Esileht Pereelu ja suhted Laste jagamine lahutatud peredes, minu vaatenurk.

Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )

Teema: Laste jagamine lahutatud peredes, minu vaatenurk.

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul on kogemus mu igapäevasest elust. Minu silmis pole vägagi vahet, et kelle juurde laps elama jääb. Mis võrdsest panustamisest me siin räägime, räägime parem lapse elukvaliteedist. Mis võrdsust siin taga ajada? Kordan, kui laps soovib elada kahes kodus, siis olgu nii aga enamus juhtudest laps seda ei soovi ja seda ei peaks ka vägisi rakendama.[/tsitaat]Laps ei soovi palju asju: jalgu pesta, putru süüa, rehti riisuda ja õigel ajal magama minna. Kas neid asju peaks vägisi nõudma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 12.11 11:00; 12.11 11:03; 12.11 11:21; 12.11 11:43; 12.11 11:55; 12.11 12:06; 12.11 12:27; 12.11 16:52; 12.11 16:55; 12.11 16:57; 12.11 17:04; 12.11 17:13; 12.11 17:33; 12.11 17:53; 12.11 18:29; 12.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lapsena oleksin hoopis siis õnnelik olnud, kui ma oleks saanud elada nii isaga kui ka emaga.Siis mul olekski olnud nii ema kui ka isa. Paraku isal oli oma pere ja elu ja teda ei huvitanud. Isa jutt on muidugi, et ema ei lasknud tal mind vaatamas tulla kuna omakorda kasuisale see ei meeldinud.Tüüpiline eneseõigustamine. Nii, et ma ei teagi, mida tähendab isa ja tunnen, et mind on maha jäetud ja mul on armastusest puudu ja olen eluaeg sellepärast õnnetu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 21:34; 12.11 22:52; 12.11 22:55; 13.11 11:03; 13.11 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lapsena tundsin ennast ikka väga kehvasti, kui isale külla läksin ja mind elutuppa diivanile magama pandi. Pole see normaalne, et ühe vanema juures lapsel on oma voodi, aga teise juures peab magama diivanil nagu lihtsalt vaid mingi külaline, kellega pole üldse arvestatud, et ta olemas on. Juhuslikult nagu sattunud sinna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 21:34; 12.11 22:52; 12.11 22:55; 13.11 11:03; 13.11 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat][small]Kägu kirjutas:[/small]

rahune maha nüüd.

Kujuta siis ette olukorda, et ei olegi asi nagu filmis, et üks paneb kohvri kokku ja jalutab uksest välja. Mitte-juhtumisi kaks inimest otsustavad, et nemad enam koos elada ei suuda. Kumbki ei ole laste juurest minema jalutanud, mõlemad tahavad lastega koos elada. Ja mis nüüd saab? [/tsitaat] Mis siis saab? Siis saab nii, et istutakse ja arutatakse, kumma juures lapsed elama hakkavad. Osad pered jagavad lapsed poooleks, tean ise ka selliseid. On tegemist olnud suurte lastega ja see olnud laste valik. Aga et kuidas siis ikkagi teha. No lahutus on elumuutus ka lastele ja elumuutus ongi elu muutus. Kui keegi on kursis laste vaimse arenguga, siis juba kooliealine laps vajab oma tuba, turvalist keskkonda, piire, eakaaslastega suhtlemist jms, mitte igal hetkel ema ja isa silmapiiril. Ta ei saa mingit traumat, kui kohtub ntx isaga harvem (nad helistavad, peavad sidet) kui emaga. Oluline on teadmine ja tunne, et keegi ei ole teda unustanud…ja sedagi tajub ta pigem alles suure ininesena. Laps tahab elada lapse elu, kuhu kuuluvad hobid, koolikaaslased…jne. Pisikeste lastega on teine.asi, neid peaks ikka tihemini jagama. Aga siiski mitte mingit kahte kodu….
Ma ei kujuta ette seda, kui elada seda\”vanemad kolivad edasi tagasi, et laste heaolu kaitsta\”elu. Et siis lahutatud vanemad unustagu uued suhted. :). Igatahes arvan ma, et lapsed on lahutuses suured kannatajad ent ka paremad kohanejad. Kui neile asju selgitada ja mitte lasta tunda, et neid on unustatud, siis see on parim mis teha saab. See punnitamine, et elame ainult lastele..see on pigem karuteene??? Vanemad peavad oma elu ka saama elada.

