad” näiteks oli mu enda kooliajast kohustuslik kirjandus vanematekodus olemas, Sipsik, Karu maja jms samuti, sealt pole aga võtta Kivirähu lasteraamatuid jms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

raamatuid olen lapsele laenanud raamatukogust. kuigivõrd need raamatud varieeruvad kooliti ja õnneks vist kõigil korraga ka pole samad asjad.

nendest nõukogude-aegsetest raamatutest. väga vanade raamatute puhul mina pelgan seda, et miskit võib olla muudetud. kui õigesti mäletan, siis “Sipsiku” puhul vist oli uuemas versioonis mingi lugu juures? ja mõnikord on ka uuematel väljaannetel tõlge paranenud/uuendatud. mõned õpetajad lisavad ka juurde, et mis aasta raamatut lugema peaks.

ma imestasin, et üks kõrgkool 1. kursusele kooli alguses teeb infopäeva-koolituse selle kohta, kuidas kasutada raamatukogu otsingusüsteemi. aga tuleb välja, et vajalik asi ???? .

Meil koolitati lapsed ESTERit kasutama juba 3. klassis:)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 07:22; 27.01 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Tallinnas, alati olen raamatukogust saanud kui kodus ei ole. Mõnikord on küll tulnud seetõttu natuke kaugemale sõita aga alati olen saanud. Haruldasi eestikeelseid raamatuid saab enamasti Lasnamäe raamatukogudest, seal nii suurt nõudlust ei ole.
Väiksemas kohas võib tõesti juhtuda, et ei saa raamatukogust aga Tallinnas pole ma hätta jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on kõik raamatud kodus olemas olnud. Paaril korral olen siis, kui laps saab sügisel nimekirja kätte, tellinud raamatud vanaraamat.ee vms poest. Ühe korra, vist oli “Meelis”, laenutas kooli raamatukogust.
Miks? Ta mul aeglane lugeja ja siis pole vaja jälgida tagastamise tähtaega ega pikendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan oma kooliajast nagu loll aja mööda raamatukogus taga ja minu jaoks see mõttetu ajaraiskamine mööda raamatukogust otsida (kõik ei ela Tallinnas, kus estri süsteem,minu kodulinnas käib kõik veel paberlugejakaardi ja mingit onlinesüsteemi ka pole, kui tahad teada, kas raamat on pead ise kohapeal vaatama).

no sina pole vist küll oma 20a raamatukogus käinud, et sellist juttu räägid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks see mõttetu ajaraiskamine mööda raamatukogust otsida (kõik ei ela Tallinnas, kus estri süsteem,minu kodulinnas käib kõik veel paberlugejakaardi ja mingit onlinesüsteemi ka pole, kui tahad teada, kas raamat on pead ise kohapeal vaatama).

estris on tõesti tallinn ja tartu,
kuid kõikide muude piirkondade raamatukogud on koos URRAM-is, selle veebilehe uus aadress on http://www.lugeja.ee

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:22; 27.01 11:29; 27.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 2. klass ja pidevalt on häda, sest raamatukogudes (kooli oma ja muudd Tln omas) on välja laenutatud. Kuidagi on siiani saanud. Ühe raamatu ostsin, oöen saanud tuttavalt. Aga seekord jääb lapsel lugemata õigeks ajals, sest raamatut pole. Ma ei ole nõus ostma ega teise linna sõitma laenutama. Saab siis märkuse ja halva hinde ja loeb järele, midagi pole parata.

Ma üldiselt raamatuid ei osta. Ise ka raamatukogust võtan.

Nagu päriselt jonnid ega hangi lapsele raamatut, vaid lased tal kehva hinde saada?!?
Ma ostan raamatuid koju ka niisama, mitte sellepärast, et see on koolis kohustuslik. Millal sa seda raamatut siis otsima hakkasid? Päev enne, kui laps peab vastama? Ja mis jube haruldane raamat see on, mis igalt poolt ära laenutatud?
Järgmise raamatu võibolla laenutad siis õigeaegselt ja varem

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas olete saanud raamatukogust

Mind jälle huvitab, kas selliste imelike ühelauseliste teemaalgatuste taga on inimene, kes päriselt ei oska lahendada probleemi kust saada lugemiseks raamatuid.

