Esileht Pereelu ja suhted Minu minevik ja suhe emaga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Minu minevik ja suhe emaga

Postitas:

Tere.

Teen siia uue ema teema, sest ühes teises teemas arutati sellest päris põhjalikult aga teema ei olnud suunatud tegelikult sellele.

Ma olen oma ema võtnud sellisena nagu ta on, kuni mu laste sünnini. Peale esimest lapse sündi hakkasin oma ema nägema hoopis teises valguses. Ma hakkasin meenutama ja tõlgendama oma lapsepõlve ja mulle tundus, et just tänu ema saamatusele, ei olnud mul võimalik kogeda normaalset ja teistega võrdset lapsepõlve ja teismeiga. Ja nii ma olen olnud alati natuke teistsugune… veidrik. Mu ema on teiste suhtes väga kriitiline. Kommenteerib negatiivselt teiste riietust,kehakaalu, käitumist, sõpruskonda, suhtumist, tõekspidamisi, haridust – ühesõnaga kõike. Ta elab nagu maski taga, sest tegelikult inimesed väga kiidavad teda, sest seltskonnas jätab ta väga lõbusa, muretu ja avatud mulje. Ja siis koju jõudes või minu juurde tulles ta räägib teistest kriitiliselt ja hukkamõistvalt. Ülemused ja enamus töökaaslasi kiidavad teda väga, sest ta on väga kohusetundlik, töökas, humoorikas. Ema ise peab tööjuures oma väga heaks omaduseks teistele teravalt pool naljaga ütlemist. Ma olen talle öelnud, et see ei ole tegelikult positiivne omadus, sest võib teistele haiget teha. Tegelikult on mu ema väga madala enesehinnanguna. Arusaadav ka, sest tuli ta kunagi maalt linna kooli. Hakkas suht kiiresti mu isaga koos elama, kes oli tollel ajal ülelinna ja teada tuntud pahapoiss. Jäi minu ootele ja nii see kõik lõppeski, sest isa on mul täielik idioot ja temas pole kunagi olnud mitte grammigi isa, meest, kaaslast. Isa muutis/muudab mu ema elu põrguks ja arvan, et suurelt osalt sellepärast ongi mu ema sisimas kibestunud.
Ja kuidas see kõik minusse puutub?
Enne oma laste sündi ma mõtlesin, et emal oligi tollel ajal väga raske. Ja, et veel lapsega on asi eriti keeruline ja nii ma õigustasin oma ema valikuid ja enda arust sain temast aru.
Peale enda laste sündi ei saa ma üldse temast aru. Enam ei pea paika need vanad mõtted, et lapsega on raske, sest tegelikult ju ei ole. Laps on just edasiviiv jõud ja võimalus elu hinnata. Ma nüüd enam ei saa aru, et miks ema isaga ikka üritas koos elada. Terve ema elu koosneski isast, sest sellise mehe kõrval polnud võimalik mu emal ennast teostada ja arendada. Igapäev koosnes isa joomisest, kasiinos käimisest, teiste naistega avalikult käimistest, isa vägivallast ema vastu. Mäletan veel selgelt ema verist nägu ja ema siis algavaid alkoholi probleeme. Kuidas kaks täiskasvanud inimest kulistasid kogu raha kõrist alla ja siis ei jätkunud jälle raha arvete maksmiseks ja nii polnud meie kodus tihti elektrit. Rääkimata puudest, millega ahju kütta või puhastest riietest, millega koolis käia. Emal käis üks hetk klõps ja peale seda pole ta suutnud enam alkoholi suu lähedale pannagi. Elu muutus nii palju, et isa läks korraks teise naise juurde elama ja tagasi tulles sai ta insuldi ja on nüüd töövõimetu ja elab emaga ühes korteris. Isa on mul isegi sandina idioot ja vaatamata ühes korteris koos elamisele, nad üksteisega ei suhtle või oma elu (isal see puudub) ja tegemisi ei aruta.
Mind häiribki ema juures nii väga see, et ta ei ole ise elanud eeskujulikult aga ikkagi on ta teiste suhtes nii kriitiline. Ta ise ütleb, et ta on aus aga tegelikult ju nii ei ole. Kui inimene tahab olla aus, siis ta ei üritaks enda elust paremat muljet jätta.
Mind nii häirib see, et ta ei suuda ega oska abi paluda/küsida (näiteks erinevad asutused). Ta on nii kange ja kardab, et teised siis mõistavad teda hukka ja peavad teda vaeseks. Mina arvan, et kui ta oleks juba minu sündides käinud abi palumas, siis oleks ta elu hoopis teistsugune. Kas selline kangus on seda väärt?
Ema suhtes häirib mind niii väga ka saamatus ja õppimisvõimetus kõige uue ees. Ta läheb nii paanikasse kui näiteks miski asi lakkab töötamast või kui kuskil on mingid uuendused, mis on teda puudutavad. Ta ei taha näidata ennast rumalana ja kuskilt abi paluda.
Mind häirib väga ka see, et ema juures elab mu teismeline vend (mu isa laps) kes on väga korralik ja kohusetundlik. Aga ema surub oma olemusega ta nii alla ja ei luba tal midagi teha ega ette võtta.
Lõpetuseks. Ma olen üritanud emaga sellest kõigest rääkida. Olen talle öelnud, et ta ei oleks nii kriitiline teiste suhtes, sest iga inimene võib täpselt kanda, uskuda seda mis ta tahab. Kui ta kritiseerib kellegi elu, meest, napsutamust, riietust siis olengi talle öelnud, et kas ta on enda tegemised unustanud. Muidugi sellele järgneb suur solvumine.
Ma tunnen, et peale laste sündi ei saa ma kuidagi emaga ära suheldud. Mu minevik on tulnud mind kummitama.Ema süüdistab mind, et mina olen tema suhtes liiga kriitiline aga ta seda ei näe, et ta ise on kõikide teiste suhtest põhjendamatult kriitiline.
Emaga on mu suhted normaalses. Suhtleme tihti ja ta mängib mu laste elus väga tähtsat rolli aga ma tunnen, et ma ei saa talle kuidagi sisimas andestada, sest ta ei ole oma elukogemustest õppinud.

