Esileht Koolilaps Lapse sünnipäev ja hulk mõttetuid plastik vidinaid

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Lapse sünnipäev ja hulk mõttetuid plastik vidinaid

Postitas:

Noh, aga lolle, kes esimese ettejuhtuvaga kohe tite teevad on ju ka praegu olemas. Kondoome pole või?

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu jaoks on täiesti loogiline see mõtekäik, et kingitus võib mahtuda ümbrikusse ja sünnipäevalaps kasutab ümbrikute sisu hiljem mingi suurema igatsetud asja ostmiseks. Ei poolda niisama nänni kinkimist põhjusel, et kingitus peab olema “asi”. Kui laps ise soovib erinevaid mänguasju siis las kingitakse asju aga kui laps ise uusi mänguasju ei soovi ja kogub nt videomängu vms kallima asja jaoks siis miks mitte sünnipäevalapse soovi toetada?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalagataja hoidis isegi raha kokku, kuna pidu toimus ju koduhoovis, mitte kallis mängutoas. Minu meelest on ka nõme eeldada, et külalised maksavad midagi kinni. Teiseks on tavatu, et ei toodud raha, meie lapsel al 6.-7. eluaastast ainult raha toodigi, polnud midagi vaja kutsele panna. Sest 10-15 euro eest sa mitte midagi normaalset poest ei saa ja kellelgi pole viitsimist asju ostma minna ka. Täiesti nagu teisest maailmast lugu minu jaoks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ma ei imestagi, kui on selliseid lapsi nagu oli minu lapse klassikaaslane. Enne sünnipäeva arutas, et kutsed saavad kindlasti x ja y – jõukate perede lapsed, sealt saab head raha!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ma ei imestagi, kui on selliseid lapsi nagu oli minu lapse klassikaaslane. Enne sünnipäeva arutas, et kutsed saavad kindlasti x ja y – jõukate perede lapsed, sealt saab head raha!

Kahjuks olen oma lapse käest sama kuulnud: pea kõik klassikaaslased kutsuvad ühe kindla tüdruku oma sünnipäevale, sest ta toob alati kalli kingituse/paneb ümbrikusse suurema summa kui teised. Jube kurb tegelikult, ükskõik kust otsast vaadatuna.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:34; 02.06 13:36; 02.06 15:52; 05.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, aga lolle, kes esimese ettejuhtuvaga kohe tite teevad on ju ka praegu olemas. Kondoome pole või?

Kondoomiga on nii ebamugav!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huh, kui rõõmustav on lugeda, et enamus vastanud kägusid ei pea normaalseks “äriprojekt-sünnipäeva”, kus küllatulnute rahaümbrikute arvel loodetakse tagasi saada peokulud + osta lapsele kingitus ka.

Ka minule oli teemaalgataja jutt normaalne senikaua, kuni ta arutles selle üle, et kas on ikka mõistlik see, kui lapse sünnipäeva järel on kodus plastmänguasjade uputus ja kas ei võiks kuhjade asemel olla parem ÜKS, sünnipäevalapse poolt tegelikult tahetud asi?

Jah, ka minu meelest võiks see olla suvalise träni mägede asemel parem üks ja suurem kingitus. Küsimus on muidugi selles, et kuidas kõigi külalisteni see üllas mõte jõuaks. Hmm, ilmselt ei piisa selleks ebamäärasest: “Kingitus võiks mahtuda ümbrikusse” vihjest. Võiks, võiks… aga paljude meelest on siiski imelik ilmuda rahaga – nagu poleks viitsinud kingituse ostmisega vaeva näha. Ju siis tuleks sõnastada konkreetsemalt: “Minu kingisoov on uus jalgratas ja kingituseks võiksid panustada minu jalgratta fondi”. Kui inimesteni paremini jõuaks, mis on raha kinkimise point  – siis nad ehk järgiks seda ka meelsamini. Kusjuures, ka siis võib juhtuda, et päris kogu jalgratta raha kokku ei saa ja pere peab osa raha omalt poolt panema. Väga nõme oleks süüdistada külalisi “liiga väikse summa” kinkimises. Aga, tõesti, eelis oleks see, et mittevajaliku plastkola kokkukuhjamine jääks siis ära.

Kuid selle koha peal, kus teemaalgataja hakkas kurtma, et külalised ei kinkinud piisavalt raha, et sünnipäevapeo atraktsioonid kinni maksta ja et nad jäävad lausa miinusesse, kuna jalgratas lapsele tuleb ka nüüd oma kuludega osta, tuli küll õudustunne peale.

Nõustun mitmete eelnevate kägudega, et kallid atraktsioonid jm. kulukas toredus on täielikult sünnipäeva korraldaja enda asi – mitte kuskilt otsast külaliste mure! Kui saad külalistele igasugu kallist toredust välja käristada – siis tee seda ja ära virise. Kui uhke peo korraldamine käib üle jõu – siis korralda lihtsam, millest jõud üle käib. Suur pidu paljude külalistega on ise kallis kink. Kui mõlemat (kallist pidu ja jalgratast) ei jaksa lapsevanemad lõdvalt kinkida, siis tuleb valida – kas üks või teine, mitte tagantjärgi hädaldada, et käib üle jõu.

Loomulikult elame üle oma võimete. Palun näita Eestis peret, kes ei ela üle võimete aeg ajalt. Paraku tuleb elus ette ootamatusi, millega ei oska arvestada ja mis löövadki eelarvesse augu. Ja tulge ütlema, et miks ei ole raha kogunud ootamatuste jaoks. See on tore tegevus, kui oleks kuskilt kõrvale panna. Kui aga järjest on suuri ootamatuid kulutusi, siis ei õnnestu ka säästa.

“Loomulikult elame üle jõu” põhjendus on nüüd küll rohkem kui imelik. See nagu näitaks, et teemaalgataja on lootusetu tõusik?

Ei, nagu selle teema kommentaaridestki välja tuleb, siis enamus Eesti peresid siiski on kahe jalaga maa peal. Kui perel raha jalaga segada tegelikult pole – siis saab lapse sünnipäev tagasihoidlikumalt peetud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult elame üle oma võimete. Palun näita Eestis peret, kes ei ela üle võimete aeg ajalt.

Enamus peresid ikka elab vastavalt võimetele ja omab ootamatuste tarbeks säästusid. Meie pere ei ole suure sissetulekuga aga ometi on kõik peod saanud peetud (lõbustused saab ju ise välja mõelda ja toidud ise vaaritada), säästud on olemas ja üle võimete ei ole me kunagi elanud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 18:26; 13.06 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kas sina tahad et su lapse sünnipäevale, kus on ette teada, et on ka tellitud kallid atraktsioonid, tullakse lille õis peos? Või kui sa broneerid mängutoa, pluss toit ja pluss lapsele ka mingi kingitus, et siis tulevad kõik lilleõis peos? Tore kui nii rikkaid inimesi olemas on.

Kas keegi palus need kallid atraktsioonid rentida või lunis mõni peol osaleja ise endale kutset?

Jube suhtumine minu meelest sellel teemaalgatajal. Ehtne rott.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Koolilaps Lapse sünnipäev ja hulk mõttetuid plastik vidinaid