Esileht Pereelu ja suhted Laste isa arvab, et karistab mind. Mida teha

Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Teema: Laste isa arvab, et karistab mind. Mida teha

Postitas:

#3229323:
#3229304:
aga saa aru, et see mees ei vastanud varasemalt üldse minu sõnumitele.

Ma kah ei vastaks su sõnumitele. Ju need varasemad sõnumid olid veel hullemad. Õpi end vaos hoidma.

Ma arvan, et sa oled väga arukas inimene, kes kunagi pole kedagi sildistanud ning suheldes jätad alati kõik emotsioonid välja. Mina kahjuks ei ole veel selline. Äkki saame kokku ja sa õpetad mulle, kuidas tulla toime eksiga. Kuidas õigesti lapsi kasvatada. Kuidas toime tulla sellega, et olid aastaid vägivallatseja mõju all ja kui lõpuks vabaks ja eemale sain, said ka allasurutud emotsioonid vabaks. Saaksin sinuga meeleldi kokku ja kuulasin huviga su õpetusi. Loodan, et sul on kogemusi, mida minuga jagada.

Ma jätan salvavale sarkasmile su postituses vastamata.

Siin on minu soovitus.
Ma arvan, et minust ei ole sulle erilist abi. Soovitan siiralt kaaluda erialaarsti poole pöördumist – tunnistad isegi ju, et sul on raskusi emotsioonide kontrollimisega, jääkviha jm. Sinu valitud tee kõiki ja kõikjal süüdistada/rünnata ei ole hea ei sulle ega su lastele.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 11:32; 17.09 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka ka iga kord näiteks kolm päeva enne “isapäevade” saabumist mehele sõnumeid saatm: “Palun vasta ‘ei’ või ‘jah’, kas tuled lastele kokkulepitud ajal järgi.”

Mm. Ma oma eksiga tegingi umbes nii. Graafiku panime kirja algul lastekaitseametniku juures. Kuna ma teda juba tundsin, siis küsisin eelmisel õhtul sõnumiga: Kas isa-lapse nädalavahetus toimub?
Ta solvus selle peale ka. Muidugi – on ju solvav selline kahtlus? Olenemata sõnastusest.
Aga alguses oli väga palju neid kordi, mil ta helistas vahetult enne kohtumise algust ja teatas, et ei saa tulla. Või lihtsalt hilines mitu tundi. Oli ka neid kordi, mil ma vaatasin, et jälle ta hilineb, helistasin, et millal jõuad ja tema vastas, et aa, jah, kuule, ei jõuagi.
See oli kohutavalt frustreeriv. Kokkulepitud graafik oli olemas, kaks nädalavahetust kuus ja tema ei suutnud sellest kinni pidada. Aga see tähendas, et mina ei saanud oma plaane ka teha või pidin oma plaane tegema kogu aeg tagavaraplaanide paketiga ning selline ebausaldusväärse teise vanemaga asjade ajamine oli pidev rutiin. Väga sageli oli mul endal ka tugev soov lapse ja isa kohtumised üldse lõpetada, eriti kui laps ise ütles kurvalt, et isa peale ei saa üldse kindel olla. NB! Mina lapsele isa kohta selliseid asju ei öelnud! Muudkui pehmendasin: “Isa ei saa seekord tulla…” jne. Aga kui natuke mõelda, siis sellist isapoolset käitumismustrit muudkui ratsionaliseerida ja normaliseerida ei ole kasvatuslikult õige – mida see laps sellest õpib?
Kui ma aga tema käest otse küsisin, kas ta üldse hoolib oma lapsest ja kas ta üleüldse on temaga kohtumistest huvitatud, siis vastas, et muidugi hoolib, ikka tahab kohtuda, kuidas ma võin nii üldse küsida.
Kui selliste ärahiilimiste juurde oleks kuulunud ka see teine pool – et isa laekub ajal, mil tema ja lapse kohtumisi pole kokku lepitud, võtab lapse minule ütlemata enda juurde ja ei tagasta mitmel päeval, jätab mu täielikku teadmatusse – ma oleksin olnud ilmselt veel vihasem, kui teemaalgataja. Ma oleks sõna tõsises mõttes politsei kutsunud. Õnneks seda osa ei tulnud.

Niisiis, mis teha. Jah, säilita külm närv. Ära ütle mitte midagi ülearust. Tõepoolest, tuleta talle meelde, et kokkulepitud aeg on see ja see ja kõik, mitte mingeid täiendusi ega emotsioone (mida tunda on küll loomulik) ära lisa. Külmalt! Ära anna talle seda tükikest endast, ära lase tal ennast närvi ajada. Oled vihane, siis tule perekooli ja tee uus teema, siin ennast välja elada on normaalne. Kui eks ei jõua kokkulepitud graafiku järgi, siist teed omad plaanid ja ei oota.
Lisaks on palju abi psühholoogil käimisest. Kui leiad hea psühholoogi muidugi. Sa oled ise praegu nii katki, et sul on abi vaja iseenese kokkulappimiseks, mitte selle tropi jaoks lahke olemiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 10:45; 14.09 10:50; 19.09 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama seis lapse isaga. Vôtan siis kui tahan ja ei pea sulle ütlema millal. Helistab lapsele ja lepib asju kokku temaga. Laps alles kuuene. Lastekaitses keeldus kokkuleppeid sôlmima. Elatisest keeldus. Nüüd olemegi siis kohtus, kuna muud moodi ei saa. Ka elatisega kohtu. Kui kohtu andsin, siis teatas, et ma nüüd alles näitan sulle. Hakkas nöudma 2 nàdalat laps järjest tema juures, 2 minu. Ise pole lapsega enne kunagi üle ühe öö koos järjest olnud ja seda ka harva. Eelmine aasta veel laps keeldus temaga üldse kuhugi minemast, kuna isa nagu kuuvarjutus olnud. Nu vaatame, mis kohus toob.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste isa arvab, et karistab mind. Mida teha