Esileht Pereelu ja suhted Laste isa arvab, et karistab mind. Mida teha

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: Laste isa arvab, et karistab mind. Mida teha

Postitas:

Mida lapsed arvavad? Kas nemad tahavad isaga suhelda? Kui tahavad, siis sul lihtsalt pole muud varianti, et see kuidagi toimima saada.

Mul on tunne, t teed valesti, kui võtad mehe käitumist sinu isikliku solvanguna. See tundub olevatki tema eesmärk. Aga kui suudd ennast distansseerida, siis näed läbi, et see onlihtsalt solvunud mehe jonnimine ja mitte kuidagi sinuga seotud. See on mehe REAKTSIOON olukorrale ja kuna te pole enam partnerid, siis pole sinu vastutus tema tuju parandada.

Pea püsti ja jää teie kokkulepetele kindlaks. Nõua need välja. Mitte, et ei luba isal lapsi näha vaid et ta saab neid näha nendel aegadel nagu teil oli kokku lepitud kohtus. Kui ta sellel ajal ei soovi, siis ei saagi. Eks iga inimesega käitutakse nagu ta lubab endaga käituda. Oled lasknud tal endast üle sõita, kuigi seda pole vaja.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.09 12:57; 12.09 10:28; 16.09 23:16; 17.09 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma miskipärast oletan, et teemaalgataja ei informeeri ise ka oma plaanidest ei eksi ega ka lapsi. Miks muidu lapsed nii kergel käel isa plaanidega kaasa lähevad. Ema plaanidest nad midagi ei tea, ega saa seetõttu isa neist teavitada. Et nad ei tea emal mingeid plaane olevat, ei tea nad ka ise isaga seotud plaanidest ema pikemalt ette teavitada ning nii saabki ema kõigest viimasel hetkel teada.

Teine võimalus on muidugi, et ema küll teavitab lapsi oma plaanidest, aga saab lastega nii halvasti läbi, et need eelistavad plaanidele vaatamata isaga minna.

Kummalgi juhul ei saa ma aru, milles isa pahatahtlikus seisneb. Et ta teemalgataja pilli järgi ei tantsi, kui viimane ise ka kaasa kepsutamisest ei hooli?

+4
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 11:46; 16.09 10:36; 17.09 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga uuesti kohtusse minemiseks mul lihtsalt pole jõudu enam. Tahaks lihtsalt rahu saada.

Sinu eksmees käitub ettearvamatult ja ebastabiilselt ja varasematest kokkulepetest kinni ei pea – sellega ta võtabki sult jõu ära, et sa ei jaksaks ennast kaitsta.
Ära anna talle seda. Kui teil on kohtus paika pandud, et lastega kohtumised on üle nädala, siis nii ongi. Kui ta sellest kinni ei pea, seisa enda ja laste õiguste eest ja mine lastekaitseametniku juurde.
Emotsioonid jäta kõrvale. Emotsioonidele rõhudes saab ta sulle alati liiga teha ja sinu tahet murda. Võta faktid ja otsused – kohtu otsus peab sul olema kusagil paberil või e-dokumendina. Mine sellega lastekaitseametniku juurde ja ütle, et sa muud ei tahagi, kui kohtu otsusest kinni pidamist. Korrektsus on sinu ainus pääsetee selle inimese manipulatsioonide käest.

Normaalne on, et lastega kohtumistest peab nendega põhikohaga koos elav vanem olema teadlik piisavalt pikalt ette – parim oleks kuu lõpuks ära koostada järgmise kuu graafik, kui see pole võimalik, siis hiljemalt nädal ette. Muutustega graafikus peavad mõlemad nõus olema, kui üks pool ei ole, jääb kehtima see, mis graafikus varem oli. Kui graafikut ei ole ja ta tahab lapsi tunniajase etteteatamisega – siis sa lapsi talle ei anna. Kui teatab nädal ette, siis nõustud, juhul kui sinu arvamust ka küsitakse ja tuntakse huvi selle vastu, kas sul on tulevaks nädalavahetuseks lastega plaane.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.09 12:52; 11.09 12:56; 11.09 12:58; 12.09 13:08; 12.09 13:10; 12.09 19:26; 12.09 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma miskipärast oletan, et teemaalgataja ei informeeri ise ka oma plaanidest ei eksi ega ka lapsi. Miks muidu lapsed nii kergel käel isa plaanidega kaasa lähevad.

Lapsed on mõjutatavad ja eriti just psühhopaat oskab ka täiskasvanuid väga edukalt mõjutada, olenemata sellest, kas psühhopaadi soovid teistele inimestele tegelikult ja sisuliselt sobivad. Sa ei saa 10-11 aastastele lastele panna peale vastutust oma aega planeerida või neid plaane kooskõlastada lapsevanemaga, kellele laste heaolu absoluutselt korda ei lähe.

