Esileht Hobinurk Messid, näiteks turismimess

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Messid, näiteks turismimess

Postitas:
Kägu

Kes käivad tänapäeval messidel? Milleks see hea on? Kes läheb kuhugi messile, äkki isegi veel pileti eest, ma ei tea, selleks, et tutvuda firmade pakkumistega? Küllap neidsamu soodustusi saab tegelikult ka lihtsalt otse meeldiva firmaga suheldes? Ei? Oskab keegi seletada seda messifenomeni praegusel internetiajastul?

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ikka ennast näitama ja teisi vaatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskab keegi seletada seda messifenomeni praegusel internetiajastul?

Oehh väkk! Miks peaks kogu maailma kodudesse ekraani taha peituma? Nii hea vahel inimestega rääkida ju.
A messil käiakse paljuski ajaviiteks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oehh väkk! Miks peaks kogu maailma kodudesse ekraani taha peituma? Nii hea vahel inimestega rääkida ju.

Siis saab ju kohvikusse, vestlusklubisse, külla, hobiringi minna – suhtlemine on tore, saan aru. Aga reisi otsimiseks mingil messil jalutada? Tobe ju. Ja kas need turismifirmade töötajad peavad seal tõesti selleks päevad läbi naeratama, et keegi oma suhtlusvajadust saaks rahuldada?

A messil käiakse paljuski ajaviiteks.

Kellel on tööpäeval aega vaja viita? Üldjuhul neil, kellel pole raha, et reisida. Seega …

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin kirjutada, et nt hobivaldkondade või haridusmessidest saan hästi aru (võib-olla annavad mõne uue idee), aga siis taipasin, et võib-olla kui reisimist sellise seltskondliku hobina võttagi, siis annabki sama välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes käivad tänapäeval messidel? Milleks see hea on? Kes läheb kuhugi messile, äkki isegi veel pileti eest, ma ei tea, selleks, et tutvuda firmade pakkumistega? Küllap neidsamu soodustusi saab tegelikult ka lihtsalt otse meeldiva firmaga suheldes? Ei? Oskab keegi seletada seda messifenomeni praegusel internetiajastul?

Igasugu nänni kogujad käivad seal omale asju korjamas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kunagi ühelgi käinud. No ei saa aru miks peaksin minema kui internetist saab kogu vajaliku info ja kui ei saa, siis saadan meili v helistan.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen käinud vist kahel korral. Minu jaoks megamõttetu, sest konkreetselt osta sa sealt midagi ei saa. Mis ma nendest näidistest ikka vahin ja seda kiitvat müügimehe juttu ikka kuulan, mingit suurt soodustust ei saa samuti seal käies. Lihtsalt liigud rahvamassiga kitsas koridoris boksist boksi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just käisin turismimessil, täitsa tore. Eriti meeldib Eesti paviljon, seal kõik maakonnad-vallad-linnad koos, palju sagimist, palju infot. Toidu hall on vahva, nii palju põnevaid väiketootjate maitseid. Rahvast oli piisavalt, aga keegi seljas ei elanud.

Nägin ka täiesti reaalselt, kuidas inimesed ostsid hea pakkumisega pakettreise ja lennupileteid.

Büroodel on messipakkumised täiesti kenasti paberile trükitud, mis on meeldiv vaheldus netis surfamisele. Mina haaran alati mõne maa- või linnakaardi kaasa, neid läheb alati vaja – kasvõi raamatut lugedes.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeletu paberi raiskamine ju????

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeletu paberi raiskamine ju????

Sina ei saa ilmselt võõras kohas hakkamagi kui telefon tühjaks peaks saama

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas need turismifirmade töötajad peavad seal tõesti selleks päevad läbi naeratama, et keegi oma suhtlusvajadust saaks rahuldada?

Vastupidi, see on “turismifirmade töötajatele” päris hea vaheldus kontoris istumisele.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel on tööpäeval aega vaja viita? Üldjuhul neil, kellel pole raha, et reisida. Seega …

Või need, keda kellast kellani madalapalgaline graafikutöö kinni ei hoia?…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel on tööpäeval aega vaja viita? Üldjuhul neil, kellel pole raha, et reisida. Seega …

Või need, keda kellast kellani madalapalgaline graafikutöö kinni ei hoia?…

Sinu ettekujutus ettevõtjate elust – jalutavad keset päeva mõttetus kohas ja ajavad juttu?? ????

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just käisin turismimessil, täitsa tore. Eriti meeldib Eesti paviljon, seal kõik maakonnad-vallad-linnad koos, palju sagimist, palju infot. Toidu hall on vahva, nii palju põnevaid väiketootjate maitseid. Rahvast oli piisavalt, aga keegi seljas ei elanud.

Nägin ka täiesti reaalselt, kuidas inimesed ostsid hea pakkumisega pakettreise ja lennupileteid.