+12
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 05:42; 16.08 09:32; 16.08 09:35; 16.08 09:41; 16.08 09:45; 16.08 09:53; 16.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su ema on elanud oma elu nii hästi, kui ta on osanud. Ilmselt on ta teinud enda meelest parima. Kõik inimesed teevad nii. Aga mis on ühe meelest parim, ei pruugi seda olla teise meelest. Ja mis tehtud, see tehtud, seda enam muuta ei saa ju.
Praegu oled sa samamaoodi ülikriitiline ja teed sama, mida sa oma emale ette heidad.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistan, et ei viitsinud seda pikka hala lõpuni läbi lugeda (pidage ikka meeles, et see on foorum, mitte blogi!), aga olen 100% kindel, et paarikümne aasta pärast teevad sinu lapsed siia teema ja neilgi on sulle nii üht kui teist ette heita. Nii lihtsalt on nagu eelmine kägu ütles: mis ühe meelest parim, pole seda teise meelest sugugi mitte.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Sa räägid praegu inimest taga
2. Sa oled ülikriitiline ja ülinegatiivne.
3. Mis su probleem on?

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 07:16; 16.08 09:10; 16.08 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti hämmastav, et iga kord kui siia foorumisse ilmuvad teemad selle kohta, kuidas täiskasvanuks (ja nüüdseks enda lapsed) saanud inimesel on probleemid enda emaga, saab ta koheselt kambaka! Kas ema peab lihtsalt selle eest, et ta oli rase ja sünnitas, andis enda lapsele süüa ja võttis ta siiski enda korterisse elama, saama “ingli oreooli”, puutumatuse ja edaspidise käitumise kritiseerimine on tabu? Loomulikult ei saa enam midagi muuta, aga teema algataja peab ikka veel, täiskasvanuna, õndsalt ja kritiseerimata pakkuma enda emale tingimusteta armastust ja aktsepteerimist, kui ema pole seda enda lapsele kunagi teinud. Miks on vaja täiskasvanud inimest gaslightída ja talle proovida selgeks teha, et tegelikult ta ema oli täitsa normaalne (palun selgitage siis, millises osas see normaalsus väljendub) ja käitus enda parima äranägemise järgi?
Teema algataja emal on jah alaväärsuskompleks ja nartsissismi alged (tohutu hirm, et keegi näeb läbi ja mõistab, kes ta tegelikult on), youtubes on väga head loengud sellest, dr. Ramani Durvasula. Kokkuvõtlikult: mis ema see oli (ja on? On ta muutunud? Ei ole ju!)? Sellest isast, kui tegelikust isast ma üldse ei räägi, see on lihtsalt täiesti mõttetu mees!
NB! Mind ei aja isegi hetkel kurjaks need teema algataja vanemad (kes olidki igatepidi saamatud), vaid see, kuidas inimesele hakatakse selgeks tegema, et tal ei tohiks olla enda vanemate kohta (õigustatult) kriitilist arvamust!

