Esileht Pereelu ja suhted Laste jagamine lahutatud peredes, minu vaatenurk.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Laste jagamine lahutatud peredes, minu vaatenurk.

Postitas:

Minu meelest on see, kui laps elab osa kuust siin ja osa seal, solgutamine. Minu arust peab lapsel olema 1 kindel elukoht ja teise vanemaga on kohtumised. Vaielge vastu. Veel parem oleks kui keegi tooks viiteid uuringutest v6i spetsialistide soovitustest, et kuidas lapsele parem oleks. Mina igatahes olen veendunud, et lapsel peab olema oma kindel kodu, just eriti pean silmas selliseid labiilsemaid ja tundlikumaid lapsi. Mis neist lastest solgutada. Selge see, et peab saama alati helistada, juttu ajada, kokku saada jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.11 18:14; 11.11 18:24; 12.11 14:29; 13.11 08:40; 13.11 08:48; 13.11 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo samahästi võiks ju laps elada ühes kohas ja vanemad vahetuvad. Siis saaks mõlemad vanemad lapsega koos olla ja lapsed on 1 ja kindel kodu. Täiskasvanud inimene talub kohavahetusega seotud stressi kordades paremini kui laps. Ja kui täiskasvanul ei kõlba elada 2 nädalat ühest kohas ja järgmised 2 teises kohas, siis ei sobi see lapsele ammugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noo samahästi võiks ju laps elada ühes kohas ja vanemad vahetuvad. Siis saaks mõlemad vanemad lapsega koos olla ja lapsed on 1 ja kindel kodu. Täiskasvanud inimene talub kohavahetusega seotud stressi kordades paremini kui laps. Ja kui täiskasvanul ei kõlba elada 2 nädalat ühest kohas ja järgmised 2 teises kohas, siis ei sobi see lapsele ammugi. [/tsitaat]issand kui hea, mulle meeldib 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.11 18:14; 11.11 18:24; 12.11 14:29; 13.11 08:40; 13.11 08:48; 13.11 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et lapse elukoht peaks olema ühe vanema juures ja teise vanema juures käib külas. Külas võib käia päris tihti, nt nädalavahetus pluss kokkusaamine ühel argiõhtul. Ega ju lastega kvaliteetaega ka koos elades eriti rohkem ei veedeta, piirdub ikka sellise kamandamisega rohkem stiilis \”kas sul on õpitud\”, \”kas sa sõid\” \”kas hindeid said täna\” \”hakka magama minema\” jne stiilis. Südamest südamesse räägitakse või midagi koos tehaksegi peamiselt kui rohkem aega on.
Nii et mina arvan, ideaalis võiks vanemad elada teineteisest mitte kaugel ja laps käiks teisel vanemal sageli külas.
Aga see vanem, kellega koos laps elab, ei pea tingimata just ema olema – jällegi minu arvamus.
Minu tutvusringkonnas ma ei tea ühtegi ema, kes ei oleks lubanud isal lapsega kohtuda. Küll aga tean isasid, kes ei maksa lastele elatisraha ja kes ei soovigi lapsega eriti kohtuda. Seetõttu minu meelest need isade pisarad, et ei lasta lapsi näha, on rohkem krokodillipisarad. Või siis, võib olla et on üksikuid isasid, keda kotivad julmad emad. Aga palju palju rohkem on vaevatud emasid, kes virelevad töö ja lapsekasvatuse oravarattas, kelle kogu vastutus lapse eest on üksi nende õlgadel ja isa ei maksa elatist ka või maksab mingeid sente.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nt tean olukorda kus laps elab põhiliselt isa juures ja ema juures käia ei taha. Lapsel psüühika täitsa korrast ära selle solgutamise tagajärjel. Aga ema vaid naeris (sõna otseses mõttes) selle üle et lapsele on selline solgutamine piin!
Ma arvan sama et põhielukoht lapsele üks ja teisel käib külas. Külaskäimist võiks arvestada ka lapse sooviga kui tihti ta tahaks oma teist vanemat näha/külastada. Kui üldse ei taha, siis sundima ei peaks, lapsel tekivad tõesti psüühikahäired.
Kuid tihtilugu hakkavad vanemad oma õigusi taga ajama ja last nõudma enda juurde, sest kohus pani paberile nii kirja ja nii peab olema. Tihti ei mõelda mis lapsele selles halvas olukorras parem on.
Need vanemad kes tahavad oma eksile \”ära panna\” kahjuks tahavad seda teha tihtilugu läbi laste..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigis nagu Eesti, kus enamiks isasid lastekasvatuses eriti aktiivselt ei osale või on üldse Soomes tööl, on see mõtteviis tavaline, et lapse stabiilne füüsiline asukoht on olulisem kui lähedane suhe mõlema vanemaga.
Paraku on maailmas ka selliseid isasid, kes kasvatusest aktiivselt osa võtavad ning kelle laps elab parema meelega kahes kohas kui et hakkab ühe vanema juures lihtsalt külas käima.