Ma miskipärast näiteks oletan, et sa ise oledki siin see psühhopaadist eksmees – või siis ei ole sa teemaarendust läbigi lugenud. Loe, väga õpetlik on.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.09 12:52; 11.09 12:56; 11.09 12:58; 12.09 13:08; 12.09 13:10; 12.09 19:26; 12.09 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsinud kõike läbi kugeda aga ma ei saa aru mis siin nii kohutavat on.. Mina ka lahus ja lapsed elavad minuga aga isa võib alati tulla ja neid enda juurde viia, peaasi et lapsed kooli/trennidesse jõuavad ja kooliasjad õpitud. Vahel lapsed ei taha või viitsi minna, vahel läheb ainult 1, mis on eriti tore, saavad lapsed meiega üks-ühele aega. Vahel on nad terve nädala isaga.

Kumbki kiusu ei aja ja kuna viha pole, siis mõlemad arvestame teise plaanidega. See viha, karistamine ja kättemaks ja kohtud ja värk keerabki asja hulluks ja lapsed kannatavad.

Olete oma vihkamises juba asja üle vindi keeranud ja ainult hullemaks läheb teil…

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 19:21; 12.09 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsinud kõike läbi kugeda aga ma ei saa aru mis siin nii kohutavat on..

Kui sa ei viitsinud kõike läbi lugeda, siis esined sa oma yolo-pohh avaldusega sügava asjatundmatuse pinnalt, ei muud.
Halb on see, et ema ei saa mingeid plaane ise teha lastega ja teiseks ei tea ta, kuna talle ei öelda, et millal lapsed koju tagasi laekuvad, seega ei saa ta ka mingeid plaane teha ilma lasteta ajaks. Üldse on lahus elavate vanemate puhul väga oluline üksteise õigeaegne teavitamine ja oskus läbi rääkida.
Mis saab näiteks siis, kui ema on lastega sõitnud maale tädi Maali juurde ja isa linnas nõuab neid pooletunnise etteteatamisega enda juurde?
See mida eksmees teemaalgataja autoga tegi, oli ka päris kohutav. Ehtne psühhopaadi temp.
Kui aga kogu aeg on ainult ema kohustatud isa plaanide jaoks valmis olema ja vastu tulema, siis ta oma elu ei saagi elada. Ja see ongi niisuguse psühhopaadi eesmärk.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.09 12:52; 11.09 12:56; 11.09 12:58; 12.09 13:08; 12.09 13:10; 12.09 19:26; 12.09 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halb on see, et ema ei saa mingeid plaane ise teha lastega ja teiseks ei tea ta, kuna talle ei öelda, et millal lapsed koju tagasi laekuvad, seega ei saa ta ka mingeid plaane teha ilma lasteta ajaks. Üldse on lahus elavate vanemate puhul väga oluline üksteise õigeaegne teavitamine ja oskus läbi rääkida.

Aga miks ei saa rääkida, teavitada ja plaane teha? Sest ise on see olukord selle vihkamise ja kättemaksuga selliseks aetud. Lahendus on aina rohkem üksteist karistada?

Lõikad mida külvad.

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 19:21; 12.09 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsinud kõike läbi kugeda aga ma ei saa aru mis siin nii kohutavat on..

Loe läbi, siis ehk taipad. Kas sinu eks on ka vägivaldne? Peksja ja ahistaja?
Teemaalgataja poolt väga õige tegu, et sellest mehest lahku läks, aga nüüd tuleks lõpetada ka see olukord, kus mees saab jätkuvalt nende kukil elada ja naist ning lapsi türanniseerida.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 12:03; 11.09 12:20; 12.09 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb mulje, et enamuses kommenteerivad inimesed, kellel pole sellisest olukorrast reaalselt mitte mingisugust aimu.

Eksmees peksis laste ema. Mis te siiralt arvate, et need lapsed suudavad ennast kehtestada vägivaldse isa üle? Ka siis, kui isa poleks olnud ema vastu vägivaldne, oleks lastel väga keeruline ise nö. valima hakata vanemate vahel.

Kõigiga pole kahjuks võimalik kokku leppida. Mõned lihtsalt ei tahagi kokku leppida.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halb on see, et ema ei saa mingeid plaane ise teha lastega ja teiseks ei tea ta, kuna talle ei öelda, et millal lapsed koju tagasi laekuvad, seega ei saa ta ka mingeid plaane teha ilma lasteta ajaks. Üldse on lahus elavate vanemate puhul väga oluline üksteise õigeaegne teavitamine ja oskus läbi rääkida.

Aga miks ei saa rääkida, teavitada ja plaane teha? Sest ise on see olukord selle vihkamise ja kättemaksuga selliseks aetud. Lahendus on aina rohkem üksteist karistada?

Lõikad mida külvad.

Kui sa kogu teema läbi loeksid, siis näeksid, et seda on juba arutatud kohtus. Ja mees ei pea isegi kohtu otsustest kinni. Vaid sõidab ilma igasuguse arutelu ja läbirääkimiseta teemaalgataja ja laste huvidest üle.

