Esileht Kodunurk Maksakaste – maksastroganov?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Teema: Maksakaste – maksastroganov?

Postitas:

Sama asi on see, et mis vahe on kotlettidel ja bitkiidel.

Bitkii on väike ja ümmargune hakklihast ja riivitud kartulist tehtud kotlet.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.02 18:14; 07.02 22:15; 08.02 18:39; 13.06 18:14; 13.06 21:46; 14.06 10:45; 14.06 13:21; 14.06 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa teemaalgatusest aru. Kas teemaalgataja eeldab, et müüja teab maksakastme koostist, kui ta makskastet ei müü? Kuidas muidu mõista, et müüjalt küsitakse, mis nende erinevus on? Müüja vastas ju korrektselt, et neil ei müüda maksakastet, miks ta peab siis diskuteerima ostjaga maksakastme osas ja oma tooteid maksakastmega võrdlema?

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sind see teema nii sügavuti huvitab, siis kindlasti sa NÜÜD tead erinevust maksakastme ja maksastroganovi vahel? Võtsid lahti googli ja maksastrooganovi ja maksakastme retseptid ja viisid läbi võrdluse? Või piirdusid müüja kallal vingumisega?

Stroganov on tavaliselt hapukoore ja mõnel juhul (hapu)koore-tomatikaste.

Et siis maksastroganov ikkagi on maksakaste?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, on küll. Maksakaste on üldisem nimetus ja seega kuulub sinna ka maksastroganov.
Ma saaks aru, kui oleks letis kõrvuti maksakaste ja -stroganov, siis on võimalik pakilt või tootekaardilt lugeda koostist. Kuna aga maksakastet pole, pole ka kaarti, siis mida müüja sinu meelest võrdlema pidi? Müüja vastas sulle täiesti korrektselt ja viisakalt, tal pole võimalust võrrelda asju, mida pole. Või kui oleks sul konkreetne küsimus just strohanovi koostise kohta.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.02 18:11; 08.02 19:30; 08.02 21:29; 09.02 17:33; 10.02 15:48; 10.02 15:55; 10.02 17:12; 11.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühes Selveris:

Mina: Kas see tagumine on maksakaste (silt oli ära vajunud)?

Müüja: Ei, see on maksastroganov.

Mina: Mis neil vahet on?

Müüja: Kas soovite?

Mina: Mis neil vahet on? Kas on koostisainetes vahe?

Müüja: See seal on stroganov, meil maksakastet ei ole. Soovite?

Mina: Ma ei teagi, sooviks enne teada, mis neil kahel toidul vahet on?

Müüja: Vahe on selles, et meie lett pakub stroganovi. Maksakastet meil ei tehtagi.

Mina: Ahah, ma jätan siis seekord vahele.

Kas keegi perekoolikas seletaks mulle nüüd seda erinevust?

Olgu öeldud, et kodus teen maksa…ma ei teagi siis – kastet ikkagi? Maks, sibul, vahel porgandit v paprikat, koorekaste peale. Googeldades stroganovi ei näinud nagu mingit olulist erinevust.

Sorry, ma tõenäoliselt väga köögikauge inimene.

Sa oled millestki väga valesti aru saanud. Toidupood pole restoran ja poemüüja pole kokk.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 16:49; 08.02 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul targemat teha ei ole, kui end rasket tööd tegevate alamakstud müüjatega lõbustada?

Strooganovist on nii palju variante kasutusel kogu maailmas. Võib-olla müüja jaoks on erinevus liha lõikamise viisis (strooganov on ribadeks lõigatud, kaste kuubikutest), ei tea.

Eesti keeles kirjutatakse see sõna siiski “strooganov”. Nami-nami kokandussõnastiku järgi on

BÖFSTROOGANOV, STROOGANOV

Böfstrooganov ehk strooganov – praetud veiseliharibad kastmes.

Vabandust nüüd, aga kus sina näed kellegi kiusamist? Sa ise ostad kohusetundlikult kõik sinu jaoks tundmatud asjad kokku, peaasi, et kedagi ei “kiusaks”?

Vat mina ei ole nii loll. Mina tahan teada, mis midagi on ja kui selleks on palgatud inimene, siis küsingi tema käest. Paraku oli see inimene ebapädev.

