Esileht Pereelu ja suhted Mees paneb tähele ainult neid asju, mis tema teeb

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Mees paneb tähele ainult neid asju, mis tema teeb

Postitas:
Kägu

Kui sina tõesti teed ja mees ei näe, jäta 1 päev KÕIK tegemata, kohe KÕIK. Tehtud töid ei nähta, ainult tegemata tööd on näha. Niie t näita talle selgelt. Kui küsib, mis juhtus, ütled, et tegid tema sõnade järgi ja täna on tõesti kõik see, mida teed, tegemata. Eks sinu valik on, mis teed, kas elad või ei ela temaga. Nii et kui tal on plaanis lahutada, sina teda kinni hoida tegemiste ja ümardamisega ei suuda. Nii et jäta kõik tegemata paariks päevaks, et oleks näha ka see, mida “sa mitte kunagi ei tee”.

Lasteaed, võimumängud. Milleks?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On meilgi seda ette tulnud. Meil on põhjus olnud peamiselt selles, et kui mees midagi teeb, siis ta räägib sellest, aga kui mina teen, siis ma ei näe tihti põhjust seda mainida. Suvaline näide on vannitoa peegel. See on kogu aeg pritsmeid täis ja ma pühin seda umbes üle päeva, aga kuna see võtab aega 30 sekundit, siis ma ei lähe kuulutama, et pühkisin just peegli puhtaks. Kui nüüd mees peaks juhuslikult seda ise tegema, siis ta ütleb mulle seda, isegi kui ta teeb seda 2x aastas. Aga kuna mina pole vahepeal kordagi peegli puhastamisest rääkinud, siis jääb talle mulje, et ainult tema teeb seda. Loo moraal – räägi nendest asjadest, mida sa kodus teed ja ära jää ootama, et mees seda ise märkab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On meilgi seda ette tulnud. Meil on põhjus olnud peamiselt selles, et kui mees midagi teeb, siis ta räägib sellest, aga kui mina teen, siis ma ei näe tihti põhjust seda mainida. Suvaline näide on vannitoa peegel. See on kogu aeg pritsmeid täis ja ma pühin seda umbes üle päeva, aga kuna see võtab aega 30 sekundit, siis ma ei lähe kuulutama, et pühkisin just peegli puhtaks. Kui nüüd mees peaks juhuslikult seda ise tegema, siis ta ütleb mulle seda, isegi kui ta teeb seda 2x aastas. Aga kuna mina pole vahepeal kordagi peegli puhastamisest rääkinud, siis jääb talle mulje, et ainult tema teeb seda. Loo moraal – räägi nendest asjadest, mida sa kodus teed ja ära jää ootama, et mees seda ise märkab.

Jep. meil on sama lugu. Mees pasundab igast pisikesest liigutusest ja kiidab oma tehtut ja norib teistelt kiitust, mina teen asjad lihtsalt ära. Muide, nii võib isegi uskuma jääda, et oled laisk ja ei tee midagi ja teine peab rabama… Kuniks ühel hetkel hakkas see tasakaalutus mind ka häirima ja hakkasin ka kõike tehtut üles lugema (jõle tüütu, mulle üldse ei meeldi niimoodi teeneid loendada) ja siis sain esiteks ise aru, et ma raban kodus vähemalt sama palju kui mees aga teatud asjades rohkemgi; ja siis jõudis mehele ka kohale.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ei saanud eriti aru teema tuumast? Kahe inimese suhe peaks olema heatahtlik-võrdne liit, mitte võimuvõitlus Excelis, kes rohkem rahmeldas.

Samamoodi ei peaks kahe inimese suhe endast kujutama seda, et üks laseb teisel rabada ja omistab au iseendale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd mees peaks juhuslikult seda ise tegema, siis ta ütleb mulle seda, isegi kui ta teeb seda 2x aastas. Aga kuna mina pole vahepeal kordagi peegli puhastamisest rääkinud, siis jääb talle mulje, et ainult tema teeb seda. Loo moraal – räägi nendest asjadest, mida sa kodus teed ja ära jää ootama, et mees seda ise märkab.

See on NIII tavaline meeste käitumine ja ma ei teagi, kas nad teevad seda teadlikult või arvavadki siiralt, et nii on, kuna TEMA TEGI. Nt mees viib välja prügi, siis ta teadvustab seda pidulikult kõikidele. Ma küll ei näe põhjust kireda 🙂 Kui mees soojendab õhtusööki, siis kutsutakse lapsed sööma, MIDA ISSI ISE OMA KÄTEGA (soojaks) TEGI. 🙂 (soojendas eelmise õühtu sööki, mida siiski mina tegin). Iga näpuliigutus, mida TEMA teeb, on kuldaväärt ja igavest meenutamist ära teeninud 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele on paaaalju uurimusi, kuidas mehed hindavad enda panust üle majapidamistöödes, kuidas nemad teevad rohkem, kui tegelik aja- ja töödejaotuse uuring näitab siiski midagi muud.

