Esileht Kodunurk Mida kunagi poest ei osta, vaid teete ise?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Mida kunagi poest ei osta, vaid teete ise?

Postitas:

Minul on selleks shaslõkk/grill-lihad ja tordid. Ei ole aastakümneid ise poest valmis grilltooteid ostnud, sest pole lihtsalt suutnud neid marinaade endale meeldivaks mõelda. Sama asi on tortidega (nõukaaja inimesena mäletan veel häid naturaalseid torte, praegu neid poelettidelt enam ei leia ja käsitöö läheb veidi kalliks).

Milliseid toite teie kunagi ei osta, vaid eelistate ise teha?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 14:49; 06.08 16:46; 06.08 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aa, ainult toitude kohta küsimus? Muidu oleks vastanud, et kinke pakin alati ise, ei lase kuskil poes pakkida (v.a juhul, kui just otse peale kingi ostmist külla ei suundu).

Toitudest võikusid ja putru ei osta.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 15:05; 06.08 17:40;
To report this post you need to login first.

kulinaarialetist keedetud tatart ja keedetud riisi. nende keetmine on nii lihtne ju.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 15:12; 07.08 17:23; 08.08 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mittekunagi pole poest ostnud:
keedukartulid,
hakklihakaste,
moosid.

aga putru olen küll kulinaarialetist ostnud, nt tatrapurtru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 15:13; 06.08 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kulinaarialetist keedetud tatart ja keedetud riisi. nende keetmine on nii lihtne ju.

Sama! Alati mõtlen, et kes sellise asja tarbija on? Kodus see tatra- või riisiports ise keeta on sama mugav, kui ajada see poest ostetu pannil soojaks. Ajaliselt ka väga vahet ei ole.

Samuti ma ei osta kunagi poest seljanka vmt toitude põhjasid. Eelistan ise teha.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 16:28; 06.08 21:36; 09.08 18:39; 09.08 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aa, ainult toitude kohta küsimus? Muidu oleks vastanud, et kinke pakin alati ise, ei lase kuskil poes pakkida (v.a juhul, kui just otse peale kingi ostmist külla ei suundu).

Toitudest võikusid ja putru ei osta.

No vasta siis ka muus osas 🙂
Mul on kinkidega sama ja veel teinegi kiiks – MITTE IIAL ei paki ma neid nendesse koledatesse kinkekottidesse! Olgu mis tahes kujuga ese, kõik käib “vanakooli” moodi paberisse ja paelaga (rosette ja kleepse nurkade kinnitamiseks ikka kasutan).

Putrusid polegi poes näinud? Aga ma ei söö ka neid, siis ei saagi näha 😀

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 14:49; 06.08 16:46; 06.08 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kulinaarialetist keedetud tatart ja keedetud riisi. nende keetmine on nii lihtne ju.

Sama! Alati mõtlen, et kes sellise asja tarbija on? Kodus see tatra- või riisiports ise keeta on sama mugav, kui ajada see poest ostetu pannil soojaks. Ajaliselt ka väga vahet ei ole.

Samuti ma ei osta kunagi poest seljanka vmt toitude põhjasid. Eelistan ise teha.

Need on vist mõeldud pigem neile “jalapeal sööjatele”? Olen isegi reisil olles kartulisalatit või grillkana ostnud, sest see on ajaline kokkuhoid kui minna kuskile spets kohta sööma. Samuti ostab mu abikaasa lõuna ajal soojatoidu letist midagi kaasa ja sööb autos. Iga kord pole söögikohta läheduses ja võõras linnas ei hakka väga otsima ka.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 14:49; 06.08 16:46; 06.08 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ostab mu abikaasa lõuna ajal soojatoidu letist midagi kaasa ja sööb autos. Iga kord pole söögikohta läheduses ja võõras linnas ei hakka väga otsima ka.

ma teen samamoodi, kui käin eesti-sisestel pikkadel töösõitudel.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 15:13; 06.08 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aa, ainult toitude kohta küsimus? Muidu oleks vastanud, et kinke pakin alati ise, ei lase kuskil poes pakkida (v.a juhul, kui just otse peale kingi ostmist külla ei suundu).

Toitudest võikusid ja putru ei osta.

No vasta siis ka muus osas ????

Mul on kinkidega sama ja veel teinegi kiiks – MITTE IIAL ei paki ma neid nendesse koledatesse kinkekottidesse! Olgu mis tahes kujuga ese, kõik käib “vanakooli” moodi paberisse ja paelaga (rosette ja kleepse nurkade kinnitamiseks ikka kasutan).

Putrusid polegi poes näinud? Aga ma ei söö ka neid, siis ei saagi näha ????

