Esileht Ilu ja tervis Mida süüa tahaksite, kui kaalule mõtlema ei peaks?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Mida süüa tahaksite, kui kaalule mõtlema ei peaks?

Postitas:

Huvi pärast küsin, et kas teil on kaaluga muresid olnud algusest peale või on see tekkinud teatud eas või peale mingit sündmust?

Õnneks võin valimatult kõike süüa ilma, et kaal tõuseks. Ma olen kohutavalt laisk, liigun pigem vatumeelselt siis kui tõesti peab ja söön tihti rohkem kui teised, ka palju magusat. Samas eks hirm on ikka, et mingi hetk käib klõps ja kaal enam maha ei lähe.

Naine, kahekümnendate lõpus (58kg, 171cm, 2 last)

 

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 12:09; 04.04 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siin olen rase ja elus esimest korda on nii, et isud tekivad ja nõuavad realiseerimist väga järsku. Lugesin seda listi ja tuleb vist kell 23 kartuleid praadima minna ja mees bensukasse saiakeste järgi saata.. ????

Tore, kuid sinu raseduseisud on teemast mööda.  Küsimus oli kehakaalus, nii ma teemaalgatusest aru sain?

Mina olen sale, kuid seda siiski tänu sellele, et suudan mitte süüa neid asju, mida muidu sööksin iga päev kilode kaupa:

praekartulid, pähklid, halvaa, salaami vorst, murakamoosiga kodujuust, tosca minikoogid ja need südamekujulised ‘kõrvakesed’ (küpsised). Nende viimastega on nii, et ma aeg-ajalt neid ostan ja siis söön 4-5 tükki õhtu jooksul ja siis löön kapiukse otsustavalt kinni. Kui nad ei tõstaks kaalu, siis ma sööksin neid vist pool kilo korraga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast küsin, et kas teil on kaaluga muresid olnud algusest peale või on see tekkinud teatud eas või peale mingit sündmust? Õnneks võin valimatult kõike süüa ilma, et kaal tõuseks. Ma olen kohutavalt laisk, liigun pigem vatumeelselt siis kui tõesti peab ja söön tihti rohkem kui teised, ka palju magusat. Samas eks hirm on ikka, et mingi hetk käib klõps ja kaal enam maha ei lähe.

Jaa, ikka vanusega tuli kaaluprobleem. Kahekümnendates sõin ka palju. Kui tahtsin ülikõhnaks saada, siis piirasin nädal aega ja oli 5 kg maas.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 10:55; 04.04 11:13; 04.04 11:26; 04.04 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lapse- ja teismeeas võisin piiramatult süüa (limonaadi, kommi, jäätist, rammusaid kodutoite sai ikka mehemoodi söödud ja olin peenike kui pilbas.)

Muutus toimus 19-aastaselt, kus äkki hakkas sedasi piiramatult õgides kaal tõusma. Dieete siiski sel ajal vaja ei olnud, lihtsalt vaatasin, et sööks mõistlikult (no et lisaks soolasele söögile magustoiduks 1 jäätis päevas, mitte jäätis+šokolaad+saiakesed samal päeval).

Peale 35. eluaastat toimus mingi uus muutus ja nüüd peaks ideaalkaalu jaoks juba tugevamalt piirama. Saiatooted, makaronid, suhkur peaks olema tõesti vaid selline pidupäevasöök, mida paar korda kuus söön, kui tahan oma 38 suurus riietesse mahtuda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 11:02; 04.04 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalu pärast ma võiksin kõike süüa – ilmselt ma ei muutuks kiiresti 100-kiloseks vaid võtaks ehk max 10kg juurde. Mis aga mind paneb toitu valima, on keha väljanägemine. Ma tean, et valget jahu süües olen hiljemalt poole aasta pärast (ka ilma märkimisväärse kaalutõusuta) nagu tselluliidikera ja seega ma seda ka ei söö. Õnneks enam ei taha ka. Ja kui vahest harva endale see burks või pastaports lubada, siis see ei tee ka midagi. Suhkrut ka pimesi sisse ei aja. Mina olen niimoodi rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 12:35; 06.04 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast küsin, et kas teil on kaaluga muresid olnud algusest peale või on see tekkinud teatud eas või peale mingit sündmust? Õnneks võin valimatult kõike süüa ilma, et kaal tõuseks. Ma olen kohutavalt laisk, liigun pigem vatumeelselt siis kui tõesti peab ja söön tihti rohkem kui teised, ka palju magusat. Samas eks hirm on ikka, et mingi hetk käib klõps ja kaal enam maha ei lähe.

Jaa, ikka vanusega tuli kaaluprobleem. Kahekümnendates sõin ka palju. Kui tahtsin ülikõhnaks saada, siis piirasin nädal aega ja oli 5 kg maas.