Kui nüüd teemaalgataja ei taha enam lapsi isa juurde lubada, siis see isa saab tõesti seda, mida ta ise külvanud on. Vägivallatseja juurde laste lubamine pole ka laste huvides.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.09 12:52; 11.09 12:56; 11.09 12:58; 12.09 13:08; 12.09 13:10; 12.09 19:26; 12.09 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juriidiliselt on sul õigus keelduda, sul on kohtuotsus. Teine teema on, kuidas su eks mees sind vaimselt manipuleerib. Ta ju tunneb sind, ta teab, et see temapoolne käitumine ja jõu demonstreerimine sind mõjutab. Ma ei oska ka muud soovitada, kui et vajad abi ja kui ta on lapsed ära viinud mitte kokkulepitud ajal, anna politseisse avaldus, lapsed ei ole koju jõudnud. Ega ta saabki nii kaua sedasi tegutseda, kuni sa asjadele ametlikku suunda ei anna. Alaealised lapsed on kadunud.Küll siis politsei tegeleb, kui tekib juba korduv rikkumine, siis on ka alust juba enamaks. Jube tunne emale, kui nii tehakse. Eks see jõuludel sind üksi jätmine oli ka üks osa manipulatsioonist ja jõudemonstratsioonist. Kust küll sellised mehed tulevad, ma lihtsalt ei suuda mõista. Kui tal on soov rohkem lastega olla, siis saaks hooliv isa ju emaga kokku leppida, et ma väga sooviks oma lapsi rohkem näha. Igal juhul soovin sulle vaimujõudu sellises võitluses.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 14:58; 16.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma miskipärast oletan, et teemaalgataja ei informeeri ise ka oma plaanidest ei eksi ega ka lapsi.

Vaata, kui lapsed on isa juures ja on kokku lepitud (normaalset inimeste vahel need asjad nii käivad) et isa võtab lapsed reede õhtul kell kuus ja tagasi toob pühapäeva õhtul kell kuus, siis ei ole isa ka kohustatud lapse emale teada andma, et laupäeval kell neli minnakse tädi Triinu poole ja pühapäeva hommikul loomaaeda.
Ei ole ka emal kohustust teavitada eksmeest nende plaanide kohta, mis puudutavad aega, mil laste ja isa kokkusaamist kokku lepitud ei ole.
On kohustus kokku leppida – ja seda piisavalt pikalt ette – millal on lapsed isaga ja millal emaga. Millal viiakse ja millal tuuakse. Kõik muu ei puutu enam lahkuläinud vanemasse. Piisavalt pikalt on oluline just sellepärast, et kõik saaks omi plaane teha ja neid tehes nende kokkulepetega arvestada.
Lahus elades on kõige destruktiivsem laste jagamise viis just see nn spontaanselt kohtumiste viis. Inimese igapäevaelu ei toimu ju ka spontaanselt – kool ja töö algavad ja lõpevad kindlatel kellaaegadel, kontserdid, üritused.
Ja ei usu mina, et teemaalgataja eks sellisest päevaplaneerimisest vaba on, küll aga jääb praegu tugevalt mulje, et ta planeerib lastega koos aega võimalikult nii, et see teemaalgatajale suuri ebamugavusi tekitaks. Lastele mõjuvad sellised asjad ka hirmutavalt ja psüühikat rikkuvalt.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 10:45; 14.09 10:50; 19.09 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin talle, et tahan vähemalt nädala ette teada, kui lapsi võtab ja, et peab mulle teatama. Tema vastu, et piisab lastele teatamisesr 10 ja 11.

