Esileht Kodunurk Mähkmed ahju

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Mähkmed ahju

Postitas:

Appike, õde hoidis last ja küttis ahju ja pani 3 mähet ahju tule algatuseks.

Mina tean, et nii ei tohi teha, aga seda ei tea, kui hull see kahju meie tervisele nüüd täna siin kodus on. Need mürgised ühendid. Kasutan küll ökomähkmeid (Naty), aga vaevalt, et need mürke ei tekita.

+3
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 14:28; 19.01 14:41; 19.01 15:15;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Väheusutav, et need 3 mähet sul nüüd terve elamise ära mürgitasid.

+25
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui nii hirmsasti kardad neid ühendeid, aga lapse pepu vastas sobivad? Parem kasuta siis riidest mähkmeid, ei teki üldse probleeme. Ega nende ühekordsete loodusesse jätmine ka parem pole. Sest mis see prügimägi muud on kui osake loodusest,

+24
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:31; 19.01 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui nii hirmsasti kardad neid ühendeid, aga lapse pepu vastas sobivad? Parem kasuta siis riidest mähkmeid, ei teki üldse probleeme. Ega nende ühekordsete loodusesse jätmine ka parem pole. Sest mis see prügimägi muud on kui osake loodusest,

Riidest mähkmed lasevad läbi. Ma ju kasutan ökomähkmeid, et poleks nii hull beebi pepul, aga põletades eralduvad ju mürkained.

+2
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 14:28; 19.01 14:41; 19.01 15:15;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ega see tark tegu ei ole, sest need lihtsalt ei põle hästi. Ja kui siiber oli lahti, mis mürgiseid gaase teile tuppa peaks tulema, sa ehk tead, kuidas siiber ja korsten töötab.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riidest mähkmed lasevad läbi. Ma ju kasutan ökomähkmeid, et poleks nii hull beebi pepul, aga põletades eralduvad ju mürkained.

Te elate suitsusaunas või, et kogu toss tuppa tuleb?

+32
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lõõrid tahmab ära see liigne tossutamine aga tuppa nüüd küll mürgiühendeid ei tule kui tõmme on korralik

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 15:00; 19.01 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ehk tead, kuidas siiber ja korsten töötab.

Kust ta seda teadma peaks?
Pole siin ju teemat olnud selle kohta, järelikult ei tea ta midagi.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 15:07; 19.01 15:27; 19.01 18:14; 19.01 18:44; 19.01 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appike, õde hoidis last ja küttis ahju ja pani 3 mähet ahju tule algatuseks.

Mina tean, et nii ei tohi teha, aga seda ei tea, kui hull see kahju meie tervisele nüüd täna siin kodus on. Need mürgised ühendid. Kasutan küll ökomähkmeid (Naty), aga vaevalt, et need mürke ei tekita.

Kas sul tõesti ahi ajab sisse?  Sul on ju suuremad probleemid kui see mähe, mis ahju läks. Sa ikka saad aru, kuidas ahi töötab ? Ahju näinud oled?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ehk tead, kuidas siiber ja korsten töötab.

Kust ta seda teadma peaks?

Pole siin ju teemat olnud selle kohta, järelikult ei tea ta midagi.

Miks on selline solvamine vajalik? Igal kütmisel tuleb tuppa alati natuke vingu.

+4
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 14:28; 19.01 14:41; 19.01 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on selline solvamine vajalik? Igal kütmisel tuleb tuppa alati natuke vingu.

See ei ole solvamine, see on kahjuks tõde.
Sest sa tõepoolest ei tea, kuidas ahi töötab.

Tea siis, et ahi on nagu võimas ventilaator, mis tõmbab toast õhku ja surub selle läbi korstna õue.
Värske õhk tuleb läbi aknapragude, vent avade jne tuppa asemele.
Ja see kolm molekuli vingu, millest sa räägid, on Tallinnas Liivalaia tänava ääres võrreldava õhuga 72X puhtam.
Aga inimesed elavad isegi seal.

