Esileht Pereelu ja suhted “minu” ja “meie” teema

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )

Teema: “minu” ja “meie” teema

Postitas:

viimasel ajal on nii palju kommentaare teemal, et mis pere see on, kes arvet peavad, kes palju panustab ja kulutab, et kõik peab ikka ühine ja \”meie\” olema

mulle tundub, et see meie värk toimib ikka ainult siis kui kulutatakse või panustatakse niikuinii võrdselt või õiglaselt, siis pole tõesti mõtet jännata mingi arvepidamisega

aga kui ikka mees elab minu majas ja sõidab minu autoga ja ise teenib vaid taskuraha, siis paneb ikka mõtlema, kui \”meie\” see kõik siis on… loomulikult ma ei ütle, et näe, söö sa odavamat vorsti, aga samas peaks mul siis ikkagi rohkem sõnaõigust ka olema nende \”meie\” asjade osas. või mis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 16:12; 20.04 10:14; 20.04 11:02; 20.04 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal tänatud, et minu mees selline ei ole nagu sina. Meil olukord just vastupidine, tingitud minu haigusest. Et siit maalt ka liikuma saaks, ostis ta mulle auto ja oma rahadega. Iga kuu ostab ta ka kütet sisse. Kui vaja, siis annab ka oma ostudeks raha juurde. Meil ei ole kunagi olnud sellist olukorda, et see on minu raha ja see sinu raha. Olid ajad, kus mina jälle toetasin teda. Meie oleme perekond nii heas kui halvas, ei näita üksteisele näpuga. Sellepärast ma teda armastangi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu silmis ühine rahakott ja sellega sotud ühised otsused ongi üheks kindlaks tingimuseks, mis eristab pere ja lihtsalt kooselu. Kui on pere, siis otsustatakse koos, olenemata sellest, kes teenib. Kui selliseks lahenduseks valmis ei olda, ei oldagi valmis peret kui kooslust looma. Või ei ole konkreetne partner sobiv. Sest pere võtabki koos vastu otsuseid, vastutab koos jne.

Lihtsalt koos elades võib vabalt igasugu muid variante viljeleda (isegi seda tehtud). Ja kui sina oma konkreetse partneriga ei taha oma teenitut jagada, siis pole mõtet temaga ka peret luua. Sama kehtib juhul, kui sa põhimõtteliselt isegi tahaksid jagad, aga tema arusaamad vajalike kulutuste iseloomust ja määrast on sulle vastuvõetamatud.

Olen meie pere palju rohkem teeniv pool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 18:50; 19.04 21:36; 19.04 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu silmis ühine rahakott ja sellega sotud ühised otsused ongi üheks kindlaks tingimuseks, mis eristab pere ja lihtsalt kooselu. Kui on pere, siis otsustatakse koos, olenemata sellest, kes teenib. Kui selliseks lahenduseks valmis ei olda, ei oldagi valmis peret kui kooslust looma. Või ei ole konkreetne partner sobiv. Sest pere võtabki koos vastu otsuseid, vastutab koos jne.

Lihtsalt koos elades võib vabalt igasugu muid variante viljeleda (isegi seda tehtud). Ja kui sina oma konkreetse partneriga ei taha oma teenitut jagada, siis pole mõtet temaga ka peret luua. Sama kehtib juhul, kui sa põhimõtteliselt isegi tahaksid jagad, aga tema arusaamad vajalike kulutuste iseloomust ja määrast on sulle vastuvõetamatud.

