Esileht Koolilaps Magama minek vanuses 11-14

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Teema: Magama minek vanuses 11-14

Postitas:

vot sellest ma ei saa küll aru kuidas saab kell 19-20 lapse magama. Ma panin oma imikut kell 19 magama targa raamatu järgi ja siis ärkas mul iga hommik kell 6 ka. Meil on raudne reegel , et kooliajal kell 21 hakkab sättima hambaid pesema ja 21.30-22.00 uinub. Vabadel päevadel üritan ta 22-23 ikka voodisse ajada. Meie lasp väsib ka varem ära ( ilmselt harjumus), kui oleme sõpradega ksukil kus koos ööbime ja kus palju lapsi , siis meie laps jääb alati varakult uniseks ja läheb magama kui teised vaatan jooksevad poole ööni ringi rõõmsalt. Seda lõokese ja öökulli asja ma oma kogemuse puhul võin väita ei ole, Puhas harjumuse asi. Olin ise enda arust kaua öökull kes passis poole ööni üleval, kuid kui tööl on regulaarselt vaja ärgata iga päev samal ajal, ma ei ole kunagi vahetustega tööl käinud, siis organism harjus ümber. Nüüd pigem jään varem magama ja ärkan ka varem.

Öökullid ja lõokesed on olemas ja siis on olemas keskmised, kes kalduvad veidi ühele või teisele poole, aga saavad vastavalt vajadusele oma unerütmi muuta. Neid keskmisi on kõige rohkem, aga teised on ka olemas. Lõoke ei treeni ennast mingi valemiga poolest ööst poole päevani magama ja öökull ei jää mitte mingi valemiga kl 21.00 magama, isegi mitte siis kui eelmine öö on vahele jäänud või aastakümneid vara tööle pidanud minema.
Mul kodus kaks äärmust. 93a öökull, kes pidi terve elu tööl käies tõusma kell 5.00 ja lapsena talus elades kell 6 lehmi lüpsma. No ei harjunud organism ümber ja vanaks pole ka jäänud, sest vanad pidid vara magama minema. 86a lõoke, kes koristas ja tegi süüa enne tööle minekut, sest kell pool neli ühistransport veel ei sõitnud ja tööle minna ei saanud. Eriti ägedate pidude puhul, näiteks oma pulmas, pidas noorena õhtuti vastu 21.30, aga muudu magas alati kl 20.00. Vanusega on uneaeg tund varasemaks muutunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ärkab 5.45 ja koolist-trennist koju jõuab 20.30 siis sööb, õpib. magama läheb 23 ajal, vahest ka hiljem kui rohkem õppimist.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-aastane laps. Ideaalis võiks magama minna kell 21 õhtul. Praktikas läheb pigem kell 22. Reaalselt ei jõua lihtsalt kõikide toimetustega ühelepoole. Trennid, muusikakooli tunnid ja harjutamised, kodused ülesanded. Mõni päev tuleb koju kell 18. Siis sööme perega, õpib, harjutab paneb järgmise päeva asju valmis. Natuke vaba aega ka vajalik lihtsalt endale. Kell 20 magama tundub meie jaoks ebareaalne (kuigi unevajaduse koha pealt nõustuksin täiesti)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

13 a läheb magama 23-23.30, äratama hakkan 7, reaalselt tõuseb 7.45.
Tal on nii tihe graafik (6 p nädalas trenn, mis vahel lõppeb kell 21 alles, jõuab koju 21.30), et kui peaks koju jõudes kohe voodisse minema, siis ei jõuaks ta oma elu üldse elada. Kodus on kõige viimase tärminina kell 22 (nt vahel koristavad saali veel või jääb trennikaaslastega lobisema), siis sööb, siis peseb, siis paneb asjad valmis kooliks, siis tahab natuke telefonis olla või mõnd videot vaadata, no las ta hingab siis ometi välja ja vaatab. Kuna me ise mehega oleme samuti ööinimesed, siis oleks suht silmakirjalik nõuda, et tema ei tohi veidi omatahtsi toimetada veel. Lasteaialapsed lähevad magama samuti 23 paiku, ei ole unised varem ega üleväsinud. Meie mehega läheme magama 1-3 vahel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 00:57; 16.12 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastuoluline ei ole jutt? Kui inimest äratad 45 min, siis ilmselgelt on ta iga hommik väsinud.
Ja kui ise lähed 1-3 magama ja hakkad kell 7 äratama, siis magad sa nii 6 või 4 tundi?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 20:15; 09.09 20:18; 16.12 11:26; 21.12 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastuoluline ei ole jutt? Kui inimest äratad 45 min, siis ilmselgelt on ta iga hommik väsinud.

