Esileht Pereelu ja suhted Mees tahab 14-aastase tütre meie juurde elama võtta

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )

Teema: Mees tahab 14-aastase tütre meie juurde elama võtta

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ilmselt tänapäeval, kus mõnikord 4-5 aastasedki veel mähkmeid kannavad (ise oma silmaga nähtud), täiesti vastuvõetamatu mõte.[/tsitaat]
Ole kena ja jäta need lapsed rahule. Vanematel niigi muret küllaga. See võib sulle muidugi üllatusena tulla, aga mitte kellelegi pole diagnoos otsaette kirjutatud.
Muide, minu 80-aastane vanaema kandis ka mähet. Ise oma silmaga nähtud. Ajab naerma, eks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada väga suur osa 14 aastasi lapsi ei saa oma õdede-vendadega läbi. Kas siis peaks kõik lapsed saatma kuskile mujale elama. Antud juhul keskenduks ikka õe-venna vahelistele suhete parandamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu teada väga suur osa 14 aastasi lapsi ei saa oma õdede-vendadega läbi. Kas siis peaks kõik lapsed saatma kuskile mujale elama. Antud juhul keskenduks ikka õe-venna vahelistele suhete parandamisele. [/tsitaat]
Õe-venna suhted paranevad imeväel, kui natuke üksteisest lahus saavad olla. usun, et see tütar jääb ikka emaga ka suhtlema, mitte ei hakka nüüd 24/7 ainult isa juures olema.
Pigem uuriks, kuidas ta ema ja kasuisaga läbi saab, siin võib ju teisigi probleeme olla. Lisaks on lapsele ikka hea vahest ka isaga lähemalt suhelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 22:09; 11.02 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui ma 14-15 olin, siis ma olin üksikema tütar. 90ndate lõpp. Ema töötas pikki päevi ja oli väsinud, jõudis koju tavaliselt kella kaheksaks õhtul. Oli loomulik, et õhtusöögiga tegelesin nädala sees mina. Mina jõudsin tavaliselt neljaks hiljemalt koju ning mul oli lihtne poest läbi minna ja toit valmis teha. Kas ma oleks pidanud jalad seinal ootama, millal tööst surmani väsinud ema koju jõuab? Oleks ta pidanud veel poest ka läbi minema ja hakkama siis süüa tegema, oleks toit valmis saanud ilmselt 21.30… Majapidamisraha oli rahakotiga kapinurgal, sealt võtsin. Õppisin vastutust, majandamist. See polnud mingi kohustus, vaid lihtsalt elu kujunes nii. Kui teatrisse, peole või sõbranna juurde läksin, siis sellest polnud mingit probleemi.

Kukkusin lemmikteksad poriseks? Ei, ma ei jäänud abitult ootama, millal emme need puhtaks peseb, vaid pesin ise. Jne.

Oma lapsi kavatsen samas vaimus kasvatada. Mitte koduteenijateks, aga ise hakkamasaavateks olenditeks. Ilmselt tänapäeval, kus mõnikord 4-5 aastasedki veel mähkmeid kannavad (ise oma silmaga nähtud), täiesti vastuvõetamatu mõte.[/tsitaat]Ole kuss, varsti oled lapsepiinajaks tituleeritud ja veebipolitseinikule ära kaevatud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 00:29; 13.02 23:01; 15.02 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ole kena ja jäta need lapsed rahule. Vanematel niigi muret küllaga. See võib sulle muidugi üllatusena tulla, aga mitte kellelegi pole diagnoos otsaette kirjutatud.
Muide, minu 80-aastane vanaema kandis ka mähet. Ise oma silmaga nähtud. Ajab naerma, eks?[/tsitaat]

Selliste laste vanematel on diagnoos otsaette kirjutatud – laiskus.
Muide, vanainimesed kannavadki tihti mähkmeid, sest põit reguleeriv lihas on vana ja väsinud. Selles pole midagi imekspandavat.
Sina oma sõnavõtu järgi oled aga diagnoositav lühinägeliku idioodina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ära aja lolli juttu! Peab küll maksma hakkama.[/tsitaat]

