Esileht Pereelu ja suhted Kust tuleb see, et isad nõnda vihkavad oma lapsi?

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Kust tuleb see, et isad nõnda vihkavad oma lapsi?

Postitas:

Meestel keerab suhtumise oma naisesse ja lastesse tuksi see, et ei suudeta mõista mida lapse või laste saamine naisele tähendab – lapse peale muututakse armukadedaks sest naise suurem tähelepanu kuulub lapsele kelle eest on vaja 24/7 hoolitseda, naine on pidevalt väsinud, meest lapsega tegelemine ei huvita (mees suudab vaid voodirõõmudele mõelda ja hakkab arvma, et naise kohustus on meest iga kell ja iga aeg seksiga teenindada mis sest, et naisel pole vastavat soovi või tervis on kehv). Mehed suudavad asju vaid enda huvidest lähtuvalt näha, naise soove peetakse liiga sageli ebaprioriteetseteks. Mehed peavad ainult enda soove tähtsateks. Meestel puudub rahulikkus, kannatlikkus. Mehed ei pidavat muutuma.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluliste tähelepanekute ja töökogemuste põhjal väidan, et:
*inimesed ei vii ennast enne laste saamist kurssi elementaarsete suhtealaste ja kasvatusalaste teadmistega
*paarissuhtes ei olda partneriga võrdväärsed üks-ühele inimesed, vaid selles suhtes domineerivad isad-emad; äiad-ämmad, lapsed etc.
*ei määratleta ära, et mingisugustes etappides on suhe teistsugusel kujul
*kui lapsed käes, siis ei tutvuta kõige elementaarsemate ÜHISTE kasvatuspõhimõtetega ning algab pidev trall
*kõik koormab paarissuhte välja ja mehe ning naise suhe lõheneb, sest selles figureeris palju muid tegelasi
*pärast lahkumist ei suuda kumbki osapool ei endale ega üksteisele selgeks teha, et nende suhet enam pole, aga lapse jaoks ollakse ikkagi lapsevanem
*inimestel on silmaring kitsas ja lugemine väike, seetõttu on ka analüüsi ja sünteesi oskus äärmiselt piiratud, mis väljendub selles, et inimene hakkab oma peas ketrama mingi kodukootud leemekest põhimõtetest, kuulutab neid valjul häälel ja jääb totrasse olukorda
*tehakse lühiajalisi plaane ja lähtutakse ainult hetkeolukorrast.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvuskonnas on kõik lahutatud isad säilitanud lastega suurepärased suhted v.a. üks isa, kes siis, kui elasid koos -oli väga normaalne isa ja kui uue naise leidis – muutus teistsuguseks. Nüüdseks on suhted isa ja tütre vahel ka väga napid, paar korda aastas helistavad. Lapse ema üritas ikkagi neid suhteid hoida, helistas lapse isale, aga asi ei tulnud seda soovi lapsega kohtuda. Laps peab oma isaks ema uut meest ja oma pulma bioloogilist isa ei kutsu.

Ei ole asi alati uutes naistes. Minu tutvusringkonnas on ka lapsi (osad tänaseks täiskasvanud), kes ka oma pärisisadega ei suhtle ja peavad ning nimetavad isaks ema uut abikaasat. Üks noormees on ema abikaasa poolt ka lapsendatud, pärisisa on sealjuures täiesti normaalne ja tore mees ja sai ise ka aru, et lapsel on nii ehk parem. Valmis teha võib igaüks, aga isa on see, kes kasvatab ja igapäevaselt olemas on, ehk sel põhjusel on minu tuttavad lapsed oma pärisisadega suhtlemisest ise loobunud.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 21:31; 14.09 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa jaurad. Kuidas saab väita, et riiki ei huvita? Riik sekkub ju väga aktiivselt inimeste ellu. Seadust ei huvita kus sa raha võtad, peab olema. Sul PEAB olema!

Meie ise kasvatame muideks neid tulevasi isasid. Mehed on meie oma emade kasvatatud.

