Esileht Ilu ja tervis Liitusin Orgu kavaga, aga toidud ei maitse

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: Liitusin Orgu kavaga, aga toidud ei maitse

Postitas:
Kägu

Kuidas see välja näeb? Kui sa just konkreetseid Fitlapi valmistooteid ei osta, siis pead ju ikka koguseid kuidagi arvutama.

Kogused on ettearvutatud tulenevalt kehakaalust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see välja näeb? Kui sa just konkreetseid Fitlapi valmistooteid ei osta, siis pead ju ikka koguseid kuidagi arvutama.

Kogused on ettearvutatud tulenevalt kehakaalust

Seda muidugi, aga kuidagi tuleb neid koguseid ju ikka mõõta ja kaaluda, ju? Et, kuidas see mugavam on, kui oma retsepti järgi sama asja teha?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see välja näeb? Kui sa just konkreetseid Fitlapi valmistooteid ei osta, siis pead ju ikka koguseid kuidagi arvutama.

Kogused on ettearvutatud tulenevalt kehakaalust

Seda muidugi, aga kuidagi tuleb neid koguseid ju ikka mõõta ja kaaluda, ju? Et, kuidas see mugavam on, kui oma retsepti järgi sama asja teha?

Ma arvan, et fitlapil on eelis nende jaoks, kes ei taha endale makrosid selgeks teha. Ütleb ette, et võta nt 80g kanafileed ja pakub asendusi. Võib-olla eksin, ei ole seda ise kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et fitlapil on eelis nende jaoks, kes ei taha endale makrosid selgeks teha.

Mis mõttes ei taha selgeks teha. Need on selged, kuid muidugi on mugavam, kui on äpp, mis need minu jaoks ise välja arvutab, mitte ma ei pea hakkama ise neid iga kord arvutama. Fitlapis saadki äppi laduda toiduained, mida sa parajasti süüa soovid ja mis sul kodus on, kogused arvutab äpp ise. On ka 1000 valmisretsepti, kuid mina kasutan neid pigem inspiratsiooniks, aga oma retseptid koostan ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal saab ju vahetada toite, vali midagi muud.
Ma olen sealt mitu lemmikut leidnud. Näiteks see karrikana leib või mis see oligi, mina tegin selle omale salatiks ja no nii hea. Või kanawrapid, laste lemmikud samuti. Maapähklimaius.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust oli Orgu kava puhul imelik see, et kogused olid väga väikesed. Orgu saadetest olid meelde jäänud kaalulangetajate kommentaarid, et kogused jube suured, ei jõua äragi süüa, aga minu kogemus oli just vastupidine. Sisestasin Orgu lehele nii enda kui oma mehe andmed, me pole kumbki ülekaalulised, aga panin eesmärgiks meile mõlemale paar kg kaotada. Kui liitsin mõnes retseptis kogused kokku, siis tuli kahepeale 300 grammi toorainet, mis on peamiselt aedviljadest koosneva söögikorra kohta ikka väga vähe, eriti arvestades, et üks sööja on täiskasvanud mees. Ühes retseptis oli näiteks kahepeale üks kartul ja retsepti nimi oli a la kana kartuliga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust oli Orgu kava puhul imelik see, et kogused olid väga väikesed. Orgu saadetest olid meelde jäänud kaalulangetajate kommentaarid, et kogused jube suured, ei jõua äragi süüa, aga minu kogemus oli just vastupidine. Sisestasin Orgu lehele nii enda kui oma mehe andmed, me pole kumbki ülekaalulised, aga panin eesmärgiks meile mõlemale paar kg kaotada. Kui liitsin mõnes retseptis kogused kokku, siis tuli kahepeale 300 grammi toorainet, mis on peamiselt aedviljadest koosneva söögikorra kohta ikka väga vähe, eriti arvestades, et üks sööja on täiskasvanud mees. Ühes retseptis oli näiteks kahepeale üks kartul ja retsepti nimi oli a la kana kartuliga.

Minul sama kogemus, kõhtu ei saanud täis, Fitlapiga saan ja kaal langeb samamoodi, seega mis mõttega ennast piinata. Pikaajaliselt see nagunii ei toimi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et fitlapil on eelis nende jaoks, kes ei taha endale makrosid selgeks teha.

