Esileht Pereelu ja suhted Miks saadakse palju lapsi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )

Teema: Miks saadakse palju lapsi?

Postitas:

Eks see küsimus kerkis mul pähe küll selle praeguse toetuste tralli peale, aga mitte toetusest ei taha ma rääkida. Jäin korraga hoopis mõtlema, et miks tahavad osad inimesed perre üle kahe-kolme lapse? Mul endal on üldse üks laps. Kahest lapsest perest saan täiesti aru. Kolmest ka, eriti kui kaks on vanemad ja siis muretsetakse veel üks pesamuna.  Aga neli ja rohkem lapsi? Kas lihtsalt vanematele meeldivad lapsed nii väga, et nad soovivad lakkamatult kellegi eest hoolitseda? Armastust on hinges nii palju, et tekib tahtmine seda veel rohkem jagada, kui kolmele lapsele kuluks?

Ma üldse ei võta seisukohta, paju lapsi õige või vale on, ammugi ei usu ma seda lolli juttu, et lapsi raha pärast muretsetakse.  Lihtsalt jäingi mõtlema, et mis ikkagi on see põhjus, et soovitakse veel neljandat või juba kümnendat last?

+48
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

põhjused on samad, miks saadakse esimenegi laps. elusloodus tahab oma geene kestvana hoida. see tung on vägevam kui isikliku kasu ja kahju rehkendus.

+12
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole üldse lapsi, nii et võiksin imestada ka ühe vajalikkuse üle:p Aga jah – kui peres on 5 või 6 last, et kas tõesti on tunne, et veeeel on keegi puudu? Müstika.

Rasestumisvastaste vahendite puudumise taha ju ometi asi jääda ei saa.

+30
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Iga pere kujunemislugu on ju erinev. Mina võin vastata küll. Olen ema 6 lapsele. Abiellusin väga noorelt ja perre sündis väikese vahega 2 last, kellest üks suri. Oma valu leevendamiseks otsustasime saada veel ühe lapse, sündisid aga mitmikud. Seega oligi mul hoobilt kolm last. Kõik see eelnev kokku aga tekitas nii palju pingeid, et läksime mehega mõne aja pärast lahku. Uuel elukaaslasel lapsi ei olnud, kui minu lapsed juba päris suured olid, otsustasime saada ka ühise lapse. Ja väikese vahega teisegi. Nüüd on suuremad kõik täiskasvanud juba ja kaks väiksemat koolilapsed. Vanemad lapsed on kõik ühest soost, seega olen väga õnnelik, et kuues, pesamuna,  teisest soost  – saan kõike kogeda.

+33
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul pole üldse lapsi, nii et võiksin imestada ka ühe vajalikkuse üle:p Aga jah – kui peres on 5 või 6 last, et kas tõesti on tunne, et veeeel on keegi puudu? Müstika.

Rasestumisvastaste vahendite puudumise taha ju ometi asi jääda ei saa.

Täpselt sellise tonaalsusega kommentaar, mille puhul küsid, miks autori vanemad rasestumisvastaseid vahendeid ei kasutanud. Vähem oma ja teiste naba vahtijaid teeb maailma paremaks.

+15
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes sama võib küsida inimeste kohta, kellel on 5 või 6 samast tõust koera, või hobust või ükskõik, millist suuremat lemmiklooma.  Mitut kassi omav inimene on veel normaalne?

+18
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes sama võib küsida inimeste kohta, kellel on 5 või 6 samast tõust koera, või hobust või ükskõik, millist suuremat lemmiklooma. Mitut kassi omav inimene on veel normaalne?

Jah, võibki küsida.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga pere kujunemislugu on ju erinev. Mina võin vastata küll. Olen ema 6 lapsele. Abiellusin väga noorelt ja perre sündis väikese vahega 2 last, kellest üks suri. Oma valu leevendamiseks otsustasime saada veel ühe lapse, sündisid aga mitmikud. Seega oligi mul hoobilt kolm last. Kõik see eelnev kokku aga tekitas nii palju pingeid, et läksime mehega mõne aja pärast lahku. Uuel elukaaslasel lapsi ei olnud, kui minu lapsed juba päris suured olid, otsustasime saada ka ühise lapse. Ja väikese vahega teisegi. Nüüd on suuremad kõik täiskasvanud juba ja kaks väiksemat koolilapsed. Vanemad lapsed on kõik ühest soost, seega olen väga õnnelik, et kuues, pesamuna, teisest soost – saan kõike kogeda.

