Esileht Koolilaps Millises koolis veel neli vaheaega?

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Millises koolis veel neli vaheaega?

Postitas:

Jah, meil pisikeses maakoolis ka on veel neli vaheaega. Sest meil siin lapsevanemad ise valisid nii. Maal on ju tõesti tore, kui saab terve pika suve marjade keskel ringi joosta, ujumas käia, sõpradega õue peal telkida jne. Talvel võiks ju ka mõnuleda, aga maal on sügisel-talvel kogu aeg pilkane pimedus ja mingiks suusapuhkuseks maainimeste väikese palga juures reeglina raha üle ei jää.

Aga nüüd selgus, et huvikoolid on viie vaheajaga… Noh, sügisest lähevad kõik koolid viiele vaheajale, kannatame selle ebakõla ühel aastal kudiagiviisi ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 10:53; 09.02 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks selline tohutult negatiivselt häälestatus maainimeste vastu.
“Mine siis ja ela maal.”
Kuule, prouakene, paljud ja paljud elavadki maal. Ja hoiame pöialt, et neil ikka leiduks motivatsiooni maal elada ja maaelu elus hoida.
Otse loomulikult kibeleb maainimene juba aprillis ja mais sulle tõenäoliselt väga arusaamatuid väärtusi arendama.

“”Äkki on talvel ka huvitav looduses olla…” – ….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen maal suvitaja ja tahan maal suvitada kauneimal ajal. Nagu ma juba kirjeldasin – see 4 nädalat enne ja pärast pööripäeva on meie laiuskraadil absoluutselt kauneim aeg.
Täiesti uskumatu tigedus selle arvamuse vastu.
Vihkad õisi, lõhnu ja linnulaulu või millest selline õelus?
Vii oma lapsed laagrisse, kui sa ise nendega midagi teha ei oska.

Ei, ei ole tigedus sinu arvamuse vastu, millal on meil kaunim aeg. Küll aga sinu suhtumise vastu, et “MINA TAHAN sel ajal nui neljaks maal olla” ja kool on teisejärguline.
Minu laste pärast ei maksa sul muretseda, nemad saavad looduses olla rohkem kui sina oma kolme kuu jooksul suvitada suudad ja ei pea ma neid sellepärast veel koolist ära võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 15:37; 08.02 16:42; 09.02 08:12; 09.02 11:30; 09.02 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks selline tohutult negatiivselt häälestatus maainimeste vastu.
“Mine siis ja ela maal.”
Kuule, prouakene, paljud ja paljud elavadki maal. Ja hoiame pöialt, et neil ikka leiduks motivatsiooni maal elada ja maaelu elus hoida.
Otse loomulikult kibeleb maainimene juba aprillis ja mais sulle tõenäoliselt väga arusaamatuid väärtusi arendama.

“”Äkki on talvel ka huvitav looduses olla…” – ….

Kulla poisike. Kahju, et inimesed lugeda ei oska. Soovitus maale elama minna tuli ikka sellest, et mõni kägu siin peab lapsi koolist ära võtma, et maal olla. Kuidas saab sellest välja lugeda viha maainimeste vastu? Otse loomulikult tulekski ju maaelu elus hoidmiseks maal elada, mitte käima seda projektipõhiselt linnast arendamas. Maainimene saab maal elades maatöid teha kevadel ilma mingite probleemideta. Probleem on ikka linnaprouadest suvitajatel, kes kah moepärast oma näpukesi mullaseks teha soovivad.
Ja soe soovitus sullegi talvel loodusesse minna, silmaringi avardamine kuluks ära ja saaksid vast teada, et ei ole loodus ainult suvel olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 15:37; 08.02 16:42; 09.02 08:12; 09.02 11:30; 09.02 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks selline tohutult negatiivselt häälestatus maainimeste vastu.
“Mine siis ja ela maal.”
Kuule, prouakene, paljud ja paljud elavadki maal. Ja hoiame pöialt, et neil ikka leiduks motivatsiooni maal elada ja maaelu elus hoida.
Otse loomulikult kibeleb maainimene juba aprillis ja mais sulle tõenäoliselt väga arusaamatuid väärtusi arendama.

“”Äkki on talvel ka huvitav looduses olla…” – ….

Kulla poisike. Kahju, et inimesed lugeda ei oska. Soovitus maale elama minna tuli ikka sellest, et mõni kägu siin peab lapsi koolist ära võtma, et maal olla. Kuidas saab sellest välja lugeda viha maainimeste vastu? Otse loomulikult tulekski ju maaelu elus hoidmiseks maal elada, mitte käima seda projektipõhiselt linnast arendamas. Maainimene saab maal elades maatöid teha kevadel ilma mingite probleemideta. Probleem on ikka linnaprouadest suvitajatel, kes kah moepärast oma näpukesi mullaseks teha soovivad.
Ja soe soovitus sullegi talvel loodusesse minna, silmaringi avardamine kuluks ära ja saaksid vast teada, et ei ole loodus ainult suvel olemas.

