Esileht Kodunurk Maja akende all parkides mootor sees

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Maja akende all parkides mootor sees

Postitas:

Tere! Kas on reguleeritud, et kortermaja akende all parkides tuleb sõiduki mootor välja lülitada? Meie majja on tekkinud probleem, kus ühe sõiduki omanik istub tundide kaupa maja akende alla pargitud töötava mootoriga sõidukis. Suitsetab autos, vb sellepärast passib seal, aga see polegi oluline. Ta teeb seda öösel samuti, kella 3-4 aegu, mis on eriti häiriv. Aitäh juba ette vastuste eest!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti küll polnud lubatud, arvan et praegu ka mitte. Ei viitsi praegu googeldada, aga arvan et leiad vastuse otsinguga.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.riigiteataja.ee/akt/122122023004

Paragrahv 13 lõige 5

(5) Õuealal ja lähemal kui kümme meetrit elamust ei tohi peatatud või pargitud sõidukil mootor töötada kauem kui kaks minutit.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka üks topski istub akna all autos ja suitsetab. Mootor küll õnneks ei tööta, aga kogu see sigaretitoss tuleb tuppa ikka. Ma ei pääse akna juurde ka, et mikro pealt päris kinni panna. Suvel, kui aken täistuulutuse peal on, siis olen vahel talle röögatanud, et ta läheks ümber majanurga, vahel ta läheb ka, aga järgmisel korral unustab jälle ära. Nõme on ka sedasi karjuda. Ja noh, katlamaja suits tuleb samuti sisse, aga sellega polegi midagi teha. Ahistavad, kuratilised, irw.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma beebiga kodune olin, siis oli meil ka majas üks naaber, kes armastas otse mu akna all oma vana parsa mootorit soojendada. Mitte küll tundide kaupa, aga pool tundi ikka. Kui ma talle seda ütlesin, siis jubedalt solvus. Edaspidi küll parkis mõned meetrid kaugemale, aga enam tere ei öelnud mitu aastat. Endal olid samamoodi väikesed lapsed, oleks võinud juba eos aru saada, et imikuga ema akna all ei ole sobiv tossutada. Selle vana auto mootor ka andis eriti ebameeldiva vibra tuppa, ma olin veel esimesel korrusel ka kõigele lisaks.

Aga jah, nii ei tohi teha, ma enne uurisin ka, et kas see on kuskil kirjas, et nii ei tehta. Et kui vastu õiendama hakkab, siis ma saan viidata, et seaduses kirjas. Sai aru küll ütlemise peale, viitama ei pidanud hakkama. Aga ikka oli nii solvunud nagu ma ei tea mis. Ju siis talle ei sobinud see stiil, kuidas või missuguse hääletooniga ma ütlesin. Kurat, ise haisutab ja müristab mu akna all ja siis on haavunud kui ma sellega sugugi rahul ei ole. 😀

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus elanikke ju karjub hurraa, kui ühistu teeb ettepaneku kõik haljasalad asfaldi alla panna, et saaks veel rohkem parkida ja otse akende alla. Tallinn ju aastaid jaganud mingit hoovide korrastamise raha ja ükskord vaatasin tulemustest pilte ja see oli šokeeriv – enamasti kasutati seda raha parklate laiendamiseks, mitte haljastuse ja mänguväljakute rajamiseks.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline oleks haljastuse rajamine just akende alla ja parklate tegemine natuke kaugemale. Aga kõige õudsem, et kistakse maha ka ilusad suured puud, mis ometi seda tossu ja tolmu natuke endisse imaks ja silmadele pidet pakuks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline oleks haljastuse rajamine just akende alla ja parklate tegemine natuke kaugemale. Aga kõige õudsem, et kistakse maha ka ilusad suured puud, mis ometi seda tossu ja tolmu natuke endisse imaks ja silmadele pidet pakuks.

Minu kandis näeb nõukaaegseid kortermaju, kus asfalt on maja seinani välja pandud endise muru asemele. Kujutan ette, kuidas suvel on tore praeahju tunne seal korterites.