Aa, vot see võib küll põhjus olla, kui tekib uus kaaslane ja ka koos soovitakse last või kahte. See on küll täiesti mõistetav.

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkem lapsi

Iga pere kujunemislugu on ju erinev. Mina võin vastata küll. Olen ema 6 lapsele. Abiellusin väga noorelt ja perre sündis väikese vahega 2 last, kellest üks suri. Oma valu leevendamiseks otsustasime saada veel ühe lapse, sündisid aga mitmikud. Seega oligi mul hoobilt kolm last. Kõik see eelnev kokku aga tekitas nii palju pingeid, et läksime mehega mõne aja pärast lahku. Uuel elukaaslasel lapsi ei olnud, kui minu lapsed juba päris suured olid, otsustasime saada ka ühise lapse. Ja väikese vahega teisegi. Nüüd on suuremad kõik täiskasvanud juba ja kaks väiksemat koolilapsed. Vanemad lapsed on kõik ühest soost, seega olen väga õnnelik, et kuues, pesamuna, teisest soost – saan kõike kogeda.

Aa, vot see võib küll põhjus olla, kui tekib uus kaaslane ja ka koos soovitakse last või kahte. See on küll täiesti mõistetav.

Rohkem lapsi pidavatki saama inimesed, kes mingi hetk elukaaslast vahetavad. Tahaks ju uuega ka mõnd ühist.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis veel öeldakse, et ohh, pole erilist vahet, kas kasvatatakse nt nelja või kaheksat last. Vot sellest ma aru ei saa. Kuidas ei ole vahet- kulub ju aega, raha, riideid, armastust poole rohkem! Või kui pole vahet, miks siis mitte piirduda neljaga, mis seal siis ON vahet? 🙂

(Ma ise kolme lapse ema ja seega mitte teoreetik, aga vot kaks korda rohkem lapsi nt 6 last ei kujuta ma ette, ma ei jõuaks nii palju, ei ole ju nii, et pole vahet…)

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean mõnda naist, kes lihtsalt tahavad, et neil oleks kogu aeg beebi või väikelaps, sest neile nii hirmsasti meeldib see. Et kogu aeg on olend, kes neid kõige rohkem maailmas vajab ja keda saab hellitada ja nunnutada. Paljud neist kompenseerivad sellega oma lähedusvajadust või midagi taolist.

+40
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga pere kujunemislugu on ju erinev. Mina võin vastata küll. Olen ema 6 lapsele. Abiellusin väga noorelt ja perre sündis väikese vahega 2 last, kellest üks suri. Oma valu leevendamiseks otsustasime saada veel ühe lapse, sündisid aga mitmikud. Seega oligi mul hoobilt kolm last. Kõik see eelnev kokku aga tekitas nii palju pingeid, et läksime mehega mõne aja pärast lahku. Uuel elukaaslasel lapsi ei olnud, kui minu lapsed juba päris suured olid, otsustasime saada ka ühise lapse. Ja väikese vahega teisegi. Nüüd on suuremad kõik täiskasvanud juba ja kaks väiksemat koolilapsed. Vanemad lapsed on kõik ühest soost, seega olen väga õnnelik, et kuues, pesamuna, teisest soost – saan kõike kogeda.

Aa, vot see võib küll põhjus olla, kui tekib uus kaaslane ja ka koos soovitakse last või kahte. See on küll täiesti mõistetav.

Nagu meie staartšellist? Uus mees, uus laps? Nii ka ei saa.

Esimese lapse sündides olin mehega koos olnud mitu aastat, teise lapse soovini läks aastaid, kolmandat ei tahagi. Suurperedesse suhtun austusega seni kuni ei käida käsi pikalt ning ei kurdeta, et riik neid üldse ei aita. Kodutunde saates olid minu meelest üksikud pered väärt sinna sattumist, kõik ülejäänud olid lihtsalt mugavad ega viitsinud/tahtnud vaeva näha.