Ei piisa, pöördu uuesti kohtusse, midagi pole teha.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 10:45; 14.09 10:50; 19.09 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üks kontrollimise ja manipuleerimise viise mehe poolt, ja teemaalgatajal on õigus, et laste isa tahab teda niiviisi karistada. Minu eksmees oli samasugune. Helistas reede hommikul, et ta tuleb õhtul kell 18 lapsele järele. Vahel helistas ka juba neljapäeva õhtul. Kui mul mingeid erilisi plaane nädalavahetuseks polnud, siis andsingi lapse temaga. Kui mul aga oli plaanis maale oma vanemate poole sõita, või sõbranna ja sõbranna lapsega spaasse minna, või oli mõne lapse sõbra sünnipäev nädalavahetusel, siis ma ei andnud. Siis ta jättis mulle karistuseks selle kuu elatise maksmata. Eks ma olin ise ka loll, et ei lasknud seda ametlikult välja mõista. Selles suhtes on teemaalgataja juba minust palju ees, et tal on kõik asjad ametlikult vormistatud.
Olgu veel lisatud, et sellised telefonikõned “võtan õhtul lapse” tulid umbes korra paari kuu sees. Nii et mingit tihedat ja korrapärast lapsega suhtlust ei toimunud. Tasapisi hääbus seegi suhtlus ja kui laps oli juba teismeline, siis võttis isa teda ainult paar korda aastas vanavanemate sünnipäevadele kaasa võtmiseks, et oma suguseltsile näidata, et suhtleb lapsega. Nüüd kui see laps on juba täiskasvanud, siis isaga ta ei kohtu. Isapoolse vanaema juures käib korra paari kuu tagant külas.
Ma vahel mõtlen, kui oleksin olnud järeleandlikum ja nagu lammas andnud iga kord lapse isale kui ta tahtis, oma plaane üle parde visates, kas siis oleks isa-lapse suhtlus olnud tihedam ja kestma jäänud? Aga vaevalt küll. See on ikka puhas jonniajamine ju, kui ühe- või poolepäevase etteteatamisega tahetakse mõne korra aastas last näha. Täiskasvanud mees peab suutma oma aega pikemalt ette planeerida, kui ta tõesti TAHAB oma lapsega suhelda. Aga ju siis ei taha.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 11:41; 17.09 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin väga palju asjalikke nõuandeid. Mina oleks kindlasti lapse nutu peale kohale lennanud. Ja see, et isa võtab suvaliselt lapsed kauemaks…. vägivaldse inimese puhul oleksin väga ettevaatlik. Kui lapsed kokkulepitud ajal koju ei jõua, siis tõesti lastekaitse või/ ja politsei.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üks kontrollimise ja manipuleerimise viise mehe poolt, ja teemaalgatajal on õigus, et laste isa tahab teda niiviisi karistada. Minu eksmees oli samasugune. Helistas reede hommikul, et ta tuleb õhtul kell 18 lapsele järele. Vahel helistas ka juba neljapäeva õhtul. Kui mul mingeid erilisi plaane nädalavahetuseks polnud, siis andsingi lapse temaga. Kui mul aga oli plaanis maale oma vanemate poole sõita, või sõbranna ja sõbranna lapsega spaasse minna, või oli mõne lapse sõbra sünnipäev nädalavahetusel, siis ma ei andnud. Siis ta jättis mulle karistuseks selle kuu elatise maksmata. Eks ma olin ise ka loll, et ei lasknud seda ametlikult välja mõista. Selles suhtes on teemaalgataja juba minust palju ees, et tal on kõik asjad ametlikult vormistatud.

Olgu veel lisatud, et sellised telefonikõned “võtan õhtul lapse” tulid umbes korra paari kuu sees. Nii et mingit tihedat ja korrapärast lapsega suhtlust ei toimunud. Tasapisi hääbus seegi suhtlus ja kui laps oli juba teismeline, siis võttis isa teda ainult paar korda aastas vanavanemate sünnipäevadele kaasa võtmiseks, et oma suguseltsile näidata, et suhtleb lapsega. Nüüd kui see laps on juba täiskasvanud, siis isaga ta ei kohtu. Isapoolse vanaema juures käib korra paari kuu tagant külas.

Ma vahel mõtlen, kui oleksin olnud järeleandlikum ja nagu lammas andnud iga kord lapse isale kui ta tahtis, oma plaane üle parde visates, kas siis oleks isa-lapse suhtlus olnud tihedam ja kestma jäänud? Aga vaevalt küll. See on ikka puhas jonniajamine ju, kui ühe- või poolepäevase etteteatamisega tahetakse mõne korra aastas last näha. Täiskasvanud mees peab suutma oma aega pikemalt ette planeerida, kui ta tõesti TAHAB oma lapsega suhelda. Aga ju siis ei taha.

Ise küsid, ise vastad. Arvan ka, et isegi kui oleksid last iga küsimise peale andnud, ei oleks see tähendanud kestvaid lähedasi suhteid vms. Ei saa ka lastelt oodata ja loota seda, mida nad ei taha. Kui laps ei taha kahe vanema vahet rännata, ju tasiis tõesti ei soovi seda. Sageli saab ema uuest elukaaslasest isa asendaja ja lapse jaoks on see normaalne. Iga laps tahaks perekonda, mitte rändamist.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 17:04; 14.09 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, kes minuga kaasa mõtlesid. Eks mu olukord on veidi tobe, aga kindlasti super võrreldes ajaga, mil selle mabipulaaroriga koos elasin. Tänase seisuga pole isa tütart 4 nädalat näinud ja poeg oli ühe päeva isaga. Kirjutasin talle sõnumi, et kuidas need asjad siis on, et kui ei suuda lapsi hoida vastavalt graafikule, siis paku välja mingi kompenseerimine. Selle peale vastas: siin copt paste..
Poeg oli lubanud vanaemale xxxx appi minna umbrohtusid kiskuma kuna vanaema oli kutsunud.
Ülemöödund reede polnud lapsi kodus ja laupäev polnud tütart kuna oli (minu venna)juures. Poeg oli minu juures
Mis kompensatsiooni sa tahad.
Mina:Kellega sa seda teemat arutasid? Alaealiste 10 ja 11 aastaste lastega? Kas sul raske mulle sõbum saata ja asju selgeks teha? Sa said 45 juba, äkki saad suureks ja õpid suhtlema. Eks arutan lastekaitses seda teemat, kuidas jätkata. Hetkel on selge, et sa pole laste heaolust huvitatud ja ei tule täiskasvanu kombel oma emotsioonidega toime.
Ex:Mul on tublid ja arukad lapsed ja ma usaldan oma lapsi.
Sinul on ainult üks soov ja see on raha.
Mina:Ah? Ma tahaks, et neil on kindlustunne ja teaks, et isa täidab oma lubadusi. Mitte ei kurda ja nuta, et issi ei tegele nendega üldse ja lubas sünnipäeval sööma viia, aga ei teinud
Mees oma vapustava kirjapildiga:
Naad teavad et olen neile alati olemas. Ja sünnipäeva torti sõime koos pojaga omas kodus.
Päris omas kodus.