Aga teema-algataja, neid peresid on ju Eestiski palju, kus lapsed väga sageli vanavanemate juures, kas see on ka solgutamine? Mina leian, et kõige olulisem on siiski lähedane suhe mõlema vanemaga ja suhe ei ole see kui ühel vanemal ainult külas käiakse. Kui lapsel on mõlema vanema juures hea olla, siis see kaalub üle ainult ühe vanema juures elamise. Kahjuks on paljudel emadel oma laste suhtes omandiinstinkt ja nii jäetakse peale lahutust laps ja isa ilma piisavast koosolemiseajast.
Loomulikult tuleb arvestada ka isa ja lapse suhtega ja kui laps tõesti ei taha isaga olla, siis sundima ei peaks, aga peaks tähelepanu pöörama sellele, kas see on siis lapse enda soov või esindab laps oma ema vaatenurka, on ema mõjuväljas.

Laste jaoks on kõige olulisem ikka hea suhe kui selline, mõlema vanemaga. Kui on valida, kas kaks kodu ja kaks head suhet või üks kodu kahe vanemaga, kus kummagagi pole mingit suhet, siis ma valiksin pigem esimese. Ma ise olen klassikalises kahe vanemaga kodus kasvanud, aga mind kasvatanud on ainult ema, sest ta lihtsalt on nii domineeriv inimene, lisaks arvas et isade asi ei olegi lastega tegeleda. Mul on seetõttu isaga väga pinnapealne suhe. Ilmselt kui mu vanemad elanuks eraldi ja ma oleks saanud võimaluse isa juures ka olla, oleks ma isaga lähedasem. See on muidugi juba hoopis teine teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noo samahästi võiks ju laps elada ühes kohas ja vanemad vahetuvad. Siis saaks mõlemad vanemad lapsega koos olla ja lapsed on 1 ja kindel kodu. Täiskasvanud inimene talub kohavahetusega seotud stressi kordades paremini kui laps. Ja kui täiskasvanul ei kõlba elada 2 nädalat ühest kohas ja järgmised 2 teises kohas, siis ei sobi see lapsele ammugi. [/tsitaat]
Kunagi käis ajakirjandusest läbi, et sellist asja täitsa katsetati (Soomes äkki?). Tulemuseks oli see, et vanemad olid pärast suht lühikest katseperioodi omadega täiesti läbi, stressis ja närvipuntrad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 20:23; 12.11 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kunagi käis ajakirjandusest läbi, et sellist asja täitsa katsetati (Soomes äkki?). Tulemuseks oli see, et vanemad olid pärast suht lühikest katseperioodi omadega täiesti läbi, stressis ja närvipuntrad.[/tsitaat]
minu teada oli see katse rootsis, aga jah, lapsevanemad ei pidanud sellele katsele vastu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan, et lapse elukoht peaks olema ühe vanema juures ja teise vanema juures käib külas. Külas võib käia päris tihti, nt nädalavahetus pluss kokkusaamine ühel argiõhtul. Ega ju lastega kvaliteetaega ka koos elades eriti rohkem ei veedeta, piirdub ikka sellise kamandamisega rohkem stiilis \”kas sul on õpitud\”, \”kas sa sõid\” \”kas hindeid said täna\” \”hakka magama minema\” jne stiilis. Südamest südamesse räägitakse või midagi koos tehaksegi peamiselt kui rohkem aega on.
Nii et mina arvan, ideaalis võiks vanemad elada teineteisest mitte kaugel ja laps käiks teisel vanemal sageli külas.
Aga see vanem, kellega koos laps elab, ei pea tingimata just ema olema – jällegi minu arvamus.
Minu tutvusringkonnas ma ei tea ühtegi ema, kes ei oleks lubanud isal lapsega kohtuda. Küll aga tean isasid, kes ei maksa lastele elatisraha ja kes ei soovigi lapsega eriti kohtuda. Seetõttu minu meelest need isade pisarad, et ei lasta lapsi näha, on rohkem krokodillipisarad. Või siis, võib olla et on üksikuid isasid, keda kotivad julmad emad. Aga palju palju rohkem on vaevatud emasid, kes virelevad töö ja lapsekasvatuse oravarattas, kelle kogu vastutus lapse eest on üksi nende õlgadel ja isa ei maksa elatist ka või maksab mingeid sente. [/tsitaat]Ma ei saa nüüd aru, 3 päeva nädalas teise vanema juures ei ole \”solgutamine\”, aga nädal ja nädal on???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 12.11 11:00; 12.11 11:03; 12.11 11:21; 12.11 11:43; 12.11 11:55; 12.11 12:06; 12.11 12:27; 12.11 16:52; 12.11 16:55; 12.11 16:57; 12.11 17:04; 12.11 17:13; 12.11 17:33; 12.11 17:53; 12.11 18:29; 12.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kunagi käis ajakirjandusest läbi, et sellist asja täitsa katsetati (Soomes äkki?). Tulemuseks oli see, et vanemad olid pärast suht lühikest katseperioodi omadega täiesti läbi, stressis ja närvipuntrad.[/tsitaat]Vale! Selliseid vanemaid on ka täna Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Kanadas, USA-s tuhandeid. Loomulikult eeldab see vanemate head koostööd, aga midagi võimatut selles hea tahte korral pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 12.11 11:00; 12.11 11:03; 12.11 11:21; 12.11 11:43; 12.11 11:55; 12.11 12:06; 12.11 12:27; 12.11 16:52; 12.11 16:55; 12.11 16:57; 12.11 17:04; 12.11 17:13; 12.11 17:33; 12.11 17:53; 12.11 18:29; 12.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Vale! Selliseid vanemaid on ka täna Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Kanadas, USA-s tuhandeid. Loomulikult eeldab see vanemate head koostööd, aga midagi võimatut selles hea tahte korral pole. [/tsitaat]