Et siis vahetavad raha või? Mees maksab pojale ja naine tütrele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 17:56; 10.02 20:05; 11.02 08:19; 15.02 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan teemaalgatajast aru ja tema murest. Tema asemel kaaluksin ka mina visiitabielu. Hakata problemse 14-aastase kasuemaks, sisuliselt emaks (sest mees alatihti lähetuses), käiks mulle ka üle jõu. Ma saaksin aru, kui tegu oleks väljapääsmatu olukorraga, aga ei ole ju.

Minu meelest ei ole õige anda tüdrukule signaali, et käituda võib ükstaskõik kuidas, alati on võimalus põgeneda ja oma tegude eest mitte vastutada. Eeldusel, et tülid vennaga (no ja ilmselt emaga ka) on tavalised teismeliste tülid, mitte mingi jõle ahistamine.

Mina toetan teemaalagatajat. Ütlen veel selle ka ära, et olen ise umbes samas olukorras nagu tolle 14-aastase tüdruku ema – ka lahutatud ja kahe teismelisega. Kes ka tülitsevad aegaajalt.

Olge nüüd, ega teemaalagataja ei peagi mehe last armastama – kust selline arusaam küll? Hästi suhtuma, tolerantne olema, lihtaslt hea täiskasvanud sõber – seda jah. Aga EMA on tal ju olemas ja isa ka. Nende asemele ei saa astuda. Ja võtta teemaalgataja kallal, et ta võttis nö \”teise ringi mehe\” ja peab ühes sellega võtma ka kogu vastutuse mehe eelnenud elu otsuste eest – no se on küll liig.

Nii et teemaalgataja, minu meelest oled sa õigel teel. Sa ei pea võtma vedada liiga rasket koormat, mille kandmiseks Sul jõudu ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see, et laps elaks isa juures kõlab hästi ja mõistlikult.
aga see, et samal ajal on isa nädalate viisi komandeeringu, sugugi mitte.

ilmselt ei ole selle isal eriti ettekujutst laste kasvatamisest, kes on veendunud, et lapsed kasvavad ise või on tegemist mehega, kelle silmis on lapsed naiste asi.

edasine on läbirääkimiste küsimus. lapse elu-olu korraldamisega seotud otsused on isa teha. kas ja kuidas sina asjas osalema hakkad, on teievahelise kokkuleppe küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 08:46; 11.02 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]samamoodi ei vaata mina üksikemasi, iga üks kasvatagu oma lapsi ise.[/tsitaat]

😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa üldse aru. Kui luua suhe mehega, kellel on eelnevast suhtest lapsed, siis ei saa ju nii asjasse suhtuda, et tema lapsed, tema probleem. Mehe või naise lapsed on ju täpselt samamoodi selle pere osa. Ja sellega, et mõni neist võiks teatud asjaolude korral teie katuse alla elama sattuda, peaks samuti algusest peale arvestama. Kui sa kõike seda ei soovi, siis tõesti, tuleb endale teine kaaslane valida. Kui sa inimest tõesti kogu südamest armastaksid, siis oleksid sulle kallid ka tema lapsed. [/tsitaat]

Asi pole ju selles, et see tüdruk talle ei meeldiks, vaid et tüdruk enamus ajast ju ikka ilma isata, tema vastutada peab olema. Kui isa nädalate viisi eemal ei viibiks, sobiks selline variant teemaalgatajale küll.