Mis mõttes ei taha selgeks teha. Need on selged, kuid muidugi on mugavam, kui on äpp, mis need minu jaoks ise välja arvutab, mitte ma ei pea hakkama ise neid iga kord arvutama. Fitlapis saadki äppi laduda toiduained, mida sa parajasti süüa soovid ja mis sul kodus on, kogused arvutab äpp ise. On ka 1000 valmisretsepti, kuid mina kasutan neid pigem inspiratsiooniks, aga oma retseptid koostan ise.

Ses mõttes, et kui sul on kodus 100g kana ja sa tead, et see on 20g valku, siis sul ei ole vaja äppi, mis ütleks, et võta 100g kana.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et fitlapil on eelis nende jaoks, kes ei taha endale makrosid selgeks teha.

Mis mõttes ei taha selgeks teha. Need on selged, kuid muidugi on mugavam, kui on äpp, mis need minu jaoks ise välja arvutab, mitte ma ei pea hakkama ise neid iga kord arvutama. Fitlapis saadki äppi laduda toiduained, mida sa parajasti süüa soovid ja mis sul kodus on, kogused arvutab äpp ise. On ka 1000 valmisretsepti, kuid mina kasutan neid pigem inspiratsiooniks, aga oma retseptid koostan ise.

Ses mõttes, et kui sul on kodus 100g kana ja sa tead, et see on 20g valku, siis sul ei ole vaja äppi, mis ütleks, et võta 100g kana.

Su söögikord ei koosne ju ainult kanast ning ega kana ju ainult valku ei sisalda. Muuseas kui Fitlapis või kusagil oma retsepti kokku paned, siis pead ka nagunii ligikaudugi makrosid teadma, nt et kui valku vähe, mida siis retsepti juurde panna jne. Programmid aga arvutavad sul erinevates koostisosades olevad makrod ja kalorid kenasti kokku.
Ei pea isegi tasulisi kasutama, sobib ka nt Nutridata, kui nagunii oma menüüd ise kokku paned. Tasulistel on sageli aga mingeid lisafunktsionaalsusi, mis elu mugavamaks teevad (sh ka valmismenüüsid, kus ei pea tõesti ise makrodest midagi teadma, aga ka palju muud).
Muidugi, kui sulle piisab vaid ligikaudsest jälgimisest, siis polegi vaja midagi kasutada. Kõigil nii lihtne ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühes retseptis oli näiteks kahepeale üks kartul ja retsepti nimi oli a la kana kartuliga.

Hmm, aga kas ei või asi olla selles, et toitumiskavades vähendatakse süsivesikuid? Siis tulevadki välja toidud, kus näit. kanatüki juurde lubatav kartuli (või riisi, või pasta) kogus on harjumatult väike. Sest muidu läheks süsikad normist üle.

Tavaelus inimesed on harjunud vastupidi – rohkem kartulit, riisi või pastat ja sinna juurde käib suhteliselt väiksem kogus liha/kala.

Minu meelest sama asi iseloomustab ka Fitlapi retsepte, niipalju, kui ma neid uurinud olen. Ainus võimalus mitte süüa harjumatult suures proportsioonis liha/kala/muna on klõpsata “vegan” – siis tuleb mingi kaunvilja (oa, herne, kikerherne) toit.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühes retseptis oli näiteks kahepeale üks kartul ja retsepti nimi oli a la kana kartuliga.

Hmm, aga kas ei või asi olla selles, et toitumiskavades vähendatakse süsivesikuid? Siis tulevadki välja toidud, kus näit. kanatüki juurde lubatav kartuli (või riisi, või pasta) kogus on harjumatult väike. Sest muidu läheks süsikad normist üle.

Tavaelus inimesed on harjunud vastupidi – rohkem kartulit, riisi või pastat ja sinna juurde käib suhteliselt väiksem kogus liha/kala.

Minu meelest sama asi iseloomustab ka Fitlapi retsepte, niipalju, kui ma neid uurinud olen. Ainus võimalus mitte süüa harjumatult suures proportsioonis liha/kala/muna on klõpsata “vegan” – siis tuleb mingi kaunvilja (oa, herne, kikerherne) toit.

Miks see kartul seal üldse olema peab siis? Kui retsepti nimi on kana kartuliga, siis ma ootaks, et saan rohkem kui ühe ampsu kartulit süüa. See kartuli kogus oli kusjuures 100 grammi, see on 1 väga väike kartul ja see oli meile kahepeale mõeldud. See oleks umbes sama, kui tal oleks retsept nimega porgand kartulikrõpsudega ja saad võtta ühe kartulikrõpsu, sest muidu on rasvad ja süsikad kohe lõhki ????