Mida me nõuame meestelt kohtus- raha! Milleks me raha nimel valmis oleme- pea kõigeks, alates sellest, et mees on lapsele üliohtlik.

Mina oleksin ka ronk, kui peaksin sellist summat elatiseks maksma, ja oleksid sinagi.

Emade kasvatatud? Kas isad ei peagi lapsi kasvatama?

Kui miinimumkulu lapse kohta langetatakse 580€ pealt 300€ peale (miinimumelatis 290€ pealt 150€ peale), siis võib osutuda, et ootamatult paljudes perekondades on äkki isadki lastekasvatamisvõimelised. Aga praegu on rahaliselt kasulikum lasta neil maksta, eriti kui on mitu last ja isa ei viitsi näpuga järge ajada, mis raha kui palju ema veel lisaks saab. Ühiskond tervikuna muidugi hetkel kannatab.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.09 12:09; 14.09 15:56; 14.09 20:38; 14.09 21:21; 19.09 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui miinimumkulu lapse kohta langetatakse 580€ pealt 300€ peale (miinimumelatis 290€ pealt 150€ peale), siis võib osutuda, et ootamatult paljudes perekondades on äkki isadki lastekasvatamisvõimelised. Aga praegu on rahaliselt kasulikum lasta neil maksta, eriti kui on mitu last ja isa ei viitsi näpuga järge ajada, mis raha kui palju ema veel lisaks saab. Ühiskond tervikuna muidugi hetkel kannatab.

See ongi naiste ja meeste suur erinevus, et naine vaatab last ja mees eraldi. Naisel reeglina ei teki kunagi küsimust, et ei lähe last vaatama rahalistel põhjustel. Nui neljaks lähed, kasvõi läbi seina lähed, sest lapse tunded on nii palju olulisemad rahanumbrist ja kõ´igist raskustest. Mees ja raha on lapsest eraldiseisvad asjad, need ei puutu mitte kuidagi lapse ja ema suhtlusesse. Seepärast ongi naistel raske aru saada, et mehed võtavad naist ja lapsi justkui ühe kokkukäiva komplektina, ja kui naise peale vihane ollakse, karistatakse ka last. Mil moel see, palju naine raha saab puutub isa ja lapse vahelisse armastusse?

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 16:12; 15.09 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui miinimumkulu lapse kohta langetatakse 580€ pealt 300€ peale (miinimumelatis 290€ pealt 150€ peale), siis võib osutuda, et ootamatult paljudes perekondades on äkki isadki lastekasvatamisvõimelised.

Wtf? Et kui isa maksaks 150 kuus, võiks põngerjas laulda, et laupäeval isaga teha võib kõike, limpsida limpsi, kui paistab päike, lohega lennata kaugele maale, voolida valmis vibu ja nooled, mutreid võib keerata, määrida määret, kuskile kanti ei ole meil kiiret. /Kukerpillid

Aga kuna vaene isa maksab 290… Ja näpuga järge ei viitsi ajada… Siis laupäevad lapsega on täiega ülemaksmine. Isegi telefonikõne, et hei, ega sul mates mu abi vaja pole, on uipu väljapressimine. Isaks olemine ju tähendabki 290 eurot kuus ja kui ikka eksnaine üldse ei meeldi, siis piisab isal öelda kolm korda ei taha, ei taha, ei taha ning nagu Araabia lahutus, lapsed kaovad nagu võluväel ning saab puhtalt lehelt alustada.

Imeline

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 17:13; 14.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meestel keerab suhtumise oma naisesse ja lastesse tuksi see, et ei suudeta mõista mida lapse või laste saamine naisele tähendab – lapse peale muututakse armukadedaks sest naise suurem tähelepanu kuulub lapsele kelle eest on vaja 24/7 hoolitseda, naine on pidevalt väsinud, meest lapsega tegelemine ei huvita (mees suudab vaid voodirõõmudele mõelda ja hakkab arvma, et naise kohustus on meest iga kell ja iga aeg seksiga teenindada mis sest, et naisel pole vastavat soovi või tervis on kehv). Mehed suudavad asju vaid enda huvidest lähtuvalt näha, naise soove peetakse liiga sageli ebaprioriteetseteks. Mehed peavad ainult enda soove tähtsateks. Meestel puudub rahulikkus, kannatlikkus. Mehed ei pidavat muutuma.

