Esileht Pereelu ja suhted Last ei saa, uus elukaaslane lastega

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Last ei saa, uus elukaaslane lastega

Postitas:
Kägu

Aga laps ehk tahaks isa, mitte spermadoonorit.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Jah, seda minagi arvan et laps tahab isa, seetõttu ei kiirustanudki spermapanka. Ja kui näen kuidas kaaslane oma lastega tegutseb, siis olen üsna kindel, et KUI peaks kunagi nii minema et me peaks lahku minema, siis tean et neil oleks isa olemas.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Jah, seda minagi arvan et laps tahab isa, seetõttu ei kiirustanudki spermapanka. Ja kui näen kuidas kaaslane oma lastega tegutseb, siis olen üsna kindel, et KUI peaks kunagi nii minema et me peaks lahku minema, siis tean et neil oleks isa olemas.

Ma pole mõistnud mehi kellel on väiksed lapsed ja siis tahab uude suhtesse kohe uusi lapsi. Nagu üle võimete elamine. Ega need naised ka paremad ole, kes sellistele meestega on nõus lapsi saama, küll see exnaine ka närvidele käima hakkab kui uus laps majas on. Siis hakkab mehe uus naine meest töötlema, et ta enam oma exnaisega saadud lastega ei tegeleks jne. Seda kõike on kõrvalt nii palju juba nähtud, milleks olla isik kes astub samasse lompi?

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui arsti juures käidud, siis võib-olla peaksid teise arsti juurde minema. Arvestades, et sinuga väidetavalt kõik parimas korras on, on üllatav, et sa nii pika aja vältel ja erinevate partneritega rasedaks ei ole jäänud. Miski pidi sellele esimesele arstile siiski kahe silma vahele jääma. Ja ka teine mees peaks arsti juures ära käima.

See on ikka väga suur asi lapsi mitte saada kui sa neid väga tahad. Sul on ainult mõni aasta aega, et rasestumine üldse tõenäoline oleks, sa peaksid sellega praegu aktiivselt tegelema. Eelnevalt soovitati sulle kunstlikku viljastumist, sellele oleksid sa kindlasti kandidaat kui nii pika perioodi jooksul pole õnnestunud last saada. Sul on 40 aastat elu veel ees, kibestumine selles osas, et sul lapsi ei ole, läheb elu jooksul ainult sügavamaks. Aga praegu on sul veel lootust!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui arsti juures käidud, siis võib-olla peaksid teise arsti juurde minema. Arvestades, et sinuga väidetavalt kõik parimas korras on, on üllatav, et sa nii pika aja vältel ja erinevate partneritega rasedaks ei ole jäänud. Miski pidi sellele esimesele arstile siiski kahe silma vahele jääma.

Arvan samuti. Tihtipeale öeldakse: “Mul on viljatusuuringud tehtud ja kõik korras!” Ent lähemalt uurima  hakates selgub, et tehtud on vaid paar kõige lihtsamat uuringut. Tegelikult on viljatusuuringuid palju rohkem.

Kusjuures ise pikaajaliste kogemuste najalt ütleks, et tavainimene tänavalt mõtleb enamasti ikka must-valgelt, ehk ootab vaid jah/ei vastust: jaa, oled viljatu! Ei, pole viljatu! Tegelikult esineb totaalset viljatust väga-väga harva. Totaalne viljatus on nt see, kui naisel puudub emakas. Ent enamasti leitakse uuringute käigus nt, et munajuhad on natuke umbes, või et ovulatsioon ei toimu päris iga kuu. Ehk siis, viljastumine on raskendatud, kuid mitte päris võimatu. Sellist olukorda esineb üsna sageli, ja enamasti on siin võimalik raviga asja parandada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 50+ aastane ja minu nooruses s.o. 25-30 aastat tagasi jäid kõik mu sõbrannad suht kiiresti (isegi kiiremini kui vaja) rasedaks. Siis ei kasutatud hormoonpreparaate selliselt nagu nüüd.  Viljatud olid vaid mõned üksikud.  Praegu on probleem ikka palju suurem, endagi lähikonnas. Ise ei ole kuni laste saamiseni kasutanud hormonaalseid ras.vastaseid ravimeid, oli vaid vaskspiraal ning esimese lapsed sain 3 kuu pealt ja teise (41-aastaselt) 5 kuuga.

