Esileht Pereelu ja suhted Mis on muutunud paremaks, kui olete lõpetanud sagedase veinitamise?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Mis on muutunud paremaks, kui olete lõpetanud sagedase veinitamise?

Postitas:

Kindlalt võin öelda, et kaalu on kergem hoida. Kui ei napsuta, siis nagu polegi mingi probleem või vaev seda hoida. Püsib “iseenesest” normis.
Muidugi raha jääb natuke rohkem alles.
Muus osas….ei tea, üks põhjus, miks ei veinita, on see, et lihtsalt enam ei tahtnud (ju siis polnud vaja) ning kui vahest juhtubki, on järgmisel päeval hõre olla. Ma ei taha seda hõre-olemise-tunnet. Siis pigem ei joo. Harva siiski juhtub ning enamasti läheb vein “õigesse kohta” ning järgmine päev on ok.

Mina ei joo üldse, aga olen ikkagi raskelt ülekaaluline.
Just lugesin kusagilt, et klaas punast veini õhtuti aitab kaalu kontrolli all hoida. Mõtlesin, et nii mõttetu, kui see mulle ka tundub – aga kui teaks, et see aitab alla võtta, siis jooks küll igal õhtul klaasitäie.
Aga teie siis ütlete, et vein ei aita alla võtta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.04 19:13; 25.04 09:57; 08.05 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei muutu paremaks. Elu on puhas rutiin ja mida sa õhtul siis ikka nii väga teed.

Selle jutu peale meenus kellegi poolt mu arvates igati tabavalt öeldu/kirjutatu, et need, kel pole maakodu/suvilat/oma aeda ega ka hobisid (sport nt.), passivadki õhtuti netis, kuna midagi “targemat” neil polegi teha.. Täpselt nõnda!
Kõlab ka igati loogiliselt.

Eks mõni võtab siis lisaks veinipokaali/õlle samuti kõrvale. Sellised ilmselt passivad ka tutvumisportaalides (õhtuti) – leiab pada omale sobiva kaane, muig.
Teisisõnu: ju on need mehed nt. alkoholi tõttu pere ‘kaotanud’.. Naised pole aga meest leidnudki, kuna pudel on seltsielust (reaalis) olulisem olnud.

Küllap need tipsutajad ikka üksikud ja/või õnnetud hinged on…
tuleks leida mingid muud meeldivad tegevused, mis meeled ERKSANA hoiavad.
Pikemas perspektiivis võib muutuda kogu su elu (eriti, kui praegu sellega rahuolematu oled) ja ikka paremuse suunas!

Jaa… mingi keskmise eesti tölli kõrval rasvuda ja kusagil suvilas kõblata oleks kahtlemata vaimsele tervisele parem…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlalt võin öelda, et kaalu on kergem hoida. Kui ei napsuta, siis nagu polegi mingi probleem või vaev seda hoida. Püsib “iseenesest” normis.
Muidugi raha jääb natuke rohkem alles.
Muus osas….ei tea, üks põhjus, miks ei veinita, on see, et lihtsalt enam ei tahtnud (ju siis polnud vaja) ning kui vahest juhtubki, on järgmisel päeval hõre olla. Ma ei taha seda hõre-olemise-tunnet. Siis pigem ei joo. Harva siiski juhtub ning enamasti läheb vein “õigesse kohta” ning järgmine päev on ok.

Mina ei joo üldse, aga olen ikkagi raskelt ülekaaluline.
Just lugesin kusagilt, et klaas punast veini õhtuti aitab kaalu kontrolli all hoida. Mõtlesin, et nii mõttetu, kui see mulle ka tundub – aga kui teaks, et see aitab alla võtta, siis jooks küll igal õhtul klaasitäie.
Aga teie siis ütlete, et vein ei aita alla võtta?

Eks tuleb toidulaud üle vaadata. Kui jõhkralt ikka kogu aeg kaloraaziga üle pannakse, siis on ülekaal platsis veniga või veinita. Mina üle ei söö (armastan juurvilju ja magusat üldsegi mitte) ning liigsed kalorid tekivadki minul tavaliselt sellest ekstrast, mis on vein või õlu või muu naps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 01:11; 24.04 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi esiteks kas üldse suudad maha jätta. Kui ei, siis vist ikka ei ole harjumus, vaid sõltuvus. Iseennast petad või?