No ja nii me suhtleme, mitte kuhugi edasiviivalt.
Aga tunnen, et mida vähem ta pildis, seda parem. Tean, et ta manipuleerib lastega, hirmutab neid, kui ohtlik Tallinnas elada ja kuidas mina pere lõhkusin ja lastel pole enam oma kodu.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.09 10:54; 11.09 11:32; 11.09 12:11; 11.09 13:00; 11.09 14:41; 12.09 10:10; 14.09 18:00; 17.09 11:07; 17.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, kes minuga kaasa mõtlesid. Eks mu olukord on veidi tobe, aga kindlasti super võrreldes ajaga, mil selle mabipulaaroriga koos elasin. Tänase seisuga pole isa tütart 4 nädalat näinud ja poeg oli ühe päeva isaga. Kirjutasin talle sõnumi, et kuidas need asjad siis on, et kui ei suuda lapsi hoida vastavalt graafikule, siis paku välja mingi kompenseerimine. Selle peale vastas: siin copt paste..

Poeg oli lubanud vanaemale xxxx appi minna umbrohtusid kiskuma kuna vanaema oli kutsunud.

Ülemöödund reede polnud lapsi kodus ja laupäev polnud tütart kuna oli (minu venna)juures. Poeg oli minu juures

Mis kompensatsiooni sa tahad.

Mina:Kellega sa seda teemat arutasid? Alaealiste 10 ja 11 aastaste lastega? Kas sul raske mulle sõbum saata ja asju selgeks teha? Sa said 45 juba, äkki saad suureks ja õpid suhtlema. Eks arutan lastekaitses seda teemat, kuidas jätkata. Hetkel on selge, et sa pole laste heaolust huvitatud ja ei tule täiskasvanu kombel oma emotsioonidega toime.

Ex:Mul on tublid ja arukad lapsed ja ma usaldan oma lapsi.

Sinul on ainult üks soov ja see on raha.

Mina:Ah? Ma tahaks, et neil on kindlustunne ja teaks, et isa täidab oma lubadusi. Mitte ei kurda ja nuta, et issi ei tegele nendega üldse ja lubas sünnipäeval sööma viia, aga ei teinud

Mees oma vapustava kirjapildiga:

Naad teavad et olen neile alati olemas. Ja sünnipäeva torti sõime koos pojaga omas kodus.

Päris omas kodus.

No ja nii me suhtleme, mitte kuhugi edasiviivalt.

Aga tunnen, et mida vähem ta pildis, seda parem. Tean, et ta manipuleerib lastega, hirmutab neid, kui ohtlik Tallinnas elada ja kuidas mina pere lõhkusin ja lastel pole enam oma kodu.

Oeh… Seda kõike lugedes tekib mul küsimus, miks sul üldse vaja on, et isa suhtleks lastega ja lapsed isaga. Mõttetu mees ju. Mis see suhtlus lastele andma peaks? Saavad oma lapsepõlvest kaasa ärevushäired ja hunniku probleeme, muud mitte midagi.
Ma saan aru, et mees elab edasi kohas, kus elasite koos? Sp ta rõhutabki väljendit “omas kodus”. Ju rõhutab lastele ka, mitte ainult sulle. Viib lapsed enda juurde, siib nad “koju”.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 17:04; 14.09 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa said 45 juba, äkki saad suureks ja õpid suhtlema.

ja ei tule täiskasvanu kombel oma emotsioonidega toime

Neid lauseid polnud vaja. Mingeid hinnaguid pole vaja anda, sellega valad ainult õli tulle.

Pöördugi kohe lastekaitsesse, muidu ta arvab, et ainult ähvardad ja nagunii midagi ette ei võta ning kõik läheb vana rada edasi. Võid ka uuesti kohtu poole pöörduda, et kohtu korraldust ei täideta. Sellistega muudmoodi ei saa.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:45; 14.09 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poeg oli lubanud vanaemale xxxx appi minna umbrohtusid kiskuma kuna vanaema oli kutsunud.
Ülemöödund reede polnud lapsi kodus ja laupäev polnud tütart kuna oli (minu venna)juures. Poeg oli minu juures
Mis kompensatsiooni sa tahad.
Mina:Kellega sa seda teemat arutasid? Alaealiste 10 ja 11 aastaste lastega? Kas sul raske mulle sõbum saata ja asju selgeks teha? Sa said 45 juba, äkki saad suureks ja õpid suhtlema. Eks arutan lastekaitses seda teemat, kuidas jätkata. Hetkel on selge, et sa pole laste heaolust huvitatud ja ei tule täiskasvanu kombel oma emotsioonidega toime.

