Esileht Pereelu ja suhted Mis toimub- katkiste suhete epideemia?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Mis toimub- katkiste suhete epideemia?

Postitas:

Ma ei teagi, kust oma teemat alustada. Olen viimasel ajal lugenud siinset ja teisi foorumeid ja mõelnud oma peretuttavate peale ning avastanud, et kuidagi sarnased on need suhtelood… Jutustajad on alati naised: mees ei toeta laste kasvatamisel, on tõrjuv, tuleb koju hilja, naist ei mõista, kodused kohustused on kõvasti kaldu naise suunas, kes muuhulgas käib ka tööl. Kurdetakse, et mehega ei saa rääkida- kas on vait või keerab vestlus kiiresti ägedaks.

Mul samasugune lugu. Olen aastaid olnud põhiline lastega tegeleja ja hoidja- algul titemured, nüüd laste koolimured. Olen tööl täistööajaga + viimasel ajal lisatöö, lisaks kodu ja lapsed. Mees veedab enamuse ajast tööl (on ettevõtja), pole puhkepäevi, pole puhkust. Ühiseid plaane meiega ei tee, midagi ette ei võta. Laste vaheaegade ja suvepuhkuste sisustamine on 100% minu ülesanne. Kodus käib söömas ja magamas. Vanasti põhjendas ta tööl elamist sellega, et meil oli vaja oma kodu soetada. Selle vastu ei saanud ma ju kuidagi ja kannatasin üleväsimuse ning sellest tekkinud ärevushäire all. Oma kodu, suurem ja ilusam, on meil nüüd aastaid olemas, aga keda pole, on ikka mees. Tööl enamuse ajast veetmine pole meid olulisemalt rikkamaks teinud. Olen püüdnud sellest kõigest korduvalt ja korduvalt rääkida, aga tulutult. Asi lõpeb kiiresti kas mehe lukkuminekuga või rämeda tüliga (lendavad asjad jne).

Olen proovinud rääkida minasõnumitega (“Ma vajaksin”, “Ma tunnen”), aga pärast esimesi lauseid, on tema juba endast väljas “Ma ei taha neid süüdistusi kuulata” ja “Et ta ei talu enam mu juttu ja ma pean vait jääma”. Vahel ta räägib, “et ta ei tea, kes ta isegi on” ja viskab kummalisi repliike “tema saab ilma naisteta hakkama” ja “ta on hakanud mõistma mehi, kes peret ei taha”. Mis mõttes?? Sellised asjad tõmbavad mu nii käima- nutan ja olen õnnetu, mille peale ta viskab, et “ära hala”. Mul on tunne, et jooksen peaga korduvalt vastu seina. Tunnen, et ma pole meie eluga rahul ja olen nõus muudatustega, kui vaid teine pool kaasa tuleks. Olen rääkinud nüüd ka lahutusest, kuigi juba sellele mõtlemine toob klombi kurku, ja tavaliselt ta praalib siis, et mingu ma siis minema. Meil on kolm last, kes praegugi elavad meie tülisid üle, kui seda mehele ütlen, siis ta süüdistab mind lastega manipuleerimises. Viimasel ajal ei ole meie vahel ka enam mingisugust lähedust. Mees magab võimalusel eemal ja ütles, et need tülid on talle nii mõjunud, et ta ei tunne mingit soovi läheduse vastu ning et taastumine võtab aega.Seda juttu rääkis ta viimati sügisel, siiani pole midagi muutunud.

Tunnen, et olen nii õnnetu. Mul on laste pärast nii kurb. Olen ise üles kasvanud kasuisaga ja ma ei taha seda oma lastele. Tahan suhet päästa (ja proovida unustada vanu valusaid seikasid), aga näib, et teisel poolel on ükskõik. Kas see on keskeakriis (mees on 40ndates)? Loen nõuandeid siit ja sealt ja ega muud pole, kui on vaja tulla nõustamisele (mis aitab siis, kui mõlemad tahavad asja parandada). Olen ka sellest temaga rääkinud, aga nõustamise aega juba tema kinni ei pane. Ma saan ka seda teha (nagu ma kõike meie peres olen teinud) ja võib-olla ta tuleb ka kaasa, aga ka see teadmine tekitab tunde, et kõike teen mina ja tema passiivselt triivib kaasa. Oleme koos olnud ligi 20 aastat.

Miks nii nende suhetega läheb? Mida me naistena valesti teeme? Oleme liiga lollid, liiga naiivsed? Mu mehel on tagala minu poolt kindlustatud- lapsed hoitud, toit laual, puhtad riided kapis, aga tema on ikka trotsi täis. Miks? Kas ta on kade, et ma saan kõigega hästi hakkama?

+30
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 11:47; 16.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas üldse tekivad suhted inimesega, kellega rääkida ei saa? Kuidas see võimalik on?

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nii nad välja surivasidki…
Ma arvan, et sul ja tuttavatel ongi just see etapp elus- abielu kaotab oma värskuse, suhted pingelised, lapsed alles väikesed, ise aastatest juba suht rihmaks tõmmanud ennast, sina lastega, mees rahateenimise ja majaga. Kumbki tahaks PUHATA!!!! aga ei oska ja ei saa, teine ainult süüdistab ja enam muud kuulata ei oskagi.
Kas tunnustad meest selles, mis on tema osa peres- aga kui naine on selline ühemehebänd, kes saabki kõigega ise hakkama, siis mis ON mehe osa peres? Aga naine tunneb, et tema saab hakkama, sest mees ei saa hakkama, aga keegi peab hakkama saama. Mees tunneb, et temal pole seal pere juures midagi teha, naine võtab kõik üle, aga süüdistab, et mees midagi peresse ei panusta. Ta ei oskagi, sest kõike teed sina…
Ähh, olen ise samas seisus, aga annan endale aru, et see on ajutine (ja loodan, et abielu niisama vastu peab selle aja, kui lapsed veel väikesed, mõni aasta veel). Päris ära omavahelist mehe-naise sidet ei tohi kaotada, sest muidu ühel õndsal hetkel, kui lapsed ongi suured ja sul oleks aega mehele ja abielule pühenduda ja koos tegutseda ja elu nautida, vaatad sa seda meest nagu jumala võõrast, kellega aastaid koos elatud nagu korterikaaslased… aga kes mingeid tundeid enam ei ärata. Ja siis tekivadki meestele töökaaslatest armukesed, kes neid KUULAVAD ja naistele armukesed, kes neid ihaldatuna tundma panevad- kõike seda, millest puudust tuntakse ja vajatakse, aga mida oma mees/naine enam ei täida. Ja ei täida sellepärast, et kui ise oled tühjaks pigistatud, ei jõua (ega taha ka ausalt öeldes) kellegi teise vajadusi täita.