Kuid ka Kalamajas olen näinud, et kogu maja ümbrus on kivide alla maetud, mitte üht rohelist laigukest pole jäetud. Suvel on mõnus lahtise aknaga ärgata, mil otse akna all majaelanikud oma sõidukeid käivitavad. Et siis tahaks rohelist ja vaikset elurajooni, aga mitte minu aeda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.riigiteataja.ee/akt/122122023004

Paragrahv 13 lõige 5

(5) Õuealal ja lähemal kui kümme meetrit elamust ei tohi peatatud või pargitud sõidukil mootor töötada kauem kui kaks minutit.

Assisteerin:
Tuleohtuse seadus: https://www.riigiteataja.ee/akt/116122022020?leiaKehtiv
§ 19.  Põlevmaterjali hoidmisele esitatavad nõuded
(5) Põlevmaterjali ladustamine või mootorsõiduki või muude sõidukite parkimine ehitiste vahelise tuleohutuskuja alal ei tohi ehitistele tekitada täiendavat tuleohtu ega takistada päästetööd.
Täiendavalt: KÜ üldkoosolekul puudub õigus muuta erakinnistul haljasalasid asfaldiks, väljastada parkimislube, trahvida, jne jne.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma beebiga kodune olin, siis oli meil ka majas üks naaber, kes armastas otse mu akna all oma vana parsa mootorit soojendada. Mitte küll tundide kaupa, aga pool tundi ikka. Kui ma talle seda ütlesin, siis jubedalt solvus. Edaspidi küll parkis mõned meetrid kaugemale, aga enam tere ei öelnud mitu aastat. Endal olid samamoodi väikesed lapsed, oleks võinud juba eos aru saada, et imikuga ema akna all ei ole sobiv tossutada. Selle vana auto mootor ka andis eriti ebameeldiva vibra tuppa, ma olin veel esimesel korrusel ka kõigele lisaks.

Aga jah, nii ei tohi teha, ma enne uurisin ka, et kas see on kuskil kirjas, et nii ei tehta. Et kui vastu õiendama hakkab, siis ma saan viidata, et seaduses kirjas. Sai aru küll ütlemise peale, viitama ei pidanud hakkama. Aga ikka oli nii solvunud nagu ma ei tea mis. Ju siis talle ei sobinud see stiil, kuidas või missuguse hääletooniga ma ütlesin. Kurat, ise haisutab ja müristab mu akna all ja siis on haavunud kui ma sellega sugugi rahul ei ole. 😀

Miks sinusugused endale oma maja ei osta? 🙂 lihtne lahendus ju. Saad oma imelise imikuga absoluutset privaatsust nautida.

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiendavalt: KÜ üldkoosolekul puudub õigus muuta erakinnistul haljasalasid asfaldiks jne jne.

Kust sa selle välja lugesid? Meil majas KÜ koosolekul just selline otsus vastu võeti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma beebiga kodune olin, siis oli meil ka majas üks naaber, kes armastas otse mu akna all oma vana parsa mootorit soojendada. Mitte küll tundide kaupa, aga pool tundi ikka. Kui ma talle seda ütlesin, siis jubedalt solvus. Edaspidi küll parkis mõned meetrid kaugemale, aga enam tere ei öelnud mitu aastat. Endal olid samamoodi väikesed lapsed, oleks võinud juba eos aru saada, et imikuga ema akna all ei ole sobiv tossutada. Selle vana auto mootor ka andis eriti ebameeldiva vibra tuppa, ma olin veel esimesel korrusel ka kõigele lisaks.

Aga jah, nii ei tohi teha, ma enne uurisin ka, et kas see on kuskil kirjas, et nii ei tehta. Et kui vastu õiendama hakkab, siis ma saan viidata, et seaduses kirjas. Sai aru küll ütlemise peale, viitama ei pidanud hakkama. Aga ikka oli nii solvunud nagu ma ei tea mis. Ju siis talle ei sobinud see stiil, kuidas või missuguse hääletooniga ma ütlesin. Kurat, ise haisutab ja müristab mu akna all ja siis on haavunud kui ma sellega sugugi rahul ei ole. 😀

Miks sinusugused endale oma maja ei osta? 🙂 lihtne lahendus ju. Saad oma imelise imikuga absoluutset privaatsust nautida.

