Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mis küll saab?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Mis küll saab?

Postitas:
Kägu

Meie koolis juba kaks koroonahaiget eri klassides. Kusjuures mõlemad on tõesti haiged.

+5
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Parenevad ja uusti kooli 10päeva pärast.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parenevad ja uusti kooli 10päeva pärast.

Tesied saadetakse ju ka koju, kes pole vaktsineeritud ja teistist keeduvad. Ja neid on paraku palju.

Meil on suur kool, kooliõel enam tavatööks eriti aega ei jäägi…

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kurb!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal ikka saab! Mu gümnaasiumilaps istus ka reedel koroonahaige kõrval. Kuna tema vaktsineeritud, siis läheb homme kooli. Kel vaktsineerimistõendit ette näidata ei ole, neid testitakse. Kuuldavasti on suur enamus vaktsineeritud.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kõik vaktsineeritud, aga varusin ka kiirteste koju. Juba olen paari testi ka kasutanud, sest mõlemal lapsel oli mingi aeg tagasi nohu ja ei tahtnud mingeid riske võtta.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kõik vaktsineeritud, aga varusin ka kiirteste koju. Juba olen paari testi ka kasutanud, sest mõlemal lapsel oli mingi aeg tagasi nohu ja ei tahtnud mingeid riske võtta.

Lisan, et koroonatestid olid negatiivsed ja täiesti tavaline elu läks edasi. Pole need muud haigused ka koroona kõrvalt kuhugi ära kadunud, aga praegu on normiks esmalt  koroona välistada ja siis edasi vaadata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis juba kaks koroonahaiget eri klassides. Kusjuures mõlemad on tõesti haiged.

Ainult kaks ma ütleks. Meil on neid praktiliselt igas klassis ja meil ei ole suur kool.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parenevad ja uusti kooli 10päeva pärast.

Tesied saadetakse ju ka koju, kes pole vaktsineeritud ja teistist keeduvad. Ja neid on paraku palju.

Meil on suur kool, kooliõel enam tavatööks eriti aega ei jäägi…

Kooliõed said haigekassalt kirja, et praegu muud plaanilised asjad jäävad kõrvale. Ainult kovid ja traumad fookuses

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühe lapse klassis gümnaasiumis eelmine nädal 2 positiivset, neist üks vaktsineeritud. Teise lapse klassis läheb pinginaaber homme testi tegema, minu lapsel ka kurk valus. Distantsõpet kool ei paku. Kuidas hoiab end nädalaid järje peal seitsmendik?

Endal oli alles augustis kurk valus, test negatiivne, köha siiani ja valus rinnakus. Mul on nii väga kõrini sellest covidist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühe lapse klassis gümnaasiumis eelmine nädal 2 positiivset, neist üks vaktsineeritud.

Selle ma paneks suure kella külge. Ehk siis lõpeb see inimeste (ka koolilaste) mõnitamine ja alusetu lahterdamine. Tõesti oksele ajab juba.

+9
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nakatunud vaktsineerituid on iga päev. See pole midagi erilist, mida kellata.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nakatunud vaktsineerituid on iga päev. See pole midagi erilist, mida kellata.

Ja see ei oma ka mingit tähtsust, sest nakatunud vaktsineeritud haiglaid ei ummista. Osa neist sinna siiski satub, aga selle kogusega tuleb meditsiinisüsteem toime ja ühiskonda sulgema ei pea.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nakatunud vaktsineerituid on iga päev. See pole midagi erilist, mida kellata.

Nakatunud vaktsineeritud levitavad samuti viirust ja ei ole mingit alust nõuda pidevat testimist vaid mittevaktsineeritutelt.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nakatunud vaktsineerituid on iga päev. See pole midagi erilist, mida kellata.

Ja see ei oma ka mingit tähtsust, sest nakatunud vaktsineeritud haiglaid ei ummista. Osa neist sinna siiski satub, aga selle kogusega tuleb meditsiinisüsteem toime ja ühiskonda sulgema ei pea.

Tervelt veerand nendest “ummistajatest” on vaktsineeritud. Enam ei ole mõtet seda mantrat lõputult taguda, et haiglasse satub mingi marginaalne osa vaktsineeritutest.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nakatunud vaktsineerituid on iga päev. See pole midagi erilist, mida kellata.

Ja see ei oma ka mingit tähtsust, sest nakatunud vaktsineeritud haiglaid ei ummista. Osa neist sinna siiski satub, aga selle kogusega tuleb meditsiinisüsteem toime ja ühiskonda sulgema ei pea.

Tervelt veerand nendest “ummistajatest” on vaktsineeritud. Enam ei ole mõtet seda mantrat lõputult taguda, et haiglasse satub mingi marginaalne osa vaktsineeritutest.

