Esileht Koolilaps Lapsevanema töökoht ja haridus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Lapsevanema töökoht ja haridus

Postitas:

Kas koolis peab ütlema, kus lapsevanem töötab ja milline on lapsevanema haridus? Vanasti oli klassipäevikus küll selline info, kus vanemad töötavad. Aga tänapäeval peaks kontaktidest piisama. Kuidagi kummaline tundus.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas koolis peab ütlema, kus lapsevanem töötab ja milline on lapsevanema haridus? Vanasti oli klassipäevikus küll selline info, kus vanemad töötavad. Aga tänapäeval peaks kontaktidest piisama. Kuidagi kummaline tundus.

Vajadus võib tekkida ka siiski tööjuurde helistada, osades ametites pole võimalik töötajal telefoni kaasa võtta, aga samas kätte on vaja saada. Sellest saan veel aru, haridustaseme küsimine on küll selline, et milleks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 koolilast ja ma ei mäleta, et oleks küsitud. Aga võibolla tõesti sai kooliminekul mingi ankeet täidetud. Nii vähetähtis asi, et ei mäleta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vajadus võib tekkida ka siiski tööjuurde helistada, osades ametites pole võimalik töötajal telefoni kaasa võtta, aga samas kätte on vaja saada. Sellest saan veel aru, haridustaseme küsimine on küll selline, et milleks.

No ma ikka ise tean, kas ma saan telefoni töö ajal vastu võtta või ei. Kui saan, ei näe küll mingit põhjust, miks peaksin oma töökohta avaldama. Ja kui ei saa, eks siis peaks vist ülemusega kokkuleppel panema kontaktiks ka töötelefoni, töökoha kirjapanemine ei tundu ikka oluline olevat.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati saab koolist küsida ju. Vb mingi iidamast jäänud harjumus ja keegi pole lihtsalt mõelnud, et kas ja miks see vajalik.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see midagi iidamast-aadamast jäänud igand. Kool tahab teada, kes on laste vanemad.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool võib ju tahta teada st uudishimutseda aga sina pole kohustatud avaldama.

Pole juba aastaid kuskile kirjutanud muid andmeid kui hädavajalikke kontakte (n telefoninr ja e-aadress), ammugi ei avalda oma töökohta, selle kontakte ega ka oma ametit ning haridust. Ei ole huviringil, muusikakoolil ega ka koolil nende andmetega midagi teha ja tegelikult puudub ka põhjendus, et neid andmeid küsida.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käivad erinevates koolides ja mõlemal koolil oli ikka väga suur uudishimu teada saada, millised on vanemate töökohad ja kellena täpselt nad seal töötavad. Ma tõesti ei saa aru, milleks kool sellist asja uurib, oleks ju piisanud lihtsalt telefoninumbrist ja meiliaadressist. Ja ega need 7aastaste juntsude vanemad ei julge väga “vastu hakata” ka, ikkagi laps läheb alles kooli ja tahaks ju kooli personaliga häid suhteid hoida, mitte juba kohe alguses vanema “mässumeelsuse” tõttu tülli pöörata ja musta nimekirja sattuda – nii panedki oma lapse heaolu nimel kuulekalt kirja kõik, mis küsitakse.

Ning pinnida välja kellegi töökohta ettekäändega, et “aga äkki on tarvis tööle helistada” ei ole küll eriti vettpidav. Näiteks minul on selline töökoht, kus ma mingit lauatelefoni üldse ei kasutagi. Mul on ainult oma mobiil, millega suhtlen ja millelt olen kättesaadav ilma mingi “töökoha”-infota. Ning teine võimalus on helistada lapse isale, loomulikult.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 11:10; 18.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei häbene oma töökohta ja olen selle alati heameelega kirja pannud.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga algklassides lapsed ju ikka kirjutavad jutte oma emast, isast, perekonnast. Jutustine oma perest peaks olema igale lapsele jõukohane. Sageli on ka töövihikutes ülesandeid, kus küsitakse vanemate vanust, töökohta jne. Suht kehv tunne võib lapsel olla, kui tal oma vanemate kohta midagi öelda pole – kõik on suur saladus. Imelik.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel tahetakse seda teada lootuses nt vanemate kaudu mingit õppekäiku, harivat loengut või midagi odavamalt (soodushinnaga) saada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti arusaamatu teemapüstitus. Ma ei teadnudki, et nii paljud oma töökohti häbenevad või siis hoopis ülisalajaste tööülesannetega Kapos töötavad 🙂 Ilmselt siis jah lastele ka kodus vitsa ähvardusel sõnad peale loetud, et ei tohi mainida midagi oma ema/isa ameti kohta. Esimeses ja teises klassis on sellest kusjuures tõesti päris palju juttu koolis.

