Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mul on pärimine ajamata.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Mul on pärimine ajamata.

Postitas:

Mul ema suri 9 kuud tagasi. Oleksin pidanud algatama pärimise. Ma ei ole seda teinud. Emal oli ka abikaasa, kes suri enne ema ( ta ei olnud minu isa). Neil on ühisvara. Kõik see asi oli mulle nii ebameeldiv, et ma ei ole õiguslikult asju ajanud, wi tahaks seda siiani teha. Selle abikaasa suguvõsa tahab ühisvara jaotust ( sugugi mitte pooleks). Ega ma ei saa enne midagi jagada nendega, kui pole alustanud ema järelt pärimist jah? Leian mingi suvalise notari internetist? Ohh kuidas ma ei taha sellega tegeleda 🙁

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 14:12; 10.02 15:03; 10.02 15:51; 10.02 16:27; 10.02 16:40; 10.02 17:32; 10.02 21:14; 10.02 21:54; 10.02 23:05; 10.02 23:09; 10.02 23:14; 12.02 22:30; 12.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ärge tegelege!
Pärimist võib algatada suvaline huvitatud isik, sh ka näiteks kohtutäitur. Mina pole juba 5a viitsinud lillegi liigutada. Ongi hea, keegi ei leia minu nime ega tel numbreid, et taaskord tüüdata: müü oma mets ja maa meile. Maksan maamaksu ära ja asi korras.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.02 14:17; 10.02 15:19; 10.02 20:42; 10.02 23:22; 11.02 13:40; 11.02 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ema suri 9 kuud tagasi. Oleksin pidanud algatama pärimise. Ma ei ole seda teinud. Emal oli ka abikaasa, kes suri enne ema ( ta ei olnud minu isa). Neil on ühisvara. Kõik see asi oli mulle nii ebameeldiv, et ma ei ole õiguslikult asju ajanud, wi tahaks seda siiani teha. Selle abikaasa suguvõsa tahab ühisvara jaotust ( sugugi mitte pooleks).

Pole nende otsustada ju. Kui testamenti ei ole, on seaduse järgi.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 14:39; 10.02 20:07; 11.02 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leian mingi suvalise notari internetist?

Jah, pöördud suvalise notari poole sooviga algatada pärimismenetlus.
Notar juhendab juba edasi, mis pabereid vaja jne.
Ebameeldiv teema, aga on mõistlik ära teha.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 14:58; 10.02 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mul on võimalik see ka tegemata jätta? Ma ei taha ühtegi senti kulutada enam selle abikaasa perekonna hüvanguks. Ma ei taha üldse enam mitte mingit pistmist omada. Nemad on saaremaal, mina Tln. Ei taha sinna nende notarisse ka minna. Kas mul on võimalust sellest saagast pääseda? Või vähemalt tegelda siis kui ise ükskord heaks arvan?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 14:12; 10.02 15:03; 10.02 15:51; 10.02 16:27; 10.02 16:40; 10.02 17:32; 10.02 21:14; 10.02 21:54; 10.02 23:05; 10.02 23:09; 10.02 23:14; 12.02 22:30; 12.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mul on võimalik see ka tegemata jätta? Ma ei taha ühtegi senti kulutada enam selle abikaasa perekonna hüvanguks. Ma ei taha üldse enam mitte mingit pistmist omada. Nemad on saaremaal, mina Tln. Ei taha sinna nende notarisse ka minna. Kas mul on võimalust sellest saagast pääseda? Või vähemalt tegelda siis kui ise ükskord heaks arvan?

Sa ei pea Saaremaale notarisse minema. Aga muidu soovitan sul asjad korda teha küll.
Kui nüüd ema abikaasa suri enne ema ja tal polnud testamenti, siis peaks ju ema olema ainus pärija. Mis omakorda tähendab et ema järel pärid kõik sina (kui muid pärijaid pole) ja mingit ühisvara jagamist pole teha vaja. Kui oli testament mängus, siis on lugu muidugi teine. Aga igal juhul tuleks notarisse pöörduda ja asjad selgeks teha. Kasvõi juba selleks, et teistest rahu saada.

+20
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 15:16; 10.02 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mul on võimalik see ka tegemata jätta? Ma ei taha ühtegi senti kulutada enam selle abikaasa perekonna hüvanguks. Ma ei taha üldse enam mitte mingit pistmist omada. Nemad on saaremaal, mina Tln. Ei taha sinna nende notarisse ka minna. Kas mul on võimalust sellest saagast pääseda? Või vähemalt tegelda siis kui ise ükskord heaks arvan?

