Esileht Kodunurk Lasanje

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Lasanje

Postitas:
Kägu

Teen ainult ühe kastme: sibul, hakkliha, küüslauk, purustatud tomatid, maitseained, sulatatud juust, toidukoor. Riivjuustu raputan vahele ja peale. Kui juust pruunistunud, katan fooliumiga ja lasen ka peale ahjust välja võtmist fooliumi all kuni pool tundi “tõmmata”. Kui midagi ongi veel kõvaks jäänud, pehmeneb selle ajaga. Ladudes kihte tuleb jälgida, et plaadid vedelikus oleks, muud kunsti nagu polegi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – aga palju hakkliha läheb sellisele keskmisele vormitäiele (ütleme 4-6 inimesele)?

Ma ise teen lisaks hakkliha-tomatikastmele juustukastme küll, aga kasutan sulatatud topsijuustu + koort selleks (segan kuumutades) ja natuke riivjuustu vahele.

No umbes 800 g

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20-30 min on ehk siis tõesti võimalik kui veiniga kokata. Noh, 20ml kastmesse ja ülejäänud pudel endale.

Tänan, ma ei joo alkoholi.

Klooster on rääkinud.

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina teen Lia Virkuse retseptiraamatu järgi klassikalist lasanjet ja pole elus ükski plaat kõvaks jäänud. Ei leota neid kuskil ja ostan suvalised plaadid. Alla läheb juustukaste, hakklihakaste ja siis esimene kiht. Hakklihakatme sisse panen veini ka. Teen purustatud tomatite konserviga. Raamatus on kirjas, et valmistusaeg 1h + 40min ahjus + 15 min seisab fooliumi all. Ei ole väga suur tegemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minumeelest ka igasugune leotamine-pehmendamine on täiesti ülearune. Kõige olulisem lasanje (ja üldse vormiroa) juures on, et jätta ahjust võtmise järel 10-15 minutiks “puhkama”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20-30 min on ehk siis tõesti võimalik kui veiniga kokata. Noh, 20ml kastmesse ja ülejäänud pudel endale.

Tänan, ma ei joo alkoholi.

Klooster on rääkinud.

Lõbumaja joodik ei saa sellest aru.

0
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul ka pole plaadid kõvaks jäänud. Panen alla kastme, siis plaadid,  nende peale  vedelamat sorti ( mitte liiga vedel) hakklihasegu, siis plaadid ja peale jälle kaste. Ahi on u 170 kraadi ja 40 min.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20-30 min on ehk siis tõesti võimalik kui veiniga kokata. Noh, 20ml kastmesse ja ülejäänud pudel endale.

Tänan, ma ei joo alkoholi.

Klooster on rääkinud.

Kloostrites leidub alati veini või tehakse seda suisa ise. Armulauda ilma veinita ikka nagu ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Kodunurk Lasanje