Isegi siis kui mul oleks pagasiga mees, ei oleks ma nõus tema last üksinda kasvatama samal ajal kui mees ise kuu aega kuskil mujal tööl on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sarnane keiss paar aastat tagasi. Mehe teismeline laps tahtis meile elama tulla. Minu poolest oli see ok, aga mehele ütlesin, et tema laps ja ise vastutab. St tema abistab koolitöödes, transpordib kui vaja ja veedab ka oma lapsega aega. Meil ühised lapsed ja kogu lastega seonduv minu teha ning kolmandat kohustust ma endale ei tahtnud. Mehe laps jäigi meile tulemata, sest lapse isa polnud nõus vastutama. Tema lootis, et jääb kõik minu kaela.
Teemaalgataja mees tundub samasugune olema, et last küll tahaks, aga vastutust mitte. Huvitav küll, mis põhjusel kunagi lahku mindi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 09:12; 11.02 10:16; 11.02 10:40; 11.02 11:10; 11.02 12:16; 11.02 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas lapse ema on ikka teadlik, et peab tütrele hakkama elatist maksma?[/tsitaat]
Elatis pole ju teemaks, sest rahaliselt on kõik väga hästi kindlustatud, seega emal pole mitee mingisugust probleemi elatist maksta, tal hoopis hea meel, et vähem vaeva teismelisega ja rohkem vabadust kui tüdruk isa juurde elama läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 16:56; 11.02 09:18; 11.02 09:24; 11.02 10:04; 11.02 10:57; 11.02 14:57; 05.03 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arust oleks võinud sa arvestada sellise juhusega juba siis kui sellise mehega leivad ühte kappi panid.
Ise aga päris vastumeelselt ei suhtuks, vaid mõtleks kõigile sobivad reeglid. Ning vajadusel tõesti saadaks piiga oma ema juurde selleks ajaks kui isa reisil.Minu jaoks siin küll midagi imelikku ei ole kui sellise tingimuse sead.[/tsitaat]
Tüdruku ema ja vend elavad teises riigis. Tüdruk käib praegu seal koolis. Kui tüdruk siia tuleks, siis tuleb vahetada ka kooli. Selline asi pole kuidagi võimalik, et ta elaks pool kuud siin ja pool kuud seal. Mehe töögraafik on selline, et igas kuus reisib ta keskmiselt kolmandiku, vahel on ka terve kuu ära. Nii, et tema seda last niikuinii ei kasvataks, vaid kogu vastutus jääks minu peale. Teades oma meest, siis oleks tal ka äärmiselt kõrged nõudmised mulle lapse eest hoolitsemisel. Ühesõnaga jama lugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 16:56; 11.02 09:18; 11.02 09:24; 11.02 10:04; 11.02 10:57; 11.02 14:57; 05.03 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeldun uskumast et tänapäeva 14 aastased nii abitud on nagu te siin kireldate. Mina olin nooruses sunnitud 14 aasyaselt koos 10 aastase õega kahekesi linna korterisse jääma elama ja vanemad elasid maamajas. Maalt kooli käia oli bussiaegade tõttu raske, vanemad aga loomakasvatuse tõttu ei tahtnud linna tulla, vene ajal andis palgatööle lisaks mõne pulli ja sea kasvatus olulist palglisa ja toit oli ka laual. 1980 aastail polnud ei automaatpesumasinat ega mikrolaineahju, süüa tegime gaasipliidil ja mure korral sai helistada lauatelefoniga, meil oli see luksus, et telefonid olid nii maal kui linnakorteris. Seadus arvatavasti taolis asja ei oleks lubanud aga et olime vaikse ja korralikud tüdrukud, siis keegi naabritest kaebama ka ei jooksnud. Vanemad käisid autoga sageli meid vaatamas, aga ööseks ei jäänud, ja koristamine riiete pesemine ning toiduvalmistamine oli täiesti loomulik asi, seda suutsime õega mõlemad. Hommikuti ema helistas ja küsis et kas oleme ärganud. Mul pole ühtegi halba kogemust taolisest lapsepõlvest, olime uhked et meid niimoodi usaldati ja tudengina ning ka kogu hilisemas elus olen tänulik selle eest, et mul lasti varakult suureks saada.
Olen ka 20 aastaseid näinud, kelle jaoks pannkoogitaigna kokkusegamine on hiinamõistatus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka jätkuvalt imestan selle üle, miks osad teemaalgatajad jätavad oma jutust välja olulise teemaga haakuva info. Oleks teemaalgataja kohe kirjutanud, et tüdruk elab teises riigis ja peaks isa juurde kolides riiki vahetama, oleks siin hoopis teised soovitused ja vastused tulnud ju. Või selline oluline info, et mehel on kõrged nõudmised lapse kasvatamise suhtes, mis ei jäta naisele antud juhul ju eriti palju laveerimisruumi, kuigi, kui tüdruk peab veetma enamuse ajast isa \”naisega\”, siis oleks loogiline, et nõudmisi esitab justnimelt naine, kes reaalselt selle lapse eest vastutab suurema osa ajast.

