Esileht Väikelaps Naabrinaine küsis, kas mu laps on ikka terve… kas on?

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Naabrinaine küsis, kas mu laps on ikka terve… kas on?

Postitas:
Kägu

Tihti algab päev väikese nutuga, sest magame eri tubades ja ma niisama tema ärkamist ei kuule.

Pane beebimonitor lapse tuppa, et sa kuuleksid teise tuppa kohe, kui laps öösel sind kutsub või nutab, mitte ta ei peaks teab kui palju röökima, et lõpuks teise tuppa läbi une kuulda oleks.

Võib-olla mu beebil ei tekkinud harjumist öösel kõvasti nutta, sest teadis, et ma tulin *kohe*, esimese vaikse ärkamise nutu peale ja ta ei pidanud energiat kulutama kõvasti karjumisele. Mees ostis varakult beebimonitori – sellega kuuleb mitme toa ukse taha kohe kui laps nihelebki voodis.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik postitajad, kes on kirjutanud sellr kohta, et laps hakkab nutma, kui keelata. Selle kohta on lollikindel lahendus: iga “ei tohi” kohta peab ütlema ka “mida selle asemel võib teha”. Sest kui täiskasvanu ei oska lubatud asendustehevust välja mõelda ja sõnastada, siis beebi või laps oskab seda veel vähem.
Kui asi lihtsalt ära keelatakse või ei saa midagi teha, siis ongi sein ees lihtsalt ja frustratsioon. Kogenum inimene võiks keskenduda ja juhtida tähelepanu sellele, mida saab ja võiks asemel teha.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla mu beebil ei tekkinud harjumist öösel kõvasti nutta, sest teadis, et ma tulin *kohe*, esimese vaikse ärkamise nutu peale ja ta ei pidanud energiat kulutama kõvasti karjumisele. Mees ostis varakult beebimonitori – sellega kuuleb mitme toa ukse taha kohe kui laps nihelebki voodis.

Küll sina oled jälle tubli ja teised kõik tobud, kes lapsi ei oska kasvatada. Minu laps magas minu toas, voodi kõrval, aga ikka alustas päeva karjumisega. Mitte midagi ei olnud tal viga, osa ongi lihtsalt suuremad kisakõrid. Lapsed on erinevad ja ei ole nii, et alati teeb ema midagi valesti, kui laps karjub rohkem või kõvemini, temperamendid on erinevad. Ei pruugi see kisa olla keelamise peale, et üksi on jäetud vms, mõni lihtsalt ongi tujukam.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on küll masendav, kui iga hommik algab nutuga ja iga päev lõppeb nutuga. Seda saaks küll muuta, ei pea nii olema.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna sa ühes postituses mainid, et tegeled nö koguaeg lapsega ja teed kõik et ta oleks õnnelik. Kolme lapse emana võin öelda, et selline keskmise arenguga juba ise ringiliikuv laps ei vaja (reeglina) pidevat temaga tegelemist ja õnnelikuks tegemist. Piisab, kui oled tema jaoks olemas – et ta saab tulla sinu juurde, kui soovib, tegeled temaga, kui ta ise tegevust ei leia või ei saa hakkama (nt tahab aknast välja näha, aga ilma tõstmata ei näe ja seetõttu kisub kardinat – tuleb automaatne keeld ja nutt, aga laps ei tahtnudki kardinaga mängida, vaid üritas märku anda, et tõsta mind aknale).

Kui sa liiga palju ise tegevust pakud ja ei lase tal rahus toimetada ja ise maailma avastada, ka see viib frustratsioonini. Seetõttu ongi soovitused kõik mis keelatud, võimalusel silmaaltki ära panna, et ta saaks vabalt ringi liikuda ja toimetada. Madalanatele riiulitele/kummutitele mõned lubatud asjad, et tal oleks ka avastamisrõõm, mitte tühjad riiulid vaatamiseks

Kui laps peab söögitoolis istuma, aga pole söögiaeg (nt teedki süüa ja laps kisub püksisäärt – täitsa ok tõsta tooli vaatama) – anna talle midagi põnevat mängimiseks. Köögikappides reeglina leidub lastele ohutuid köögitarvikuid. Nt igasugused puidust, silikoonist, plastikust köögilabidad, mõõdulusikad, säilituskarbid. Ma olen isegi koogivormi ohverdanud – tõsi, kui sellega mängisid 3a ja 1a korraga, oli see lõpuks lömmis….

Aga point selles, et tekita vägem keelamise olukordi ja rohkem eduelamust lapsele (nt panedki silikoonist köögipintsli kummuti peale nurkapidi paistma, lapsel põnev avastus ja kui veel käest ei võeta!).