+16
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis krd kambakas ja õigustatud kriituka? Inimene lihtsalt räuskab teise inimese kohta, et see on loll, saamatu, idioot.
Ja sina kulla asf, paned omakorda diagnoose, mis on lihtsalt lauslollus. Mine ise teraapiasse, et aru saada, miks sa kogu aeg teisi oead diagnoosima.

+4
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 07:16; 16.08 09:10; 16.08 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NB! Mind ei aja isegi hetkel kurjaks need teema algataja vanemad (kes olidki igatepidi saamatud), vaid see, kuidas inimesele hakatakse selgeks tegema, et tal ei tohiks olla enda vanemate kohta (õigustatult) kriitilist arvamust!

Ükski vastaja ei ölnud seda, aga segaseks jäi, mida täpsemalt teemaalgataja emale ette heidab? Et inimene on kodus teistsugune, kui tööl ja kodust väljas? Enamik inimesi on ju seda.
Kirjeldatud kodu suurim probleem oli ju paari sõnaga mainitud koduvägivald, mille ohvrit teemaalgataja isegi täiskasvanuna kahjuks ei suuda mõista.
Kui kitsa nägemisega saab olla, arvates, et ema aru ei saa, kui väära suuna tema elu võttis? Seepärast ta ju ongi kõiki teisi läbi elu kritiseerinud. Teemaalgatajale soovitaks rohkem mõistmist. Et ta prooviks andestada. Mõistmine ja toetus on see, mida see ema vajab.
Me ei saa elada teiste elu, vaid tähelepanekutest õppides enda elus paremaid valikuid teha.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 09:14; 16.08 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peab ema teemal üldse halama? Sa kas aktsepteerid teda või mitte, oma valik. Ega täiskasvanud inimest ei muuda enam.
Kas sa ise muudaksid end, kui su ema/isa nõuaks a la hakka toidusõltlaseks, humoristiks, ära võta ühtegi asja südamesse, ole mu joomakaaslane jne? Vaevalt ju. Miks sa oma vanemaid maha teed, nad ei ole ainult ema ja isa, vaid samuti eelkõige inimesed.
Enne lapse sündi võib ette kujutada, et laps muudab palju-kõike. Aga kõigil ei muuda või muudab elu ahistavamaks/muresid on korraga mitme inimese jagu/ ja siis on ligi depressioon ja madal enesehinnang. Eriti kui ümbritsevad uurivad lapse arengu kohta, miks sa ei osale 101 ringis/grupis/üritusel vms.
Neid nüansse on nii palju, et mina olen ise jõudnud sinna punkti, et lapsed on ikka kuradi egoistlikud isikud küll, täiega (sh mina teatud perioodil) ja tänapäeval eriti. Targem olnuks nende pärast üldse mitte muretseda ja ikka oleks kõik hästi olnud. Oma elu oleks lihtsam olnud.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on olnud üks elu suurimaid õppetunde see, et muuta saab ainult ja ainult iseennast. Tundub, et teemaalgataja sellest veel aru pole saanud. Asi pole üldse selles, et tal ei tohi ema kohta ühtki halba sõna olla, vaid justnimelt selles, et teist inimest ja tema tehtud valikuid ei saa muuta. “Ma olen öelnud, et ta peab tegema nii ja naa ja nii teha ei tohi.” Täiesti mõttetu. Sa kas aktsepteerid teda sellisena nagu ta on või mitte. Muuta saad sa ainult iseennast ja mitte teda. Ja kui sa emale andestada ei suuda, siis pole see samuti mitte ema, vaid sinu enda probleem.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peab ema teemal üldse halama? Sa kas aktsepteerid teda või mitte, oma valik. Ega täiskasvanud inimest ei muuda enam.

