Esileht Ilu ja tervis Laps ja onkoloogia

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Laps ja onkoloogia

Postitas:
Kägu

Tere, sain täna teada et minu lapsel on haruldane halvaloomuline kasvaja. Avastati juhuslikult operatsiooni käigus. Laps on 18. Ooteaeg onkoloogi juurde on 3 nädalat. Ei tea kuidas vastu pidada. Magada ei suida, rääkida ja suhelda ka mitte. Sooviks rääkida onkoloogiga, kas või tasulisega.
Kas meil Eestis, Tallinnas või Tartus on selline võimalus? Olen meeleheitel.
Ja veel, kui täna rääkides residendiga tel. teel, ta ütles et ärge kartke, lõigati ju välja, kas see on pigem lohutus, või see võib tõsi olla? Palun teie abi ja nõu.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle operatsiooni käigus lõigati see avastatud kasvaja ka ära?  Ja residendi jutust võib aru saada, et kõik võeti välja? Nüüd tehakse sellele kasvajale analüüse ja need võtavad aega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teise onkoloogiga rääkimisest ei ole väga kasu, sest kui kasvaja diagnoositakse esmakordselt, võib andmete jõudmine digilukku aega võtta. Võib proovida ühendust võtta selle onkoloogiga, kelle juurde on 3n pärast aeg. Onkoloogid on ka inimesed ja saavad aru.

Kui kasvaja on ära lõigatud, siis onkoloog otsustab, kas on vaja lisaks teha keemia või kiiritusravi. Nii noorte puhul pigem ollakse topelt ettevaatlikud. 18a peaks kuuluma juba täiskasvanute poolele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peresrstilt küsid rahusteid ja uneleaitajaid.

Teine onkoloog ei ütle midagi, kui analüüside vastuseid pole

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, surm võtab, kui tahab ja luba ei küsi.
Endal mai keskel järsku palavik üle 42 kraadi, haiglast sain sandina välja kolm kuud hiljem, mõned organid vigased, proteesitud, jne. Aga egas selle pärast elu seisma jää.

+1
-38
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei, vastus olemas, halvaloomuline. Ja aeg onkologgi juurde 3 nadala parast alles:( Ja jah, see kasvaja lôigati ara. Lihtsalt môtlen, kui oleks midagi hullusti, siis akki rutemine kutsutakse kohale ja arst poleks ôelnud, et lôigati ju bålja, årge muretsega. Vôi arstid kôike rahustavad nii ja need on lihtsalt sônad?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ooteaeg 3 nädalat, kui olukord pole aegkriitiline, pole onkoloogide puhul midagi arukordset. Jah, tean oma kogemustest, et ootamine tundub sellise diagnoosiga väga pikk aga kui resident nii ütles, siis usu teda, vähikolle on tõenäoliselt eemaldatud. Nii nagu juba soovitati, küsi perearstilt pigem midagi rahustatavat.

Olen ise sarnase olukorra läbi elanud  – peale esimest operatsiooni tuli oodata diagnoosi kinnitust, uus konsultatsioon ja uue, suure operatsiooni kokku leppimine, mida tuli samuti peaaegu 3 nädalat oodata. Kokku võttis see kõik peaaegu 2 kuud.

3 nädalast ooteaega võta pigem positiivselt, asi on nii hea, kui hea sellise asja puhul olla saab!

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, vastus olemas, halvaloomuline. Ja aeg onkologgi juurde 3 nadala parast alles:( Ja jah, see kasvaja lôigati ara. Lihtsalt môtlen, kui oleks midagi hullusti, siis akki rutemine kutsutakse kohale ja arst poleks ôelnud, et lôigati ju bålja, årge muretsega. Vôi arstid kôike rahustavad nii ja need on lihtsalt sônad?

 

 

Onkoloogile tohib olla ooteaeg Eestis maksimaalselt 14 päeva, küsi raviasutusest uuesti, ega pole varasemat aega.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Onkoloogile tohib olla ooteaeg Eestis maksimaalselt 14 päeva, küsi raviasutusest uuesti, ega pole varasemat aega.

