Esileht Pereelu ja suhted Lahkuminek ja lastele selgitamine

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Lahkuminek ja lastele selgitamine

Postitas:

Vastus sulle: #3801949: Okei, jah suhe oli kehv, piim oli nö hapu juba ammu, selles on mõlema panus võrdne…

Ja sinu tagantjärgitargutus on selle poolest hea et…?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei soovita lastele selgitamist nende isale jättta. Mina jätsin, põrusime täielikult. Isa oma uues õnnes ei osanud laste tunnetele üldse tähelepanu pöörata ja lapsed said väga haiget. Nii laste kui minu jaoks järgnes väga keeruline periood. Ole ise kindlasti lastele teatamise juures ja ürita järgnevatel nädalatel laste jaoks kogu aeg emotsionaalselt olemas olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorry, aga no mida juttu? Mismõttes selgitagu ise, kuidas võõras naine on voodis parem? Lastele selliat asja seletada? Absurd.

Kuidas saab nii põmm olla? No loomulikult ei hakka ükski vanem lastele rääkima sellist asja. See kommenteerija, keda tsiteerid ju lihtsalt väljendus nii, ülekantud tähenduses, mille mõte oli, et see peaks olema mehe ülesanne, kuidas lastele asja asusaadavalt ja leebelt serveerida. Sina aga said aru, et selle kommenteerija soovitus oli tõepoolest öelda lastele, et teine tädi meeldib issile voodis rohkem? Ma isegi ei kujuta ette, mis radupidi sellise inimese mõtted käivad, kes ei mõista loetu allteksti, tõlgendades öeldut otsesõnu, ilma igasuguse filtrita.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 20:07; 26.06 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii suurest elumuutusest rääkimiseks peab loomulikult kõik koos maha istuma, mitte ainult mees lastega. Puudutab see ju ka naist. Aga kindlasti ei peaks naine poolt vastutust endale võtma ja omavahelisest mittesobimisest rääkima kui asi on tegelikult hoopis selles, et mehel on uus naine juba mõnda aega paralleelselt olemas olnud. Selles osas tuleb mehel vastutus enda peale võtta. Lapsed küsivad ju nagunii, kus isa elama hakkab, uus naine ei jää nii või teisiti saladuseks.

Enne seda jutuajamist tuleb aga täiskasvanutel omavahel asjad selgeks rääkida – millal täpselt kolimine toimub, kellega lapsed jäävad, kes ja mis summas elatist hakkab maksma, kui tihti ja kui mitmeks päevaks korraga lapsed teist vanemat nägema hakkavad ja kus see toimub jne. Lisaks veel need variandid, et mis saab siis kui nt üks lastest teatab, et läheb isaga kaasa?

Lastega rääkides tuleb jääda rahulikuks, lasta neil emotsioone välja elada, vastata nende küsimustele. See ei ole koht, kus omavahel vaidlema või karjuma hakata või pisaraid valada. Teie (mõlema!) asi on lastele toeks olla. Tülid ja nutud tuleb muul ajal teha.

 

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 18:00; 24.06 01:14; 26.06 01:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa kriunud? Mees oli see, kes naise ja lapsed maha jättis

Vastus sulle:

Okei, jah suhe oli kehv, piim oli nö hapu juba ammu, selles on mõlema panus võrdne

See ei puutu ju yldse asjasse. On vaks vahet, kas minnakse sobimatute tõttu soliidselt lahku nii, et abikaasadeks olemise ajal võõrast partnerit ei kargutata või siis on juba kooselu ajal endale paralleelne pere tekitatud.

Istute koos maha ja mehe asi on lastele teada anda ning põhjus ka välja öelda. Miks peaks yritama sellise hoormehe renomeed laste silmis kuidagi säästma?!

Ma olen tugevalt seda meelt, et igas asjas elus kehtigu reegel – julged teha, julge ka tunnistada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Südamega mees koliks uue tibi oma linna, mitte ei koliks oma laste elust ära.

KUI alla selle lati veel lasta saab, naised?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Südamega mees koliks uue tibi oma linna, mitte ei koliks oma laste elust ära.

KUI alla selle lati veel lasta saab, naised?

Jäin samuti seda lauset lugedes mõtlema, et kuidas üleüldse on võimalik sellise asja peale tulla?

Esiteks, mis mõttes mees koliks naise kuhugile? Kas keegi elab veel tõesti ajastus, kus mees teeb, otsustab, korraldab ja maksab naise eest? Naine on nagu mingi asi, mille mees toimetab sinna kuhu vaja ja otsustab naise eest, mis talle õigem on? Ja siis maksab ka veel tema eest?