mina olen aru saanud , et 2 päeva kaine olla on max. aga samas, kui peres sellest räägin, et mul on probleem, siis nagu tõsiselt ei võeta. ise nagu ka ei marsi ju psühhiaatria haiglasse. nemad ehk vist?? soovitavad psyholoogi-psyhiaatrit. aga pärast dr. Perverdi juures käidud visiiti, ei suuda ma antud ala esindajaid enam adekvaatselt võtta. see oli minu elu kõige naljakam psyhiaatri kylastus, kus isegi diagnoosi endale ise määrata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 21:18; 24.04 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlalt võin öelda, et kaalu on kergem hoida. Kui ei napsuta, siis nagu polegi mingi probleem või vaev seda hoida. Püsib “iseenesest” normis.
Muidugi raha jääb natuke rohkem alles.
Muus osas….ei tea, üks põhjus, miks ei veinita, on see, et lihtsalt enam ei tahtnud (ju siis polnud vaja) ning kui vahest juhtubki, on järgmisel päeval hõre olla. Ma ei taha seda hõre-olemise-tunnet. Siis pigem ei joo. Harva siiski juhtub ning enamasti läheb vein “õigesse kohta” ning järgmine päev on ok.

Mina ei joo üldse, aga olen ikkagi raskelt ülekaaluline.
Just lugesin kusagilt, et klaas punast veini õhtuti aitab kaalu kontrolli all hoida. Mõtlesin, et nii mõttetu, kui see mulle ka tundub – aga kui teaks, et see aitab alla võtta, siis jooks küll igal õhtul klaasitäie.
Aga teie siis ütlete, et vein ei aita alla võtta?

klaas veini aitab kõhutegevust kontrollida aga rohkem, on liiga palju kaloreid.

kui reisil kellgil stressit kõht kinni, siis odav vein aitab 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 21:18; 24.04 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tarbisin ka igaõhtuselt veini paar aastat. No vast ehk mitte igal õhtul, aga tihti ikka. Piirdusin enamasti 1-2 pokaaliga. Siis läksin kooli ja õppimine vahetas veini välja. Mul tekkisid värinad 😀 Mitte häirivad ja need ei paistnud ka silma teistele, aga selline vabin oli kehas sees ikka mitu päeva. Vot see oli küll sõltuvus, aga mul ei tekkinud tunnet, et vajan klaasikest, et üle saada või midagi. Lihtsalt sain aru, et füüsiline sõltuvus oli tekkinud ja keha vajas aega harjumiseks. Mis muutus? Ilmselt jäi raha alles. Samuti hakkasin paremini magama. See oli suurim muutus. Nahk ega muu ei muutunud. Üldiselt ma seda suureks probleemiks ei pidanud ega pea ka täna. Minu arvates on alkohol probleem, kui ei saa ilma olla. Mina sain vabalt ilma olla. Erinevalt suitsetamises. Selle puhul hakkan võimalust otsima ikka. Suitsetan ebaregulaarselt. Vahel ei tee pikalt ja siis teen jälle mitu nädalalt või kuud järjest. Kui isu tuleb, siis ikka suur isu kohe. Veini isu ei tekkinud mul kunagi. Veini jõin, sest see aitas rahuneda ja tuimestas. Päevad olid hektilised tänu väikestele lastele, kellega toimetamine mulle raske on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 22:28; 24.04 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlalt võin öelda, et kaalu on kergem hoida. Kui ei napsuta, siis nagu polegi mingi probleem või vaev seda hoida. Püsib “iseenesest” normis.
Muidugi raha jääb natuke rohkem alles.
Muus osas….ei tea, üks põhjus, miks ei veinita, on see, et lihtsalt enam ei tahtnud (ju siis polnud vaja) ning kui vahest juhtubki, on järgmisel päeval hõre olla. Ma ei taha seda hõre-olemise-tunnet. Siis pigem ei joo. Harva siiski juhtub ning enamasti läheb vein “õigesse kohta” ning järgmine päev on ok.

Mina ei joo üldse, aga olen ikkagi raskelt ülekaaluline.
Just lugesin kusagilt, et klaas punast veini õhtuti aitab kaalu kontrolli all hoida. Mõtlesin, et nii mõttetu, kui see mulle ka tundub – aga kui teaks, et see aitab alla võtta, siis jooks küll igal õhtul klaasitäie.
Aga teie siis ütlete, et vein ei aita alla võtta?

