Esileht Ilu ja tervis Naistearsti laupäevaste vastuvõtuaegadega kuskil?

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Naistearsti laupäevaste vastuvõtuaegadega kuskil?

Postitas:
Kägu

Tööandja on kohustatud andma võimaluse käia arsti juures ka tööajast. See on sinu õigus.

Günekoloogid ei ole kohustatud töötama nädalavahetustel ja nad ka ei tööta nädalavahetusel. Nädalavahetusel saab günekoloogilist abi ainult EMOs, kus on sünnitusosakonna juures alati tööl ka valves naistearst. Aga sinna minnakse ikka mingi erakorralise probleemiga, kas on mingi tsüst lõhkenud või on sind vägistatud ja peab tõendeid fikseerima jms häda- ja õnnetus.

Kui sul on vaja naistearstil käia mingi mittehädaabi tõttu, siis pane endale rahulikult aeg kinni, selline, mis väga palju sinu tööd ei sega, kas hommikul, lõunal võ tööpäeva lõpus ja teatad tööandjale, et vaat sellel päeval sellel kellaajal lähen arsti juurde. Kõik. Sa ei pea ütlema, mis arsti juurde või mis murega. Tööandja ei tohi sulle arsti juurde minekuks takistusi teha.

Ainus takistus, miks sa ei saa arsti juures käidud, oled sina ise. Tervis on tähtsam kui töö.

Ära lahmi, mitmetes erakliinikutes töötavad günekoloogid ka nädalavahetusel.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, miks inimene ei või laupäeval arsti juurde minna, kui talle niimoodi sobib rohkem?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ei oleks see üldse ok. Üldjuhul, tavalise üldharidusliku kooli õpetaja tunnid ei kesta 8.30-17-ni, vaid lõppevad enne kella 17. Seega, õpetajal on võimalik ilusti sättida oma käik pärast tööpäeva lõppu.

Seda küll, et näiteks hambaarsti või naistearsti juures saab õpetaja käia ka sellisel ajal tööajast, kui tunde ei toimu. Ka bussijuht/trammijuht saab käia tegelikult ju ajal, mil ta ei pea tööl olema, sest neil on graafikuga töö.

Aga osa arste on sellised, et neile ootad aega mitu kuud ja siis ei ole valida, mis kell või mis päeval sa sinna lähed. Sellisel juhul ei ole vaja jätta minemata, vaid võib siiski julgelt käia ka tööajast, see on seadusega lubatud. Mina küll ei paneks pahaks seda, kui õpetaja arsti juures käib, pean väga imelikuks seda, et keegi leiab, et see ei ole okei.  Küllap kõik inimesed siiski püüavad saada sellist aega, mis ei sõida tähtsamatesse tööülesannetesse sisse. Aga kui juhtub, et aeg on vaid töö ajal, siis tuleks siiski minna arsti juurde, mitte eelistada tööd tervisele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, miks inimene ei või laupäeval arsti juurde minna, kui talle niimoodi sobib rohkem?

Kas keegi on öelnud, et ei või?

Võib küll. Aga kui ei ole laupäevaseid aegu, siis võib minna ka muul ajal, ei pea ilmtingimata minema töövälisel ajal, kuna lubatud on arstil käia ka tööajast.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga lamp, et inimene küsib, kas on günekoloogi, kelle juurde ta saab minna laupäeval ja sellele järgneb kaks lehekülge tänitamist, et miks ta sinna peab laupäeval minema, mingu tööajast ???? Seda isegi teadmata, miks inimene tahab laupäeval minna, teadmata, millal inimesel üldse on tööaeg jne. Täiega tase on see perekool, pole miskit öelda ????

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib küll. Aga kui ei ole laupäevaseid aegu, siis võib minna ka muul ajal, ei pea ilmtingimata minema töövälisel ajal, kuna lubatud on arstil käia ka tööajast.

Lubatud on küll, aga kuidas sulle meeldiks näiteks see, kui ise lähed arsti juurde, oled kolm kuud aega oodanud ja siis öeldakse, et sorry, arsti pole, ta läks ise arsti juurde praegu. Pange uus aeg endale. Ka õpetajate puhul oleks päris palju segadust, kui iga õpetaja hakkaks tööajast arsti juures käima, väga palju tunde jääks siis ära. Ole rõõmus, et suurem osa inimesi siiski ei aja ainult oma õigust taga, vaid proovivad tööd ja isiklikku elu võimalikult hästi ühitada. Laupäeval ja õhtuti on võimalik käia naistearsti juures väga hästi.

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sest arst tahaks ka töötada samal ajal kui enamus inimesi, mitte nädalavahetusel.

Vabandust, aga kust sina tead, mis ajal arstile sobib töötada? See, et sinu jaoks on oluline, et tööpäeva kestaks E-R 8.30-17.00, ei tähenda, et kõik inimesed tahavad niimoodi töötada?

Minul on näiteks see traditsiooniline tööaeg, aga sageli töötan hoopis nädalavahetusel või pühade ajal, ja võtan nn tavalise päeva vabaks.

Kust on inimestel tulnud see arvamus, et vaesed inimesed, kes peavad E-R 8.30-17.00 välisel ajal tööd tegema?

On olnud müüjate kohta neid arutelusid. No lihtsalt ei saa aru?! Paljudele müüjatele sobibki töötada õhtusel ajal ja nädalavahetusel. Või töötada pühade ajal, et teenida lisaraha.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, miks inimene ei või laupäeval arsti juurde minna, kui talle niimoodi sobib rohkem?

Kas keegi on öelnud, et ei või?

Võib küll. Aga kui ei ole laupäevaseid aegu, siis võib minna ka muul ajal, ei pea ilmtingimata minema töövälisel ajal, kuna lubatud on arstil käia ka tööajast.

