Esileht Ilu ja tervis Miks on nii raske perearstilt saatekirja saada?!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Miks on nii raske perearstilt saatekirja saada?!

Postitas:
Kägu

Pöörduge otse tasuliste eriarstide poole, säästate aega ja närve. Kes üldse tänpäevl perearsti kasutab? Peale haiguslehe saamise ei näe pöördumisel mingit pointi.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearstid pole 10 aastat koolis õppinud selleks, et oma patsientidele vaba käega analüüse ja saatekirju jagada. Ei käi päris nii, et nõuan ja saan – kui siiski kaebused/analüüsid ei jäta vajadust suunamiseks, siis seda ka vaja pole. Muidugi saan aru, et teinekord juhtub nii, et mõni patsient vajaks (kiiremat) suunamist, aga selliseid vigu juhtub ka teistel eriarstidel, õnneks on erakorralisteks probleemideks olemas ka EMO.

Olen ise töötanud ka mingi aeg perearsti asendajana ja see ikka paneb perearstide tööd väga hindama. Just seetõttu, et kohati tunned end nagu letiteenindajana – patsiendid tulevad lihtsalt nõudma mingeid uuringuid ja proove, vahel isegi ilma ühegi kaebuseta, lihtsalt nn igaks juhuks.

Väga perearstide tööd hindav eriarst

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk on tõesti tarku perearste kes oma õpingutest midagi ka mäletavad. Mina selliseid ei ole kohanud. Räägin oma häda, arst toksib kõike täht-tähelt arvutisse ja siis ei oska vastuseks midagi kosta. Aga minul on ju probleem!

Toksiks siis ainult asja tuuma ja esitaks lisaküsimusi, ehk saaks nii midagi aru ka, aga ei.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine PERH-i EMO-sse ja kaeba, et nii halb-halb. Seal on targemad arstid (nagu haiglates üldiselt) ja lasevad uuringuid teha.

EMO on erakorralise meditsiini osakond, sinna minnakse äkilise tervise halvenemise korral mitte krooniliste probleemide korral, nohu puhul  ega siis kui sa reede õhtul avastad, et ups ravaimid otsas ja uut retsepti ka pole.

Elementaarsed uuringud peaks ikka perearst tegama, et välistada halvimat (nagu ühe käo sugulasel juhtus), aga stress või ärevus on üsna paljude tervisehädade põhjustaja kuigi inimesed ei taha seda endale tihtipeale tunnistada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearste on ikka erinevaid. Ma nt ei teagi, millega minu oma tegeleb. Sest pidevalt on tal mingid asendajad ja asendajate asendajad. Vähemalt 1,5 aastat pole teda ennast näinud. Nagu sellestki teemast näha. Üks saab isegi nohu puhul uuringu ja teisel jääb ka vähk avastamata. Minu omal on uuringutega alati üks jutt – keegi teine võiks teha. Isegi, kui ta teab, et antud eriarsti visiit oli tasuline ja ma peaks sel juhul ise maksma. Vahet pole, mida tahad, alati on sama jutt, et aga miks see teine arst siis ise ei teinud seda vereanalüüsi või mida iganes.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMO on erakorralise meditsiini osakond, sinna minnakse äkilise tervise halvenemise korral mitte krooniliste probleemide korral, nohu puhul  ega siis kui sa reede õhtul avastad, et ups ravaimid otsas ja uut retsepti ka pole.

Arvad tõesti, et inimesed lähevad EMO 6+tunnisesse järjekorda ootama niisama nalja pärast või mida sa targutad?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearste on ikka erinevaid. Ma nt ei teagi, millega minu oma tegeleb. Sest pidevalt on tal mingid asendajad ja asendajate asendajad. Vähemalt 1,5 aastat pole teda ennast näinud.

Sa oled päris õnnega koos, mõnes kohas ei pääse üldse pereõest edasi.

Perearstid ju ühegi eriala spetsid ei ole, et mitmes kohas tööd rabaks nagu eriarstid. Millega perearstid tegelevad, et neid oma nimistuga tööd teha aega ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas näiteks saada perearstilt aega MRT-sse? Vaatasin et maksabki Haigekassata ligi 300 eur. Tuttav  pensionil olev arst ütles, et tasuks lasta teha, aga perearst ei saada. On asi siis perearstidel ka rahas ja saadetakse viimases hädas ?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen natukene pahane(võibolla isegi rohkem kui natukene). Mul on viimastel kuuldel toimunud tervises muutused. Algas kõik tinnitusega, siis hakkasid kõrvad tühja koha pealt lukku minema. Isegi kui ma mitte midagi ei teinud, läks üks kõrv lukku. Lisandus pearinglus, mis mul aegajalt oli. Ja mingi peavalu sarnane asi(nagu keegi pressiks pead millegi vahele). Peavalu on eriti uudne asi, sest mul ei ole kunagi pea valutanud. Eelmine nädal oli hetki kus mu silmad ei suutnud fokuseerida ja pea oli paks. Ka süda on mul kaks korda rütmist välja löönud. Kui mul vererõhku mõõdeti, siis vererõhk oli normaalne, aga pulss on kõrge.