See ülioluline taustainfo oleks pidanud olema algses postituses kirjas, sest siis oleksid enamik kommenteerijaid saanud oma aega kokku hoida mõttetule vastamisele – anda hüva nõu, teadmata, et situatsioon hoopis midagi muud, kui kirjeldatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ikka jätkuvalt imestan selle üle, miks osad teemaalgatajad jätavad oma jutust välja olulise teemaga haakuva info. Oleks teemaalgataja kohe kirjutanud, et tüdruk elab teises riigis ja peaks isa juurde kolides riiki vahetama, oleks siin hoopis teised soovitused ja vastused tulnud ju. Või selline oluline info, et mehel on kõrged nõudmised lapse kasvatamise suhtes, mis ei jäta naisele antud juhul ju eriti palju laveerimisruumi, kuigi, kui tüdruk peab veetma enamuse ajast isa \”naisega\”, siis oleks loogiline, et nõudmisi esitab justnimelt naine, kes reaalselt selle lapse eest vastutab suurema osa ajast.

See ülioluline taustainfo oleks pidanud olema algses postituses kirjas, sest siis oleksid enamik kommenteerijaid saanud oma aega kokku hoida mõttetule vastamisele – anda hüva nõu, teadmata, et situatsioon hoopis midagi muud, kui kirjeldatud. [/tsitaat]

no aga sellega on kõikide asjade puhul nii, et siin esitatakse ainult ühe poole versioon ja ikka sellises valguses nagu esitaja soovib.
ning vajadusel saab rõhuasetusi muuta, kui arvamused soovitud suunas ei arene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 08:46; 11.02 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ikka jätkuvalt imestan selle üle, miks osad teemaalgatajad jätavad oma jutust välja olulise teemaga haakuva info. Oleks teemaalgataja kohe kirjutanud, et tüdruk elab teises riigis ja peaks isa juurde kolides riiki vahetama, oleks siin hoopis teised soovitused ja vastused tulnud ju. Või selline oluline info, et mehel on kõrged nõudmised lapse kasvatamise suhtes, mis ei jäta naisele antud juhul ju eriti palju laveerimisruumi, kuigi, kui tüdruk peab veetma enamuse ajast isa \”naisega\”, siis oleks loogiline, et nõudmisi esitab justnimelt naine, kes reaalselt selle lapse eest vastutab suurema osa ajast.

See ülioluline taustainfo oleks pidanud olema algses postituses kirjas, sest siis oleksid enamik kommenteerijaid saanud oma aega kokku hoida mõttetule vastamisele – anda hüva nõu, teadmata, et situatsioon hoopis midagi muud, kui kirjeldatud. [/tsitaat]
Teine riik on Soome. Vahemaa mõttes on ju sama, nagu mõnes Eesti teises linnas. Seega siin-seal ema-isa juures vaheldumisi elamine oleks võimatu. Kooli vahetus iseenesest väga lihtne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 16:56; 11.02 09:18; 11.02 09:24; 11.02 10:04; 11.02 10:57; 11.02 14:57; 05.03 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tüdruku ema ja vend elavad teises riigis. Tüdruk käib praegu seal koolis. Kui tüdruk siia tuleks, siis tuleb vahetada ka kooli. Selline asi pole kuidagi võimalik, et ta elaks pool kuud siin ja pool kuud seal. Mehe töögraafik on selline, et igas kuus reisib ta keskmiselt kolmandiku, vahel on ka terve kuu ära. Nii, et tema seda last niikuinii ei kasvataks, vaid kogu vastutus jääks minu peale. Teades oma meest, siis oleks tal ka äärmiselt kõrged nõudmised mulle lapse eest hoolitsemisel. Ühesõnaga jama lugu.[/tsitaat]