Teiseks, nii kummaline on enesestmõistetav mõtteviis, et uuele naisele sobib ju kindlasti jätta oma senine kodu ja elu sinnapaika ning kolida teise linna. Saan aru, et konkreetses teemas tekib mõtetes vastuolu – ongi ju nii, et kui kaks armastajat tahavad koos olla, siis tuleb olla valmis elukorralduste muudatusteks, aga praegu esitatud kontekstis kõlab selline, kellegi teise eest ära otsustamine veidralt.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.06 07:57; 23.06 08:08; 23.06 16:12; 24.06 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No need mõtted, et mees peab üksi rääkima ja uus naine peab teise linna kolima, kõlavad täpselt selliselt, et mul on nii valus ja halb ning teistel peab ka olema, et siis on võrdne. Arusaadav, inimlik, aga ega see enda valu ja vaeva ära võta.  Niisamuti me ei tea seda, kuidas uus naine lastesse suhtub. Võibolla on hoopis nii, et lastele meeldib uus inimene, uuele naise meeldivad need lapsed ja nad saavad ilusti läbi. Kõige õigem käitumine ongi minu arvates nii, et püütakse sõbralikult ja viisakalt asjad läbi rääkida ja sõbralikud olla ja siis on enda elu ka pikas perspektiivis rahulikum.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 17:59; 24.06 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Räägitegi, nagu asi on. Ei ole vaja midagi valetada. Kui lapsed on kooliealised, on ilmselt üht-teist isegi juba märganud. Kõigepealt räägite, et lähete lahku, isa kolib ära teise linna. Kui lapsed küsivad, miks, siis ütletegi, et isa leidis naise, kellega soovib rohkem koos olla. Ja ongi kõik. Ise läksin lahku ja käisin ka psühholoogi juures, tema käest sain palju kasulikke nõuandeid. Kui kodus nutad, pole sedagi vaja meeleheitlikult peita, ütled, et oled kurb, aga see läheb üle. Kui lapsed ükskõik mida küsivad, vastad ainult sellele konkreetsele küsimusele (mitte ei kasuta juhust, et kõik välja valada). Kui lapsed küsivad, kas oled isa peale pahane, siis võid öelda, et oled ikka, see tegi sulle haiget vms. Samas ei ole vaja lastele hakata isa materdama, lapsed saavad väga hästi asjadest aru. Ja psühholoog ütles veel ka seda, et lapsed võiksid käia vähemalt korra vaatamas seda kohta, kus isa nüüd elab, sest muidu neil jääb tunne, et isa kadus kuskile tundmatusse kohta ära ja see tekitab hirmu.

Head nõuanded siin, just täpselt niimoodi ongi meie peres see toiminud – lihtsad vastused lihtsaltele küsimustele, ilma emotsioonidesse laskumata. Kuigi jah, vahe vaid selles, et laste isa lükkas lastega rääkimise puhtalt minu kaela. Sain hakkama, ei hakanud ka teda vägisi kaasama just neil põhjustel, mis siin eespool veel mainitud – isa ei tunne oma laste emotsionaalset poolt paraku üldse ja keegi oleks ka haiget saanud, kui ta neile oma suurt õnneuima ja elu mõtte leidmist oleks jagama asunud.</p>
Praegu on kõik vist hästi, lapsed suhtlevad hea meelega ka oma isaga, tõsi, uue tädi juurde väga ei kiputa külla, kui vähegi võimalik, aga isaga omaette saavad oldud-käidud küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed võiksid mehega kaasa minna. Ütle, et sina üksi lapsi kasvatama ei ole nõus, võtku lapsed kaasa.

Siis tuleb naisel ka alimente maksta.

Ma ei saa aru, kuidas see hirmutav on? Nagu lastega koos elades ei kuluks tunduvalt rohkem raha?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kust see soovitus tuleb, et saada lapsed mehe juurde elama? Umbes nagu tegemist oleks mööblitükiga, mis endale nagunii kunagi meeldinud ei ole, et võtku pigem kaasa.

Enamik emasid siiski armastavad oma lapsi ja tahavad nendega koos elada, eks sellepärast need lapsed ka saadi. Lahkuminek seisab ees mehel ja naisel, miks peaks naine sellepärast lastest loobuma, et mees uue mimmu on leidnud???

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.06 18:00; 24.06 01:14; 26.06 01:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kust see soovitus tuleb, et saada lapsed mehe juurde elama? Umbes nagu tegemist oleks mööblitükiga, mis endale nagunii kunagi meeldinud ei ole, et võtku pigem kaasa.

Enamik emasid siiski armastavad oma lapsi ja tahavad nendega koos elada, eks sellepärast need lapsed ka saadi. Lahkuminek seisab ees mehel ja naisel, miks peaks naine sellepärast lastest loobuma, et mees uue mimmu on leidnud???

Kusjuures, olen ka märganud, et see on perekoolis väga levinud soovitus – anna lapsed mehele. Alati kratsin mõttes kukalt, et kas see on nüüd kuidagi naljana mõeldud või päriselt ka mõni ema niimoodi mõtleb? Sageli jääb mul veel mulje, et see peaks mehele nagu karistus olema. Ja naise jaoks üüratult ebameeldivast koormast vabanemine.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 20:07; 26.06 07:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Lahkuminek ja lastele selgitamine