Ja kui ma oma perearstile sellest rääkisin ja palusin, et ehk uuriks mis toimub, siis tema soovitas mul oma stressi maandada. Millist stressi?

Ma mõtlen, et millest ta järeldab, et mul peaks üldse stress olema? Mis kuradi soovitus see selline on üldse. Ma pole kunagi stressi ega depressiooniga võidelnud. Lisaks, mul ei ole elus muutuseid olnud, kõik on stabiilselt rahulik.

Ma pole kunagi vajanud mingeid uuringuid ja nüüd kui võiks uurida, siis mulle öeldakse, et ma peaksin kodus rahulikult telekat vaatama ja kummeliteed jooma. Kõige parem soovitus oli muidugi see, et kui ma ei tea kuidas stressi maandada, siis ma peaksin googeldama. Mul vajus suu maani kui ta seda mulle soovitas.

Kuidas te saate oma uuringutele saatekirju?

Mine tasulise neuroloogi juurde. Tinnitus, kõrge pulss, pea paks jms asjad on kindlalt midagi, mille pärast tasub mures olla. Jah, need sümptomid kattuvad üldjoontes stressiga, aga sina tunned oma keha kõige paremini ja kui see pole tavaline seisund, siis tasub mõelda millegi muu peale.

Need sümptomid kaasnevad näiteks ka ajuinfarktiga – ammu enne, kui seisund tekib, annab keha märku, et midagi on valesti.

Samad sümptomid kaasnevad ka näiteks stenokardiaga jms.

Tasub tegeleda oma tervisega.

Nagu grusiinlased ütlevad: “Elus on oluline vaid tervis, kõik muu me ostame”

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearst üldse tohib ise MRTsse saata. Mingi aeg tagasi võisid seda ainult eriarstid teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMO on erakorralise meditsiini osakond, sinna minnakse äkilise tervise halvenemise korral mitte krooniliste probleemide korral, nohu puhul ega siis kui sa reede õhtul avastad, et ups ravaimid otsas ja uut retsepti ka pole.

Arvad tõesti, et inimesed lähevad EMO 6+tunnisesse järjekorda ootama niisama nalja pärast või mida sa targutad?

Nalja pärast mitte, aga tühiste ja krooniliste probleemidega lähevad küll, samuti käiakse seal retsepte pikendamas. Ma olen täitsa nõus, et perearstide kättesaadavus on väga erinev, samuti see kui palju nad patsiendi muresse süveneda viitsivad. Aga see ei tähenda, et kui perearst telefonile ei vasta, siis peaks nohuga kohe emosse pöörduma või siis reede õhtul kuu aega kestnud jalavalu pärast. Ilmselt kanantab see kuu aega kestnud valu ka esmaspäevase perearsti vastuvõtuni oodata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas näiteks saada perearstilt aega MRT-sse? Vaatasin et maksabki Haigekassata ligi 300 eur. Tuttav pensionil olev arst ütles, et tasuks lasta teha, aga perearst ei saada. On asi siis perearstidel ka rahas ja saadetakse viimases hädas ?

Perearst ei saa MRT-sse saata. Saadab eriarst, kui näeb selleks vajadust.

EMO-s ei tehta samuti MRT uuringut.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pöörduge otse tasuliste eriarstide poole, säästate aega ja närve. Kes üldse tänpäevl perearsti kasutab? Peale haiguslehe saamise ei näe pöördumisel mingit pointi.

Aga tasulisse pöördudes tuleb ju järgnevad uuringud ja ravi ka ise maksta. Või ei ole nii?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMO-s ei tehta samuti MRT uuringut.

mina jõudsin EMO kaudu ühe ühe põhjaliku eriarsti juurde kes hakkas mind kompuutrisse, MRT-sse, ultrahelisse ja koloskoopiasse saatma kuni põhjus leiti ja op tehti. Perearst soovitas ainult probiootikume süüa ja loota, et aastaid kestnud häda ise üle läheb.

Kuidas eriarstid saavad saata ja perearstid mitte?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas eriarstid saavad saata ja perearstid mitte?

Sest nad on ERIarstid. Kas tõesti sa ei saa aru, mis vahe on perearstil ja eriarstil.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tasulisse pöördudes tuleb ju järgnevad uuringud ja ravi ka ise maksta. Või ei ole nii?

Kui uuring tehakse visiidipäeval samas asutuses (MRT kindasti pole samas asutuses, aga enne MRT tehakse röntgen)siis jaa. Edaspidistele saavad HK raha eest suunata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMO-s ei tehta samuti MRT uuringut.

tehakse küll. minu mehel tehti, kui avarii tagajärjel emosse sattus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMO-s ei tehta samuti MRT uuringut.

suuremates küll.  PERHis on MRT samas majas. ITK-s Magdaleena majas hoovimajas ja ravi tn kõrvaltiivas. Tartu Kliinikumis on ka mrt olemas.

võibolla pole mrt-d mõnes väiksemas maakonnahaiglas, siis muidugi ei saa emost mrt-sse saata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tehakse küll. minu mehel tehti, kui avarii tagajärjel emosse sattus.

