Esileht Koolilaps Laps dieedile

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Laps dieedile

Postitas:

“Täna rannas” käole.
Väljasõitudel ostame me ka asju mida laps igapäevaselt ei tarbi nt burgeri, friikaprae v jäätist, kuid see ei tähenda ju, et meie igapäevane menüü sellest koosneb. Selliseid “erilisi” söögikordi tuleb talvel ehk 1 kuu aja peale, suvel ehk tõesti paar-kolm.

Sõitsin üks päev kodu poole ja linnatänavatel liikus igas mõõdus lapsi, kuid silma jäid ühed saledad tüdrukud oma krõpsupaki ja jäätisega. Paratamatult lipsas peast läbi mõte, et nemad võivad seda endale lubada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.05 08:20; 20.05 15:03; 24.05 21:39; 25.05 15:59; 27.05 09:00; 27.05 10:16; 27.05 17:54; 30.05 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli ka paksuke 8-10 aastaselt. Ei pannud last dieedile, ei saatnud eraldi trenni, ei teinud eri toitu. Meil oli maiustuste probleem. Taskuraha sai nii palju kui vaja ja rohkemgi veel. Lihtsalt ytlesin, et ta vöiks kröpsude söömist vähe piirata kuna seal on pahad rasvad mis kehast välja ei lähe. Ei tulnud pähegi öelda oma lapsele, et ta on paks, ei teinud isegi vihjet selle poole. Aga laps sai ise ka aru, et kaal on liiale läinud ja ilmselt kasutas taskuraha kuidagi paremini. Ainuke leping oli, et kui tema löpetab kröpsud siis mina löpetan suitsetamise.. Suitsetasin nurga taga. Laps kas siis ei söönud nurga taga kröpse, vöi söi väga vähe. Ja kasv aitas ka juurde. Vöiks öelda, et kasvas välja oma paksusest. Läks ainult yks suvi ja järgmine sygis oli koolis pikk peenike volask. Nyyd on täiskasvanu, 6back ja lihastes sale tyyp kes loeb kalorit. Kahjuks ka ema kaloreid.. Peidan oma kröpsud kui kylla tuleb, need ei olevat tervislikud. Ja kurat teab kust ta selle ka on pähe saanud.. (yegelt tahtsin veel öelda, et minu meelest peaks lastele taskuraha mitte andmine kriminaalselt karistatav olema, sama kui nende paksuks nimetamine)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
    Last, kes on paks, tuleb aidata, mitte takka kiita. Tuleb õpetada, näed see toit on hea, see toit teeb paksuks. Ise olin lapsena sale, kuid teismelisena paisusin kohevaks. 14-a olin 80 kg oma 160 cm juures! Meil kodus ei tegeletud tervisliku toitumisega, kuid koolis narriti mind ikka kõvasti tänu mu kaalule. Võtsin end kätte kui sain 17 ja langetasin kaalu 50 kg-le. Hakkasin trenni tegema. Oleksin ei tea mida andnud lapsena, kui mu ema või isa oleks mind kohe suunanud tervisliku toidu ning trenni juurde kui olin varateismeline.
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkisin lapsega tervislikest ja ebatervislikest toitudest ja jõudsime lõpuks jutuga sinnani, et ta ütles ise, et sooviks koos minuga kaalu langetama hakata.
Kohe kui kool läbi, siis hakkame pihta, sest sios on kõik rohkem minu kontrolli all – sööb enamasti kodus. Poed on meist õnneks kaugemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.05 08:20; 20.05 15:03; 24.05 21:39; 25.05 15:59; 27.05 09:00; 27.05 10:16; 27.05 17:54; 30.05 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina avastasin vahepeal stevia tilgad, panen neid nüüd hommikuti lapsele tee sisse, laps ei saa maitsevahest arugi. Vähemalt natukenegi suhkrut hoiab kokku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.05 21:39; 27.05 13:53; 30.05 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju rasva me siis tegelikult sööme?

Me ei söö lõputus koguses rasva.
Me sööme nii palju rasva kui me tahame!

Siin on suur erinevus. Võta pakk võid ja lusikas. Hakka seda sööma. Päris hästi vist ei lähe alla. Aga blokeeri nüüd oma küllastustunne kaerahelveste ja suhkruga, maitsesta natukese kakaoga. Võta nüüd lusikas – ja kohe suudad ju tunduvalt rohkem süüa.
Just seda loomulikku küllastustunnet me LCHF-is kasutamegi. Me väldime küllastustunde blokeerimist kiirete ja magusate süsivesikutega. Ja me lõpetame söömise normaalse koguse juures.

Teie, kes te sööte suuremas koguses süsivesikuid, arvate, et me sööme nii, nagu teie tunnete. Aga seda me ei tee. Me sööme nii, nagu meie tunneme. Seega me saavutame kiiresti meeldiva küllastustunde.
Sama asi kehtib juustuvaagna kohta. Mida paljud sinna juurde soovivad? Ikka midagi, mis küllastustunnet blokeeriks – pirni, viinamarju, moosi, kreekereid või punast paprikat. Muidu saab ju kõht ruttu täis ja juustu ülesöömisest läheb süda pahaks. Meie sööme mõned tükid seda head juustu, saame kõhu kiiresti täis, naudime seda küllastustunnet ja lõpetame söömise.

http://lchfeesti.blogspot.com/p/lchf-algajatele.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks iseenda söömisel avastatud avastus (ma muidu saiatoodete sõber). Kui osta neid vrapipõhjasid ja teha nendest vrappe nii, et seal sees on ainult roheline salat või köögiviljasegud,tomati, kurgiviilud, määrida veel vrapipõhi tomatipastaga, siis aju tegelikult arvab, et sööb maitsvat rämpstoitu, aga tegelikult sööb rohelist salatit. See varapp seal ümber on õhuke ja pole NIIII suur, kui tundub. Vbl aitab kedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan, kuidas siin tõsimeeli räägitakse salati sissesöötmisest ja trenni sundimisest. Olen nõus, et takka ei tohi kiita ja kindlasti peaks midagi ette võtma, aga kuni 16-aastasele midagi peale suruda on ääretult vale.