Kas sa ise muudaksid end, kui su ema/isa nõuaks a la hakka toidusõltlaseks, humoristiks, ära võta ühtegi asja südamesse, ole mu joomakaaslane jne? Vaevalt ju. Miks sa oma vanemaid maha teed, nad ei ole ainult ema ja isa, vaid samuti eelkõige inimesed.

Enne lapse sündi võib ette kujutada, et laps muudab palju-kõike. Aga kõigil ei muuda või muudab elu ahistavamaks/muresid on korraga mitme inimese jagu/ ja siis on ligi depressioon ja madal enesehinnang. Eriti kui ümbritsevad uurivad lapse arengu kohta, miks sa ei osale 101 ringis/grupis/üritusel vms.

Neid nüansse on nii palju, et mina olen ise jõudnud sinna punkti, et lapsed on ikka kuradi egoistlikud isikud küll, täiega (sh mina teatud perioodil) ja tänapäeval eriti. Targem olnuks nende pärast üldse mitte muretseda ja ikka oleks kõik hästi olnud. Oma elu oleks lihtsam olnud.

Aitäh, et sa mulle vastasid. Nii nagu sa kirjutad, nii ongi. Mul lihtsalt ongi vaja seda lugeda selleks, et sellest aru saada. Kui hakkan ise nii mõtlema, hakkavad mõtted liialt ringi rändama. Aitäh!

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 05:42; 16.08 09:32; 16.08 09:35; 16.08 09:41; 16.08 09:45; 16.08 09:53; 16.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on olnud üks elu suurimaid õppetunde see, et muuta saab ainult ja ainult iseennast. Tundub, et teemaalgataja sellest veel aru pole saanud. Asi pole üldse selles, et tal ei tohi ema kohta ühtki halba sõna olla, vaid justnimelt selles, et teist inimest ja tema tehtud valikuid ei saa muuta. “Ma olen öelnud, et ta peab tegema nii ja naa ja nii teha ei tohi.” Täiesti mõttetu. Sa kas aktsepteerid teda sellisena nagu ta on või mitte. Muuta saad sa ainult iseennast ja mitte teda. Ja kui sa emale andestada ei suuda, siis pole see samuti mitte ema, vaid sinu enda probleem.

Aitäh sulle, et mulle vastasid. Sul on õigus. Aitäh, et aitab mul ennast mõista.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 05:42; 16.08 09:32; 16.08 09:35; 16.08 09:41; 16.08 09:45; 16.08 09:53; 16.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema ise peab tööjuures oma väga heaks omaduseks teistele teravalt pool naljaga ütlemist. Ma olen talle öelnud, et see ei ole tegelikult positiivne omadus, sest võib teistele haiget teha.

ka mina pean parajat annust sarkasmi ja teravat nalja positiivseks omaduseks, kui lumehelbekesed sellest aru ei saa ja solvuvad, siis see on nende probleem ja madal ensehinnang…

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 09:38; 16.08 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on olnud üks elu suurimaid õppetunde see, et muuta saab ainult ja ainult iseennast. Tundub, et teemaalgataja sellest veel aru pole saanud. Asi pole üldse selles, et tal ei tohi ema kohta ühtki halba sõna olla, vaid justnimelt selles, et teist inimest ja tema tehtud valikuid ei saa muuta. “Ma olen öelnud, et ta peab tegema nii ja naa ja nii teha ei tohi.” Täiesti mõttetu. Sa kas aktsepteerid teda sellisena nagu ta on või mitte. Muuta saad sa ainult iseennast ja mitte teda. Ja kui sa emale andestada ei suuda, siis pole see samuti mitte ema, vaid sinu enda probleem.

Aitäh sulle, et mulle vastasid. Sul on õigus. Aitäh, et aitab mul ennast mõista.

Tunnistan, et ei viitsinud seda pikka hala lõpuni läbi lugeda (pidage ikka meeles, et see on foorum, mitte blogi!), aga olen 100% kindel, et paarikümne aasta pärast teevad sinu lapsed siia teema ja neilgi on sulle nii üht kui teist ette heita. Nii lihtsalt on nagu eelmine kägu ütles: mis ühe meelest parim, pole seda teise meelest sugugi mitte.