Ma ei tea, mis haiglaga tegu, aga näiteks PERH-s on see tõesti pigem hea, kui nii pikk aeg määrati, järelikult pole nii kiire. Kui asi on hull ja iga minut loeb, saad juba paari päevaga aja.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan otsida mõni samas situatsioonis lapsevanemate/lähedaste kogemusgrupp. Saad mõne nipi kuidas see aeg üle elada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

18 aastane ei ole laps. Jah, ta on Sinu laps, aga päris elus on tegemist täiskasvanud inimesega. Täiskasvanud inimesele on kohustatud esitatama teda puudutavat terviseinfot. Peaegu ma saan aru, et ei Sina, ega haige ise ei saa ööd ega mütsi mitte millestki aru. Las inimene võtab konkreetselt ühendust teda opereerinud arstiga ja ütlebki, et soovib saada lisainfot ja selgitusi, mida leiti, mida tehti ja üldse, mis seis on. Usutavasti seda räägiti, aga no ju ei saanud siis esimese korraga aru. Seega tuleb uuesti küsida. Patsiendil endal.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et pikk ooteaeg võib olla siin kontekstis isegi positiivne, et järelikult pole olukord nii kriitiline, et jalamaid tagasi kutsutakse. Ootaja aeg on muidugi pikk.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et pikk ooteaeg võib olla siin kontekstis isegi positiivne, et järelikult pole olukord nii kriitiline, et jalamaid tagasi kutsutakse. Ootaja aeg on muidugi pikk.

Onkoloogilisi haiged ei hakata ravima kohe.Selleks võib kuluda 1-2 kuud ikka.Minu vanem sugulane pidi ootama pool aastat lausa.Peamine põhjus on järjekord.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Onkoloogilisi haiged ei hakata ravima kohe.Selleks võib kuluda 1-2 kuud ikka.Minu vanem sugulane pidi ootama pool aastat lausa.Peamine põhjus on järjekord.

Ei ole nii. Kui on kiire, reageeritakse väga kiiresti, nii oli ka kõige raskemal koroonaajal.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Onkoloogilisi haiged ei hakata ravima kohe.Selleks võib kuluda 1-2 kuud ikka.Minu vanem sugulane pidi ootama pool aastat lausa.Peamine põhjus on järjekord.

Ei ole nii. Kui on kiire, reageeritakse väga kiiresti, nii oli ka kõige raskemal koroonaajal.

 

Minu info põhines minu lähedaste ja sugulaste haiguslugudel.Nad kõik pidid ootama.Reaalsus on ikka paraku teine.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu info põhines minu lähedaste ja sugulaste haiguslugudel.Nad kõik pidid ootama.Reaalsus on ikka paraku teine.

Ju siis neil ei olnud nii kiire asi. Otsustatakse ikka diagnoosi põhjal.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps ikka vaga mures ja depressionis nûûd. Aga kas vôib nii olla, et midagi ei tehtagi, lihtsalt uuritakse ja tehakse lisaanaluuse?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps ikka vaga mures ja depressionis nûûd. Aga kas vôib nii olla, et midagi ei tehtagi, lihtsalt uuritakse ja tehakse lisaanaluuse?

Tehakse ju midagi? Uurime ja lisaanalüüside tegemine on siis mitte miski?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma motlesin keemiaravi ja selliseid protaeduure, uurisa vaja jah, see on tàhtis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma motlesin keemiaravi ja selliseid protaeduure, uurisa vaja jah, see on tàhtis

