Esileht Pereelu ja suhted Mida teha, kui abikaasa ähvardab enesetapuga?

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Mida teha, kui abikaasa ähvardab enesetapuga?

Postitas:

Nüüd siis viimane kõne oli selline, et äkki ma uuriksin toitjakaotuspensioni kohta. No et kui ta omale kuuli pähe laseb, siis kuidas me edasi hakkama saaks.

Ütle, et uurigu ise. Korraldagu oma laste elu ja kindlustagu tulevik enne ära, kui kuuli pähe laseb.

Täpselt! Ja Sa, teemaalgataja ütled veel, ei mu mees ei ole mingi tavaline manipuleerija! See on ju labane manipulatsioon ja täiesti haige mees. Uurigu ise, kui tõesti huvitub, kuidas teie edasi hakkama saate. Miks küsida Sinu käest??? no mõtle ise!??
nii haige…
isegi, kui reaalselt teeb, see ei ole Sinu asi. ta on täiskasvanud inimene, otsigu abi. kui tal oleks depressioon vms, siis oleks hoopis teisiti, seda tal ei ole, tal on lihtsalt selline käitumishäire. olen sada protsenti kindel, et ta on ka muus osas närvihaige

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 09:17; 14.02 19:45; 15.02 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd siis viimane kõne oli selline, et äkki ma uuriksin toitjakaotuspensioni kohta. No et kui ta omale kuuli pähe laseb, siis kuidas me edasi hakkama saaks.

Ütle, et uurigu ise. Korraldagu oma laste elu ja kindlustagu tulevik enne ära, kui kuuli pähe laseb.

Täpselt! Ja Sa, teemaalgataja ütled veel, ei mu mees ei ole mingi tavaline manipuleerija! See on ju labane manipulatsioon ja täiesti haige mees. Uurigu ise, kui tõesti huvitub, kuidas teie edasi hakkama saate. Miks küsida Sinu käest??? no mõtle ise!??
nii haige…
isegi, kui reaalselt teeb, see ei ole Sinu asi. ta on täiskasvanud inimene, otsigu abi. kui tal oleks depressioon vms, siis oleks hoopis teisiti, seda tal ei ole, tal on lihtsalt selline käitumishäire. olen sada protsenti kindel, et ta on ka muus osas närvihaige

Sa natuke eksid. Ta on meie suhte algusest peale elu korraldanud nii, et mina lastega hakkama saaks, kui teda enam pole. Ma ei tea, kas see on kiiks või ongi ülihoolitsev mees. Ta ei salli mingeid laene, elamine on meil säästukas ehk siis kulud on nii madalad, kui vähegi võimalikud. Tal on palju tööriistu ja ta on alati maininud, et ma pärast tema surma neid laiali ei jagaks, vaid need kindlasti tema poegadele jääks. Tal on oma vara, mis minule ja lastele pärandub. Kusjuures ta muidu pole absoluutselt närviline inimene. Ta on täielik inrtovert, mitte kunagi ei sõima ega ropenda kõvasti, ei kakle, ei tarvita üleliia alkoholi. Aga oma pingeid ei oska ta maandada ja eks neid tööl ka koguneb. Siis ongi kodus närviline, karjub. Muidu ta ikka enam-vähem normaalne inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.02 14:40; 13.02 18:57; 14.02 11:02; 14.02 21:08; 15.02 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta mehele valentiniks liiter bensat ja tikud (lugesin ainult pealkirja).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd siis viimane kõne oli selline, et äkki ma uuriksin toitjakaotuspensioni kohta. No et kui ta omale kuuli pähe laseb, siis kuidas me edasi hakkama saaks.

Ütle, et uurigu ise. Korraldagu oma laste elu ja kindlustagu tulevik enne ära, kui kuuli pähe laseb.

Täpselt! Ja Sa, teemaalgataja ütled veel, ei mu mees ei ole mingi tavaline manipuleerija! See on ju labane manipulatsioon ja täiesti haige mees. Uurigu ise, kui tõesti huvitub, kuidas teie edasi hakkama saate. Miks küsida Sinu käest??? no mõtle ise!??
nii haige…
isegi, kui reaalselt teeb, see ei ole Sinu asi. ta on täiskasvanud inimene, otsigu abi. kui tal oleks depressioon vms, siis oleks hoopis teisiti, seda tal ei ole, tal on lihtsalt selline käitumishäire. olen sada protsenti kindel, et ta on ka muus osas närvihaige