Büroodel on messipakkumised täiesti kenasti paberile trükitud, mis on meeldiv vaheldus netis surfamisele. Mina haaran alati mõne maa- või linnakaardi kaasa, neid läheb alati vaja – kasvõi raamatut lugedes.

Usu mind, ise netist globaalsest keskkonnast ostes saaksid kordi parema hinna, aga kui ei oska, siis olgu rõõmsad, et said messilt soodsalt:)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käin toidumessidel ja need väga meeldivad. Saab degusteerida/osta asju, mida varem proovinud pole ja kui maitseb, siis soodushinnaga koju osta. Lisaks on esinejad, paneeelid jne. Pole kunagi pettunud. Ka ehitusmessil olen käinud, et uute tehnoloogiatega tutvuda. Ise neid kõiki internetist küll otsida ei oskaks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Messil olen käinud ühe korra elus, sõitsime töökaaslastega tööasjus Tallinna ja imestan, et kõik nii kiiresti oma asjad korda ajasid – siis selgus, et mingi automess oli ja veetsin pool päeva oma meeskolleegide sabas seal. Aitas sellest terveks eluks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu ettekujutus ettevõtjate elust – jalutavad keset päeva mõttetus kohas ja ajavad juttu?? ????

Tõesti ei saa aru, mis probleem sul messidega on.
Mul näiteks paindlik tööaeg ja võiksin vabalt astuda läbi selliselt ürituselt. Netis peab otsima iga asja eraldi, erialamessil on kõik koos. Äkki jääb midagi huvitavat silma, mõni uus idee või firma, kelle peale netis ise ei satukski.
Netis ja kohapeal suurim vahe on ilmselge – inimesed. Kui netti kapseldunud elu peab olema, et nii pika seletamise järel ikka mitte seda ära tabada?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu mind, ise netist globaalsest keskkonnast ostes saaksid kordi parema hinna, aga kui ei oska, siis olgu rõõmsad, et said messilt soodsalt:)

usun küll, ja ostan oma reisid siit ja sealt, enamasti mitte messidelt (käin ka mujal riikides sellistel messidel). Mul pole hind tegelikult üldse väga oluline, enamasti teen otsused mugavusest lähtuvalt ja emotsiooni pealt. Nii et kui messil on hea pakkumine, toredasti esitletud ja hind sobib, siis ostan messilt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole messide vastu midagi, toredad on. Oma firma tegevusega seotud messidelt oleme mitmeid kasulikke kontakte saanud ja nii mõnegi pikaaegse äripartneri leidnud.

Sinu ettekujutus ettevõtjate elust – jalutavad keset päeva mõttetus kohas ja ajavad juttu?? ????

Kelle jaoks mõttetu, kelle jaoks mitte. Jutuajamine võib täitsa kasulikuks osutuda. 2 korda olen firma huvides Saksamaal ja korra Tšehhis messil käinud, meil siin selliseid messe ei korraldata.
Turismimessile sel aastal ei jõudnud, kuigi kutse oli, aga olen korduvalt käinud. Ei saa ainult tööd rabada, tuleb ka puhata. Ideid, kuidas ja kus puhkust veeta, olen küllaga saanud. Maamessil käin ka igal aastal, on kasulik olnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just käisin turismimessil, täitsa tore. Eriti meeldib Eesti paviljon, seal kõik maakonnad-vallad-linnad koos, palju sagimist, palju infot. Toidu hall on vahva, nii palju põnevaid väiketootjate maitseid. Rahvast oli piisavalt, aga keegi seljas ei elanud.

Nägin ka täiesti reaalselt, kuidas inimesed ostsid hea pakkumisega pakettreise ja lennupileteid.

Büroodel on messipakkumised täiesti kenasti paberile trükitud, mis on meeldiv vaheldus netis surfamisele. Mina haaran alati mõne maa- või linnakaardi kaasa, neid läheb alati vaja – kasvõi raamatut lugedes.

Usu mind, ise netist globaalsest keskkonnast ostes saaksid kordi parema hinna, aga kui ei oska, siis olgu rõõmsad, et said messilt soodsalt:)

Mina nii hinnatundlik pole, kui sina, kuigi pole kaugelki mingi rikas. Turismimessil olen varem ikka käinud. Siis vahepeal surfasin-helistasin-kirjutasin büroodesse. Tüütu, ülitüütu. Nüüd on meil lihtsalt oma reisikorraldaja, kes juba teab peast, mis kuudel kuhu riiki sel aastal sooviksime umbes sõita ja siis ta saadab nii kord kolmes nädalas kirja, et vaadake, kas see uus hotell või see uus otselend oleks siis ja siis teile huvitav. Või et põnev väljapanek seal ja seal linnas muuseumis või et mõni eriti vägev gastronoomielamus kuskil kiire reageerimise korral saada.