Mis asi on vale? Et selline uuring olemas on? 😀

Selline katse tehti päriselt ka, Rootsis. Tulemus oli väga kõrge stressitase vanematel.

Mis ei tähenda, et sellist elukorraldust ei võiks juurutada, sest lastele mõjub selline solgutamine veel jubedamalt.

Me elasime ise lastega nii, et üks nädal ühes linnas ja teine nädal teises.
Pidasime vastu 4 kuud. Kogu aeg ümber kohanemine. Kui juba sisse elad, siis taas lahkumine jne. VÄGA väsitav oli.
Mina oma lastele seda lahkumineku korral ei teeks.
Just seetõttu, et mul on isiklik kogemus olemas, mis toetas 100% seda Rootsi uuringut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 11:18; 12.11 11:27; 12.11 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis asi on vale? Et selline uuring olemas on? 😀

Selline katse tehti päriselt ka, Rootsis. Tulemus oli väga kõrge stressitase vanematel.

Mis ei tähenda, et sellist elukorraldust ei võiks juurutada, sest lastele mõjub selline solgutamine veel jubedamalt.

Me elasime ise lastega nii, et üks nädal ühes linnas ja teine nädal teises.
Pidasime vastu 4 kuud. Kogu aeg ümber kohanemine. Kui juba sisse elad, siis taas lahkumine jne. VÄGA väsitav oli.
Mina oma lastele seda lahkumineku korral ei teeks.
Just seetõttu, et mul on isiklik kogemus olemas, mis toetas 100% seda Rootsi uuringut.[/tsitaat]Kahju küll kui sul nii vilets psüühika on, ilmselt ütleb see peagi üles ka tavatingimustes. Ma justkui märkangi juba esimesi sümptomeid…
Mina elan rahulikult kahes kodus – linna- ja maakodus – ja naudime seda kogu perega. Mingit \”kohanemist\” pole täheldanud.