Terve eelmine lehekülg on ju täis õiendamist, et miks ta just laupäeval peab minema.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve eelmine lehekülg on ju täis õiendamist, et miks ta just laupäeval peab minema.

See on selle pärast, et ta ei leia endale laupäevast aega ja tuleb siia küsima. Siis öeldaksegi, et võib julgelt minna ka töö ajast, kui ei ole laupäevaseid aegu. Kui laupäeval on ainult tasulised ajad ja ta peab selleks kuskile teise Eesti otsa sõitma, siis milleks? Võtku rahulikult endale aeg muul ajal. Naistearstide aegasid on ju vabu küll ja küll, need ei ole teab mis defitsiitsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lubatud on küll, aga kuidas sulle meeldiks näiteks see, kui ise lähed arsti juurde, oled kolm kuud aega oodanud ja siis öeldakse, et sorry, arsti pole, ta läks ise arsti juurde praegu.

Niimoodi ei juhtu, sest ega see arst ka kuidagi ootamatult ei lähe arsti juurde.

Kui arst haigestub või on ära sellel ajal, kui sul on pandud tema juurde visiit, siis sinuga võetakse juba eelnevalt ühendust ja pakutakse alternatiivne aeg, kas siis sama arsti juurde teisel ajal või hoopis teise arsti juurde.

Minul on seda juhtunud küll. Ei näe erilist probleemi selles, sest ka arst on inimene ja võib haigestuda. Arstidel siiski ei koosne ka kogu tööaeg ainult patsientide vastuvõtmisest nagu õpetajad ei anna hommikust õhtuni tunde. Samamoodi käivad siis arsti juures mitte visiitide ajal, kuid võib-olla siiski oma tööajast.

Imelik on arvata, et arstid peaksid olema sellised, et on alati terved, puhkusel ei käi, teiste arstide juures ei käi.

Mulle ükskord helistati, et vabandust, arst on pukusel sel ajal kui teil on visiit. Lükati aeg hilisemaks. Ma ei teinud sellest mingit erilist probleemi, ainult imelik tundus, et ma sain digiregistratuuri kaudu kinni panna aja sellele perioodile, mil arst on puhkusel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve eelmine lehekülg on ju täis õiendamist, et miks ta just laupäeval peab minema.

See on selle pärast, et ta ei leia endale laupäevast aega ja tuleb siia küsima. Siis öeldaksegi, et võib julgelt minna ka töö ajast, kui ei ole laupäevaseid aegu. Kui laupäeval on ainult tasulised ajad ja ta peab selleks kuskile teise Eesti otsa sõitma, siis milleks? Võtku rahulikult endale aeg muul ajal. Naistearstide aegasid on ju vabu küll ja küll, need ei ole teab mis defitsiitsed.

Kas TA kirjutas, et peab laupäeval minema seetõttu, et on nädala sees tööl? Mina ei lugenud seda välja. Keegi lihtsalt pakkus, et äkki on inimene tööl.

TAl võib olla misiganes muu põhjus, miks ta saab ainult laupäeval minna.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niimoodi ei juhtu, sest ega see arst ka kuidagi ootamatult ei lähe arsti juurde. Kui arst haigestub või on ära sellel ajal, kui sul on pandud tema juurde visiit, siis sinuga võetakse juba eelnevalt ühendust ja pakutakse alternatiivne aeg, kas siis sama arsti juurde teisel ajal või hoopis teise arsti juurde. Minul on seda juhtunud küll. Ei näe erilist probleemi selles, sest ka arst on inimene ja võib haigestuda. Arstidel siiski ei koosne ka kogu tööaeg ainult patsientide vastuvõtmisest nagu õpetajad ei anna hommikust õhtuni tunde. Samamoodi käivad siis arsti juures mitte visiitide ajal, kuid võib-olla siiski oma tööajast. Imelik on arvata, et arstid peaksid olema sellised, et on alati terved, puhkusel ei käi, teiste arstide juures ei käi. Mulle ükskord helistati, et vabandust, arst on pukusel sel ajal kui teil on visiit. Lükati aeg hilisemaks. Ma ei teinud sellest mingit erilist probleemi, ainult imelik tundus, et ma sain digiregistratuuri kaudu kinni panna aja sellele perioodile, mil arst on puhkusel.

Minuga on küll niimoodi juhtunud.

Läksin registreeritud ajal kohale ja siis selgus, et arst on koosolekul. Ja see koosolek kestis mitu tundi. Ukse taga oli ka teisi nõutu näoga inimesi. Kuna täpselt ei olnud teada ka koosoleku lõpu aeg, siis läksid kõik linta-lönta minema.

Juhtus see Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus mõni aasta tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuga on küll niimoodi juhtunud.

Veider, et sellest patsientidele ette ei teatatud, sellisel juhul peaks ikkagi ühendust võtma inimestega, kui see koosolek just mingi eriti erakorraline ei ole, aga ka sel juhul peaks pakkuma, et saab uue aja kinni panna.

Ärajäävate visiitide puhul mulle on ette teatatud. Ükskord oli põhjuseks, et haigekassa raha sai otsa. See tundus samuti väga imelik, kuna see juhtus keset suve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärajäävate visiitide puhul mulle on ette teatatud. Ükskord oli põhjuseks, et haigekassa raha sai otsa. See tundus samuti väga imelik, kuna see juhtus keset suve.

Keset suve saabki raha otsa, sest eelarvet jagatakse poolaasta kaupa. Algab uus poolaasta, tuleb uus raha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Ilu ja tervis Naistearsti laupäevaste vastuvõtuaegadega kuskil?