Esileht Väikelaps Miks ei ole spetsiaalset söögikohta, mis mõeldud lastega käimiseks?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Miks ei ole spetsiaalset söögikohta, mis mõeldud lastega käimiseks?

Postitas:
Kägu

Mu suurem laps on 21. Kui ta oli imiku ja väikelapseeas oli igas suuremas kaubanduskeskuses järelvaatajaga tasuta mängutuba ja enamustes söögikohtades hea varustatusega sööginurk. Tihti käisime just sellepärast ka Hesburgeris kuna seal oli siseruumides pallidega liumägi. Noorema lapsega ringi käies tõdesin, et see hea aeg ei kestnud kaua. Isegi Hesburger korjas oma liumäe ära…

Tahtsin kirjutada et hea varustatusega mängunurk.????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks ei ole loodud sellist toredat suurt söögikohta, kuhu saaks lastega koos minna, kus oleksid mängunurgad ja atraktsioonid alates kõige pisematest kuni näiteks 10-aastasteni. Imetamistoad ja mähkimislauad. Sealjuures pakutakse menüüd nii lastele kui ka vanematele. Tahaks rahuliku südamega kuskil söömas käia, mu beebi käitub küll täitsa viisakalt, kui ise tema väsimuse jms arvestada, kuid ikkagi tunneks end palju mugavamalt kohas, mis ongi loodud pisikestele. See võiks olla ka sisustatud sopiliselt erinevatele vanusegruppidele mõeldes ning sedasi, et vanemate söögilauad mängunurkade juures.

Ma usun, et käijaid oleks väga palju, tänapäeval soovivad ka imikute vanemad koos beebiga väljas söömas käia kas või vahelduse mõttes.

Restoran Lucca võiks ju sobida. Ei vasta küll päriselt kirjeldatud, aga on suur, mängunurk toas ja õues.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun, et käijaid oleks väga palju, tänapäeval soovivad ka imikute vanemad koos beebiga väljas söömas käia kas või vahelduse mõttes.

Mu enda noorim laps on küll juba imikueast väljas, aga julgen siiski öelda, et kõik lapsevanemad sugugi ei soovi. Minu jaoks ei oleks selline käik ei liha ega kala. Kui ma tahan last lõbustada, siis ma lähengi temaga mõnda kindlasse kohta ja keskendun sellele. Ja kui ma tahan välja sööma minna, siis ma leian lapsehoidja vmt ja lähen ning naudin seda oma aega ja head toitu. Kui kogu aeg pead ühe silmaga last jälgima, siis ma parem söön juba kodus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülemiste Vapiano, istud mängunurga kõrval. Sööd ja samal ajal jälgid last.
Mustamäel restoran Moos, jutt sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 2,5 aastane. Tabasalu babyback ja Lucca on  head kûll, aga sinna väikest ûksi ei jäta. Tavaliselt söömegi mehega kordamööda, sest ûks valvab last.
Rucola, Tondi Grill ja Vapiano on need kohad, kus saad ise samal ajal süüa.
Soovitage veel selliseid väikese mängunurgaga mônusaid kohti ( mitte kaubanduskeskuses).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veelkord, asi ei ole niiväga söögikohas, mängunurgaga retsorane on hulgim, vaid selles, et temaalgataja 9-kuune laps on liiga väike, et üleüldse temast mitu meetrit eemal saaks mingit praadi südamerahus süüa, ilma et iga hetk oleks talle vaja appi tormata. Mõeldavad variandid ongi lapsega koos olla, käia siis, kui mängunurgas pole mitte kedagi teist (ja ka siis võib laps kukkuda, midagi kaela tõmmata jne) või, nagu keegi ütles, beebimaneez/mängunurk iga laua juurde. 3-4a lastega on hoopis teine asi, nemad saavadki ise hakkama ja vanem paar ampsu isegi süüa, sel ajal kui laps mängunurgas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas on kesklinns Stockmanni lähedal lastekohvik Doomino, mis ongi just väikelastega vanematele kohvitamiseks loodud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veelkord, asi ei ole niiväga söögikohas, mängunurgaga retsorane on hulgim, vaid selles, et temaalgataja 9-kuune laps on liiga väike, et üleüldse temast mitu meetrit eemal saaks mingit praadi südamerahus süüa, ilma et iga hetk oleks talle vaja appi tormata. Mõeldavad variandid ongi lapsega koos olla, käia siis, kui mängunurgas pole mitte kedagi teist (ja ka siis võib laps kukkuda, midagi kaela tõmmata jne) või, nagu keegi ütles, beebimaneez/mängunurk iga laua juurde. 3-4a lastega on hoopis teine asi, nemad saavadki ise hakkama ja vanem paar ampsu isegi süüa, sel ajal kui laps mängunurgas on.