Vahel vihaga mõtlen, et kui lahutaks, siis saaksin mina ka OMA aega palju rohkem kui nüüd ja siis peaks isa oma lastega tegelema hakkama, las vaatab, kuidas on ka.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.02 12:20; 16.02 20:49; 17.02 08:56; 19.02 11:47; 19.02 14:18; 19.02 15:06; 19.02 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on kasuisaga kasvamises halba? Ehk vaid see, kui su pärisisa ei lubanud tal sind lapsendada ja sul oli perest erinev perekonnanimi ja pidid end seetõttu tundma võõrana.

+4
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 12:23; 16.02 19:44; 17.02 11:41; 17.02 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära virise.

+4
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.02 12:38; 16.02 14:31; 16.02 15:18; 17.02 12:09; 17.02 13:43; 18.02 08:32; 19.02 19:45; 19.02 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil paraku lõppes selline seis suure draamaga – mõlemal armukesed jne. Oli paar aastat õudu, meie peres õnneks lahenes õud meie kasuks, mõlemad õppisime, mees hakkas kodule veidi aega pühendama jne.
Kas on olemas ka valutumaid lahendusi, ma ei tea. Ega enne ju mõista, mida oled kaotamas, kui kaotamine käega katsutav.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa lihtsalt ei meeldi talle.
Mis nõustsmist või värki sa ikka tahad. Ta ju konkreetselt ei taha sinuga olla.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas üldse tekivad suhted inimesega, kellega rääkida ei saa? Kuidas see võimalik on?

Tavaliselt algusaastatel see nii pole. See tekib rutiini ja muude asjadega.

Mina arvaksin, et su mees võib olla stressis, läbipõlenud ja üldse nii väsinud, et ei oska/taha sellest nö töö taha varju pugemisest väljapääsu leida.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks mees peakski tegema naiste asjadega?

+3
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.02 12:38; 16.02 14:31; 16.02 15:18; 17.02 12:09; 17.02 13:43; 18.02 08:32; 19.02 19:45; 19.02 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks mees peakski tegema naiste asjadega?

Naised tegelevad meeste asjadega – tööl käimise, rahateenimise ja pere ülalpidamisega – siis on ainult õiglane, et mehed tegelevad ka lastega.
Teemaalgataja mees ei tegele pere ülalpidamisega, kui ta naisel koos lastega ühisest kodust lahkuda käsib. Selge et ostis selle maja endale, mitte oma perele.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 14:57; 18.02 06:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti põhjendas ta tööl elamist sellega, et meil oli vaja oma kodu soetada. Selle vastu ei saanud ma ju kuidagi ja kannatasin üleväsimuse ning sellest tekkinud ärevushäire all. Oma kodu, suurem ja ilusam, on meil nüüd aastaid olemas, aga keda pole, on ikka mees. Tööl enamuse ajast veetmine pole meid olulisemalt rikkamaks teinud. Olen püüdnud sellest kõigest korduvalt ja korduvalt rääkida, aga tulutult. Asi lõpeb kiiresti kas mehe lukkuminekuga või rämeda tüliga (lendavad asjad jne).

Miks nii nende suhetega läheb? Mida me naistena valesti teeme? Oleme liiga lollid, liiga naiivsed? Mu mehel on tagala minu poolt kindlustatud- lapsed hoitud, toit laual, puhtad riided kapis, aga tema on ikka trotsi täis. Miks? Kas ta on kade, et ma saan kõigega hästi hakkama?

Mida valesti? Ilmselt see, et meheks sai valitud töönarkomaan (esimesest lõigust tuleb ju ilusti välja, et mees on kogu aeg, juba “vanasti”, töönarkomaan olnud) – aga tegelikult meeldiks hoopis perekeskne inimene.

Nüüd on naine leidnud, et ülim aeg on hakata meest perekeskseks inimeseks muutma. Mehel on aga väljakujunenud elustiil, ta on harjunud veetma enamus aega tööl. Kui naine teda teistsuguseks ehk perekeskseks inimeseks muuta tahab, ärritub mees väga – sest näeb selles rünnakut oma väljakujunenud elustiili vastu. Mees ei taha muutuda, vaid tahab, et kõik jätkuks, nagu alati on olnud.

Kui naine tal elu liiga kibedaks teeb, valib mees ilmselt lahutuse – ta on nõus enne lahku minema, aga oma väljakujunenud elustiili muutma ta ei ole nõus.

Kas mõni nõustaja oleks võimeline ta ümber veenma – ei oska öelda.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 15:01; 16.02 16:15; 17.02 14:32; 18.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks mees peakski tegema naiste asjadega?

Naised tegelevad meeste asjadega – tööl käimise, rahateenimise ja pere ülalpidamisega – siis on ainult õiglane, et mehed tegelevad ka lastega.