Kui võtta klaas veini toidu kõrvale ja süüa aeglaselt, juua seda klaasi aeglaselt, siis vein teeb tõesti laisaks ja kõht saab kähku täis, eriti süüa ei viitsigi. Aga ülekaalulistel on hoopis teine probleem ju. Need söövad lihtsalt liiga palju kaloreid ka muul ajal. Seega see klaas sind ei aita. Mind aitab, kui märgin iga suutäie kaloriarvutisse üles ja näen, kuidas see täitub. Vot siis tekib sportlik õhin ja jätan söömata selle suutäie, kui näen, et see nüüd kuidagi rohkem muudab numbreid, kui ilma selleta. Kaloriarvutit täidan enne sööma asumist, kaalun kõik ära või hindan silma järgi kaalu(suht kiiresti tekib silamõõt, kui pidevalt kaaluda). Kui olukord ei meeldi, siis söön pool valitud kogusest või valin vähesema kalorsusega toote. Magusaisu korral aitab mind keskmise kalorsusega kohupiimakook vms kook, sest kook täidab kõhtu ka ja seega saan päristoidukorra ajal koonerdada, sest kõht pole tegelikult tühi. Kommide ja küpsistega on see paha asi, et sööd 2 šokolaadikihiga digestive küpsist ja juba kaloriarvuti hüppab pika hüppe edasi, aga kõht on ikka tühi, sest massi sel kraamil pole. Sama käib šokolaadi/kommi kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 22:28; 24.04 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda artiklit pidasin silmas:
https://sobranna.postimees.ee/4391979/veinisobrad-saavad-taas-roomustada-uuring-leidis-seose-veini-ja-rasvapoletuse-vahel
Aga loomulikult ma jälgin kaloreid ka. Häda lihtsalt selles, et sellel pole erilisi tulemusi.
Hm, siin seletab selle efekti lahti:
https://kodus.ee/artikkel/miks-alkohol-teeb-moned-paksuks-aga-teised-mitte-tode-peitub-siin
Et siis pikaajaline praktika on oluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.04 19:13; 25.04 09:57; 08.05 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei joo üldse, aga olen ikkagi raskelt ülekaaluline.
Just lugesin kusagilt, et klaas punast veini õhtuti aitab kaalu kontrolli all hoida. Mõtlesin, et nii mõttetu, kui see mulle ka tundub – aga kui teaks, et see aitab alla võtta, siis jooks küll igal õhtul klaasitäie.
Aga teie siis ütlete, et vein ei aita alla võtta?

Mingil määral võib aidata, aga ainult punane vein, kuna selle töötlemiseks kulutab keha rohkem energiat kui sealt saab. Punased veinis on ka antioksüdante. Ülekaalu puhul on tegemist siiski teatud sõltuvusega, peamiselt toidust. Ja iga sõltuvus koosneb 1/3 füüsilisest sõltuvusest ja 2/3 harjumusest. Võimalik, et kui õhtul võtad klaasi veini teleka ette, tõused harvem ja käid vähem külmkappi rüüstamas. Et veinitamine jälle omakorda paheks ei muutu, joo punast veini veega pooleks. Näiteks Tšiili ja Aafrika tugevad vürtsised veinid on selleks päris head. Niimoodi veega veini limpsides väheneb söögiisu, on asendustegevus mugimisele, lõõgastab nagu iga rituaalne tegevus, pähe ei hakka ja üldiselt ei tunne ka vajadust teise klassi järgi.

Aga… See võib kõik nii olla ja võib ka uueks sõltuvuseks muutuda. Iga inimene on ju unikaalne. Seega, oma risk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti uskumatu kui palju tipsutajaid-napsutajaid. Ma reaalses elus ei puutu üldse nendega kokku, tundus nii ebareaalne lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti uskumatu kui palju tipsutajaid-napsutajaid. Ma reaalses elus ei puutu üldse nendega kokku, tundus nii ebareaalne lugeda.

Kindlasti puutud, kui palju sa oma tuttavate tubadesse näed. Mina ja mu mees ka tipsutame, ma küll ei tea paljud seda teavad või selle peale mõtlevad, ega sellest pole ju pühjust rääkida – mitte, et me seda häbeneksime. Mõlemad korralikud inimesed, pohmelle ei põe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 14:11; 27.04 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad korralikud inimesed, pohmelle ei põe.

Pohmell on kadunud nö teises staadiumis. Alkoholiga mitteharjunud ja noored põevad ränki pohmelle, samuti omadega lõpetavad parmud. Vahele mahub periood, kus pohmelle ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholiga mitteharjunud ja noored põevad ränki pohmelle

Ainult siis, kui end täis joovad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.04 21:34; 30.04 15:03; 01.05 13:22; 01.05 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, et kui see pea igaõhtune veinijoomine otseselt elu ja toimetamist ei sega, siis mis ikkagi on muutunud paremaks, kui olete selle tegelikult väga lolli harjumuse maha jätnud?