Muide, äkki viitsid visata lingi sellele väidetavale \”rootsi katsele\” või on see \”katse\” ja selle asjaolud ainult sulle teada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 12.11 11:00; 12.11 11:03; 12.11 11:21; 12.11 11:43; 12.11 11:55; 12.11 12:06; 12.11 12:27; 12.11 16:52; 12.11 16:55; 12.11 16:57; 12.11 17:04; 12.11 17:13; 12.11 17:33; 12.11 17:53; 12.11 18:29; 12.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kahju küll kui sul nii vilets psüühika on, ilmselt ütleb see peagi üles ka tavatingimustes. Ma justkui märkangi juba esimesi sümptomeid…
Mina elan rahulikult kahes kodus – linna- ja maakodus – ja naudime seda kogu perega. Mingit \”kohanemist\” pole täheldanud.

Muide, äkki viitsid visata lingi sellele väidetavale \”rootsi katsele\” või on see \”katse\” ja selle asjaolud ainult sulle teada?[/tsitaat]

Ma olen siin teemas juba kolmas vastaja, kes sellest Rootsi uuringust on rääkinud 🙂 Kuidas see siis ainult mulle teada on?

Ma ükskord otsisin seda kusjuures taga, et linki leida, aga ei leidnud enam. Oli see kunagi mu meelest Delfis kirjeldatud, aga ühegi märksõnaga seda enam ei leia.

Millest ma aga aru ei saa: miks sa mind isiklikult solvama hakkasid? 🙂 Miks mul peaks midagi psüühiliselt viga olema ja milles avalduvad minu psüühikahäire esimesed sümptomid?
Kas sul endal pole paha tunnet, kui hakkad kellelegi nii kehvasti ütlema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 11:18; 12.11 11:27; 12.11 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rootsi uuringu kommentaariks ütleks, et mina nägin ühte norra filmi, kus oli tõesti nii, et kui mees ja naine lahku läksid, siis lapsed elasid majas ja vanemad käisid siis nädala kaupa laste juures. See oli küll mängufilm, kuid mina siis mõtlesin ka sellele, et täitsa huvitav lähenemine, et lapsi säästa, siis vanemad solgutavad ennast. Tegelikult on juu nii, et tänapäeva täiskasvanud inimesed on lastest vähem kodus, mistõttu võiks tõesti olla nii, et laste vabal nädalal pühendatakse rohkem tööle ja muudele tegemistele, kuid siis lastega nädalal ollakse rohkem kodus koos lastega. Tegelikult on lastel seda igapäevast träni nii palju, et selline püsiv kodu võib tõesti mitu muret vähemaks võtta. See vanemate solgutamine on paras karistus ka neile, et kui ei osanud koos elada ning suhet korras hoida, siis rännake ise, mitte ärge karistage ebakindlusega last.
Aga mina kui lahku läinud naine võid tõdeda, et meil see ei õnnestuks, sest lapsed elavad minu juures minu kodus ning me mõlemad ei oleks taoliseks korralduseks valmis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 11:33; 12.11 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma olen siin teemas juba kolmas vastaja, kes sellest Rootsi uuringust on rääkinud 🙂 Kuidas see siis ainult mulle teada on?

Ma ükskord otsisin seda kusjuures taga, et linki leida, aga ei leidnud enam. Oli see kunagi mu meelest Delfis kirjeldatud, aga ühegi märksõnaga seda enam ei leia.

Millest ma aga aru ei saa: miks sa mind isiklikult solvama hakkasid? 🙂 Miks mul peaks midagi psüühiliselt viga olema ja milles avalduvad minu psüühikahäire esimesed sümptomid?
Kas sul endal pole paha tunnet, kui hakkad kellelegi nii kehvasti ütlema?
[/tsitaat]Lepime kokku, et sellised \”uuringud\”, mida keegi ei suuda leida, ei eksisteeri. Nii lihtne ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 12.11 11:00; 12.11 11:03; 12.11 11:21; 12.11 11:43; 12.11 11:55; 12.11 12:06; 12.11 12:27; 12.11 16:52; 12.11 16:55; 12.11 16:57; 12.11 17:04; 12.11 17:13; 12.11 17:33; 12.11 17:53; 12.11 18:29; 12.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Lepime kokku, et sellised \”uuringud\”, mida keegi ei suuda leida, ei eksisteeri. Nii lihtne ongi. [/tsitaat]