Minu lastel on senimaani olnud kohustusliku kirjanduse raamatuteks sellised teosed, mis tõesti võiks kodus raamaturiiulis olla. Seetõttu ka meie saame kodust või mõnel korral ka tuttava käest. Ühe korra olen ka poest ostnud. Raamatud ei ole minu jaoks kunagi ebamõistlik rahakulutus olnud, kuigi loomulikult on raamatuid, mida ma peaksin ebamõistlikuks kulutuseks.

Mina olen pärit kodust, kus raamatuid oli riiulite kaupa. Ja olin ka usin lugeja. Aga sellest hoolimata pean ma tänapäeval ebamõistlikuks kulutuseks kõiki kohustusliku kirjanduse raamatuid koju osta. Klassika nagu “Kevade” ning “Tõde ja õigus” on loomulikult olemas, aga mingeid “Minu” sarja raamatuid ma küll endale koju hankida ei kavatse. Esiteks pole raamatute hind enam võrreldav nõukaajal välja antud raamatute hinnaga ja teiseks pole mul kodus lihtsalt füüsiliselt ruumi. Raamatukogud on täiesti olemas ja toimivad ja Tallinnas elades pole ka mingit probleemi neid kasutada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me võtame 95% raamatukogudest. Kuigi mul 3 last, siis osta ma küll ei näe mõtet, need peaks ju vahepeal mitu aastat kodus kuskil olema ja ruumi võtma. Pealegi ei loe lapsed samasid raamatuid. Esimesed lapsed on praegu 3. ja 2. klass, aga kõik raamatud ei kattu.
Sipsik ja mõni teine raamat on enda lapsepõlvest alles.

Minu lapsepõlvekodus oli ka palju raamatuid ja oma täiskasvanu elu alguses ostsin ka tihtipeale raamatuid, aga kui lapsed sündisid, siis kuidagi hakkas kitsas ja raamatud ahistasid mind. Koguvad ainult tolmu, mitu korda sa ikka samu raamatuid loed. Andsin ära.

Isegi mu kaheaastane kasutab raamatkogu. Iga nädal peaaegu toome uue portsu papist tugevaid raamatuid ja loeme neid nii lõuna- kui ööunne minnes. Ma ei suudaks kuudeviisi sama raamatut lapsele ette lugeda, aga kümneid raamatuid osta tundub ka jällegi mõttetu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps hangib raamatud reeglina ise, 2. klass. Kohe esimese klassi alguses õpetati lapsed kasutama kooli raamatukogu. Linnaosa raamatukogus käin aeg-ajalt lastega nagunii ning vahel laenutame sealt ka kohustuslikku kirjandust. Paar korda on juhtunud, et pole esimesel katsel raamatut saanud ei koolist ega kohalikust raamatukogust, kuid alati on olukord lahenenud. Siis laps lihtsalt ütleb aegsasti õpetajale, et ei saanud raamatut ning kui kogu klassilt küsida, siis selgub, et on võimalik laenata mõnelt klassikaaslaselt või leidub keegi, kellel tegelikult raamatukogu raamat on läbi loetud ja saab selle kooli tagasi tuua. Korra õpetaja lubas asendada raamatu teisega. Loomulikult ei käi sellised läbirääkimised samal päeval ega päev enne tähtaega, vaid vähemalt nädal enne. Kodus olemas on meil umbes veerand raamatutest, mida seni on lugeda antud. Raamatute valik on väga hea, leidub nii vanu klassikuid nagu Sipsik kui ka uusi teoseid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, et sinu raamaturiiulis on nii “Siim ja sõnad”, “Tõde ja õigus” kui “Minu Brasiilia”. Kõlab äärmiselt ebamõistliku rahakasutusena.