Läheneksin pisut teise nurga alt….

Miks on tegemist “tegelikult väga lolli harjumusega”? Ja seda siis teemaalgataja või kellegi teise arvamuse kohaselt?
Ka teiste “edulugusid” kuulates loodetakse saada tuge enda loobumisele?

Üldiselt viitab sõnakasutus süvenevale sõltuvusele ja alkoholisõltuvus on eluaegne. Ainuke “ravi” sellele on kaine püsimine. “Edulugu” võiks olla see, et mitte juues alkoholisõltuvus ei süvene vaid püsib samal tasemel, teisalt tekib harjumus “kaine olla”.

Sõltuvust defineeritakse “soovi ja tahtena ainet tarbida” mis on kahtlemata antud juhul olemas. Sõltuvuse astmeid on erinevaid kuid sõltlane on reeglina “eitusfaasis” ja kas ei näe oma tegelikku sõltuvust või näeb seda tegelikkkusest oluliselt väiksemana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti uskumatu kui palju tipsutajaid-napsutajaid. Ma reaalses elus ei puutu üldse nendega kokku, tundus nii ebareaalne lugeda.

Ilmselt suhtlevad kõik inimesed peamiselt omasugustega. Mina ei tea jälle ühtegi täiskarsklast, aga Perekooli järgi tundub neid palju olema. Ei tunne ma ka eriti joodikuid, ainult üks maal elav onupoeg satub paar korda aastas tsüklisse.
Minu tuttavad on kõik sellised, et peol või restoranis juuakse õhtu jooksul u pudel veini nina peale, mõni pokaal rohkem, teine vähem. Peod on 2-3 x kuus. Ülejäänud ajal joovad abikaasad paar korda nädalas toidu kõrvale kahepeale pudeli veini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 21:47; 28.04 14:31; 28.04 18:09; 29.04 23:33; 30.04 17:39; 01.05 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin netist Inspektor Lewise seeriaid ja seal kogu aeg kõik trimpavad. Peategelastel ikka õlu lõuna ajal ja vein õhtul ja teistel tegelastel muudkui viski- või konjakiklaas näpus. Tundus lausa alkoholi propagandafilmina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 12:29; 28.04 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin netist Inspektor Lewise seeriaid ja seal kogu aeg kõik trimpavad. Peategelastel ikka õlu lõuna ajal ja vein õhtul ja teistel tegelastel muudkui viski- või konjakiklaas näpus. Tundus lausa alkoholi propagandafilmina.

Midsomeris ka Barnaby koju jõudes valab sageli pokaali veini endale. Vahel söövad koos prouaga õhtust, mõlemad joovad veini toidu kõrvale. Minu arvates väga normaalne ja peakski propageerima kultuurset alkoholitarbimist, mitte täielikku karskust. Alkohol on meie kultuuri osa samamoodi, nagu indiaanlastel narkootikumid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 21:47; 28.04 14:31; 28.04 18:09; 29.04 23:33; 30.04 17:39; 01.05 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas teema kirjutajal lapsi on, aga laste nähes ei soovita küll igaõhtust veinitamist. Lapsed märkavad alkoholivinet kergemini kui täiskasvanud ja ma ei räägi siin vaid lõhnast. See, mis tipsutaja jaoks on natuke parem tuju ja mitte mingi purjusolek, on lapse jaoks juba ärevusttekitav täiskasvanu olemuse muutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti uskumatu kui palju tipsutajaid-napsutajaid. Ma reaalses elus ei puutu üldse nendega kokku, tundus nii ebareaalne lugeda.

Ilmselt suhtlevad kõik inimesed peamiselt omasugustega. Mina ei tea jälle ühtegi täiskarsklast, aga Perekooli järgi tundub neid palju olema. Ei tunne ma ka eriti joodikuid, ainult üks maal elav onupoeg satub paar korda aastas tsüklisse.
Minu tuttavad on kõik sellised, et peol või restoranis juuakse õhtu jooksul u pudel veini nina peale, mõni pokaal rohkem, teine vähem. Peod on 2-3 x kuus. Ülejäänud ajal joovad abikaasad paar korda nädalas toidu kõrvale kahepeale pudeli veini.