Ma ei saa üldse teemaalgataja probleemist aru, mulle sobis selles vanuses lapsega suvaline söögikoht, kus lastetool olemas oli – küsisin lisataldriku, istutasin lapse tooli, eraldasin oma taldrikust mõne kartuli- või brokolitüki või andsin leiva pihku, ja oligi lapsel ka tegevus olemas. 9kuune oskab ju üldiselt juba istuda ja asju haarata ja süüa? Nii noor, kes istuda ei osanud, magas vankris. Nojah, õige, selline laud tuli ka muidugi vaadata, mille kõrval vankrile/kärule ruumi jagus.

Aga nüüd on noorim laps kolmene ja on küll raske, sest lastetoolid kipuvad olema nii kitsad, et kolmene sisse ei mahu, samas normaalkõrguses tooli puhul ulatub nina vaevalt üle lauaserva – nii ei saa ju korralikult süüa. Koogikahvleid võiks ka rohkemates kohtades olla.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veelkord, asi ei ole niiväga söögikohas, mängunurgaga retsorane on hulgim, vaid selles, et temaalgataja 9-kuune laps on liiga väike, et üleüldse temast mitu meetrit eemal saaks mingit praadi südamerahus süüa, ilma et iga hetk oleks talle vaja appi tormata. Mõeldavad variandid ongi lapsega koos olla, käia siis, kui mängunurgas pole mitte kedagi teist (ja ka siis võib laps kukkuda, midagi kaela tõmmata jne) või, nagu keegi ütles, beebimaneez/mängunurk iga laua juurde. 3-4a lastega on hoopis teine asi, nemad saavadki ise hakkama ja vanem paar ampsu isegi süüa, sel ajal kui laps mängunurgas on.

<p style=”text-align: center;”>Ma ei saa üldse teemaalgataja probleemist aru, mulle sobis selles vanuses lapsega suvaline söögikoht, kus lastetool olemas oli – küsisin lisataldriku, istutasin lapse tooli, eraldasin oma taldrikust mõne kartuli- või brokolitüki või andsin leiva pihku, ja oligi lapsel ka tegevus olemas. 9kuune oskab ju üldiselt juba istuda ja asju haarata ja süüa? Nii noor, kes istuda ei osanud, magas vankris. Nojah, õige, selline laud tuli ka muidugi vaadata, mille kõrval vankrile/kärule ruumi jagus.

Aga nüüd on noorim laps kolmene ja on küll raske, sest lastetoolid kipuvad olema nii kitsad, et kolmene sisse ei mahu, samas normaalkõrguses tooli puhul ulatub nina vaevalt üle lauaserva – nii ei saa ju korralikult süüa. Koogikahvleid võiks ka rohkemates kohtades olla.

Kas Sul on ka môni lemmikkoht, kus oma kolmesega  käid?</p>
 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid kohti pole sellepärast, et klient nõuab lisaks viimase peal toidule sama raha eest veel viimase peal lastehoidu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veelkord, asi ei ole niiväga söögikohas, mängunurgaga retsorane on hulgim, vaid selles, et temaalgataja 9-kuune laps on liiga väike, et üleüldse temast mitu meetrit eemal saaks mingit praadi südamerahus süüa, ilma et iga hetk oleks talle vaja appi tormata. Mõeldavad variandid ongi lapsega koos olla, käia siis, kui mängunurgas pole mitte kedagi teist (ja ka siis võib laps kukkuda, midagi kaela tõmmata jne) või, nagu keegi ütles, beebimaneez/mängunurk iga laua juurde. 3-4a lastega on hoopis teine asi, nemad saavadki ise hakkama ja vanem paar ampsu isegi süüa, sel ajal kui laps mängunurgas on.