Jutt sai tõesti pikk aga ma ei osanud seda lühemalt kirja panna.
Usun küll, et neil võib miskit olla mulle ette heita.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 05:42; 16.08 09:32; 16.08 09:35; 16.08 09:41; 16.08 09:45; 16.08 09:53; 16.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema ise peab tööjuures oma väga heaks omaduseks teistele teravalt pool naljaga ütlemist. Ma olen talle öelnud, et see ei ole tegelikult positiivne omadus, sest võib teistele haiget teha.

ka mina pean parajat annust sarkasmi ja teravat nalja positiivseks omaduseks, kui lumehelbekesed sellest aru ei saa ja solvuvad, siis see on nende probleem ja madal ensehinnang…

Minu meelest on sul endal sellisel juhul madal enesehinnang, et pead teiste arvelt nalja tegema.
Ma sellest lumehelbekese asjast pole siiani aru saanud, see vist samuti seotud madala enesehinnanguga.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 05:42; 16.08 09:32; 16.08 09:35; 16.08 09:41; 16.08 09:45; 16.08 09:53; 16.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kui palju on neid inimesi, kellel POLE hiljem oma lapsepõlvele tagasi vaadates oma vanematele mitte midagi ette heita?
Kui mõtlen enda ja oma lähedaste sõbrannade peale, siis meil neljal olid kamba peale ülikaitsev ema, töönarkomaanist ema, väga närviline ema ning ema, kelle laps kasvas alates algklassidest kasuperes.
Isadeks olid meil närviline kontrollifriik, juhmvõitu joodik ning 2 sõbranna isa polnud üldse pildil.
Praegu suhtleme oma vanematega kõik, kaasa arvatud see kasuperes kasvanud laps.
Ehk siis võib lõputult analüüsida, mida keegi omal ajal valesti tegi, aga mis mõte sel on? Ise püüame vältida oma vanemate vigu, aga sealjuures teeme hoopis uusi, mida siis meie lapsed saavad meile aastakümneid hiljem ette heita.
Mind häirivad mõned asjad, mida mu vanemad TÄNA minu meelest valesti teevad, kuid neist saan nendega rääkida nagu täiskasvanu täiskasvanuga.
Sellele, mis mulle 30+ aastat tagasi ei meeldinud, ei viitsi ausalt öeldes keskenduda.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Sa räägid praegu inimest taga

2. Sa oled ülikriitiline ja ülinegatiivne.

3. Mis su probleem on?

Mul oli tunne, et mul oli vaja see enda seest välja rääkida. Ma ei ole tahtnud oma lähedastele sellest rääkida, sest reaalselt mi lähedased ju teavad mu ema ja ei taha nende arvamust muuta.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.08 05:42; 16.08 09:32; 16.08 09:35; 16.08 09:41; 16.08 09:45; 16.08 09:53; 16.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tunnen, et ma ei saa talle kuidagi sisimas andestada, sest ta ei ole oma elukogemustest õppinud.

