Esileht Ilu ja tervis Makrod

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Makrod

Postitas:
Kägu

No räägime makrodest.

1 kg kohta oleks vaja 0,8 gr valku. Mina saan 30 gr kätte oma proteiinisheigist, kalorid ca 120.

Teine 30 gr tuleb nt 100 gr kanafileest, samuti kalorid ca 130-150.

Ehk oma proteiini saan ma kätte 300-350 kaloriga.

Ülejäänu 1200 oleks siis süsikad ja rasv.

No 2 raffaello kommi (2×61 kalorit) mahub vaevata sinna sisse.

Valku tiba vähevõitu, kas oled väga väheliikuv?

PS! 100g kanafilees on 22g valku.

Mis see väheliikuvus siia puutub, seda arvestakse inimese massi järgi. 60 grammi on keskmisele naisele piisav.

Vale.

Ära niisama põmmi. Mis on vale, miks on vale, mis on sinu arust õige, millele sa tugined.

See 0,8g kehakaalu ühiku kohta arvutus käib kehakaalu kohta naeltes mitte kilodes, mis annab tunduvalt suurema ideaalse valgunormi. Samas enamus inimesi ei saa oma valgunormi ka kilo suhtes arvutades täis, nii et see 60g on juba päris hea algus.
Arvutage huvi pärast oma tavapärase päevase menüü valgusisaldus kokku, üllatute, kui väike see on. Ja ma pean silmas loomset valku.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, see on ikka grammi kg kohta, mitte naeltes. Ja valk on valk, pole mingit vahet, kas see on loomne või taimne. Sina räägid pigem nt aminohapetest või muudest mikrodest, mida saab loomsest valgust, aga ka nt sojaubadest.

Aga nõustun, et naised söövad vähe valku. Mingis mõttes isegi hea, et seda kallist kollageeni promotakse, ikka mingi valk lisaks. Samas, isude vm osas ei oma see märkimisväärset tulemust, isud jäävad ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No räägime makrodest.

1 kg kohta oleks vaja 0,8 gr valku. Mina saan 30 gr kätte oma proteiinisheigist, kalorid ca 120.

Teine 30 gr tuleb nt 100 gr kanafileest, samuti kalorid ca 130-150.

Ehk oma proteiini saan ma kätte 300-350 kaloriga.

Ülejäänu 1200 oleks siis süsikad ja rasv.

No 2 raffaello kommi (2×61 kalorit) mahub vaevata sinna sisse.

Valku tiba vähevõitu, kas oled väga väheliikuv?

PS! 100g kanafilees on 22g valku.

Mis see väheliikuvus siia puutub, seda arvestakse inimese massi järgi. 60 grammi on keskmisele naisele piisav.

Vale.

Ära niisama põmmi. Mis on vale, miks on vale, mis on sinu arust õige, millele sa tugined.

See 0,8g kehakaalu ühiku kohta arvutus käib kehakaalu kohta naeltes mitte kilodes, mis annab tunduvalt suurema ideaalse valgunormi. Samas enamus inimesi ei saa oma valgunormi ka kilo suhtes arvutades täis, nii et see 60g on juba päris hea algus.

Arvutage huvi pärast oma tavapärase päevase menüü valgusisaldus kokku, üllatute, kui väike see on. Ja ma pean silmas loomset valku.

Ok, suvaline päev tavalise menüüga:
Valgud 99g (enamik loomsed: kodujuust kana, muna, piim)
Rasvad 38g
Süsivesikud 107g

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulen just Selverist. Maitseainete riiulis on kaneel, kiluvürts, piprad, kuid makroid pole. Makaronide riiulitest ka ei leidnud. Küsisin müüja käest, tema ka ei teadnud.

Kust te neid makroid poest leiate? Hapukoort ja majoneesi teete ise, nagu ühest teemast selgus. Kas tee makroid ka ise?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulen just Selverist. Maitseainete riiulis on kaneel, kiluvürts, piprad, kuid makroid pole. Makaronide riiulitest ka ei leidnud. Küsisin müüja käest, tema ka ei teadnud.

Kust te neid makroid poest leiate? Hapukoort ja majoneesi teete ise, nagu ühest teemast selgus. Kas tee makroid ka ise?

Sa oled nii vaimukas. Kohe näha, et pikalt koolis käinud tark inimene.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus ma siis tark olen, kui makrote asjast aru ei saa. Siin käib juba pikemat aega erinevates teemades kisa, et makrod ja makrod. Ma tõepoolest ei jaga neid erinevaid moesuundi. Küll olid indigolapsed, siis goji marjad, siis magneesium, siis ATH, nüüd on makrod. Kui nii palju lärmi lüüakse, järelikult on olulised asjad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Makrote kohta muidugi ei tea, need on suht uued koostisained.

Makrotoitained pole mingid müstilised eile leiutatud ained. See on lihtsalt ühisnimetaja, mille alla käivad valgud, rasvad ja süsivesikud.

Paks semaglutiidikasutaja, kes pole loll

Mis see semaglutiit on?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://tervis.postimees.ee/3285737/mis-on-makrotoitained-ja-palju-neid-tarbida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Ilu ja tervis Makrod