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Orgu oma on jah rohkem sinna LCHF-i poole rohkem kaldu, Fitlap vähem. Fitlapis saab köögivilja ikka palju süüa, kartuli ports on minul 100 gr, riis, tatar, pasta 40 gr toorena, keedetuna umbes 120 gr, proteiini ka umbes 100 gr (liha, kala). Seda pole väga palju, aga ka mitte vähe. Mulle meeldib, et Fitlapis on nn vabavara ka olemas, mida võib igale toidukorrale lisada nii palju, et kõht saaks täis. Näiteks tomat, kapsas, seened, kurk, paprika, salat. Saab päris hästi reguleerida, kas tahad mehiselt suurt portsu või väikest portsu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogused sõltuvad aktiivsusest, minul keskmiselt aktiivne ja saan küll 2-3 kartulit lubada, oleneb suurusest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et fitlapil on eelis nende jaoks, kes ei taha endale makrosid selgeks teha.

Mis mõttes ei taha selgeks teha. Need on selged, kuid muidugi on mugavam, kui on äpp, mis need minu jaoks ise välja arvutab, mitte ma ei pea hakkama ise neid iga kord arvutama. Fitlapis saadki äppi laduda toiduained, mida sa parajasti süüa soovid ja mis sul kodus on, kogused arvutab äpp ise. On ka 1000 valmisretsepti, kuid mina kasutan neid pigem inspiratsiooniks, aga oma retseptid koostan ise.

Ses mõttes, et kui sul on kodus 100g kana ja sa tead, et see on 20g valku, siis sul ei ole vaja äppi, mis ütleks, et võta 100g kana.

Su söögikord ei koosne ju ainult kanast ning ega kana ju ainult valku ei sisalda. Muuseas kui Fitlapis või kusagil oma retsepti kokku paned, siis pead ka nagunii ligikaudugi makrosid teadma, nt et kui valku vähe, mida siis retsepti juurde panna jne. Programmid aga arvutavad sul erinevates koostisosades olevad makrod ja kalorid kenasti kokku.

Ei pea isegi tasulisi kasutama, sobib ka nt Nutridata, kui nagunii oma menüüd ise kokku paned. Tasulistel on sageli aga mingeid lisafunktsionaalsusi, mis elu mugavamaks teevad (sh ka valmismenüüsid, kus ei pea tõesti ise makrodest midagi teadma, aga ka palju muud).

Muidugi, kui sulle piisab vaid ligikaudsest jälgimisest, siis polegi vaja midagi kasutada. Kõigil nii lihtne ei ole.

Võid kindel olla, et ka sulle piisab “ligikaudsest jälgimisest”. Kanafilee (ja igasuguse tailiha) puhul on oluline teada selle valgusisaldust, muu on ebaoluline. Samuti nagu riisi või tatra puhul on olulised süsivesikud, mitte see marginaalne taimne valk, mida sa sealt “äkki saad”.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean seda silmas, et tal ongi peamiselt nii, et küpsetatud kanatükk taldrikule ja kuhjake ja aedvilju kõrvale, pidevalt samad maitseained tal ka retseptides. Ise eelistaksin pigem vokke või pajaroogasid.

No aga voki siis või tee pajas? Orgu annab ometi toiduainete kogused ainult, ega sa tema soovitatud valmistamisviisi ei pea järgima kui ei taha

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks, et Fitlap on palju üksluisem – seal on enamik toidud sellised tavalised kodutoidud. Mõnele muidugi jälle sobib niimodi, aga mina eelistan Orgu oma just seetõttu, et sealsed toidud on huvitavamad, mitte kartul-liha-kaste stiilis.

Kõik toidud on valgud, rasvad ja süsivesikud. Ükskõik millisest retseptist saab välja võluda mitmeid toite, küsimus on ainult toiduvalmistaja fantaasias. Supiretseptist võib teha prae ja magustoidu ning ka vastupidi. Seni kuni kalorid ja makrod jäävad samaks ei ole oluline, millisel moel toitu on valmistatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi artikkel oli, kus toitumisteadlasel paluti mõlemat menüüd analüüsida. Mõlema puhul oli sv sisaldus teadlaste soovitatavast kogusest väiksem, valgu ja rasva osakaal suurem.