Selle veerandiga tulekski meditsiinisüsteem toime.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kõik vaktsineeritud, aga varusin ka kiirteste koju. Juba olen paari testi ka kasutanud, sest mõlemal lapsel oli mingi aeg tagasi nohu ja ei tahtnud mingeid riske võtta.

Minu algklassilaps ärkas ka täna hommikul nohuga. Ja ainult selle tõttu, et töötan ühes kabinetis inimesega, kes põhimõtteliselt ei vaktsineeri, olin sunnitud hommikul veel enne tööd valveapteeki kiirtesti järele kihutama – ise olen vaktsineeritud, aga ma ei taha küll enda südametunnistusele seda, et ma võimaliku asümptomaatilise nakatununa vaktsineerimata inimest nakatan ja ta pärast kuskil hingamisaparaadi all hinge vaagub. Kulu 12 eurot + bensiin + kokku u 1 tund ajakulu, tööle jäin ka hiljaks. Kui puutuksin tööl lähedalt kokku ainult vaktsineeritud inimestega, ei oleks ma näinud vajadust lapsele kiirtesti teha, oleksin tõenäoliselt perearstile helistanud ja kui ta vajalikuks oleks pidanud, siis alles õhtupoole testi tegema läinud.
Nii et, vaktsineerimisvastased, see on küll jah teie isiklik otsus mitte vaktsineerida, aga see mõjutab kõiki teisi ka, nii otseselt kui kaudselt.

+6
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Tervelt veerand nendest “ummistajatest” on vaktsineeritud. Enam ei ole mõtet seda mantrat lõputult taguda, et haiglasse satub mingi marginaalne osa vaktsineeritutest.</span>

See on küll enamasti 20%, aga ok, ütleme siis nii, et KOLMVEERAND haiglas olijatest on vaktsineerimata. Kõlab erinevalt , eks ole! Ja vaktsineeritud tulevad sealt kiirelt välja.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kõik vaktsineeritud, aga varusin ka kiirteste koju. Juba olen paari testi ka kasutanud, sest mõlemal lapsel oli mingi aeg tagasi nohu ja ei tahtnud mingeid riske võtta.

Minu algklassilaps ärkas ka täna hommikul nohuga. Ja ainult selle tõttu, et töötan ühes kabinetis inimesega, kes põhimõtteliselt ei vaktsineeri, olin sunnitud hommikul veel enne tööd valveapteeki kiirtesti järele kihutama – ise olen vaktsineeritud, aga ma ei taha küll enda südametunnistusele seda, et ma võimaliku asümptomaatilise nakatununa vaktsineerimata inimest nakatan ja ta pärast kuskil hingamisaparaadi all hinge vaagub. Kulu 12 eurot + bensiin + kokku u 1 tund ajakulu, tööle jäin ka hiljaks. Kui puutuksin tööl lähedalt kokku ainult vaktsineeritud inimestega, ei oleks ma näinud vajadust lapsele kiirtesti teha, oleksin tõenäoliselt perearstile helistanud ja kui ta vajalikuks oleks pidanud, siis alles õhtupoole testi tegema läinud.

Nii et, vaktsineerimisvastased, see on küll jah teie isiklik otsus mitte vaktsineerida, aga see mõjutab kõiki teisi ka, nii otseselt kui kaudselt.

Kas see su töökaaslane nõuab, et oleksid pidevalt testitud ja kontrollitud? Ma ütleks küll, et see sinu hommikune jahmerdamine oli puhtalt su omaalgatuslik ja isiklik valik 😀 Mina ei ole vaktsineeritud ja ei eelda küll, et keegi seetõttu minu pärast eraldi võimlema ja muretsema peaks (ja siis pärast mu peale veel vihane kah oleks). Muidu tervel inimesel on hingamisaparaadi alla sattumise tõenäosus ikka PÄRIS väike, haiglasse võib sattuda lambist veel igasugu hädadega. Olen selle riskiga arvestanud ja usun, et su töökaaslane ka. Sa ära lase ennast teiste valikutest nii kergesti mõjutada.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see su töökaaslane nõuab, et oleksid pidevalt testitud ja kontrollitud? Ma ütleks küll, et see sinu hommikune jahmerdamine oli puhtalt su omaalgatuslik ja isiklik valik ???? Mina ei ole vaktsineeritud ja ei eelda küll, et keegi seetõttu minu pärast eraldi võimlema ja muretsema peaks (ja siis pärast mu peale veel vihane kah oleks). Muidu tervel inimesel on hingamisaparaadi alla sattumise tõenäosus ikka PÄRIS väike, haiglasse võib sattuda lambist veel igasugu hädadega. Olen selle riskiga arvestanud ja usun, et su töökaaslane ka. Sa ära lase ennast teiste valikutest nii kergesti mõjutada.