Pinnud ja palgid. Neutraalses toonis selgitusele vastad sa tiraadiga, milles pole ühtegi lauset, mis poleks ründav või eesmärgiga haiget teha ja siis imestad, et suhtlus ei toimi. Revideeri oma suhtlusmaneeri, lõpeta verbaalne vägivald ja proovi uuesti.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 11:46; 16.09 10:36; 17.09 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa nüüd rahulikult neid sms loed ja kõrvaltvaataja pilguga, siis midagi sellist ma sealt välja küll ei loe, et isa oma lastesse halvasti suhtuks. Nagu siin juba jõuti soovitada, hinnanguid pole sul vaja anda, a`la kasva suureks jne. See ei anna mitte midagi juurde ei sulle ega ka talle ning suhtlemine on teil mõlemal selline üle kivide ja kändude. Naistel on üks kehv komme, nad kulutavad palju aega oma emotsioonide kirjeldamisele, versus kirjuta konkreetselt. XX.XX kuupäeval kuni XX.XX kell see ja see on sinul lastega kohtumise aeg, palun kinnita kirjalikult. Kõik, edasi kui ta ei kinnita, lapsed kusagile ei lähe. Kui kinnitab, on kõik hästi. Kui järgi ei tule, saada kirjalik (seda nimetatakse taasesitatavas vormis teade) sms või e-kiri, et kokkuleppest ei peetud kinni. Ja proovige siiski ilma emotsioonidesse laskumata suhelda omavahel, kannatajateks on lapsed lõppudelõpuks.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 14:58; 16.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan soojalt oma kirjaviis muuta lakoonilisemaks ja asjalikumaks, mingi plärtsumine sellise mehega kuhugi ei vii, siis lähebki vastastikuseks “kasva suureks-kas sa siis ei saa- mis sul viga on?” virisemiseks. Pigem alustasid emotsioonidega virisemist sina, ja mitte “täiskasvanu kombel”. Pole see mees nagunii koostöövalmiduse etalon, sellise stiili peale ei saa sa temast midagi. Räägi asjast. AINULT asjast- kuna on lapsed kus ja kes võtab, kes toob, kes viib mis kell jne. Et sina kui ema pead teadma, kus ja kuna on lapsed isaga, et lastele oleks kindel graafik tähtis, ka nemad hakkavad oma aega planeerima jne.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.09 11:10; 11.09 11:37; 11.09 14:52; 16.09 12:02; 17.09 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, kes minuga kaasa mõtlesid. Eks mu olukord on veidi tobe, aga kindlasti super võrreldes ajaga, mil selle mabipulaaroriga koos elasin. Tänase seisuga pole isa tütart 4 nädalat näinud ja poeg oli ühe päeva isaga. Kirjutasin talle sõnumi, et kuidas need asjad siis on, et kui ei suuda lapsi hoida vastavalt graafikule, siis paku välja mingi kompenseerimine. Selle peale vastas: siin copt paste..

Poeg oli lubanud vanaemale xxxx appi minna umbrohtusid kiskuma kuna vanaema oli kutsunud.

Ülemöödund reede polnud lapsi kodus ja laupäev polnud tütart kuna oli (minu venna)juures. Poeg oli minu juures

Mis kompensatsiooni sa tahad.

Mina:Kellega sa seda teemat arutasid? Alaealiste 10 ja 11 aastaste lastega? Kas sul raske mulle sõbum saata ja asju selgeks teha? Sa said 45 juba, äkki saad suureks ja õpid suhtlema. Eks arutan lastekaitses seda teemat, kuidas jätkata. Hetkel on selge, et sa pole laste heaolust huvitatud ja ei tule täiskasvanu kombel oma emotsioonidega toime.

Ex:Mul on tublid ja arukad lapsed ja ma usaldan oma lapsi.

Sinul on ainult üks soov ja see on raha.

Mina:Ah? Ma tahaks, et neil on kindlustunne ja teaks, et isa täidab oma lubadusi. Mitte ei kurda ja nuta, et issi ei tegele nendega üldse ja lubas sünnipäeval sööma viia, aga ei teinud

Mees oma vapustava kirjapildiga:

Naad teavad et olen neile alati olemas. Ja sünnipäeva torti sõime koos pojaga omas kodus.

Päris omas kodus.

No ja nii me suhtleme, mitte kuhugi edasiviivalt.

Aga tunnen, et mida vähem ta pildis, seda parem. Tean, et ta manipuleerib lastega, hirmutab neid, kui ohtlik Tallinnas elada ja kuidas mina pere lõhkusin ja lastel pole enam oma kodu.

Oih, sellest kirjavahetusenäitest jääb tõesti mulje, et laste ema on see, kes asjalikult suhelda ei oska vaid õelutseb ja solvab teist inimest.