Isiklikult ei saa aru miks vaja endale raha eest toitumishäire osta. Miks mitte järgida üldiseid tervisliku toitumise põhimõtteid ja taldrikureeglit? See grammi pealt arvutamine nagunii mõttetu – keegi meist ei tea ju täpselt kui palju energiat kulutame või kui palju toidust omastame. Numbrid nagunii umbkaudsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi artikkel oli, kus toitumisteadlasel paluti mõlemat menüüd analüüsida. Mõlema puhul oli sv sisaldus teadlaste soovitatavast kogusest väiksem, valgu ja rasva osakaal suurem.

Äkki viitaksid sellele artiklile?

Orgu kava kohta hetkel nii täpselt ei oska öelda, kuid Fitlapis on vahemikud süsivesikutel 35-55%, rasvadel 20-40% ja valkudel 10-30%. Sobivad ju täiesti üldtunnustatud soovituslike vahemike sisse. Baasainevahetuse ja kalorite arvutamiseks kasutatakse Henry valemit (samuti teadusuuringus avaldatud info):

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16277825/

Valgu ja rasva suuremat osakaalu on ka selgitatud. Teadlaste uuringutes on selgunud, et kaalulangetuse ajal aitab see paremini täiskõhutunnet tekitada ja säilitada.

Üks teadusuuring kõrgema valgusisalduse kasulikkusest: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25926512/

Isiklikult ei saa aru miks vaja endale raha eest toitumishäire osta. Miks mitte järgida üldiseid tervisliku toitumise põhimõtteid ja taldrikureeglit? See grammi pealt arvutamine nagunii mõttetu – keegi meist ei tea ju täpselt kui palju energiat kulutame või kui palju toidust omastame. Numbrid nagunii umbkaudsed.

Väga palju on juhuseid, kus inimesed arvavad, et järgivad üldiseid tervisliku toitumise põhimõtteid ja taldrikureeglit, kuid tegelikult ala- või ülehindavad koguseid ja kaloraaži. Kaalulangetuse juures ei pruugi silmamõõdust palju kasu olla. Paljud kas ei oska või ei pea oluliseks lugeda pakenditel olevat infot toitainete koostise ja kaloraaži kohta, kuid arvavad siiski, et toituvad tervislikult.

Toitumiskavast ongi kõige rohkem kasu inimestel, kes peavad oma varasemaid teadmisi toitumise osas muutma hakkama või kel on vaja kaalulangetuseks (või ka kaalu kogumiseks) lisatuge. On olemas keskkond, mis häälestab sind oma eelneva toitumise üle järele mõtlema ning tegema tervislikumaid valikuid.

Ega kava ei saa inimeste eest kõiki valikuid ära teha. Põhimõte on ikkagi selles, et inimene õpiks ise oma keha jälgima, oleks teadlik oma käitumisest ja harjumustest toidu osas ja teeks toidu osas mitmekesiseid valikuid. Väga paljud tahavad ise uurida ja oma toitumist jälgida, tasuta infot leidub lademetes. Aga on ka neid, kes tahavad kasutada mugavusteenuseid, kus ühes keskkonnas on loodud võimalused tegeleda pingevabalt nii oma toitumise kui trenniga ning selle käigus tekkivatele küsimustele ja probleemidele lahendused leida.

Toitumiskavade kriitikutele meeldib ikka välja tuua see grammide pealt arvutamine. Jah, alguses ongi see kaalulangetaja jaoks kõige olulisem, et ta saaks aru, mis kogused kui palju kaloreid tegelikult annavad. Mõnele tuleb see väga suure üllatusena, kui väikesed kogused võivad tegelikult kaloraaži oluliselt suurendada. Sellepärast nad ju ülekaaluga kimpus ongi, et tarbisid rohkem kaloreid (suuremaid portsjone) kui tegelikult vaja. Aga selle käigus õpivad inimesed ka sobitama kõrgema ja madalama kaloraažiga toiduaineid nii, et säiliks toidu hea maitse, saaks kõhu täis, toidukord oleks tervislik ja toetaks nende seatud eesmärke.

