Esileht Väikelaps minu emme lubab

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: minu emme lubab

Postitas:

Mis kuradi vara on mingi haisva kaltsuka riidepuud? Üles korjab need ikka see, kes saab sealt palka ja kelle töö see on. See müüja, vana kibestunud mutt, ei tule ikkagi üle poe karjuma. Katki midagi ei läinud, see mõttetu peletis sai end korraks tähtsana tunda. Olin ise juures ja ei pidanud vajalikuks sekkuda, sest midagi ei juhtunud. Kui närvid poes töötamisele vastu ei pea, istugu kodus. Kui olekski katki läinud, karjuma müüja ikkagi ei oleks pidanud hakkama. Olgu õnnelik, et ma kultuurne inimene olen ega teda tema omas keeles ei kõnetanud. Järgmine kord teen seda kindlasti. Minu kui kliendi õigus on saada viisakat!teenindust ja seda ma ei saanud.

nüüd oled küll väga kultuurne inimene! Näitad oma tõelist “kultuurset” palet. Tead, müüjale ie maksta palka selle eest, et ta sinu lapse järele valvaks! Kui see kaltsukas nii haisev oli, siis milleks sinna üldse minna? Ahjaa, et saada soodsaid riideid, kuna uute jaoks ei jätku raha! Kui närvid poes käimisele vastu ei pea, siis istu kodus!

ja ma olen suht veendunud, et see müüja ei karjunud vaid ainult jooksis riidepuid püüdma ja hüüdis, et ära tee. Ja sinu praegusest kirjutise toonist olen veendunud, et sa ei lohutanud mitte last vaid karjusid hoopis ise müükja peale. Tavaliselt just inimesed, kes karjuvad, peegeldavad oma käitumist teistele ja hiljem väidavad, et teine hoopis karjus.

Kui laps on antud kellegi hoida, tuleb leppida, et hoidja on nagu on. Ei tasu siin lähtuda, et tegemist on alati palgalise hoidjaga. Aga kui hoidja on vanaema..veelgi enam, emapoolne vanaema? 😀 Kui hoidja õde, kui kogu suguvõsa on seda meelt, et sihilikult halvale teole võib järgneda karistus, laps peab õppima tegu=tagajärg seost, siis sina vaidled vastu ja ei palu enam kunagi hoida?

Lapsed peavad õppima, et igal eteole järgneb tagajärg. Ja mõnikord ongi tagajärg nurka seisma panemine. Või milline tagajärg peaks olema, kui üks laps lööb korduvalt teist last? kallistus stiilis “oi, sul on nii suur tähelepanuvajadus, tule ma kallistan sind nüüd” – millise signaali see löövale lapsele annab?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 10:59; 19.09 11:52; 19.09 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin sulle öelda terve nimekirja kuulsustest, kes ka käivad kaltsukates. Kaltsukas ei ole juba ammu enam nendele, kel raha ei ole. Kogu lugu toimus kassa läheduses ja ikkagi- nõukogude aeg on ammu läbi, mingi töötav naispensionär ei pea küll minu lapse peale häält tõstma. Ma jäin viisakaks ning rahulikuks, kergitasin kulmu. Maksin oma ostu eest ning see kibestunud naispensionär viskas mulle tsheki, mille jätsin talle koristada nagu ka need riidepuud. Ära minnes ütlesin talle kuuldavalt ” küll siin poes on upsakas müüja”. Olin ju küllalt reserveeritud.

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 19:07; 19.09 10:17; 19.09 12:34; 19.09 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin sulle öelda terve nimekirja kuulsustest, kes ka käivad kaltsukates. Kaltsukas ei ole juba ammu enam nendele, kel raha ei ole. Kogu lugu toimus kassa läheduses ja ikkagi- nõukogude aeg on ammu läbi, mingi töötav naispensionär ei pea küll minu lapse peale häält tõstma. Ma jäin viisakaks ning rahulikuks, kergitasin kulmu. Maksin oma ostu eest ning see kibestunud naispensionär viskas mulle tsheki, mille jätsin talle koristada nagu ka need riidepuud. Ära minnes ütlesin talle kuuldavalt ” küll siin poes on upsakas müüja”. Olin ju küllalt reserveeritud.