 

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et põhjuseid on mitmeid, miks saadakse rohkem kui 2-3 last. Minul endal ka ei ole mingit sisemist tungi saada palju lapsi ja olen alati mõistusega seda võtnud ja olen olnud nõus saama 2 last andes endale aru, et nii palju suudan ma üles kasvatada pakkudes arengut soodustavaid raamatuid, mänguasju, huviringe, korralikku haridust, oma aega, kehakatteid ja toitu.

Ja arvan küll jah, et inimesed, kes räägivad, et nemad ongi Eesti päästjad sünnitades 4 ja rohkem last, siis sorry, aga siin jagunevad inimesed kaheks. Ühed, kes päriselt saavad seda endale lubada olles ettevõtjad, tippjuhid või tipp-poliitikud. Aga on ka neid inimesi, kes teevad lapsi raha pärast. Tihtipeale jäävad silma alahoolitsetud paljulapselise pere lapsed. Sellest on kahju. Paljud saavad sellepärast rohkem lapsi, sest on lahku läinud ja millegipärast on mingi sisemine vajadus (iga) uue kaaslasega laps saada. Kõrvalt vaadates kärgperendus küll asi pole, mida ise endale tahaks. Mõnedel vist tuleb 38-42 aastaselt keskeakriisi eelne kriis, et oh nüüd on viimane aega veel üks saada ja siis sünnib kolmas. Ka selliseid peresid on mitmeid minu tutvusringkonnas. Üks pere sai kolmanda, kui naine oli 35 ja kaks esimest hakkasid juba täiskasvanuks saama (vara sünnitas esimesed). Siis juhtus, et tuli teine ja kolmas tehti juba raha pärast.

 

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga pere kujunemislugu on ju erinev. Mina võin vastata küll. Olen ema 6 lapsele. Abiellusin väga noorelt ja perre sündis väikese vahega 2 last, kellest üks suri. Oma valu leevendamiseks otsustasime saada veel ühe lapse, sündisid aga mitmikud. Seega oligi mul hoobilt kolm last. Kõik see eelnev kokku aga tekitas nii palju pingeid, et läksime mehega mõne aja pärast lahku. Uuel elukaaslasel lapsi ei olnud, kui minu lapsed juba päris suured olid, otsustasime saada ka ühise lapse. Ja väikese vahega teisegi. Nüüd on suuremad kõik täiskasvanud juba ja kaks väiksemat koolilapsed. Vanemad lapsed on kõik ühest soost, seega olen väga õnnelik, et kuues, pesamuna, teisest soost – saan kõike kogeda.

No mina ei saa aru, kuidas sa oled ema 6-le lapsele, kui sul on  5 last. Palun selgitust. Sa pole ju oma surnud lapsele ka ema — või enda arvates oled?

+7
-63
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina tean mõnda naist, kes lihtsalt tahavad, et neil oleks kogu aeg beebi või väikelaps, sest neile nii hirmsasti meeldib see. Et kogu aeg on olend, kes neid kõige rohkem maailmas vajab ja keda saab hellitada ja nunnutada. Paljud neist kompenseerivad sellega oma lähedusvajadust või midagi taolist.

Mul on tutvusringkonnas väga palju paljulapselisi. Samuti olen märganud, et ühel naisel on nagu pidev vajadus, et mingi väike pamp peab olema, keda nunnutada. Ei oska nagu ise oma elu üldse elada. Samas iga kord, kui sünnib uus pamp, ei tee ta eelmistest enam väga välja ja muutub nende suhtes kamandavaks, tõrjuvaks. Suurematega kunagi ei tegele, need on põhimõtteliselt koguaeg telefonis, kui järgmine sünnib, aga viimane pamp on koguaeg nagu pjedestaalil.