Kui inimene on kava jälgides saavutanud vilumuse ja oskused, tal on tekkinud oma lemmikretseptid, siis võib ta tõesti silma järgi ilma midagi kaalumata oma toidukorra kokku panna. Tal on teadmised ja oskused oma saavutatud kaalu säilitada. Kui vanade toitumisharjumuste juurde tagasi minna, siis kaal hakkabki jälle tõusma. Toitumiskava eesmärk ei saa olla lühiajaline lahendus kaaluprobleemile. See peab olema elustiili ja harjumuste muutus. Kuidas iga inimene oma tee selleni leiab on nende vaba valik. Kes valib toitumiskava ei ole kuidagi kehvem kui see, kes ise mingeid muid reegleid järgib. Igaühele oma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane on kõik väga hästi ära seletanud.

Lisaks veel, et on olemas isegi selline teenus, mis läheb toitumiskavast veel kaugemale – et inimene mitte ei valmista toitu kava järgi ise, vaid kindla kaloraažiga menüü tehakse valmis ja kuller toob selle igal hommikul ukse taha. Ei pea toidupoes käima, ei pea kokkama – vaja vaid iga päev kindla kaloraažiga portsjonid vastu võtta ja ära süüa. Kunagi oli sellest artikkel, kus ajakirjanik proovis võrdlevalt vist 4 teenusepakkuja teenust.  Eesmärgi (et kaal langeks) olevat täitnud kõik. Vahe oli hinnas ja kui hästi kõht täis püsis ehk kui leidlikult olid (sama päevase kalorihulga juures) koostatud menüüd. Lõpuks jätkas selle teenuspakkujaga, kelle hinna/kvaliteedi suhe tundus parim (keskmine hind ja kõht püsis täis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane on kõik väga hästi ära seletanud.

Lisaks veel, et on olemas isegi selline teenus, mis läheb toitumiskavast veel kaugemale – et inimene mitte ei valmista toitu kava järgi ise, vaid kindla kaloraažiga menüü tehakse valmis ja kuller toob selle igal hommikul ukse taha. Ei pea toidupoes käima, ei pea kokkama – vaja vaid iga päev kindla kaloraažiga portsjonid vastu võtta ja ära süüa. Kunagi oli sellest artikkel, kus ajakirjanik proovis võrdlevalt vist 4 teenusepakkuja teenust. Eesmärgi (et kaal langeks) olevat täitnud kõik. Vahe oli hinnas ja kui hästi kõht täis püsis ehk kui leidlikult olid (sama päevase kalorihulga juures) koostatud menüüd. Lõpuks jätkas selle teenuspakkujaga, kelle hinna/kvaliteedi suhe tundus parim (keskmine hind ja kõht püsis täis).

Siis võiks ju minna veel kaugemale, nii et kuller topib toidu kliendile kurku ka, et klient ei peaks ise mitte mingil juhul näppugi liigutama. Klient siis võiks voodil lamada, silmad kinni, käed risti rinnal.

Sest ise toidu valmistamine ja selle ajal köögis püsti seismine ja käte liigutamine ju kulutab kaloreid…

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest ise toidu valmistamine ja selle ajal köögis püsti seismine ja käte liigutamine ju kulutab kaloreid…

Inimesel võib olla väga suur töökoormus, mis ei võimalda nii palju ise süüa teha. Näiteks paljud arstid on sellepärast paksud, et pole lihtsalt võimalik ise kolm korda päevas süüa teha. Siis on hea, kui on võimalus, et kõik on valmis tehtud. Miks peaks keegi seda pahaks panema ja niimoodi mõnitades kommenteerima.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest ise toidu valmistamine ja selle ajal köögis püsti seismine ja käte liigutamine ju kulutab kaloreid…

Inimesel võib olla väga suur töökoormus, mis ei võimalda nii palju ise süüa teha. Näiteks paljud arstid on sellepärast paksud, et pole lihtsalt võimalik ise kolm korda päevas süüa teha. Siis on hea, kui on võimalus, et kõik on valmis tehtud. Miks peaks keegi seda pahaks panema ja niimoodi mõnitades kommenteerima.

Oojaa, kindlasti on inimesed paksud just seetõttu, et neil pole aega süüa teha. Muidugi.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis võiks ju minna veel kaugemale, nii et kuller topib toidu kliendile kurku ka, et klient ei peaks ise mitte mingil juhul näppugi liigutama. Klient siis võiks voodil lamada, silmad kinni, käed risti rinnal.