Praegu kirjutatakse 15-16-aastastele lahkelt hormoontablette välja.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 50+ aastane ja minu nooruses s.o. 25-30 aastat tagasi jäid kõik mu sõbrannad suht kiiresti (isegi kiiremini kui vaja) rasedaks. Siis ei kasutatud hormoonpreparaate selliselt nagu nüüd. Viljatud olid vaid mõned üksikud. Praegu on probleem ikka palju suurem, endagi lähikonnas. Ise ei ole kuni laste saamiseni kasutanud hormonaalseid ras.vastaseid ravimeid, oli vaid vaskspiraal ning esimese lapsed sain 3 kuu pealt ja teise (41-aastaselt) 5 kuuga. Praegu kirjutatakse 15-16-aastastele lahkelt hormoontablette välja.

Pole küll tõsi. Olen 50 ja hakkasin samuti alla 20 aastasena rasedusvastaseid pille võtma, kõik minu sõbrannad samamoodi. Viljatuid oli ka siis, aga ei räägitud sellest eriti. Sõbranna on minuvanune ja sai 15 aastat tagasi kunstliku viljastamisega lapse. Paljud naised tõesti arsti juures ei käinud, rasedusvastaseid vahendeid kasutasid halvasti ja tegid väga palju aborte oma elu jooksul.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema algatajale.

Olen Sinuga samas vanuses ja pole viimased 15 aastat ühtegi rasestumisvastast vahendit kasutanud ja ei plaani ka kasutada. Lapsi ei tule. Minu eelmine abikaasa on tänaseks õnnelik kahe lapse isa, minu praegune elukaaslane on kolme lapse isa eelnevast suhtest. Selles osas meestepoolselt takistusi ei ole. Ootasin 20-ndate alguses väga lapseootele jäämist, käisin ka arstil jne.

Olen kordi ja kordi tundnud end läbikukkununa, õnnetuna, nutnud patja ja mida iganes veel. See, et viga on minus, on selge. Vahepeal aga mõtlesin enda jaoks asjad selgeks. Kui ma lapsi loomulikul teel ei saa, siis ma võtan seda kui märki, et äkki ma ei peakski lapsi saama. Lisaks sellele kardan meeletult igasugust torkimist ja arstide vahet käimist (lükkan naistearstile minekut ka võimalusel maksimaalselt edasi), seega leian et ma ilmselt ei oleks hea kandidaat. Isegi praegu seda kirjutades hakkab sees keerama. Olen selle asemel hea tädi, samuti ka sõber (mitte ema ega kasuema) elukaaslase lastele. Minu puhul on asi mõtlemises. Jah, kui keegi küsib, siis ikka tunnen torget ja see on minujaoks teema, mida ma võimalusel väldin aga ma ei varja, et ma lapsi ei saa loomulikul teel.

Selle asemel, et olla kibestunud, pettunud ja solvunud, mine viljatusravi kliinikusse (kui suudad, saad ja rahakott võimaldab) ja tegelikult võiksid sa ilmselt pöörduda ka psühholoogi või nõustaja poole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 50+ aastane ja minu nooruses s.o. 25-30 aastat tagasi jäid kõik mu sõbrannad suht kiiresti (isegi kiiremini kui vaja) rasedaks. Siis ei kasutatud hormoonpreparaate selliselt nagu nüüd. Viljatud olid vaid mõned üksikud. Praegu on probleem ikka palju suurem, endagi lähikonnas. Ise ei ole kuni laste saamiseni kasutanud hormonaalseid ras.vastaseid ravimeid, oli vaid vaskspiraal ning esimese lapsed sain 3 kuu pealt ja teise (41-aastaselt) 5 kuuga. Praegu kirjutatakse 15-16-aastastele lahkelt hormoontablette välja.

Pole küll tõsi. Olen 50 ja hakkasin samuti alla 20 aastasena rasedusvastaseid pille võtma, kõik minu sõbrannad samamoodi. Viljatuid oli ka siis, aga ei räägitud sellest eriti. Sõbranna on minuvanune ja sai 15 aastat tagasi kunstliku viljastamisega lapse. Paljud naised tõesti arsti juures ei käinud, rasedusvastaseid vahendeid kasutasid halvasti ja tegid väga palju aborte oma elu jooksul.

Ma ka 50+ ja võtsin enne esimest last beebipille.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mõtet endale mingeid kunstlikke tõkkeid konstrueerida, et IVF pole ikka “päris”. Kui sul on probleeme rasestumisega, last soovid kindlalt ja vanust 37 aastat, siis tuleb tegutseda. IVF protseduur tähendab ainult munaraku viljastmist ja siirdamist, edasi on tegemist tavalise rasedusega.

Ma ise pole kunagi aru saanud inimestest, kellel on oma kehale mingid romantilised ootused, et kõik peab ikka eriti ehe ja ürgne olema. Kui meditsiini võimalused on olemas, miks neid siis mitte kasutada.