Kuidas ei ole? Tatrapuder, kartulipuder jne.
Moosi ka ei osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 15:05; 06.08 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei osta kunagi mingit topsikohvi, ei tanklast ega söögikohtadest. Vastikud.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 18:03; 09.08 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keedetud kartulit, riisi ega tatart poest ei osta. Moose ja musta leiba üldiselt ka mitte. Ja šnitslid ning seaprae teen alati ise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keedukartulit, tatart, riisi ja kartuliputru ei ole kunagi poest valmiskujul ostnud.
Teisi asju vahel ikka. Aga eelistan ise valmistada algusest peale igasugu suppe. Kui mul oli juuretist, küpsetasin ka ise rukkileiba. Võileivatorte ja singirulle eelistan enda tehtuid. Samuti küüslaugu-peedi, kartuli, makaroni, makra, singi-oa salatit ise tehtuna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 18:25; 06.08 21:15; 10.08 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama asi on tortidega (nõukaaja inimesena mäletan veel häid naturaalseid torte, praegu neid poelettidelt enam ei leia ja käsitöö läheb veidi kalliks).

Nõukaaja tordid olid jubedad mu meelest. Kahe saia vahel võikreem. Nüüd on superhead tordid, loomulikult tuleb 25-30 eur välja käia, aga on seda väärt.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin ikka pikalt, aga kõike vist olen nii poest ostnud kui ka ise teinud. Ainus asi, mida ma päris kindlasti olen küll maitsnud, aga mitte ostnud, on kõrvitsasalat. Vaat selle teen alati ise sisse, kuigi poed on täis. Sellel lihtsalt peab olema mu oma õige maitse.
Torte teen vahel ise, vahel ostan. Võrreldes nõukaaegsete saiast, moosist ja võist tortidega on praegu võimalik ikka ülihäid saada.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 20:34; 09.08 00:25; 09.08 19:07; 09.08 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama! Alati mõtlen, et kes sellise asja tarbija on?

Näiteks vanainimesed? Üksi elades ei ole just mõistlik 40 minutit peotäit riisi keeta. Samuti ostavad paljud lõunaks sooja sööki poest, saab ruttu ja odavalt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama! Alati mõtlen, et kes sellise asja tarbija on?

Näiteks vanainimesed? Üksi elades ei ole just mõistlik 40 minutit peotäit riisi keeta. Samuti ostavad paljud lõunaks sooja sööki poest, saab ruttu ja odavalt.

40 minutit? ???? Riisit pole siis enam ju midagi alles.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 18:25; 06.08 21:15; 10.08 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama! Alati mõtlen, et kes sellise asja tarbija on?

Näiteks vanainimesed? Üksi elades ei ole just mõistlik 40 minutit peotäit riisi keeta. Samuti ostavad paljud lõunaks sooja sööki poest, saab ruttu ja odavalt.

Mul keeb 15-20 minutit. Olenevalt riisi sordist.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 16:28; 06.08 21:36; 09.08 18:39; 09.08 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin ikka pikalt, aga kõike vist olen nii poest ostnud kui ka ise teinud.

Sama siin. Muidugi on ilmselt 100% kõik asjad ise tehtuna paremad kui poest ostes, aga minul ei ole sellist toitu, mida ma kunagi poleks poest ostnud selle mõttega, et teen pigem ise. Üldjuhul ma ikka teen pigem ise, viimasel ajal olen hakanud ka nt majoneesi jms pigem ise tegema kui poest ostma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma hakklihakastet või keedetud kartulit ei söö, siis ilmselt ma neid poest ka ei osta. Rääkimata paljudest muudest asjadest, mida ma ei söö ega järelikult ka ei osta. Makaronisalat või majonees…

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 08:54; 07.08 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Moosid, mahlad, kompotid, seenehoidised, kringel, trühvlitort, õunakook, ekleerid, pärmitaignapirukad, juustukoogid, juustu-küüslaugumääre, värske soolakurk, valmis puhastatud ja fileeritud vürtsikilu, kõrvits, rabarber, maasikad, vaarikad, mustikad, õunad, sõstrad, tikrid, kukeseened, riisikad, puravikud, pakendatud kastmed-kartulid-riis-tatar-lasanje, valmis kooritud kartul, tükeldatud porgand-kaalikas, külmutatud köögivili, puljongikuubikud, sült, pasteet … jne.