Teemaalgataja mees ei tegele pere ülalpidamisega, kui ta naisel koos lastega ühisest kodust lahkuda käsib. Selge et ostis selle maja endale, mitte oma perele.

Muidugi ostis endale, kellele veel siis? Naine ju sünnitas lapsed ka endale.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.02 12:38; 16.02 14:31; 16.02 15:18; 17.02 12:09; 17.02 13:43; 18.02 08:32; 19.02 19:45; 19.02 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, milline oli sinu kasuisa, et sa oma lastele sama saatust ei soovi. Võibolla sa ei taha üksi jääda ja pelgad, et mingit isafiguuri lastele isa asemikuks üldse ei tekigi.
Keskmine kasuisa ju tegeleb lastega ja osaleb pereelus ikka tunduvalt rohkem kui su mees ja laste isa seda praegu teeb.
Kui olete juba 20 aastat koos olnud, siis lapsed ilmselt ka keerulises eas.
Mul on sinust väga kahju ja ma ei haletse, vaid tunnen su loos ära iseenda elu aastaid tagasi. Minu elu eksmehe ja laste isaga oli küll kestnud 2 korda vähem aega kui sinul. Ja minu eks tegeles lastega ikka natuke rohkem kui sinu nees. Kuid inimese ja mehena oli võimatu. Viskas pidevalt neid koli siis minema kui ei meeldi repliike kui midagi arvasin või soovisin. Ja kui mina olin õnnetu ja kurb, oli ta mu peale hoopis vihane.

Oma bioloogiliste vanematega kasvamine on kindlasti parim kui on normaalne pereelu ja suhted.
Aga kui ei ole?

Minu lastel läheb kasuisaga seitmes aasta ja neil on nüüd reaalselt eeskuju ja näide sellest, milline näeb välja normaalne pereelu. Oma isaga neil see puudus, kuna pidevalt käis üks saagimine ja mossitamine kui mees ja isa kodus oli. Lisaks on nende elus mees, kes on nendega rohkem lauamänge mänginud kui pärisisa seda kunagi teinud on. Kes on õpetanud neile rattaremonti ja tulnud töölt varem koju, et aidata loomaarsti juurde toimetada kodulähedalt tee äärest leitud vigastatud kass. Kasuisa on ka haige lapsega töölt koju jäänud. Pärisisal ei olnud kunagi “aega”.
Amet on mu laste kasuisal vastutusrikkam kui pärisisal, kel kunagi laste haoks aega pole olnud. Pärisisal on kogu aja oma tähtsal tööl, siiski pole tal kunagi kasuisast rohkem raha olnud.

+32
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tööl täistööajaga + viimasel ajal lisatöö, lisaks kodu ja lapsed. Mees veedab enamuse ajast tööl (on ettevõtja), pole puhkepäevi, pole puhkust. Ühiseid plaane meiega ei tee, midagi ette ei võta. Laste vaheaegade ja suvepuhkuste sisustamine on 100% minu ülesanne. Kodus käib söömas ja magamas. Vanasti põhjendas ta tööl elamist sellega, et meil oli vaja oma kodu soetada. Selle vastu ei saanud ma ju kuidagi ja kannatasin üleväsimuse ning sellest tekkinud ärevushäire all. Oma kodu, suurem ja ilusam, on meil nüüd aastaid olemas, aga keda pole, on ikka mees. Tööl enamuse ajast veetmine pole meid olulisemalt rikkamaks teinud.

Tahtsid ju suuremat kodu. Ikka positiivselt edumeelsemaks ja rikkamaks. Kuid kõigel on hind. Osa kaotavad oravarattas oma tervise, osa kalestuvad. Oleks leppinud vähemaga, oleksite õnnelikumad.

No mida see muutnud oleks, kui naine oleks öelnud, et tema ei tahagi suuremat kodu? Siis oleks mees öelnud: “Aga mina tahan!” – ja töötanud endise hooga edasi. Ainult seda oleks ehk muutnud, et vastuolud mehe ja naise vahel oleks tekkinud juba varem, aastaid tagasi.

(Tean ühte meest, kes on läinud lahku kahest perest, 60+ (pensionieas) ja ikka möödub enamus ajast tööjuures – õhtud, nädalavahetused. Kuigi see pole teda teab mis rikkaks teinud, on öelnud, et tema ei saa aru neist inimestest, kes vaatavad kella ja lähevad kell 5 koju – kas neid tõesti siis nii vähe huvitab nende töö? Kui sugulased kuhugi kutsuvad, on ikka kõigepealt jutt, et tööd tuleb teha ja aega on vähe.)

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 15:01; 16.02 16:15; 17.02 14:32; 18.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, kogu su (teemaalgataja) jutt viitab sellele, et mehel on kuskil keegi teine. Pidevas kaitses, süüdistav, kriitikat mittetaluv mees… Ja siis need repliigid, et ta ei vajagi naist (st. SIND!), mõistab mehi, kes on VABAD (st ei ole suutnud peret luua või hoida). Jah, ta paistab ka läbipõlenud, aga kindlasti pole asi nii must-valge. Pikad tööpäevad, lähedusest hoidumine, eemal ööbimised jm viitab ju selgelt sellele, et kuskil on keegi parem, kes kõike seda kodust pinget leevendab.
Mida sa veel tahad, et ma välja tooksin? Keskeakriis? Jaa – see ka!

Ma arvan, et lihtsalt hakka selle mõttega harjuma, et sind on välja vahetatud. Püüa läbi mõelda enda võimalused ja lahku suhtest pea püsti. Või tahaksid sama suhet jätkata? Täpselt samasugusena? Loodad, et mõni terapeut paneb su mehe sind uuesti armastama? Ei… Seda peaks ikka mees ise tahtma.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees oli samasugune. Lõppes see siis, kui leidsin ta kirjad teisele. Juba aastaid oli armastanud teist. Hetkel käib siis lahkuminekuprotsess. Kahetseb, nutab aga mind enam ei huvita. Aastaid armastab, lubab isegi abielluda tollegaaga kui ma teada sain siis kadus see kohe? Mingu.
Niiet, teemaalgataja, olen 1000% kindel, et su mehel on teine. Tegele nuhkimisega. Ise ta nagunii ei tunnista. Parem õudne lõpp kui lõputu õudus.

