Esileht Hobinurk Millise ööbimiskoha valite reisides?

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: Millise ööbimiskoha valite reisides?

Postitas:
Kägu

Võibolla tõesti, aga mis põhjus siia veel võiks olla sõbrannaga ühes voodia magada? Kas nad siis tõesti lausa eelistavad sellist toatüüpi? Lähevad sõbrannaga reisile, valib spetsiaalselt ühe voodiga ööbimise? See on juba väikest viisi “Brokeback mountain” siin.

Jutt oli külaliskorterist, kus on magamistuba. Et siis teine peaks magama elutoas. Mina nii ei arva, saab ühes laias voodis ilusasti magatud. Mitte et spetsiaalselt ühist voodit otsiks,

Tegelikult oli jutt külaliskorterist, kus on magamistoad. Ja kui sellist (sobiva hinnaga) ei leia, siis mööndusena sobib ka see, et üks magab elutoas. Tuletan meelde, et teema on, mis on ööbimiskoha leidmisel oluline. Ja mulle sellistel veinikatel just see on oluline. Sinul ei käsi keegi niisugust valikut teha, rääkisin sellest, mis mulle oluline on.

Aga lisan siis veel, et kui sellist vähemalt kahetoalist korterit sobiva hinnaga ei leia, siis järgmine valik oleks ka sõbrannaga veinitades laia voodiga ühetoalise külaliskorteri asemel kahe voodiga hotellituba. Spaapuhkusi teeme vahel ka, siis ongi selline tuba meil. Lihtsalt kui võimalik, siis eelistan kolmetoalist korterit, mööndusena kahetoalist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90 % meie reisidest on perereisid, ehk siis kaks täiskasvanut ja kaks praeguseks teismelist last. Kui on pikem reis, siis lihtsamad kohad vahelduvad tavaliselt luksuslikega. Mingites hostelites või kahtlastes kodumajutustes ei ööbi kunagi. Loen alati arvustusi ning vaatan arvustuste keskmist hinnet. Euroopas reisides oleme tavaliselt korteris. Meile meeldivad avaramad korterid, alati vähemalt kaks magamistuba ja kaks vannituba – siis ei pea keegi kuskil elutoa diivanil magama. Pikematel Euroopast väljas reisidel üritan reisikavasse panna ka kindlasti ühe nii-öelda tuntud hotelli – näiteks Atlantis Dubais või Marina Bay Sands Singapuris. Reisimist peab nautima ning mõnus hotell mugava voodi ja luksusliku vannitoaga kuulub kindlasti selle juurde.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu pole just suurlinna külastusega, siis eelistan turismitalusid jm kodumajutusi. Sealt olen alati kõige autentsemad ja värvikamad muljed saanud. Sellised, mida anonüümses hotellis iialgi pole. Kuna üldjuhul olen ka vâga aktiivne reisija, siis ainult magamise eest pole nõus hingehinda maksma. Olen ööbinud ka erinevates lukshotellides, aga lõpuks ikka tõdenud, et mõttetu ????.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Linnapuhkusel on nr.1 asukoht, alati keskel, jalakäigu kaugusel põhiasjadest.

Autoreisidel privaatsus ja mõnusus, järve v mere äär, terass vms.

Soojamaareisidel ei käi.

Mingi kulumine v ultramoodsus pole absoluutselt oluline, peaasi et kõik, mis peab töötama ka töötab.

Pariis, London ja New York ikka keset melu, Läti, Leedu ja Soome privaatsus ja soovitavalt maja/mökki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soojamaareisidel ei käi.

What? Milline imelik inimene!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olenevalt reisi eesmärgist ikka.
Üldiselt eelistan köögiga majutuskohta. See ei tähenda, et me väljas ei sööks. Isegi pikematel tööreisidel olen palunud võimalusel broneerida köögiga elamine.

Kui on teine paar või keegi veel kaasas, siis igale oma magamistuba kindlasti.

Sõbrannaga samas voodis magasin vast nooremas eas. Nüüd hindan oma und ja privaatsust rohkem ja pigem ei magaks ka ühes toas ka  mitte. Mis aga ei takistas ühiselt aega veeta ja jutustamsit hommikuni. Aga magada tahan privaatselt.
Elutoas diivanil magaks vaid laps, kui oleme oma perega reisil.
Merevaade aknast pole oluline, sest reisil naudin merd ikka mujalt rohkem kui aknast.

Ma ei sea piiriks, et peab uhke ja kallis olema. Olenevalt reisilt sõltub ka see, kaua ma seal üldse aega veedan. Kui on teada, et nagunii on ringi liikumist palju, siis ei maksa küll lisaraha hotelli tärnide eest, kus ma vaid ööbin. Kindlasti ei broneeri kunagi ühise pesuruumi või vetsuga kohti. Ei taha kellegi taga oodata või tunda sunnitud kiirustamist, et minu taga keegi ootab.

Jah ma olen nõme, aga ma ei lähe kunagi vetsu, kui keegi on seal vahetult  enne mind nr 2 teinud ja hais on tunda. Ootan ja kannatan kuniks hais kaob. Samuti on piinlik, kui keegi pärast mind sinna siseneb. Mingi ajaline vahe peab jääma ja seda saab korraldada privaatsete vetsudega väiksemal seltkonnal või perekeskis.