Mina olin terve puberteediea vältel ülekaaluline ja 19-aastasena sain psühhiaatritädilt teada, et mul on tugev alaväärsuskompleks, depressioon ja obsessiiv-kompulsiivne häire. Hiljem hakkas meenuma, mis seda süvendada võis 😀 Kuidas ema ikka madalast saati käis haletsus näos rääkimas ,,sa oled ikka natuke liiga paks”; ,,võid siis selle pluusi saada, kui 3 kilo alla võtad” jm. Tänase päevani on mul ikka väääga suured raskused enda aktsepteerimisega. Nüüd on emal piinlik ja minul lihtsalt si*t tunne. Tõsiselt ka, mõelge enne, mida te oma dieeditamiste ja tugevate piiramistega teete. Kui 12-13 aastane ei ole motiveeritud kaalu langetama, ei tee ta seda enne neiuks saamist mitte mingil moel. Teisiti tambite lapse enesekindluse lihtsalt nulli oma suurte foobiatega ”paksu lapse” ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan, kuidas siin tõsimeeli räägitakse salati sissesöötmisest ja trenni sundimisest. Olen nõus, et takka ei tohi kiita ja kindlasti peaks midagi ette võtma, aga kuni 16-aastasele midagi peale suruda on ääretult vale.

Mina olin terve puberteediea vältel ülekaaluline ja 19-aastasena sain psühhiaatritädilt teada, et mul on tugev alaväärsuskompleks, depressioon ja obsessiiv-kompulsiivne häire. Hiljem hakkas meenuma, mis seda süvendada võis ???? Kuidas ema ikka madalast saati käis haletsus näos rääkimas ,,sa oled ikka natuke liiga paks”; ,,võid siis selle pluusi saada, kui 3 kilo alla võtad” jm. Tänase päevani on mul ikka väääga suured raskused enda aktsepteerimisega. Nüüd on emal piinlik ja minul lihtsalt si*t tunne. Tõsiselt ka, mõelge enne, mida te oma dieeditamiste ja tugevate piiramistega teete. Kui 12-13 aastane ei ole motiveeritud kaalu langetama, ei tee ta seda enne neiuks saamist mitte mingil moel. Teisiti tambite lapse enesekindluse lihtsalt nulli oma suurte foobiatega ”paksu lapse” ees.

tead, nii või teisiti oleks sul jama ja hea on vanemaid süüdistada. Ma olen seda olukorda täpselt kahte pidi kogenud ja kogemas. Sellele ei olegi head lahendust.

Ma olin ka lapsena veidi pontsik ja kuna päris pikk (kasvasin varakult pikkuse täis), siis on ja olid ka kompleksid (9 klassis 170cm ja 70kg). Ja ma süüdistasin 20+ vanuses ka oma vanemaid, et kodus oli koguaeg küpsist ja kommi ja saiakesi. Ei teadnud keegi midagi tervislikust toitumisest ega dieedist jne. Mul oleks palju kergem ja mul oleks palju vähem komplekse kui keegi oleks suunanud ja mitte lasknud mul paisuda selliseks kakukeseks….samas oleksin siis süüdistanud vanemaid jälle selles, et sunniti dieedile ja naaksuti paksuse kallal.

Nüüd olen 30+ tean kõike tervislikust toitumisest ja olen elu parimas vormis. Ja vanemad ei ole ei ühte ega teistpidi süüdi. Mida iganes nad oleks teinud, ikka oleks ma nooremas eas seda vastutust neile tahtnud lükata.

Nüüd on mul tütar 10a ja kaalub 50kg. Toit maitseb, nii soolane kui magus ja just ka kogustega ei saa pidama nagu ma isegi. Ja ma tõesti ei tea mida teha, et see oleks kõige valutum ja õigem. Suunan ja õpetan ja selgitan….aga sellises vanuses laps ei saa sellest eriti aru või vähemalt ei ole tal niipalju enesekontrolli, et kui sõpradega poeskäik on siis piirduks ühe väikese jäätisega.
Igatepidi võib ta 10 a pärast mind süüdistada ja tal võivad olla igasugu kompleksid tänu sellele.
a) ema naaksus koguaeg ära söö magusat, lähme rattaga sõitma, olgu külm ja tuuline jne
b)lasen minna, suunan aga ei kontrolli rangelt – läheb veel paksemaks, vbl hakatakse narrima, riided selga ei lähe, liikuda eriti ei viitsi, sest raske on. Miks vanemad midagi ei teinud?

Ükskõik kumma taktika ma valin, tulemus ei pruugi olla selline nagu ma sooviksin ja lapsele parem oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps Laps dieedile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.