Seaduserikkujate põhiargument – koli minema. Tõmba ise metsa elama ja tossuta mootorit kasvõi elutoas endal. Seadus kehtib kõigile.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiendavalt: KÜ üldkoosolekul puudub õigus muuta erakinnistul haljasalasid asfaldiks jne jne.

Kust sa selle välja lugesid? Meil majas KÜ koosolekul just selline otsus vastu võeti.

Erinevad Riigikohtu otsused, üks näiteks 3-2-1-151-10.

Lõbusat lugemist: https://arileht.delfi.ee/artikkel/120273495/riigikohus-tapsustas-kortermaja-juures-parkimise-reegleid-parkimiskaarti-pole-alati-vaja-nahtavale-kohale-panna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline oleks haljastuse rajamine just akende alla ja parklate tegemine natuke kaugemale.

Kelle jaoks see oluline oleks, kas autota inimestele nagu sina?

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline oleks haljastuse rajamine just akende alla ja parklate tegemine natuke kaugemale.

Kelle jaoks see oluline oleks, kas autota inimestele nagu sina?

Kas alfa-laadsed võtavad magama minnes auto kaissu? OCD puhul tuleks ikkagi proffide poole pöörduda.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline oleks haljastuse rajamine just akende alla ja parklate tegemine natuke kaugemale.

Kelle jaoks see oluline oleks, kas autota inimestele nagu sina?

Kas alfa-laadsed võtavad magama minnes auto kaissu? OCD puhul tuleks ikkagi proffide poole pöörduda.

Ma ei võta oma autot kaissu ja ei põe OCD. Olen normaalne autot omav ja enda eluga hästi hakkamasaav inimene, kes ei kasuta ühistransporti. Milles on sinu probleem, kadedus?

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust oleks väga hea, kui autot saaks parkida natuke eemale, mitte autod ei oleks akna all, vaid seal oleks haljastus. Mul enda majas nii ongi, auto pargin natuke eemale majast. Aga kortermajadel pole ju reeglina nii suuri krunte. Võiks ju teha nii, et majaalusele krundile lisaks ostad veel maad kaugemal, et sinna autosid parkida, aga kes neid kortereid siis osta jõuaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline oleks haljastuse rajamine just akende alla ja parklate tegemine natuke kaugemale.

Kelle jaoks see oluline oleks, kas autota inimestele nagu sina?

Kas alfa-laadsed võtavad magama minnes auto kaissu? OCD puhul tuleks ikkagi proffide poole pöörduda.

Ma ei võta oma autot kaissu ja ei põe OCD. Olen normaalne autot omav ja enda eluga hästi hakkamasaav inimene, kes ei kasuta ühistransporti. Milles on sinu probleem, kadedus?

Miks ma peaks kade olema, et ossil iqu negatiivne?
Just oli artikkel Järvevana tee ja nn tõmbluku teemast. Istuge seal ja mõnulege oma autos, minul on kiirem ja lihtsam rongiga Teist mööda sõita. Ühe porgandi ostmiseks ma puldist garaaži ust ei ava ja poodi ei sõida, ikka rohkemaks ja planeeritult.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal olid samamoodi väikesed lapsed, oleks võinud juba eos aru saada, et imikuga ema akna all ei ole sobiv tossutada.

Nii imeline, kuidas naised arvavad, et kui neil on beebi, siis nad on mingid pühad lehmad, kellega peab kohe hoopis teisiti käituma hakkama. Miks ilma beebita naise akna all võib tossutada? Või vanainimese või puudega inimese või üldse mingi inimese akna all?

