Esileht Väikelaps Lapsest eemal olemine

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Lapsest eemal olemine

Postitas:
Kägu

Ma läksin ka teemaalgatusse tagasi lapse vanust kontrollima. Minu laps on ka väga minu küljes kinni olnud, aga no kuulge – 5aastane ei saa nüüd kolm päeva oma isaga (!) oldud, vaid nutab ohjeldamatult! Nagu võõra mehega oleks jäetud. Kas isa pole senini üldse lapsega siis tegelenud?

Teemaalgataja pole ju öelnud, et laps ainult nutab. 5-aastane on siiski veel väike ja täiesti normaalne on, et tal tuleb emmeigatsus peale. Küll aga pole normaalne, et kolm täiskasvanut inimest ei oska igatseva lapsega muud peale hakata kui emale telefonikõne teha. See pidev emale helistamine ajab lapse aina rohkem igatsema. Emale helistamine tuleks üldse ära lõpetada ja vanavanemad ning isa peaksid ise lapsega tegelema.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5aastane ei saa nüüd kolm päeva oma isaga (!) oldud, vaid nutab ohjeldamatult! Nagu võõra mehega oleks jäetud. Kas isa pole senini üldse lapsega siis tegelenud?

Sealsamas oli ju öeldud ka olulisem info – laps ongi ESIMEST KORDA ELUS emast eemal paar päeva sh pole ka ainult isaga aega veetnud. See on jabur, aga teemaalgataja on ise niimoodi lapse kasvatanud siiani.

Vanavanemad küll süüdi ei ole. Kuidas see teises riigis elav poolvõõras vanaema oskakski midagi paremat lapsega ette võtta kui mängida

100% nõus sellega.

Ema ise ongi tegelikult tänaseks juba suurt last kiivalt oma rinnale surunud, teda mitte sotsialiseerinud ja reaalse normaalse eluga tutvustanud ja nüüd kurdab haiglaselt klammerduva lapse üle.

Silma hakkab ridade vahelt veel mitu moodalaskmist just teemaalgataja enda poolt.

Esiteks. Kui arvata on, et laps niigi liinist lahti selle “esmakordse” kogemuse üle, siis tuua samaks ajaks koju temale voorad inimesed? On ju öeldud, et elavad valisriigis ega kohtuta. Tõesti poleks parem turvalises keskkonnas turvalise ja tuttava isikuga? Või tõesti selliseid inimesi lapsel peale ema ja isa polegi?!

Teine tähelepanek. Ega teemaalgatajagi mehe vanematesse hästi suhtu ega neid usalda. Väikesed sonakesed ja valjendusnüansid, aga see on selge. Ehk et laps tunnetab ju seda. Mis shanss neil vanavanematel selles olukorras olekski?! Teemaalgataja ise nullib vanavanemate autoriteeti, samuti nagu ilmselt on aastaid juba nullinud isa autoriteeti. Ja saanud vastu lõugava, eakohaselt sotsialiseerimata lapse.

Ega muid valikuid polegi kui padavai tiivad laiali kanaemana koju panna ja tupsununnuga ise diivanil istuda või lõpuks ometi alustada lapse kasvatamist terve käitumisega ühiskonnaliikmeks.

Veelkord, teema pole imikust, kelle puhul oleks veel moistetav, vaid suurest 5-aastasest lapsest! Paljud käivad selles vanuses juba vanemateta laagrites ja naudivad iga hetke sellest:)

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OMG. Ja minul käis laps samas vanuses esimest korda judolaagris 7 päeva.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei näe midagi imelikku olukorras, kus laps viieaastaselt esimest korda emast lahus mitmeks päevaks. Ise olin esimest korda eelmal paariks ööks kui laps oli 3,5-aastane (läksin tööle kui laps sai 3. ja poole aasta pärast juhtus esimene töölähetus). Miks ma muidu peaks last ööseks jätta? Puhkamas käime kõik koos, ööläbi peod ammu enam huvi ei paku, kõike muud saab päevasel ajal ka teha. Vahepeal oli kaks aastat koroonat, ei olnud võimalust ega soovi ringi liikumiseks (eriti kui võimalikud lapsehoidjad elavad teises riigis).

