Esileht Koolilaps Millist lemmiklooma võtta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Millist lemmiklooma võtta?

Postitas:
Kägu

Lapsed on 6 ja 8 ja unistavad lemmikloomast. Ei tahaks veel koera/kassi võtta, aga mõtlesime, et mõni väiksematest – merisiga, rott, hamster… Millist soovitate? Et lapsed saaksid tema puuri jne kasimisega ise hakkama, aga samas oleks ka lõbus – nt kalad tunduvad natuke… igavad 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud koer, kass ja merisiga, kõige vähem tüli on kindlasti kassiga. Palju vähem kasimist ja koristamist ka kui merisea puhul. Seega soovitan kassi, kui kassid meeldivad.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik need pisiloomad on väga sotsiaalsed, ehk neid peaks olema vähemalt 2.

Kass, ma ei tea, kas see on juhus, aga kõikidel mu sõpradel, kel on kassid, on need väga mitte inimsõbralikud. Igasugune paitamine vms on välistatud, isegi pereliikmete poolt, kuni rünnakuteni välja.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles elu jooksul pidanud igasuguseid lemmikloomi, siis soovitan liivahiiri. Toredad armsad sotsiaalsed tegelased, aga kindlasti võta neid 2tk (ühes soost) sest tegemist karjaloomadega. Sabad on neil ka karvased ja saba otsas karvatutt. Nende puur ei hakka ka nii kiiresti haisema nagu teistel närilistel. Nende puur peab olema selline, et puuri alumine osa on kõrge akvaarium ja ülemine osa võrega ja panna palju aluspanu ja heina, siis nad teevad sinna  sisse käike ja pesasid ja on eluga rahul.  (Liivakad on näiteks Depos müügil)

Tavalised hiired on ka toredad, aga elavad vähe aega ja nende puur hakkab kiiremini haisema, lisaks on neile raske leida piisavalt suurt aga tiheda võrevahega puuri.

Roti puur hakkab väga-väga kiiresti haisema, aga nemadki on väga toredad sotsiaalsed ja sõbralikud loomad, võiksid samuti kahekesi elada. Samuti tahab rott heaks eluks väga suurt puuri ja tihti puurist välja ka saada.

Hamster pole jälle eriti sotsiaalne ja tahab üksi elada, inimesega ka väga suhelda ei soovi (ise käe peale ei tule) lisaks on nad väga õrnad (võivad kohe surma saada, kui laps ta kogemata kasvõi 30cm kõrguselt maha pillab)

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Mul on endal olnud kassid ja koer; minu jaoks on mõlemaga väga palju tööd (kassiga isegi rohkem – vihkasin seda tualeti puhastamist, kõikjal olid karvad, kogu aeg lõhkusid mööblit, samas kui koer oli kuidagi rohkem seltsilise moodi, aga, jah, pidi õues käima 3 x). Merisiga tundub mulle hästi igav – mis ta teeb? Lihtsalt on seal ja paitad teda? Kuskilt lugesin, et rott on kõige intelligentsem närilistest – milles see seisneb? Hamstri kohta oli eile just “Operatsioon AIs” lõik, et neil puudub mingi ajuosa, mis reguleeriks hirmu jne ja sellepärast nad ongi pidevas põgene-või-võitle-seisundis. Ehk sisuliselt närvihaiged 🙂

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed on 6 ja 8 ja unistavad lemmikloomast. Ei tahaks veel koera/kassi võtta, aga mõtlesime, et mõni väiksematest – merisiga, rott, hamster… Millist soovitate? Et lapsed saaksid tema puuri jne kasimisega ise hakkama, aga samas oleks ka lõbus – nt kalad tunduvad natuke… igavad ????

Puuri pead ikka ise kasima hakkama. Arvesta ka seda, et pisinäriliste eluiga on ainult paar aastat.
Mina soovitaks kassi. Võtab vähem ruumi kui näriliste puur ja kass ikka suhtleb inimestega. Vastupidiselt eelnevale kommentaarile minu tutvusringkonnas kurje kasse pole. On küll arglikke isendeid.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitaksin ikkagi kassi, tavalist triibut. Omal on olnud kokku kolm kassi, kõik väga vahvad tegelased. Veel on olnud rott ja jänes, isegi rotiga on tulnud rohkem vaeva näha kui kassiga.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Merisiga tundub mulle hästi igav – mis ta teeb?