Ma ei saa üldse teemaalgataja probleemist aru, mulle sobis selles vanuses lapsega suvaline söögikoht, kus lastetool olemas oli – küsisin lisataldriku, istutasin lapse tooli, eraldasin oma taldrikust mõne kartuli- või brokolitüki või andsin leiva pihku, ja oligi lapsel ka tegevus olemas. 9kuune oskab ju üldiselt juba istuda ja asju haarata ja süüa? Nii noor, kes istuda ei osanud, magas vankris. Nojah, õige, selline laud tuli ka muidugi vaadata, mille kõrval vankrile/kärule ruumi jagus.

Aga nüüd on noorim laps kolmene ja on küll raske, sest lastetoolid kipuvad olema nii kitsad, et kolmene sisse ei mahu, samas normaalkõrguses tooli puhul ulatub nina vaevalt üle lauaserva – nii ei saa ju korralikult süüa. Koogikahvleid võiks ka rohkemates kohtades olla.

Mina olen oma kolmesel jalatsid võtnud jalast ja põlvili süüa lasknud. Muidu tõesti ei ulatu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik BabyBack restoranid on ju suuremat sorti mängualaga ja lastemenüüga.
Löwenruh on restorani tarvis vägagi korraliku mänguväljakuga, vähemalt Kristiines. Muugal ei tea. Soojal ajal saab süüa lausa mänguväljaku ääres. Kui 10-aastane, siis pole ilmselt vajadust juures istuda, see ise paras lapsehoidja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lapsed nüüd juba suuremad, aga ka pole sellisest kohast puudust tundnud. Ma poleks saanud ise süüa üldse, kui ma oleks 9-12k vanust last pidanud jälgima. Meil samuti käis nii, et laps söögitooli, tûkk leiba pihku ning midagi sobivat oma taldrikust talle taldrikule. Sai sõbrannaga juttugi aetud.

Mulle sellised mängutubadega kohad väga ei meeldigi, sest siis lapsed unustavad ära, milleks me üldse tulime jne. See on nagu “Beebiga kinno” üritus, kus me lastega paar korda käisime. Minu lapsed õppisid sellest kahjuks seda, et kino on üks söömise, pulli ja tralli tegemise koht. Saaks ainult mööda treppe ringi joosta. Tegime pausi ja läksime uuesti siis, kui lapsed juba tegelikult suutsid filmi jälgida. Ok pop-corni tahetakse ikka. Sama oht nende mängutubadega. Ma tavaliselt valin koha akna juurde, saavad lapsed jälgida liiklust, tänaval kõndivaid inimesi. Kui on tõesti joonistajad lapsed (mul pole 🙁 ), siis pliiatsid vms kaasa. Hädapärast mõni multikas telefonist, kui tõesti enam ei jaksa oodata.

Tartus muidu on ka mängutoad Baby Backis, Ränduri pubis nt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/94552163/kuhu-lastega-sooma-minna-vaata-nimekirja-eesti-koige-peresobralikumatest-toidukohtadest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks ei ole loodud sellist toredat suurt söögikohta, kuhu saaks lastega koos minna, kus oleksid mängunurgad ja atraktsioonid alates kõige pisematest kuni näiteks 10-aastasteni. Imetamistoad ja mähkimislauad. Sealjuures pakutakse menüüd nii lastele kui ka vanematele. Tahaks rahuliku südamega kuskil söömas käia, mu beebi käitub küll täitsa viisakalt, kui ise tema väsimuse jms arvestada, kuid ikkagi tunneks end palju mugavamalt kohas, mis ongi loodud pisikestele. See võiks olla ka sisustatud sopiliselt erinevatele vanusegruppidele mõeldes ning sedasi, et vanemate söögilauad mängunurkade juures.