Ja kui ise lähed 1-3 magama ja hakkad kell 7 äratama, siis magad sa nii 6 või 4 tundi?

Mismõttes vastuoluline? Inimesed on ju erinevad. Meie peres on kõik pikaajalised ärkajad, ei ole vahet, mis kell õhtul magama minna – hommik on uimamiseks 🙂 Algklassides läks laps 20.30-21 magama, ikka oli hommikul udupea. Ma ise ei vaja palju und, kui 6 h magada saan, on see kuninglik kogus ja päevaks piisab. Kui magan öösel 4 h või vähem, pean päeval lõunauinaku tegema. Aga hommikul enne 10 minust asja pole, ükskõik, palju magada olen saanud, olen küll üleval ja mitte unine, vaid lihtsalt mõte ei tööta, tahan vaikselt omas tempos päeva sisse elada. Mu praeguseks täiskasvanud laps oli terve kooliaja (ei olnud vahet, kas algklassid või gümnaasium) totaalne unekott: võis ka kell 19 õhtul magama jääda ja südamerahus magada järgmise päeva lõunani, kuigi unevajadus peaks ju täis olema ja tegelikult on see nii siiani: kuna töötab tavalise ajaga 8-17, siis on kohutavalt raske tõusta, ükskõik, kas on magama läinud 23 ajal või kell 3, mingit vahet pole. Nädalavahetustel magab järgi, sageli 24 h ühtejutti. Uneuuringutele teda saadetud ei ole, kuigi on arstile rääkinud sellest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 00:57; 16.12 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kell 23 on kindlasti liiga hilja! Ma ei imesta, et lapsed on koolis haiged, väsinud, käituvad halvasti. Kasvav laps vajab 10-11 tundi und! Õige on magama minna nii, et laps ärkab hommikul ise rõõmsalt ja puhanult.

Oluline on magama minna igapäev täpselt samal ajal, sellele eelneb kindel rutiin (mitte telekas, nutivahend, jooksumängud). Nii saab mistahes vanuses inimene harjutada end mistahes ajal magama minema.

Sa ei saa ikka asjale pihta. Lapsed pole väsinud mitte seetõttu, et nad hilja magama lähevad vaid seetõttu, et peavad enda jaoks liiga vara tõusma. Kena jutt küll, et vaja 10-11 tundi und, aga see uni peaks neil kestma nt. kella 00.00-11.00.

Minul on ka kindel rutiin, kõigub ehk pool tundi, uni tuleb kell 03.30-04.00 öösel. Nii oli juba teismelisena. Koolivaheaegadel olid mu vanemad väga mõistvad, sain üleval olla just nii kaua. Kooli ajal oli keeruline, lubati südaööni lugeda ja siis väga heal juhul jäin magama või vahtisin lage.

Täiskasvanuna läks asi muidugi õnneks joonde, valisin töö, mis vastab minu unerütmile (ei pea hommikul kuhugi minema ja midagi tegema) ja kõige edukam ja aktiivsem aeg minu jaoks on 21-02.

Need, kellel juba AK ajal silm kinni vajub, ei saa muidugi aru, kuidas on võimalik öösel mitte magada tahta. See rutiini harjutamise jutt on jama. Kui peangi vahel hommikul kell 7 tõusma, siis järgmisel õhtul kell 21 ikka magama ei jää. Mul oli ülikoolis aasta aega nii, et kolmel järjestikusel päeval hakkas loeng kell 8.30 hommikul. Käisin alati kohal, olles öösel heal juhul 3-4 tundi maganud, õudne oli, aga mingit muutust minu unerütmi see aasta ei toonud.