Mina alustaks sellest, et tuleb ikka leida hea mees, kes ka lapsi soovib ja kogu vastutust jagab, lapsega tegeleb. Ei ole nii, et naise tähelepanu ainult lapsel. Sellised pered ei toimi. Kõige tähtsam oled sina ise, siis mees ja siis laps. Sest kui vanemad pole koos õnnelikud, ei ole ka laps õnnelik.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 15:25; 14.09 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustaks sellest, et tuleb ikka leida hea mees,

Tead sa ühtegi suhte algust, kus naine võtab endale teadlikult sita mehe? Või mees võtab teadlikult sita naise?

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 17:13; 14.09 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustaks sellest, et tuleb ikka leida hea mees,

Tead sa ühtegi suhte algust, kus naine võtab endale teadlikult sita mehe? Või mees võtab teadlikult sita naise?

Ma olen selliseid ikka päris mitmeid kõrvalt näinud. Kui juba suhte loomise perioodil on probleemid näiteks hoolimatuse, meeletu pidutsemise, petmise või valetamisega, siis on ju kaugele näha, et naine/mees on sitt. Aga näe, mõni sellest hoolimata saab sellisega lapsed. Mõni naiivsem veel isegi usub, et kaaslane muutub ka 😀 😀

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:06; 14.09 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui miinimumkulu lapse kohta langetatakse 580€ pealt 300€ peale (miinimumelatis 290€ pealt 150€ peale), siis võib osutuda, et ootamatult paljudes perekondades on äkki isadki lastekasvatamisvõimelised.

Wtf? Et kui isa maksaks 150 kuus, võiks põngerjas laulda, et laupäeval isaga teha võib kõike, limpsida limpsi, kui paistab päike, lohega lennata kaugele maale, voolida valmis vibu ja nooled, mutreid võib keerata, määrida määret, kuskile kanti ei ole meil kiiret. /Kukerpillid

Aga kuna vaene isa maksab 290… Ja näpuga järge ei viitsi ajada… Siis laupäevad lapsega on täiega ülemaksmine. Isegi telefonikõne, et hei, ega sul mates mu abi vaja pole, on uipu väljapressimine. Isaks olemine ju tähendabki 290 eurot kuus ja kui ikka eksnaine üldse ei meeldi, siis piisab isal öelda kolm korda ei taha, ei taha, ei taha ning nagu Araabia lahutus, lapsed kaovad nagu võluväel ning saab puhtalt lehelt alustada.

Imeline

Ei ole nii. Kui on 150€, siis naine võib leida, et saadav tulu ei tasu ära, kuna ise peab teise 150 juurde panema, et laps saaks minimaalse mõistliku elustandardi. Seega suureneb järsult 50-50 kasvatamise osakaal (muu hulgas siis isad saavad lapsi kasvatada, mida praegu ei tasu lubada, sest siis kaob tuluallikas). Hetkel maksab mees selle elustandardi miinimumelatisega kõik kinni, naine panustama ei pea. Lisaks saab naine perehüvitisi ning mitme lapse korral tekib mastaabiefekt, mida igasugused alama astme “maksekäsu kiirmenetlus”, “maakohus” jms nähtused elatisega tegelemisel ei arvesta.

Neid arvutusi on siin teisteski teemades tehtud ja märksa detailsemalt, et kui pere lõhkuda ja lapsed naisele jätta, siis muutub naine rikkamaks ja mees vaesemaks. Koguni nii, et näiteks 3 lapse korral elatisi makstes ilma mastaabiefektita ja naise poolt saadud peretoetusi arvestamata suudab suhtelisse vaesusse langemiseta ainult 1/3 meestest. (See arutelu lähtus küll eeldusest, et mediaan ja keskmine pole üksteisest väga kaugel.)