Nagu eelnevalt kirjutasin, ei pea midagi tegema.
Samas, kui soovite ema näiteks kinnisvara müüa, siis ilma pärimiseta ei saa (samamoodi ka ema abikaasa pärijatel). Aga miks te ei lase ema viimase abikaasa huvitatud isikutel (lapsed?) tegutseda? Las algatavad ise pärimise, maksavad ise notaritasusid, paraku jah, notarisse peate ikka ilmuma. Kui just notar ise Tln ei tule.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.02 14:17; 10.02 15:19; 10.02 20:42; 10.02 23:22; 11.02 13:40; 11.02 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd ema abikaasa suri enne ema ja tal polnud testamenti, siis peaks ju ema olema ainus pärija. Mis omakorda tähendab et ema järel pärid kõik sina (kui muid pärijaid pole) ja mingit ühisvara jagamist pole teha vaja.

miks sa nii arvad? sa ei tea ju midagi ema abikaaa laste v lastelaste kohta.

kas tolle abikaasa pärimismenetlus on tehtud? kui jah, siis ei ole tema sugulastel mingit asja sinu ema varaga. kui ei, siis peate algatama kaks pärimist.

võid võtta suvalise notari, kuhu sul kõige mugavam minna on ja juba kohtumise broneerimisel pead täpselt olukorra ära seletama. notar nõustab sind igati. hinnavahet ei ole, notari tasu tuleneb seadusest.

ole tubli ja võta asja nii, et kui pärimise tehtud saad, siis ei pea sa enam nende mehe sugulastega suhtlema.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 15:23; 11.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, abikaasal oli testament. Abikaasa suri varem ja tema järelt pärimine ka algatati. Selgus, et on ühisvara ( mingi kuur ja vanad autod). Minu ema muude asjadega on kõik korras.
Saan aru, et asjad peaks korda ajama. Aga see abikaasa oli nii kohutavalt alatu minu ema vastu ja tema sugulased jätkavad suhtlemisel sama joont. Süda läheb pahaks neile mõeldes lihtsalt.
Lühidalt, mees elas minu emale kuuluvas korteris, kuna mees ähvardas ema, siis kirjutas ema korteri juba aastaid tagasi mini nimele. Minu ema sai insuldi, taastus haiglas + taastusravis, sai juba liikuma. Abikaasa ilmus taastusravisse enne, kui ema pidi koju saama ja lõugas nii, et mulle helistati sealt ja teatati, et abikaasa ei luba mu ema koju. Abikaasa ütles, et tema mingit vigast sinna ei võta ja pole nõus klaasi vett ka emale andma. Selleks ajaks oli ta juba jõudnud mu ema kontolt pea 4000 eur välja võtta. Otsisin emale kiirelt hooldekodu, et mees saaks oma asjad välja kolida ja saaksin ema koju viia, see oli sept kuu. Oleks emale mingi abistaja võtnuf ja ise käinud. Mees ei kolinud välja 9 kuud ja siis suri. Ema oli selleks ajaks saanud veel insuldi peale ja enam ei liikunud. Ei huvitanud seda meest kordagi, et kuidas emale ravimid saaks või kohatasu makstud vm. Isegi ema riideid ei saanud kätte. Ta vahetas ukselukud jne. Ja nüüd pommitavad tema sugulased.neil on sarnane suhtlemisviis. Mul hakkab iiveldama täiesti neile mõeldes ja pea tahab lõhkeda. Ma võiks isegi notarisse minna,, kui saaks nii, et nendega enam ilmaski rääkima, ega nägema ei peaks.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 14:12; 10.02 15:03; 10.02 15:51; 10.02 16:27; 10.02 16:40; 10.02 17:32; 10.02 21:14; 10.02 21:54; 10.02 23:05; 10.02 23:09; 10.02 23:14; 12.02 22:30; 12.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd ema abikaasa suri enne ema ja tal polnud testamenti, siis peaks ju ema olema ainus pärija. Mis omakorda tähendab et ema järel pärid kõik sina (kui muid pärijaid pole) ja mingit ühisvara jagamist pole teha vaja.

miks sa nii arvad? sa ei tea ju midagi ema abikaaa laste v lastelaste kohta.