Arvan sama. Ka enne viljastumist on tegelikult tegemist sama protsessiga, mis loomulikul puhul, lihtsalt seda stimuleeritakse ravimitega. Samamoodi kasvab munarakk/munarakud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan küll, et loomulikult võta IVF ette. Sama nõu andsin ka sõbrannale, kellel lihtsalt pole meest. Ja täna ta on ülõnnelik oma pisitütrega kahekesi. Mōtle nii, et kui sul meest poleks, siis astuksid ju ikkagi spermapanka ja saaksid ENDALE lapse. See, et nüüd on lapsel isa võimalus ka, on lihtsalt puhas boonus!

Mis puudutab kadedusse/haletsusse, siis see on täiesti normaalne. Inimesed on kadedad alati nende asjade peale, mida nad ei saa või haletsevad ennast, kui kõik ei läinud nii nagu nad ette olid kujutanud. Noh, näiteks ma ise – mõlemad sünnitused on läinud just nii nagu ma ei tahaks, et nad oleks läinud. Mõlemal korral oli siiski vaja abistamist ravimitega, et tita üldse sünniks. Ikka väga läbikukkunud tunne oli, eriti teisel korral (sest läks jälle nii). Mõtlesin pikka aega, et kuidas siis mu keha minu last niimoodi alt veab, et ei suudagi päris ise normaalselt sünnitada kuni lõpuni. Aga lõpuks on mul nüüd ju terved ja tublid lapsed ja see on kõik, mis loeb. Ma arvan, et kunstliku viljastamisega on tegelikult sama ja sellest läbikukkumise tundest tuleb ennast lihtsalt läbi närida ja siis eluga edasi minna. Seega, anna tuld IVF-ga ja edu!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga vähestel on ideaalne kogemus kõikide lapsesaamise osadega. Mõni ei viljastu ilma meditsiinilise kaasaaitamiseta, teisel ei lähe sünnitus nii nagu lootis, kolmandal ei ole piisavalt piima, neljandal…

Aga enamik inimesi ei jaga teistega neid asju, mis neil ebaõnnestuvad ja nii jääbki meile mulje, justkui oleks teistel kõik hästi. Kindlasti otsi abi ja anna endast parim, et su unistus teoks saaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehed võivad olla saanud noorena mitu last, aga ka nende sperma võib olla kehv – seega laske ka meest uurida. Tuttavate mehel on 2, nüüd  soovivad pesamuna  ja sperma on kehvake.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Mul jäi tõesti täpsustamata, et olen arstil käinud – vereproovid, ovulatsioonide toimumised jms – kõik on ok. Eelmise partneriga arvaski arst et äkki on asi lihtsalt sobimatuses – eksil ka arstil käidud. Ja nii ma siis arvasin, et äkki uue partneriga peaks asi toimima.

Neile kes arutlevad selle üle miks praegune partner juba lapsi tahab ja et kui peaks lahku minema siis on tal alimente liiga palju maksta – ärge muretsege – enne temaga kohtumist kaalusin spermapanka minemist, mis tähendab seda, et ma olen valmis vajadusel last (lapsi) üksinda, ilma rahalise toeta üles kasvatama. Isana on ta väga armas ja see on kõige olulisem.

Kolme järjestikuse katkemise puhul hakatakse ka geneetiliselt uurima, kas sind uuriti?

Kui soovid last, siis 37a pole küll enam see vanus, kus mõelda, et äkki lähiajal pöördun arstile kunstlikuks viljastamiseks. Sul on tagumine aeg ja ülikiire selle asjaga.

Visiidid, uuringud, ravimid ise võtavad 6 kuud, enne kui sa üldse siirdamisele jõuad. Ooteaeg. Katsetatakse kordi! Ei õnnestu ju reeglina esimesel korral. Mitu aastat sebimist õnneliku raseduse nimel on tegelikkus.