Veel – “alamakstud töö” on tema enda valik, ja ei – mina ei küsi mitte norimise pärast infot. Sa ise muide ei uuri kuskil tehnika- või ehituspoes toodete kohta teavet? Võtadki esimese ettejuhtuva ja ostad kohe ära? Sest ega mingi Telia või Bauhofi teenindaja kõrgemat tasu saa?

Miks neid võib “kiusata”?

See, kes seal letis sind teenindab, ei ole seda toitu valmistanud ja võib olla ta ei oskagi üldse süüa teha. Miks tema peab sind kulinaarselt harima? Mulle tundub see küll teenindaja kiusamisena. Oleks võinud siis nii “huvipärast” muna ja kana teemat ka arendama hakata selle töötajaga, kes riiulisse munakarpe ladus jne.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:06; 10.02 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas oli inimene ebapädev, kui ta ei oska vastata kauba kohta, mida tal müügis pole?

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.02 18:11; 08.02 19:30; 08.02 21:29; 09.02 17:33; 10.02 15:48; 10.02 15:55; 10.02 17:12; 11.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas oli inimene ebapädev, kui ta ei oska vastata kauba kohta, mida tal müügis pole?

Jah just. See näitabki, et inimesel on piiratus ja minimaalne silmaring.
Ja keegi muretses müüja raske elu ja madala palga pärast…

Muide, kas need kümned teemad, kus müüja kaalub valesti, ei tereta, vaatab kägu altkulmu (ei, sassi läks – ikka pööritab silmi!), SÕIMAB ÜLE SAALI jne, on tehtud üles näidates heatahtlikkust ja austust selle elukutseesindaja vastu? Mulle on lausa topeltvastupidine mulje jäänud: käod toovad mõnuga üksteise võidu näiteid, kus müüja/ teenindaja oli loll nagu saabas ja materdavad hoolega.
Nüüd siis selline silmakirjalikkus?

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 07.02 15:30; 08.02 06:38; 08.02 16:42; 08.02 16:46; 08.02 16:52; 09.02 16:57; 09.02 20:00; 09.02 20:20; 09.02 20:21; 09.02 20:25; 10.02 15:51; 10.02 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks proua Pardifileele on meil Perekoolis nüüd residendist proua Maksakaste – kõigi müüjate hirm.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu selle jutu peale on mul nii hull maksakastme isu (või strooganovi, minu jaoks pole vahet), et hakka või tegema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah just. See näitabki, et inimesel on piiratus ja minimaalne silmaring.

Oota, KES siin lõpuks ei teadnud vahet maksakastme ja -stroganovi vahel? Rääkides piiratusest, võiksid kiire pilgu peeglisse visata. Normaalne perenaine tuvastab juba letis peale vaadates vahe selle stroganovi ja sinu kodukastme vahel- kas on kasutatud ketsupit, kas on sees hapukurki jne. Kindlasti oleks müüja osanud vastata, kui sa oleksid konkreetselt selle kastme kohta küsinud, kas on seal hapukurki vms. Ja ta EI pööritanud silmi sinu urgitsemise peale.

Ja lisaks annab nimetus stroganov juba üsna hästi edasi, mis tüüpi kastmega on tegu- et praetud maksatükkidele/ribadele on peale tehtud koorekaste. Mida sa veel teada tahtsidki?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.02 18:11; 08.02 19:30; 08.02 21:29; 09.02 17:33; 10.02 15:48; 10.02 15:55; 10.02 17:12; 11.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah just. See näitabki, et inimesel on piiratus ja minimaalne silmaring.
Ja keegi muretses müüja raske elu ja madala palga pärast…

Kahjuks on see piiratus ja kitsas silmaring ikka sinul. Sa oma kitsa silmaringiga ei tea sedagi, et igat toitu on võimalik teha erinevalt, nii ka maksakastet. See, mida sina nimetad maksakastmeks ei pruugi olla sugugi samade koostisosadega, mida mina või keegi kolmas maksakastmeks nimetab. Lisaks kitsale silmaringile on sul veel äärmiselt halb iseloom ja sa oled õel.