Käsi ei tõuse neid poest ostma, sest tean, et nad ei ole seda raha väärt ja ise tehtuna/kasvatatuna/korjatuna on asjal ikka õige maitse juures.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulisalat
Maitsestatud ahjukanad ja ahjulihad (paar negatiivset kogemust on nende ostmise soovi ära võtnud, seega maitsestan kana ja, liha alati ise)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muretaigen

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Moosid, mahlad, kompotid, seenehoidised, kringel, trühvlitort, õunakook, ekleerid, pärmitaignapirukad, juustukoogid, juustu-küüslaugumääre, värske soolakurk, valmis puhastatud ja fileeritud vürtsikilu, kõrvits, rabarber, maasikad, vaarikad, mustikad, õunad, sõstrad, tikrid, kukeseened, riisikad, puravikud, pakendatud kastmed-kartulid-riis-tatar-lasanje, valmis kooritud kartul, tükeldatud porgand-kaalikas, külmutatud köögivili, puljongikuubikud, sült, pasteet … jne.

Käsi ei tõuse neid poest ostma, sest tean, et nad ei ole seda raha väärt ja ise tehtuna/kasvatatuna/korjatuna on asjal ikka õige maitse juures.

Mul ei ole mingit probleemi maksta tädi Maalile selle kukeseenekilo eest. Maitseb ikka hästi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 08:54; 07.08 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tordid-koogid teen alati ise. Samuti kotletid ja muud lihast prae lisandid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Muretaigen

mul ka see. nii lihtne teha, aga siiski mõistan neid, kes ostavad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 15:12; 07.08 17:23; 08.08 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihakraami ostan ainult ja ainult maitsestamata, ma ei kannata neid üldmaitseaineid, millega need üle valatud on ja eelistan liha ise maitsestada. Võimalik, et igal aastal lisanduvatest valmismarineeritud lihadest mõni mulle ka sobiks, aga ei soovi katsetada ja pettuda. Maitseainesegusid ei osta ka – iga ürt eraldi, iga pipar eraldi, vürtsid, paprikapulber, tšillipulber või -helbed jne. Ainult karri on see, mida ostan juba kokku segatuna, seda kasutan harva ja ei viitsi siis nende kümne erineva komponendiga mässata 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 18:51; 07.08 19:11; 08.08 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin just “mida kunagi ise ei tee” teemast, et keegi tõi välja kassitoidu ja põhjenduseks, et elujärg nii palju paranenud, et jõuab poest kvaliteetset osta.

Ma saan lisada kassitoidu sinna nimekirja, et kunagi poest ei osta. Sest elujärg on piisavalt hea, et saan neile ise kvaliteetsemat toitu pakkuda kui see töödeldud poekraam. Umbes iga 20 päeva järel veedan mõned tunnid liha, konte, erinevaid siseorganeid hakkides, et mu kolm kassi saaksid seda toitu, mis on neile liigiomane ja hästi omastatav – toortoitu. Koguseliselt tuleb seda mu kolme suure volaski kohta 15-16 kilo. Hoian toidu tasakaalus ja jälgin, et kõiki toitaineid, mineraalaineid, vitamiine ja rasvhappeid oleks õiges koguses – see on kõige suurem töö selle juures. Edasi tuleb konkreetsete lihatükkide kaalumine, tükeldamine, kontide hakklihamasinast läbi ajamine, kokku segamine jms. Pakendan toidu iga kassi päevaportsu kaupa karpidesse ja panen sügavkülma. Iga päev võtan sealt tavakülma sulama ja sealt siis toidan. Kuna liha on suht suurte tükkidena (umbes 3-4 cm küljepikkusega kuubikud), siis peavad nad selle söömiseks ka vaeva nägema ja neid tükke oma hammastega rebima. See hoiab hambad säravvalged ja terved, ei ole igemeprobleeme ega hambakivi. See, et nad suudavad omastada sellest toidust väga palju rohkem kui poetoidust, hoiab junnid pisikesed ja praktiliselt lõhnavabad. Kuna toores liha on 80% vesi, ei pea ma muretsema selle pärast, et kassid piisavalt vett jooksid.

Vot sellised isetegemise-kiiksud siis minul 🙂

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 18:51; 07.08 19:11; 08.08 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus poes keedetud kartuleid müüakse? ma küll pole näinud. soojalettides on küll ahjukartuleid, aga tavalisi keedetuid pole ma küll kusagil kohanud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 19:49; 11.08 18:30; 11.08 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Frikadellid, kananagitsad teen alati ise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll ei ole ühtegi toiduainete gruppi, mida ma mingil juhul poest ei osta. Näiteks saiakesi teen ise, aga kui kusagil sõidu peal oleme, siis ikka ostan lastele. Sülti ja pasteeti keedan ise, aga vahel ostan ka poest. Tatart ja riisi vist ei ole ostnud, aga pead panti ei pane. Kruubiputru küll olen ostnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Kodunurk Mida kunagi poest ei osta, vaid teete ise?