+19
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas mõjub teisele, kui üks on õppinud minasõnumid ära. Kas see päriselt ka parandab suhet või mõjub kuidagi veel isekamalt? et ikka mina ja mina.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 18:59; 16.02 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult oli mees suhte alguses teistsugune. Rääkisime kõigest, pidasin teda oma parimaks sõbraks. Suhe hakkas mõranema esimese lapse sündides. Oli väga raske sünnitus ja lapsel terviserike.
Ma tean, et ega ma siit vastust ei leia, lihtsalt mõtisklen. Õpetatakse ju, kui on mure, siis RÄÄGI. Seisa oma vajaduste eest. Nüüd loen siitki, et ära virise ja vigise, ära ole nii isekas. Mida siis naine peab tegema? Miks ei võiks mees kordki ise võtta midagi ette, et asja parandada?
Aitäh kõigile! Kui keegi oskab soovitada perenõustajat, siis oleksin tänulik 🙂 Mulle olen vaja teadmist, et olen kõik teinud ja kui kuidagi ei saa, siis tuleb laiali minna.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 11:47; 16.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas tulevad mehed perenõustaja juurde? Nad ju ei taha seda, sest seal peab hakkama tundeid ja tegusid lahkama. ilmselt saab meeski aru, et ta on laisk ja mugav. perenõustaja juures ütleb seda peale oma naise veel ka nõustaja.
see on u sama olukord, kui ma tahan et mu laps koristaks. ta ei viitsi. on arenguvestlus koolis. õpetaja küsib, et mis kodutöid sa teed. ebamugav. ta teab et peab tegema, aga piinlik on nüüd et ta neid ei tee. niisama ka mees teab, et peaks olema parem inimene. minek perenõustaja juurde on nagu pea pakule panek.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 18:59; 16.02 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selle kõik läbi teinud ja lõpuks lahutanud.

Olin abielus 12 aastat ja meil on 3 ühist last. Soetasime ühise kodu ja pingutasime, et jalad alla saada. Kui oli mingisugune stabiilsus ja lapsed suuremad, siis seda meie aega enam ei tulnud. Mees oli oma loomult vaiksem ja aeglasem, ei olnud ambitsioonikas vaid tegi tööd, mis talle meeldis ja sai selle eest palka. Teenisime võrdselt, AGA vaba aega sisustasime erinevalt.
Mees suutis tööl käia ja pärast seda oli väsinud ja magas. Tema tunnustuseks võin öelda, et lastel aitas õppida ja korra nädalas mängis ka nendega.
Kõik pere elukorraldusega seonduv oli minu õlgadel. Mees ainult tõi palga ja sellega asi piirdus. Tema ületunde ei teinud, aga väsis väga. Mina käisin samuti täsikohaga tööl, õppisin ja tegin lisatööd. Samuti maksin maksud, tegin pere eelarve, hoolitsesin selle eest, et lastel oleks kõik olemas. Trnasport oli ka minu peal, sest mehel oli diagnoos, mis ei võimaldanud autot juhtida (harvad epileptilised hood).
Ja kui olid vabad päevad, siis mees magas lõunani ja edasi mängis arvutimänge või luges või sai sõpradega kokku. Pereürituste jaoks oli liiga väsinud või siis vedas end kaasa ja tolknes järgi. See oli nii väsitav ja lõpuks kujunes minul oma elu. Nautisin reisimist koos laste või sõbrannadega. Panustasin enda haridusse ja hakkasin elu nautima. Kodus ei tahtnud mehega midagi koos teha. Majas remondi tegemine oli ka minu kaelas. Asjad, mida oskasin, tegin ise ja ülejäänute jaoks organiseerisin töömehed. Mehel võtsid need asjad niiiii kaua aega. Ta lubas teha, aga küll siis unustas vms.

Kui enam ei suutnud, siis vedasin ta paariteraapiasse. Terapeudiga sai kokkuleppeid teha ja ta andis meile ülesandeid, aga no mees ei viitsinud. Ja lõpuks kohtasin kedagi teist. Ei pidanud isegi armukest vaid ikkagi kiirelt otsustasin abielu lõpetada.
Nüüd olen uues suhtes 7 aastat ja see on hoopis midagi muud. Me reisime koos, teeme romantilisi õhtusööke, lastega käime koos väljas jne. Kodus on meil üsnagi traditsioonilised meeste ja naiste tööd. Mul on reaalselt palju kergem kui enne.
Eksmehel on aga uus naine, kes teda hoiab ja järgi lohistab.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, milline oli sinu kasuisa, et sa oma lastele sama saatust ei soovi. Võibolla sa ei taha üksi jääda ja pelgad, et mingit isafiguuri lastele isa asemikuks üldse ei tekigi.

Keskmine kasuisa ju tegeleb lastega ja osaleb pereelus ikka tunduvalt rohkem kui su mees ja laste isa seda praegu teeb.

Kui olete juba 20 aastat koos olnud, siis lapsed ilmselt ka keerulises eas.

Mul on sinust väga kahju ja ma ei haletse, vaid tunnen su loos ära iseenda elu aastaid tagasi. Minu elu eksmehe ja laste isaga oli küll kestnud 2 korda vähem aega kui sinul. Ja minu eks tegeles lastega ikka natuke rohkem kui sinu nees. Kuid inimese ja mehena oli võimatu. Viskas pidevalt neid koli siis minema kui ei meeldi repliike kui midagi arvasin või soovisin. Ja kui mina olin õnnetu ja kurb, oli ta mu peale hoopis vihane.