Sellepärast ainult arvangi, et täpselt ei tea. Ja keegi siit perekoolist ei tea, teemaalgatajal tuleb minna notarisse. Saab selle pärimise tehtud ja neist inimestest rahu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 15:16; 10.02 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks esmalt sellest, et kes oli ema abikaasa pärija(d)? Kas mingi osa ühisvarast läks ka pärimisse, sh teiste pärijate kui em akätte ning kas selles osas lahendati asjad ära (nt kui pärandi osaks oli auto, siis ema kas ostis auto välja või hoopis andis auto sugulastele ning sellekohased dokumendid vormistatud).

väga raske on segasest jutust aru saada, kas lahkunu varemlahkunu abikaasa sugulastel on üldse mingit asja sinu ema pärandisse. Väide, et “pärimisasjad on aetud” ei tähenda mitte midagi, see on nii segane väide, lihtsalt mingi pärimisasja ajamine ei tähenda, et varalised suhted on korras.

Kui ühisvara, mis osaliselt siis pärandus nendele sugulastele, on mingi vana auto ja kuur ja need on need alles – ja sa soovid vabaneda suhtlusest, siis algata pärimisasi ja seejärel kingi see kuur ja auto nondele pärijatele.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks esmalt sellest, et kes oli ema abikaasa pärija(d)? Kas mingi osa ühisvarast läks ka pärimisse, sh teiste pärijate kui em akätte ning kas selles osas lahendati asjad ära (nt kui pärandi osaks oli auto, siis ema kas ostis auto välja või hoopis andis auto sugulastele ning sellekohased dokumendid vormistatud).

väga raske on segasest jutust aru saada, kas lahkunu varemlahkunu abikaasa sugulastel on üldse mingit asja sinu ema pärandisse. Väide, et “pärimisasjad on aetud” ei tähenda mitte midagi, see on nii segane väide, lihtsalt mingi pärimisasja ajamine ei tähenda, et varalised suhted on korras.

Kui ühisvara, mis osaliselt siis pärandus nendele sugulastele, on mingi vana auto ja kuur ja need on need alles – ja sa soovid vabaneda suhtlusest, siis algata pärimisasi ja seejärel kingi see kuur ja auto nondele pärijatele.

Need asjad peaksid olema praeguse seisuga selle abikaasa pärija ja minu surnud ema nimel 50/50. Ema oli selleks ajaks raskes seisus hoolduses, lahendatud pole rohkem midagi. Minu ema pärandisse neil asja polegi, aga on ühisvara, ehk siis see kuur ja vanad autod.
Pärimise peaksin algatama ainult nende sugulaste pärast ja see maksab 200 eur umbes. Kuna minu emotsioonid nende vastu on äärmiselt negatiivsed, siis ei soovi ma kulutada nende hüvanguks punast senti ka ja midagi kinkida ei soovi ma seda enam. Tean, et see on kius, kuid minu kõik piirid on ületatud. Mis saab, kui jätangi asjad lihtsalt niisama?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 14:12; 10.02 15:03; 10.02 15:51; 10.02 16:27; 10.02 16:40; 10.02 17:32; 10.02 21:14; 10.02 21:54; 10.02 23:05; 10.02 23:09; 10.02 23:14; 12.02 22:30; 12.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteriga on asjad korras? Sinu nimel, sisse pääsed, oled omanik? Ühisvara siis ainult kuur jms, mida sa niikuinii ei taha? Siis ei peagi midagi tegema, las algatavad ise pärimise kui soovivad.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteriga on asjad korras? Sinu nimel, sisse pääsed, oled omanik? Ühisvara siis ainult kuur jms, mida sa niikuinii ei taha? Siis ei peagi midagi tegema, las algatavad ise pärimise kui soovivad.

Jah. Korter on minu oma. Ema lepingud ja asjad on kõik kinni. Ainult see va kuur ja 2 vanarauda jah. Aitäh selle eest, et ma ei pea midagi tegema. 🙂 Hea meelega paneks nende telefonile ka bloki peale!

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 14:12; 10.02 15:03; 10.02 15:51; 10.02 16:27; 10.02 16:40; 10.02 17:32; 10.02 21:14; 10.02 21:54; 10.02 23:05; 10.02 23:09; 10.02 23:14; 12.02 22:30; 12.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot see jäi ka mainimata, et sellel ema abikaasal oli ka laps, tütar, kellesse see abikaasa suhtus kohutavalt halvasti. Leidsin paar testamendi mustandit siit korterist, oma tütrele soovis see mees pärandada taskuräti, et tänamatu plika veel ulguda saaks. Ja samas leidsin sodihunnikutest tütre kirju, kus too püüdis isaga suhteid luua. See mees oli puhas inimkõnts! Vot, kui saaks selle tütre heaks midagi teha, see oleks teine lugu. Vabandan, et siia enda emotsioone kirjutan, ma lihtsalt ei talu neid üldse. Hea, et ma ei pea kuhugi nende pärast jooksma. Aitäh teile!