Sest ise toidu valmistamine ja selle ajal köögis püsti seismine ja käte liigutamine ju kulutab kaloreid…

Oojaa, kindlasti on inimesed paksud just seetõttu, et neil pole aega süüa teha. Muidugi.

Naljakas on taandada kõike käte liigutamise ja kalorite kulutamise peale.

Pigem mängib siin see, et inimeste huvid ja hobid on erinevad: näiteks mõnele meeldib aiatöö, aga teisele üldse mitte. Samamoodi on ka söögitegemisega: mõnel on söögitegemine lemmiktegevus. Teisel aga ei ole üldse lemmik.

Kellel söögitegemine lemmiktegevus pole, selle tekib suurema tõenäosusega olukordi, kus ta ei võta seda lihtsalt ette, vaid lööb käega, et ah, haarab poest midagi suvalist ja täidab kõhu sellega.

Kui kasutatakse valmis tehtud toitu, langeb tülpinud olekus impulssostude tegemise tõenäosus ära. On võtta valmis, tervislik  ja kindla kalorihulgaga portsjon.

 

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis võiks ju minna veel kaugemale, nii et kuller topib toidu kliendile kurku ka, et klient ei peaks ise mitte mingil juhul näppugi liigutama. Klient siis võiks voodil lamada, silmad kinni, käed risti rinnal.

Sest ise toidu valmistamine ja selle ajal köögis püsti seismine ja käte liigutamine ju kulutab kaloreid…

Oojaa, kindlasti on inimesed paksud just seetõttu, et neil pole aega süüa teha. Muidugi.

Naljakas on taandada kõike käte liigutamise ja kalorite kulutamise peale.

Pigem mängib siin see, et inimeste huvid ja hobid on erinevad: näiteks mõnele meeldib aiatöö, aga teisele üldse mitte. Samamoodi on ka söögitegemisega: mõnel on söögitegemine lemmiktegevus. Teisel aga ei ole üldse lemmik.

Kellel söögitegemine lemmiktegevus pole, selle tekib suurema tõenäosusega olukordi, kus ta ei võta seda lihtsalt ette, vaid lööb käega, et ah, haarab poest midagi suvalist ja täidab kõhu sellega.

Kui kasutatakse valmis tehtud toitu, langeb tülpinud olekus impulssostude tegemise tõenäosus ära. On võtta valmis, tervislik ja kindla kalorihulgaga portsjon.

Kuid ülejäänud pere peab ka ju midagi sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuid ülejäänud pere peab ka ju midagi sööma.

Üritad siin praegu tähti närida. Ostetakse siis ju tervele perele, kui rahakott sellele peale hakkab. Aga see käib paljudel lihtsalt üle jõu, sest ise tehes saab palju soodsamalt hakkama.

Lisaks eelnevatele teenustele on praegu ka selline, kus saad tellida koju pakid, kus on erinevate retseptide jaoks kõik toiduained olemas, kuid toitu pead ise valmistama ja seda tervele perele. Jääb ära poes ostlemine ja mõtlemine, et mida teha ja ka jääke ei teki, sest kõik on juba kaalutud ja õige kaloraažiga.

Iga inimene saab valida, kuidas ta oma toitumisega hakkama saab. Vastavalt rahakotile, võimekusele ja tahtele. Üks variant ei ole halvem kui teine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuid ülejäänud pere peab ka ju midagi sööma.

Peres on kindlasti mees, kes “ei söö muru” ja kellel “ei saa kõht täis” jne.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulebki välja, et paksudel puudub mõtlemisvõime. No kui raske on teha perele rammus söök valmis, ise võtta maitseks natuke ja kõrvale süüa nt piiramatus koguses aurutatud lillkapsast, brokolit või muud köögivilja?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oojaa, kindlasti on inimesed paksud just seetõttu, et neil pole aega süüa teha. Muidugi.

Üritad norida/tarka panna, aga tõesti ei tea, et kiirelt valmiv ja kättesaadav toit on valdvavalt kaloririkas? Tead eks, niisiis… Mida sa öelda tahtsidki?
JAH, paljud pakusd on just seepärast paksud, et nad ei tee ise süüa, ei mõtle oma toitumist läbi, söövad poolfabrikaat-, valmistooteid, kiirtoitu. Kuidas sa ometi seda väidet üldse vaidlustada saad?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )


Esileht Ilu ja tervis Liitusin Orgu kavaga, aga toidud ei maitse