Kui meil ei oleks seda oma inimest, siis läheksin muidugi messile. Naelutaksin mingi huvipakkuvama turismitöötaja paigale, tutvustaksin lühidalt oma üldisi ideid ja laseksin tal meile müüa, mis tal on ning kuidas ta oskab. Tema saab raha, mina saan teenust. Ka varasematel aegadel mingi juhmi peale pole kunagi sattunud, kõik asjalikud targad tegijad.

A ma ei lõika ise endal juukseid ka ega ravi traumasid – iga asja jaoks on spetsialist, kes vahetav oma teadmisi minu raha vastu. Nagu mina vahetan tööl oma teadmisi mulle makstava raha vastu.

Nagu see oleks mingi uhkuseasi, et kvalifitseeritud spetsi ei kaasata.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes käivad tänapäeval messidel? Milleks see hea on? Kes läheb kuhugi messile, äkki isegi veel pileti eest, ma ei tea, selleks, et tutvuda firmade pakkumistega? Küllap neidsamu soodustusi saab tegelikult ka lihtsalt otse meeldiva firmaga suheldes? Ei? Oskab keegi seletada seda messifenomeni praegusel internetiajastul?

aga sa mine vaata üle need inimesed, saad täpse vastuse

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes käivad tänapäeval messidel? Milleks see hea on? Kes läheb kuhugi messile, äkki isegi veel pileti eest, ma ei tea, selleks, et tutvuda firmade pakkumistega? Küllap neidsamu soodustusi saab tegelikult ka lihtsalt otse meeldiva firmaga suheldes? Ei? Oskab keegi seletada seda messifenomeni praegusel internetiajastul?

Eeehm…. inimesed igalt poolt üle ilma? Või miks sinu arvates on nt Saksamaa suurlinnades messikeskused, kuhu lennujaamadest otse rongiliinid käivad?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes käivad tänapäeval messidel? Milleks see hea on? Kes läheb kuhugi messile, äkki isegi veel pileti eest, ma ei tea, selleks, et tutvuda firmade pakkumistega? Küllap neidsamu soodustusi saab tegelikult ka lihtsalt otse meeldiva firmaga suheldes? Ei? Oskab keegi seletada seda messifenomeni praegusel internetiajastul?

Eeehm…. inimesed igalt poolt üle ilma? Või miks sinu arvates on nt Saksamaa suurlinnades messikeskused, kuhu lennujaamadest otse rongiliinid käivad?

Ärge rääkige mulle rahvusvahelistest messidest, mis on suunatud äridele. Tõin konkreetse näite Eestist, turismimess, maaelumess, toidumess. Käivad siia inimesed üle ilma või? Ei käi, onju.

Kui meil ei oleks seda oma inimest, siis läheksin muidugi messile. Naelutaksin mingi huvipakkuvama turismitöötaja paigale, tutvustaksin lühidalt oma üldisi ideid ja laseksin tal meile müüa, mis tal on ning kuidas ta oskab. Tema saab raha, mina saan teenust. Ka varasematel aegadel mingi juhmi peale pole kunagi sattunud, kõik asjalikud targad tegijad.

Ja miks seda peab messil tegema, miks ei või minna suvalisse turismifirmasse, leppida aeg kokku, teha eeltööd, mis reise mingi firma pakub? Veider suhtumine – nagu saaks teenust osta ainult messidelt.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes käivad tänapäeval messidel? Milleks see hea on? Kes läheb kuhugi messile, äkki isegi veel pileti eest, ma ei tea, selleks, et tutvuda firmade pakkumistega? Küllap neidsamu soodustusi saab tegelikult ka lihtsalt otse meeldiva firmaga suheldes? Ei? Oskab keegi seletada seda messifenomeni praegusel internetiajastul?

Eeehm…. inimesed igalt poolt üle ilma? Või miks sinu arvates on nt Saksamaa suurlinnades messikeskused, kuhu lennujaamadest otse rongiliinid käivad?

Ärge rääkige mulle rahvusvahelistest messidest, mis on suunatud äridele. Tõin konkreetse näite Eestist, turismimess, maaelumess, toidumess. Käivad siia inimesed üle ilma või? Ei käi, onju.

Kui meil ei oleks seda oma inimest, siis läheksin muidugi messile. Naelutaksin mingi huvipakkuvama turismitöötaja paigale, tutvustaksin lühidalt oma üldisi ideid ja laseksin tal meile müüa, mis tal on ning kuidas ta oskab. Tema saab raha, mina saan teenust. Ka varasematel aegadel mingi juhmi peale pole kunagi sattunud, kõik asjalikud targad tegijad.

Ja miks seda peab messil tegema, miks ei või minna suvalisse turismifirmasse, leppida aeg kokku, teha eeltööd, mis reise mingi firma pakub? Veider suhtumine – nagu saaks teenust osta ainult messidelt.