mida sa andestama peaks talle? sa ise peaks elukogemustest õppima, enne kui nende puudumises teisi süüdistama hakkad.
kogu see jutt on nagu paja ja katla suhtlus. kõik asjad ema juures häirivad sind ja samas süüdistad teda liigses kriitilisuses?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa nende arvamust tahad muuta? See on nende arvamus. Või sa arvad, et sinu arvamus on õige ja küik peavad nii arvama?
Tead, mis ma arvan? Et sa oled ema peale kade. Lihtlabaselt kade. Ülemused-kolleegid kiidavad. Seltskonnatäht. Ise ütled nii.
Ja siis sina omaette ussitad. Kirjutad täieliku jälkuse, et talle solki kaela visata.
Saa üle. Su ema on populaarne ja hinnatud. Sina vist ei ole.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 07:16; 16.08 09:10; 16.08 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt su ema ongi suht kehvasti oma elu elanud ja teinud sulle palju haiget. Nii on. Ka minu ema on väga halbu valikuid teinud ja minu suhtes olnud väga kehv. Ning enda peaga ei saa ma aru, kuidas ta võis.
Aga elus olen ma aru saanud üht. Iga inimene on erinev ja nii kaua kui ma pole teise kingades käinud, ei ole mina kohtumõistja. Jah, ma ei mõista siiani kõike, miks oli vaja nii teha, sest mina nii ei teeks. Aga mina olengi mina ja tänan õnne, et ma nii ei käitu oma lastega. Mul on hea meel, et mina mõtlen nii nagu mina.
Ema ma hukka ei mõista, kuigi ma pole tema tegudega nõus ja need on mulle kõvasti haiget teinud.
Ilmselt ta elaski tol ajal nii nagu oskas.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähedased inimesed ärritavadki teinekord kõige rohkem, sest nad on lähedal ja lähevad meile korda. Ka minu ema ärritab mind mõne asjaga tohutult ja näen palju vaeva, et keel hammaste taga hoida. Samas on minu ema endaga tohutult rahul ja peab ennast maailma tublimaks inimeseks, kes kunagi midagi valesti ei tee.
Ma arvan, et sul on endal kasulikum oma lapsepõlvega leppida. Oli mis oli, ega seda muuta ei saa enam. Mõtle, et oleks võinud ju ka palju hullemini minna. Su ema siiski lõpetas üks hetk alkoholiga. Mõtle, kui poleks seda teinud, kui palju hullem oleks siis sinu lapsepõlv olnud! Tunnusta oma ema selle tugevuse eest. Ilmselt sinu ema õnn ja õnnetus ühekorraga oli(on), et ta armastas või armastab siiani väga sinu isa. Sellest kõik tuleneb. Et ta isaga kõigele vaatamata kokku jäi, et lapsed jäid mehe kõrval mõnes mõttes tagaplaanile. On selline tüüp naisi, kes armuvad pimedalt ja jäägitult ühesse mehesse, olgu see mees milline tahes, ja on võimetud oma tundeid ümber suunama ka siis, kui nende pimeda kire objekt vääritult käitub.
Katsu sellega leppida ja lase minna. Ainus, mille nimel sul veel tasub pingutada ja emaga piike ristata, on vend. Tema iseloomu kujunemist ühes või teises suunas saad küll mõjutada. Jäta emaga mineviku klaarimine kõrvale ja pühendu selle asemel vennaga suhtlemise parandamisele. Ole ise talle heaks sõbraks ja toetajaks. Kutsu teda endale külla, kasvata tema enesekindlust. Kui ema suhtleb vennaga sinu meelest alavääristaval moel, siis räägi sellest emaga. Siin on veel selline aspekt, et kui sa ema kogu aeg näägutad oma mineviku pärast, siis ema arvab, et sa oledki üks vingats. Aga kui sa suunad oma kriitika ainult tema suhtlusstiilile pojaga, on su arvamusel rohkem kaalu. Seepärast venna huvides jäta oma lapsepõlv rahule ja keskendu sellele, et venna enesekindlust turgutada.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 11:01; 16.08 15:55; 16.08 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi ei saanud aru. Kas vatitupsulapse esimene kirjalik katsetus novellimeistrina? Oled suur inimene, pea on otsas, käed-jalad töötavad, mis sa vingad? Hakka elu elama, saavuta oma eesmärgid, võta parem mees ja 7 tulusamat töökohta. Aitab enda haletsemisest. Tegutse.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on sul endal sellisel juhul madal enesehinnang, et pead teiste arvelt nalja tegema.
Ma sellest lumehelbekese asjast pole siiani aru saanud, see vist samuti seotud madala enesehinnanguga.

sellised inimesed tavaliselt heidavad ka sarkasmiga nalja iseenda üle, mis on eluterve inimese tundemärk. sinu solvumine minu kommentaari peale pigem paigutab sind kategooriasse “madala enesehinnanguga vatitupsu lumehelbeke”. kogu selle jutukese ja kommentaaride põhjal pigem tundub, et sinu ema on tugeva psüühikaga eluterve inimene, aga sul endal on tõesti probleeme, millega sa võiksid tegeleda. sry kui sind jälle kuidagi solvasin…

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 09:38; 16.08 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti hämmastav, et iga kord kui siia foorumisse ilmuvad teemad selle kohta, kuidas täiskasvanuks (ja nüüdseks enda lapsed) saanud inimesel on probleemid enda emaga, saab ta koheselt kambaka! Kas ema peab lihtsalt selle eest, et ta oli rase ja sünnitas, andis enda lapsele süüa ja võttis ta siiski enda korterisse elama, saama “ingli oreooli”, puutumatuse ja edaspidise käitumise kritiseerimine on tabu? Loomulikult ei saa enam midagi muuta, aga teema algataja peab ikka veel, täiskasvanuna, õndsalt ja kritiseerimata pakkuma enda emale tingimusteta armastust ja aktsepteerimist, kui ema pole seda enda lapsele kunagi teinud. Miks on vaja täiskasvanud inimest gaslightída ja talle proovida selgeks teha, et tegelikult ta ema oli täitsa normaalne (palun selgitage siis, millises osas see normaalsus väljendub) ja käitus enda parima äranägemise järgi?