Et kui kolm vastajat ainuüksi siit teemast on lugenud sellest uuringust, aga sina mitte, siis seda ei eksisteeri ikkagi? 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.11 11:18; 12.11 11:27; 12.11 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Et kui kolm vastajat ainuüksi siit teemast on lugenud sellest uuringust, aga sina mitte, siis seda ei eksisteeri ikkagi? :D[/tsitaat]Täpselt nii. Sellist uuringut, mida keegi leida ei suuda, ei eksisteeri.
Rohkem nagu sellisel tasemel argument, et \”minu isa on tugevam kui sinu oma\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 12.11 11:00; 12.11 11:03; 12.11 11:21; 12.11 11:43; 12.11 11:55; 12.11 12:06; 12.11 12:27; 12.11 16:52; 12.11 16:55; 12.11 16:57; 12.11 17:04; 12.11 17:13; 12.11 17:33; 12.11 17:53; 12.11 18:29; 12.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglise keeles on taolise laste jagamisvormi nimi \”linnupesa\”: Bird’s nest custody

http://wiki.answers.com/Q/What_is_Bird_Nest_Custody_and_how_does_it_benefit_the_children

Ja kasutatakse ka nimetust \”nesting\”

http://www.avvo.com/legal-guides/ugc/nesting-will-it-work-for-you—–by-angela-i-green-esq–mediator–collaborative-counsel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mina elan rahulikult kahes kodus – linna- ja maakodus – ja naudime seda kogu perega.[/tsitaat]

just – kui see lastele kohutavalt traumeeriv on, siis tuleks see, et nädala sees elatakse linnas, nädalavahetusel maakodus, ka ilmselt ära keelata. Solgutavad siin lapsi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.11 12:05; 12.11 14:57; 12.11 15:09; 12.11 15:37; 12.11 18:10; 12.11 18:29; 12.11 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et mitte ise jääda tühja jutu ajajaks, siis panen siia tutvumiseks ainult ühe laialdase ameeriklaste uuringu, mis kinnitab, et lahutatud vanemate laste jaoks on parim, kui nad elavad suhteliselt sama palju nii isa kui ema juures:
http://ncfm.org/libraryfiles/Children/shared/Fabricius.pdf

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 12.11 11:00; 12.11 11:03; 12.11 11:21; 12.11 11:43; 12.11 11:55; 12.11 12:06; 12.11 12:27; 12.11 16:52; 12.11 16:55; 12.11 16:57; 12.11 17:04; 12.11 17:13; 12.11 17:33; 12.11 17:53; 12.11 18:29; 12.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kunagi käis ajakirjandusest läbi, et sellist asja täitsa katsetati (Soomes äkki?). Tulemuseks oli see, et vanemad olid pärast suht lühikest katseperioodi omadega täiesti läbi, stressis ja närvipuntrad.[/tsitaat]

Meie oleme ka katsetanud ja toimib väga hästi. Nüüd plaanis osta üks ühine elamine, kus vanemad käivad lastel külas. Mõlemil vanemal on oma väike korter olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kahju küll kui sul nii vilets psüühika on, ilmselt ütleb see peagi üles ka tavatingimustes. Ma justkui märkangi juba esimesi sümptomeid…
Mina elan rahulikult kahes kodus – linna- ja maakodus – ja naudime seda kogu perega. Mingit \”kohanemist\” pole täheldanud.

Muide, äkki viitsid visata lingi sellele väidetavale \”rootsi katsele\” või on see \”katse\” ja selle asjaolud ainult sulle teada?[/tsitaat]

Kuidas sa täpselt selles linna ja maakodus elad? Nädal ja nädal? Kas siis ka meeldiks, kui sa ei elaks kahes kodus KOGU PEREGA, vaid peaksid osa perest nädalaks ühte kohta maha jätma? On ikka kaks vahet, kas sõita nädalavahetuseks terve kambaga maale või olla oma lapsest/emast/isast pidevalt nädala kaupa eemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 12:23; 12.11 12:32; 12.11 15:21; 12.11 15:49; 12.11 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas sa täpselt selles linna ja maakodus elad? Nädal ja nädal? Kas siis ka meeldiks, kui sa ei elaks kahes kodus KOGU PEREGA, vaid peaksid osa perest nädalaks ühte kohta maha jätma? On ikka kaks vahet, kas sõita nädalavahetuseks terve kambaga maale või olla oma lapsest/emast/isast pidevalt nädala kaupa eemal. [/tsitaat]Kahjuks jah, ilmselt pole peale lahutust enam võimalik lapsele võimaldada kogu pere koosolekut. Paratamatult tuleb olla lahus ühest või teisest vanemast. See on asja paratamatu eeldus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 12.11 11:00; 12.11 11:03; 12.11 11:21; 12.11 11:43; 12.11 11:55; 12.11 12:06; 12.11 12:27; 12.11 16:52; 12.11 16:55; 12.11 16:57; 12.11 17:04; 12.11 17:13; 12.11 17:33; 12.11 17:53; 12.11 18:29; 12.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kahjuks jah, ilmselt pole peale lahutust enam võimalik lapsele võimaldada kogu pere koosolekut. Paratamatult tuleb olla lahus ühest või teisest vanemast. See on asja paratamatu eeldus. [/tsitaat]