Olen meie pere palju rohkem teeniv pool. [/tsitaat]
Nõustun täielikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees teenib 5 korda rohkem kui mina. Algusest peale. Meil on ainult \”meie\” ja 10a jooksul pole olnud mitte ühtegi lahkarvamust raha teemal. Kohe kooselu alguses tegi mees ettepaneku ühisarve avada. \”Meie\” hulka käib ka minu laps esimesest kooselust ja \”meie\” raha hulka käib ka tema isalt saadav raha.
Sõnaõigust on meil võrdselt. Kuna väärtushinnagud on samasugused, siis oleme kindlad, et kulutame ühist raha mõistlikult, suuremad väljaminekud arutame läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 19.04 19:58; 19.04 20:25; 19.04 21:08; 19.04 21:39; 20.04 16:22; 20.04 16:23; 20.04 16:29; 20.04 17:22; 20.04 18:53; 25.04 14:18; 25.04 20:12; 26.04 15:24; 26.04 16:56; 26.04 18:51; 26.04 19:06; 27.04 14:18; 27.04 14:23; 27.04 14:26; 27.04 15:46; 27.04 16:05; 27.04 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie kooslus siis pole üldse perekond. Esiteks ei ole abielus ja teiseks majandb kumbki oma rahadega. Enamvähem võrdselt kulud jaotatud (no suurusjärk on sama +/- 100 euri võibolla). Teenime suht võrdselt.
Elame mehele kuuluvas korteris ja lahkumineku puhul kolin mina lastega ära. Mul on selleks variandiks tagala kindlustatud.
Koos oleme elanud üle 10 aasta ja ma ütleks, et üsnagi õnnelikult. Lapsi tuba täis ja armastus alles. Raha nüüd küll pole asi, mis teeb kooselust perekonna. Inimesed on erinevad ja võimalused on erinevad. Meie suhe põhineb justnimelt võrdsusel. Töötame võrdselt, samuti tegeleme lastega võrdselt, hariduselt võrdsed, meil on koos huvitav ja lõbus. Ja väga hästi toimib. Rahaliselt ühele kaardile panustada ei ole eriti ettenägelik minu arust. Kunagi ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.04 20:20; 19.04 22:15; 19.04 22:52; 20.04 12:26; 26.04 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meie kooslus siis pole üldse perekond. Esiteks ei ole abielus ja teiseks majandb kumbki oma rahadega. Enamvähem võrdselt kulud jaotatud (no suurusjärk on sama +/- 100 euri võibolla). Teenime suht võrdselt.
Elame mehele kuuluvas korteris ja lahkumineku puhul kolin mina lastega ära. Mul on selleks variandiks tagala kindlustatud.
Koos oleme elanud üle 10 aasta ja ma ütleks, et üsnagi õnnelikult. Lapsi tuba täis ja armastus alles. Raha nüüd küll pole asi, mis teeb kooselust perekonna. Inimesed on erinevad ja võimalused on erinevad. Meie suhe põhineb justnimelt võrdsusel. Töötame võrdselt, samuti tegeleme lastega võrdselt, hariduselt võrdsed, meil on koos huvitav ja lõbus. Ja väga hästi toimib. Rahaliselt ühele kaardile panustada ei ole eriti ettenägelik minu arust. Kunagi ei tea.[/tsitaat]

Lapsed läksid siis 1,5a sõime? Või oli ainult sinu mure, kuidas teine 1,5a (10a tagasi lausa 3a) üle elada? Või oli mees pool aega lastega kodus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 19.04 19:58; 19.04 20:25; 19.04 21:08; 19.04 21:39; 20.04 16:22; 20.04 16:23; 20.04 16:29; 20.04 17:22; 20.04 18:53; 25.04 14:18; 25.04 20:12; 26.04 15:24; 26.04 16:56; 26.04 18:51; 26.04 19:06; 27.04 14:18; 27.04 14:23; 27.04 14:26; 27.04 15:46; 27.04 16:05; 27.04 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu silmis ühine rahakott ja sellega sotud ühised otsused ongi üheks kindlaks tingimuseks, mis eristab pere ja lihtsalt kooselu. Kui on pere, siis otsustatakse koos, olenemata sellest, kes teenib. Kui selliseks lahenduseks valmis ei olda, ei oldagi valmis peret kui kooslust looma. Või ei ole konkreetne partner sobiv. Sest pere võtabki koos vastu otsuseid, vastutab koos jne.

Lihtsalt koos elades võib vabalt igasugu muid variante viljeleda (isegi seda tehtud). Ja kui sina oma konkreetse partneriga ei taha oma teenitut jagada, siis pole mõtet temaga ka peret luua. Sama kehtib juhul, kui sa põhimõtteliselt isegi tahaksid jagad, aga tema arusaamad vajalike kulutuste iseloomust ja määrast on sulle vastuvõetamatud.