Enda asi, mida oma rahaga teen. Pigem investeerin heasse raamatusse kui Wolti, Bolti, igaõhtusesse veini, pidudesse, kohvikutesse, mõttetutesse päevitusreisidesse mere äärde.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps hangib raamatud reeglina ise, 2. klass. Kohe esimese klassi alguses õpetati lapsed kasutama kooli raamatukogu. Linnaosa raamatukogus käin aeg-ajalt lastega nagunii ning vahel laenutame sealt ka kohustuslikku kirjandust. Paar korda on juhtunud, et pole esimesel katsel raamatut saanud ei koolist ega kohalikust raamatukogust, kuid alati on olukord lahenenud. Siis laps lihtsalt ütleb aegsasti õpetajale, et ei saanud raamatut ning kui kogu klassilt küsida, siis selgub, et on võimalik laenata mõnelt klassikaaslaselt või leidub keegi, kellel tegelikult raamatukogu raamat on läbi loetud ja saab selle kooli tagasi tuua. Korra õpetaja lubas asendada raamatu teisega. Loomulikult ei käi sellised läbirääkimised samal päeval ega päev enne tähtaega, vaid vähemalt nädal enne. Kodus olemas on meil umbes veerand raamatutest, mida seni on lugeda antud. Raamatute valik on väga hea, leidub nii vanu klassikuid nagu Sipsik kui ka uusi teoseid.

Lõpuks üks, kes ei räägigi sellest, kuidas ta ennast ribadeks tõmbab, et lapsele raamatut hankida 🙂 Meilgi sama lugu – raamatute hankimine on lapse mure. Oskab kasutada kooli ja linna raamatukogusid, oskab sõpradega läbi rääkida, kui raamatukogust otsas on. Osad raamatud on meil kodus olemas ja mõne oleme siiski ostnud ka.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 17:03; 02.02 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed muretsevad ise omale raamatud, mida lugema peab…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 10:52; 30.01 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks üks, kes ei räägigi sellest, kuidas ta ennast ribadeks tõmbab, et lapsele raamatut hankida ???? Meilgi sama lugu – raamatute hankimine on lapse mure. Oskab kasutada kooli ja linna raamatukogusid, oskab sõpradega läbi rääkida, kui raamatukogust otsas on. Osad raamatud on meil kodus olemas ja mõne oleme siiski ostnud ka.

Eks see oleneb ka lapse vanusest. Oma 1. ja 2. klassis käivatele lastele vaatan ma internetist, millises raamatukogus vajalik raamat olemas on, ja kui neile tuttavas raamatukogus on järel vaid üks eksemplar, broneerin selle ära. Järele lähevad ise. Mittekohustuslikku kirjandust laenutavad samuti ise. Kooliraamatukogu neil kahjuks pole, muidu saaksid vist täiesti ise hakkama.
Mu 7. klassis käiv laps saab ammu juba ise hakkama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 12:13; 30.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks üks, kes ei räägigi sellest, kuidas ta ennast ribadeks tõmbab, et lapsele raamatut hankida ???? Meilgi sama lugu – raamatute hankimine on lapse mure. Oskab kasutada kooli ja linna raamatukogusid, oskab sõpradega läbi rääkida, kui raamatukogust otsas on. Osad raamatud on meil kodus olemas ja mõne oleme siiski ostnud ka.

Eks see oleneb ka lapse vanusest. Oma 1. ja 2. klassis käivatele lastele vaatan ma internetist, millises raamatukogus vajalik raamat olemas on, ja kui neile tuttavas raamatukogus on järel vaid üks eksemplar, broneerin selle ära. Järele lähevad ise. Mittekohustuslikku kirjandust laenutavad samuti ise. Kooliraamatukogu neil kahjuks pole, muidu saaksid vist täiesti ise hakkama.

Mu 7. klassis käiv laps saab ammu juba ise hakkama.