Tundub jube suur kogus:S kuus 2-3 pdlt veini pidude ajal ja lisaks veel kodus ka. No tõesti. Mõni veel räägib kultuursest veini joomise propageerimisest. Mida veel? Joodikud samasugused nagu bocki joojad poe taga. Kultuurne või kultuuritu, joodik on joodik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 16:41; 30.04 06:47; 30.04 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus näitab, et mitte midagi ei muutunud paremaks. Olen ka igaõhtune veinitaja. Tegin hiljuti katse just eesmärgiga, et mis muutub kui ma enam veini iga õhtu ei joo. Loobusin alkoholist 6-ks nädalaks. Polnud üldse raske mitte juua. Aga ausalt – mitte midagi ei muutnud. Täielik pettumus.
Elu oli igavam, lastega olin närvilisem, nahk ei muutunud paremaks, kõht oli kinni.
Sain enda jaoks kinnitust, et mul pole füüsilist alkoholi sõltuvust, sest mitte joomine polnud ka mingi probleem. Lihtsalt otsustasin, et ma ei taha mitte veini juua. See meeldib mulle, probleeme mulle ei tekita ja mis naudingut siis veel endale lubada.
Seega – jumala eest kui tahtmist on, siis lubage endale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see peresihete alla tõsteti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus näitab, et mitte midagi ei muutunud paremaks. Olen ka igaõhtune veinitaja. Tegin hiljuti katse just eesmärgiga, et mis muutub kui ma enam veini iga õhtu ei joo. Loobusin alkoholist 6-ks nädalaks. Polnud üldse raske mitte juua. Aga ausalt – mitte midagi ei muutnud. Täielik pettumus.
Elu oli igavam, lastega olin närvilisem, nahk ei muutunud paremaks, kõht oli kinni.
Sain enda jaoks kinnitust, et mul pole füüsilist alkoholi sõltuvust, sest mitte joomine polnud ka mingi probleem. Lihtsalt otsustasin, et ma ei taha mitte veini juua. See meeldib mulle, probleeme mulle ei tekita ja mis naudingut siis veel endale lubada.
Seega – jumala eest kui tahtmist on, siis lubage endale.

Khm. Kui sa oled alkoholita närviline, elu on igav ja lõppeks ütled, et vein on nauding ja meeldib, siis ikka nagu on sõltuvus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.04 19:46; 30.04 07:11; 30.04 18:35; 01.05 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus näitab, et mitte midagi ei muutunud paremaks. Olen ka igaõhtune veinitaja. Tegin hiljuti katse just eesmärgiga, et mis muutub kui ma enam veini iga õhtu ei joo. Loobusin alkoholist 6-ks nädalaks. Polnud üldse raske mitte juua. Aga ausalt – mitte midagi ei muutnud. Täielik pettumus.
Elu oli igavam, lastega olin närvilisem, nahk ei muutunud paremaks, kõht oli kinni.
Sain enda jaoks kinnitust, et mul pole füüsilist alkoholi sõltuvust, sest mitte joomine polnud ka mingi probleem. Lihtsalt otsustasin, et ma ei taha mitte veini juua. See meeldib mulle, probleeme mulle ei tekita ja mis naudingut siis veel endale lubada.
Seega – jumala eest kui tahtmist on, siis lubage endale.

Khm. Kui sa oled alkoholita närviline, elu on igav ja lõppeks ütled, et vein on nauding ja meeldib, siis ikka nagu on sõltuvus.

Millal siis ei ole sõltuvus? Ära ütle, et ainult täiskarsklasel pole sõltuvust. Pane paika mingi kogus, kus inimene küll joob alkoholi, aga isegi sinu rangete normide kohaselt ei ole alkohoolik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 21:47; 28.04 14:31; 28.04 18:09; 29.04 23:33; 30.04 17:39; 01.05 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus näitab, et mitte midagi ei muutunud paremaks. Olen ka igaõhtune veinitaja. Tegin hiljuti katse just eesmärgiga, et mis muutub kui ma enam veini iga õhtu ei joo. Loobusin alkoholist 6-ks nädalaks. Polnud üldse raske mitte juua. Aga ausalt – mitte midagi ei muutnud. Täielik pettumus.
Elu oli igavam, lastega olin närvilisem, nahk ei muutunud paremaks, kõht oli kinni.
Sain enda jaoks kinnitust, et mul pole füüsilist alkoholi sõltuvust, sest mitte joomine polnud ka mingi probleem. Lihtsalt otsustasin, et ma ei taha mitte veini juua. See meeldib mulle, probleeme mulle ei tekita ja mis naudingut siis veel endale lubada.
Seega – jumala eest kui tahtmist on, siis lubage endale.