Ikka eriti türann mees. Kolisin just oma 12-aastase tütrega Eestisse tagasi ja ma ütlen, et see lapse kohandamine siinsesse keskkonda ja kooli on üks paras tegelemine. Sa, teemaalgataja ei oska vast ettegi kujutada, mis sealt kõike tulema hakkab. Oma lapse jaoks võtaks ette, aga kui keegi hakkab sulle oma last pähe määrima ning kõrgeid nõudmisi esitama… Mina pakiks asjad ja elaks lihtsalt oma elu edasi. Teiste elu ma elama ei hakkaks. Saad ehk isegi aru, et pole mingi väärt mees, kes oma lapse teisele sedasi pähe määrib ja kõrgeid nõudmisi veel esitama hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 09:12; 11.02 10:16; 11.02 10:40; 11.02 11:10; 11.02 12:16; 11.02 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütled, et saad tüdrukuga üsna hästi läbi. Eks palju olenebki, millised on teievahelised suhted ja milline on tema iseloom. Teismelistel on palju tujusid, mida mingi hetk enam sinu eest ei varjata.
Minu lähisugulaste seas on teismeline tüdruk, kellega ma väga hästi läbi saan, kes on rõõmus ja toimekas, aitab nii koristada kui süüa teha, kellega on huvitav rääkida. Julgeksin teda küll enda juurde elama võtta. Temaga saaksin võimalikud tekkivad probleemid selgeks rääkida, oleksin talle toeks tema muredel, oleme juba praegu nn head sõbrannad.
Aga… mehe teismelist tütart ma küll kuidagi enda juurde elama võtta ei taha. Eriti veel siis, kui mees oleks pidevalt kodust eemal ja mina üksi peaks temaga elama. Ei taha ma teda just iseloomu pärast, kõik need tujutsemised ja anna-anna-anna mentaliteedi pärast. Ei ole meil kuidagi häid suhteid tekkinud, kuigi alguses ma tõesti seda soovisin. Muidugi, kui tekib vältimatu olukord, siis ilmselt võtaks (nt ema surm), aga ka teemaalgatajal on ju sellel tüdrukul ema ja kodu olemas. Tuleks tõepoolest uurida, ega seal mingeid suuremaid probleeme pole, peale selle, et õde ja vend pisut halvasti läbi saavad. Jah, mina oleks küll vastu, kui mulle mehe teismeline laps kaela peale sokutada tahetaks. Samamoodi ma ei tahaks enda juurde elama mehe ema või ükskõik millist sugulast. Ei ole nii, et olles koos mehega, pean tema kaasavarana lisaks saama endale kogu tema ülejäänud sugulased. See, et ma meest armastan, ei tähenda automaatselt, et ma kõiki tema sugulasi armastan. Aeg-ajalt suhtlemisest piisab.
Ja ausalt öelda, emana ma ei saa aru sellest teisest emast, sinu mehe eksnaisest siis. Mismõttes lihtsalt annab lapse mujale elama? Ma küll ei saadaks oma ühte last mujale elama, kui lapsed omavahel läbi ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 10:27; 11.02 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis saaks juhul kui laps tulebki teie juurde elama, aga selgub, et sa ei saa hakkama? Jalutad minema? Aga mis siis lapsest saab, kas tema tuleks Soome tagasi saata või saaks ta üksi elatud sel ajal kui isa ära on? Nagu ma aru saan, siis lapse isa ei ole nõus paikseks jääma.
Laps on vastutus, kui kord lapse saad, siis jäädki vastutavaks kuni laps on täiskasvanu. Ja kui sa niimoodi mehe lapse praegu enda kaela võtaksid, siis hiljem lihtsalt käed puhtaks pühkida ja lahkuda oleks väga raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 09:12; 11.02 10:16; 11.02 10:40; 11.02 11:10; 11.02 12:16; 11.02 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks mehena täielik shokk
Maj. ollakse ju korras, nagu aru saan on kõigil majad ja raha. 14-aastane on peaaegu täiskasvanud inimene, kes elab ise oma elu ja saab endaga hakkama. See on väga väike vastutulek.