Mul koolilapsed 9 ja 14, siiani pole mina neile ühtegi raamatut sebinud. Ei mäleta ka enda lapsepõlvest, et see kellegi teise mure oleks olnud peale minu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 10:52; 30.01 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, et sinu raamaturiiulis on nii “Siim ja sõnad”, “Tõde ja õigus” kui “Minu Brasiilia”. Kõlab äärmiselt ebamõistliku rahakasutusena.

Enda asi, mida oma rahaga teen. Pigem investeerin heasse raamatusse kui Wolti, Bolti, igaõhtusesse veini, pidudesse, kohvikutesse, mõttetutesse päevitusreisidesse mere äärde.

Muidugi on oma asi. Ühed mõttetud kulutused mõlemad. NB! kirjaoskamatud, tähelepanu – mitte raamatute lugemine pole mõttetu, vaid nende ostmine.

Lõpuks üks, kes ei räägigi sellest, kuidas ta ennast ribadeks tõmbab, et lapsele raamatut hankida ???? Meilgi sama lugu – raamatute hankimine on lapse mure. Oskab kasutada kooli ja linna raamatukogusid, oskab sõpradega läbi rääkida, kui raamatukogust otsas on. Osad raamatud on meil kodus olemas ja mõne oleme siiski ostnud ka.

Tubli laps siis. Ja ilmselt on elukoht ja/või kool kuskil raamatukogude lähedal. Minu jaoks pole raamatute toomine raamatukogust kunagi mingi ribadeks kiskumine olnud, lihtne ju – vaatad netist, kus on, mõtled oma trajektoori läbi ja lähed sinna haruraamatukogusse, mille oma käikudega kõige paremini ühildada suudad. Kui ma last sundinuks neid käike ise tegema, siis läinuks tema päevad ikka väga pikaks, mul oli ise autoga minna palju lihtsam. Ei ole see mingi võistlus, et kelle laps varem ise raamatukogus käima hakkab – iga asi omal ajal.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 23:54; 27.01 02:39; 27.01 10:28; 27.01 11:21; 30.01 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eliitkoolides on ka päris tavapärane, et vanemad ikka sebivad lastele need raamatud. Laste päevad on pikad, peale kooli veel trenn (sageli mitugi) ja siis õhtul veel õppimine. Millal neil see aeg bussidega linna teise otsa sõita raamatu järgi?
Ja ma ka ei poolda riiulite viisi neid tolmukogujaid kodus. Teatmeteosed, õpikud, jms, jah, ja mõni lemmikraamat, aga et kohe kõik kohustusliku kirjanduse raamatud, no tõesti pole vaja. Mõned, mida kõik 3 last on pidanud lugema, on tõesti olemas kodus, aga enamust siiski mitte. Ja ma kasutan veel juhust ise ka need kohustuslikud kirjanduse raamatud (uuesti) läbi lugeda kui raamatukogust võtan, inimese arvamused ja hinnangud elu jooksul väga muutuvad.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 16:29; 03.02 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eliitkoolides on ka päris tavapärane, et vanemad ikka sebivad lastele need raamatud. Laste päevad on pikad, peale kooli veel trenn (sageli mitugi) ja siis õhtul veel õppimine. Millal neil see aeg bussidega linna teise otsa sõita raamatu järgi?

Minuarust on eliitkoolides üsna korralikud kooliraamatukogud ja suur osa kohustuslikku kirjandust seal olemas. Isegi kui eksemplare on vähem kui lapsi, siis sealsete koolide lapsed on enamasti piisavalt kiired lugejad, nii et sama eksemplar jõuab lugemiseks antud aja jooksul mitme lapse käest läbi käia.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 17:03; 02.02 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis polegi kohustuslikku kirjandust. Vähemalt 1. kooliastmes, kus mu lapsed on. Lugema peab, aga raamatud saab alates 1. klassist ise valida. Kogu aeg peab lugema ja kord nädalas on jutustamised-joonistamised. Raamatu võib valida kodust või (kooli)raamatukogust. Kindlasti õpetaja ka annab oma soovitusi, aga mu lapsed on siiani valinud kodusest raamatukogust lugemist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eliitkoolides on ka päris tavapärane, et vanemad ikka sebivad lastele need raamatud. Laste päevad on pikad, peale kooli veel trenn (sageli mitugi) ja siis õhtul veel õppimine. Millal neil see aeg bussidega linna teise otsa sõita raamatu järgi?