+27
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnele ilmselt meeldibki suur pere ja segasummasuvila. Ise mõtlen ka, et ema aeg ja energia on ju piiratud. Kuidas on võimalik korralikult pühenduda, kui peres on üle 3 lapse? Aga kindlasti osa ongi väga võimekad emad.

Minu jaoks isiklikult oli beebiiga üsna raske, ei kujuta ette, et tahaks seda vabatahtlikult mitmeid kordi läbi teha. Suuremaga oluliselt lihtsam ja lõbusam.

 

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks isiklikult oli beebiiga üsna raske, ei kujuta ette, et tahaks seda vabatahtlikult mitmeid kordi läbi teha. Suuremaga oluliselt lihtsam ja lõbusam.

Minul oli ka beebiga raske, aga nende naiste puhul, kellel on palju lapsi, märkan seda, et nemad ei võta üldse seda asja nii tõsiselt. Beebi nutab, las ta nutab, kukub maha, no las ta kukub. Kui laps käib juba koolis, siis E-koolis on sada märkust ja kahte, ei vaatagi seda. Emad on väga erinevad.

+21
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks isiklikult oli beebiiga üsna raske, ei kujuta ette, et tahaks seda vabatahtlikult mitmeid kordi läbi teha. Suuremaga oluliselt lihtsam ja lõbusam.

Minul oli ka beebiga raske, aga nende naiste puhul, kellel on palju lapsi, märkan seda, et nemad ei võta üldse seda asja nii tõsiselt. Beebi nutab, las ta nutab, kukub maha, no las ta kukub. Kui laps käib juba koolis, siis E-koolis on sada märkust ja kahte, ei vaatagi seda. Emad on väga erinevad.

See ongi minu arvates see pühendumise puudus. Lapsed vajavad nii palju tähelepanu ja osavõtlikkust, tahavad üldjuhul palju suhelda ja nii, et nende juttu ka süvenetakse, arutletakse kaasa. Lisaks muu hoolitsus ja esmavajaduste täitmine juurde.

Beebidega sama lugu – väga hull, kui beebil lastakse pidevalt nt üksi nutta, sest “võetakse vabalt”. Seda on psühholoogid mitmel korral kinnitanud, kuidas see beebi psüühikat kahjustab ja kui oluline on nende turvatunne.

Et jah, kindlasti on olemas väga head ja võimekad paljulapseliste emad, aga ma kaldun arvama, et kuskil maal see laste kasvatamise kvaliteet siiski kannatab.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks isiklikult oli beebiiga üsna raske, ei kujuta ette, et tahaks seda vabatahtlikult mitmeid kordi läbi teha. Suuremaga oluliselt lihtsam ja lõbusam.

Minul oli ka beebiga raske, aga nende naiste puhul, kellel on palju lapsi, märkan seda, et nemad ei võta üldse seda asja nii tõsiselt. Beebi nutab, las ta nutab, kukub maha, no las ta kukub. Kui laps käib juba koolis, siis E-koolis on sada märkust ja kahte, ei vaatagi seda. Emad on väga erinevad.

Minul on kolm sõbrannat, kellel on palju lapsi(6-7) ja mul on hoopis teine kogemus. Kõik lapsed õpivad väga hästi, õpivad erinevaid pille, käivad trennidest ning nad on nii viisakad ja eeskujulikud. Ma vaatan neid ja mõtlen, et on olemas emad, kes ongi suurpere emad ja neil tuleb see ideaalselt välja.

+26
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kolm sõbrannat, kellel on palju lapsi(6-7) ja mul on hoopis teine kogemus. Kõik lapsed õpivad väga hästi, õpivad erinevaid pille, käivad trennidest ning nad on nii viisakad ja eeskujulikud. Ma vaatan neid ja mõtlen, et on olemas emad, kes ongi suurpere emad ja neil tuleb see ideaalselt välja.

Kindlasti on, lihtsalt mõtlen, et miks nii valitakse. Et vaatamata mitmekordsele murele ja vastutusele on ka mitu korda rõõmu?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu saladus: olen ürgema. Üdini kanaema tüüpi. Sünnitasin neli last. Nii nagu kunagi 15-aastaselt unistasin.