Samas kui mehele tuleb naine, kes on vaene kui kirikurott 3 erineva lapsega siis määgitakse üheskoos, et mees võtab koos lastega ja peab kõiki üleval midama ja exmeeste lapsi kanseldama!

Milline silmakirjalikkus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tundub kuidagi õõvastav. 14. aastane on 7. või 8.klassi laps. Mis mõttes teeb ise süüa, peseb ise riideid??? Sinu mees on selle lapse ISA, kui te olete PERE, siis sa hoolitsed ka selle lapse eest. Kui sa seda teha ei taha, siis otsi tõesti endale pere loomiseks kohustustest vaba mees. [/tsitaat]
Selle lapse ISA peab hoolitsema OMA lapse eest.
Kui mehel uut naist ei oleks, kuidas ta asja siis lahendaks?
Seda peabki teemaalgataja mehe käest küsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja seda veel tahtsin öelda, et kui sa ikkagi otsustad vastu sõdima hakata, siis tee seda piisavalt delikaatselt, et tüdruku praegust õrna hinge mitte solvata. See tähendab, et tüdruk ei peaks tundma, et sa ei taha teda tema enda pärast oma juurde elama, vaid põhjuseks on just tema heaolu säilitamine. Ema läheduse kaotus, kooli vahetamine, isa ei ole tihti kodus, ka sina oled palju kodust ära (töö, vanemad, reisid mis iganes). Ütled, et oled alati valmis teda külla kutsuma ja temaga tahad suhelda, aga teie juurde elama tulemine ei ole tüdrukule endale kasulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 10:27; 11.02 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kummaline…
kui perekoolis võtab uus naine sõna teemal elatis vms, lüüakse ta halastamatult risti sõnadega: see pole absoluutselt sinu asi! sa oled eikeegi! last puudutav on ainult tema vanemate rida!
nüüd korraga tuleb välja, et pole ühti nii. mehe lapsega kaasnevad probleemid on täiega uue naise omad ka ja nende lahendamises kaasalöömisest hoiduda soovija lausa ei armastavatki oma mees.

[/tsitaat]
Katsu aru saada, et perekooli kasutajad ei moodusta üht homogeenset aju, vaid siin on väga palju väga erineva ellusuhtumisega inimesi.

Igasugustele tänapäeval ka internetti antakse…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 10:48; 11.02 11:08; 13.02 21:00; 07.03 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu jaoks mehena täielik shokk
Maj. ollakse ju korras, nagu aru saan on kõigil majad ja raha. 14-aastane on peaaegu täiskasvanud inimene, kes elab ise oma elu ja saab endaga hakkama. See on väga väike vastutulek.

Samas kui mehele tuleb naine, kes on vaene kui kirikurott 3 erineva lapsega siis määgitakse üheskoos, et mees võtab koos lastega ja peab kõiki üleval midama ja exmeeste lapsi kanseldama!