See jutt tingimata ei tähenda, et naisel tasuks peret lõhkuda. Aga naisel pole mingit majanduslikku motivatsiooni peret koos hoida ega lapsi isale osaliselt kasvatada anda.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.09 12:09; 14.09 15:56; 14.09 20:38; 14.09 21:21; 19.09 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ne

Ei ole nii. Kui on 150€, siis naine võib leida, et saadav tulu ei tasu ära, kuna ise peab teise 150 juurde panema, et laps saaks minimaalse mõistliku elustandardi. Seega suureneb järsult 50-50 kasvatamise osakaal (muu hulgas siis isad saavad lapsi kasvatada, mida praegu ei tasu lubada, sest siis kaob tuluallikas). Hetkel maksab mees selle elustandardi miinimumelatisega kõik kinni, naine panustama ei pea. Lisaks saab naine perehüvitisi ning mitme lapse korral tekib mastaabiefekt, mida igasugused alama astme “maksekäsu kiirmenetlus”, “maakohus” jms nähtused elatisega tegelemisel ei arvesta.

Neid arvutusi on siin teisteski teemades tehtud ja märksa detailsemalt, et kui pere lõhkuda ja lapsed naisele jätta, siis muutub naine rikkamaks ja mees vaesemaks. Koguni nii, et näiteks 3 lapse korral elatisi makstes ilma mastaabiefektita ja naise poolt saadud peretoetusi arvestamata suudab suhtelisse vaesusse langemiseta ainult 1/3 meestest. (See arutelu lähtus küll eeldusest, et mediaan ja keskmine pole üksteisest väga kaugel.)

See jutt tingimata ei tähenda, et naisel tasuks peret lõhkuda. Aga naisel pole mingit majanduslikku motivatsiooni peret koos hoida ega lapsi isale osaliselt kasvatada anda.[/quote]

Ma tegelikult tahaks täitsa näha neid numbreid, palju on peresid läinud katki sellepärast, et naise arvates on see hea äriidee. Miskipärast oma suhtlusringkonnas ei tea ma ühtegi.
Ja kuidas need mehed järsku nii äpud on? Ma suudan üksi,ilma igasuguse mehepoolse toeta kolme last kasvatada ja kui ta tuleks nõudma neid pooleks ajaks enda juurde, siis paraku ootaks teda korralik kohtulahing. Ma pole nõus laste sellise solgutamisega ja ei kujuta ette, et neid mul õhtul kodus poleks. Ei ole asi üldsegi rahas, seda ma ju ei saa. Tuleb lihtsalt rohkem pingutada ja ongi kõik korras.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 20:57; 15.09 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suudan üksi,ilma igasuguse mehepoolse toeta kolme last kasvatada ja kui ta tuleks nõudma neid pooleks ajaks enda juurde, siis paraku ootaks teda korralik kohtulahing. Ma pole nõus laste sellise solgutamisega ja ei kujuta ette, et neid mul õhtul kodus poleks. Ei ole asi üldsegi rahas, seda ma ju ei saa. Tuleb lihtsalt rohkem pingutada ja ongi kõik korras.

Aga miks sa ei tahaks hoopis lapsi anda mehele kasvatada? Kirjutad 220+300€ peretoetusi tema nimele ning maksad 3*290€ = 870€ elatist. Vabatahtlikult.
Ülejäänud raha jääks ju kõik endale. Ja kuna lapsi pole, saaksid kõvasti raha teenida.
Ja kui teenid liiga vähe, tuleb lihtsalt rohkem pingutada.

Just sellist “programmi” oodatakse mehelt. Ja naine saab 520+870€=1390€.