…….suvalistesse erinevatesse firmadesse, sest messil käid ju kõik järjest läbi ja seal messihinnad

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge rääkige mulle rahvusvahelistest messidest, mis on suunatud äridele. Tõin konkreetse näite Eestist, turismimess, maaelumess, toidumess.

Kus sa omast arust selle näite tõid? Sa ei väljenda end väga hästi, äkki veebi asemel rohkem inimestega suhelda?
Teemaalgatuses ega hiljem pole kuskil öeldud, et ainult Eesti messide üle mõtisklus, just jäi mulje, et teema üldisest messikultuurist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks ei või minna suvalisse turismifirmasse, leppida aeg kokku, teha eeltööd, mis reise mingi firma pakub? Veider suhtumine – nagu saaks teenust osta ainult messidelt.

Kohutavalt ebapraktiline ajaraiskamine! Milleks seda EELTÖÖD rabada ja siis ühekaupa firmasid läbi käia kui messil saab kogu info korraga ühe koha pealt?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge rääkige mulle rahvusvahelistest messidest, mis on suunatud äridele. Tõin konkreetse näite Eestist, turismimess, maaelumess, toidumess.

Kus sa omast arust selle näite tõid? Sa ei väljenda end väga hästi, äkki veebi asemel rohkem inimestega suhelda?

Teemaalgatuses ega hiljem pole kuskil öeldud, et ainult Eesti messide üle mõtisklus, just jäi mulje, et teema üldisest messikultuurist.

Keegi aevab, et meie messidel ei tehtagi äri. Loomulikult tehakse, kui kõik suuremad tegijad on koos. Selleks nad ju ongi. See, et inimesed käivad ka niisama juustu maitsmas või küülikut paitamas, ei tähenda, et seal  ei leitaks uusi  ärilisi kontakte või ei sõlmitaks ka suuremaid kokkuleppeid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eeehm…. inimesed igalt poolt üle ilma? Või miks sinu arvates on nt Saksamaa suurlinnades messikeskused, kuhu lennujaamadest otse rongiliinid käivad?

Eks see messiasi muutus Euroopas ka koroonaajaga. Näiteks ei ole enam olemas iga kevadel toimunud Genfi automessi. Õigemini kolis see vist kuhugi Araabia poolsaarele mingisse riiki. Septembris toimunud Frankfurti automess ei toimu samuti enam seal. Kolis vist Münchenisse, aga seal ka vist tuult tiibadesse ei saanud. Messidel ei ole kindlasti internetiajastul enam nii suurt rolli kui üheksakümnendatel Eks Eesti messindus on samuti allamäge liikunud. Kes mäletab kunagist suurt automessi Motorex?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi aevab, et meie messidel ei tehtagi äri. Loomulikult tehakse, kui kõik suuremad tegijad on koos. Selleks nad ju ongi. See, et inimesed käivad ka niisama juustu maitsmas või küülikut paitamas, ei tähenda, et seal ei leitaks uusi ärilisi kontakte või ei sõlmitaks ka suuremaid kokkuleppeid.

Messil on mõte rahvusvahelises kontekstis, et kokku viia ettevõtteid, mis muidu üksteisest kunagi ei kuuleks. Eestisuguses lombis pole mingit vajadust ühel nädalavahetusel ühte ruumi koguneda, et omavahel “äri” teha. Googeldad, helistad-kirjutad firmasse, kuhu vaja, lepid kokku, teed äri.

Kohutavalt ebapraktiline ajaraiskamine! Milleks seda EELTÖÖD rabada ja siis ühekaupa firmasid läbi käia kui messil saab kogu info korraga ühe koha pealt?

No kui sa oled inimtüüp, kes laseb endale mida iganes müüa, siis muidugi pole eeltööd vaja ja oled tõeline ärimehe rõõm – paku, mida tahad ja mis hinnaga tahad, kõik ostab ära. Muul juhul aga on sul vaja ka enne messi teha eeltööd, et teada, mida ja mis hinnaga sa soovid.

Kus sa omast arust selle näite tõid? Sa ei väljenda end väga hästi, äkki veebi asemel rohkem inimestega suhelda? Teemaalgatuses ega hiljem pole kuskil öeldud, et ainult Eesti messide üle mõtisklus, just jäi mulje, et teema üldisest messikultuurist.

Eesti kontekstis messikultuurist, ongi. Ma ei ole nii globaliseerunud, et kui palun teatrietendusi arvustada, siis mõtlen Metropolitan Operat või Bolshoi Teatrit. Ja turismimessi nimetasin ma juba pealkirjaski, rääkimata tekstist, kus sellele korduvalt viitasin. Sa vist ei loe eriti hästi, äkki harjutad inimestega suhtlemise asemel natuke netist lugemist?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Hobinurk Messid, näiteks turismimess