Esileht Hobinurk mida on kõige kasulikum põllule istutada, et pärast müüa?

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: mida on kõige kasulikum põllule istutada, et pärast müüa?

Postitas:
Kägu

esimese asjana pead uurima, mis seal kasvab. ma võiks ju tahta oma põllul kasvatada porgandeid, aga need lihtsalt ei kasva seal. sibul kasvab samas väga tublisti!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrvits on ka hea valik.

Põltsamaa Felix ostab sügisel kõik hea meelega ära.

A seal on muidugi see oht, et saak enne varajasi öökülmasid koristatud saaks. Kõrvits ei kannata külma kohe mitte üks raas ja kui peaks veel ootamatult suvine rahe tulema (mida on juhtunud), siis on ka asi üsna nutune.

A muidu on kõrvits hea ja mugav asi kasvatada. Kasvab ise nii kuivas kui niiskes ja kahjureid justkui polegi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrvitsat on päris keeruline kasvatada maksab ta isegi poes sügisel ainult sente https://kodu.ohtuleht.ee/733457/korvitsa-kasvatamise-peen-kunst

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

maksab ta isegi poes sügisel ainult sente

Kes sul käsib seda poodi müüma minna?

Öeldi ju, et Põltsamaa Felix ostab hulgi iga viimse kui kõrvitsa ära. Ilmselt teevad hoidiseid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie naaberküla talunik mõni aasta tagasi jättis peaaegu terve põllutäie kõrvitsad koristamata, ei tasunud vaeva ilmselt – ma muidugi ei tea, kas tal kokkuostulepingut ei olnud ja lootis paremat hinda saada, aga oli hea kõrvitsa-aasta ja lootus läks luhta, vm.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu pannakse põllud täis päikeseparke. Meie kandis on juba praegu elu nagu ulmemaastikul.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrvits.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sul käsib seda poodi müüma minna? Öeldi ju, et Põltsamaa Felix ostab hulgi iga viimse kui kõrvitsa ära. Ilmselt teevad hoidiseid.

Arvad, et hulgiostja maksab rohkem kui on poes letihind või? Täitsa uhhuu!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrvits.

Ähh, mis kõrviks, ikka ananasse!

Kolhoosi saabus korraldus: начинаем сеять афанасci

Maakad olid pabinas kust saada ananassi seemet

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasvataksin kultuurmustikat.

https://rodoaed.ee/mustika-kasvatamine-ja-kasutamine/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasvataksin kultuurmustikat.

https://rodoaed.ee/mustika-kasvatamine-ja-kasutamine/

See ei kasva igal pool. Minu maal nt ma võin igatmoodi proovida,  aga ei kasva.

Tasub enne mulla koostist uurida. Kui läheduses mustikametsad, võib proovida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti oleks hea müüa tomatit. See on minev kaup ja hinnad on väga kõrged ka siis, kui nende tipphooaeg.

Teatud sorte saab välitingimustes kasvatada. Aga kirsstomatid, mis on tavaliselt eriti magusad ja maitsvad, kasvavad siiski pigem kasvuhoones, kuna on üldjuhul väga kõrged taimed. Mul oli kirsstomatitest sel aastal kolme taime peale selline saak, et oleksin võinud pool küla ära toita.

Ülilihtne on kasvatada kabatšokki. Üks väga vähe hooldamist vajav taim.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülilihtne on kasvatada kabatšokki. Üks väga vähe hooldamist vajav taim.

Mis tähendab, et hooajal on neid kõigil ülearu. Eelmisel suvel ostsin turult ühe igavese jumaka, kui mul enda omad veel polnud piisavalt suureks kasvanud. Maksis sente. Ma pakun, et kui neid kasvatama hakata, siis peab küll eelnevalt kokkuostulepingu tegema, muidu jäävad kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti oleks hea müüa tomatit. See on minev kaup ja hinnad on väga kõrged ka siis, kui nende tipphooaeg.

Teatud sorte saab välitingimustes kasvatada. Aga kirsstomatid, mis on tavaliselt eriti magusad ja maitsvad, kasvavad siiski pigem kasvuhoones, kuna on üldjuhul väga kõrged taimed. Mul oli kirsstomatitest sel aastal kolme taime peale selline saak, et oleksin võinud pool küla ära toita.

Ülilihtne on kasvatada kabatšokki. Üks väga vähe hooldamist vajav taim.

Eesti kliimas põllul tomatit? Nii, et tasuv ka oleks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin safranit kasvatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti oleks hea müüa tomatit. See on minev kaup ja hinnad on väga kõrged ka siis, kui nende tipphooaeg.

Teatud sorte saab välitingimustes kasvatada. Aga kirsstomatid, mis on tavaliselt eriti magusad ja maitsvad, kasvavad siiski pigem kasvuhoones, kuna on üldjuhul väga kõrged taimed. Mul oli kirsstomatitest sel aastal kolme taime peale selline saak, et oleksin võinud pool küla ära toita.

Ülilihtne on kasvatada kabatšokki. Üks väga vähe hooldamist vajav taim.

Eesti kliimas põllul tomatit? Nii, et tasuv ka oleks?

Ütleme nii, et ega Eestis ei ole ühtki köögivilja tasuv kasvatada. Köögivili ja üldse aiasaadused on ju poes odavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kasvukoht seda võimaldaks, siis karulauku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline köögivili on väga odav nii et (enam-vähem) ära tasub selle kasvatamine ainult suurtootjatel. Mahedalt kasvatatut saad ka kõõrgema hinnaga müüa, aga siis oleks hea, kui sul juba kindlad ostjad olemas, sest tavaline inimene rohkem ikkagi ei taha maksta. Mõistlik oleks kasvatada mingit niššitoodet. Näiteks osad kasvatavad neid söödavaid lilli restoranidele. Ja mingeid seeni jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkasin safranit kasvatama.

Sina oledki või? https://maaleht.delfi.ee/artikkel/95903837/ennekuulmatu-ariplaan-endine-pankur-hakkas-kasvatama-maailma-kalleimat-vurtsi-eestis

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub maa suurusest ka.

Väiksemale tükile paneks ma küüslauku või peipsi sibulat, suurema annaks mõnele põllumehele rendile, et kasutult ei seisaks.

Peipsi sibul ei kasva mujal kui ainult Peipsi ääres, seega pole mõtet. Korduvalt kontrollitud mitmete inimeste poolt.

Loll jutt. Kasvab küll kui oled õige seemne saanud. Ise kasvatan Harjumaal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Hobinurk mida on kõige kasulikum põllule istutada, et pärast müüa?