No lapsena võtsin oma merisiga sülle, paitasin, rääkisin juttu, lasin vahepeal tuppa vabalt ringi jooksma (ta õppis suht kiiresti ära, et üks toanurk, kuhu panin ajalehe maha, on sel juhul ta ajutine wc) tegin võilillelehtedest ja söögist talle radasid. Minu jaoks oli nunnu, kui ta süüa tahtes hakkas ruikuma ja oli huvitav tema toimetamist puuris vaadata (Nagu täistegi näriliste puhul) suvel võtsin ta maale kaasa, ehitasin õue muru sisse ajutise puuri, et sai terve päeva värsket rohtu süüa jne.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli lapsena kass. Karvu nagu ei mäleta, eks ikka oli, aga praegu koeraga – hullumaja puhvet. Kass oli meil tavapotile õpetatud ehk mingit liiva koristamist ei olnud. Wc ukse vahel oli kelluke, et oli kuulda kui käis ja siis oli lihtsalt vaja käia vesi peale lasta.  Koeraga käi õues, seal tema järelt koristada (soe väljaheide peos on kõike muud kui meeldiv), pärast käppade pesu. Närinud-lõhkunud ei ole õnneks neist kumbki. Kassil oli oma puu, mida kraapis ja koeral kutsikana papi vaimustus ehk elas ennast talle eraldatud kastide või pitsakarbi peal välja.

Ehk ma valiksin pisiloomade asemel ikkagi kassi.

 

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassi puhul sõltub väga millise iseloomuga kassi saad, kas on kuri või leebe sülekass, kui aktiivne või “jutukas” ta on.  Mõned kassid on väga ülbed ja ei viitsi isegi ukse peale vastu tulla kui pererahvas koju tuleb, keerab vaid teise külje ja magab edasi. Samas teised on päris tüütud ja käivad koguaeg järel nõudlikult mäugudes. Mõned kassid teevad palju pahandust  – kriibivad mööblit, tapeeti, kusevad valesse kohta, teised jälle ei tee peaaegu üldse jne.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsed on 6 ja 8, siis on vastutus ikka sinul ja suures osas hakkad ikka ise ka puuri kasima. Võta see loom, keda ise endale tahad ja kelle eest vastutada tahad. Me võtsime koera.  Laste pärast võtsime ja lastel on koerast ka palju rõõmu olnud. Aga selgelt on see meie (st täiskasvanute) koer – lapsed võivad lihtsalt vahel aidata.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On olnud koerad, rotid, kassid, hmastrid – viimased on kõige mõttetumad. Rotid olid väga lahedad, lasime nad puurist välja, kui õhtul telekat vaatasime, siblisid ringi, kraaplesid oma vahel, näppasid midagi, mis kätte said (kui unustasid küpsise nende nende lähedusse vms). Hamstrite mõte on saaks kuskile peitu minna ja siis paar päeva otsid taga.
Kasse on erinevaid, praegune ainult magaks kellegi süles, ei ründa kedagi, täielik nunnukas. soovitan võtta varjupaigast, seal juba teatakse kassi iseloomu. Näiteks praegune kass on leidlaps, samas sõbranna võttis hellitatud kodukassilt poja – tema kass eriti kõrgelt inimeste seltskonda ei hinda, vaatab eemalt.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6-8 aastased on parajad mürgeldajad, kass läheb stressi ja hakkab kusema igale poole. Võtaks just mingi pisinärilise, kes kaua ei ela. Kui hakkama ei saa, siis vähemalt ei ole teda kauaks. Liivahiired on täiesti ok. Kui lapsed just ära ei solguta.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul olid väiksena merisead ja jaapani tantsuhiired.
Mõlema puuride allapanu oli äraütlemata tüütu vahetada. Tihti ja haisema hakkas ka kiirelt. Merisead olid asjalikumad. Neid ikka sai paitada, sööta ja sülle võtta. Esialgu oli üks. Siis sai emane juurde võetud. Korra tuli isegi 3 poega. Neid oli küll vahva “kasvatada”. Saime ära antud pojad. Siis jäi emane haigeks ja suri. Ja lõpuks siis isane ka(üksi olemisse äkki?). Rohkem juurde ei võtnud.
Hiired sigisid lõpuks nii palju, et polnud neid panna kuhugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige muretum on pidada kassi. Kui juba kassiliiva vahetamine ületamatu tundub, siis näriliste puuride puhastamine ammugi. Lahtipääsenud või lastud närilised suudavad korteris tekitada kordades suurema räpasuse ja kaose kui mõned kassikarvad diivanil ja mööbli lõhkumise vältimiseks võib korterikassil küünel ära lõigata. Kuigi isiklikult ei ole ükski mu kassidest, keda pika elu jooksul on olnud kokku vast kümmekond, mööblit lõhkunud ja mina pole neil ka küüsi lõiganud, kuna nad käivad õues ja ma olen seisukohal, et kass peab saama puu otsa ronida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun ka, et näriliste allapanu vahetamine on oluliselt aega võtvam, kui kassi liivakasti puhastamine. Kõigepealt peab need närilised kuskile panema, selleks ajaks, siis viid vana allapanu ära, pesed, kuivatad, uus allapanu. Kassil korjad junnid, pissiklombid välja, paned uut juurde – ongi korras. Teiseks kulus mul rottide staffi ostmiseks parasjagu raha ning 3 aastat elasidki, kass elab 15 aastat, juba selle lemmiku surm on tervele perele trauma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, näriliste puuri puhastamine on suur töö. Meil deegu (teised praeguseks juba surnud) ja koer. Deegu puuri puhastan üldiselt mina, lapsed aitavad. Suur, kahest osast koosnev puur vaja lahti võtta, deegu siis ühe osa sisse liivavanniga, sel ajal teisest eemaldan sillad, majad jms, tühjendan saepurust, pesen, kuivatan, panen jälle kõik tagasi ja pärast sama teise osaga. Mul läheb sellega umbes tund… Deegude plussiks see, et nad liikuvad ja sotsiaalsed, tegutsevad päeval, eluiga kuni 8a (meie viimane on 8a9k vana).