Ja stressitase on niisuguse pideva kolimise puhul seega ka ju hoopis teine, kas pole? Iga nädal pole mitte üksnes asukohavahetus, vaid ka lahkuminek.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 12:23; 12.11 12:32; 12.11 15:21; 12.11 15:49; 12.11 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Lepime kokku, et sellised \”uuringud\”, mida keegi ei suuda leida, ei eksisteeri. Nii lihtne ongi. [/tsitaat]
Lepime kokku, et sina ei suru oma leppeid teisele poolele peale ja ei kasuta käskivat kõneviisi, kui sul ei ole põhjendatud alust kellelegi korraldust anda!
Lepime nüüd nii kokku ja ongi kokku lepitud! Selge?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.11 14:00; 12.11 15:21; 12.11 17:18; 12.11 17:44; 12.11 18:21; 13.11 11:21; 13.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

minu teada oli see katse rootsis, aga jah, lapsevanemad ei pidanud sellele katsele vastu[/tsitaat]
Oligi Rootsis:)
http://epl.delfi.ee/news/melu/kahe-kodu-vahel.d?id=50888329

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 20:23; 12.11 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

just – kui see lastele kohutavalt traumeeriv on, siis tuleks see, et nädala sees elatakse linnas, nädalavahetusel maakodus, ka ilmselt ära keelata. Solgutavad siin lapsi..
[/tsitaat]

Jumal kui lollid mõned on, see pole ju võrreldav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.11 14:17; 12.11 15:04; 12.11 15:18; 12.11 15:25; 12.11 15:52; 12.11 21:19; 12.11 21:28; 13.11 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps kohaneb ilusti eluga, kus valdavalt ntx emaga ja isaga on suhe distantsilt pluss siis kohtumised. Lastele on oluline tema elukeskkond (eakaaalased jne). Kui isaga side ei katke, siis suheldakse suuremaks saades edasi ja mingit traumat ei tule. See solgutamine on jama, laps ei teagi kus on tema kodu. Vanemad on enda meelest jube targad, isa juures elu ja ema juures elu…kurnav. Laps tahab ndl.vahetusel kodu juures midagi teha, klassikaaslastega suhelda jne, mitte kuskile isa juurde minna. Jah mingi aja tagant, aga mitte sada korda kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.11 18:14; 11.11 18:24; 12.11 14:29; 13.11 08:40; 13.11 08:48; 13.11 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps kohaneb ilusti eluga, kus valdavalt ntx emaga ja isaga on suhe distantsilt pluss siis kohtumised. Laps tahab ndl.vahetusel kodu juures midagi teha, klassikaaslastega suhelda jne, mitte kuskile isa juurde minna.[/tsitaat]

et kord nädalas teist vanemat näha on ka selgelt liiga palju? et mis aja tagant sinu arust laps võiks isaga suhelda, kord aastas sünnipäevaks kaardi võib saata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.11 12:05; 12.11 14:57; 12.11 15:09; 12.11 15:37; 12.11 18:10; 12.11 18:29; 12.11 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, see nädalavahetuse isa juurde on hea mõtte, kuid meil on näiteks nii, et õed vennad tulevad nädalavahetusel koju, suguvõsas korraldatakse asju, rühmakaaslaste sünnipäevad jne. Aga siis peab noorim laps hoopis minema isa juurde, kes on jäänud pereasjades võõraks, mistõttu laps peabki vaid isaga istuma, kuid samas selline hea side juba kadunud, kuid kogu pere lustib koos. Vanematel lastel nii palju tegemist, et ei nemad viitsi isaga väga suhelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 11:33; 12.11 15:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste jagamine lahutatud peredes, minu vaatenurk.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.