Ma ei räägi oma laste asjadest kellelegi, sest ma olen vähemuses. Jumaldasin rasedusi (mis siis et oksendasin iga jumala kord seitse kuud), sünnitused polnud mul valusad ega aeglased, piima voolas, imetamisi nautisin,  jamasid ikka lastega kindlasti oli, aga noh need ajutised.

Aga ma ei ole julgenud seda kellelegi rääkida, sest üldiselt….tuntakse ja arvatakse teistmoodi: et lapsed on tüütud ja rasked ning kogu aeg on probleem probleemi otsa jne.

Ma pole siiamaani emadusest tüdinud, st mul on mu oma elu ka, aga iga päev leian aega lastega olla.

Ma ei teagi, mis tunne on teha üksi süüa köögis või toimetada üksi aias või minna kõnniringile üksi. Lapsed teevad kaasa ja reaalselt on rõõmsad.

Mulle on eluaeg meeldinud nendega päriselt mängida, ma  meisterdan nendega iga päev (jah, võib silmi pööritada, aga meil on tõesti käärid, paberid, lõngad, vardad, akvarellid, pärlid, kleepsud, pidevalt kasutuses- kõik selleks, et hoida ekraaniaega võimalikult miinimumis), suurematega teeme iks projekte, väljakutseid, räägime omi asju, lebotame üksteisel seljas. Ma oskan lõdva randmega käigu pealt nad näidendit panna tegema või kodukohvikut hoovi peale korraldama.

Aga see on meie pere saladus. Sest enamus asju nii ei näe, enamusel on kohustus esmane ja suhtlemisest tekkinud väsimus.

Ja algusest peale on kuidagi kujunenud nii, et peale mu enda laste on  söögilaua ümber veel laste sõpru või naabrilapsi või sõbrannade lapsi, ma tõmban vist ligi alaealisi???? ja need suved…. hunnik lapsi, omi ja võõraid, õue peal silkamas, pannkooke teen kolme panniga korraga.

Keegi siin ütles, et kui uus pamp sünnib, siis eelmistele tähelepanu ei pöörata enam. Vaidlen vastu.

Ja lapsed on mul ka hästi tublid, seda ma kellelegi ei maini, milleks. Sest praegu on kõik hästi.

Igal juhul, ma sünnitasin palju lapsi, sest ma nii armastan nendega tegelemist, nendega koos olemist, nende kasvamist, minu enda meeletut rõõmu ja kasvamist.

Mu suguvõsa, sõbrannad ja laste õpetajad ütlevad, et kõik see on ülimalt ebatavaline erand, mis meil peres toimub ????

Vot selline friik olen.

+41
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ei saa aru, kuidas sa oled ema 6-le lapsele, kui sul on  5 last. Palun selgitust. Sa pole ju oma surnud lapsele ka ema — või enda arvates oled?

Ma ei ole küll see, kellele su küsimus suunatud, aga vastan teistpidise mõttega.

Kui oled juba selles vanuses, et näiteks su ema või isa on surnud, kas nad siis enam ei ole su ema ja isa? Ütled, et need pole su vanemad? Surnuaias käid nende haual ja arvad, et sa ei ole nende tütar/poeg?

Ema jaoks on ju laps alati laps ja sa oled talle ema, ükskõik kas see laps on õnnetul kombel väiksena surnud, on see laps 50-aastane või tore, kui ka nt 75, aga emaks jääd sa ju ikka.