Ükskõik mis looma ja väikeste laste puhul ikkagi see, et ise pead olema vastutav.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed on 6 ja 8 ja unistavad lemmikloomast. Ei tahaks veel koera/kassi võtta, aga mõtlesime, et mõni väiksematest – merisiga, rott, hamster… Millist soovitate? Et lapsed saaksid tema puuri jne kasimisega ise hakkama, aga samas oleks ka lõbus – nt kalad tunduvad natuke… igavad ????

Sellist looma pole, millega 6 ja 8 aastased ise hakkama saavad. Looma võtab täiskasvanud. Soovitan ka kassi. Jah, on karvad js võib kraapida, aga siiski kõige lihtsam pidada. Hamstrid või kääbushamstrid – päeval magavad, öösel kolistavad rattaga. Üksi peab pidama, puur peab olema väga suur, et palju allapanu käikudeks panna, soovitavalt akvaarium. Rotid on lahedad ja sotsiaalsed, aga sirtsutavad igale poole. Merisea puuri peab samuti hoolega puhastama. Ehk – kui endale sellist kohustust ei taha – pole mõtet veel looma võtta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Merisiga pole minu meelest kuigi hea valik. Puuri sul lapsed vaevalt koristada tahavad, puurist väljas oli nii, et pidime teda kogu aeg rätiku sees hoidma, sest pabulad ja piss oli kogu aeg reana järel. Pluss oli see, et ta oli nunnu, aga inimene teda küll absoluutselt ei huvitanud.

Koeravõtmise peale enne vanema lapse 10-aastaseks saamist ei kaaluks. Kassid on ettearvamatud. Ma mäletan, et lapsena alati kartsin vanaema kasse nagu tuld. Ei teadnud kunagi, millal talle miski ei meeldi.

Mäletan, et mul oli esimene lemmikloom minihamster Mimmi.Tore, vähetülikas loomake. Tema puhul oli miinus see, et neil on lühike eluiga. Väga kurb oli 8-aastasena ta surnuna leida.

Arvan, et hiir või rott võiks olla päris hea mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassid on ettearvamatud. Ma mäletan, et lapsena alati kartsin vanaema kasse nagu tuld. Ei teadnud kunagi, millal talle miski ei meeldi.

Selle vastu aitab kui võtta juba täiskasvanud kass. Siis on juba selge, milline iseloom tal on.

Aga teemaalgatajal soovitan hetkel lemmiklooma üldse mitte võtta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed on 6 ja 8 ja unistavad lemmikloomast. Ei tahaks veel koera/kassi võtta, aga mõtlesime, et mõni väiksematest – merisiga, rott, hamster… Millist soovitate? Et lapsed saaksid tema puuri jne kasimisega ise hakkama, aga samas oleks ka lõbus – nt kalad tunduvad natuke… igavad ????