Kui on lastega AI reis, siis pööran suurt tähelepanu hotelli tärnidele ja muule.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asukoht on kõige olulisem. Hind ja mugavus on üsna sama tähtsusega minu jaoks. Ühised vannitoad siiski välistan.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustan valimist sellest, et oleks vähemalt 4 tärni. Järgmine oluline asi on rõdu/terrass-kindlasti võtan merevaate, kui võimalik. Tuba alates superior või deluxe. Toa suurus alates 20 ruutu.  Rannapuhkusel asukoht mere ääres, linnapuhkusel linna südames. Hommikusöök kindlasti. Kui võimalik, siis igaks juhuks ka AI, ega pea kasutama, aga ei pea ka muretsema. Toa öö hinna üritan vahemikku 200-300 saada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

reisil olles viibin harva ühes kohas üle öö, nii et kõige esmasem – hind. selline vähenõudlik matkajatüüpi inimene.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinder just otsisin majutust ja kus sai hing täis – tohutu hulk on majutuse pakkujaid, aga öösel kuhugi sisse ei saa. Mul lend jõuab 22.50. OK, ma saan aru, et eramajutaja ei passi ööde kaupa ootel, millal külaline tuleb. Aga on ju olemas koodiga lukud, ka paljudes hotellides pole ööpäevaringset vastuvõttu. Leian sobiva majutuse, koht sobib, hind sobib, fotod kaunid – ja palun väga, sisse saab 15.00-17.00. Kirjutan, kas hiljem poleks mingit võimalust, tuleb vastus, et on, aga sel juhul tuleb lisaks tasuda 40 eurot. Jube hea peab olema majutajate elu turismipiirkondades, et ainult kolmest-viieni saab külalisi vastu võtta ja ikka veel ära elada. Sorry, pole teemasse, aga sain end välja elada…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinder just otsisin majutust ja kus sai hing täis – tohutu hulk on majutuse pakkujaid, aga öösel kuhugi sisse ei saa. Mul lend jõuab 22.50. OK, ma saan aru, et eramajutaja ei passi ööde kaupa ootel, millal külaline tuleb. Aga on ju olemas koodiga lukud, ka paljudes hotellides pole ööpäevaringset vastuvõttu. Leian sobiva majutuse, koht sobib, hind sobib, fotod kaunid – ja palun väga, sisse saab 15.00-17.00. Kirjutan, kas hiljem poleks mingit võimalust, tuleb vastus, et on, aga sel juhul tuleb lisaks tasuda 40 eurot. Jube hea peab olema majutajate elu turismipiirkondades, et ainult kolmest-viieni saab külalisi vastu võtta ja ikka veel ära elada. Sorry, pole teemasse, aga sain end välja elada…

Kuhu põrgusse sa otsid? Võta korralik hotell, 24h retseptsioon.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast paari reisibüroo vahendusel broneeritud ebaõnnestunud hotelli (õigemini küll hotellid ise olid OK, aga asukoht “1,5 km kesklinnast” tähendas 1,5 km kesklinna piirist ja kesklinn ise oli ca 15km läbimõõduga)  broneerin ainult peatänavale või selle vahetus ümbruses.  Vähemalt 4*, võimalus öösel sisse registreerida, hommikusöök ja hea ühistranspordiühendus on samuti oluline.

Enamasti käin linnareisidel.  Basseini- ja päikesereisidel ei käi,  paar pikemat eksootikareisi oleme teinud grupireisina ja seal on olnud väga head hotellid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga asukoht “1,5 km kesklinnast” tähendas 1,5 km kesklinna piirist ja kesklinn ise oli ca 15km läbimõõduga)

Aga see ongi ju korrektne, milles probleem? Kui kirjutataks, et asukoht 1,5 km Narvast, siis sa arvaksid, et see on linna südamest mõõdetuna?

 

 

 

 

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga asukoht “1,5 km kesklinnast” tähendas 1,5 km kesklinna piirist ja kesklinn ise oli ca 15km läbimõõduga)

Aga see ongi ju korrektne, milles probleem? Kui kirjutataks, et asukoht 1,5 km Narvast, siis sa arvaksid, et see on linna südamest mõõdetuna?

On korrektne, aga probleemiks oli oodatust pikem vahemaa.

Kui on 1,5 km Narvast, siis arvestaksingi 1,5 km Narva linna piirist. Kui on kirjutatud aga 1,5 Narva kesklinnast, siis eeldaksin, et see on keskusest ca 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu põrgusse sa otsid? Võta korralik hotell, 24h retseptsioon.

Napoli vanalinn ja eks ikkagi hinnapiir on ka, üle 100 euro öö eest ei taha maksta. Aga leidsin siiski majutuse, kuhu ka öösel sisse saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinder just otsisin majutust ja kus sai hing täis – tohutu hulk on majutuse pakkujaid, aga öösel kuhugi sisse ei saa. Mul lend jõuab 22.50. OK, ma saan aru, et eramajutaja ei passi ööde kaupa ootel, millal külaline tuleb. Aga on ju olemas koodiga lukud, ka paljudes hotellides pole ööpäevaringset vastuvõttu. Leian sobiva majutuse, koht sobib, hind sobib, fotod kaunid – ja palun väga, sisse saab 15.00-17.00. Kirjutan, kas hiljem poleks mingit võimalust, tuleb vastus, et on, aga sel juhul tuleb lisaks tasuda 40 eurot. Jube hea peab olema majutajate elu turismipiirkondades, et ainult kolmest-viieni saab külalisi vastu võtta ja ikka veel ära elada. Sorry, pole teemasse, aga sain end välja elada…

No aga siis saad ju sisse suvalisel kellaajal, lihtsalt maksa see 40.- eurot. Lihtne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )


Esileht Hobinurk Millise ööbimiskoha valite reisides?