+45
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmarase siin kommenteerimas, kuna mind juba ajab närviliseks, kui keegi uurib, kas soovime väikese vanusevahega lapsi. Kuna ma soovin täielikult pühenduda ja lapsega tegeleda, siis ma tõesti ei kujuta ette, kuidas mitme lapsega see võimalik. Olen megakaua teinud eeltööd, mis vanker, turvahäll jms osta, hinnad ulme, pikalt raha kogunud ja majanduslik pool hea, aga no süda juba tilgub verd ???? Samuti megalt aega ja raha panustanud raseduse vältel endale (erinvad treeningud, raamatud, hoolitsused, loengud). Juba olen uurinud, kus toimuvad beebidele väikelaste ujumised, võimlemised, beebikool ja ringid. Selle kõrvalt sooviksin hakata rohkem endaga tegelema, kui laps suurem, jällegi trennid, midagi juurde veel õppida jne. Tean kindlalt, et lapsele soovin lasteaiavabu päevi iga nädal, ükskõik, kas selleks pean tööl koormust vähendama vms, siis on nii. Lisaks on ühte või vähem lapsi kergem jätta hoida, sooviks mehega reisida, kui laps suurem, sest varasemalt olnud koroona jms, pole väga jõudnud. Toidu peale läheb ka ulme summa, sest minu jaoks see peab olema kvaliteetne ja hea (avokaado, krevetid jms kallim värk). Juba 3 lapsega ei kujuta ette, et saaks igale ühele aega pühendada, lasteaiavabu päevi, väiksemaga või väiksematega koos kuskil beebikoolis vms käia, aga äkki paljulapselised seda ei teegi ???? Mõne blogija puhul jääb jah mulje (mitte halvaga, igaühe enda valik), et ongi ainult kodu ja lapsed. Muidu on väiksest saati olnud soov saada vähemalt 3 last, aga praegu ei kujuta seda ette.

Eee…isegi paljud ühelapselised ei tee seda. Ma tean isegi mõnda üksikut inimest, kes ei käi trennis ega reisil jne. See ei saa ju ometi üllatusena tulla, et inimesed on erinevad.

Ahjaa, paljulapselised käivad ka reisil. Mul üks sõbranna läheb oma 6 lapse ja mehega nädalaks Rootsi suusareisile. Nad reisivad igal aastal vähemalt kaks korda, vahel rohkemgi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmarase siin kommenteerimas, kuna mind juba ajab närviliseks, kui keegi uurib, kas soovime väikese vanusevahega lapsi. Kuna ma soovin täielikult pühenduda ja lapsega tegeleda, siis ma tõesti ei kujuta ette, kuidas mitme lapsega see võimalik. Olen megakaua teinud eeltööd, mis vanker, turvahäll jms osta, hinnad ulme, pikalt raha kogunud ja majanduslik pool hea, aga no süda juba tilgub verd ???? Samuti megalt aega ja raha panustanud raseduse vältel endale (erinvad treeningud, raamatud, hoolitsused, loengud). Juba olen uurinud, kus toimuvad beebidele väikelaste ujumised, võimlemised, beebikool ja ringid. Selle kõrvalt sooviksin hakata rohkem endaga tegelema, kui laps suurem, jällegi trennid, midagi juurde veel õppida jne. Tean kindlalt, et lapsele soovin lasteaiavabu päevi iga nädal, ükskõik, kas selleks pean tööl koormust vähendama vms, siis on nii. Lisaks on ühte või vähem lapsi kergem jätta hoida, sooviks mehega reisida, kui laps suurem, sest varasemalt olnud koroona jms, pole väga jõudnud. Toidu peale läheb ka ulme summa, sest minu jaoks see peab olema kvaliteetne ja hea (avokaado, krevetid jms kallim värk). Juba 3 lapsega ei kujuta ette, et saaks igale ühele aega pühendada, lasteaiavabu päevi, väiksemaga või väiksematega koos kuskil beebikoolis vms käia, aga äkki paljulapselised seda ei teegi ???? Mõne blogija puhul jääb jah mulje (mitte halvaga, igaühe enda valik), et ongi ainult kodu ja lapsed. Muidu on väiksest saati olnud soov saada vähemalt 3 last, aga praegu ei kujuta seda ette.

Ära muretse, lapse kätte saad, siis puruneb ka see unelmate roosa mull sul, mille oled valmis môelnud, kuidas beebiga elu hakkab olema. Sest see pole üheski asjas nii, nagu sa fantaseerid.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumaldasin rasedusi (mis siis et oksendasin iga jumala kord seitse kuud)

Mis sellise raseduse juures jumaldamisväärset on? Ma ise oksendasin ka oma neli kuud järjest, õnneks mitte seitse, see osa rasedusest oli ikka õudne.