Sa natuke eksid. Ta on meie suhte algusest peale elu korraldanud nii, et mina lastega hakkama saaks, kui teda enam pole. Ma ei tea, kas see on kiiks või ongi ülihoolitsev mees. Ta ei salli mingeid laene, elamine on meil säästukas ehk siis kulud on nii madalad, kui vähegi võimalikud. Tal on palju tööriistu ja ta on alati maininud, et ma pärast tema surma neid laiali ei jagaks, vaid need kindlasti tema poegadele jääks. Tal on oma vara, mis minule ja lastele pärandub. Kusjuures ta muidu pole absoluutselt närviline inimene. Ta on täielik inrtovert, mitte kunagi ei sõima ega ropenda kõvasti, ei kakle, ei tarvita üleliia alkoholi. Aga oma pingeid ei oska ta maandada ja eks neid tööl ka koguneb. Siis ongi kodus närviline, karjub. Muidu ta ikka enam-vähem normaalne inimene.

no siis on ju super- puper! Sinu elu. Paistab, et Sulle siiski kõik sobib ja imetled teda lausa. Kui ähvardab ennast ära tappa, siis saan aru, see on teie elu osa st see ähvardamine. ja kui Sa kõike mõistad, siis andke minna. või otsige professionaalset abi, kui tõesti seda vajate! praegu oled ise samasugune, tuled siia tähelepanu lunima ja siis teatad, et tegelt teil kõik ok, mees ka super ja armastus suur! no mida probleemi??

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 09:17; 14.02 19:45; 15.02 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no siis on ju super- puper! Sinu elu. Paistab, et Sulle siiski kõik sobib ja imetled teda lausa. Kui ähvardab ennast ära tappa, siis saan aru, see on teie elu osa st see ähvardamine. ja kui Sa kõike mõistad, siis andke minna. või otsige professionaalset abi, kui tõesti seda vajate! praegu oled ise samasugune, tuled siia tähelepanu lunima ja siis teatad, et tegelt teil kõik ok, mees ka super ja armastus suur! no mida probleemi??

Selles see asi ongi, et ükski inimene pole täiuslik ja ükski pereelu must-valge. Ma ei otsi otseselt tähelepanu, vaid võõraste inimeste arvamust asjale. Mõnikord on parem, kui asjasse mittepuutuvad inimesed arvamust avaldavad. Mina suhte sees ei suuda suhet päris täpselt analüüsida. Mul on tunded mängus, lapsed mängivad oma rolli. Pealegi olen ma ise pooleldi haige ja võib-olla keeran asju üldse üle võlli. Võib-olla on mu mees hoopis ohver ja minu halb käitumine ajab mehel eluisu ära. Kurat seda teab! Kui inimene oleks üdini halb, psühhopaat ja manipuleerija siis ma ju poleks temaga kolme last teinud. Ju siis on temas midagi head ka. Lihtsalt neid hetki, kui on tunne, et tahaks põgeneda, tuleb ikka natuke liiga tihti ette. Aga mul oma haiguse tõttu on ka tunne, et jätaks kõik sinna paika ja põgeneks üksi kuskile ära. Lisaks rohkem kui korra on mul tunne olnud, et kahetsen üldse päeva kui mehega tuttvaks sain, kahetsen meie laste olemasolu. Ma olen seda kõvasti välja öelnud ja eks see on mehe ka kurvaks teinud, võib-olla ka minu vastu pööranud. Ma olen lihtsalt nii väsinud kõigest. Minu stress on ju seotud pereeluga. Pereelu on mulle võimaldanud minu mees. Järelikult on tema kõiges süüdi. Seda mõtleb minu haige aju, tegelikkuses pole keegi süüdi. Kõige vähem veel lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.02 14:40; 13.02 18:57; 14.02 11:02; 14.02 21:08; 15.02 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene oleks üdini halb, psühhopaat ja manipuleerija siis ma ju poleks temaga kolme last teinud.

See on lausa päeva tsitaat!

Ka kõik need väidetavad 40000 naist, kes Eestis aastas mehe käest peksa saavad, väidavad sama. Et kui ta oleks peksja, siis poleks naine temaga ju pere loonud.