jaa väga reserveeritud. Kõigepealt on need kaltsukad haisvad, siis ikka on ägedad kohad kus lausa kuulsused käivad, siis veel vaatad kõigile kõrgilt ülalt alla ja arvad, et sina oled õigesti käitunud 😀

tead, need ajad on ka ammu möödas, kui klient oli igas situatsioonis kuningas. Tänapäeval – mul on sulle üllatus – klient ja teenindaja on võrded partnerid, kui tahes haisev see kaltsukas siis ka on. Üha enam veendun, et just müüja käitus õigesti, et sa ei takistanud kuidagi oma lapsel laamendamast, sest klient on ju kuningas…jätsid lausa tseki koristamiseks, vauu! Aga järgmine kord ikka julged samasse kaltsukasse minna?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 10:59; 19.09 11:52; 19.09 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kuradi vara on mingi haisva kaltsuka riidepuud? Üles korjab need ikka see, kes saab sealt palka ja kelle töö see on. See müüja, vana kibestunud mutt, ei tule ikkagi üle poe karjuma. Katki midagi ei läinud, see mõttetu peletis sai end korraks tähtsana tunda. Olin ise juures ja ei pidanud vajalikuks sekkuda, sest midagi ei juhtunud. Kui närvid poes töötamisele vastu ei pea, istugu kodus. Kui olekski katki läinud, karjuma müüja ikkagi ei oleks pidanud hakkama. Olgu õnnelik, et ma kultuurne inimene olen ega teda tema omas keeles ei kõnetanud. Järgmine kord teen seda kindlasti. Minu kui kliendi õigus on saada viisakat!teenindust ja seda ma ei saanud.

Poemüüja võib su sõnagi lausumata poest välja visata js mitte kunagi enam sisse lasta. Vot niipalju sinu õigusest. Või kutsuda sulle politseid võõra vara kahjustamise eest. Ja sinult saadav 5 eurot ei ole ka niiiii suur raha, et äri pankrotti läheks.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 07:28; 18.09 10:25; 18.09 19:41; 19.09 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kuradi vara on mingi haisva kaltsuka riidepuud? Üles korjab need ikka see, kes saab sealt palka ja kelle töö see on. See müüja, vana kibestunud mutt, ei tule ikkagi üle poe karjuma. Katki midagi ei läinud, see mõttetu peletis sai end korraks tähtsana tunda. Olin ise juures ja ei pidanud vajalikuks sekkuda, sest midagi ei juhtunud. Kui närvid poes töötamisele vastu ei pea, istugu kodus. Kui olekski katki läinud, karjuma müüja ikkagi ei oleks pidanud hakkama. Olgu õnnelik, et ma kultuurne inimene olen ega teda tema omas keeles ei kõnetanud. Järgmine kord teen seda kindlasti. Minu kui kliendi õigus on saada viisakat!teenindust ja seda ma ei saanud.

Ütle ometi, et sa lihtsalt trollid?
Kui vastik kõnepruuk! “Haisev kaltsukas”, “kibestunud mutt”, “mõttetu peletis”… Kuidas sa suudad nii rääkida, kuidas need väljendid üldse genereeruvad su peas?? Kas endal ei ole ebameeldiv sellist jura ajada?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klienti ei visata poest välja, poele on iga sent kasumit oluline.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.09 19:07; 19.09 10:17; 19.09 12:34; 19.09 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klienti ei visata poest välja, poele on iga sent kasumit oluline.

Tänapäeval ei ole enam ammu seda suhtumist et klient on kuningas ja võib müüjaga käituda ebaviisakalt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 00:45; 19.09 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hoidjaga nägemus lastekasvatamisest ja reeglitest üsna sarnane.
Usaldan oma hoidjat ja ei soovi küll, et iga sellise plõksimise peale peaks hakkama edasist tegevuskava minuga kooskõlastama 🙂 Olen andnud mandaadi ka lapsi korrale kutsuda.
Minu laste hoidja ei pane lapsi nurka, vaid oskab ennast väga hästi ja lapsesõbralikult kehtestada. Loomulikult kehtivad hoidja juures tema kodu reeglid ja neid peab laps ka austama. Midagi ebamõistlikku neilt ei nõuta ju.

Meil muidugi vedas hoidjaga.

Kui oleks sattunud see “nurkapanija”, kes mudilasega piike murdma hakkab nagu võrdne võrdsega, siis oleks muidugi jama olnud :))

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kuradi vara on mingi haisva kaltsuka riidepuud? Üles korjab need ikka see, kes saab sealt palka ja kelle töö see on. See müüja, vana kibestunud mutt, ei tule ikkagi üle poe karjuma. Katki midagi ei läinud, see mõttetu peletis sai end korraks tähtsana tunda. Olin ise juures ja ei pidanud vajalikuks sekkuda, sest midagi ei juhtunud. Kui närvid poes töötamisele vastu ei pea, istugu kodus. Kui olekski katki läinud, karjuma müüja ikkagi ei oleks pidanud hakkama. Olgu õnnelik, et ma kultuurne inimene olen ega teda tema omas keeles ei kõnetanud. Järgmine kord teen seda kindlasti. Minu kui kliendi õigus on saada viisakat!teenindust ja seda ma ei saanud.