Men constantly over-estimate their performance in the areas of household work and childcare (and just about everything else too) because society congratulates them for doing these things at all.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psaiko.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte, etta paneb enda tehtut tähele, vaid ta on lihtsalt NÄÄGUTAJA. Naised võivad samasugused olla.

Selliseid näägutamisi on lihtsaim mitte isiklkult võtta. Kuigi see on muidugi vahel raske.

Põhjus võib olla näiteks selles, et mees ei tunne, et on sinu poolt piisavalt hinnatud. Sellele on lihtne lahendus. Kui hakkab jälle pihta, siis sa ei hakka kohe kindlasti mitte üles lugema oma tegemisis vaid hakkad teda ülevoolavalt kiitma. “Küll sa oled tubli! Sinu koristatud köök näeb alati nii imeline välja! Söök on imemaitsev! Mida ma küll ilma sinuta teeksin!!!” Oleneb kui mitteirooniliselt suudad seda teha – kas mees saab oma kiitusehulga täis, hakkate koos naerma või ta solvub veelgi rohkem…

Aga teine võimalus on muidugi vastu nähvata. Ma ütleks: “Aga ära tee siis kõike seda koristamist, kui see sul tuju halvaks ajab. Las olla sassis ja räpane, ega me selle kätte ära ei sure. Minul on igasugune motivatsioon kodus panustada sinu näägutamise peale ära kadunud, et las me siis elame natuke sita sees ja vaatmae, mis edasi…”

Enda kallal näägutada ma pikalt ei laseks tõesti. Jalutaks lihtsalt minema sealt kodust ja ööbiks kas ajutiselt või tähtajatult mujal.

Läheduse piiramisest ma ei saa muidugi üldse aru… kas ta siis lükkab su kõrvale, kui sa kallistama või musitama lähed? See on küll sürr.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sina tõesti teed ja mees ei näe, jäta 1 päev KÕIK tegemata, kohe KÕIK. Tehtud töid ei nähta, ainult tegemata tööd on näha. Niie t näita talle selgelt. Kui küsib, mis juhtus, ütled, et tegid tema sõnade järgi ja täna on tõesti kõik see, mida teed, tegemata. Eks sinu valik on, mis teed, kas elad või ei ela temaga. Nii et kui tal on plaanis lahutada, sina teda kinni hoida tegemiste ja ümardamisega ei suuda. Nii et jäta kõik tegemata paariks päevaks, et oleks näha ka see, mida “sa mitte kunagi ei tee”.

Lasteaed, võimumängud. Milleks?

Tõepoolest arusaamatu, miks see mees käitub nagu lasteaialaps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjus võib olla näiteks selles, et mees ei tunne, et on sinu poolt piisavalt hinnatud. Sellele on lihtne lahendus. Kui hakkab jälle pihta, siis sa ei hakka kohe kindlasti mitte üles lugema oma tegemisis vaid hakkad teda ülevoolavalt kiitma. “Küll sa oled tubli! Sinu koristatud köök näeb alati nii imeline välja! Söök on imemaitsev! Mida ma küll ilma sinuta teeksin!!!” Oleneb kui mitteirooniliselt suudad seda teha – kas mees saab oma kiitusehulga täis, hakkate koos naerma või ta solvub veelgi rohkem…

Kas naine ei vaja hinnatud olemist ja kiitust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjus võib olla näiteks selles, et mees ei tunne, et on sinu poolt piisavalt hinnatud. Sellele on lihtne lahendus. Kui hakkab jälle pihta, siis sa ei hakka kohe kindlasti mitte üles lugema oma tegemisis vaid hakkad teda ülevoolavalt kiitma. “Küll sa oled tubli! Sinu koristatud köök näeb alati nii imeline välja! Söök on imemaitsev! Mida ma küll ilma sinuta teeksin!!!” Oleneb kui mitteirooniliselt suudad seda teha – kas mees saab oma kiitusehulga täis, hakkate koos naerma või ta solvub veelgi rohkem…

Kas naine ei vaja hinnatud olemist ja kiitust?

Otse loomulikult vajab. Keegi pole väitnudki, et ei vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees paneb tähele ainult neid asju, mis tema teeb