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 14:12; 10.02 15:03; 10.02 15:51; 10.02 16:27; 10.02 16:40; 10.02 17:32; 10.02 21:14; 10.02 21:54; 10.02 23:05; 10.02 23:09; 10.02 23:14; 12.02 22:30; 12.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea meelega paneks nende telefonile ka bloki peale!

Kui sinul pole nendega enam mitte mingeid asju ajada, siis jumala eest, blokeeri nad ära. Mitte ükski seadus ei kohusta sind nende terrori all kannatama (ega telefonikõnedele vastama). Kui nad peaksidki kunagi ise end liigutama hakkama pärimise osas, siis küll notar sinuga ühendust võtab.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan sinust väga hästi aru ja mõistan ka, et see kõik teeb sulle väga haiget. Põhjusega!

Kui tunned, et asjaga mitte tegelemine ei röövi sinult energiat, et suudad oma tavapärast elu stressi laskumata edasi elada ja see ühisvaras pärand ei tiksu pidevalt kuklas, siis muidugi lase ema abikaasa lastel pärandiga tegeleda, aga kui tunned, et see mõjub su vaimsele tervisele laastavalt, siis võta kokku ja vii asi lõpule, kord tuleb seda teha niikuinii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot see jäi ka mainimata, et sellel ema abikaasal oli ka laps, tütar, kellesse see abikaasa suhtus kohutavalt halvasti. Leidsin paar testamendi mustandit siit korterist, oma tütrele soovis see mees pärandada taskuräti, et tänamatu plika veel ulguda saaks. Ja samas leidsin sodihunnikutest tütre kirju, kus too püüdis isaga suhteid luua. See mees oli puhas inimkõnts! Vot, kui saaks selle tütre heaks midagi teha, see oleks teine lugu. Vabandan, et siia enda emotsioone kirjutan, ma lihtsalt ei talu neid üldse. Hea, et ma ei pea kuhugi nende pärast jooksma. Aitäh teile!

Kui vanamehe tütar on täisealine ja testamendist välja jäetud, siis tema jaoks ei saa sa kahjuks midagi teha. Aga need ülejäänud kaarnad võivad ise pärimise algatada kui soovivad. Sellises olukorras (olematu väärtusega vara) sina selle peale närve ja raha kulutama küll ei pea.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 14:58; 10.02 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kord tuleb seda teha niikuinii.

Miks? Pole ju mingit põhjust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:05; 10.02 20:36; 10.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kord tuleb seda teha niikuinii.

Miks? Pole ju mingit põhjust.

Pangaarve jääb lihtsalt kõdunema ja kinnisvara omanikuks surnu? See on elementaarne, et juriidilised asjad peavad korras olema.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 14:39; 10.02 20:07; 11.02 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kord tuleb seda teha niikuinii.

Miks? Pole ju mingit põhjust.

Pangaarve jääb lihtsalt kõdunema ja kinnisvara omanikuks surnu? See on elementaarne, et juriidilised asjad peavad korras olema.

Loe ometi, mida teemaalgataja enne kirjutas! Kinnisvara on ammu tema nimel ja ema järelt pärimisega ühtki probleemi pole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:05; 10.02 20:36; 10.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kord tuleb seda teha niikuinii.

Miks? Pole ju mingit põhjust.

Pangaarve jääb lihtsalt kõdunema ja kinnisvara omanikuks surnu? See on elementaarne, et juriidilised asjad peavad korras olema.

Miks ei või pangaarve oma mõne euroga kõduneda? Pangale ju teada antud surmatunnistuse alusel, et konto omanikku enam pole.
Miks ei või kinnistu või mets vmt olla endiselt surnud ema nimel? Keegi teeb trahvi?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.02 14:17; 10.02 15:19; 10.02 20:42; 10.02 23:22; 11.02 13:40; 11.02 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot see jäi ka mainimata, et sellel ema abikaasal oli ka laps, tütar, kellesse see abikaasa suhtus kohutavalt halvasti. Leidsin paar testamendi mustandit siit korterist, oma tütrele soovis see mees pärandada taskuräti, et tänamatu plika veel ulguda saaks. Ja samas leidsin sodihunnikutest tütre kirju, kus too püüdis isaga suhteid luua. See mees oli puhas inimkõnts! Vot, kui saaks selle tütre heaks midagi teha, see oleks teine lugu. Vabandan, et siia enda emotsioone kirjutan, ma lihtsalt ei talu neid üldse. Hea, et ma ei pea kuhugi nende pärast jooksma. Aitäh teile!