Puuri pead ikka ise kasima hakkama. Arvesta ka seda, et pisinäriliste eluiga on ainult paar aastat.

Mina soovitaks kassi. Võtab vähem ruumi kui näriliste puur ja kass ikka suhtleb inimestega. Vastupidiselt eelnevale kommentaarile minu tutvusringkonnas kurje kasse pole. On küll arglikke isendeid.

Kass ei suhtle mitte midagi. Tahab rahu ja iseotsustamist. Viimane valik. Samas koera võtta ei soovita nii väikestele, kui sa kodune pole ja loomaga koos olla ei saa. Ma ei võtaks nii väikestele lastele veel yhtki looma, kui sa just ise pole loomainimene ja saad tema eest kenasti hoolitseda.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laste üleskasvamine koos lemmikloomaga on lastele parim, mida vanem võib lapsele võimaldada. Kindlasti ei võeta looma lapsele, vaid vastutab vanem. Meie võitsime 6 aastasele koera, kui laps läks kooli – siis lõunane pissitamine oli tema ülesanne, elasime oma majas – siis piisas, et lasi koera õue, mängis temaga jne. Õhtul käisime vaheldumisi jalutamas, minule isegi väga meeldis õhtul koeraga jalutada. Seega piisab, kui lapsele jääb üks või kaks väiksemat ülesannet lemmikuga seonduvalt. Karvahoolitsuse, koolituse, tervise, söögiandmise osas olime mehega vastutavad. Hommikul käis mees koeraga õues – temale meeldib hommikul aias kohvi juua. u 11-12 aastaselt soovis poeg võtta endale roti, siis juba hoolitses tema roti eest. Praegu on meil kass, tema kammimise on nüüdeks siis juba 17-aastane enda kohustuseks võtnud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kass ei suhtle mitte midagi. Tahab rahu ja iseotsustamist. Viimane valik.

kass ei suhtle?!? mitut kassi sa pidanud oled, et nii jabura väite välja käid?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kass, koer ja kaks rotti. Kõik nad on omamoodi toredad. Rottide miinuseks on nende lühike eluiga (2 aastat), samas mõni teine jällegi peab seda plussiks, ei viitsigi kauem lemmikut pidada.

Rotid on õrnad, sestap ei julge neid soovitada päris pisikestele lastele. Kooliealistele sobivad rotid küll hästi. Muidu aga on rotid minu lemmikud. Nad on kiinduvad, targad, huvitava käitumise ja kehakeelega ning neile tuleb tegevust leida. Roti elu ja õpetatavate trikkide osas võid guugeldada märgusõnaga “Shadow the Rat”. Rotid on väga sotsiaalsed, neid tuleks pidada vähemalt paarikaupa, samast soost. Kui neil omavaheline klapp hea, siis tekib risk, et ühe roti lahkumisel läheb peagi teinegi talle järele. Mul on nii olnud kahe järjestikuse rotipaariga: kui üks rotike haigestus ja suri, leinas kaaslane teda tohutult, nuttis puuris peaaegu nagu laps, ja neli päeva hiljem lahkus temagi – surigi puhtalt igatsusse. Ehkki oli pealtnäha täiesti terve rott. Ei oleks uskunud, et rotid sedasi südamesse suudavad pugeda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kass tahab väga suhelda, pressib kaissu, sülle või sinna öösel rinna peale magama. Magame enamasti mehega kass meie vahe, mingi hetk hakkab tal palav – siis läheb minema. Kui telekat vaatame, siis lesib nii pikk kui lai diivanilaua peal.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud kass, koer, hiired, kalad, küülik, kanad. Hiirte puuri kasimine on ikka üpris tülikas ettevõtmine. Ja kui ei korista puuri, siis läheb ruttu haisema. Ausaltöeldes ma ei kujuta ette, et laps saaks hiire puuri korrashoiuga hakkama. Nii ehk saab, et te iga kord koos puhastate, sina pead meeles (ja loomulikult pead meeles ja kontrollid ka söötmist ja jootmist) ja sina koos lastega teed.

Kaladega on absoluutselt kõige vähem muret. Aga 6 ja 8aastane ei ole veel valmis akvaariumi eest hoolt kandma. Nad võivad su järelvalve all süüa anda. Kalu ei saa jah kätte võtta ja nunnutada, aga igavad nad ei ole. Samas, täiskasvanulgi on väga lihtne akvaariumis katastroof korraldada, kui pole viitsitud endale põhitõed selgeks teha.