Aga üldiselt tundub, et sulle endale täitsa meeldib seal mullis, kus sa oled, elada.
Milleks sa selle teema üldse tegid, jääb pisut arusaamatuks.
Midagi reaalselt muuta sa ju ei taha. Kõik on niigi super.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 09:07; 14.02 12:54; 15.02 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siin mainis, et ka tema on stressis. Nii kahtlemata ongi. Soovitan tõesti teha ettepanek, et alguses proovite koos lahendada, kui sa seda soovid ja suudad. Pereterapeut väga tõenäoliselt tahabki sellises seisus inimesi ka eraldi näha.
Sinu suur pluss on see, et sa tahad olukorrale leida lahendust. Teist inimest sa ei saa panna tahtma muutuda, kui ta ei taha.
Seega arvan, et sul on võimalik näidata, et sina vajad muutust…tema valik on, kas tema ka vajab abi või ei.
Seega jah – otsi abi…või halvimal juhul lõpetavad su lapsed samasugusena nagu su mees.
Juhin siis ka tähelepanu sellele, et depressioonis inimene ei suudagi adekvaatselt mõelda! Võib ka olla, et sina ei näe adekvaatselt enam olukordi ja sama seis on ka su mehel. Mingist hetkest ongi vist ka sügavast depressioonist sama elu jätkates väga raske välja tulla ilma tablettideta. Mu isa oli suures depresioonis tervise tõttu ja tarbis tablette lõpuks – ilmatu vahe oli.
Kas sul endal on olemas töö, kas sa saad iseseisvalt ilma mehe rahakotitoetuseta hakkama?
Ma saan aru, et inimesel kellel on õiglased pereväärtused, siis on oluline ka justkui mehe eest hoolitseda. Samavõrd tähtsad on lapsed! Seega tegelikult tead sa ilmselt ise omas peas kõige paremini, mis on õige…siit kuuled ainult erinevaid variante.
Saan ka aru sellest, et väga raske on ilmselt lastele seletada, et isa tappis ennast ära. Kindlasti on aga paremlahendus üks terve vanem, kui kaks hullunud, kes üldse ei suuda oma laste eest enam seista.

Rahu – perearst saab ka minu teada suunata psühholoogi juurde…tegele endaga!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 10:11; 15.02 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures ka arstil olles võid sa kuulda enda jaoks arusaamatut jura. Mina läksin lahku või ütleme viimaseks piisaks oli fatk, et mees valetas. Ja pereterapeudi juures üritas siis psühholoog õigustada valetamist, et kujuta ette milline mure ja hirm pidi mehel olema, et ta oma naisele ei julgenud tõtt rääkida. Vat see pani mu usalduse psühholoogidesse niimoodi kõikuma, et kuidas siukest pläma saab suust välja ajada…ja kuna mees ju niigi üritas end õigustada, siis veel sai meest sellest hoogu juurde..

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 10:11; 15.02 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et mees on tõesti selline, kes selle võib teoks teha. Tundub pigem appihüüd, kui manipuleerimine.

Siiski soovitan teil koos või eraldi teraapias käia.
Hea on öelda, et las siis teeb, aga kas keegi nendest soovitajatest on lähedase surma enesetapu läbi elus läbi elanud.
Mina olen ja see kahetsus, et oleks võinud inimest kuulata ja teda aidata on seniajani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene oleks üdini halb, psühhopaat ja manipuleerija siis ma ju poleks temaga kolme last teinud.

See on lausa päeva tsitaat!

Ka kõik need väidetavad 40000 naist, kes Eestis aastas mehe käest peksa saavad, väidavad sama. Et kui ta oleks peksja, siis poleks naine temaga ju pere loonud.

Aga üldiselt tundub, et sulle endale täitsa meeldib seal mullis, kus sa oled, elada.
Milleks sa selle teema üldse tegid, jääb pisut arusaamatuks.
Midagi reaalselt muuta sa ju ei taha. Kõik on niigi super.

Aga sellest ikka saad aru, miks sina siin vastasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene, kes ähvardab enesetapuga on raskes depressioonis ja vajab tabletiravi. Kindlasti ei tohiks sellisele inimesele öelda, et sa oled psühh, sinu oma valik, tapa siis ennast ära, oled nõrk vms. Vale on arvata, et ta nüüd eluks ajaks selliseks jääb, kuid ilma ravita asi paremaks ei lähe. Mees ei tule muudmoodi toime lahutusega ja juba tema lapsepõlvetaust on keeruline. Inimlik oleks depressioonis inimesi aidata, nende mõtted ja käitumine ei ole adekvaatsed. Samamoodi aitame/ravime vähihaigeid vms teiste haigustega inimesi, kelle enda valik ei ole olnud seda haigust saada. Depressioon on samamoodi haigus, ajuhaigus, mitte tähelepanu nõudmine või nõrkus nagu paljudele meeldib mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast mööda, aga ma tegelikult kadestan sinu meest tema suhtumise päras surma kui loomulikku elu osasse. Meie ühiskonnas on surmast saanud midagi ebaloomulikku ja hirmsat ja see toob kaasa väga palju valu. Ilmselt oleks palju lihtsam mõtetega surmast toime tulla, kui suudaks surma loomulikumana võtta ja võib-olla isegi tähistada (nagu näiteks Bali kultuuris).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen seda kõvasti välja öelnud ja eks see on mehe ka kurvaks teinud, võib-olla ka minu vastu pööranud. Ma olen lihtsalt nii väsinud kõigest. Minu stress on ju seotud pereeluga. Pereelu on mulle võimaldanud minu mees. Järelikult on tema kõiges süüdi. Seda mõtleb minu haige aju, tegelikkuses pole keegi süüdi. Kõige vähem veel lapsed.