Kui vanamehe tütar on täisealine ja testamendist välja jäetud, siis tema jaoks ei saa sa kahjuks midagi teha. Aga need ülejäänud kaarnad võivad ise pärimise algatada kui soovivad. Sellises olukorras (olematu väärtusega vara) sina selle peale närve ja raha kulutama küll ei pea.

Jah, aitäh! Mul on nii kahju, et selle tütre jaoks midagi teha ei saa. Seda nodi pole ka piisavalt palju, et ta midagigi positiivset tunda võiks. Kaarnakari ka loomulikult tütrele midagi ei andnud. Las jääda need asjad tõesti. Aasta tagasi, kui ema veel haiglas oli, siis algatasin emale ka sundosa pärimise, seaduse järgi oleks selleks õigus olnud, aga sealt saaremaa notarist ei tulnud sellele mingitki vastust ja ema oli nii halvas seisus ja suri mõne kuu pärast, seepärast ei ajanud ka mina seda asja edasi. Kas keegi teab sellest sundosa asjast? Kui notar on edastanud sundosa nõude, siis kuidas nii saab, et üldse mingit vastust ei tule? Selle sundosa pärimise tegin just seepärast, et mees saatis mu ema nelja tuule poole ja samal ajal tühjendas ema arve. Rahaliselt oli väga raske muidugi, lõpuks mitu kuud sonditoidud jne.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 14:12; 10.02 15:03; 10.02 15:51; 10.02 16:27; 10.02 16:40; 10.02 17:32; 10.02 21:14; 10.02 21:54; 10.02 23:05; 10.02 23:09; 10.02 23:14; 12.02 22:30; 12.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kord tuleb seda teha niikuinii.

Miks? Pole ju mingit põhjust.

Pangaarve jääb lihtsalt kõdunema ja kinnisvara omanikuks surnu? See on elementaarne, et juriidilised asjad peavad korras olema.

Loe ometi, mida teemaalgataja enne kirjutas! Kinnisvara on ammu tema nimel ja ema järelt pärimisega ühtki probleemi pole.

Algul ütles täpselt vastupidi, et ema tegi korteri juba ammu mehe nimele. Mida muud kui kinkimist see tähendada sai. Järelikult ei saa teemaalgataja nimel mingit ema korterit olla, see oli ema mehe lahusvara.

Aga tundub, et see on mingi trollimisteema, mis ajaviitejuttudest raha alla tõstetud on. Algul räägib elukaaslasest, siis abikaasast. Algul räägib, et ema tegi korteri mehe nimele, siis, et teemaalgataja nimel on korter.

Ja eriti ebausutavad tunduvad need testamendimustandid. Eesti inimene ei tee tavaliselt testamenti, liiatigi veel ei tee ta hunnikute viisi mustandeid.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 21:51; 10.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kord tuleb seda teha niikuinii.

Miks? Pole ju mingit põhjust.

Pangaarve jääb lihtsalt kõdunema ja kinnisvara omanikuks surnu? See on elementaarne, et juriidilised asjad peavad korras olema.

Loe ometi, mida teemaalgataja enne kirjutas! Kinnisvara on ammu tema nimel ja ema järelt pärimisega ühtki probleemi pole.

Algul ütles täpselt vastupidi, et ema tegi korteri juba ammu mehe nimele.

Kust küll selline arvamus? Kus ma midagi sellist öelnud olen? Ema vara ja lepingute jne kõigega on korras, sest mul oli ema volitus. Selle ühisvaraga on probleem.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 14:12; 10.02 15:03; 10.02 15:51; 10.02 16:27; 10.02 16:40; 10.02 17:32; 10.02 21:14; 10.02 21:54; 10.02 23:05; 10.02 23:09; 10.02 23:14; 12.02 22:30; 12.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, abikaasal oli testament. Abikaasa suri varem ja tema järelt pärimine ka algatati. Selgus, et on ühisvara ( mingi kuur ja vanad autod). Minu ema muude asjadega on kõik korras.

Saan aru, et asjad peaks korda ajama. Aga see abikaasa oli nii kohutavalt alatu minu ema vastu ja tema sugulased jätkavad suhtlemisel sama joont. Süda läheb pahaks neile mõeldes lihtsalt.

