Esileht Pereelu ja suhted Küsimus naistele, kes on mehe algatusel lahutanud 10+ aastat kestnud abielu

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Küsimus naistele, kes on mehe algatusel lahutanud 10+ aastat kestnud abielu

Postitas:

Me olime abielus 12aastat ja 3 last. Ühisvaraks maja ja kaks autot. Mina olin laenusaaja ja mees kasstaotleja st laenumakse läks minu arvelt. Saime sellisele kokkuleppele, et lahutasime ja notari juures jagasime vara st maja on minu nimel ja mehel puudub sellele õigus. Ühe auto sai endale. Laen jäi ühiseks, sest maja laenumakse on u 350 ja no ei saa sellise intressiga laenu enam. Mina omalt poolt piirdusin 200€ suuruse elatisega. Lapsed on isa juures 1-2 nv kuus. Lisaks jäid mulle ka 2 koera ja 2 kassi. Koos laste isa poolse elatisega on sissetulekud 1200 ja tulen ots-otsaga toime.
Ehk annab sarnase kokkulepe teha. Kui mees muidugi peaks oluliseks, et lapsel kodu ja tema ei pea end elatisega oimetuks maksma.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah mõistagi ma pole olnud idekas naine aga mehe poolt püüd mitte midagi aktsepteerida, et kõik koos edasi saaks toimida muidugi viitab teistele tunnetele. Sellest pole mõtet siin pikalt arutleda, sest see ei muuda midagi. Minu ainuke soov on mehe otsust aktsepteerida, teinud on ta selle nii resoluutselt ja misiganes põhjustel ja jääda ellu koos lapsega. Teha selles niigi sitas olukorras võimalikult tark otsus, mida hiljem ei peaks kahetsema. Loomulikult on mul olnud lähtuvalt oma sissetulekust ja ootamatusest hetkeemotsiooni ajel mitmeid ideid, alustades sellest, et kolin ise ära ja lapsel on mehega parem kasvada arvestades, et ta on rikkam aga olles natuke mõelnud, siis laps tahab jääda minuga ja veidi isekas tuleb nüüd ka olla, pole ju minu otsus ära minna. Muidugi sisimas tunnen, et keegi teine naine on kuskil mõjutamas meest minu vastu, miks ta muidu nii kategooriline on. Seda enam ei soovi ma oma kodust ja lapsest loobuda. Mingit tüli üles ei kisu, olen ja suhtun rahulikult, et mitte mehes trotsi tekitada. Siis on suht võimatu mõistliku kokkuleppeni jõuda.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.12 13:03; 21.12 13:14; 21.12 13:40; 21.12 13:52; 21.12 14:03; 21.12 14:04; 22.12 01:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda kindlasti aga milline võiks olla sellises situatsioonis mõistlik kokkulepe? Ma ei suuda ise ühegi mõistliku variandi peale tulla peale selle, et meile jääks meie kodu vähemasti alles (laenu osamakse on saadud väga hea intressiga, 260 eur kuus, kolmetoaline Tallinnas+ kommunaalid), et see maha müüa tundub mulle täielik absurd vaadates üürikate hindasid.

Kui mees on sellise lahendusega nõus, siis kirjutate korteri lapse nimele ja edasisi osamakseid jääd ise maksma. Peaks ju olema jõukohane?

Miks peab korter lapse nimele minema? Minu teada saab esindusõigusega emb-kumb vanem lapse nimel oleva kinnisvaraga tehinguid teha. Kui on pahatahtlike kavatsuste oht, siis seda varianti ei rakendaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei soovita korterit lapse nimele kirjutada, kõike võib juhtuda, laps saab 18 ja müüb maha jne. Enda tulevikku tuleb kindlustada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda kindlasti aga milline võiks olla sellises situatsioonis mõistlik kokkulepe? Ma ei suuda ise ühegi mõistliku variandi peale tulla peale selle, et meile jääks meie kodu vähemasti alles (laenu osamakse on saadud väga hea intressiga, 260 eur kuus, kolmetoaline Tallinnas+ kommunaalid), et see maha müüa tundub mulle täielik absurd vaadates üürikate hindasid.

Kui mees on sellise lahendusega nõus, siis kirjutate korteri lapse nimele ja edasisi osamakseid jääd ise maksma. Peaks ju olema jõukohane?

Miks peab korter lapse nimele minema? Minu teada saab esindusõigusega emb-kumb vanem lapse nimel oleva kinnisvaraga tehinguid teha. Kui on pahatahtlike kavatsuste oht, siis seda varianti ei rakendaks.

Selleks, et oleks mingigi lootus, et mees on nõus seda laenu naise asemel maksma. Ise ma muidugi ei usu sellesse. Miks peaks mees laenu maksma korteri eest, millest ta mingit kasu ei saa? Küllap ta arvab, et miinimumelatis lapsele on hea küllalt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 10:06; 23.12 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustaks sellest, et tegu on ühiselt loodud perekonna ja vastutusega. Sellest väljaastumine ei peakski olema lihtne ja igatpidi kompenseeritav leppe rikkujale. Loomulik on, et perele jääb alles kodu, miks peaksid mahajäetavad kannatama kõige muu kõrval veel sellega, et jäävad kodust ilma? Korter muidugi naise nimele, tema vajab seda kodu palju pikemaks ajaks kui laps. Maksab see, kes siiani maksis ehk mees, kuna pere loodi ja kodu osteti sellise kokkuleppega. Elatise summa võiks siis veidi väiksem olla, aga fakt on see, et laps ei peaks kannatama.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 10:45; 23.12 11:29; 23.12 18:38; 23.12 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter muidugi naise nimele, tema vajab seda kodu palju pikemaks ajaks kui laps.