Müüja ei saanud mitte mingil moel teada, mida sina maksakastme all silmas pead. Seega ei saanud ta sulle ka selgitada, mis vahet on sinu kodusel maksakasmtel ja tema müüdaval maksastrooganovil. Kui sa oleksid tõsiselt teada tahtnud, millest see maksastrooganov koosneb, oleksid sa nii ka küsinud. Aga sina tahtsid lihtsalt norida ja enda üleolekut näidata. Vastik ja madal inimene. Tunned ise ennast nüüd hästi selle taustal, tegi su enesetunde paremaks?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 19:26; 09.02 20:22; 09.02 20:38; 10.02 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll võib teenindajatel selliste ebaadekvaatsete klientidega jube olla suhelda, mine tea millal märatsema hakkab ja lausa kallale tungib. Ohtlik töö!

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 13:42; 09.02 19:58; 13.06 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu selle jutu peale on mul nii hull maksakastme isu (või strooganovi, minu jaoks pole vahet), et hakka või tegema.

Jah, sellepärast soovisingi osta. Köögikauge inimesena vahet ei teadnud. Teema tegin, et äkki käod teavad, aga teadis vaid vist üksainus – ülejäänud nägid asjas piinamist, kiusamist, mõnitamist…mida iganes veel 😀

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 07.02 15:30; 08.02 06:38; 08.02 16:42; 08.02 16:46; 08.02 16:52; 09.02 16:57; 09.02 20:00; 09.02 20:20; 09.02 20:21; 09.02 20:25; 10.02 15:51; 10.02 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah just. See näitabki, et inimesel on piiratus ja minimaalne silmaring.

Oota, KES siin lõpuks ei teadnud vahet maksakastme ja -stroganovi vahel? Rääkides piiratusest, võiksid kiire pilgu peeglisse visata. Normaalne perenaine tuvastab juba letis peale vaadates vahe selle stroganovi ja sinu kodukastme vahel- kas on kasutatud ketsupit, kas on sees hapukurki jne. Kindlasti oleks müüja osanud vastata, kui sa oleksid konkreetselt selle kastme kohta küsinud, kas on seal hapukurki vms. Ja ta EI pööritanud silmi sinu urgitsemise peale.

Ja lisaks annab nimetus stroganov juba üsna hästi edasi, mis tüüpi kastmega on tegu- et praetud maksatükkidele/ribadele on peale tehtud koorekaste. Mida sa veel teada tahtsidki?

Ju ma siis pole sinusugune “normaalne koduperenaine”, eks? Mitte kõik ei jumalda pliidi ees seismist.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 07.02 15:30; 08.02 06:38; 08.02 16:42; 08.02 16:46; 08.02 16:52; 09.02 16:57; 09.02 20:00; 09.02 20:20; 09.02 20:21; 09.02 20:25; 10.02 15:51; 10.02 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll võib teenindajatel selliste ebaadekvaatsete klientidega jube olla suhelda, mine tea millal märatsema hakkab ja lausa kallale tungib. Ohtlik töö!

Jah. Eks meenuta oma targutamist ka siis, kui siin eelpoolöeldud situatsioonid teemaks on (müüja ei tereta, pööritab silmi jne).
😀

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 07.02 15:30; 08.02 06:38; 08.02 16:42; 08.02 16:46; 08.02 16:52; 09.02 16:57; 09.02 20:00; 09.02 20:20; 09.02 20:21; 09.02 20:25; 10.02 15:51; 10.02 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sellepärast soovisingi osta. Köögikauge inimesena vahet ei teadnud. Teema tegin, et äkki käod teavad, aga teadis vaid vist üksainus – ülejäänud nägid asjas piinamist, kiusamist, mõnitamist…mida iganes veel ????

Sa oled siis lihtsalt nii loll, et ei oska isegi küsimust sõnastada? Küsinud siis, mida maksastroganov tähendab ja millest koosneb, see sind vist huvitas?
Selle asemel iroonitsed ja mõnitad. Kitsas silmaring ja loll?
Ja arvuti sisaldab ainult perekooli paketti, maksastrooganovi retsepti guugeldada ei osanud?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 19:26; 09.02 20:22; 09.02 20:38; 10.02 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sellepärast soovisingi osta. Köögikauge inimesena vahet ei teadnud. Teema tegin, et äkki käod teavad, aga teadis vaid vist üksainus – ülejäänud nägid asjas piinamist, kiusamist, mõnitamist…mida iganes veel ????