Oma bioloogiliste vanematega kasvamine on kindlasti parim kui on normaalne pereelu ja suhted.

Aga kui ei ole?

Minu lastel läheb kasuisaga seitmes aasta ja neil on nüüd reaalselt eeskuju ja näide sellest, milline näeb välja normaalne pereelu. Oma isaga neil see puudus, kuna pidevalt käis üks saagimine ja mossitamine kui mees ja isa kodus oli. Lisaks on nende elus mees, kes on nendega rohkem lauamänge mänginud kui pärisisa seda kunagi teinud on. Kes on õpetanud neile rattaremonti ja tulnud töölt varem koju, et aidata loomaarsti juurde toimetada kodulähedalt tee äärest leitud vigastatud kass. Kasuisa on ka haige lapsega töölt koju jäänud. Pärisisal ei olnud kunagi “aega”.

Amet on mu laste kasuisal vastutusrikkam kui pärisisal, kel kunagi laste haoks aega pole olnud. Pärisisal on kogu aja oma tähtsal tööl, siiski pole tal kunagi kasuisast rohkem raha olnud.

Tõsi. Parem üks hea kasuisa kui nn pärisvanemate pidev nääklemine ja kaklus. Kõige parem on veel lapsendav kasuisa, kaob ära see seljakott seljas, kahe “kodu” vahet jõlkumine ja laps saab kasvada täisväärtuslikuks inimeseks, teades, kus on ta koht.
Kõlab võib-olla julmalt, aga olen lapsena sellise asja läbi teinud. Ei ole ükski laps õnnelik pidevas pinges elades.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 12:23; 16.02 19:44; 17.02 11:41; 17.02 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on selline mees, kelle jaoks ongi tavaline, et naine tegeleb laste ja koduga, mees pere ülalpidamisega ja materiaalse poolega, siis võib ka juhtuda, et ta reaalselt ei saagi aru, MIDA sa temalt veel tahad. Tema ju annab oma poole, mis siis on? Ikka ei sobi, ikka pole küllalt, ikka on naine mossis ja rahuldamata (igas mõttes). Lisaks ei olegi tal kodus ju ülesandeid, kõike teed sina. Nagu minu mees, kui ta on jälle tööl olnud ja lastega vähem tegelenud, siis on kodus “ma ei tea, ma ei näe, mis on, kus on, kelle omad on jnejnejne”. Ja see ajab omakorda minu vihale, sest mul on lihtsam ise teha kui nagu titele seletada, kelle kummikud on kelle omad.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.02 12:20; 16.02 20:49; 17.02 08:56; 19.02 11:47; 19.02 14:18; 19.02 15:06; 19.02 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas üldse tekivad suhted inimesega, kellega rääkida ei saa? Kuidas see võimalik on?

Minu mees näiteks kurameerides ja isegi esimesel kooseluaastal rääkis minuga väga palju. Aga ta arvas, et see on osa kurameerimise protsessist, mida ei pea kogu elu jätkama eriti veel siis, kui perre tulid lapsed ja seda jutuvada ja tähelepanu nõutamist läks väga paljuks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub kuulata ja mõelda: https://www.youtube.com/watch?v=qKhK6i6oXf0 Kuidas mehed ja naised üksteisele “boouspunkte” annavad)
Kuidas mehi premeerida https://www.youtube.com/watch?v=Adsx4BQHvUw
Kuidas panna meest seda tegema, mida sa tahad https://www.youtube.com/watch?v=EezGzsYoqfU

Loomulikult ei kehti Mark Gungori väited IGA mehe ja suhte kohta, kuid mõtteainet saad ja oskad seda ehk oma mehele kohandada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mark Gungori loenguid tasub kuulata, ta on hirmnaljakas, vaata nagu head ühemehekoomikut ja samal ajal on tal tuline õigus 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.02 12:20; 16.02 20:49; 17.02 08:56; 19.02 11:47; 19.02 14:18; 19.02 15:06; 19.02 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin teemas on natuke kasuvanema teemat puudutatud, siis kirjutan…
Ma absoaluutselt ei propageeri lahkuminekuid. Kogu selles kärgperenduse virvarris oleks kahtlemata parim, kui inimesed, kes on lapsed saanud, neid kasvataksid koos elades. Aga kui enam ei saa, kohe kuidagi ei saa?
Mulle tundub, et on naisi (ja ka mehi), kes ei suuda üksi olla. Minnakse lahku ja varsti ollakse mingi samasuguse s*ta otsas kinni. Enamasti jäävad lapsed ema juurde elama. Kallid emad, palun vaadake siis ka, milline saab teie uus eluseltsiline olema ja kas ja kuidas ta teie lastega suhtestub. Kui ei suhtestu, siis…?
Üks töökaaslane rääkis oma loo. Ta oli 12 kui ema ja isa lahku läksid. Emal oli ammu armuke ja laste pärast lahkuminekut lükati edasi. Töökaaslane ütleb, et ta oli pubekas ja elas seda kohutavalt üle. Tema jäi elama emaga, vend isaga. Vennaga tänaseks sisuliselt suhted puuduvad. Ema tollasest armukesest sai ema uus mees. Naise tütrega tal mingit kontakti ei tekkinud, 2 võõrast inimest ühes kodus. Istuvad ühe diivani peal, vaatavad koos telekat, omavahel midagi rääkida ei ole. Uue mehe poolt ühtegi julgustavat sammu või tegu ei tulnud, ta reaalselt selle tüdruku vastu huvi ei tundnudki, tema kasvatamises ei osalenud, temaga ei suhelnud, ignoreeris. Nüüd võib mõni öelda, et aga see ei olegi ju üldse uue mehe asi, lapsel oli isa olemas jne. Oma kodus võõras, isa juures tegelikult ka võõras, isa läks ju samuti eluga edasi. Kuidas peaks sellisest lapsest kasvama tugeva psüühhikaga inimene?
Mina olen ema lahutuse üle elanud. Olin lasteaialaps, mulle räägiti ära, ei ela enam koos. Ma ei mäleta, et see mulle oleks raske olnud. Lapsed ei teegi ju draamat, täiskasvanud teevad. Ma olin muidugi nii väike ka, sellises eas lapsele on selline asi lihtsam. Läks paar aastat, ema kõrvale tekkis uus mees, minu elus sai temast mulle isa. Tegime kõike koos, igas mõttes on ta mulle olnud eeskujuks. Sain õe ja venna, isa pole minusse suhtunud kuidagi teisiti kui neisse. Ema esimese mehega suhtlemise lõpetasin ise, sain aru, et lapsel ei saa olla kahte isa. Kui mulle midagi raske oli, siis see, et isa soovis mind lapsendada, aga ema esimene mees ei lasknud. Mina elasin seda perest erinevat perekonnanime väga üle, nii väga, et abiellusin kohe peale keskkooli. See oli mu ainus võimalus perekonnanimest vabaneda. Ema esimese mehega me ei suhtle, pole aimugi, mis tast saanud on.
Paljudel lastel ilmselt ei vea nii nagu vedas minul. Tõesti, emad, kui te näete, et teie uuel mehel ei teki lapsega kontakti, siis palun püüdke see kontakt kas luua või lõpetage suhe. Ennekõike ma muidugi soovitan perekonda hoida, aga jah, vaid ühe poole soovil selline asi ei õnnestu.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 12:23; 16.02 19:44; 17.02 11:41; 17.02 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin teemas on natuke kasuvanema teemat puudutatud, siis kirjutan…