Ja miks laps lasteaias ei ole… Ilmselt sellepärast, et külla on tulnud vanaema-vanaisa teisest riigist, kes tahavad lapsega aega  veeta.

Tunnen teemaalgatajale kaasa! Ei, kirjeldatud olukord ei ole normaalne. Nüüd on selge, et vanavanemate külla kutsumine oli strateegiline viga. Võimalik, et mees oleks ise paremini hakkama saanud, aga olles “üks kolmest” muutus mugavaks/keskendus tööle. Nüüd ei jää muud üle, kui olukorrast õppida ning järgmiseks korraks järeldusi teha.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma muidu peaks last ööseks jätta?

Mitte ühtegi pikemat üritust, pulma vm kus mehega kahekesi käia ja ka ööbima jääda?
Aga kui isegi kuskil käia pole, siis just harjutamiseks on 5-aastane ikka mõned korrad olnud enast eemal ka ööd. Just selleks, et esimese tööga seotud äraoleku ajal sellist asja ei juhtuks nagu teemaalgatajal. Kui sa käid tööl ja sul on kohustus ka eemal viibida, siis sa ometi valmistad oma last (ja lapsehoidjaid) selleks ka ette.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõte oli ju hea algselt. Isal vaja tööd teha, lapsel ja vanavanematel hea koos aega veeta. Kes oleks seda osanud arvata et lapsel nii suur emme igatsus on. Ja minu arust pole ka see helistamine lahendusena halb. Isun küll et nad püüdsid leida tegevust et tähelepanu kõrvale juhtida. Ja kui ikka suur kurbus peale tuli võiks ju mõela et helistsme siis emale. Laps saab ema näha ja temaga rääkida, kui ikka nii suur igatsus on. Ainuke jama selles et see ei andnud oodatud tulemust.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei mõista, miks miinustati seda kes ´ütles, et võimumängud. Loomulikult võimumängud, aga mitte ainult ema ja lapse vahel vaid ka lapse ja isa ning ema ja isa vahel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõte oli ju hea algselt. Isal vaja tööd teha, lapsel ja vanavanematel hea koos aega veeta. Kes oleks seda osanud arvata et lapsel nii suur emme igatsus on. Ja minu arust pole ka see helistamine lahendusena halb. Isun küll et nad püüdsid leida tegevust et tähelepanu kõrvale juhtida. Ja kui ikka suur kurbus peale tuli võiks ju mõela et helistsme siis emale. Laps saab ema näha ja temaga rääkida, kui ikka nii suur igatsus on. Ainuke jama selles et see ei andnud oodatud tulemust.

Miks ma küll arvan, et kui isa läheks komandeeringusse, ei kutsutaks vanavanemaid appi? Kujutlege selle teema absurdust, kui olukord oleks vastupidine…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka mehe isa puhul täheldanud kommet lapse nutu korral mangumist, et ära nuta. Inimesel hakkas emotsionaalselt piisavalt ebamugav, et enese tunnete korda saamine hakkab varjutana seda, et mis siis lapsel häda on. Kui koer last nuuskima tuleb, pistab ka karjuma, et Koer ära tee!!! Laps pigem ehmub selle lõugamise peale…

Ehk siis kui laps kellegile hoida jätta tuleb, siis peab natuke valima ka. Mehe emale jätaks iga kell, samas, fantastiline naine. Ehk siis ei ole asi selles, nagu jeegi siin süüdistas sind mingis “suhtumises” – mõned inimesed onginteatud olukordades saamatud…

Ja ega mu enda mees samuti satub paanikasse vahepeal, laps karjub, mis nüüd saab mis nüüd saab… Algul oli natuke demotiveeriv, aga mis seal ikka muud teha, kui teatud oludega leppida. Ei saa ette heita, et mees üleöö last minuga sarnaselt ei tunne või proaktiivne pesapunuja oleks jne.

Tulevikus tasub seda lihtsalt arvesse võtta ja ehk mõni pädevam lapsehoidja appi võtta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii tahaks teada nüüd, kuidas siis läks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Väikelaps Lapsest eemal olemine