Sa oled siis lihtsalt nii loll, et ei oska isegi küsimust sõnastada? Küsinud siis, mida maksastroganov tähendab ja millest koosneb, see sind vist huvitas?

Selle asemel iroonitsed ja mõnitad. Kitsas silmaring ja loll?

Uhh… Ma küsin seda nii müüjalt ja ka siit. Selles oligi kogu teema. Käod aga tahtsid muud näha (rumal olin, et läksin kaasa).

Jah, ametisse pandud inimene oligi loll. Mida muud ma võiks öelda? Ta ei saanud endast isegi välja pigistada á la “lähen küsin kellegi teise käest”. Ta tundis vajadust ise vastata, paraku mitte produktiivselt.

Rahunege nüüd, käod. Küll teen ka uue teema, kus saate jälle silmakirjatseda 😀

0
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 07.02 15:30; 08.02 06:38; 08.02 16:42; 08.02 16:46; 08.02 16:52; 09.02 16:57; 09.02 20:00; 09.02 20:20; 09.02 20:21; 09.02 20:25; 10.02 15:51; 10.02 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No, maakatele on soust või kaste, linnainimestele strooganov. Peen, nii peen! : )

Sellega seoses tuleb meelde üks juhtum, kus inimene töötas koristajana, uude kohta kandideerides (kontoritööle) kirjutas cv-sse et on olnud puhastusteeninduse operaator. Ja osutuski valituks, sest värbaja arvas samuti, et operaator see on peen, nii peen. Sisuliselt värbas aga koristaja.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 16:10; 09.02 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhh… Ma küsin seda nii müüjalt ja ka siit. Selles oligi kogu teema. Käod aga tahtsid muud näha (rumal olin, et läksin kaasa).

Jah, ametisse pandud inimene oligi loll. Mida muud ma võiks öelda? Ta ei saanud endast isegi välja pigistada á la “lähen küsin kellegi teise käest”. Ta tundis vajadust ise vastata, paraku mitte produktiivselt.

Rahunege nüüd, käod. Küll teen ka uue teema, kus saate jälle silmakirjatseda

Mida ta täpselt oleks teiste käest küsima pidanud? Seda, mida sina maksakastmeks pead? Sa ikka ei saa aru, et maksakaste ei ole mingi kindel üheselt määratva toit, seda saab teha erineval viisil, eri koostisosadega. Müüja oleks saanud sulle rääkida selle konkreetse maksastrooganovi koosist. Või kui seal oleks müügil olnud toode nimega maksakaste, oleks saanud rääkida nende kahe toote vahest. Aga ta ei saanud rääkida mingi ebamäärase maksakastme ja konkreetse maksastrooganvi vahest, sest ta ei teadnud (ja ka ükski kolleg ei oleks teadnud), mida sina maksakastme all mõtled. Mis lisaks maksale käib? Kas sibul käib, küüslauk, jahu, hapukoor, piim, rõõsk koor? Veel midagi? Erinevad inimesed teevad erinevalt.

Ja kui sa oleksid siit tahtnud küsida maksakastme ja strooganovi vahet, oleksid saanud seda küsidagi nii. Millegipärast panid sa siia kogu pika dialoogi, lootsid ilmselt, et hakatakse kaasa kaagutama, kui rumal müüja see ikka oli. Aga näitasid ainult seda, et sa ise oled rumal ja õel.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 19:26; 09.02 20:22; 09.02 20:38; 10.02 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ametisse pandud inimene oligi loll. Mida muud ma võiks öelda? Ta ei saanud endast isegi välja pigistada á la “lähen küsin kellegi teise käest”. Ta tundis vajadust ise vastata, paraku mitte produktiivselt.