Vaevalt see EMO-s tehti, vast ikka PERH-is.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et siis perearst peaks näiteks neuroloogi juurde saatma ennem, et sealt MRT aega saada. Point on selles, et neuroloogi juurde ta ka ei saada 😀 Naljanumber. Võta lihtsalt rohte, küll läheb üle, mitu kuud pole läinud

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMO on erakorralise meditsiini osakond, sinna minnakse äkilise tervise halvenemise korral mitte krooniliste probleemide korral, nohu puhul ega siis kui sa reede õhtul avastad, et ups ravaimid otsas ja uut retsepti ka pole.

Arvad tõesti, et inimesed lähevad EMO 6+tunnisesse järjekorda ootama niisama nalja pärast või mida sa targutad?

Ma pole see, kellelt küsid, aga jah, kohe kindlasti lähevad ja kuidas veel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaevalt see EMO-s tehti, vast ikka PERH-is.

Ja siis, kui EMO kaudu tehtud sai, millest siis saagida? Tehtagu või keskturul kui tehtud saab!

Teema on sellest, et perearstid on nagu punn ees. Tööandja maksu suuri summasid sotsmaksuka, aga kui töötajatel arstiabi vaja, siis mingu tasulisse.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMO-s ei tehta samuti MRT uuringut.

suuremates küll. PERHis on MRT samas majas. ITK-s Magdaleena majas hoovimajas ja ravi tn kõrvaltiivas. Tartu Kliinikumis on ka mrt olemas.

võibolla pole mrt-d mõnes väiksemas maakonnahaiglas, siis muidugi ei saa emost mrt-sse saata.

MRT on muidugi olemas, aga EMO arst ei saa patsienti MRT-sse saata. Saadab eriarst, nagu siin eespool ka võeti EMO-st haiglasse ja tehti MRT juba osakonnas olevale patsiendile. Statsionaari patsient PERH-is saab MRT uuringule nädala jooksul.

Avariiga on hoopis teine lugu, raske avarii patsiendi saabudes on EMO-s arstide tiim vastas ja tehakse otsused, kuidas edasi käsitleda.  Kui on vaja kohe MRT-d, siis see kindlasti ei ole tavapärane, et nüüd igaüks jalutab emosse ja tehaksegi MRT.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et siis perearst peaks näiteks neuroloogi juurde saatma ennem, et sealt MRT aega saada. Point on selles, et neuroloogi juurde ta ka ei saada ???? Naljanumber. Võta lihtsalt rohte, küll läheb üle, mitu kuud pole läinud

Jummel, ona raske võtta praegu broneerimine lahti ja neuroloogile tasuline aeg panna? Tõesti mingi sadistid eelistavada kannatada, selle asemel, et 50 eurot maksta?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jummel, ona raske võtta praegu broneerimine lahti ja neuroloogile tasuline aeg panna? Tõesti mingi sadistid eelistavada kannatada, selle asemel, et 50 eurot maksta?

Kas sa Jummel tõesti aru ei saa, et siin kirjutab mitu kägu?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et siis perearst peaks näiteks neuroloogi juurde saatma ennem, et sealt MRT aega saada. Point on selles, et neuroloogi juurde ta ka ei saada ???? Naljanumber. Võta lihtsalt rohte, küll läheb üle, mitu kuud pole läinud

Jummel, ona raske võtta praegu broneerimine lahti ja neuroloogile tasuline aeg panna? Tõesti mingi sadistid eelistavada kannatada, selle asemel, et 50 eurot maksta?

 

oi jummel küll, miks ma seda Haigekassat muudkui kinni taon iga kuu, niisama lõbu pärast , et teenuseid mitte saada mida vaja ?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oi jummel küll, miks ma seda Haigekassat muudkui kinni taon iga kuu, niisama lõbu pärast , et teenuseid mitte saada mida vaja ?

Sina taod? Omast taskust?

Mina eelistan ravi saada siis kui vaja. Haigekassa teenus jäägu vaesemale kogukonnale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina taod? Omast taskust?

Jah, mõned meist on ka ettevõtjad. Kujuta ette, mõned eestikeelsed on veel konkurentsis välisfirmadega vastu pidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mõned meist on ka ettevõtjad. Kujuta ette, mõned eestikeelsed on veel konkurentsis välisfirmadega vastu pidanud.

Ma olen ka ettevõtja viimased 17 aastat. Seda enam jaksan tasulise arstiabi eest maksta(ja võimaldada seda ka oma lapsele ning 80-ndates ämmale). Kui sina mitte, ei ole ettevõtlus ilmselgelt sinu ala.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka ettevõtja viimased 17 aastat. Seda enam jaksan tasulise arstiabi eest maksta(ja võimaldada seda ka oma lapsele ning 80-ndates ämmale). Kui sina mitte, ei ole ettevõtlus ilmselgelt sinu ala.

Anonüümses foorumis on iga alaväärsuses vaevlev tülikiskuja maailma direktor, eks nii ka sina Revolver. Saad korrakski oma maksuvõlad ja arestitud pangakonto unustada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )


Esileht Ilu ja tervis Miks on nii raske perearstilt saatekirja saada?!