Tahtsin juba kirjutada, et teil tore mäng mehega. Saada talle sõnum, et mina essa ja kao kolmeks päevaks ära. Tegelikult olete päris hädas. Ole nüüd pai ja pöördu perearstile, kui teda usaldad. Kuuldavasti saab psühholoogilist abi alles kuude kaupa järjekorras oodates. Äkki perearst leiab sulle kusagilt lähedalt maakonnast psühholoogi või psühhiaatri. Teie pere vajab tõesti abi! Päriselt, spetsialisti abi!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 17:07; 15.02 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist suhtun ka surma rahulikumalt kui enamus inimesi meie kultuuriruumis. Otse öeldes on ju surm siin elus ainus kindel asi. Kõik muu võib muutuda, aga fakt, et ükskord me kõik sureme. Minu meelest on haige, et surmast rääkimine on tabu. Isegi sõna surm ei mainita. Öeldakse, et lahkus. Teda enam pole. Jm säärased pehmed eufemismid. Mida põrgut?? Mul on viimase aasta aja sees kaks lähedast surnud, olen teistele teatades nimme kirjutanud: “Tere, mul on kurb uudis. X suri täna hommikul.” Kohe nimelt kasutan sõna surm, ei mingit lahkumise värki.
Samas ma pean enesetappu üheks kõige jäledamaks asjaks, mida inimene saab oma lähedastele teha. Jäledam on ehk veel ainult intsest. Kui keegi on nii värdjas, et sellega veel manipuleerima hakata enne teoks tegemist, siis minu jaoks oleks see inimene surnud kohe selle jutu peale. Ma lõikaks ta oma elust välja. Ja kas ta siis tapab ennast ka tegelikult või mitte, täiesti ükskõik!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellised haiged inimesed tapavad hoopis need, keda ähvardavad. krt mine tee ära aga ära kepi teise inimese ajusid.

naine ei saa sellis olukorras isegi lastele pühenduda, sest koguaeg on hirm tegelikult, et kuskil ühel päeval vedeleb laip

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 20:21; 16.02 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene, kes ähvardab enesetapuga on raskes depressioonis ja vajab tabletiravi. Kindlasti ei tohiks sellisele inimesele öelda, et sa oled psühh, sinu oma valik, tapa siis ennast ära, oled nõrk vms. Vale on arvata, et ta nüüd eluks ajaks selliseks jääb, kuid ilma ravita asi paremaks ei lähe. Mees ei tule muudmoodi toime lahutusega ja juba tema lapsepõlvetaust on keeruline. Inimlik oleks depressioonis inimesi aidata, nende mõtted ja käitumine ei ole adekvaatsed. Samamoodi aitame/ravime vähihaigeid vms teiste haigustega inimesi, kelle enda valik ei ole olnud seda haigust saada. Depressioon on samamoodi haigus, ajuhaigus, mitte tähelepanu nõudmine või nõrkus nagu paljudele meeldib mõelda.

Enesetapuga ähvardajaid on igat masti ja kõik nad pole sugugi depressiivsed. Ei saa nii suhtuda, et ähvardaja on see õnnetu haige ja teised peavad või kõrvade peal käima, et teda mitte kogemata provotseerida. Teemaalgatajal soovitan lugeda soomlasest lahutusadvokaadi Markku Salo raamatut “Ettevaatust, nartsissist”, milles ta selliste tüüpide hingeelu päris arusaadavalt kirjeldab https://www.apollo.ee/ettevaatust-nartsissist.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ta siiski võib enestapu teha. olen selle läbi elanud, kus see enestapu teema oli pidevalt kusagil olemas,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimlik oleks depressioonis inimesi aidata, nende mõtted ja käitumine ei ole adekvaatsed.

Mismoodi teda aitad? Mul ei ole ju neid tablette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 06:33; 14.02 18:55; 24.02 00:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida teha, kui abikaasa ähvardab enesetapuga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.