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sinusugused endale oma maja ei osta? 🙂 lihtne lahendus ju. Saad oma imelise imikuga absoluutset privaatsust nautida

Põhjuseid võib olla mitu. Mõni ei soovi majas elada, mõnel ei ole maja ostmiseks raha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen normaalne autot omav ja enda eluga hästi hakkamasaav inimene, kes ei kasuta ühistransporti

Seda ei peaks siin foorumis mainima. Ühistranspordi mitte kasutamine ei kuulu foorumis hea tooni juurde. Kui sa seda ei kasuta, siis hoia see pigem oma teada ning ära sellest kõva häälega räägi. Lihtsalt sõbralik soovitus.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal olid samamoodi väikesed lapsed, oleks võinud juba eos aru saada, et imikuga ema akna all ei ole sobiv tossutada.

Nii imeline, kuidas naised arvavad, et kui neil on beebi, siis nad on mingid pühad lehmad, kellega peab kohe hoopis teisiti käituma hakkama. Miks ilma beebita naise akna all võib tossutada? Või vanainimese või puudega inimese või üldse mingi inimese akna all?

Hea kommentaar. Keegi ei soovi oma akna alla pidevalt tossutavat masinat. Ei puutu siia eriliselt just imik, mõnel teisel võib veel raskem olla.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal olid samamoodi väikesed lapsed, oleks võinud juba eos aru saada, et imikuga ema akna all ei ole sobiv tossutada.

Nii imeline, kuidas naised arvavad, et kui neil on beebi, siis nad on mingid pühad lehmad, kellega peab kohe hoopis teisiti käituma hakkama. Miks ilma beebita naise akna all võib tossutada? Või vanainimese või puudega inimese või üldse mingi inimese akna all?

kas võib olla, et küsimus ei ole naises, vaid väga väikese lapse tundlikus organismis. keegi peab tema eest ju sõna võtma, ta ise veel ei suuda.

tegelikult ei tohiks muidugi üldse akende all tossutada. ometi on sellised ossid olemas.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ilma beebita naise akna all võib tossutada? Või vanainimese või puudega inimese või üldse mingi inimese akna all?

Pole öelnud seda, et võiks, vaid ma pidasin siiski silmas seda, et ma olin siis kogu aeg kodus ja seega selle tossu ja müra sees, mitte kuskile tööle ära läinud. Ühtlasi on imikuga ema pidevalt magamata, sest öösel tuleb korduvalt ärgata ja seda hullem on siis kui  keegi asub oma automootoriga vibratama ja haisutama. Tavaliselt teised väikelaste vanemad saavad sellest aru, sest neil on veel värskelt meeles see aeg.

Töölkäiva inimese puhul vbla arvatakse, et teda pole kodus nagunii, ei märka keegi kui siin oma automootorit soojendan.

 

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sinusugused endale oma maja ei osta? 🙂 lihtne lahendus ju. Saad oma imelise imikuga absoluutset privaatsust nautida

Ma elaksin suurima rõõmuga eramajas ja pigem taluksin seda, kui naaber hommikuti muru niidab, aga linnas maja ostmiseks ei ole raha ning maale kolida lapsega ei ole eriti mõistlik.

Miks mingid automootori soojendajad ise endale maja ei osta? Las siis vaesemad ühistranspordi kasutajad elavad neis kortermajades, sa koli oma autoga majja, saad ehk kallihinnalise masina garaažigi panna, mitte ei pea seda kuskile tänavale kortermaja ette parkima.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole öelnud seda, et võiks, vaid ma pidasin siiski silmas seda, et ma olin siis kogu aeg kodus ja seega selle tossu ja müra sees, mitte kuskile tööle ära läinud. Ühtlasi on imikuga ema pidevalt magamata, sest öösel tuleb korduvalt ärgata ja seda hullem on siis kui  keegi asub oma automootoriga vibratama ja haisutama. Tavaliselt teised väikelaste vanemad saavad sellest aru, sest neil on veel värskelt meeles see aeg. Töölkäiva inimese puhul vbla arvatakse, et teda pole kodus nagunii, ei märka keegi kui siin oma automootorit soojendan.