Nojah, sul on arvatavasti õigus. Ma reageerisin ehk üle seetõttu, et kohtusin nädalavahetusel just ühe u 45a inimesega, kes oli kevadel nii raskelt põdenud, et läks ka hingamisaparaati vaja (ma küll ei tea, kas tal mingeid kroonilisi haigusi on, nii hea tuttav ta pole – pealnäha siiski piisavalt noor ja terve inimene).

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kõik vaktsineeritud, aga varusin ka kiirteste koju. Juba olen paari testi ka kasutanud, sest mõlemal lapsel oli mingi aeg tagasi nohu ja ei tahtnud mingeid riske võtta.

Minu algklassilaps ärkas ka täna hommikul nohuga. Ja ainult selle tõttu, et töötan ühes kabinetis inimesega, kes põhimõtteliselt ei vaktsineeri, olin sunnitud hommikul veel enne tööd valveapteeki kiirtesti järele kihutama – ise olen vaktsineeritud, aga ma ei taha küll enda südametunnistusele seda, et ma võimaliku asümptomaatilise nakatununa vaktsineerimata inimest nakatan ja ta pärast kuskil hingamisaparaadi all hinge vaagub. Kulu 12 eurot + bensiin + kokku u 1 tund ajakulu, tööle jäin ka hiljaks. Kui puutuksin tööl lähedalt kokku ainult vaktsineeritud inimestega, ei oleks ma näinud vajadust lapsele kiirtesti teha, oleksin tõenäoliselt perearstile helistanud ja kui ta vajalikuks oleks pidanud, siis alles õhtupoole testi tegema läinud.

Nii et, vaktsineerimisvastased, see on küll jah teie isiklik otsus mitte vaktsineerida, aga see mõjutab kõiki teisi ka, nii otseselt kui kaudselt.

See, et sul on kodus mingi tatine laps, on ka sinu otsus ja valik, eks? Ma olen aastaid tööl käinud samal ajal kui sinusugused oma tatiste tittedega üksteise võidu haiguslehel istuvad. Nii et kõik on tasakaalus – võimle nüüd sina oma töökaaslaste heaks ka.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kool on juba suletud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis kahes erinevas klassis haiged. Täna testiti esimest korda. Huvitav, mis kaalutlustel teine testimine juba 72 tunni pärast ja kui see ka negatiivne, siis loetakse, et ei nakatunud ja laps võib jätkata tavapärast elu, st osaleda ka huviringide töös. Miks tavapäraselt eneseisolatsioon siis 10 päeva on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Tervelt veerand nendest “ummistajatest” on vaktsineeritud. Enam ei ole mõtet seda mantrat lõputult taguda, et haiglasse satub mingi marginaalne osa vaktsineeritutest.</span>

See on küll enamasti 20%, aga ok, ütleme siis nii, et KOLMVEERAND haiglas olijatest on vaktsineerimata. Kõlab erinevalt , eks ole! Ja vaktsineeritud tulevad sealt kiirelt välja.

Tegelt tulevad ilmselt kahjuks jalad ees välja, aga seda sulle ei räägita. Lisaks need inimesed, kes on hädas kõrvalmõjudega ja need kahtalsed 1000 lisasurma esimese 5 kuuga. Kas see ei koorma ravi süsteemi? Nende kolveerandi sees on kõiksugu muud kraami ka, kui hoolikamalt andmeid analüüsiks. Näiteks ühevaktsiiniga ja need kellel 2 vaktiini ja 14 päeva pole möödas ja siis on seal veel.. kui natuke anlüüsida. Igapäevaga arv muutub vaktsineeritute kahjuks. Väga palju ei saa enam arve peita.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piirangud tuelvad tagasi niikui nii. Singapur oli järgmine hävija. 80% vaktsineeritud ja nüüd avati ühiskond ja tõuseb kolinal. Kehtestatakse uuesti piirangud.  Mingit head lahendust ei olegi veel. Huvitaval kombel on need riigid, kus kõige vähem vaktineeerituid, nüüd kõige väiksema arvu haigetega.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kõik vaktsineeritud, aga varusin ka kiirteste koju. Juba olen paari testi ka kasutanud, sest mõlemal lapsel oli mingi aeg tagasi nohu ja ei tahtnud mingeid riske võtta.