Jep, sama.
Mul tuli muutus kui vanusele 3 ette tuli. 1 laps.
Muidu sõin ka kõike valimatult ja nii palju kui isu oli. Nüüd ladestub liigsõõmine kõhupekina.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millalgi oli siin teema “saledad naised, mida sööte”. Loetlesin seal all kõik söödud saiakesed, šokolaadid, mis kõik veel üles ja sain selle eest tohutult miinuseid, nüüd siis tuleb välja, et reaalsuses tahaksid teisedki nii süüa.

Ise end ei piira, söön mida tahan, millal tahan ja palju tahan, kaaluga probleemi ei ole. Kui magus näonahal näha on asendan hommikusöögid paariks päevaks smuutidega, joon veidi rohkem vett ja saan naha taas ilusaks.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millalgi oli siin teema “saledad naised, mida sööte”. Loetlesin seal all kõik söödud saiakesed, šokolaadid, mis kõik veel üles ja sain selle eest tohutult miinuseid, nüüd siis tuleb välja, et reaalsuses tahaksid teisedki nii süüa.

Nagu minagi, kes vastasin ausalt, et söön kõike mida tahan, pole kunagi piirama end pidanud, olen normkaalus, ja sain selle eest hulga miinuseid. Tuleb välja et ausust ei hinnata üldse perekoolis, siin pead kooris halama, jah olen paks ja lähen porgandi vaatamisest ka paksemaks, siis saad plusse nii et tapab.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 23:13; 04.04 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäätis. Jäätisekokteilid apelsini mahlaga. Võiks vabalt mitu päeva ainult jäätisest elada, ligi 4 liitrit päevas kasvõi. Pizza. Vahelduseks midagi soolast ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin ja olin üllatunud, kui paljudele maitseb kapsahautis. Mind jätab täiesti külmaks või pigem kaldub sinna “mingil juhul ei taha” poole.

Minu nõrkus on kartul – praekartul, friikartul, ahjukartul, hasselback, kartulipannkoogid, kartulipuder, kartulikrõpsud, kauboikartul jne. Praekartulist ja kauboikartulist võiksin end praktiliselt lõhki süüa.

Teine nõrkus on puuviljad ja muud magusad aiasaadused nagu arbuus, virsikud, ananass, maasikad, mustikad, magusad õunad – ei saa pidama, kui sööma hakkan.

Šokolaad ja sefiir ja vahukommid – nende järgi käib isu kuidagi hooajati, aga üldiselt söön vast korra kuus või harvem. Aga kui juba, siis ikka pakk korraga.

Üldiselt toitun üsna mõistlikult, aga kui saaks, siis tõesti tonnide kaupa hästi maitsestatud kartulitoite paluks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaksin seda vanakooli kringlit, värsket, seest kaneeli ja rosinatega, pealt šokolaadiga. Ma ei saaks vist enne rahu, kui kogu kringli ära sööksin, olenemata selle suurusest. Sama lugu Rimi kohupiimapirukate ja suhkru-kaneelitigudega. Minu sees elab õgard ????

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka imelik lugeda kuidas inimesed unistavad õgimisest. Mul ei mahuks niipalju korraga sissegi kui siin kirjeldatakse.

Ma ka ei piira ennast. Kui isu on, siis ka söön. Vanust 50 ja kaal normis.

Viimati isutas ekleeri järgi. Proovisin mitme firma ekleerid järgi kuni sain turult ühe väiketootja letist selle õige-lapspõlvemaitsega. Nüüd pole juba mitu kuud ekleeri  tahtnud.

 

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 18:12; 09.04 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen olnud kaaluga hädas nii kaua, kui mäletan: juba 4-aastasena õpetas ema, kuidas leiva peale tuleb võid määrida minimaalselt ja vahukoorele suhkrut mitte panna, “muidu mehele ei saa”, ise on läbi elu kaalunud 90-100 kilo vahel. Ja mis siis imestada, kui kaalu- (ja erinevad psühholoogilised) probleemid on kummitanud kogu ülejäänud elu. 🙂

Hetkel olen kõrgemas normkaalus ja seegi eeldab tõesti pidevat mõtlemist ja jälgimist. Et mitte hulluks minna, lähtun põhimõttest, et kui ikka tõesti hullult isutab, tuleb ära süüa, ja siiani on enam-vähem toiminud ka: üks burger või pool pitsat paari kuu tagant ei tapa ja siis on jälle rahulik. Õnneks mul sellist teemat, et tahaks suurt tahvlit šokolaadi, kotitäit saiakesi või liitrit jäätist, ei ole, magusaisu on üldse väga harva. Küll tahaks aga oluliselt rohkem süüa just soolaseid kaloripomme: (Piraadi) krõpsu, Hesburgeri tortillat, pitsat, šašlõkki, koorest pastat, fuet vorsti. Ainus magus asi, mis umbes korra kvartalis meelde tuleb, on Kinderi šokolaad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka imelik lugeda kuidas inimesed unistavad õgimisest. Mul ei mahuks niipalju korraga sissegi kui siin kirjeldatakse.