Ikka jube enesekesksus. Mingi halva tervisega pensionär ka istub kodus ja on magamata, aga sinu arust sina oled ikka kõigist tähtsam oma imikuga. Aga mõttetu sulle vist seda selgitada, sa oled nagu mingi silmaklappidega hobune oma titega, kes arvab, et on meeletu maailmanaba ja just tema akna all ei tohiks tossutada, teistest savi, tossutagu seal.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole öelnud seda, et võiks, vaid ma pidasin siiski silmas seda, et ma olin siis kogu aeg kodus ja seega selle tossu ja müra sees, mitte kuskile tööle ära läinud. Ühtlasi on imikuga ema pidevalt magamata, sest öösel tuleb korduvalt ärgata ja seda hullem on siis kui keegi asub oma automootoriga vibratama ja haisutama. Tavaliselt teised väikelaste vanemad saavad sellest aru, sest neil on veel värskelt meeles see aeg. Töölkäiva inimese puhul vbla arvatakse, et teda pole kodus nagunii, ei märka keegi kui siin oma automootorit soojendan.

Ikka jube enesekesksus. Mingi halva tervisega pensionär ka istub kodus ja on magamata, aga sinu arust sina oled ikka kõigist tähtsam oma imikuga. Aga mõttetu sulle vist seda selgitada, sa oled nagu mingi silmaklappidega hobune oma titega, kes arvab, et on meeletu maailmanaba ja just tema akna all ei tohiks tossutada, teistest savi, tossutagu seal.

enesekesksed on pigem ikka kõnealused mootori käiajad.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline oleks haljastuse rajamine just akende alla ja parklate tegemine natuke kaugemale.

Kelle jaoks see oluline oleks, kas autota inimestele nagu sina?

Kas alfa-laadsed võtavad magama minnes auto kaissu? OCD puhul tuleks ikkagi proffide poole pöörduda.

Ma ei võta oma autot kaissu ja ei põe OCD. Olen normaalne autot omav ja enda eluga hästi hakkamasaav inimene, kes ei kasuta ühistransporti. Milles on sinu probleem, kadedus?

Mis on sinu probleem, et oma paksu tagumikku 10m ka ei jaksa liigutada, et tuppa autost astuda. Pead kohe akn alt diivanile viineripirukaid mugima hüppama?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enesekesksed on pigem ikka kõnealused mootori käiajad.

Täiesti nõus, aga eraldi välja tuua, et temasuguse titeema akna all ei tohi tossutada, sest temal on beebi ja on magamata ja tema tööl ei käi, on minu jaoks imelik. Nagu kellegi teise akna all siis võiks. Kuskil ei või ja teisi häirib see samamoodi, mitte tema pole selles osas kuidagi väga eriline.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti nõus, aga eraldi välja tuua, et temasuguse titeema akna all ei tohi tossutada, sest temal on beebi ja on magamata ja tema tööl ei käi, on minu jaoks imelik. Nagu kellegi teise akna all siis võiks. Kuskil ei või ja teisi häirib see samamoodi, mitte tema pole selles osas kuidagi väga eriline.

Ma rääkisin KONKREETSELT OMA OLUKORRAST, mitte mingist teoreetilisest olukorrast kuskil mujal, kus on suur maja ja tänaval tossutaja ei tunnegi oma naabreid ega taipa seda, et nii ei tehta. Meil on väike maja, kus kõik tunnevad kõiki ja OMETI oli selline olukord, et tossutas ja pläristas.

Ehk saaksid nüüd üle sellest, et ma mainisin seda, et ma olin oma naabri auto heitgaaside sees koos väikese imikuga? See konkreetne naaber TEADIS seda. Ja ikka tegi.

Nüüd järsku mina suur patuoinas, kelle kallal hambaid teritada, kujutage ette, julges mainida, et laps oli ka! Nagu ma juba korra ütlesin – ma ei ole kuskil väitnud seda, et mujal või kellegi akna all tohiks tossutada, vaid ma rääkisin olukorrast, mis oli mul endal.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Kodunurk Maja akende all parkides mootor sees