Viha on vist hoopis linnainimeste vastu. Kahju kohe nii kitsarinnalisest inimesest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 14:15; 08.02 14:44; 09.02 10:17; 09.02 10:20; 09.02 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sa nõustud sellega, et see uus vaheaegade süsteem on maainimest suisa mõnitav?
Ta ei sõida nendel rohketel talvistel vaheaegadel kusagile ei suvitama ega suusatama.
Isegi väikelinna koolidel (rääkimata alevitest) on väga väga keeruline koguda raha klassiekskursioonideks, vaata oma ninast natuke kaugemale ja suhtle inimestega.
Seega – see juunikuine 2 nädalat “käime ekskursioonidel ja väljasõitudel” võrdub maainimese jaoks alandusega.
No ja tegelikult käib ka linnakoolides tegelikult metsik kummivenitamine, seda kuuleb igalt poolt. Mis selle mõte siis on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, meil pisikeses maakoolis ka on veel neli vaheaega. Sest meil siin lapsevanemad ise valisid nii. Maal on ju tõesti tore, kui saab terve pika suve marjade keskel ringi joosta, ujumas käia, sõpradega õue peal telkida jne. Talvel võiks ju ka mõnuleda, aga maal on sügisel-talvel kogu aeg pilkane pimedus ja mingiks suusapuhkuseks maainimeste väikese palga juures reeglina raha üle ei jää.

Aga nüüd selgus, et huvikoolid on viie vaheajaga… Noh, sügisest lähevad kõik koolid viiele vaheajale, kannatame selle ebakõla ühel aastal kudiagiviisi ära.

no justnimelt. ma ei ole ka põhimõtteline nelja vaheaja vastane, aga ma olen selle vastu, et kool üritab nui neljaks ujuda vastuvoolu. okei, kui koolijuht saab hakkama selle väljakutsega, et õpetajate koolitused on vaheaegadel ja suudab nad koolielu segamata õppetööst sinna saata, siis on tore. aga kannatavad ju lapsed, kelle huvikoolid (tallinnas eranditult kõik) töötavad viie vaheajaga.

kusjuures kool tõi veel nelja vaheaja plussina välja, et lapsed on hoitud ja vanemad ei pea muretsema, kes neid vaheaegadel valvab või nende aega sisustab. aga on ju täpselt vastupidi – märtsivaheaeg tuleb vanematel endil sajaprotsendiliselt ära sisustada, sest nt ühtki laagrit sel ajal ei ole – keegi ei hakka ju ühe-kahe kooli laste jaoks laagrit korraldama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 11:10; 08.02 11:56; 08.02 12:17; 08.02 20:38; 09.02 11:48; 09.02 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh juudas, millega lapsed küll eelmisel sajandil oma vaheajad ära sisustasid?
Reisidel ju ei käidud, linnalaagreid ei olnud olemaski, ema-isa olid tööl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maainimese mõnitamisest… Kes seda mõnitamiseks peab, sel on endal mingid kompleksid ja pidev püüd naabrist parem olla. Loeb perekoolist, et keegi käib nüüd lisavaheajal Tais puhkamas ja ahastab, et tema ju ei saagi seda oma perele lubada, järelikult ei tohiks sellist vaheaega olla.
Me elame maal, lapsed koduõppel, ise olen osalise koormusega tööl. Lapsed saavad suure osa ajast ise oma asjad planeeritud, õpitud. Alati on ideid, mida teha ka siis, kui õues on pori, vihm…
Nädalat aega puhkust ei suuda siis tänapäeval inimene kuidagi mõnusalt sisustada? Kui Taisse ei saa, siis nagu muud elamisväärset elu ei ole olemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh juudas, millega lapsed küll eelmisel sajandil oma vaheajad ära sisustasid?
Reisidel ju ei käidud, linnalaagreid ei olnud olemaski, ema-isa olid tööl.

Nädalat aega puhkust ei suuda siis tänapäeval inimene kuidagi mõnusalt sisustada? Kui Taisse ei saa, siis nagu muud elamisväärset elu ei ole olemas?

oot, kust see mulje jäi? ma kirjutasin, et kool tõi laste hoituse nelja vaheaja positiivse küljena sisse, kuid ei vaadanud kaugemale, märtsivaheaja sisustamiseni. minul ei ole abs probleeme oma laste vaheaegadega, olgu need veebruaris, märtsis või juunis. mul ei olegi algklassilapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.02 10:19; 08.02 11:10; 08.02 11:56; 08.02 12:17; 08.02 20:38; 09.02 11:48; 09.02 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maainimese mõnitamisest… Kes seda mõnitamiseks peab, sel on endal mingid kompleksid ja pidev püüd naabrist parem olla. Loeb perekoolist, et keegi käib nüüd lisavaheajal Tais puhkamas ja ahastab, et tema ju ei saagi seda oma perele lubada, järelikult ei tohiks sellist vaheaega olla.
Me elame maal, lapsed koduõppel, ise olen osalise koormusega tööl. Lapsed saavad suure osa ajast ise oma asjad planeeritud, õpitud. Alati on ideid, mida teha ka siis, kui õues on pori, vihm…
Nädalat aega puhkust ei suuda siis tänapäeval inimene kuidagi mõnusalt sisustada? Kui Taisse ei saa, siis nagu muud elamisväärset elu ei ole olemas?