Ma absoaluutselt ei propageeri lahkuminekuid. Kogu selles kärgperenduse virvarris oleks kahtlemata parim, kui inimesed, kes on lapsed saanud, neid kasvataksid koos elades. Aga kui enam ei saa, kohe kuidagi ei saa?

Mulle tundub, et on naisi (ja ka mehi), kes ei suuda üksi olla. Minnakse lahku ja varsti ollakse mingi samasuguse s*ta otsas kinni. Enamasti jäävad lapsed ema juurde elama. Kallid emad, palun vaadake siis ka, milline saab teie uus eluseltsiline olema ja kas ja kuidas ta teie lastega suhtestub. Kui ei suhtestu, siis…?

Üks töökaaslane rääkis oma loo. Ta oli 12 kui ema ja isa lahku läksid. Emal oli ammu armuke ja laste pärast lahkuminekut lükati edasi. Töökaaslane ütleb, et ta oli pubekas ja elas seda kohutavalt üle. Tema jäi elama emaga, vend isaga. Vennaga tänaseks sisuliselt suhted puuduvad. Ema tollasest armukesest sai ema uus mees. Naise tütrega tal mingit kontakti ei tekkinud, 2 võõrast inimest ühes kodus. Istuvad ühe diivani peal, vaatavad koos telekat, omavahel midagi rääkida ei ole. Uue mehe poolt ühtegi julgustavat sammu või tegu ei tulnud, ta reaalselt selle tüdruku vastu huvi ei tundnudki, tema kasvatamises ei osalenud, temaga ei suhelnud, ignoreeris. Nüüd võib mõni öelda, et aga see ei olegi ju üldse uue mehe asi, lapsel oli isa olemas jne. Oma kodus võõras, isa juures tegelikult ka võõras, isa läks ju samuti eluga edasi. Kuidas peaks sellisest lapsest kasvama tugeva psüühhikaga inimene?

Mina olen ema lahutuse üle elanud. Olin lasteaialaps, mulle räägiti ära, ei ela enam koos. Ma ei mäleta, et see mulle oleks raske olnud. Lapsed ei teegi ju draamat, täiskasvanud teevad. Ma olin muidugi nii väike ka, sellises eas lapsele on selline asi lihtsam. Läks paar aastat, ema kõrvale tekkis uus mees, minu elus sai temast mulle isa. Tegime kõike koos, igas mõttes on ta mulle olnud eeskujuks. Sain õe ja venna, isa pole minusse suhtunud kuidagi teisiti kui neisse. Ema esimese mehega suhtlemise lõpetasin ise, sain aru, et lapsel ei saa olla kahte isa. Kui mulle midagi raske oli, siis see, et isa soovis mind lapsendada, aga ema esimene mees ei lasknud. Mina elasin seda perest erinevat perekonnanime väga üle, nii väga, et abiellusin kohe peale keskkooli. See oli mu ainus võimalus perekonnanimest vabaneda. Ema esimese mehega me ei suhtle, pole aimugi, mis tast saanud on.

Paljudel lastel ilmselt ei vea nii nagu vedas minul. Tõesti, emad, kui te näete, et teie uuel mehel ei teki lapsega kontakti, siis palun püüdke see kontakt kas luua või lõpetage suhe. Ennekõike ma muidugi soovitan perekonda hoida, aga jah, vaid ühe poole soovil selline asi ei õnnestu.

Aga miks mees peaks tahtma lapsega naist?

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.02 12:38; 16.02 14:31; 16.02 15:18; 17.02 12:09; 17.02 13:43; 18.02 08:32; 19.02 19:45; 19.02 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin teemas on natuke kasuvanema teemat puudutatud, siis kirjutan…

Ma absoaluutselt ei propageeri lahkuminekuid. Kogu selles kärgperenduse virvarris oleks kahtlemata parim, kui inimesed, kes on lapsed saanud, neid kasvataksid koos elades. Aga kui enam ei saa, kohe kuidagi ei saa?