Milline silmakirjalikkus![/tsitaat]
Kuidas sellele mehikesele mingi 3-lapsega naine lihtsalt tuleb??? Kui ikka mees ise VÕTAB omal kindlal soovil naise, kellega elab 3 last, siis kohe algusest peale tuleb mehel arvestada et ta saab 1+3. Käesolevas teemas oli algne olukord selline, et mehega EI ELANUD mitte ühtegi last ja nüüd otsustab mees algset olukorda ühepoolselt muuta, jättes kogu kupatuse uue naise kaela. Kui mehe juures oleks elanud tütar algusest peale, oleks uus naine kohe pidanud otsustama, kas see talle sobib või mitte ja kui mitte, oleks võinud uue mehe otsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 16:56; 11.02 09:18; 11.02 09:24; 11.02 10:04; 11.02 10:57; 11.02 14:57; 05.03 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas sellele mehikesele mingi 3-lapsega naine lihtsalt tuleb??? Kui ikka mees ise VÕTAB omal kindlal soovil naise, kellega elab 3 last, siis kohe algusest peale tuleb mehel arvestada et ta saab 1+3. Käesolevas teemas oli algne olukord selline, et mehega EI ELANUD mitte ühtegi last ja nüüd otsustab mees algset olukorda ühepoolselt muuta, jättes kogu kupatuse uue naise kaela. Kui mehe juures oleks elanud tütar algusest peale, oleks uus naine kohe pidanud otsustama, kas see talle sobib või mitte ja kui mitte, oleks võinud uue mehe otsida.[/tsitaat]
Teiseks, mees, kelle juures tema laps elab, ilmselt ei käi pidevalt komandeeringutes ja ilmselt hoolitseb oma lapse eest ise, mis annab ka alust loota, et edaspidigi ei jäeta suuremat lapsekasvatustööd uue naise kaela.
Vastupidi, kui mees võtab lastega naise, siis on ju ka selge, et põhitöö laste kasvatamisel teeb naine niikuinii ja kui mingi komandeeringute teema kunagi tulebki, siis see arutatakse ikka enne mehega läbi.

Ise oleksin sellise elukorraldusega nõus, kui mees oma elu ka vastavalt muudab – ei käi enam komaneeringutes ja kasvatab last ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 10:48; 11.02 11:08; 13.02 21:00; 07.03 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu jaoks mehena täielik shokk
Maj. ollakse ju korras, nagu aru saan on kõigil majad ja raha. 14-aastane on peaaegu täiskasvanud inimene, kes elab ise oma elu ja saab endaga hakkama. See on väga väike vastutulek.

Samas kui mehele tuleb naine, kes on vaene kui kirikurott 3 erineva lapsega siis määgitakse üheskoos, et mees võtab koos lastega ja peab kõiki üleval midama ja exmeeste lapsi kanseldama!

Milline silmakirjalikkus![/tsitaat]

Kui mees võtab naise koos lastega, siis naine ise hoolitseb oma laste eest mitte ei kao pildilt vähemalt kolmandiku osa kuust või lausa terveks kuuks.
Praegusel juhul oleks teemaalgataja enamuse ajast üksi võõra lapsega. Lapsel on olemas nii ema kui isa, aga millegipärast hoopiski võõras tädi on see, kellel on põhiraskus asjas. Ja kellele kõige tipuks ka kõrgeid nõudmisi esitatakse.

Lapse isa elab rõõmsat elu edasi ja läheb siis kui tahab, samas aga teemalgataja peab enese käimisi ja elu hakkama sättima lapse järgi. No ei ole normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 09:12; 11.02 10:16; 11.02 10:40; 11.02 11:10; 11.02 12:16; 11.02 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei mõista, miks kõik nii kibestunud on ja mingeid halbu asju kalkuleerima hakkavad.

Kahju, et sa seda tüdrukut ei tunne. Võiks ju ometi, kui ta sinu kaaslase tütar on.

Kui see tüdruk on tore, siis ei ole ju raske lasta tal enda juures elada. Ta pole võõras, vaid tahab oma isa juures elada. Mis seal nii rasket on? Sa ei pea võtma endale lolle kohustusi, mida sa ei taha ja siis vinguma, et su elu on raske. 14-aastane ärkab ise, õpib ise ja teeb asju ise. Ainus, mida sa tegema peaksid on temaga perele süüa tehes arvestama ja kui ikka läheb suuremaks riiete pesemiseks, siis miks sa ei võiks tema musta pesu korvi sisu ka pesumasinasse toppida? Laps võib kuivama ise panna oma portsu vms. See ei võta ju tükki küljst teise inimesega läbi saada ja head teha. Vaevalt, et tütar tahab põrgut korraldama tulla, pigem ikka ka lihtsalt toredate inimestega koos elama ja äkki lausa läbi saama.