Kass ja koer on siiski lihtsam valik kui närilised ja küülikud. Kui teil on korter, siis soovitaks kassi. Aga kass peaks olema sellise seltsiva ja lähedustotsiva loomuga. Kõik ei ole. Aiaga eramajas koera pidada on samuti kerge. Koera väljaheiteid aiast koristada suudavad kooliskäivad lapsed küll. Samuti saavad nad nii koerale kui kassile süüa anda, mängida ja koeraga jalutamas käia (soovitan siiski koos täiskasvanuga käia esialgu). Korteris koera pidada on tülikam kui kassi, sest koer ikkagi peaks 2-3x päevas saama õues jalutamas käia.
Seda ei maksa planeerida, et lapsed hakkaks kassi või koera eest suuremas osas hoolt kandma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kodus on ükskõik mis loom, siis on hais nagunii, lihtsalt te ise ei tunne seda, sest nina on harjunud.

Rott on minu lemmik, aga soovitan juhul, kui on aega ja tahtmist tegeleda. Merisiga ja hamster on suht lollid ja asotsiaalsed, inimesega ei suhtle, vaid ajavad omi asju. Aga rott on su sõps ja armastab sind vastu. Kahjuks kipuvad emased rotid tihti haigestuma piimanäärmekasvajasse ja nende narkoosi alla panekuga on kehvasti, ei ela eriti üle. See tähendab, et tuleb magama panna ja see on muidugi lapsele katastroof.

Ma ei tea, vbl on tänapäeval ka veterinaaria arenenud ja asjad paremini, aga minu lapsepõlve neli rotti surid kõik piimanäärmekasvajasse ja ema keeldus pärast lõpuks uut võtmast, ütles, et tema seda kaotusvalu rohkem üle elada ei suuda.

Ja veel peab arvestama, et roti intelligentsus väljendub ka selles, et ta närib teil sisustuse ära. Juhtmed, tekstiilid, igasugu tarbeesemed. Ringi joosta peab ta saama, aga meeldib igale poole pugeda ja end sealt välja närida. Mul läks roti ohvriks barbinuku nägu, mõnus pehme plast, värvipliiatsid, puit+ südamik, no super. Pärast puhastab hammastega karva, on ise ja nt roheline. Ema needis aastaid, et kõik tekikotid olid augukestega. Jah, ma lasin roti salaja voodisse jooksma. Teki all pimedas uhamime oli ta lemmikmäng. Puges tekikoti sisse ja hakkas end välja närima. Mul oli jumala suva, kas seal olid augud sees või ei, sorry not sorry.

Aga rotid tahavad lõbustusi ja tegelemist ja armastust. Kui lastel on kiire, palju hobisid või kiiresti tüdinevad, võta hamster. Hooldama hakkad nagunii ise, see on kõigi lastele võetud loomadega nii.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hooldama hakkad nagunii ise, see on kõigi lastele võetud loomadega nii.

Kindel see. Oi, kuidas nad alguses suure õhinaga lubavad ise teha. Vast kaheks nädalaks seda õhinat jätkub, siis on ninad vingus. Kui vanem pole ise nõus looma eest hoolitsema, siis lapse nõudmisel kindlasti võtta ei tohiks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kodus on ükskõik mis loom, siis on hais nagunii, lihtsalt te ise ei tunne seda, sest nina on harjunud.

Ei ole alati nii. Ma oma kassi kohta küsisin päris palju, kas on miskit tunda. Keegi ei öelnud midagi. Isegi viisakusest nad poleks pidanud valetama, sest palusin justnimelt ausat tagasisidet.
Meil oli liivakast elutoas(mujal polnud sobivat kohta).
Üks pooltuttav imestas, et meil kass ka on, sest üldjuhul jah on sellest aru saada. Aga tema ütles, et ei mingit lõhna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole alati nii. Ma oma kassi kohta küsisin päris palju, kas on miskit tunda. Keegi ei öelnud midagi. Isegi viisakusest nad poleks pidanud valetama, sest palusin justnimelt ausat tagasisidet. Meil oli liivakast elutoas(mujal polnud sobivat kohta). Üks pooltuttav imestas, et meil kass ka on, sest üldjuhul jah on sellest aru saada. Aga tema ütles, et ei mingit lõhna.

ma oleks ka nii öelnud ka siis kui oleks maja juba mmm “lõhnanud”.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Koolilaps Millist lemmiklooma võtta?