Lühidalt, mees elas minu emale kuuluvas korteris, kuna mees ähvardas ema, siis kirjutas ema korteri juba aastaid tagasi mini nimele. Minu ema sai insuldi, taastus haiglas + taastusravis, sai juba liikuma. Abikaasa ilmus taastusravisse enne, kui ema pidi koju saama ja lõugas nii, et mulle helistati sealt ja teatati, et abikaasa ei luba mu ema koju. Abikaasa ütles, et tema mingit vigast sinna ei võta ja pole nõus klaasi vett ka emale andma. Selleks ajaks oli ta juba jõudnud mu ema kontolt pea 4000 eur välja võtta. Otsisin emale kiirelt hooldekodu, et mees saaks oma asjad välja kolida ja saaksin ema koju viia, see oli sept kuu. Oleks emale mingi abistaja võtnuf ja ise käinud. Mees ei kolinud välja 9 kuud ja siis suri. Ema oli selleks ajaks saanud veel insuldi peale ja enam ei liikunud. Ei huvitanud seda meest kordagi, et kuidas emale ravimid saaks või kohatasu makstud vm. Isegi ema riideid ei saanud kätte. Ta vahetas ukselukud jne. Ja nüüd pommitavad tema sugulased.neil on sarnane suhtlemisviis. Mul hakkab iiveldama täiesti neile mõeldes ja pea tahab lõhkeda. Ma võiks isegi notarisse minna,, kui saaks nii, et nendega enam ilmaski rääkima, ega nägema ei peaks.

Siin kirjutasid, et ema tegi korteri mehe nimele

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 21:51; 10.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin kirjutasid, et ema tegi korteri mehe nimele

“siis kirjutas ema korteri juba aastaid tagasi mini nimele.”

Sellest näpukast ma loen küll välja “minu”, mitte “mehe”.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:05; 10.02 20:36; 10.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin kirjutasid, et ema tegi korteri mehe nimele

“siis kirjutas ema korteri juba aastaid tagasi mini nimele.”

Sellest näpukast ma loen küll välja “minu”, mitte “mehe”.

Just. Minu nimele, kuna mees ähvardas, et kui ema enne sureb, siis pärandab ta korteri Keskerakonnale ( Savisaare ajastu). Ema otsis ise notari ja tegi mulle ühtlasi ka volituse enda asjade korraldamiseks, mis lõpus vägagi vajalik oli, st. Televiisori, telefoni jne .lepingud. Ema ei olnud lõpus võimeline enam ei liikuma ega rääkima kahjuks 🙁

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 14:12; 10.02 15:03; 10.02 15:51; 10.02 16:27; 10.02 16:40; 10.02 17:32; 10.02 21:14; 10.02 21:54; 10.02 23:05; 10.02 23:09; 10.02 23:14; 12.02 22:30; 12.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin kirjutasid, et ema tegi korteri mehe nimele

“siis kirjutas ema korteri juba aastaid tagasi mini nimele.”

Sellest näpukast ma loen küll välja “minu”, mitte “mehe”.

Just. Minu nimele, kuna mees ähvardas, et kui ema enne sureb, siis pärandab ta korteri Keskerakonnale ( Savisaare ajastu). Ema otsis ise notari ja tegi mulle ühtlasi ka volituse enda asjade korraldamiseks, mis lõpus vägagi vajalik oli, st. Televiisori, telefoni jne .lepingud. Ema ei olnud lõpus võimeline enam ei liikuma ega rääkima kahjuks ????

Ja ema pangakaardi, mis abikaasa kätte jäänud oli, sain ka kinni panna tänu volitusele. Pangast öeldi, et siis kui ema haigla intensiivis enda elu eest võitles, sellel ajal oli tema pangaarvelt võetud ligi 4000 eur. Masendav lihtsalt. Kuidas saab inimene niimoodi? Aga näed, saab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 14:12; 10.02 15:03; 10.02 15:51; 10.02 16:27; 10.02 16:40; 10.02 17:32; 10.02 21:14; 10.02 21:54; 10.02 23:05; 10.02 23:09; 10.02 23:14; 12.02 22:30; 12.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei või kinnistu või mets vmt olla endiselt surnud ema nimel? Keegi teeb trahvi?

sest keegi peab ju maamaksu maksma nende pealt. Ja kui selle kinnistu pärija ise sureb, siis tema pärijad peavad selle ikkagi korda ajama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mul on pärimine ajamata.