Mulle tundub, et on naisi (ja ka mehi), kes ei suuda üksi olla. Minnakse lahku ja varsti ollakse mingi samasuguse s*ta otsas kinni. Enamasti jäävad lapsed ema juurde elama. Kallid emad, palun vaadake siis ka, milline saab teie uus eluseltsiline olema ja kas ja kuidas ta teie lastega suhtestub. Kui ei suhtestu, siis…?

Üks töökaaslane rääkis oma loo. Ta oli 12 kui ema ja isa lahku läksid. Emal oli ammu armuke ja laste pärast lahkuminekut lükati edasi. Töökaaslane ütleb, et ta oli pubekas ja elas seda kohutavalt üle. Tema jäi elama emaga, vend isaga. Vennaga tänaseks sisuliselt suhted puuduvad. Ema tollasest armukesest sai ema uus mees. Naise tütrega tal mingit kontakti ei tekkinud, 2 võõrast inimest ühes kodus. Istuvad ühe diivani peal, vaatavad koos telekat, omavahel midagi rääkida ei ole. Uue mehe poolt ühtegi julgustavat sammu või tegu ei tulnud, ta reaalselt selle tüdruku vastu huvi ei tundnudki, tema kasvatamises ei osalenud, temaga ei suhelnud, ignoreeris. Nüüd võib mõni öelda, et aga see ei olegi ju üldse uue mehe asi, lapsel oli isa olemas jne. Oma kodus võõras, isa juures tegelikult ka võõras, isa läks ju samuti eluga edasi. Kuidas peaks sellisest lapsest kasvama tugeva psüühhikaga inimene?

Mina olen ema lahutuse üle elanud. Olin lasteaialaps, mulle räägiti ära, ei ela enam koos. Ma ei mäleta, et see mulle oleks raske olnud. Lapsed ei teegi ju draamat, täiskasvanud teevad. Ma olin muidugi nii väike ka, sellises eas lapsele on selline asi lihtsam. Läks paar aastat, ema kõrvale tekkis uus mees, minu elus sai temast mulle isa. Tegime kõike koos, igas mõttes on ta mulle olnud eeskujuks. Sain õe ja venna, isa pole minusse suhtunud kuidagi teisiti kui neisse. Ema esimese mehega suhtlemise lõpetasin ise, sain aru, et lapsel ei saa olla kahte isa. Kui mulle midagi raske oli, siis see, et isa soovis mind lapsendada, aga ema esimene mees ei lasknud. Mina elasin seda perest erinevat perekonnanime väga üle, nii väga, et abiellusin kohe peale keskkooli. See oli mu ainus võimalus perekonnanimest vabaneda. Ema esimese mehega me ei suhtle, pole aimugi, mis tast saanud on.

Paljudel lastel ilmselt ei vea nii nagu vedas minul. Tõesti, emad, kui te näete, et teie uuel mehel ei teki lapsega kontakti, siis palun püüdke see kontakt kas luua või lõpetage suhe. Ennekõike ma muidugi soovitan perekonda hoida, aga jah, vaid ühe poole soovil selline asi ei õnnestu.

Aga miks mees peaks tahtma lapsega naist?

Mina olen kahe lapsega üsna värskelt lahutatud naine. Olen käinud kohtamas ja mitte kedagi pole laste olemasolu seganud. Ma ise pole veel kindlast suhtest huvitatud. Tihti on lastega naised just mõistlikumad ja laiema silmaringiga. Üks sõber just ütles, et talle meeldivad MILFid

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 13:41; 17.02 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin teemas on natuke kasuvanema teemat puudutatud, siis kirjutan…

Ma absoaluutselt ei propageeri lahkuminekuid. Kogu selles kärgperenduse virvarris oleks kahtlemata parim, kui inimesed, kes on lapsed saanud, neid kasvataksid koos elades. Aga kui enam ei saa, kohe kuidagi ei saa?

Mulle tundub, et on naisi (ja ka mehi), kes ei suuda üksi olla. Minnakse lahku ja varsti ollakse mingi samasuguse s*ta otsas kinni. Enamasti jäävad lapsed ema juurde elama. Kallid emad, palun vaadake siis ka, milline saab teie uus eluseltsiline olema ja kas ja kuidas ta teie lastega suhtestub. Kui ei suhtestu, siis…?

Üks töökaaslane rääkis oma loo. Ta oli 12 kui ema ja isa lahku läksid. Emal oli ammu armuke ja laste pärast lahkuminekut lükati edasi. Töökaaslane ütleb, et ta oli pubekas ja elas seda kohutavalt üle. Tema jäi elama emaga, vend isaga. Vennaga tänaseks sisuliselt suhted puuduvad. Ema tollasest armukesest sai ema uus mees. Naise tütrega tal mingit kontakti ei tekkinud, 2 võõrast inimest ühes kodus. Istuvad ühe diivani peal, vaatavad koos telekat, omavahel midagi rääkida ei ole. Uue mehe poolt ühtegi julgustavat sammu või tegu ei tulnud, ta reaalselt selle tüdruku vastu huvi ei tundnudki, tema kasvatamises ei osalenud, temaga ei suhelnud, ignoreeris. Nüüd võib mõni öelda, et aga see ei olegi ju üldse uue mehe asi, lapsel oli isa olemas jne. Oma kodus võõras, isa juures tegelikult ka võõras, isa läks ju samuti eluga edasi. Kuidas peaks sellisest lapsest kasvama tugeva psüühhikaga inimene?