Olen meie pere palju rohkem teeniv pool. [/tsitaat]

Ei no jagada võib ju tahta, aga kui peres on iga kopikas arvel, ning naine panustab sellest vähesestki 80%, siis ei saa päris nii ju, et annan mehele kõige jaoks mida iganes ta soovib!

Ja kuna arveid tasun mina oma arvelt ja nädalamenüü koostan ka mina, siis on loogiline, et enamik rahast on minu käes. Mees reeglina jätab endale nö taskuraha ja enamik tema sissetulekust tuleb minu kätte, et ikka ots otsaga välja tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 20:33; 19.04 21:25; 19.04 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei no jagada võib ju tahta, aga kui peres on iga kopikas arvel, ning naine panustab sellest vähesestki 80%, siis ei saa päris nii ju, et annan mehele kõige jaoks mida iganes ta soovib!

Ja kuna arveid tasun mina oma arvelt ja nädalamenüü koostan ka mina, siis on loogiline, et enamik rahast on minu käes. Mees reeglina jätab endale nö taskuraha ja enamik tema sissetulekust tuleb minu kätte, et ikka ots otsaga välja tulla.[/tsitaat]

Mis mõttes kätte? Hoiate raha kodus sahtlis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 19.04 19:58; 19.04 20:25; 19.04 21:08; 19.04 21:39; 20.04 16:22; 20.04 16:23; 20.04 16:29; 20.04 17:22; 20.04 18:53; 25.04 14:18; 25.04 20:12; 26.04 15:24; 26.04 16:56; 26.04 18:51; 26.04 19:06; 27.04 14:18; 27.04 14:23; 27.04 14:26; 27.04 15:46; 27.04 16:05; 27.04 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis mõttes kätte? Hoiate raha kodus sahtlis?[/tsitaat]

Ei, rahakotis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 20:33; 19.04 21:25; 19.04 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

mulle tundub, et see meie värk toimib ikka ainult siis kui kulutatakse või panustatakse niikuinii võrdselt või õiglaselt, siis pole tõesti mõtet jännata mingi arvepidamisega

[/tsitaat]

eksid. see meie-värk toimib ikka siis, kui mõlemad üheselt aru saavad sõnast \”meie\”.
kui tulud ja kulud on võrdsed, aga elatakse ikka mina+sina, ei tähenda see veel automaatselt \”meiet\”, ehkki see võib pealtnäha nii tunduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 21:29; 19.04 22:25; 19.04 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei no jagada võib ju tahta, aga kui peres on iga kopikas arvel, ning naine panustab sellest vähesestki 80%, siis ei saa päris nii ju, et annan mehele kõige jaoks mida iganes ta soovib!
[/tsitaat]

No sellest ma ju tegelikult räägingi :). Kui sa annaksid mehele raha kõige jaoks, mida ta soovib, siis ei olegi ju tegemist koos otsustamisega. Siis otsustaks ju mees üksi. Kui teil raha laialt pole, siis võiks olla nii, et kulutatakse olemasolev pere elementaarsete vajaduste rahuldamiseks ja kui midagi üle jääb, siis otsustatakse koos, mida selle osaga teha (säästetakse, lubatakse endale midagi ammu igatsetut vms). Ja seda ülejääki võiks siis samuti võrdselt kasutada. Selle ülejäägi ühine olemise all pidasin silmas eelkõige seda, et ka selle kulutamisel ikka mõlema vajadusi või huvisid arvestatakse. Ehk siis mitte nii, et rohkem teeniv pool otsustab üksi, et tema käib reisimas, trennis, ostab kalleid riideid ja autosid, aga kaasa ei saa hambaarstilgi käidud, sest raha pole. Ühesõnaga, et valitseks üksmeel ja tasakaal ja mõlemalt oleks silme ees ühine kogu pere hüvangut soosiv siht.