Selveri lett on pikk ja inimesi tavaliselt palju (ja närvilised, mida pikemalt nad oma numbrit ootama peavad), need vaesed müüjad jooksevad seal nagunii nagu tummad leilis ja ikka leidub mõni, kellel on vaja maailmaasju arutada. Sa tahad, et müüja oleks sinult küsinud, mis sinu maksakastme sees on, siis ette lugenud oma karbi koostise, siis ka teise müüja appi kutsunud sinu elutähtsat küsimust arutama, et kas sinu maksakastmes on porgand, vat siin ei ole, paparikat kaa ei ole, kohe üksipulgi jnejne. Ja siis aru saada, et jah, maksakaste ja maksastroganov on laias laastus üks ja seesama. Kas sa seda tõemeeli ise ei aimanud? Krt, kui sa tahad arutleda, mis vahe on neil, siis aruta seda kohvilauas sõbrannaga, mitte ära sega inimesel töötamist. Ja seda, kas see sulle maitseb, sa ikkagi müüjalt teada ei saaks, selleks tuleb ise proovida, osta siis väike karp, võrdle ja tudeeri terviseks! Nagu Kessu ja Tripi poemäng, kus Tripp uuris, kas ikka makaronid on küllalt suure auguga jne, ka jauras ja uuris, kuidas tema muidu osta teab ja petta saab… Ja selliseid “individuaalse teeninduse” nõudjaid ehk niisama leti taga otsustusvõimetult arutavaid kodanikke tuleb neile müüjatele päevas nii mõnigi veel.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.02 18:11; 08.02 19:30; 08.02 21:29; 09.02 17:33; 10.02 15:48; 10.02 15:55; 10.02 17:12; 11.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ametisse pandud inimene oligi loll. Mida muud ma võiks öelda? Ta ei saanud endast isegi välja pigistada á la “lähen küsin kellegi teise käest”. Ta tundis vajadust ise vastata, paraku mitte produktiivselt.

Selveri lett on pikk ja inimesi tavaliselt palju (ja närvilised, mida pikemalt nad oma numbrit ootama peavad), need vaesed müüjad jooksevad seal nagunii nagu tummad leilis ja ikka leidub mõni, kellel on vaja maailmaasju arutada. Sa tahad, et müüja oleks sinult küsinud, mis sinu maksakastme sees on, siis ette lugenud oma karbi koostise, siis ka teise müüja appi kutsunud sinu elutähtsat küsimust arutama, et kas sinu maksakastmes on porgand, vat siin ei ole, paparikat kaa ei ole, kohe üksipulgi jnejne. Ja siis aru saada, et jah, maksakaste ja maksastroganov on laias laastus üks ja seesama. Kas sa seda tõemeeli ise ei aimanud? Krt, kui sa tahad arutleda, mis vahe on neil, siis aruta seda kohvilauas sõbrannaga, mitte ära sega inimesel töötamist. Ja seda, kas see sulle maitseb, sa ikkagi müüjalt teada ei saaks, selleks tuleb ise proovida, osta siis väike karp, võrdle ja tudeeri terviseks! Nagu Kessu ja Tripi poemäng, kus Tripp uuris, kas ikka makaronid on küllalt suure auguga jne, ka jauras ja uuris, kuidas tema muidu osta teab ja petta saab… Ja selliseid “individuaalse teeninduse” nõudjaid ehk niisama leti taga otsustusvõimetult arutavaid kodanikke tuleb neile müüjatele päevas nii mõnigi veel.

Jah, rahune nüüd maha, vaeste ja rõhutute inglike. Ütlesin juba, et ära sina iial midagi küsi-uuri, osta kinnisilmi ja ole õnnelik.

Mina sain vastuse oma küsimusele (tänan!), edasi võite niisama kakelda.

NB! Väga huvitav pakkumine, et osta ja proovi ise järgi, aga ära jumala eest selleks palgatud inimeselt midagi küsi?
Ja ei, ma ei aima, ma pole kokkaja ja ei sündinud ka targana. Selleks küisngi. Raske mõista?

