Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapse isa kohtutäituri kätte??!

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Lapse isa kohtutäituri kätte??!

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja kas sa oled siin teemas veel? Siin mingi lampi vaidlus tekkinud ja ma üldse ei saa aru, kes keda sõimab ja miks. Aga ma vastan sulle teemaalgataja ikka, äkki mingi abi.

Ma ei lugenud välja hetkel, kas sul on kohtu poolt elatis sisse nõutud või on teil suusõnaline kokkuleppe. Aga minul oli nii. Lapse isa keeldus maksmast, ei saa sentigi, ütles päeval kui välja kolisime ja tema vaimse/füüsilise terrori alt lahkusime. Seal juures ei keelanud ma tal lapsega suhelda, kohtuda ja koos olla. Aga aeg näitas, et temal huvi ei olnud üldse. Otsustasin kohtu kaudu elatist nõuda. Ja mitte isegi miinimum elatist, tookord oli see 250 äkki lapse peal. Teadsin, et saame ise hakkama ja panin summaks 150. Tegin kõige pealt kiirmenetluse maksekäsuna, seda saad teha internetis. Selle eeldus on see, et ta võtab selle tähitud kirja vastu ja siis kas keeldub sellest, lähete kohtusse või ta on nõus sellega ja otsus tehtud. Tema minul eiras seda, ehk kätte toimetada ei saanud talle. Postiljonile ütles koguaeg, et tema ei ole see mees keda otsite. 3x äkki prooviti edastada kiri. Siis läksin kohtumajja, kirjutasin elatise avalduse, panin kirja kõik nii nagu peab, summaks 150 ja soovin otsust tagaselja, ehk siis keegi kohale minema ei peaks, saaks kiiremini tehtud otsus. Samal ajal tegin avalduse riigi poolsele elatisabile, mida saab sellel ajal kui kohus toimetab,  elatisabi kohtumenetlus ajal vms oli nimi. Kohus määrast lapsele elatise. Teadsin, et ta ei maksa vabatahtlikult midagi. Siis valisin välja pädeva kohtutäituri, kirjutasin talle, saatsin kohtulahendi ja ütlesin kohe, et soovin riigi poolset elatisabi ka. Kohtutäitur saatis avaldused, üks oli sissenõudmiseks, teine oli elatisabi jaoks. Avalduses pidingi kirja panema, kas olen saanud temalt mingeid summasid peale lahku minekut, kuna ma ei olnud, siis pidin ka märkima summa, mis mul nn saamata jäänud oli. Arvestasin maha selle menetlusaegse riigipoolse abi. Ja oligi kõik. Nüüd saan iga kuu 100 eurot, see max summa mis makstakse. Kui lapse isa peaks maksma mulle praegu näiteks 50, siis riik maksaks ikka 100. Aga kui ta maksaks 100, siis riik maksab ainult 50 juurde. Iga kuu ma saan ka käsitsi SKA lehel märkida, et isa maksis ala 30 eurot lapsele, siis nad vähendavad ka seda riigi poolset abi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laksu all? Täiesti arusaamatu jutt.

Sa ei teadnud, et Eestis on last kasvatavaid üksikisasid?

Aga mis see uute laste nälgasuremine asjasse puutub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis riik maksab

Teie tehtud last peavad üleval teised inimesed, maksumaksjad. Ka toimetulekutoetus on teiste inimeste raha. Inimesed arvavad, et nad rahastavad lapsi üksinda, kuid tegeleikult siiski teiste inimeste abiga. Ma ei kujuta ette, mis suhetest sünnivad lapsed, kelle trenniarvet keeldub teine vanem maksmast.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mitte isegi miinimum elatist, tookord oli see 250 äkki lapse peal. Teadsin, et saame ise hakkama ja panin summaks 150.

Miks sa siis 150 panid, aru ma ei saa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis see uute laste nälgasuremine asjasse puutub?

Kuidas siis ei puutu? Minu vend saab ka üksinda lapse toidetud, eksnaise raha läheb lapsele taskurahaks. Ta ütleb ise, et ei taha loomaks ja värdjaks muutuda, siis annabki lapse emale vahest maksepuhkust.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mitte isegi miinimum elatist, tookord oli see 250 äkki lapse peal. Teadsin, et saame ise hakkama ja panin summaks 150.

Miks sa siis 150 panid, aru ma ei saa?

Ei peagi aru saama. 5 aastat tagasi lihtsalt oli nii, et kui ma ka sama võrdselt panustan, siis 300 lapsele kuus on minu arust normaalne. Mingeid korteri laenu, auto liisingut, auto kütus, šampoon jne ma tarbiks nagunii ja ma ei arvesta seda lapse kuluks. Riideid ostan jätelturult ja 250 kombeka peale ei kulutaks elusees. Kui ta oleks lapse võtnud stabiilselt enda juurde, temaga koos olnud, panustanud ta ellu, siis ma oleks null pannud. Sest minu jaoks on pigem lapse ja isa suhtlus olulisem kui mingi miinimum elatise välja nõudmine. Ju ta teda toitnud ka oleks, kui ta elaks isa juures nädala.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

panustanud ta ellu

Mis vanuses inimene sellist juttu ajab? Mis panuseid te annate? Mis lapsega peale peab siis hakkama? See lapse on teil mõlemal vist kogemata sündinud, kumbki nagu õiete ei viitsi ega taha.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

panustanud ta ellu

Mis vanuses inimene sellist juttu ajab? Mis panuseid te annate? Mis lapsega peale peab siis hakkama? See lapse on teil mõlemal vist kogemata sündinud, kumbki nagu õiete ei viitsi ega taha.

Panustaski ju – seemnega :p Poleks seemet, poleks ei last ega elatisprobleeme, nii et panus missugune.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panustaski ju – seemnega :p Poleks seemet, poleks ei last ega elatisprobleeme, nii et panus missugune.

Arvasin, et naine oskab end tänapäeval juba kaitsta, aga ei oska.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvasin, et naine oskab end tänapäeval juba kaitsta, aga ei oska.

Miks naine peab sellega tegelema? Mees oma püha m*nniga tehku mis tahab?
Ja selline kägu räägib tänapäevast? Ise nagu aastast 1800+…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapse isa kohtutäituri kätte??!