Teil, mulle tundub, on asi natuke teist pidi jälle tasakaalust väljas. Kas su mehel on ikka üldse mingi pilt, mille peale ja kui palju teie peres raha kulub, olete sellest rääkinud? Nii meeste kui naiste hulgas leidub ilmselt eksemplare, kelle majanduslik mõtlemine just nende tugevaim külg pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 18:50; 19.04 21:36; 19.04 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

eksid. see meie-värk toimib ikka siis, kui mõlemad üheselt aru saavad sõnast \”meie\”.
kui tulud ja kulud on võrdsed, aga elatakse ikka mina+sina, ei tähenda see veel automaatselt \”meiet\”, ehkki see võib pealtnäha nii tunduda.[/tsitaat]

Vot see on kümnesse! Sissetulekute võrdsus ei tee meie tunnet, vaid ühine arusaam raha kulutamisest, usaldus, sarnased väärtushinnangud.
Esimesel juhul võib ju ühe või teise poole sissetulek oluliselt muutuda või sootuks kaduda – ongi \”meie\” upakil? Teisena nimetatud ei kao kuhugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 19.04 19:58; 19.04 20:25; 19.04 21:08; 19.04 21:39; 20.04 16:22; 20.04 16:23; 20.04 16:29; 20.04 17:22; 20.04 18:53; 25.04 14:18; 25.04 20:12; 26.04 15:24; 26.04 16:56; 26.04 18:51; 26.04 19:06; 27.04 14:18; 27.04 14:23; 27.04 14:26; 27.04 15:46; 27.04 16:05; 27.04 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli lugedes jääb miskipärast mulje, et naised on ühise rahakoti ideega rõõmuga nõus, aga ainult eeldusel, et mees on see, kes rohkem panustab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No sellest ma ju tegelikult räägingi :). Kui sa annaksid mehele raha kõige jaoks, mida ta soovib, siis ei olegi ju tegemist koos otsustamisega. Siis otsustaks ju mees üksi. Kui teil raha laialt pole, siis võiks olla nii, et kulutatakse olemasolev pere elementaarsete vajaduste rahuldamiseks ja kui midagi üle jääb, siis otsustatakse koos, mida selle osaga teha (säästetakse, lubatakse endale midagi ammu igatsetut vms). Ja seda ülejääki võiks siis samuti võrdselt kasutada. Selle ülejäägi ühine olemise all pidasin silmas eelkõige seda, et ka selle kulutamisel ikka mõlema vajadusi või huvisid arvestatakse. Ehk siis mitte nii, et rohkem teeniv pool otsustab üksi, et tema käib reisimas, trennis, ostab kalleid riideid ja autosid, aga kaasa ei saa hambaarstilgi käidud, sest raha pole. Ühesõnaga, et valitseks üksmeel ja tasakaal ja mõlemalt oleks silme ees ühine kogu pere hüvangut soosiv siht.

Teil, mulle tundub, on asi natuke teist pidi jälle tasakaalust väljas. Kas su mehel on ikka üldse mingi pilt, mille peale ja kui palju teie peres raha kulub, olete sellest rääkinud? Nii meeste kui naiste hulgas leidub ilmselt eksemplare, kelle majanduslik mõtlemine just nende tugevaim külg pole. [/tsitaat]

Meil ikka muidugi on nii, et otsustame koos. Kui on nt. mehel tõesti vaja alukaid juurde ja minul pluuse, siis ostame see kuu selle, kellel rohkem vaja. Mees on täiesti kursis asjadega, lihtsalt, kuna minul tuleb majandamine paremini välja, siis raha on füüsiliselt minu käes suures enamikus. Mulle meeldib omada kontrolli selliste asjade üle. Mitte et meest ei usaldaks, aga kui ise sooritan makse, siis on sooritatud. Aga jah, arutame koos. Meil on just nii, nagu sul kirjas, ei kujutaks ette, et ise ostan endale ja lapsele head-paremat ja mees imegu näppu. Ikka koos kõik! Tulevad temal helgemad ajad, siis on vastupidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 20:33; 19.04 21:25; 19.04 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lapsed läksid siis 1,5a sõime? Või oli ainult sinu mure, kuidas teine 1,5a (10a tagasi lausa 3a) üle elada? Või oli mees pool aega lastega kodus?[/tsitaat]
Töötasin kodus laste kõrvalt ja samal ajal tegeles mees lastega. Töötasin nädalavahetustel ja siis kui lapsed magasid. Minu koormus oli jah mõnda aega suurem, kuid see oli mu enda valik. Mulle meeldib olla iseseisev ja ma olen nõus selle nimel ka vajadusel rohkem pingutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.04 20:20; 19.04 22:15; 19.04 22:52; 20.04 12:26; 26.04 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Töötasin kodus laste kõrvalt ja samal ajal tegeles mees lastega. Töötasin nädalavahetustel ja siis kui lapsed magasid. Minu koormus oli jah mõnda aega suurem, kuid see oli mu enda valik. Mulle meeldib olla iseseisev ja ma olen nõus selle nimel ka vajadusel rohkem pingutama. [/tsitaat]
lapsed on siis ka \”sinu\”, mitte \”teie\”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 21:29; 19.04 22:25; 19.04 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui ikka NAINE elab minu majas ja sõidab minu autoga ja ise teenib vaid taskuraha, siis paneb ikka mõtlema, kui \”meie\” see kõik siis on… loomulikult ma ei ütle, et näe, söö sa odavamat vorsti, aga samas peaks mul siis ikkagi rohkem sõnaõigust ka olema nende \”meie\” asjade osas. või mis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu silmis ühine rahakott ja sellega sotud ühised otsused ongi üheks kindlaks tingimuseks, mis eristab pere ja lihtsalt kooselu. Kui on pere, siis otsustatakse koos, olenemata sellest, kes teenib. Kui selliseks lahenduseks valmis ei olda, ei oldagi valmis peret kui kooslust looma. Või ei ole konkreetne partner sobiv. Sest pere võtabki koos vastu otsuseid, vastutab koos jne.