Suhtelise vaesuse piir üksinda elava inimese (olgu siis mehe) jaoks on 569€. Seega, kuna maksab elatist, siis peab mees teenima vähemalt 1439€ neto, et mitte langeda suhtelisse vaesusse. Keskmine palk neto oli 2019.a. paraku 1162€. Mediaan on veelgi madalam. Muidugi, me ei tea 3-lapseliste meeste keskmist palka, aga siit võib siiski üldistada, et üle poole sellist elatist maksvatest meestest on määratud suhtelisse vaesusse.
https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/heaolu/sotsiaalne-torjutus-ja-vaesus/suhteline-vaesus

Võtame naise, kes kasvatab 3 last ja saab täismahus elatise ja toetused. Ta saab 1390€ neto elatise ja toetustena. Kui on kolm alla 14 a last, siis on kokku vaja saada 1+0.3+0.3+0.3 = 1.9 korda suhtelise vaesuse piiri. See on siis 1.9*569€=1081€.
Naine on juba tööl käimata märgatavalt (~200€ võrra) üle suhtelise vaesuse piiri.

Tõsi, kui mees viitsib ringkonnakohtuni end vaielda, siis arvestatakse mastaabiefekti (3 last korraga on odavam kui 3 last ühekaupa) ning seda, et 520€ peretoetusi läheb ka siiski laste hüvanguks.

Kui siin pole just jämedat viga kuskil (palun tutvustage), siis on tegu ju karjuva ebaõiglusega. Elatist pole kolme lapse korral enamikul juhtudel võimalikki maksta, ilma vaesusse langemata. Ja kolme lapse kasvatamine on vaesuseta võimalik nii, et elatuda ainult elatisest ja toetustest, tööl käia pole tarvis.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.09 12:09; 14.09 15:56; 14.09 20:38; 14.09 21:21; 19.09 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas isad ei peagi lapsi kasvatama?

Me tahame ju ise kasvatada. Me ei lase isadel oma lapsi kasvatada!

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 14:38; 13.09 14:41; 14.09 23:55; 15.09 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isaks olemine ju tähendabki 290 eurot kuus ja kui ikka eksnaine üldse ei meeldi, siis piisab isal öelda kolm korda ei taha, ei taha, ei taha ning nagu Araabia lahutus, lapsed kaovad nagu võluväel ning saab puhtalt lehelt alustada.

290 eur ongi isa või ongi ema, jah nii ongi! On leitud, et see raha toob õnne ja katab igasugu vajadusi. Seda on ju lapsega kooselav vanem tungivalt ise nõudnud ja tahtnud!
Kui 290 eur on makstud, siis ei ole lahuselava vanema asi enam tülitada ja huvi tunda.
Mis ekside meeldimist puudutab, siis kellel ikka meeldiks ja sobiks järelandmatus. Mis kehvasti, see uuesti.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 14:38; 13.09 14:41; 14.09 23:55; 15.09 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegelikult tahaks täitsa näha neid numbreid, palju on peresid läinud katki sellepärast, et naise arvates on see hea äriidee. Miskipärast oma suhtlusringkonnas ei tea ma ühtegi.
Ja kuidas need mehed järsku nii äpud on? Ma suudan üksi,ilma igasuguse mehepoolse toeta kolme last kasvatada ja kui ta tuleks nõudma neid pooleks ajaks enda juurde, siis paraku ootaks teda korralik kohtulahing. Ma pole nõus laste sellise solgutamisega ja ei kujuta ette, et neid mul õhtul kodus poleks. Ei ole asi üldsegi rahas, seda ma ju ei saa. Tuleb lihtsalt rohkem pingutada ja ongi kõik korras.

sest sinu tutvusringkonna naised ongi sellised nagu sina – ei anna lapsi mehele kasvatada ka siis, kui nad seda tahaksid, sest ei kujuta ette, et neid õhtul kodus poleks. samas mehed peavad seda suutma 🙁
nii ongi juurahariduseta mehel, kes ei oska/suuda riigikohtuni vaielda, lootusetu saada lapsi enda juurde ja lihtsam on uues suhtes uued lapsed teha. “vanadega” ei tahetagi suhelda, kuna see suhtlus teeb haiget, kuna lapsi näeb nii harva ja lapsed võõrduvad, seega on emotsionaalselt lihtsam kaugeneda.
sina ise oled ehe näide, miks mehed lastest kaugenevad, aga sa ise sellest aru ei saa, pead end uhkelt ideaalseks kangelasemaks ja mees mölakaks, samas selle põhjuseks oled sa ise