+14
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks pole probleem, kui küsitakse. mu oma laps käis eliitkoolis, kus oli traditsioon, et ühel päeval aastas (teaduspäev) käisid lapsevanemad ja vilistlased koolis loenguid pidamas või tunde läbi viimas. ka ma ise olen käinud korra oma lapse klassile mingit töötuba läbi viimas selle ürituse raames.
Lisaks on koolis niimoodi oluliselt lihtsam korraldada õppekäike huvitavatesse kohtadesse: asutuste (ja koolide jaoks) on suur vahe, kas õppekäigu korraldamisele on lisaks kaasatud samas asutuses töötav lapsevanem (kontaktisikuna) või tuleb seda organiseerida õpetajal ise asutuse üldkontakti kaudu. ma pakun, et ca 3/4 õppekäikudest asutustesse on koolides-lasteaedades siiski just tänu vanemate töökohtade kaudu organiseeritud.

endise õpetajana tahan veel öelda, et on väga hea, kui vanema töökoht on teada, kui lapsega juhtub mingi õnnetus. omal oli kunagi (siis, kui mobiile veel polnud!) klassijuhatajana olukord, kui üks noormees viidi koolist kiirabiga ära (raske luumurd), vanemaid kätte ei saanud, aga kuna teadsin isa töökohta, siis helistasin sinna asutuse sekretärile, selgus, et muusikust isa oli parasjagu orkestriga kontserti andmas. isale esitati vajalik info kolleegide poolt kohe peale esinemist ja selleks ajaks kui last haiglas kipsi panema hakati, oli isa ka juba haiglas kohal.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 10:42; 08.06 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemas koolis on küsitud kõiki andmeid, aga alla on tärniga väikselt kirjutatud, et osade andmete täitmine on vabatahtlik. Me oleme kõik kirjutanud ja vastab tõele, et koolid tahavad vanemaid vahel loenguid pidama või oma tööst rääkima, aga mõned korrad aastas ei ole see probleemiks.
See ei ole saladus, et eliitkooli katsetel tahetakse vestlustel teada, millega vanemad tegelevad, küsimise põhjuseid on erinevaid, kui minu arvates peaks olema koolil võimalikult palju andmeid, sest siis saaks kooli hädaolukorras vanemad kätte.
Eesti edukultuses saan täiesti aru, miks ei taheta täita neid ankeete, sest tean haritud ja intelligentseid inimesi, kes töötavad lihtsamatel töökohtadel, nagu raamatupoes müüja või andmesisestaja või mõni liinitöö tehases. Tavaliselt on seal taga soov mitte karjääri teha, vaid lastele rohkem aega pühendada või mõni raske haigus, mis ei võimalda täiskohaga töötada.
Seetõttu arvan, et eestlased peaksid olema sallivamad, aga eliitkoolid tundub olevat kasvulava, kus seda sallimatust ei paista kuidagi tulevat, need koolid on ainult edule orienteeritud.
Vanemate töökohad tulevad nii või teisiti välja, sest lastele antakse palju kodutöid, kus peavad oma vanemate tööst rääkima või neid kutsuma töödes osalema, seetõttu suurt saladust ei ole sellest mõtet teha, kuid kool peaks nende andmetega eetiliselt ringi käima.
Üks asi mulle Eestis ja seoses töökohtadega veel ei meeldi, kahjuks on meil klassivahed koolides vägagi tuntavad, sest rikaste vanemate lastele antakse halvad teod kergemini andeks või pöörata üldse tähelepanu, aga kehvemal järjel lapsed on koolis suurema surve all, sest neid on lihtsam karistada. Põhjusel, et nende vanematel ei ole kooli kaasa võtta juristi, kes koolile selgeks teeb, kui “õigesti” laps koolis käitub.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas uus andmekaitseseadus mitte ei ütle, et selliste andmete avaldamine ei ole kohustuslik ja et isikuandmeid kogutakse minimaalsuse põhimõttel s.t. ei koguta andmeid, millega mitte midagi peale ei ole hakta. Näiteks kuidas puutub kooli vanemate haridus? Perekonnaseis? Kui on olemas mõlema vanema mobiilitelefoni numbrid, siis milleks on veel vaja teada töökoha või sealseid kontakte?