Lihtsalt koos elades võib vabalt igasugu muid variante viljeleda (isegi seda tehtud). Ja kui sina oma konkreetse partneriga ei taha oma teenitut jagada, siis pole mõtet temaga ka peret luua. Sama kehtib juhul, kui sa põhimõtteliselt isegi tahaksid jagad, aga tema arusaamad vajalike kulutuste iseloomust ja määrast on sulle vastuvõetamatud.

Olen meie pere palju rohkem teeniv pool. [/tsitaat] ma olen arvanud, et me mehega oleme üks pere, aga tuleb välja, et polegi. ma ei mäleta, millal me viimati mõne väljamineku üle arutlesime, kuidagi spontaanselt maksab üks või teine ostude ja asjade eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin eksmehest kunagi lahku justnimelt sel põhjusel, et tema harrastas \”mina\” elustiili, ka ajal mil mina olin väikese lapsega kodune ja rahalistes raskustes. Absurdne kooselu oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin eksmehest kunagi lahku justnimelt sel põhjusel, et tema harrastas \”mina\” elustiili, ka ajal mil mina olin väikese lapsega kodune ja rahalistes raskustes. Absurdne kooselu oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

lapsed on siis ka \”sinu\”, mitte \”teie\”?[/tsitaat]
miks? lapsed on ühised loomulikult. Miks nad \”minu\” peaks olema? Isa on nendega tegelenud kindlasti rohkem kui keskmine eesti mees, olnud ka haiguslehel vajadusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.04 20:20; 19.04 22:15; 19.04 22:52; 20.04 12:26; 26.04 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
ma olen arvanud, et me mehega oleme üks pere, aga tuleb välja, et polegi. ma ei mäleta, millal me viimati mõne väljamineku üle arutlesime, kuidagi spontaanselt maksab üks või teine ostude ja asjade eest.[/tsitaat]

Mitte midagi sellist ei ole ma öelnud! Milleks asju täiesti äraspidiselt tõlgendada? Teil on järelikult prioriteedid jms juba ammu kenasti paika loksunud. Ega siis ühtsete eesmärkide ja vajaduste rahuldatud saamiseks ei olegi vaja iga kord pikki dialooge pidada. Pigem vastupidi, kui saab ilma nendeta ja kõik toimib, siis on ju veel eriti hästi. Siin teemas on ju probleemiks hoopis vastupidine olukord ja sellega kaasnev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 18:50; 19.04 21:36; 19.04 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil puudub nn \”ühine\” rahakott. ju me siis ei ole perekooli mõistes \”meie\”:) aga meile, oih vabandust, mulle ja mu mehele sobib nii:D mees teenib rohkem, aga saan ka ise üsna korralikku palka. kulud oleme ära jaganud, panustame mõlemad- tema kanda on eluasemekulud, mina ostad söögid-majapidamistarbed jms. kummalgi oma auto, telefonid jms, mille kulud katab ka kumbki ise. oma hobide jms meelelahutuse eest maksab samuti kumbki ise. mulle meeldib, et sel moel jääb mulle siiski mingil määral iseseisvust, et kui ma ikka tahan juuksurisse või kosmeetikusse minna, siis ma ka lähen, omaenda raha eest, ilma et peaksin mehega pikalt nõu pidama, kas selle rahaga äkki midagi targemat peaks peale hakkama. väljas söömas käies maksame kuidas kunagi, kord mees, kord mina, kellel parasjagu rahakott kaasas. kui vaja, siis muidugi aitame teineteist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