Ma usun, et käijaid oleks väga palju, tänapäeval soovivad ka imikute vanemad koos beebiga väljas söömas käia kas või vahelduse mõttes.

Hakka ettevõtjaks ja tee selline kohvik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus Kalamaja söögikohti, Reval Cafe, Cafe Lyon, enamus Nõmme söögikohti, nt Snoob, Kius, Pööbel kesklinnas,Mantel ja Korsten, Platz, Weis Kristiines, Rucola, Villa Thai, Cafe Boulevard, Pirita jahtklubi jne jne. Tegelikult on nii, et kui õpetada lapsed normaalset toitu sööma ja käituma, on nad pea igas restoranis teretulnud. Mina ei arvagi, et restoran peaks mängutoaga läbukoht olema. Piisab väikesest lauakesest, mõnest mänguasjast, joonistusvahenditest ja raamatust, et normaalne laps restoranis vaheldust saaks. Ausaltöeldes ei kipugi praegusel ajal lastega suurtesse mängutubadesse, üsna räpased ja pisikuterohked. Restorani ja kohvikusse tahame vahel ikka. Eestis on see probleem, miks palju lastega väljas söömas ei käida, et lapsed ei ole harjunud rahulikult olema ja kvaliteetset toitu sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kesklinnas mängunurkadega Aurora B., Kohalik. Toidud ka head.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>

Kesklinnas mängunurkadega Aurora B., Kohalik. Toidud ka head.

Viimane kord Kohalikus käies oli millegipärast toit üsna kehva. Kuna mängunurk on aiaga piiratud, siis on seal ûlikitsas.</p>

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt ega mingist vanusest suurem laps seal väga enam toidukohas kuskile “mängima” ei lähe. Väiksemale on jah lõbus kui kusagil on pallimeri, liumägi, joonistusnurk vmt, aga pubekale juba annab tegevust leida

Miks peaks pubekale tegevust leidma? Pubekas istub ju juba normaalselt laua taga ja sööb, teda pole vaja lapsevanemalt mänguväljaku kõrval turvata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pubekas istub nutikas ja hea, kui siis käest pandud saab, kui toit saabub!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks ei ole loodud sellist toredat suurt söögikohta, kuhu saaks lastega koos minna, kus oleksid mängunurgad ja atraktsioonid alates kõige pisematest kuni näiteks 10-aastasteni. Imetamistoad ja mähkimislauad. Sealjuures pakutakse menüüd nii lastele kui ka vanematele. Tahaks rahuliku südamega kuskil söömas käia, mu beebi käitub küll täitsa viisakalt, kui ise tema väsimuse jms arvestada, kuid ikkagi tunneks end palju mugavamalt kohas, mis ongi loodud pisikestele. See võiks olla ka sisustatud sopiliselt erinevatele vanusegruppidele mõeldes ning sedasi, et vanemate söögilauad mängunurkade juures.

Ma usun, et käijaid oleks väga palju, tänapäeval soovivad ka imikute vanemad koos beebiga väljas söömas käia kas või vahelduse mõttes.

Restoran Lucca võiks ju sobida. Ei vasta küll päriselt kirjeldatud, aga on suur, mängunurk toas ja õues.

Just! Lisan omaltpoolt veel restoran Snoobi ning lihtsamast otsast Järve Keskuses oleva Ampsu (nimes pole kindel, Pärnu mnt poolne hoone ots WC-de vastas).

Soojal ajal on variant ka see armeenlaste söögikoht otse Nõmme mäe all, õuealal laste atraktsioonid ja tegevust küll.

Samas nii väikese tite kui 9-kuusega ei kujuta seda mängualale lahti laskmist ja ise carpaccio nautimist ette:)

Analoogne äriidee on olemas ka Ülemiste keskuses. Ma jällegi ei tea nimesid eks ole:) Tagumises lōpus Lennujaama pool otsas teisel korrusel. Toidukoht ja mänguala kõrvuti. Alati rahvast täis, ju toit siis maitsev. Aga jällegi, titega?! No way.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Väikelaps Miks ei ole spetsiaalset söögikohta, mis mõeldud lastega käimiseks?