Esileht Koolilaps Loova Tuleviku Kool?

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Loova Tuleviku Kool?

Postitas:

Kui tal diagnoosi ei ole ja kõik muidu korras, siis on tegu ju kasvatamatusega! Paraku mingist käitumisest ei kasvata välja, kui ei ole kuhugi suunas kasvatatud ju, püha müristus! Kahjuks see on kõige hullem variant, kui vanem ka ei näe ja tunnista, et see on probleem, st probleem tekib eelkõige teistel lastel õppida ja õpetajal õpetada. Kõik lapsed tahaksid esimesena vastata, kõik lapsed tahaksid olla tähele pandud, paljud lapsed on elava loomuga ja ei täidaks võib olla töövihikust lehekülgegi, jookseksid ka selle asemel ringi, uudistaksid ja avastaksid, aga neile on piirid ja reeglid paika pandud ja neid on järjepidevalt kasvatatud käituma, oma järge ootama, jms. Miks sa selle töö tegemata oled jätnud ja nüüd koolis õpetajate kaela püüad veeretada? Teiste laste õppimistingimuste halvenemise hinnaga! Aga vanem siinkohal mõtleb vaid oma lapsele, peaasi, et ei pandaks “silti külge”…

Mina soovitaksin koduõpet (vajadusel eraõpetajaga).

Ma olen sünnist saadik näinud kohutavalt palju vaeva tema kasvatamisega ja ta läheb järjest paremaks, keskendub järjest rohkem ning võib kooliajaks välja kasvada. Kui sa mind tänaval näeksid, peaksid sa mind ilmselt väga kurjaks ja rangeks lapsevanemaks ja tunneksid mu lapsele kaasa, kuid temaga lihtsalt ei saa teisiti, kui VÄGA rangete piiridega. Kui soovid tulla ise minu lapsega tegelema, sest arvad, et mina pole piisavalt pädev, siis oled sa väga teretulnud. Hukka mõista anonüümses foorumis on loomulikult lihtsam. Ta ei ole mingi koletis, et ta koduõppele panna tuleks.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.07 16:02; 06.07 07:11; 20.07 22:13; 21.07 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hukka mõista anonüümses foorumis on loomulikult lihtsam. Ta ei ole mingi koletis, et ta koduõppele panna tuleks.

Koduõpet ma ei soovitanud sellepärast, et laps tuleks isoleerida, õpetaja ning eripedagoogina peaksid seda ju teadma, et see nii ei ole. Ja ma ei pidanud silmas koduõppel individuaalset õppekava vms, vaid tavalist õppekava, mis annab lapsele palju parema ja individuaalsema lähenemise kui ükski kool seda eales pakkuda saab. Kusagil oli ka mingi saade koduõppest, soovitan vaadata. Kui mul oleks aega ja raha eraõpetaja jaoks, ma küll kaaluksin seda oma lastele algklassides.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 17:31; 20.07 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tal diagnoosi ei ole ja kõik muidu korras, siis on tegu ju kasvatamatusega! Paraku mingist käitumisest ei kasvata välja, kui ei ole kuhugi suunas kasvatatud ju, püha müristus! Kahjuks see on kõige hullem variant, kui vanem ka ei näe ja tunnista, et see on probleem, st probleem tekib eelkõige teistel lastel õppida ja õpetajal õpetada. Kõik lapsed tahaksid esimesena vastata, kõik lapsed tahaksid olla tähele pandud, paljud lapsed on elava loomuga ja ei täidaks võib olla töövihikust lehekülgegi, jookseksid ka selle asemel ringi, uudistaksid ja avastaksid, aga neile on piirid ja reeglid paika pandud ja neid on järjepidevalt kasvatatud käituma, oma järge ootama, jms. Miks sa selle töö tegemata oled jätnud ja nüüd koolis õpetajate kaela püüad veeretada? Teiste laste õppimistingimuste halvenemise hinnaga! Aga vanem siinkohal mõtleb vaid oma lapsele, peaasi, et ei pandaks “silti külge”…

Mina soovitaksin koduõpet (vajadusel eraõpetajaga).