Teema algataja emal on jah alaväärsuskompleks ja nartsissismi alged (tohutu hirm, et keegi näeb läbi ja mõistab, kes ta tegelikult on), youtubes on väga head loengud sellest, dr. Ramani Durvasula. Kokkuvõtlikult: mis ema see oli (ja on? On ta muutunud? Ei ole ju!)? Sellest isast, kui tegelikust isast ma üldse ei räägi, see on lihtsalt täiesti mõttetu mees!

NB! Mind ei aja isegi hetkel kurjaks need teema algataja vanemad (kes olidki igatepidi saamatud), vaid see, kuidas inimesele hakatakse selgeks tegema, et tal ei tohiks olla enda vanemate kohta (õigustatult) kriitilist arvamust!

Kunagi arutavad ka sinu lapsed sind perekoolis taga. Peaksid ju nii palju biiti ikka jagama, et kõik mis kunagi oli, seda ei saa olematuks muuta. Kõik tuleb unustada ja eluga edasi minna, elada täiskasvanuna sellist elu nagu ise õigeks peetakse. Aga käia perekoolis oma vanemaid siunamas, see on äärmiselt jälk. Milline puue peab olema veel inimesel kes seda õigeks peab?

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.08 11:15; 16.08 15:10; 16.08 16:21; 16.08 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millegipärast meenub siinset lugedes üks vana lugu idamaa gurust, kes ütles oma õpilasele: “Kui sa arvad, et oledki juba täiuslik ja püha ja valgustunud, siis mine üheks päevaks kloostrist ära ja veeda see päev oma vanematega.”
Kõige lähedasemad suudavadki su emotsioonid nii püsti ajada, et tunned, et lähed hulluks vahel. Aga minevikule keskendumine ja teise inimese muuta üritamine on kõige mõttetum ajaraiskamine elus üldse.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi palju ja minu arvates suisa pidevalt räägitakse sellest, et kui saad ise emaks, siis hakkad kohe mõistma, miks su ema on sinuga nii käitunud nagu on. Minu arvates on eluterve rääkida ka võimalusest, et see nii ei ole. Mul oli lapsepõlves palju küsimusi, miks midagi just nii tehakse. Väga tihti sain vastuseks, et oota ainult, kuni sul endal lapsed tulevad, küll siis saad aru.

Nii. Sain lapsed. Ei saa aru. Kui ausalt öelda, siis saan tegelikult aina vähem aru ja ajab ikka vihale ka. Ma täiesti mõistan, et ajad olid teised, lastega suheldigi teismoodi aga ikkagi… Minul on sama, ei ole mõistnud ja mida suuremaks mu lapsed kasvavad, seda suuremaks mu hämming läheb. Samas ma saan aru, et tõesti minu ema ka proovis ja sellel hetkel ilmselt tegi enda arvates parima otsuse. Samas sellest sain aru juba väiksena.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

NB! Mind ei aja isegi hetkel kurjaks need teema algataja vanemad (kes olidki igatepidi saamatud), vaid see, kuidas inimesele hakatakse selgeks tegema, et tal ei tohiks olla enda vanemate kohta (õigustatult) kriitilist arvamust!