Ma ka ei piira ennast. Kui isu on, siis ka söön. Vanust 50 ja kaal normis.

Viimati isutas ekleeri järgi. Proovisin mitme firma ekleerid järgi kuni sain turult ühe väiketootja letist selle õige-lapspõlvemaitsega. Nüüd pole juba mitu kuud ekleeri tahtnud.

Ongi olemas osa inimesi, kes ei saa teistest inimestest aru. Pole lugu.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 19:45; 06.04 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka imelik lugeda kuidas inimesed unistavad õgimisest. Mul ei mahuks niipalju korraga sissegi kui siin kirjeldatakse. Ma ka ei piira ennast. Kui isu on, siis ka söön. Vanust 50 ja kaal normis. Viimati isutas ekleeri järgi. Proovisin mitme firma ekleerid järgi kuni sain turult ühe väiketootja letist selle õige-lapspõlvemaitsega. Nüüd pole juba mitu kuud ekleeri tahtnud.

 

No tõenäoliselt ei ole sul ka alkoholi või tubaka või narkootikumide või hasartmängude või sotsiaalmeedia liigtarbimise järgi isu kunagi olnud. Kui endal pole sõltuvust millegi suhtes olnud, ongi raske seda tunnet ette kujutada. Liigsöömine on samasugune sõltuvushaigus. Kui sind on sellest säästetud, tasub vaid õnnelik olla, et saatus nii head kaardid kätte mängis. Paljud inimesed peavad normaalkaalus püsimiseks pidevalt enda isusid piirama ja see ei ole kuigi meeldiv.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 11:52; 06.04 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigsöömine on samasugune sõltuvushaigus.

See ei ole küll teaduslikku kinnitust leidnud ja on pigem paksude väljamõeldis enda õigustamiseks.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 12:35; 06.04 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigsöömine on samasugune sõltuvushaigus.

See ei ole küll teaduslikku kinnitust leidnud ja on pigem paksude väljamõeldis enda õigustamiseks.

No see on seotud dopamiiniga, mis vallandub siis teatud asjade söömisest. Lisaks hüplev veresuhkur.
Mul on ka need probleemid, aga sulle teadmiseks – ma ei ole paks. Seega, see ei ole ainult ülekaaluliste probleem.
Naised, kellel on tugev PMS saavad sellest ilmselt aru.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 19:45; 06.04 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööksin ohjeldamatult rummikooke, värsekeid saiakesi ja jäätist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liha praadimisest jäänud hangunud rasv leivaga 🙂 Lapsepõlve nostalgia

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen olnud kaaluga hädas nii kaua, kui mäletan: juba 4-aastasena õpetas ema, kuidas leiva peale tuleb võid määrida minimaalselt ja vahukoorele suhkrut mitte panna, “muidu mehele ei saa”, ise on läbi elu kaalunud 90-100 kilo vahel. Ja mis siis imestada, kui kaalu- (ja erinevad psühholoogilised) probleemid on kummitanud kogu ülejäänud elu. ????

Hetkel olen kõrgemas normkaalus ja seegi eeldab tõesti pidevat mõtlemist ja jälgimist. Et mitte hulluks minna, lähtun põhimõttest, et kui ikka tõesti hullult isutab, tuleb ära süüa, ja siiani on enam-vähem toiminud ka: üks burger või pool pitsat paari kuu tagant ei tapa ja siis on jälle rahulik. Õnneks mul sellist teemat, et tahaks suurt tahvlit šokolaadi, kotitäit saiakesi või liitrit jäätist, ei ole, magusaisu on üldse väga harva. Küll tahaks aga oluliselt rohkem süüa just soolaseid kaloripomme: (Piraadi) krõpsu, Hesburgeri tortillat, pitsat, šašlõkki, koorest pastat, fuet vorsti. Ainus magus asi, mis umbes korra kvartalis meelde tuleb, on Kinderi šokolaad.

Minu ema õpetas mulle just seda, et tuleb süüa regulaarselt korralikku toitu ja mitte dieeditada. Kõik nö rasvavaba on enese petmine.

Kui nö isusid piirata, tekivadki ögimisperioodid.

Ja eriti hull on kui ollakse päev läbi söömata ja õhtul vitsutatakse kõht täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 18:12; 09.04 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sööks kondenspiima kohe terve purgi,Terve tahvel Annekese šokolaadi,ahju saiad kaneelirullid ja kartulikrõpsud.Nämma…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Ilu ja tervis Mida süüa tahaksite, kui kaalule mõtlema ei peaks?