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 07.02 15:30; 08.02 06:38; 08.02 16:42; 08.02 16:46; 08.02 16:52; 09.02 16:57; 09.02 20:00; 09.02 20:20; 09.02 20:21; 09.02 20:25; 10.02 15:51; 10.02 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AGa müüjalt eeldad, et tema sündis targana! Miks sinu lollus selle fakti koha peal on igati õigustatav ja normaalne, aga müüja oma mitte? Kui sa oleks küsinud tema letis olnud stroganovi kohta, oleks ta sulle ka vastata osanud arvatavasti (nt kui inimene on allergiline mingile asjale ja küsib konkreetselt, kas seda on tootes, saab seda alati tootekaardilt järele uurida). Maksakastet tal ei olnud. Kust ja mida ta oleks pidanud vastama?
Selle halina peale, kas sa NÜÜD tead, misasi on maksakaste ja maksastroganovi vahe või lähed veelkord müüjat pinnima? Julged nüüd osta? Siis on vähemalt meist midagi kasu olnud.

Ütlesin juba, et ära sina iial midagi küsi-uuri, osta kinnisilmi ja ole õnnelik.

Vaata, vahe sinu ja minu vahel on see, et mina TEAN, kuidas maksatroganovi tehakse. Mina võingi omale lubada luksust osta kinnisilmi see stroganovja mitte müüjatele pinda käia lollide küsimustega… Ja loodan, et me nüüd oleme suutnud siluda ka selle lünga sinu muidu kindlasti laitmatus haridustees ja sulle on nüüd korralikult eluksajaks selge, misasi on maksastroganov! 🙂 müüja võib kergendatult hingata.

Küll teen ka uue teema

Kas sa ikka pead…? Ja kas see tuleb vähemalt natuke vaimukam?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.02 18:11; 08.02 19:30; 08.02 21:29; 09.02 17:33; 10.02 15:48; 10.02 15:55; 10.02 17:12; 11.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ametisse pandud inimene oligi loll. Mida muud ma võiks öelda? Ta ei saanud endast isegi välja pigistada á la “lähen küsin kellegi teise käest”. Ta tundis vajadust ise vastata, paraku mitte produktiivselt.

Selveri lett on pikk ja inimesi tavaliselt palju (ja närvilised, mida pikemalt nad oma numbrit ootama peavad), need vaesed müüjad jooksevad seal nagunii nagu tummad leilis ja ikka leidub mõni, kellel on vaja maailmaasju arutada. Sa tahad, et müüja oleks sinult küsinud, mis sinu maksakastme sees on, siis ette lugenud oma karbi koostise, siis ka teise müüja appi kutsunud sinu elutähtsat küsimust arutama, et kas sinu maksakastmes on porgand, vat siin ei ole, paparikat kaa ei ole, kohe üksipulgi jnejne. Ja siis aru saada, et jah, maksakaste ja maksastroganov on laias laastus üks ja seesama. Kas sa seda tõemeeli ise ei aimanud? Krt, kui sa tahad arutleda, mis vahe on neil, siis aruta seda kohvilauas sõbrannaga, mitte ära sega inimesel töötamist. Ja seda, kas see sulle maitseb, sa ikkagi müüjalt teada ei saaks, selleks tuleb ise proovida, osta siis väike karp, võrdle ja tudeeri terviseks! Nagu Kessu ja Tripi poemäng, kus Tripp uuris, kas ikka makaronid on küllalt suure auguga jne, ka jauras ja uuris, kuidas tema muidu osta teab ja petta saab… Ja selliseid “individuaalse teeninduse” nõudjaid ehk niisama leti taga otsustusvõimetult arutavaid kodanikke tuleb neile müüjatele päevas nii mõnigi veel.

Jah, rahune nüüd maha, vaeste ja rõhutute inglike. Ütlesin juba, et ära sina iial midagi küsi-uuri, osta kinnisilmi ja ole õnnelik.

Mina sain vastuse oma küsimusele (tänan!), edasi võite niisama kakelda.

NB! Väga huvitav pakkumine, et osta ja proovi ise järgi, aga ära jumala eest selleks palgatud inimeselt midagi küsi?

Ja ei, ma ei aima, ma pole kokkaja ja ei sündinud ka targana. Selleks küisngi. Raske mõista?