aga kui ikka NAINE elab minu majas ja sõidab minu autoga ja ise teenib vaid taskuraha, siis paneb ikka mõtlema, kui \”meie\” see kõik siis on… loomulikult ma ei ütle, et näe, söö sa odavamat vorsti, aga samas peaks mul siis ikkagi rohkem sõnaõigust ka olema nende \”meie\” asjade osas. või mis?
[/tsitaat]
a mis NAINE see sul seal majas elab? Lihtsalt üks naine? miks ta seal elab üldse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 21:29; 19.04 22:25; 19.04 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

aga kui ikka NAINE elab minu majas ja sõidab minu autoga ja ise teenib vaid taskuraha, siis paneb ikka mõtlema, kui \”meie\” see kõik siis on… loomulikult ma ei ütle, et näe, söö sa odavamat vorsti, aga samas peaks mul siis ikkagi rohkem sõnaõigust ka olema nende \”meie\” asjade osas. või mis?
[/tsitaat]

minuarust ilmloomulik, et kui ma elan teise kulul, siis ma ei hakka lisa nõudma. Kui teine pakub, et ostab mulle ntx auto v briljante, siis tore, aga ma ei hakka ju nõudma, et kle, sul on auto, näe, osta mulle ka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 16:12; 20.04 10:14; 20.04 11:02; 20.04 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]viimasel ajal on nii palju kommentaare teemal, et mis pere see on, kes arvet peavad, kes palju panustab ja kulutab, et kõik peab ikka ühine ja \”meie\” olema

mulle tundub, et see meie värk toimib ikka ainult siis kui kulutatakse või panustatakse niikuinii võrdselt või õiglaselt, siis pole tõesti mõtet jännata mingi arvepidamisega

aga kui ikka mees elab minu majas ja sõidab minu autoga ja ise teenib vaid taskuraha, siis paneb ikka mõtlema, kui \”meie\” see kõik siis on… loomulikult ma ei ütle, et näe, söö sa odavamat vorsti, aga samas peaks mul siis ikkagi rohkem sõnaõigust ka olema nende \”meie\” asjade osas. või mis?
[/tsitaat]
Ei peaks! Ise sellise mehe valisid, kui ei sobi, räägi temaga probleemist ja kui tulemust pole, jäta maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle käiks küll jubedalt närvidele arutamine kes ja kui palju maksab. Maksan arved, ostan toidu. Pole küll kahju endateenitud raha perekonnale panustada. Milleks see raha siis on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 10:44; 20.04 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojaa, aga kui ma ei saa enda ostetud arvutisse, sest teine on seal kogu aeg ees ja midagi pooleli…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 16:12; 20.04 10:14; 20.04 11:02; 20.04 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on üsna suured sissetulekud, nii, et väga palju kopikaid lugema ei pea. Jooksvad kulud on meil enam-vähem võrdselt kujunenud. Mõlemal jääb ka üsna palju vaba raha kuus üle. Selle üle me ei kobise üksteise kallal. Et kui tahan näiteks uut jalgratast osta, siis lähen ja ostan ja just sellise nagu mul vaja on. Kui mees ka ratast tahab, siis mingu ostku endale ise.
Aegu on meil olnug nii selliseid, kus mees rohkem teenib kui ka selliseid, kus mina rohkem teenin. Kui ühel arvelt raha otsa saab, siis saab teise arvelt juurde kanda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 20.04 11:31; 26.04 16:23; 27.04 09:57; 27.04 14:42; 27.04 16:24; 27.04 16:58; 27.04 17:19; 27.04 19:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )


Esileht Pereelu ja suhted “minu” ja “meie” teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.