Ja seda ka veel, et ega see lahus elamine pole suurim lapse traumeerija. Ka isa-emaga pereelus on vbl hullemaid asju, mida ei peeta millekski ja mis tegelikult keeravad hoopis rohkem lapse enesekindluse p.ssse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.11 18:14; 11.11 18:24; 12.11 14:29; 13.11 08:40; 13.11 08:48; 13.11 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Loe siit lugematute uute naiste kirjutisi stiilis: me leppisime mehega kokku, et tema \”vanad lapsed\” meie perre ei tule…[/tsitaat]kui lapsevanemad pole suutnud last jagada sama katuse all elades, siis vbl suudavad nad seda peale lahutust teha. Osad isad oskavad distantsilt olla paremad isad, sest siis veedetakse kvaliteetaega. Ma tean seda oma kogemusest. Kui aga uus naine ei luba? Ma ei usu, et normaalne mees tahab omale nii paha naist. Ja kui tahab ja lepib nii, siis ta pole ka hea isa. Ei tekiks sellisel mehel kodus ega ka eemal elades lapsega mingit suhet. Ega isa keha ei anna lapsele midagi, ikka hingeline side

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.11 18:14; 11.11 18:24; 12.11 14:29; 13.11 08:40; 13.11 08:48; 13.11 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellist juttu nagu teemaalgataja, räägivad vaid need naised, kelle lapse isa jalga laskis ,kes ei teagi, kes lapse isa on ,lapse isa on täielik jobu või kiusu pärast lahku minnes ei lase lapsel isaga kohtuda.
Õiged lapsevanemad on need, kes osalevad mõlemad lapse kasvatamises olenemata sellest kas isa ja ema on veel koos või mitte.[/tsitaat]oi :). Minu lapsel on isa olemas. Na meie oleme sama meelt, et lapsel olgu 1 kodu. Isa ja laps kohtuvad nii nagu nad omavahel kokku lepivad ja kuidas ajagraafik lubab. Helistatakse ikka 6-7 x ndl-s, ma pakun ja lobistakse maast ja ilmast. Ei ole mingit kurbust ja nuttu, sest laps on kohanenud. Me proovisime ka algul nii, et pool ndl minu ja pool ndl mehe juures. Laps ei saanud mitte kuskil end korralikult \”sisse seada\”, ta oli pinges, tekkisid tikid, muutus araks, nuttis palju jne. Tuleb silme ette kuidas ta reedeti ei tahtnud minuga tulla ja teisip.nuttus minu juurest lahkudes. Ja oi oi oi, kuidas ta hakkas meiega manipuleerima, et aga iasi juures ma tohin seda..ja emme lubab nii. Sellest on umbes 2 aastat. Laps on ise sellest juttu teinud, er praegu on parem. Pealegi on mehel uus naine, peame ka nendega arvestama. Minu lapsele sobib konkreetsus, sel ja sel ajal olen isa juures ja teen neid ja neid asju, aga kodu juures on ka olulised tegemised ja neid on rohkem. Laps on ise palunud isa, et muudaks kohtumisaega, sest tahab kodus olla ja midagi muud teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.11 18:14; 11.11 18:24; 12.11 14:29; 13.11 08:40; 13.11 08:48; 13.11 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest on see, kui laps elab osa kuust siin ja osa seal, solgutamine. Minu arust peab lapsel olema 1 kindel elukoht ja teise vanemaga on kohtumised. Vaielge vastu.[/tsitaat]
See pole mingi solgutamine, kas sa vanaema ja vanaisa juurde ka last ei luba nädalateks? Ise käisin igal koolivaheajal tädil või vanaemal-vanaisal külas ja seda mitte paar päeva. See oli tore ja mõnus vaheldus!
Nii kui mõni vaba päev koolist tuli, siis sõitsin kohe maale ja seda ilma vanemateta.
Inimesed on nii erinevad, kui sulle ei sobi erinevates kohtades olla, siis ei tähenda see seda, et see ka teistele piin oleks. Minu vend oli hoopis teisest puust. Talle ei meeldinud külas käia ja samuti ei meeldinud talle ka reisimine. Ta ei hoolinud uutest kogemustest. Temale oleks kindlast olnud raske erinevates kohtades \”elada\”. Minule pole see kunagi probleeme valmistanud.
Kui sa tänapäeva noori vaatad, siis paljud lähevad gümnaasiumisse teise linna. Kas neile on ikka nii raske teise \”koduga\” kohaneda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
oi :). Minu lapsel on isa olemas. Na meie oleme sama meelt, et lapsel olgu 1 kodu. Isa ja laps kohtuvad nii nagu nad omavahel kokku lepivad ja kuidas ajagraafik lubab. Helistatakse ikka 6-7 x ndl-s, ma pakun ja lobistakse maast ja ilmast. Ei ole mingit kurbust ja nuttu, sest laps on kohanenud. Me proovisime ka algul nii, et pool ndl minu ja pool ndl mehe juures. Laps ei saanud mitte kuskil end korralikult \”sisse seada\”, ta oli pinges, tekkisid tikid, muutus araks, nuttis palju jne. Tuleb silme ette kuidas ta reedeti ei tahtnud minuga tulla ja teisip.nuttus minu juurest lahkudes. Ja oi oi oi, kuidas ta hakkas meiega manipuleerima, et aga iasi juures ma tohin seda..ja emme lubab nii. Sellest on umbes 2 aastat. Laps on ise sellest juttu teinud, er praegu on parem. Pealegi on mehel uus naine, peame ka nendega arvestama. Minu lapsele sobib konkreetsus, sel ja sel ajal olen isa juures ja teen neid ja neid asju, aga kodu juures on ka olulised tegemised ja neid on rohkem. Laps on ise palunud isa, et muudaks kohtumisaega, sest tahab kodus olla ja midagi muud teha.