Khm. Kui sa oled alkoholita närviline, elu on igav ja lõppeks ütled, et vein on nauding ja meeldib, siis ikka nagu on sõltuvus.

Millal siis ei ole sõltuvus? Ära ütle, et ainult täiskarsklasel pole sõltuvust. Pane paika mingi kogus, kus inimene küll joob alkoholi, aga isegi sinu rangete normide kohaselt ei ole alkohoolik?

Siis, kui elu on ilma veinita lõbus, sa ei ole ilma veinita närviline, kõht käib korralikult läbi, nägu ei ole punnis jne. Veiniluristajad tunneb tegelikult näo järgi ära, eriti kui vanemaks saadakse. Nina läheb jämedaks ja nägu üldse läheb kergelt paiste.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 16:41; 30.04 06:47; 30.04 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nägu on jah selline puhvis ja paistes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.04 19:46; 30.04 07:11; 30.04 18:35; 01.05 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nägu on jah selline puhvis ja paistes.

Siis pead ikka iga päev lürpima ja suurtes kogustes, et midagi juba paiste hakkab minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub jube suur kogus:S kuus 2-3 pdlt veini pidude ajal ja lisaks veel kodus ka. No tõesti. Mõni veel räägib kultuursest veini joomise propageerimisest. Mida veel? Joodikud samasugused nagu bocki joojad poe taga. Kultuurne või kultuuritu, joodik on joodik.

Pole see mingi suur kogus pudel juua paari-kolme tunniga. Mine nääguta kusagil mujal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.04 21:34; 30.04 15:03; 01.05 13:22; 01.05 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub jube suur kogus:S kuus 2-3 pdlt veini pidude ajal ja lisaks veel kodus ka. No tõesti. Mõni veel räägib kultuursest veini joomise propageerimisest. Mida veel? Joodikud samasugused nagu bocki joojad poe taga. Kultuurne või kultuuritu, joodik on joodik.

Pole see mingi suur kogus pudel juua paari-kolme tunniga. Mine nääguta kusagil mujal.

Kohe on aru saada, kui need karskushüsteerikud siin kommenteerivad, kes ise pole kunagi alkoholi tarbinud. Pika peoõhtu jooksul, kell 18-24, kuus tundi, on pudel veini pigem väike kogus. Eriti kui süüakse ka korralikult. Võiksite ise ka korra pika õhtu jooksul pudeli veini ära juua, siis teate tulevikus, millest räägite 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.04 21:47; 28.04 14:31; 28.04 18:09; 29.04 23:33; 30.04 17:39; 01.05 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka tean. Sissejoomiseks mingi liitri jagu vedelikku 6 tunni jooksul on tõesti ehk 100 ml tunnis. Vähe, onju? Samas töötleb magu kogu aeg juurdetulevat mürki ega saa sellega hakkama, sest kogu aeg tuleb uus doos peale. Nonstop tundide viisi. Ei puhka kunagi ja organismi ei puhastugi kunagi. Sa oled tegelikult joobes järgmise õhtuni. Ja siis võtad uue doosi.
Parem joo see pudel poole tunniga sisse, saab magu ka mürgistusega kiiremini ühele poole. Või pigem hakkad enne oksele, keha kaitserefleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.04 19:46; 30.04 07:11; 30.04 18:35; 01.05 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub jube suur kogus:S kuus 2-3 pdlt veini pidude ajal ja lisaks veel kodus ka. No tõesti. Mõni veel räägib kultuursest veini joomise propageerimisest. Mida veel? Joodikud samasugused nagu bocki joojad poe taga. Kultuurne või kultuuritu, joodik on joodik.

Pole see mingi suur kogus pudel juua paari-kolme tunniga. Mine nääguta kusagil mujal.

Kohe on aru saada, kui need karskushüsteerikud siin kommenteerivad, kes ise pole kunagi alkoholi tarbinud. Pika peoõhtu jooksul, kell 18-24, kuus tundi, on pudel veini pigem väike kogus. Eriti kui süüakse ka korralikult. Võiksite ise ka korra pika õhtu jooksul pudeli veini ära juua, siis teate tulevikus, millest räägite ????

Olen teinud seda. On olnud sööminguid restoranides, aiapidusid pardifilee ja muu uhke kraamiga. Nüüd ütlengi omast kogemusest, et see on liiga suur kogus. Joodiklus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 16:41; 30.04 06:47; 30.04 20:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis on muutunud paremaks, kui olete lõpetanud sagedase veinitamise?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.