Minuarust on eliitkoolides üsna korralikud kooliraamatukogud ja suur osa kohustuslikku kirjandust seal olemas. Isegi kui eksemplare on vähem kui lapsi, siis sealsete koolide lapsed on enamasti piisavalt kiired lugejad, nii et sama eksemplar jõuab lugemiseks antud aja jooksul mitme lapse käest läbi käia.

Meie oleme raamatut seni ikka käes hoidnud, kui lapsel lugemiskontroll tehtud. Koolis käib arutelusid ja esitatakse küsimusi ja kodutöid, mis eeldavad teosest järgivaatamist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 16:29; 03.02 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kodus olemas pole siis ostan, raamatuid pole kunagi liiga palju ning üldiselt kipuvad need kohustuslikud raamatud korduma ja noorematel seega on muretu. Ostan lastele ja endale igakuiselt raamatuid ka lugemiskohustuseta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raamatukogust ei saa, siis äkki küsid Facebooki kaudu kuskilt grupist. Olen nii leidnud lapsele raamatuid laenuks ja ka ise laenutame välja.
Kodus on üsna suur raamatukogu, vanematel pigem nõukaaegne.
Mul endal pole Facebooki, mees on otsinud gruppidest. Sekkume kui laps ise ei leia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 2. klass ja pidevalt on häda, sest raamatukogudes (kooli oma ja muudd Tln omas) on välja laenutatud. Kuidagi on siiani saanud. Ühe raamatu ostsin, oöen saanud tuttavalt. Aga seekord jääb lapsel lugemata õigeks ajals, sest raamatut pole. Ma ei ole nõus ostma ega teise linna sõitma laenutama. Saab siis märkuse ja halva hinde ja loeb järele, midagi pole parata.

Ma üldiselt raamatuid ei osta. Ise ka raamatukogust võtan.

On olemas selline asi nagu raamatukogudevaheline laenutus. Tuleb minna raamatukokku ja oma mure ära rääkida. Ise pead raamatu transpordi kinni maksma. Ma olen mitu korda niimoodi tellinud raamatuid, mida meie maakonnas üldse pole, kas Tartust või Tallinnast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 05:16; 05.02 05:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed loevad raamatukoguraamatuid. Meil on uues kodus raamaturiiulid veel soetamata ja raamatud on alles kastides, nii et laenutame ka neid raamatuid, mis endal olemas. Ise tuttavatelt ei laenuta ja ei taha ka teistele laenutada, sest mul on nii palju raamatuid elus ära laenatud ja tagasi pole toodud, et tõesti ei soovi seda veel ja veel kogeda (tuttav küsib ja lubab kahe või kolme nädala pärast tagasi tuua, aga uued asjad tulevad peale ja pole meeles, et sai laenatud, kui ükskord meelde tuleb, siis kas ei mäleta, kellele, või kui on kirja pandud, siis väidab tuttav, et ta pole saanud või on tagasi toonud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 05:16; 05.02 05:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatukogust pole võtnud. Tavaliselt kas enda vōi vanemate raamaturiiulist. Harva mõne tuttava käes.

Uskumatu, et sinu raamaturiiulis on nii “Siim ja sõnad”, “Tõde ja õigus” kui “Minu Brasiilia”. Kõlab äärmiselt ebamõistliku rahakasutusena.

Kujutad ette, meil on. On ka palju teisi raamatuid, ei pea raamatukogu vahet jooksma ja naudime lugemist. Aeg-ajalt anname raamatuid ära ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Koolilaps Kus te kohustusliku kirjanduse raamatuid võtate lugemiseks