Mida sa jaurad selle “selleks palgatud inimesega”? Ta on palgatud sinna sinu soove pakkima, mitte üksipulgi lahti seletama koostisi ja valmistusviise.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:06; 10.02 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NB! Väga huvitav pakkumine, et osta ja proovi ise järgi, aga ära jumala eest selleks palgatud inimeselt midagi küsi?
Ja ei, ma ei aima, ma pole kokkaja ja ei sündinud ka targana. Selleks küisngi. Raske mõista?

Loomulikult võib palgatud inimeselt küsida mõistlikke küsimusi. näiteks seda, millest üks või teine toode on tehtud. Aga normaalne ja hea inimene ei esita ebamõistlike küsimusi ja ei raiska sellega klienditeenindaja aega. Sinu küsimus oli ebamõistlik ja sellele ei olnud võimalik vastata.

Jah, ma saan aru, et sa ei ole sündinud targana. Aga millegipärast eeldad, et müüja on lausa selgeltnägijana sündinud. Ilma selle võimeta polnud su küsimusele võimalik vastata.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 19:26; 09.02 20:22; 09.02 20:38; 10.02 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen üks kord müüjalt kogemata küsinud mingi toidu kohta “kas see on hea?” ja mõistnud ise samas, kui idiootne see küsimus on 😀 esiteks, kust tema teab ja teiseks, kui ta ka on proovinud, kas tema hea võrdub minu hea 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.02 18:11; 08.02 19:30; 08.02 21:29; 09.02 17:33; 10.02 15:48; 10.02 15:55; 10.02 17:12; 11.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh, tahaks praegu maksakastet!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, vahe sinu ja minu vahel on see, et mina TEAN, kuidas maksatroganovi tehakse. Mina võingi omale lubada luksust osta kinnisilmi see stroganovja mitte müüjatele pinda käia lollide küsimustega… Ja loodan, et me nüüd oleme suutnud siluda ka selle lünga sinu muidu kindlasti laitmatus haridustees ja sulle on nüüd korralikult eluksajaks selge, misasi on maksastroganov! ???? müüja võib kergendatult hingata.

Nõrk!

Aga mul on uhke tunne vaielda käoga, kes on sündinud tark ning tubli koduperenaisena teab kõikide toitude tükeldus- ja valmistusviise. Kiidan!

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 07.02 15:30; 08.02 06:38; 08.02 16:42; 08.02 16:46; 08.02 16:52; 09.02 16:57; 09.02 20:00; 09.02 20:20; 09.02 20:21; 09.02 20:25; 10.02 15:51; 10.02 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe mingit muud põhjust teeemaalgataja moodi käituda, kui kiuslikkus põimitud rumalusega (need omadused käivad ju sageli paaris). Kui sa soovisid teada, kas mingi koostisosa on lisatud, nii küsinudki. Loomulikult võid sa pikemalt kaagutada ka igas restoranis, miks peakokk on oma roa nimeks pannud krõbedik, aga näiteks mitte krõpstükk aga mida selline kiuslemine sulle annab. Ah, õige. Rumal ja kiuslik inimene soovibki ju lihtsalt võimalikult sageli rumalalt kiuselda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mul on uhke tunne vaielda käoga, kes on sündinud tark ning tubli koduperenaisena teab kõikide toitude tükeldus- ja valmistusviise.

Isegi kui ei tea, ei peedista ma müüjat samasuguse teadmatuse eest! Tema pole kokaharidusega. Ammugi ei tee ma tagaselja sellist mõnitamise teemat. Ja kui ma tahan ausalt teada, kas maksastroganov on maksakaste, siis oleksin ma nii lihtsalt kodunurgast küsinudki (kui mul on perekooli pakett) ja saanud max 3 minutiga konkreetse vastuse, et on jah, koorekaste maksaribadega.

Ja mis puutub silmipööritavatesse ja õiendavatesse müüjatesse, siis on enamasti süüd sütel ja süüd sepal, kui asi konfliktiks kisub, on küllalt lihtsalt ebaviisakaid ja kiuslikke kliente, kes ainult ootavad, millel vinguda saaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 08.02 18:11; 08.02 19:30; 08.02 21:29; 09.02 17:33; 10.02 15:48; 10.02 15:55; 10.02 17:12; 11.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )


Esileht Kodunurk Maksakaste – maksastroganov?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.