Sa ei pea hakkama emaks, aga sõber võiksid ju olla, kes lapse käekäigust huvitub ja teda isegi aitab. Nii palju, kui sa ise soovid loomulikult, et mingit vihavaenu ei tekiks.

7.-8. klassi laps on tõesti täielik laps muidu. Mõtlemiselt vähemalt, eks see on teine, kuidas nad ise oma käitumisega välja paista püüavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 11:56; 11.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ta pole võõras, vaid tahab oma isa juures elada. Mis seal nii rasket on? [/tsitaat]

Esimene suurim raskus on see, et mees hiilib omadest kohustustest kõrvale. Last tahab, et ise rändab ringi, las teised hoolitsevad.

Teine suur raskus on, et teemaalgatajal endal lapsi ega kogemusi pole. Sinul ehk on, siis hea rääkida siin.

Kolmandaks, see pole nii lihtne, et 14 aastane on suur tegelane ja saab ise kõigega hakkama. Hea kooselu lapsega tahab ikka kõva pingutust. Halba kooselu aga ei taha keegi elada.

Oleks veel, et laps elaks samas linnas, kool ja sõbrad jääksid samaks ja kui ei sobi, siis laps ema juurde tagasi. Ei saa niisama katsetada kui nii palju on mängus. Ainus kaotaja siin oleks laps. Teised ainult katsetaksid.

Ma ei tea, kaua see laps Soomes elanud ja milline tal on eesti keele oskus. Minu 12-aastane polnud päevagi Eestis koolis käinud kui tagasi tulime. Ja laps vajab ikka väga palju tuge, et siin kooliasjades järje peale saada.

Keiss ei ole üldse, et laps tahab issi juurde ja kuri võõrasema ei taha.
Sisuliselt on ikkagi nii, et laps tuleb teise riiki, uude kooli, sõpru ees ootamas ei ole. Isegi isa mitte, isa oleks enamuse ajast ikkagi kuskil mujal. Isa ei ole see inimene, kelle peale siin loota saaks. Põhiraskus oleks teemaalgatajal, kellel puuduvad kogemused lastega. Kes ei tunnegi seda last nii hästi. Ja kes on siin loos mittekeegi. Peab täitma talle esitatud kõrgendatud nõudmisi ja lapsega üritama hästi läbi saama ja oskama last juhendada kogu selles uues elus. Natuke nagu liiga palju tahetud. Need lapsevanemad vist üldse ei mõtle või üldse ei hooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.02 09:12; 11.02 10:16; 11.02 10:40; 11.02 11:10; 11.02 12:16; 11.02 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, mul ei ole veel ühtegi last. Aga 14-aastane pole tõesti 5-aastane. Temaga saab suhelda ja sõbralikke suhteid hoida, ilma, et peaks käima teda tuba koristama sundima või talle emaks hakkama. Eks hirm oleks mul endal ka teemaalgataja asemel muidugi suur, aga proovida võib. See, et laps ei saa enam kunagi tagasi minna pole päris tõsi. Kui lapsele ikka ei sobi, siis saab alati tagasi minna. Isegi kui see natukene asjaajamist vajab.

Kõige suurem jama on aga tõesti mehe ehk isa suhtumine. Keegi ju ometi peab seda last kasvatama ja seda ei peaks tegema n-ö kasuema, kes võiks pigem lapsega sõbrasuhted luua. Teistmoodi mõistmise.

Mehega tuleb asja arutada. Mees peab vastutama hakkama siin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 11:56; 11.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees tahab 14-aastase tütre meie juurde elama võtta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.