[/tsitaat]

See tähendab seda, et üks teist ikkagi andis alla tegelikult, et mees loobus. Tüüpiline. Jah, olen ka kogenud lapse manipulatsiooni, aga ise peab lihtsalt niivõrd tark olema, et mitte manipulatsioonidele alluma. Lapse isaga tuleb suhelda ja asju arutada, et ei oleks totaalselt erinevad kasvatusmeetodid. Lihtne see kindlasti ei ole, aga minu lapse seisukohast on see siiski kõige õigem. Lapse isal on ka uus naine, kellel eelmisest kooselust laps ja minul on uus mees. Minul on näiteks töögraafik selline, et vahest on vaja lapse isa abi, et laps tema juures olla saaks ja isa pool miinus on see, et kui lapsel midagi tervisega, siis tema midagi ette võtta ei oska, siis olen jällegi mina see asjaajaja. Samas lapse sünni ja kasvamisekodu on isa juures. Mõlemal poolel on nii plusse ja miinuseid ja ei saagi otsustada, et kus lapsel parem. Lapsega on ka räägitud ja tema tahab nii, nagu on. Oletame, et laps valiks elu isa juures, siis last see ju ei huvita, et isa ei tegele tema terviseprobleemidega ja muude asjaajamistega. Sellest laps ka aru saada ei taha, et ema käib ka tööl ja emal sellise tööaeg, et laps peaks üksi kodus olema õhtuti, aga laps sellega nõus pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 21:34; 12.11 22:52; 12.11 22:55; 13.11 11:03; 13.11 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma lapsena tundsin ennast ikka väga kehvasti, kui isale külla läksin ja mind elutuppa diivanile magama pandi. Pole see normaalne, et ühe vanema juures lapsel on oma voodi, aga teise juures peab magama diivanil nagu lihtsalt vaid mingi külaline, kellega pole üldse arvestatud, et ta olemas on. Juhuslikult nagu sattunud sinna.[/tsitaat]
See on põhjus, miks meie vennaga kunagi isa juurde ööseks ei saanud jääda, meie jaoks lihtsalt ei olnud kohta. Isa naise pojal oli oma tuba olemas.
Paraku kordub sama asi minu laste elus:( Mehe uue elukaaslase laps elab oma isa juures ning külastab oma ema samadel nädalavahetustel kui minu lapsed oma isa. Kuigi lapsed viibivad oma vanemate juures enam-vähem sama tihti, on mehe uue elukaaslase lapsele uues kohas oma tuba sisustatud, kuid minu lapse peavad põrandal madratsite peal magama. Väidetavalt ei ole piisavalt ruumi, et kõigi soove arvestada. Ja lapsed paraku tunnetavadki nagu nad ei oleks isa uude koju oodatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Point on selles, et MÕLEMAD SOOVIVAD. Minu meelest peaksid need vanemad maha istuma ja selle tõsiselt läbi arutama, mitte nende soovid pole nr 1, vaid lapse heaolu.
Need, kes ei saa aru, et miks ei või ja miks ei või. Sest mõlema vanema elu läheb edasi, tekivad uued suhted, pered, võib-olla isegi lapsed. Uued perekonnaliikmed saavad päris peredeks ja seal hakkab toimuma elu nende järgi, sest nemad on püsielanikud (ma ei väida, et see igas peres nii on). Mõlemas kodus on omad reeglid, omad probleemid, omad mured ja rõõmud. Laps peaks ennast igal nädalal ümber lülitama.
Lapsele hakkab kindlasti meeldima 1 koht rohkem kui teine.