No ei, meie maainimesed ei otsustanud mitte seepärast nelja vaheaja kasuks, et mitte midagi ei ole õues teha kui Taisse ei saa. Vaid seepärast, et suvel on rohkem teha, päev on pikem. Talvel, kui lund ei ole, on õuel valgust enam-vähem 4h. Linnainimesed, kes käivad pimedal ajal valgustatud skateparkides jm. ei kujuta ette, et maal ongi lumeta talvel kohe täiesti pime, nii pime, et näppugi suhu ei näe panna. Seega suvine vaheaeg on õuemõnude nautimiseks lihtsalt kordades efektiivsem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 10:53; 09.02 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, maalapsed siis ei õpigi koolis midagi või, et nad väsinud pole? Linnalapsed vähemalt meie koolis on küll veebruari lõpuks päris kurnatud sellest õppetööst ja rõõmuga puhkavad nädala, ei pea ei suusatama ega Taisse sõitma selleks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 22:38; 09.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, maalapsed siis ei õpigi koolis midagi või, et nad väsinud pole? Linnalapsed vähemalt meie koolis on küll veebruari lõpuks päris kurnatud sellest õppetööst ja rõõmuga puhkavad nädala, ei pea ei suusatama ega Taisse sõitma selleks…

Tõesti arvad et lapsed on ÕPPIMISEST väsinud?

Pigem on nad väsinud sellest, et ei liiguta värskes õhus ja ei magata piisavalt oma und täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, maalapsed siis ei õpigi koolis midagi või, et nad väsinud pole? Linnalapsed vähemalt meie koolis on küll veebruari lõpuks päris kurnatud sellest õppetööst ja rõõmuga puhkavad nädala, ei pea ei suusatama ega Taisse sõitma selleks…

Tõesti arvad et lapsed on ÕPPIMISEST väsinud?

Pigem on nad väsinud sellest, et ei liiguta värskes õhus ja ei magata piisavalt oma und täis.

No polegi aega liigutada ja magada, sest vaja ju õppida! Minu 4. klassi lapsel on 3 huviringi, 2 neist sportlikud (JA talle väga meeldib) aga huviringi päevadel ta kodus vaid sööb, õpib ja magab…

Ja ma näen, et ta on väsinud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 06:19; 09.02 22:22; 09.02 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, maalapsed siis ei õpigi koolis midagi või, et nad väsinud pole? Linnalapsed vähemalt meie koolis on küll veebruari lõpuks päris kurnatud sellest õppetööst ja rõõmuga puhkavad nädala, ei pea ei suusatama ega Taisse sõitma selleks…

Tõesti arvad et lapsed on ÕPPIMISEST väsinud?

Pigem on nad väsinud sellest, et ei liiguta värskes õhus ja ei magata piisavalt oma und täis.

No polegi aega liigutada ja magada, sest vaja ju õppida! Minu 4. klassi lapsel on 3 huviringi, 2 neist sportlikud (JA talle väga meeldib) aga huviringi päevadel ta kodus vaid sööb, õpib ja magab…

Ja ma näen, et ta on väsinud…

Aga … teeme siis ettepaneku veel vaheaegasid lisada? Näiteks iga 6ndl järel nädal vageaega. Ja kool kestab jaanipäevani sest … no miks mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, maalapsed siis ei õpigi koolis midagi või, et nad väsinud pole? Linnalapsed vähemalt meie koolis on küll veebruari lõpuks päris kurnatud sellest õppetööst ja rõõmuga puhkavad nädala, ei pea ei suusatama ega Taisse sõitma selleks…

Tõesti arvad et lapsed on ÕPPIMISEST väsinud?

Pigem on nad väsinud sellest, et ei liiguta värskes õhus ja ei magata piisavalt oma und täis.

No polegi aega liigutada ja magada, sest vaja ju õppida! Minu 4. klassi lapsel on 3 huviringi, 2 neist sportlikud (JA talle väga meeldib) aga huviringi päevadel ta kodus vaid sööb, õpib ja magab…

Ja ma näen, et ta on väsinud…

Aga … teeme siis ettepaneku veel vaheaegasid lisada? Näiteks iga 6ndl järel nädal vageaega. Ja kool kestab jaanipäevani sest … no miks mitte?

No mina isiklikult poleks vastu, kui suvevaheaeg kestaks 2 kuud ja kool algaks pooles augustis ja nt koolipäevad oleks selle võrra lühemad vmt. Aga ilmselgelt me pole veel sealmaal… Sellest variandist on veidi juttu olnud aga ilma erilise tähelepanuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 06:19; 09.02 22:22; 09.02 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe näha, et vanad inimesed siin on oma lapsepõlve ja nooruse unustanud-valmis nüüd oma lapsi augustist kooli saatma ja alles juuni lõpus vaheaajale laskma 🙂
Ärge nüüd kohe teravaks minge siin omavahel. Las olla kõigil oma arvamus ja eelistused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Koolilaps Millises koolis veel neli vaheaega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.