Ehk saadad talle lihtsalt sõnumi, et soovid edaspidi laste jagamisel järgida juba teie kokkulepitud graafikut, kui graafikust soovitakse kõrvalekaldeid teha, siis tuleb need X päev varem sõnumiga laste emale teada enda. Hakka ka iga kord näiteks kolm päeva enne “isapäevade” saabumist mehele sõnumeid saatm: “Palun vasta ‘ei’ või ‘jah’, kas tuled lastele kokkulepitud ajal järgi.”

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.09 12:57; 12.09 10:28; 16.09 23:16; 17.09 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun vasta ‘ei’ või ‘jah’, kas tuled lastele kokkulepitud ajal järgi.”

Järele. Kas tuled lastele kokku lepitud ajal järele?
Millegi järgi on millegi alusel.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 11:41; 17.09 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun vasta ‘ei’ või ‘jah’, kas tuled lastele kokkulepitud ajal järgi.”

Järele. Kas tuled lastele kokku lepitud ajal järele?

Millegi järgi on millegi alusel.

A moo kodu-kihelkonnan kõnõldakse oopis kolmandat moodu.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 11:46; 16.09 10:36; 17.09 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, kes minuga kaasa mõtlesid. Eks mu olukord on veidi tobe, aga kindlasti super võrreldes ajaga, mil selle mabipulaaroriga koos elasin. Tänase seisuga pole isa tütart 4 nädalat näinud ja poeg oli ühe päeva isaga. Kirjutasin talle sõnumi, et kuidas need asjad siis on, et kui ei suuda lapsi hoida vastavalt graafikule, siis paku välja mingi kompenseerimine. Selle peale vastas: siin copt paste..

Poeg oli lubanud vanaemale xxxx appi minna umbrohtusid kiskuma kuna vanaema oli kutsunud.

Ülemöödund reede polnud lapsi kodus ja laupäev polnud tütart kuna oli (minu venna)juures. Poeg oli minu juures

Mis kompensatsiooni sa tahad.

Mina:Kellega sa seda teemat arutasid? Alaealiste 10 ja 11 aastaste lastega? Kas sul raske mulle sõbum saata ja asju selgeks teha? Sa said 45 juba, äkki saad suureks ja õpid suhtlema. Eks arutan lastekaitses seda teemat, kuidas jätkata. Hetkel on selge, et sa pole laste heaolust huvitatud ja ei tule täiskasvanu kombel oma emotsioonidega toime.

Ex:Mul on tublid ja arukad lapsed ja ma usaldan oma lapsi.

Sinul on ainult üks soov ja see on raha.

Mina:Ah? Ma tahaks, et neil on kindlustunne ja teaks, et isa täidab oma lubadusi. Mitte ei kurda ja nuta, et issi ei tegele nendega üldse ja lubas sünnipäeval sööma viia, aga ei teinud

Mees oma vapustava kirjapildiga:

Naad teavad et olen neile alati olemas. Ja sünnipäeva torti sõime koos pojaga omas kodus.

Päris omas kodus.

No ja nii me suhtleme, mitte kuhugi edasiviivalt.

Aga tunnen, et mida vähem ta pildis, seda parem. Tean, et ta manipuleerib lastega, hirmutab neid, kui ohtlik Tallinnas elada ja kuidas mina pere lõhkusin ja lastel pole enam oma kodu.

Oih, sellest kirjavahetusenäitest jääb tõesti mulje, et laste ema on see, kes asjalikult suhelda ei oska vaid õelutseb ja solvab teist inimest.

Ehk saadad talle lihtsalt sõnumi, et soovid edaspidi laste jagamisel järgida juba teie kokkulepitud graafikut, kui graafikust soovitakse kõrvalekaldeid teha, siis tuleb need X päev varem sõnumiga laste emale teada enda. Hakka ka iga kord näiteks kolm päeva enne “isapäevade” saabumist mehele sõnumeid saatm: “Palun vasta ‘ei’ või ‘jah’, kas tuled lastele kokkulepitud ajal järgi.”

No võib-olla olengi muutunud õelaks, aga saa aru, et see mees ei vastanud varasemalt üldse minu sõnumitele. Oli lastega millal ise tahtis. Kui oli kokkulepe, aga ta ei järgi seda, siis jah, ajab emotsionaalseks. Aga, sinu seisukohast olen mina siin paha? Kui ta mulle ei vasta, siis mis kasu sellest on, kui hakkan teda 3 päeva varem pommima. Kui mul on tehtud oma plaanid ilma lasteta, siis olen mina paha, kui ta lihtsalt lapsi ei võta? See, kui ta lambist 5 nädalaks reisile läks, minuga arutamata? Ma ei arva, et ma exi kiusaja olen, nagu sina tõlgendad.
Sellega olen nõus, et pean püüdma hoida meie vestlused emotsioonideta. Raske on seda teha, kui haavad värsked ja hinges veel väga palju solvumisi, millest proovin lahti lasta.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.09 10:54; 11.09 11:32; 11.09 12:11; 11.09 13:00; 11.09 14:41; 12.09 10:10; 14.09 18:00; 17.09 11:07; 17.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga saa aru, et see mees ei vastanud varasemalt üldse minu sõnumitele.