+15
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 15:07; 19.01 15:27; 19.01 18:14; 19.01 18:44; 19.01 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et TA mõnitajad oma ahjusid mähkmete ja muu sellisega kütavadki…

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ajada ahju esemeid, mille põlemisel mürgiseid ühendeid tekib, siis jõuab neid tõesti väike kogus nii ruumi, kus ahi on kui ka ümber selle ahjuga elamist õue (õue jõuab suurem kogus kui tuppa). Lisaks rikub see väga tõenäoliselt ära nii ahju kui korstna (pigitumine) ja võib lõpuks kaasa tuua pigipõlengu korstnas…

Aga ühekordselt ökomähkmete põletamine ei tohiks rohkem kahju teha kui väga märgade puude põletamine. Nendest mähkmetest tõenäoliselt mingeid mürgiseid ühendeid ei tulnud ka, see on rohkem (teist tüüpi) plastikute, värvide, liimide, lakkide jms põletamisega kaasnev.

Õele katsu teha väike ülevaade õigest jäätmekäitlusest ja ahju kütmisest. Ahju käivad vaid kuivad puud (mis ei ole värvitud, lakitud ega liimpuit) ja süütamiseks süütetablett või näiteks kasetoht, kui seda juhtub olema. Ka paberiga tegelikult ei soovitata tuld alustada, kriitpaberi võiks aga üldse mittepõlevaks liigitada…

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 15:30; 19.01 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks paberiga ei soovitata alustada? Korstnapühkija pole sellest midagi rääkinud. Ma nimelt võtan iga kuu poodidest neid tasuta linnalehti suure hunniku ja iga päev kasutan süütamiseks ühte ajalehte.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 15:40; 19.01 18:50; 19.01 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma võtsin vanasti keno ja viktor extra kuponge poodidest suurtes kogustes tulealustuseks. ei olnd kõige parem aga tasuta ikkagi.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 15:00; 19.01 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks paberiga ei soovitata alustada? Korstnapühkija pole sellest midagi rääkinud. Ma nimelt võtan iga kuu poodidest neid tasuta linnalehti suure hunniku ja iga päev kasutan süütamiseks ühte ajalehte.

Päris inetu käitumine, on siiski mõeldud, et võtad ühe tasuta lehe, et teistele ka jätkuks. Olen sageli näinud inimesi, kes kahmavad kaenlasse 100 tk ega mõista, kuidas nii nõmedalt võib käituda.

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no vingu sa vaevalt said aga korsten sellise kütmise juures on küll varsti jubedat sodi täis

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks paberiga ei soovitata alustada? Korstnapühkija pole sellest midagi rääkinud. Ma nimelt võtan iga kuu poodidest neid tasuta linnalehti suure hunniku ja iga päev kasutan süütamiseks ühte ajalehte.

Päris inetu käitumine, on siiski mõeldud, et võtad ühe tasuta lehe, et teistele ka jätkuks. Olen sageli näinud inimesi, kes kahmavad kaenlasse 100 tk ega mõista, kuidas nii nõmedalt võib käituda.

Olen nõus. Nendes Linnalehtedes on kusjuures ka inimeste kuulutused, mille eest nad on maksnud. Siin aga on kodanikud, kes neid 100 kaupa pihku krahmavad ja nendega tuld süütavad – mingid krdi rotid, kes mingit muud tulealgatust ei suuda hankida kui TASUTA! TASUTA! ajalehed? Need on mingid puulobudikes elavad üürnikud vast?

Leht on ikka mõeldud lugemiseks koos nende kuulutustega. Kahju inimestest, kes kasutavad seda lehte oma kuulutuse avaldamiseks.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 16:07; 19.01 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina süütan ahju süütekuubikutega, ei maksa teab, kui  palju ja on ökoloogilisem, kui toppida paberit ahju (paberit saab taaskäidelda).

TA ei mõnita siin keegi, sest teha draama kolmest ahju visatud mähkmest, näitab seda, kui eluvõõraks inimesed muutuvad. Kolm ahju visatud mähet  ei teki mingit tervist kahjustavaid tagajärgi – see peaks olema ilmaselge.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpeta õega suhtlemine. See on liiga ränk eksimus!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks paberiga ei soovitata alustada? Korstnapühkija pole sellest midagi rääkinud. Ma nimelt võtan iga kuu poodidest neid tasuta linnalehti suure hunniku ja iga päev kasutan süütamiseks ühte ajalehte.