Minu algklassilaps ärkas ka täna hommikul nohuga. Ja ainult selle tõttu, et töötan ühes kabinetis inimesega, kes põhimõtteliselt ei vaktsineeri, olin sunnitud hommikul veel enne tööd valveapteeki kiirtesti järele kihutama – ise olen vaktsineeritud, aga ma ei taha küll enda südametunnistusele seda, et ma võimaliku asümptomaatilise nakatununa vaktsineerimata inimest nakatan ja ta pärast kuskil hingamisaparaadi all hinge vaagub. Kulu 12 eurot + bensiin + kokku u 1 tund ajakulu, tööle jäin ka hiljaks. Kui puutuksin tööl lähedalt kokku ainult vaktsineeritud inimestega, ei oleks ma näinud vajadust lapsele kiirtesti teha, oleksin tõenäoliselt perearstile helistanud ja kui ta vajalikuks oleks pidanud, siis alles õhtupoole testi tegema läinud.

Nii et, vaktsineerimisvastased, see on küll jah teie isiklik otsus mitte vaktsineerida, aga see mõjutab kõiki teisi ka, nii otseselt kui kaudselt.

Mis loogika selles on, arvad, et ei või ise tõsisemalt haigeks jääda? Oleks teine inimene vaktsineeritud, siis võiks süüdimatult temale edasi levitada? Vaktsineeritu levitab edasi vaktsineeritele – see on fakt ju samamoodi. Vaktsineeritud on raskelt haiglas samuti. Surevad samuti. Tema otsus, ei puuduta sind, tegelikult mitte kuidagi. Mõtle ja saa aru, et see paber mis sulle anti, on paberileht kahjuks ainult.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://eestinen.fi/2021/09/brrrr-usa-s-levib-kulutulena-koroona-uus-mu-variant-mis-on-veel-ohtlikum-kui-delta/

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis kahes erinevas klassis haiged. Täna testiti esimest korda. Huvitav, mis kaalutlustel teine testimine juba 72 tunni pärast ja kui see ka negatiivne, siis loetakse, et ei nakatunud ja laps võib jätkata tavapärast elu, st osaleda ka huviringide töös. Miks tavapäraselt eneseisolatsioon siis 10 päeva on?

See on jah kummaline. Sellest 10-päevasest eneseisolatsioonist ma saaks aru, kui pereliige on koroonas ja siis ei tea ju teised peres, mis hetkel võis nakatumine toimuda. Aga kõik muud kontaktid, nt huvitegevus, võiks olla sama süsteemiga kui koolis. Et test, seejärel veel 72 h järel teine test. Praegu räägitakse ju, et peiteaeg u 3-5 päeva, milleks 10 p enseseisolatsiooni nõuda, on täiesti arusaamatu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

72h tundub testi tegemiseks selgelt liiga vara. Mul üks laps haigestus, sai positiivse tulemuse, teine laps tegi testi neljandal päeval pärast esimese lapse haigussümptomite avaldumist-negatiivne. 10. päeval tehtud test oli aga teisel lapsel samuti positiivne. Kusjuures nad lausa magasid kõrvuti sellel ööl, kui esimene haigeks jäi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil peres kõik vaktsineeritud, aga varusin ka kiirteste koju. Juba olen paari testi ka kasutanud, sest mõlemal lapsel oli mingi aeg tagasi nohu ja ei tahtnud mingeid riske võtta.

Minu algklassilaps ärkas ka täna hommikul nohuga. Ja ainult selle tõttu, et töötan ühes kabinetis inimesega, kes põhimõtteliselt ei vaktsineeri, olin sunnitud hommikul veel enne tööd valveapteeki kiirtesti järele kihutama – ise olen vaktsineeritud, aga ma ei taha küll enda südametunnistusele seda, et ma võimaliku asümptomaatilise nakatununa vaktsineerimata inimest nakatan ja ta pärast kuskil hingamisaparaadi all hinge vaagub. Kulu 12 eurot + bensiin + kokku u 1 tund ajakulu, tööle jäin ka hiljaks. Kui puutuksin tööl lähedalt kokku ainult vaktsineeritud inimestega, ei oleks ma näinud vajadust lapsele kiirtesti teha, oleksin tõenäoliselt perearstile helistanud ja kui ta vajalikuks oleks pidanud, siis alles õhtupoole testi tegema läinud.

Nii et, vaktsineerimisvastased, see on küll jah teie isiklik otsus mitte vaktsineerida, aga see mõjutab kõiki teisi ka, nii otseselt kui kaudselt.

Mis loogika selles on, arvad, et ei või ise tõsisemalt haigeks jääda? Oleks teine inimene vaktsineeritud, siis võiks süüdimatult temale edasi levitada? Vaktsineeritu levitab edasi vaktsineeritele – see on fakt ju samamoodi. Vaktsineeritud on raskelt haiglas samuti. Surevad samuti. Tema otsus, ei puuduta sind, tegelikult mitte kuidagi. Mõtle ja saa aru, et see paber mis sulle anti, on paberileht kahjuks ainult.

Ei ole samuti, vaid palju vähem.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mis küll saab?