Kultuurne inimene? Ei loe siit tekstist küll välja.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 21:19; 19.09 07:29; 19.09 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse kasvatamiseks läheb vaja tervet küla.

Jah, ma luban ümbritsevatel inimestel oma lapsi korrale kutsuda – hoidjal, õpetajal, kaasbussireisijal, poemüüjal jne. Esiteks ma ei pruugi ise alati märgata, et laps oma tegevusega on kellegi teise õigusi riivanud v talle kohustusi juurde tekitanud. Teiseks peab laps aru saama, et ta elab ühiskonnas ja peab arvestama teiste inimestega.

Samamoodi kutsun vajadusel korrale võõraid lapsi, kes ühiselu reeglitest kinni ei pea – viskavad tänaval sodi maha vms.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas peaks reageerima, kui hoiad last ja keelad teda ja ta vastab, et minu emme lubab. Minu kodu minu reeglid ja isegi kui on lapse oma kodu ja mina teda hoian, peab ta ikka tegema nii nagu mina ütlen.

Sedasama ütledki lapsele. Võid proovida ka natuke viisakamalt, põhjendades, miks mingi käitumine on sinu jaoks probleem. Mulle ka hoidjana näiteks ei meeldi, kui laps kõikuva kapi otsa ronib või toiduga diivani peal hüppab. Laps on minu hoida ja minu vastutada, sel ajal mulle selline käitumine ei sobi, isegi kui ema lubab. Senini on lapsed sellest ilusti aru saanud. Võib-olla on mul lihtsalt lastega vedanud 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka päris hästi aru, miks väikelapse nurka panemine vôi teise tuppa (uks vahelt lahti) vôi toolile rahunema saatmine erinevad. Ma olen pôhikoolis pedagoog muidu. Ei ole kuri ega kibestunud, ausôna. Minu meelest aga toolile panemine ja nurka panemine on nagu sama asi (koolis ei pane nurka kedagi). Ma hoian aeg-ajalt oma 4-aastast lapselast ja tema ema (minu tütar) ka vahel harva paneb rahunema eraldi (toolile).Kust need lapsed siis piire ôpivad? Koolis ma näen lapsi, kes on viisakad ja kes on kasvatamatud. KOHE saab aru vahest (ei räägi tundeeluhäiretest, Ath-st autismist – see on teine asi, saan vahest aru). Näiteks üks kontingent viskab kommipabereid maha (a la las koristaja koristab),ei vii sööklas taldrikuid ära ( a la korrapidajaôpetaja ei näinud, ma siis ei vii); rebib paljundatud lehe tunnitööga katki, viskab aknast välja (a la igav) jne. Ei tereta, ei vasta minu naeratusele hommikul, tulevad 1.septembri aktusele dressides ( see pole lapse süü muidugi)… Ropendavad, vannuvad, varastavad. Osa lapsi nii ei tee kunagi…Kahjuks on kasvatamatute laste arv kasvanud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures lapse kodus ei pruugi sugugi olla nii, et emme tegelikult lubab. Seda võtet kasutavad isegi üsna väikesed lapsed, nt üritavad vanavanemaid sellega manipuleerida, et väidavad, et nad võivad teatud asju teha. Hoidjana siis peaks selgitama lapsele, et kodus on oma reeglid, hoius on hoiu reeglid. Ja igaks juhuks ka vanematelt üle küsima, kas see, mida laps väitis, et tal lubatakse, ikka tegelikult ka nii on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult kindlasti arvan, et mitte enda last ei ole ühelgi täiskasvanul õigus kasvatada.

Siis ära palka lapsehoidjaid ja kooli ka ei saa teda saata, sest õpetajaid ka kasvatavad neid (kuigi mõni neist on siin jauramas käinud, et õpetaja ei pea kasvatama, aga tegelikkuses nad ikka teevad seda). Iseasi on, et mingid meetodid sulle ei sobi, eks selles osas tule enne asjad ära rääkida, aga loota, et lapsehoidja suudab mingi “Kui emme tuleb, siis sa alles saad” meetodiga su last kontrolli all hoida, on üsna naiivne ja tobe. Kui keegi ei tohi su last kasvatada, siis pead ise temaga kogu aja veetma ja selle töö ainuisikuliselt või isaga kahasse ära tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps minu emme lubab

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.