Lapsed muide, tahavad kõrgemalt asju ise võtta, mitte et ulatatakse. Nii et ära jookse teda alati ka abistama või lükka asi nii, et ta saaks sõrmedega ise edasi haarata

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee lapsele oma alumine sahtel või riiul riidekappi ja köögisahtlisse, kus on “tema” asjad, mida tuuseldada ja välja kiskuda (ja hiljem kahekesi “koristada”) võib. Mul on lapsed juba peaaegu põhikooli lõpus, aga siiani on puulusikad ja silikoonkulbid, purgikaaned jms nodi koht köögikapi alumine sahtel, laste titeeast harjunud 🙂 Mis tema kätte sattuda EI tohi, need paned kuskile kõrgele kappi ukse taha või päris silma alt ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps iga kord nutab ärgates, see pole ok. Kas ta ise voodist välja ei saa? Kurb, et seevema arvates normaalne on.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps iga kord nutab ärgates, see pole ok. Kas ta ise voodist välja ei saa? Kurb, et seevema arvates normaalne on.

Mida arvab asjast lapse isa?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära pane tähele lihtsalt küsijat. Teha pole midagi, nii on kõigil. Minu kõige noorem saab kolmeseks ja olen juba ära unustama hakanud, kui jube oli ikka vahel. Oma õel ka 1a ja saan sõnasabast veel kinni. Veel paar aastat ja targutan mõnuga, kuidas minu lapsed küll nii ei teinud ja sellised ei olnud. Õnneks läheb kiirelt meelest, kuidas asjad tegelikult olid. 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naabrinaine võiski peenelt märku anda, et teda see nutmine häirib, aga ausalt öeldes kui lugeda TA kirjeldust, mille peale laps nutab ja seda pidavat juhtumina iga tund, siis minu meelest on seda keskmisest rohkem. Mul on 2 last, noorem 9 ja mul ei tule meelde, et lapsed oleksid nii palju nutnud.

Vähemalt mind paneb lapse tihe nutmine seina taga natuke muretsema. Kas keegi lööb/tutistab teda, kas ta on liiga palju üksi, vanemad telefonis, kas saab piisavalt süüa, kas on külm jne.  Lapse nuttu, eriti kui last ei näe, ei ole üldse meeldiv kuulda.

Minu majas on ka väike laps kes minu meelest nuttis liiga palju. Praktiliselt alati kui vanemad temaga välja, autosse läksid, ta nuttis. Läbi kortermaja venti oli nutmist ka muul ajal kuulda. Müstika. Nüüd on 2,5 ja nutmist on vähem. Mõni laps on lihtsalt tundlik. Kuna enda lapsed on teistsugused, on seda natuke raske mõista, aga võib-olla kui lihtsalt püüda oma käitumist muuta, mingeid asju ennetada, reageerib ka laps teisti. Kindlasti läheb vanuse kasvades nuttu vähemaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki naabrinaine tunneb muret, kas sa ikka hoolitsed lapse eest ja andis sulle märku, et ta kuuleb lapse nutmist? Mul laps 1a3k aga tema küll ei nuta, ainult juhul kui haiget saab 😀

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et naabrinaist häirib lihtsalt su lapse nutt ja siis läbi lillede uuris mis viga võiks olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vastaks sellise küsimuse peale, et on jah terve laps. Häälepaelad kohe eriti terved. (Muidugi ma olen aeglane ja kõik asjad, mis oleks võinud teatud olukordades öelda, jõuavad minuni hiljem).

Igatepidi kohatu küsida sellist asja. Väiksed terved lapsed nutavadki palju. Ja juhul, kui olekski tegemist diagnoosiga lapsega, naabrinaisel poleks küll asja sellesse.

*2-aastase ema

Millest selline arvamus, et väikesed terved lapsed nutavad palju?

Ei nuta.

Alustagem sellest, et minu lapsed on mul selles eas kõik kaisus maganud ja ärganud siis mõnusa vaikse lalina saatel. Mis põhjust nutta, kui turvatunne olemas ja ema kõrval?

Ise magan edasi, laps vaikselt jutustab ja mängib, uinub kiirelt uuesti.

Minu eemaldumine ei põhjusta nuttu.

Nutab, kui saab haiget v kui on ülevasinud. Korra päevas ehk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No palju õnne viimasele vastajale, kellel on ilmselt tõeline ingelbeebi. Tore! Minu kaks last (nüüd 6 ja 8) on sünnist saati suured kisakõrid olnud. Oleme ka olemas olnud ja väga armastav perekond, aga lihtsalt nii on. Juba imikueas röökisid palju.

+1
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps Naabrinaine küsis, kas mu laps on ikka terve… kas on?