Lõpuks loksuvad loodetavasti asjad paika ja lapsed saavad elada püsivalt seal kus nad ise soovivad ja vanemad on samuti selleks ajaks aru saanud, et nii ongi kõige parem. [/tsitaat]

Teema ei ole ju sellest mida isa ja ema soovivad, teema on sellest kuidas lapsele võimalikult vähe lisakahju teha, kui vanemad soovivad kodu mängimise lõpetada ja ei soovi enam omavahelist ajutist projekti jätkata.
Isa ja ema võivad soovida kasvõi hiina keisrid olla, see ei ole oluline. Oluline on ea poolest täiskasvanute liivakastimängudes last kõige vähem kahjustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.11 14:00; 12.11 15:21; 12.11 17:18; 12.11 17:44; 12.11 18:21; 13.11 11:21; 13.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu elu lapsena oli üldse selline, et kui ema ja isa lahku läksid, siis isa läks enda elu elama ja emal polnud mu jaoks ka aega. Väidetavalt tegi tööd koguaeg. Küll mind hoidsid tema sõbrannad, et olin mingite sõbrannade juures ja vanaema juures olin ka palju. Terve suve olin vanaema juures. Mäletan, et ükskord läksin kohalikku sidesse ja sealne klienditeenindaja hakkas ka heietama, et kuidas ta kunagi mind hoidis kui väike olin, et nii tore oli. Nii, et pool küla on mind hoidnud, va ema ja isa. Ma oleks õnnelik, kui oleks saanud hoopis ema ja isa juures edasi-tagasi käia. Vähemalt minu vanemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.11 21:34; 12.11 22:52; 12.11 22:55; 13.11 11:03; 13.11 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teema ei ole ju sellest mida isa ja ema soovivad, teema on sellest kuidas lapsele võimalikult vähe lisakahju teha, kui vanemad soovivad kodu mängimise lõpetada ja ei soovi enam omavahelist ajutist projekti jätkata.
Isa ja ema võivad soovida kasvõi hiina keisrid olla, see ei ole oluline. Oluline on ea poolest täiskasvanute liivakastimängudes last kõige vähem kahjustada. [/tsitaat]

Minu esimene lause oli tsiteeritud kellegi kommentaarist. Kui edasi loed siis saad aru, et olen sinuga ühel nõul.

Ja see kägu, kes kirjutas, et laps ei taha riisuda jne, no tõesti, kas tõesti saab sellistele asjadele võrdusmärgi panna? Ütlen veelkord, puutun selle teemaga juba aastaid igapäevaselt kokku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.11 14:17; 12.11 15:04; 12.11 15:18; 12.11 15:25; 12.11 15:52; 12.11 21:19; 12.11 21:28; 13.11 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu esimene lause oli tsiteeritud kellegi kommentaarist. Kui edasi loed siis saad aru, et olen sinuga ühel nõul.

Ja see kägu, kes kirjutas, et laps ei taha riisuda jne, no tõesti, kas tõesti saab sellistele asjadele võrdusmärgi panna? Ütlen veelkord, puutun selle teemaga juba aastaid igapäevaselt kokku. [/tsitaat]
Jah, ma tegelikult tahtsingi sellele \”juhtumisi soovin- ei soovi\” tüübile vastu joriseda, tsitaadi korjamine läks valesti, vabandust!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.11 14:00; 12.11 15:21; 12.11 17:18; 12.11 17:44; 12.11 18:21; 13.11 11:21; 13.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 61 kuni 73 (kokku 73 )


Esileht Pereelu ja suhted Laste jagamine lahutatud peredes, minu vaatenurk.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.