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 15:36; 04.06 13:57; 05.06 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, minul on üks laps nn eliitkoolis ja kaks lasteaias. Kunagi pole küsitud kusagil ankeedis töökohta. Küll aga on nii kooli kui lasteaia ankeedis olnud küsimus, kuidas olete valmis panustama kooli/lasteaia töösse (vist kusagil oli isegi variant, et õpetajate nõustamine oma erialal vms). Olen oma tööst rääkimas ka käinud, aga see ei tekkinud küll ankeedi baasil, vaid kuulutati lapsevanemate koosolekul välja, et sellel ja sellel perioodil on vanemad teretulnud, andke teada, kes on valmis tulema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Amet võib ju muutuda, haridus samuti, mõttetu sellist infot koguda. Kontakttelefoninumber on ainus, mida reaalselt vaja võib minna.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd siis piinlik, et omal ajal luuslanki lasid ja korralikku ametit ei õppinud 🙂

ma pole kahe lapsega seda täitma pidanud. ma ei soovi aga oma mobiili anda kõigile. andsin töökoha numbri, kes tahab helistab sinna, naguni olen 9-18ni iga päev seal ju, sekretär võtab vastu kui vaja ja saan info kätte.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil oli koolis juhtum, kus äärmiselt probleemse õpilase vanem ei leidnud pikalt aega ümarlauale tulla. Inimesed koos, vanemat pole. Ettekäändeks ikka tähtis töö.
Lõpuks helistas klassijuhataja ülemusele ja kirjeldas asja. Vanem kohe kohal!

Enamasti vanemad oma töökohta ei varja, ennekõike ongi seda vaja mingite ebameeldivate asjaolude puhul kiireks kontaktivõtuks. Haridustase tuleb arenguvestlustel niikuinii välja. Ammu teada, et paber intelligentseks ei tee.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 06:41; 04.06 15:45; 05.06 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil oli koolis juhtum, kus äärmiselt probleemse õpilase vanem ei leidnud pikalt aega ümarlauale tulla. Inimesed koos, vanemat pole. Ettekäändeks ikka tähtis töö.

Lõpuks helistas klassijuhataja ülemusele ja kirjeldas asja. Vanem kohe kohal!

Enamasti vanemad oma töökohta ei varja, ennekõike ongi seda vaja mingite ebameeldivate asjaolude puhul kiireks kontaktivõtuks. Haridustase tuleb arenguvestlustel niikuinii välja. Ammu teada, et paber intelligentseks ei tee.

See oli absoluutselt lubamatu käitumine klassijuhataja poolt.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 15:36; 04.06 13:57; 05.06 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks lubamatu? Kui vanem väidab, et tööandja ei lase teda kokkusaamisele tulla, siis võib teda ju aidata. Vanema poolt oli see ju otsitud ettekääne. Valejutt. Üksikasju tööandjale ei avaldatud. Loo tulemus: see vanem rohkem olulistest asjadest kõrvale ei hiili.
Meenub jutt nõukaajast, kus vanemad kartsid kooli kui tuld: sageli pandi kehvasti käituvatr õpilaste vanemad tööl häbiposti. Kord oli kasvatuse koha pealt karm.
Aga lumehelbeid ja Ülemääraseid Indigoid toona ka polnud????

+9
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 06:41; 04.06 15:45; 05.06 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks lubamatu? Kui vanem väidab, et tööandja ei lase teda kokkusaamisele tulla, siis võib teda ju aidata. Vanema poolt oli see ju otsitud ettekääne. Valejutt. Üksikasju tööandjale ei avaldatud. Loo tulemus: see vanem rohkem olulistest asjadest kõrvale ei hiili.

Meenub jutt nõukaajast, kus vanemad kartsid kooli kui tuld: sageli pandi kehvasti käituvatr õpilaste vanemad tööl häbiposti. Kord oli kasvatuse koha pealt karm.

Aga lumehelbeid ja Ülemääraseid Indigoid toona ka polnud????

Kooli ja õpetajate asi pole lapsevanemaid kasvatada, neid korrale kutsuda, tööandjale helistada. Lisaks veel andmekaitse ja inimeste õigus privaatsusele. Õnneks sattusite inimese otsa, kes oma õigusi ei tea, aga mina oleks Andmekaitse kooli saatnud sellise telefonikõne peale.
Kas sulle endale meeldiks, kui näiteks sinu günekoloog helistaks sinu ülemusele, et too sulle paar vaba tundi arstilkäiguks annaks?

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 15:36; 04.06 13:57; 05.06 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrdled võrreldamatut. Rumalaid ja ignorantseid lapsevanemaid lausa peab kasvatama, muidu saavad nende lastest lihtsalt õnnetud pätid. Punkt, proua Andmekaitse.

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 06:41; 04.06 15:45; 05.06 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrdled võrreldamatut. Rumalaid ja ignorantseid lapsevanemaid lausa peab kasvatama, muidu saavad nende lastest lihtsalt õnnetud pätid. Punkt, proua Andmekaitse.