Mina olen ema lahutuse üle elanud. Olin lasteaialaps, mulle räägiti ära, ei ela enam koos. Ma ei mäleta, et see mulle oleks raske olnud. Lapsed ei teegi ju draamat, täiskasvanud teevad. Ma olin muidugi nii väike ka, sellises eas lapsele on selline asi lihtsam. Läks paar aastat, ema kõrvale tekkis uus mees, minu elus sai temast mulle isa. Tegime kõike koos, igas mõttes on ta mulle olnud eeskujuks. Sain õe ja venna, isa pole minusse suhtunud kuidagi teisiti kui neisse. Ema esimese mehega suhtlemise lõpetasin ise, sain aru, et lapsel ei saa olla kahte isa. Kui mulle midagi raske oli, siis see, et isa soovis mind lapsendada, aga ema esimene mees ei lasknud. Mina elasin seda perest erinevat perekonnanime väga üle, nii väga, et abiellusin kohe peale keskkooli. See oli mu ainus võimalus perekonnanimest vabaneda. Ema esimese mehega me ei suhtle, pole aimugi, mis tast saanud on.

Paljudel lastel ilmselt ei vea nii nagu vedas minul. Tõesti, emad, kui te näete, et teie uuel mehel ei teki lapsega kontakti, siis palun püüdke see kontakt kas luua või lõpetage suhe. Ennekõike ma muidugi soovitan perekonda hoida, aga jah, vaid ühe poole soovil selline asi ei õnnestu.

Aga miks mees peaks tahtma lapsega naist?

Mina olen kahe lapsega üsna värskelt lahutatud naine. Olen käinud kohtamas ja mitte kedagi pole laste olemasolu seganud. Ma ise pole veel kindlast suhtest huvitatud. Tihti on lastega naised just mõistlikumad ja laiema silmaringiga. Üks sõber just ütles, et talle meeldivad MILFid

Ah kohe silmaringiga? Ning…

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.02 12:38; 16.02 14:31; 16.02 15:18; 17.02 12:09; 17.02 13:43; 18.02 08:32; 19.02 19:45; 19.02 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin teemas on natuke kasuvanema teemat puudutatud, siis kirjutan…

Ma absoaluutselt ei propageeri lahkuminekuid. Kogu selles kärgperenduse virvarris oleks kahtlemata parim, kui inimesed, kes on lapsed saanud, neid kasvataksid koos elades. Aga kui enam ei saa, kohe kuidagi ei saa?

Mulle tundub, et on naisi (ja ka mehi), kes ei suuda üksi olla. Minnakse lahku ja varsti ollakse mingi samasuguse s*ta otsas kinni. Enamasti jäävad lapsed ema juurde elama. Kallid emad, palun vaadake siis ka, milline saab teie uus eluseltsiline olema ja kas ja kuidas ta teie lastega suhtestub. Kui ei suhtestu, siis…?

Üks töökaaslane rääkis oma loo. Ta oli 12 kui ema ja isa lahku läksid. Emal oli ammu armuke ja laste pärast lahkuminekut lükati edasi. Töökaaslane ütleb, et ta oli pubekas ja elas seda kohutavalt üle. Tema jäi elama emaga, vend isaga. Vennaga tänaseks sisuliselt suhted puuduvad. Ema tollasest armukesest sai ema uus mees. Naise tütrega tal mingit kontakti ei tekkinud, 2 võõrast inimest ühes kodus. Istuvad ühe diivani peal, vaatavad koos telekat, omavahel midagi rääkida ei ole. Uue mehe poolt ühtegi julgustavat sammu või tegu ei tulnud, ta reaalselt selle tüdruku vastu huvi ei tundnudki, tema kasvatamises ei osalenud, temaga ei suhelnud, ignoreeris. Nüüd võib mõni öelda, et aga see ei olegi ju üldse uue mehe asi, lapsel oli isa olemas jne. Oma kodus võõras, isa juures tegelikult ka võõras, isa läks ju samuti eluga edasi. Kuidas peaks sellisest lapsest kasvama tugeva psüühhikaga inimene?

Mina olen ema lahutuse üle elanud. Olin lasteaialaps, mulle räägiti ära, ei ela enam koos. Ma ei mäleta, et see mulle oleks raske olnud. Lapsed ei teegi ju draamat, täiskasvanud teevad. Ma olin muidugi nii väike ka, sellises eas lapsele on selline asi lihtsam. Läks paar aastat, ema kõrvale tekkis uus mees, minu elus sai temast mulle isa. Tegime kõike koos, igas mõttes on ta mulle olnud eeskujuks. Sain õe ja venna, isa pole minusse suhtunud kuidagi teisiti kui neisse. Ema esimese mehega suhtlemise lõpetasin ise, sain aru, et lapsel ei saa olla kahte isa. Kui mulle midagi raske oli, siis see, et isa soovis mind lapsendada, aga ema esimene mees ei lasknud. Mina elasin seda perest erinevat perekonnanime väga üle, nii väga, et abiellusin kohe peale keskkooli. See oli mu ainus võimalus perekonnanimest vabaneda. Ema esimese mehega me ei suhtle, pole aimugi, mis tast saanud on.

Paljudel lastel ilmselt ei vea nii nagu vedas minul. Tõesti, emad, kui te näete, et teie uuel mehel ei teki lapsega kontakti, siis palun püüdke see kontakt kas luua või lõpetage suhe. Ennekõike ma muidugi soovitan perekonda hoida, aga jah, vaid ühe poole soovil selline asi ei õnnestu.

Aga miks mees peaks tahtma lapsega naist?

Mina olen kahe lapsega üsna värskelt lahutatud naine. Olen käinud kohtamas ja mitte kedagi pole laste olemasolu seganud. Ma ise pole veel kindlast suhtest huvitatud. Tihti on lastega naised just mõistlikumad ja laiema silmaringiga. Üks sõber just ütles, et talle meeldivad MILFid

Kui keegi kutsuks mind MILFIks, siis oleksin solvunud. Suht ropp sõna ju.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis toimub- katkiste suhete epideemia?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.