+10
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen täiesti kursis, et beebiga võib olla 100% teistmoodi, kui ma siin idealiseerin ja tore on lugeda, et on väga suuri peresid, kus kõik lapsed hoitud ja tegelevad hobidega jms. Kuna olen ise aastaid töötanud eri vanuses lastega, siis mina selliseid peresid näen harva. Puutun kokku probleemsete peredega, kellel on enamasti 3+ last, pisikesed kurdavad, et ema-isa ei tegele, pole raha isegi ühe huviringi või hobi jaoks. Pigem on need lapsed koolis ise kiusajad (vahel ka kiusatavad). Eks sealt see eelarvamus mul on tulnud ja ülemuretsemine jms. Mõni juba suurem koolilaps, kes soovib iseseisvalt kodus õppida, kurdab, et toas on kas siis üks või mitu väikest õde-venda, kes segavad. Mõni väga tubli õpilane jääb koolipingis magama, sest kodus mitu beebit, kes öösiti magada ei lase. Püüan alati nende lapsevanematega olla toetav ja mõistev, kuid alati teevad nii kurvaks need lood ja jäävad hinge kriipima.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmarase siin kommenteerimas, kuna mind juba ajab närviliseks, kui keegi uurib, kas soovime väikese vanusevahega lapsi. Kuna ma soovin täielikult pühenduda ja lapsega tegeleda, siis ma tõesti ei kujuta ette, kuidas mitme lapsega see võimalik. Olen megakaua teinud eeltööd, mis vanker, turvahäll jms osta, hinnad ulme, pikalt raha kogunud ja majanduslik pool hea, aga no süda juba tilgub verd ???? Samuti megalt aega ja raha panustanud raseduse vältel endale (erinvad treeningud, raamatud, hoolitsused, loengud). Juba olen uurinud, kus toimuvad beebidele väikelaste ujumised, võimlemised, beebikool ja ringid. Selle kõrvalt sooviksin hakata rohkem endaga tegelema, kui laps suurem, jällegi trennid, midagi juurde veel õppida jne. Tean kindlalt, et lapsele soovin lasteaiavabu päevi iga nädal, ükskõik, kas selleks pean tööl koormust vähendama vms, siis on nii. Lisaks on ühte või vähem lapsi kergem jätta hoida, sooviks mehega reisida, kui laps suurem, sest varasemalt olnud koroona jms, pole väga jõudnud. Toidu peale läheb ka ulme summa, sest minu jaoks see peab olema kvaliteetne ja hea (avokaado, krevetid jms kallim värk). Juba 3 lapsega ei kujuta ette, et saaks igale ühele aega pühendada, lasteaiavabu päevi, väiksemaga või väiksematega koos kuskil beebikoolis vms käia, aga äkki paljulapselised seda ei teegi ???? Mõne blogija puhul jääb jah mulje (mitte halvaga, igaühe enda valik), et ongi ainult kodu ja lapsed. Muidu on väiksest saati olnud soov saada vähemalt 3 last, aga praegu ei kujuta seda ette.

Ehe näide ülemõtlemisest:)

Kulutad nii palju aega ja raha millelegi, mis pole üldse olulised. Siis ei jõuagi.

Pean silmas pikka ajude ragistamist teemal, milline vanker, milline häll jne.

Avokaado ja krevetid nüüd küll mingi luksustoit pole, väga taskukohase hinnaga ju.

Kui selles vaimus jätkad ja ühe lapsega piirdud, saab sinu lapsest ära hellitatud enesekeskne maailmanaba. Juba seepärast oleks vaja rohkem lapsi sinusugusele.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on seotud ärahellitamine ja lapsega tegelemine? 🙂

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga pere kujunemislugu on ju erinev. Mina võin vastata küll. Olen ema 6 lapsele. Abiellusin väga noorelt ja perre sündis väikese vahega 2 last, kellest üks suri. Oma valu leevendamiseks otsustasime saada veel ühe lapse, sündisid aga mitmikud. Seega oligi mul hoobilt kolm last. Kõik see eelnev kokku aga tekitas nii palju pingeid, et läksime mehega mõne aja pärast lahku. Uuel elukaaslasel lapsi ei olnud, kui minu lapsed juba päris suured olid, otsustasime saada ka ühise lapse. Ja väikese vahega teisegi. Nüüd on suuremad kõik täiskasvanud juba ja kaks väiksemat koolilapsed. Vanemad lapsed on kõik ühest soost, seega olen väga õnnelik, et kuues, pesamuna, teisest soost – saan kõike kogeda.