Ma kah ei vastaks su sõnumitele. Ju need varasemad sõnumid olid veel hullemad. Õpi end vaos hoidma.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 11:32; 17.09 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga saa aru, et see mees ei vastanud varasemalt üldse minu sõnumitele.

Ma kah ei vastaks su sõnumitele. Ju need varasemad sõnumid olid veel hullemad. Õpi end vaos hoidma.

Ma arvan, et sa oled väga arukas inimene, kes kunagi pole kedagi sildistanud ning suheldes jätad alati kõik emotsioonid välja. Mina kahjuks ei ole veel selline. Äkki saame kokku ja sa õpetad mulle, kuidas tulla toime eksiga. Kuidas õigesti lapsi kasvatada. Kuidas toime tulla sellega, et olid aastaid vägivallatseja mõju all ja kui lõpuks vabaks ja eemale sain, said ka allasurutud emotsioonid vabaks. Saaksin sinuga meeleldi kokku ja kuulasin huviga su õpetusi. Loodan, et sul on kogemusi, mida minuga jagada.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.09 10:54; 11.09 11:32; 11.09 12:11; 11.09 13:00; 11.09 14:41; 12.09 10:10; 14.09 18:00; 17.09 11:07; 17.09 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sa saad aru, et paljastad järjest oma mittefunktsionaalset suhtlusstiili nii meie kui oma eksmehe suhtes- “ah mina olen siis nüüd paha?” jms. Meie muide üritame sind aidata ja aitamine pole ainult takkakiitmine, kui sa parasjagu tahad teada, mis olukorras valesti on. Ei ole kõik ainult 100% teise poole viga, et te suheldud ei saa ja kokkuleppele ei jõua. Praegu pole aeg nämmutada, kes on paha, vaid kuidas te saate laste jagamise suhtes kokkuleppele ja sinu käitumine ja suhtlemise toon pole eriti viljakas, nagu pole ka teise osapoole oma.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.09 11:10; 11.09 11:37; 11.09 14:52; 16.09 12:02; 17.09 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No võib-olla olengi muutunud õelaks, aga saa aru, et see mees ei vastanud varasemalt üldse minu sõnumitele. Oli lastega millal ise tahtis. Kui oli kokkulepe, aga ta ei järgi seda, siis jah, ajab emotsionaalseks. Aga, sinu seisukohast olen mina siin paha? Kui ta mulle ei vasta, siis mis kasu sellest on, kui hakkan teda 3 päeva varem pommima. Kui mul on tehtud oma plaanid ilma lasteta, siis olen mina paha, kui ta lihtsalt lapsi ei võta? See, kui ta lambist 5 nädalaks reisile läks, minuga arutamata? Ma ei arva, et ma exi kiusaja olen, nagu sina tõlgendad.

Sellega olen nõus, et pean püüdma hoida meie vestlused emotsioonideta. Raske on seda teha, kui haavad värsked ja hinges veel väga palju solvumisi, millest proovin lahti lasta.

Vaata. Ma ei öelnud, et sina oled paha või kiusaja vaid et su sõnumite tekstist kumab läbi õelutsemine ja solvangud. Loe ise. Loe näiteks sellise pilguga, et oled ise nende sõnumite saaja (kas pole vastik sellist teksti lugeda enda kohta?). Või loe mõttega, et kas saadaksid midagi sellist oma tööalasele koostööprtnerile, oma vennale, oma isale või parimale sõbrale. ma loodan, et ei saadaks. Onju õel tekst.

Kui ütled, et mees on manipuleerija, siis peaksid ju aru saama, et tal on see jällegi õnnestunud. Kui sellise sõnumi saadad, siis ta naerab kodus laginal, et Mari on jälle närvis. Miks sa lased tal endaga niimoodi käituda ja tal sellist kahjurõõmu tunda? Pole vaja.

Ega mu su haavi ei paranda, kui otsus, et tahad terveks saada. Ja otsus, et endaga niimoodi käituda ei luba ja ei lasku tema tasemele. Jää platooniliseks, selgesõnaliseks.

Kui talle kolm päeva varem sõnumi saadaks, siis oled vähemalt omalt poolt oma osa teinud ja tema ülesanne on oma osa isana õiglaselt mängida. Kui ta ei tee, siis jäävad lapsed koju sinu juurde. Ja kui sul vaja kuskil käia, siis harjuta lapsed üksi kodus olema ja hakkama saama (selleks neil vast vanust on, kui sa just ise 5 nädalaks puhkusereisile ei taha sõita). Või leia endale operatiivne lapsehoidja, kui plaanid on kivisse raiutud, aga isa suhtes kindel olla ei saa.

Võta asja rahulikult ja enesekindlalt. Muidugi ei tule see enesekindlus üleöö, aga samm sammu, otsus otsuse järel. Sina oled oluline.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.09 12:57; 12.09 10:28; 16.09 23:16; 17.09 12:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste isa arvab, et karistab mind. Mida teha