Ma olen sünnist saadik näinud kohutavalt palju vaeva tema kasvatamisega ja ta läheb järjest paremaks, keskendub järjest rohkem ning võib kooliajaks välja kasvada. Kui sa mind tänaval näeksid, peaksid sa mind ilmselt väga kurjaks ja rangeks lapsevanemaks ja tunneksid mu lapsele kaasa, kuid temaga lihtsalt ei saa teisiti, kui VÄGA rangete piiridega. Kui soovid tulla ise minu lapsega tegelema, sest arvad, et mina pole piisavalt pädev, siis oled sa väga teretulnud. Hukka mõista anonüümses foorumis on loomulikult lihtsam. Ta ei ole mingi koletis, et ta koduõppele panna tuleks.

Väga rangeid piire vajava lapse paneksin tavakooli. Need uued kooli kus tihti on olukord kaootiline tekitavad sellises lapses segadust.
Millest selline arvamus? Mul 2 ath ja autismispektri häirega last ja tutvusringkonnas sellise laste vanemaid. Päris paljud on oma lapsi pannud neisse uutesse väikestesse erakoolidesse ja pettunud.Suhteliselt suur kaadrivoolavus mis mõjub halvasti. Ja neid uusi õppemeetodeid alles katsetatakse.seega lapsed on kui katsejänesed.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole ju teda veel mitte ühtegi kooli pannud. Praegu kuulan maad ja katsetan koolieelselt eelkoolidega, et leida tema jaoks parim lahendus.

Koduõpe ei ole minu arvates hea variant, sest isegi siis, kui mul siin eraõpetaja käiks, on kodu väga familiaarne koht, kus ta tähelepanu kindlasti hajuks ning ta õppimisele keskenduda ei suudaks. Pealegi on teistega arvestama õppimiseks vaja teistega koos olla. Ainult teooriast ei piisa ning kui see algklassides omandamata jääks, oleks seda väga keeruline teismeeas tasa teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.07 16:02; 06.07 07:11; 20.07 22:13; 21.07 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt kodulehelt ja reaalsus võivad päriselus väga erinevad olla. Õde sai sellise kogemuse Emili koolist. Suure hurraaga läksid, nii hea-nii teistmoodi. Esimese aasta lõpuks oli ilus jutt nii tuhandeks killuks purunenud, et aprillis veel tahtis last mujale kooli saada. Kannatasid lõpuks ikka juuni alguseni ära ja panid uuest aastast tavakooli.

Kas võib küsida, mis probleemiks osutus? Mu sõbranna laps käib ka Emilis ja tema juttudest olen aru saanud, et suurim probleem on see, et tehti tore kool toredate põhimõtetega, aga viga tehti selles, et võetakse vastu igasugu lapsi sh ka diagnoosimata probleemseid käitumishäiretega ja nendega ei suudeta tegeleda ega piisavalt abi pakkuda, puudub väikeklass jne. Ilmselt need väikesed toredate põhimõtetega koolis oleksid suurepärased õppeasutused, kui seal ei võetaks vastu diagnoosidega ja käitumishäiretega lapsi. Kui ma maksan õppimise eeat, ei tahaks, et mu lapse keskkonnas oleks segavaid ja häirivaid faktoreid.

Probleemid koolikiusamisega sh füüsilise vägivallaga. Põhiliste kiusajate vanemad on omanikeringis või toetavad kooli rahaliselt. Laps tuli koolist taaskord sinikatega ja väitis, et teda peksti, kooli poolt väideti et tegu lapse fantaasiaga. Pealtnägijaid oli, aga julgeti vaid salaja sosistada.
Kooli üleüldine tase samuti kehvapoolne. Kaadrivoolavus suur, õpetajad ei oma vastavat haridust. Tugispetsialiste palgal pole, enda raha eest saab teenust juurde osta.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 00:39; 01.08 16:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps Loova Tuleviku Kool?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.