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 08:51; 13.09 08:52; 15.09 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suudan üksi,ilma igasuguse mehepoolse toeta kolme last kasvatada ja kui ta tuleks nõudma neid pooleks ajaks enda juurde, siis paraku ootaks teda korralik kohtulahing. Ma pole nõus laste sellise solgutamisega ja ei kujuta ette, et neid mul õhtul kodus poleks. Ei ole asi üldsegi rahas, seda ma ju ei saa

Asi ei ole rahas. Asi pole ka lastes ega selles, mida nemad tunnevad. Ema otsustab ISE, et lapsed peavad kasvama ilma isata.
Kas ta saab aru, mida see neile tegelikult teeb?

Milles asi on?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 10:25; 15.09 07:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustaks sellest, et tuleb ikka leida hea mees, kes ka lapsi soovib ja kogu vastutust jagab, lapsega tegeleb. Ei ole nii, et naise tähelepanu ainult lapsel. Sellised pered ei toimi. Kõige tähtsam oled sina ise, siis mees ja siis laps. Sest kui vanemad pole koos õnnelikud, ei ole ka laps õnnelik.

Minu mehel ei ole kunagi probleemi olnud sellega, et kolmele väikese vahega tehtud lapsele jagub rohkem tähelepanu, kui mehele. Minu mees tunneks end vangis kui ma teda nii püsiva tähelepanu all kogu aeg hoiaksin. Tema võtab seda, et naine peab eelisjärjekorras tegelema abitute lastega ja alles seejärel täiskasvanud mehega normaalse elu osana. Ma ei näe, miks ma peaksin pere looma nartsissistiga. Mis loomulikult ei tähenda, et mul mehele üldse aega ei jagu. Lihtsalt ma ei tunne õnneks mingit survet, et ma peaksin pidevalt muretsema veel neljanda lapse e mehe pärast, et äkki ta ei saa iseendaga hakkama. Kui mees on hooliv ja armastusväärne, siis ei pea selleks üldse pingutamagi, et hetk päevast mehe jaoks ka leida. Sest mees on ka mõistusega olend ja oskab ise ka tekitada neid auke lastega tegelemise keskel, mis lubaks naisel- mehel omavahel aega veeta. Alati ei pea see olema naine, kes killu ühist aega organiseerib. See suur vajadus tõsta mees esikohale on bioloogiliselt ebapädev, sest laste eest hoolitsemise vajadus on üldjuhul juba alateadvuses meil kõigil. Teiseks mulle tundub selline elu, kus mees on pigem veskikiviks kaelas ( muudkui muretse tema pärast, et talle rohkem tähelepanu jaguks), maru punnitatud. Ükski naine ei unusta oma meest päriselt ära, olgu ta kui väsinud tahes, kui ta tunneb mehepoolset tuge, hoolimist ja arusaamist ning asjade kainelt võtmist. Näiteks pole mina pidanud kunagi tundma et see oleks justkui minu süü, kui beebi keset seksi nutma hakkab kõrval toas. Pigem tunneme vastastikust arusaamist, et see on meie ühiselt tehtud ja ühiselt otsustatud laps ja meil kummalgi pole probleeme paratamatute ajutiste olukordadega leppimisega.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 16:12; 15.09 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suudan üksi,ilma igasuguse mehepoolse toeta kolme last kasvatada ja kui ta tuleks nõudma neid pooleks ajaks enda juurde, siis paraku ootaks teda korralik kohtulahing. Ma pole nõus laste sellise solgutamisega ja ei kujuta ette, et neid mul õhtul kodus poleks. Ei ole asi üldsegi rahas, seda ma ju ei saa

Asi ei ole rahas. Asi pole ka lastes ega selles, mida nemad tunnevad. Ema otsustab ISE, et lapsed peavad kasvama ilma isata.