Kunagi arutavad ka sinu lapsed sind perekoolis taga. Peaksid ju nii palju biiti ikka jagama, et kõik mis kunagi oli, seda ei saa olematuks muuta. Kõik tuleb unustada ja eluga edasi minna, elada täiskasvanuna sellist elu nagu ise õigeks peetakse. Aga käia perekoolis oma vanemaid siunamas, see on äärmiselt jälk. Milline puue peab olema veel inimesel kes seda õigeks peab?[/quote]
Minu arvates on analoogiliste teemade juurde moodustuv emade ringkaitse lihtsalt naeruväärne. Ma tuletan meelde, et laps ei vali enda elus mitte midagi, ja isegi kui ta valib, siis tema valikud tulenevad tema vanemate valikutest.
Õige, möödunut ei saa muuta! Teema algataja on nagunii alles ebakindel ja tegelikult pigem küsib siit foorumist küsimust, et kas tal on õigus üldse ema peale pahane olla, kas tal on üldse õigus sellisteks tunneteks, kas see, mis temaga juhtus, on normaalne. Mis mind kõige rohkem häirib konkreetse loo juures, on seesama gaslightíng, kus talle öeldakse, et ei ole tal seda õigust ja hakatakse nagunii haavatavas emotsionaalses olekus inimest ekstra ründama (kõikvõimalike stereotüüpidega: unusta ära, ei juhtunud midagi, ela oma elu jne.)
Täiskasvanul inimesel (isegi kui ta on see kuldse krooniga ema) võiks olla nii palju julgust, et enda halbu (ja enda last puudutanud) valikuid enda lapsele põhjendada ja uskuge mind, enda lapse ees vabandamine ei ole nii alandav tegu kui seda ehk arvatakse olevat! Lapse austus enda vanema vastu tõuseb!
Kui see roosa udu ja kuldne kroon nüüd kaob, siis kas tõepoolest lapsel ei ole õigust natukenegi pahane või segaduses olla, sest:
1. ema jõi (isa ka jõi, aga isa on teema algataja juba nagunii “maha kandnud”, seega isa me antud teemas ei puuduta).
2. selle tulemusel ei olnud raha, et maksta arveid, mille tulemusel polnud elektrit, puid ahju kütmiseks ja puhtaid riideid (kõik elementaarsed füüsilised vajadused, me ei räägi, et laps ei saanud välismaa teksaseid, nätsupabereid ja värvilist traati ja igat mänguasja, mida ta tahtis!)
3. See alkohoolikust isa, kelle tujude, otsuste ja valikute ümber terve perekonna elu käis (ok, oli vist nõuka aeg, võib-olla emal ei olnud kusagile minna) oli ka ju ema valik….
4. Reaalne perevägivald-verise näoga ema.
Edaspidisesse ma ei hakka üldse süvenema, minu jaoks nendest neljast punktist piisab.
Kuidas neid 4 punkti võimalik rääkida olematuks? Kuidas on võimalik teha nägu, et pole olnud, et see normaalne, harjugu ära, unustagu ja elagu oma elu. Jah, muuta ei saa, aga kas tõepoolest keegi vabandama ei peaks? Selgitama? Kas enda lapse ees vabandada on nii hirmus? No tõepoolest ma ei teadnud, et paljud saavad lapsed, et oleks kellegi üle võimutseda!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti oli selline tegelane, nagu Pavlik Morozov. Paistab, et ka tänapäeval kasvab samasuguseid.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti oli selline tegelane, nagu Pavlik Morozov. Paistab, et ka tänapäeval kasvab samasuguseid.

Et kui ei ole enda ema tegevusega rahul või tahad vastuseid, siis oled kohe Pavlik Morozov? Oh!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sellest lumehelbekese asjast pole siiani aru saanud, see vist samuti seotud madala enesehinnanguga.

“LUMEHELBEKE” on lihtsalt mõtlematult pillatult ja kiiresti käibele läinud väljend, mida on hea käepärane kasutada kõigi nende inimeste kohta, kes:
1. arvavad mingist asjast teisiti, kui sina
2. ei luba sul endale halvasti öelda
3. kehtestavad oma piire

Teemaalgataja, sul pole mõtet oma ema kritiseerida, aga kui tema kritiseerib sind, siis on sul õigus öelda, et selline käitumine on sinu jaoks piiride rikkumine.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei peagi andestama. Aga sa saad teha omalt poolt niipalju, et sinu laste lapsepõlv oleks hoopis teistmoodi, kui sinu oma oli.

Mina just selle järgi talitan. Isaga ma enam ei suhtle(olen juba ammu käega löönud, et ta meist ei hoolinud- mis seal ikka, ju siis polnud vaja) ja alkohoolikust ja kibestunud emaga suhtlen võimalikult vähe.
Niimood ongi mu elus vähem seda negatiivsust, tunnet, et ei suuda andestada jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Minu minevik ja suhe emaga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.