No mina ei saa aru, kuidas sa oled ema 6-le lapsele, kui sul on 5 last. Palun selgitust. Sa pole ju oma surnud lapsele ka ema — või enda arvates oled?

kui sa, Alfa, ära sured, kas su ema ikka tohib veel su ema olla või enam ei olegi?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu saladus: olen ürgema. Üdini kanaema tüüpi. Sünnitasin neli last. Nii nagu kunagi 15-aastaselt unistasin.

Ma ei räägi oma laste asjadest kellelegi, sest ma olen vähemuses. Jumaldasin rasedusi (mis siis et oksendasin iga jumala kord seitse kuud), sünnitused polnud mul valusad ega aeglased, piima voolas, imetamisi nautisin, jamasid ikka lastega kindlasti oli, aga noh need ajutised.

Aga ma ei ole julgenud seda kellelegi rääkida, sest üldiselt….tuntakse ja arvatakse teistmoodi: et lapsed on tüütud ja rasked ning kogu aeg on probleem probleemi otsa jne.

Ma pole siiamaani emadusest tüdinud, st mul on mu oma elu ka, aga iga päev leian aega lastega olla.

Ma ei teagi, mis tunne on teha üksi süüa köögis või toimetada üksi aias või minna kõnniringile üksi. Lapsed teevad kaasa ja reaalselt on rõõmsad.

Mulle on eluaeg meeldinud nendega päriselt mängida, ma meisterdan nendega iga päev (jah, võib silmi pööritada, aga meil on tõesti käärid, paberid, lõngad, vardad, akvarellid, pärlid, kleepsud, pidevalt kasutuses- kõik selleks, et hoida ekraaniaega võimalikult miinimumis), suurematega teeme iks projekte, väljakutseid, räägime omi asju, lebotame üksteisel seljas. Ma oskan lõdva randmega käigu pealt nad näidendit panna tegema või kodukohvikut hoovi peale korraldama.

Aga see on meie pere saladus. Sest enamus asju nii ei näe, enamusel on kohustus esmane ja suhtlemisest tekkinud väsimus.

Ja algusest peale on kuidagi kujunenud nii, et peale mu enda laste on söögilaua ümber veel laste sõpru või naabrilapsi või sõbrannade lapsi, ma tõmban vist ligi alaealisi???? ja need suved…. hunnik lapsi, omi ja võõraid, õue peal silkamas, pannkooke teen kolme panniga korraga.

Keegi siin ütles, et kui uus pamp sünnib, siis eelmistele tähelepanu ei pöörata enam. Vaidlen vastu.

Ja lapsed on mul ka hästi tublid, seda ma kellelegi ei maini, milleks. Sest praegu on kõik hästi.

Igal juhul, ma sünnitasin palju lapsi, sest ma nii armastan nendega tegelemist, nendega koos olemist, nende kasvamist, minu enda meeletut rõõmu ja kasvamist.

Mu suguvõsa, sõbrannad ja laste õpetajad ütlevad, et kõik see on ülimalt ebatavaline erand, mis meil peres toimub ????

Vot selline friik olen.

Kasvasin üles peres, kus oli vaid 2 last. Vanematel meie jaoks eriti aega polnud. Aga mul väga vedas ja naabriteks oli just teiesugune suur pere (6 last). See oli ja on üks ägedamaid peresid mida tean. Seal samamoodi oli vanematel alati laste jaoks aega, kaasati ka mind õega oma tegemistesse (matkad, meisterdamise, näidendid jne jne). Kunagi ühtegi tüli seal ei kuulnud ja on siiani hästi kokkuhoidev pere, kuigi vanemad juba päris eakad.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 103 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks saadakse palju lapsi?