Kas ta saab aru, mida see neile tegelikult teeb?

Milles asi on?

Ükski ema ei saa Eestis ISE otsustada, et lapsed peavad kasvama ilma isata.
Paraku mitte isegi vägivaldsest suhtest lahkunud naised…

Need “tõrjutud” isad pigem lihtsalt ei viitsi asjaga tegeleda. Või ei hooligi, lihtsalt mugav öelda, et naine ei luba…

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegelikult tahaks täitsa näha neid numbreid, palju on peresid läinud katki sellepärast, et naise arvates on see hea äriidee. Miskipärast oma suhtlusringkonnas ei tea ma ühtegi.

Ja kuidas need mehed järsku nii äpud on? Ma suudan üksi,ilma igasuguse mehepoolse toeta kolme last kasvatada ja kui ta tuleks nõudma neid pooleks ajaks enda juurde, siis paraku ootaks teda korralik kohtulahing. Ma pole nõus laste sellise solgutamisega ja ei kujuta ette, et neid mul õhtul kodus poleks. Ei ole asi üldsegi rahas, seda ma ju ei saa. Tuleb lihtsalt rohkem pingutada ja ongi kõik korras.

sest sinu tutvusringkonna naised ongi sellised nagu sina – ei anna lapsi mehele kasvatada ka siis, kui nad seda tahaksid, sest ei kujuta ette, et neid õhtul kodus poleks. samas mehed peavad seda suutma ????

nii ongi juurahariduseta mehel, kes ei oska/suuda riigikohtuni vaielda, lootusetu saada lapsi enda juurde ja lihtsam on uues suhtes uued lapsed teha. “vanadega” ei tahetagi suhelda, kuna see suhtlus teeb haiget, kuna lapsi näeb nii harva ja lapsed võõrduvad, seega on emotsionaalselt lihtsam kaugeneda.

sina ise oled ehe näide, miks mehed lastest kaugenevad, aga sa ise sellest aru ei saa, pead end uhkelt ideaalseks kangelasemaks ja mees mölakaks, samas selle põhjuseks oled sa ise

Mul on laste isaga suhted head, me lihtsalt ei ela koos, ta on alati meie kodus teretulnud ja paaril päeval nädalas ta ka meie juures käib. Vahel käime ka ise temal külas, mina koos lastega, ainult lapsed või ainult mina. Meie puhul pole kunagi olnud olukorda, et oleks olnud päevakorras jagatud hooldus, ei ole tal seda soovi. Ja kui temal oleks tahtmine midagi korraldada, siis juurahariduse puudumine tema puhul takistuseks ei oleks, selleks on tal palgatud advkoaadid ju. Ja kuna ta lastele elatist ei maksa, siis küll leiaks ta ka raha selle kohtuprotsessi jaoks.
Ja ma tõesti suudaks oma palgast maksta 3 lapsele miinimumelatist ja ise ka veel ellujääda. Ja olen kõigest õpetaja. Paarisaja euroga kuus tulen ilusti toime, õnneks on kodumaja minu oma ja elamispinnale püsikulud minimaalsed. Tuleks natuke rohkem võibolla ajusid ragistada, kuidas praegust elustandardit säilitada ja et saaks ka majas remonti teha, kuid praegu kulub lastele ikka valdav osa pere eelarvest. Võtaks õhtuti,peale palgatööd, hoida mõne võõra lapse ja elaks nagu kuninga kass.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 20:57; 15.09 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hoopis huvitab, miks peab elatist maksma lastele, kes on ema poolt kujundatud oma isa põlgama, a’la meil pole sind vaja aga raha pead maksma? Lastele demonstreeriti juba kooselu ajal, kuidas sellesse isasse suhtuda tuleb. Mis sest, et see isa ei suitsetanud, ei joonud, ei pannud pidu, ei hänginud sõpradega, tal oli stabiilne töö, päris oma kodu kõigi mugavustega korteri näol ja pere jaoks ideaalne auto. Ainus häda isa enda hinnangul oli see, et tal polnud suuri tahtmisi, elas ratsionaalselt ja vajadus-, mitte tahtmispõhiselt, püüdis selle vajalikkust näidata ka lastele. Erinevalt nende emast, kelle arvates tuleb iga tahtmine rahuldada viivitamatult kohe, lüües poe ukse jalaga lahti ja vaatamata rahanumbrit. Lahku ei mindud sellepärast, et isa teise naise pärast pere hülgas, vaid ema elas kõrvalt teist elu kuni isale tema enda kodus teolt vahele jäi. Miks isa peab oma armastuse rahasse konverteerima, saamata vastu isegi tere tänaval?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hoopis huvitab, miks peab elatist maksma lastele, kes on ema poolt kujundatud oma isa põlgama, a’la meil pole sind vaja aga raha pead maksma?