Ja siis kolib mingil ajal mingi mehe sisse sinna ja endine mees muudkui maksab? Ei mina usu, et sa selliste nõudmistega mingit kokkulepet saavutaksid. Mees võtab advokaadi ja eks siis ole näha, kuidas see vara seaduse järgi jagatud saab. Kui sa loodad, et lahutav mees on ohvrimeelne oinas, siis minu elukogemus näitab, et pügada saab siiski nõrgem ja seaduse ees üldse pole tähtis, kumb lahku tahtis minna.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 10:06; 23.12 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter muidugi naise nimele, tema vajab seda kodu palju pikemaks ajaks kui laps.

Ja siis kolib mingil ajal mingi mehe sisse sinna ja endine mees muudkui maksab? Ei mina usu, et sa selliste nõudmistega mingit kokkulepet saavutaksid. Mees võtab advokaadi ja eks siis ole näha, kuidas see vara seaduse järgi jagatud saab. Kui sa loodad, et lahutav mees on ohvrimeelne oinas, siis minu elukogemus näitab, et pügada saab siiski nõrgem ja seaduse ees üldse pole tähtis, kumb lahku tahtis minna.

Ükski uus mees ei koli sinna kindlasti sisse, kui mees oma peret maha ei jäta.
Ma ei rääkinudki seadusest, vaid moraalsest küljest.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 10:45; 23.12 11:29; 23.12 18:38; 23.12 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski uus mees ei koli sinna kindlasti sisse, kui mees oma peret maha ei jäta.
Ma ei rääkinudki seadusest, vaid moraalsest küljest.

Kinnisvara (või poole kinnisvara) kuulumist kellelegi ei mõjuta ega otsusta ükski moraal.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 18:56; 23.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei soovita korterit lapse nimele kirjutada, kõike võib juhtuda, laps saab 18 ja müüb maha jne. Enda tulevikku tuleb kindlustada.

Minu meelest peaks alustama laste tuleviku kindlustamisest, enda tuleviku tagamine ei peaks siiski lapse arvelt toimuma ja kui lapse osas on asi kindel, siis on ka aega juba enda peale mõelda.
Kui laps on õigesti kasvatatud, ei tõsta ta seda ema välja ja saab ka aru, et korteri mahamüümine on üks rumalamaid asju, mida teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 13:47; 23.12 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustaks sellest, et tegu on ühiselt loodud perekonna ja vastutusega. Sellest väljaastumine ei peakski olema lihtne ja igatpidi kompenseeritav leppe rikkujale. Loomulik on, et perele jääb alles kodu, miks peaksid mahajäetavad kannatama kõige muu kõrval veel sellega, et jäävad kodust ilma? Korter muidugi naise nimele, tema vajab seda kodu palju pikemaks ajaks kui laps. Maksab see, kes siiani maksis ehk mees, kuna pere loodi ja kodu osteti sellise kokkuleppega. Elatise summa võiks siis veidi väiksem olla, aga fakt on see, et laps ei peaks kannatama.

Täiesti haige, naisi alavääristav suhtumine. Õnneks on selline utoopia võimalik vaid sinu peas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski uus mees ei koli sinna kindlasti sisse, kui mees oma peret maha ei jäta.

Ma ei rääkinudki seadusest, vaid moraalsest küljest.

Kinnisvara (või poole kinnisvara) kuulumist kellelegi ei mõjuta ega otsusta ükski moraal.

Jah, aga inimesed teevad teinekord otsuseid moraalist lähtuvalt.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 10:45; 23.12 11:29; 23.12 18:38; 23.12 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustaks sellest, et tegu on ühiselt loodud perekonna ja vastutusega. Sellest väljaastumine ei peakski olema lihtne ja igatpidi kompenseeritav leppe rikkujale. Loomulik on, et perele jääb alles kodu, miks peaksid mahajäetavad kannatama kõige muu kõrval veel sellega, et jäävad kodust ilma? Korter muidugi naise nimele, tema vajab seda kodu palju pikemaks ajaks kui laps. Maksab see, kes siiani maksis ehk mees, kuna pere loodi ja kodu osteti sellise kokkuleppega. Elatise summa võiks siis veidi väiksem olla, aga fakt on see, et laps ei peaks kannatama.

Täiesti haige, naisi alavääristav suhtumine. Õnneks on selline utoopia võimalik vaid sinu peas.

Mis siin alavääristavat on? Eeldada mehelt kunagi tehtud kokkulepetest kinnipidamist? Iga vähegi arenenuma autundega mees lahendaks asja just niimoodi. Pole see mingi utoopia.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 10:45; 23.12 11:29; 23.12 18:38; 23.12 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, pereasjades pole kohta kokkuleppest 100% taganemisele. Abikaasa võib maha jätta ja mehe naise suhe ei pea kehtima, laste ja vanema suhe aga peab, alati. Kes koos elada enam ei soovi, ei saa niisama lihtsalt välja astuda ja puhtalt lehelt alustada. Kindlustada tuleb laste eluviis igapäevaselt. No nii enda elustandarditega samaväärselt. Ühises peres on siiski koguni nii, et lastele soovitakse natuke paremat, kui omale.
Teemaalgataja pole nimetanud, mis on igakuine laenumakse ja ülalpidamiskulud sellele kinnisvarale.
Raske asju välja pakkuda, kui me numbreid ei tea. On selge, et kui mees teenib kuus paar tuhat, siis ta kõike kinni maksta ei jaksa. Kui ta teeniks 10 000 kuus, siis ta võiks seda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.12 13:17; 21.12 18:45; 23.12 18:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Pereelu ja suhted Küsimus naistele, kes on mehe algatusel lahutanud 10+ aastat kestnud abielu