Õnneks on sinu mentaliteediga inimeste korralekutsumiseks olemas seadused ja päris isetegevust teha ei lasta.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et seda tahetakse teada selleks, et kui koolil mingit abi vaja, siis oskaks küsida. Minult ob näiteks palutud abi uurimistööde juhendamisel. Samuti on vaja lastele tutvustada erinevaid ameteid õppetöö raames, siis on hea teada, mis ametite esindajaid lapsevanemate hulgas leidub. Kui päris võõrasse asutusse helistada, et me lastega nüüd tuleksime, siis tõenäoliselt jutule ei saaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et seda tahetakse teada selleks, et kui koolil mingit abi vaja, siis oskaks küsida. Minult ob näiteks palutud abi uurimistööde juhendamisel.

jep. olen minagi olnud oma lapse koolis nii loovtöö juhendaja kui uurimistöö retsensent.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 10:42; 08.06 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti arusaamatu teemapüstitus. Ma ei teadnudki, et nii paljud oma töökohti häbenevad või siis hoopis ülisalajaste tööülesannetega Kapos töötavad ???? Ilmselt siis jah lastele ka kodus vitsa ähvardusel sõnad peale loetud, et ei tohi mainida midagi oma ema/isa ameti kohta. Esimeses ja teises klassis on sellest kusjuures tõesti päris palju juttu koolis.

Huvitav, kuidas teemapüstituse tegelik küsimus sujuvalt kõrvale lükati ning jutt hoopis mujale viidi. Teemapüstitus oli sellest, et mis põhjusel peab lapsevanem juba lapse koolipanekul kirjutama kooli jaoks täpselt üles, millisel töökohal ja kuskohas ta töötab. Et mis kool sellise teabega reaalselt peale hakkab? – see oli tegelik point.

See, kui õpetaja koolis paneb lapsed jutustama oma kodust ja vanemate tööst – see on hoopis midagi muud. Olen ise õpetaja ja võin öelda, et kui laps ise tunnis jutustab, siis on selle eesmärgiks arendada lapse eneseväljendusoskust, arendada teadmisi erinevatest elukutsetest, kinnistada võõrkeelt jne. Kodu ja koduümbrus, lemmikloomad, õed-vennad, vanemad ja nende töökoht – need on selle kõige arendamiseks lihtsaimad teemad. Kui õpetajale lapse jutt siinjuures ka meelde jääb, no las siis jääb. Ehk siis – oma pere, kodu ja vanemate töökoha tutvustamine õppe-eesmärgil (või ka niisama, ajaviiteks lobisemisel) ei ole mitte midagi halba. Kuid antud konkreetsel juhul oli teema point sootuks teine.

Mina oma töökohta ei häbene, küll aga on mul lubatud imestada, mis eesmärgil koolile seda teadmist vaja on. Me ei häbene väga paljusid asju, ometi inimestelt neid ei pinnita 😉

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 11:10; 18.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need vanemad, kes oma töökohta ja ametit ei taha kooli öelda. Algkooli lapsed laovad valimatult koolis kõik välja, kus ema töötab, mis õhtusöögiks oli ja millal vanaema külla tuleb.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan õpetajana. Ja ka mulle ei meeldi oma telefoninumbrit lapsevanematele jagada.
See on tegelikult Eesti koolides üks veider kirjutamata seadus, et õpetaja isiklikku numbrit kasutavad lapsevanemad nagu töötelefoninumbrit. Ma saan hommikul kella 7 paiku kõnesid, ma saan õhtul kella 20 paiku kõnesid. Täiesti veidraid kõnesid kusjuures.
Miks lapsevanem tahab helistada õpetaja isiklikule mobiilile? Helistagu kooli üldnumbril ja andku teada edasi.
Meil pea kõik Eesti koolid süüdimatult eeldavad, et õpetaja jagab oma isiklikku mobiili numbrit vanematele. Kas arstid jagavad, või poemüüjad, või haridusminister?
Mul peab väljasõitudel kaasas olema telefon, mul on tuleohutuse eeskirjades nõue, et ohu märkamisel olen kohustatud helistama direktorile. Arvake millega, või arvake kas õpetajale on ette nähtud telefonikompensatsioon? Tutkit. Maksa ise ja jaga nagu ühiskondlikku omandit.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see midagi iidamast-aadamast jäänud igand. Kool tahab teada, kes on laste vanemad.

Kool peab kirjalikult ja ammendavalt suutma ära selgitada, miks need andmed on neile hädavajalikud. See, et kool midagi teada tahab, ei puutu üldse asjasse. Uus andmekaitsemäärus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Lapsevanema töökoht ja haridus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.