Ega need lapsed siis eluks ajaks isa suhtes ajupestuks ei pruugi jääda.
ERITI veel, siis, kui isa on neid terve elu toetanud.
Sellepärast peabki.

Kuri uus naine?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 17:40; 19.09 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hoopis huvitab, miks peab elatist maksma lastele, kes on ema poolt kujundatud oma isa põlgama, a’la meil pole sind vaja aga raha pead maksma?

Ega need lapsed siis eluks ajaks isa suhtes ajupestuks ei pruugi jääda.

ERITI veel, siis, kui isa on neid terve elu toetanud.

Sellepärast peabki.

Kuri uus naine?

See laps ei saa teadagi, et isa teda terve elu toetas. Lapse pangakontole elatist kanda ei saa (v.a. õppiv vähemalt 18-a).

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.09 12:09; 14.09 15:56; 14.09 20:38; 14.09 21:21; 19.09 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See laps ei saa teadagi, et isa teda terve elu toetas. Lapse pangakontole elatist kanda ei saa (v.a. õppiv vähemalt 18-a).

Muidugi saab.
Lapsel ju tekib küsimus, et kas ta peab oma bioloogilist isa hakkama vanaduspõlves toetama või mitte.
Ja siis on ju vastus, et jah, kahjuks peab, kuna isa teda toetas.
VÕI, siis variant 2, et ei pea, kuna ise elatist ei maksnud.
Seega, igal juhul saab.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 17:40; 19.09 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See laps ei saa teadagi, et isa teda terve elu toetas. Lapse pangakontole elatist kanda ei saa (v.a. õppiv vähemalt 18-a).

Muidugi saab.

Lapsel ju tekib küsimus, et kas ta peab oma bioloogilist isa hakkama vanaduspõlves toetama või mitte.

Ja siis on ju vastus, et jah, kahjuks peab, kuna isa teda toetas.

VÕI, siis variant 2, et ei pea, kuna ise elatist ei maksnud.

Seega, igal juhul saab.

Mina olin 34, kui sain teada, et minu bioloogiline isa siiski oli mulle regulaarselt elatist maksnud. Senimaani peeti paremaks lasta mul arvata, et isal on oma elu, kuhu mina ja mu vanem vend ei sobi ning me ei tohiks üritada temaga ühendust võtta. Võib vaid oletada, mida temal meie huvist tema kohta arvata lasti.

Minul ei tekkinud mitte küsimus, miks pean mina oma isa ülal pidama, kellega ma pole 30 aastat suhelnud. See aeg ei olnud siis ega ole (õnneks) ikka veel tulnud. Küll aga oli küsimus, et kui mina oma lastele elatist ei maksa, kuivõrd siis minu vanemad vastutavad. Sotsiaal-juriidilise eksperimendina võiks olla täitsa huvitav vaadata, et mis juhtuks.
Et kuidas mees, kes on pidanud lastele (kellega tegelikult tal vist ei lastud suhelda) üle kümne aasta elatist maksma, nüüd nende viletsa üleskasvatuse eest vastutama pannakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Pereelu ja suhted Kust tuleb see, et isad nõnda vihkavad oma lapsi?