Kui veel soovid mitut last, arvesta ise…

Lihtsalt su vanust arvestades on väga väga kiire sul. Minu meelest pole küll ühtki kuud enam aega kodus loomulikult proovida ja loota.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, näiteks ma ise – mõlemad sünnitused on läinud just nii nagu ma ei tahaks, et nad oleks läinud. Mõlemal korral oli siiski vaja abistamist ravimitega, et tita üldse sünniks. Ikka väga läbikukkunud tunne oli, eriti teisel korral (sest läks jälle nii). Mõtlesin pikka aega, et kuidas siis mu keha minu last niimoodi alt veab, et ei suudagi päris ise normaalselt sünnitada kuni lõpuni.

inimesed on ikka erinevad 😀 mul mõlemad sünnitused esile kutsutud ja ma pole selle 20+ aasta jooksul kordagi mõelnud, et see võiks mingil moel probleem või läbikukkumine olla. teist sünnitust kutsuti lausa 2x esile, praegu sinu kirjutist lugedes tekkis mõte, et on inimestel ikka igav elu, et sellisest asjast probleemi teha

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nimesed on ikka erinevad ???? mul mõlemad sünnitused esile kutsutud ja ma pole selle 20+ aasta jooksul kordagi mõelnud, et see võiks mingil moel probleem või läbikukkumine olla. teist sünnitust kutsuti lausa 2x esile, praegu sinu kirjutist lugedes tekkis mõte, et on inimestel ikka igav elu, et sellisest asjast probleemi teha

Jah, mina tean naisi, kes peavad keisrit mingiks meeletuks läbikukkumiseks. Et pole ikka piisavalt naine ja jäin ilma mingist meeletust ülevast hetkest nagu pärissünnitus. Mul on tehtud nii kunstlik viljastamine kui keiser ja ei pea ennast või oma last kuidagi teistsuguseks. Mis mõttes mina vähem naine olen, et lapse isa sperma oli kehv või et laps jäi sünnitusteedesse nii kinni, et loomulikul teel välja ei saanud. Väga hea, et tänapäeval on need tühiasjad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nimesed on ikka erinevad ???? mul mõlemad sünnitused esile kutsutud ja ma pole selle 20+ aasta jooksul kordagi mõelnud, et see võiks mingil moel probleem või läbikukkumine olla. teist sünnitust kutsuti lausa 2x esile, praegu sinu kirjutist lugedes tekkis mõte, et on inimestel ikka igav elu, et sellisest asjast probleemi teha

Jah, mina tean naisi, kes peavad keisrit mingiks meeletuks läbikukkumiseks. Et pole ikka piisavalt naine ja jäin ilma mingist meeletust ülevast hetkest nagu pärissünnitus. Mul on tehtud nii kunstlik viljastamine kui keiser ja ei pea ennast või oma last kuidagi teistsuguseks. Mis mõttes mina vähem naine olen, et lapse isa sperma oli kehv või et laps jäi sünnitusteedesse nii kinni, et loomulikul teel välja ei saanud. Väga hea, et tänapäeval on need tühiasjad.

Täpselt sama mõte! Mul jäi ka laps sünnitusteedesse kinni, tehti keiser. Ilma meditsiinilise sekkumiseta oleksime mõlemad surnud. Surnuna oleksin rohkem “naine” olnud või?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mure. Üritasin oma eelmise elukaaslasega ca 5 aastat last saada – tulemuseks 3 raskelt saadud, ja ühtlasi katkenud rasedust. Läksime 1,5 aastat tagasi lahku. Nüüd on juba mõnda aega olnud uus elukaaslane, kaitsevahendeid pole viimasel poolel aastal kasutanud – rasedaks pole ikka jäänud. Olen juba 37. Lähiajal on plaan ilmselt kunstlikku viljastamist proovida, aga no see kõik on omaette teema.

Küll aga olen avastanud endas (armu)kadeduse elukaaslase kahe lapse ja tema eksi vastu. Nad kõik on väga toredad ja ma tahan nendega aega koos veeta, aga mul on kuidagi läbikukkunud tunne. Olen kade, sest nendel olid nende “esimesed” hetked. Said koos lapsed ja kõik läks planeeritult ja toredasti (v.a siis see osa kui lõpuks lahku läksid). Ja siis mina, samuti naine, ei ole võimeline lihtsalt lapsi saama ja neid ilusaid hetki ühele mehele pakkuma. Lisaks sellele et tunnen iseenda ees ennast läbikukkununa, siis tunnen seda ka elukaaslase ees. Ja kui ma näen teda oma lastega, siis tuleb mul endal lihtsalt haletsuse hoog peale, ja olen armukade. Mitte halvas mõttes, aga lihtsalt.. no et kui peaksimegi kunstlikul teel lapse(d) saama, et see tundub kuidagi mitte-nii-päris-ja-tõeline kui see et ta oma esimesed lapsed kõik kenasti loomulikul teel sai.

Kas keegi suudab midagi mõistlikku sel teemal kaasa arutada?

Mis tööd sa teed? Tean, et tööstress on tihtipeale põhjuseks, miks naine rasedaks ei jää, aga põhjuseid võib olla palju

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Last ei saa, uus elukaaslane lastega