Paberit saab taaskäidelda ja pealegi on trükivärvine paber ka selline asi, mis põlemisel võib mürgiseid ühendeid õhku paisata, lisaks tekitab palju tuhka ja võib seega hiljem koldetäie põlemisel põlemise efektiivsust vähendada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 15:30; 19.01 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui nii hirmsasti kardad neid ühendeid, aga lapse pepu vastas sobivad? Parem kasuta siis riidest mähkmeid, ei teki üldse probleeme. Ega nende ühekordsete loodusesse jätmine ka parem pole. Sest mis see prügimägi muud on kui osake loodusest,

Riidest mähkmed lasevad läbi. Ma ju kasutan ökomähkmeid, et poleks nii hull beebi pepul, aga põletades eralduvad ju mürkained.

selleks on veekindlad mähkmekatted või lanoliinitud villakattepüksid, erinevast materjalist sisud, kuivahoidvad lapid jne. Ega me enam selles ajas ela, kus mähkmed tähendasid lihtsalt mitmekordset marlit ümber keha

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:31; 19.01 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naty mähkmete sisu peaks tseluloos olema – ehk paber ja nendes üpris minimaalselt plastikut jms . Mingit kahju tervisele sellest ei sünni. Lisaks inimesed põletavad igasugust jama ahjus ja probleem on pigem selles, mis jõuab väliskeskonda – sinna läheb enamus sellest mürgisest tossust ja seda me oleme niikuinii kõik sunnitud sisse hingama tahame me või mitte.

Lisaks tänaval kõnnite ? Autode heitegaasid kindlasti kordades mürgisemad kui see korra põletatud kolm mähet.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh, sain hea lõuatäie naerda!

 

Meil naabrimutt kütab ka sodiga ahju – kui tule alla paneb, siis on terve naabruskond tumedat tossu täis.

Igatahes ei tohiks peale küttematerjali midagi muud ahju ajada.

Usun, et su naabritel oli rohkem häda, kui sul endal kuna toss läheb ju korstent mööda välja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui nii hirmsasti kardad neid ühendeid, aga lapse pepu vastas sobivad? Parem kasuta siis riidest mähkmeid, ei teki üldse probleeme. Ega nende ühekordsete loodusesse jätmine ka parem pole. Sest mis see prügimägi muud on kui osake loodusest,

Riidest mähkmed lasevad läbi. Ma ju kasutan ökomähkmeid, et poleks nii hull beebi pepul, aga põletades eralduvad ju mürkained.

Ilmselgelt pole sa proovinudki. Sa ei viitsi lihtsalt mähkmeid vahetada? Ma olen 7 last riidemähkmetes kasvatanud, mingit probleemi polnud. Aastaselt olid kõik mähkmevabad.

Need ökomähkmed pole sul mingi öko, pakipealne kiri ei tee neid veel keskkonna jaoks ökodeks.

Ainuüksi EL-s vahetatakse 40000 mähet minutis.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 18:09; 19.01 18:29; 19.01 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 7 last riidemähkmetes kasvatanud

Ma olen 7 päeva ühte kana söönud.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 15:07; 19.01 15:27; 19.01 18:14; 19.01 18:44; 19.01 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

Ma olen 7 päeva ühte kana söönud.

Paistab jah, päris rängad tagajärjed.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 18:09; 19.01 18:29; 19.01 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks paberiga ei soovitata alustada? Korstnapühkija pole sellest midagi rääkinud. Ma nimelt võtan iga kuu poodidest neid tasuta linnalehti suure hunniku ja iga päev kasutan süütamiseks ühte ajalehte.

Tasuta? Need pole tasuta, vaid maksumaksja raha eest. Sa varastad meie kõikide tagant. Ja keskkonda reostad ka, täiesti vale asi ahju ajamiseks.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 18:43; 19.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab jah, päris rängad tagajärjed.

Miks rängad? Mul ju pole selle pärast traumat ja ei kisa seda ka perekooli foorumis igal võimalusel. Lihtsalt see seitse tekitas sooja tunde. 😀

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 15:07; 19.01 15:27; 19.01 18:14; 19.01 18:44; 19.01 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab jah, päris rängad tagajärjed.

  • Miks rängad? Mul ju pole selle pärast traumat ja ei kisa seda ka perekooli foorumis igal võimalusel. Lihtsalt see seitse tekitas sooja tunde. ????

Kui mähkmeteemal soe tunne tekib, läheb varsti külmaks, aeg vahetada!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 18:43; 19.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Kodunurk Mähkmed ahju