Kui noorel on tõepoolest nihkes rütm ja ta pole öökull, siis laske tal poole ööni üleval olla ja ta on ju järgmisel õhtul unine ning tahab vara magama. Kui ikka ei taha, siis pole midagi parata, inimesed on erinevad.

Unerütm läheb paika siis, kui kogu aeg samal ajal magama minna. Mina kohanen igasuguse rütmiga, aga mitte nii, et mõned päevad nädalas on vaja vara ärgata, mõnel mitte.

Muide – kui mina koolis käisin, siis millalgi põhikooli lõpu poole sai omavahel magamaminekuaja üle räägitud (selles eas ju ollakse väga varmad oma vanmate otsuseid kahtluse alla seadma) ja oma üllatuseks avastasin, et klassi kõige paremad õpilased olid need, kes magasid hästi pika ööune, st need olid need, keda ei lubatud õhtuti pärast Vremjat filmi vaadata. 14-15aastased aeti kella üheksa–kümne vahel magama ehk siis tubli 9 tundi ööund oli tagatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõik inimesed oleksid loomult lõokesed, poleks elektrit leiutatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ms usun, Teslal oli täiesti ükskõik nii lõokestest kui öökullidest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 20:15; 09.09 20:18; 16.12 11:26; 21.12 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru miks peab lapsi äratama. Minu lastel lasub endil vastutus ärgata aegsasti. Tunnevad kella, suudavad planeerida oma aeg ja vastutavad ise, et jõuaksid ka kooli, trenni, võistlustele. 11-13 ei ole ju tited. Ei tea, mulle meeldivad iseseisvad lapsed. Vaheajal magavad ärkavad millal tahavad aga õhtusõõk on alati yhine kokkulepitud kellaajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see “hull” lapsevanem, kes ajab oma last varakult magama. Minu jaoks uni on üks lapse esmavajadustest, vaat et tähtsam kui söömine.

Tõuseb hommikuti 6:30

1.klassis läks voodisse kell 19:00, 2.klassis 19:30, 3.klassis 20:00, nüüd läks 4.klassi(saab oktoobris 11) ja läheb magama samuti 20:00.

Olen selles osas väga järjepidev.

Reede ja laupäeva õhtul saab kauem üleval olla, kuid hiljemalt 22:00 peab voodis olema.

Olen täiesti kindel, et jätkan seda joont ning kooliajal peab vara magama minema. Järgmisel aastal tõenäoliselt nihutame 30 minutit kauemaks.

Laps loeb voodis raamatut kuskil 10-30 minutit (ise reguleerib, oleneb kui väsinud päevast on), mõnikord uinub isegi 5 minutiga.

Suvel oli ta rohkem vabarežiimil, kuid 23:00 ajasin ikka voodisse, siis magas ka järgmine päev 11-ni hommikul.

He-hee! Mu neljandik tuleb alles trennist 18-21 olenevalt õhtust… Oleme õnnelikud, kui 22 voodisse läheb. Tavaliselt 23. Õnneks ei pea päris nii vara ka ärkama. Umbes 7.30-8 ärkab. Ja hoolimata vähesest unest on klassi parim õpilane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värske 14-aastane, peab olema voodis 22, ärkab 7. Üritab küll mulle juba mitmendat aastat rääkida, et KEEGI ei lähe nii vara magama (eelmisel aastal läks 21.30). Tõesti, näen tema klassikaaslaseid sotsiaalmeedias aktiivsena päris palju hiljem, aga minu laps jõuab korralikult õppida, 4×1,5 tundi aktiivset trenni teha lisaks koolile, tema kehakaal on korras ja hommikul ärkab ise ilma probleemideta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )


Esileht Koolilaps Magama minek vanuses 11-14

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.