Kuidas seda keegi siin oskaks öelda, kui ei tea diagnoosi ega haiguslugu. Igaüks midagi arvab, mis on enamasti täielik jamps. Mis kasu on jutust, et minu vanaema tädi sai kolm korda keemiaravi, kui tema haigus oli erinev.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu vanaisal avastati neeruvähk varajases staadiumis. Lõigati neer välja ja mitte mingit ravi rohkem ei tehtudki. Vähk polnud veel neerust kaugemale jõudnud lihtsalt. Uuringuid tehti küll, aga mujal polnud siirdeid ega midagi. 10 aastat hiljem tuli teine vähk, aga see ilmselt ei olnud surma põhjus ja ilmselt ei olnud seotud esimese vähiga. Suri südame-veresoonkonna haigusesse ja/või vanadusse. Raske öelda, mis lõpuks põhjuseks oli.
Vanaisa oli küll juba eakas, kui neeruvähk avastati, aga tema lugu on näiteks, et võibki täiesti nii olla, et varajases staadiumis avastatud ja väljaopereeritud vähi järel ei ole mingit ravi vaja ja vähk ei tulegi tagasi. Hilisemate vähijuhtumite eest see muidugi ka ei kaitse. Nahavähi puhul on vist seda sagedamini, et peale mingi kahtlase sünnimärgi eemaldamist selgub sünnimärgi uurimisel, et oligi vähk (kõik eemaldatud sünnimärgid ja sarnased moodustised saadetakse ju uuringutele).

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, mis liiki vähiga tegu? Ehk on kellegil sama kogemus? Eks need analüüsid ja konsiilium ka võtavad aega, aga kui 3 ndl, siis ehk nii aegkriitiline pole.
Enda kogemustest tean et iga vähk ei saa väga hull olla (kui vähi kohta seda öelda),  mul oli 4 staadiumi vähk. Üldjuhul määratakse kiiritus v keemiaravi.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole onkoloogide puhul midagi arukordset.

arukordset?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leidsin digiloos…<span style=”caret-color: #414042; color: #414042; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; -webkit-text-size-adjust: auto;”> Histoloogias tegemist NET tuumoriga</span>

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole onkoloogide puhul midagi arukordset.

arukordset?

Kiirelt kirjutades jäi “h” ära, oled endaga rahul, kägu? Ikka õige koht kus oma viluloogi teadmisi demonstreerida!

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirelt kirjutades jäi “h” ära, oled endaga rahul, kägu? Ikka õige koht kus oma viluloogi teadmisi demonstreerida!

Jäi ta jah sul kiirustades ära!  Selle asemel, et viga teadmiseks võtta ja sellest õppida, hakatakse igakord vastu plõksima ja parandajat halvustama. Lollidele nii omane.

+6
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

<span style=”color: #202124; font-family: arial, sans-serif;”>The 5-year survival rate for people with a GI tract NET that has not spread to other parts of the body from where it started is 97%. If the tumor has spread to nearby tissue or the regional lymph nodes, the 5-year survival rate is 95%. </span>

Siin on kirjas, et seedetrakti NET tuumori viie aasta elulemus, kui tuumor ei ole edasi levinud, on 97%. Ehk 5a pärast on kõigist diagnoositud patsientidest 97% elus. See on väga-väga suur number. On kasvajaid, mille korral 5a elulemus on 0%.

 

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole onkoloogide puhul midagi arukordset.

arukordset?

Millest siin raske aru saada: üks kord ongi aru.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega kohe peale oppi ei tehtagi mingit ravi, on taastumise aeg. Ja tuleb konsiiliumi raviotsus. Eks onkoloog räägib täpsemalt. Mul tütrel opereeriti rinnast just kuu tagasi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirelt kirjutades jäi “h” ära, oled endaga rahul, kägu? Ikka õige koht kus oma viluloogi teadmisi demonstreerida!

Jäi ta jah sul kiirustades ära! Selle asemel, et viga teadmiseks võtta ja sellest õppida, hakatakse igakord vastu plõksima ja parandajat halvustama. Lollidele nii omane.

Hoia oma terviserubriiki sobiv diagnoos enda jaoks. Inisejatele ja omast arust sellisetele “tarkuritele” nii omane!

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Ilu ja tervis Laps ja onkoloogia