Esileht Koolilaps Oleks imelik oma lapsele kinkida oma hoovi lilled?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Oleks imelik oma lapsele kinkida oma hoovi lilled?

Postitas:

Meil on hoovis palju ilusaid erinevaid lilli, oleks kohatu need oma lapsele lõpetamise puhul kinkida?

Pigem lapsele poest ilus kimp vmt?

+2
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kingiti alati igal tähtpäeval oma hoovist lillekimp. Minu jaoks oli see normaalsus, oleks vist hoopis imelik olnud, kui vanemad poekimbuga oleksid tulnud. Õpetajale viisime ka esimesel septembril alati oma aiast lillekimbu.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohatu ja imelik kelle meelest? Kas kardad, et oma laps kirtsutab selle peale nina ja tahaks mingit poebuketti või pelgad, et mida lapse klassikaaslaste vanemad ja kooli personal selle peale küll arvavad?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui laps neid ise rohinud pole, siis on okei 😀

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

issand küll, kuidas üldse sellise küsimuse peale tulla 😀
Muidugi kingi, see on ju väga armas!
Soovitan tõsiselt enesehinnangu tõstmise peale mõelda. Kelle silmis imelik, oma lapsukese? Või naabrite? Keda huvitab, sina teed nagu sina õigeks pead.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole imelik. Ma oleks täitsa õnnelik, kui mul ema pojengidega tuleks, kas siis lõigatuna või maast kaevatuna. 😀

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast sellist teemat, ei ole maailm enam endine.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma aia lilli ei sobi kellelegi kinkida, minu arvates.

+5
-31
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Pärast sellist teemat, ei ole maailm enam endine.

Enne ironiseerimist peaks ehk õigekirja selgeks saama?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 21:30; 08.06 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba

Tead, mina usun, et ei ole liba. Tean oma tutvusringkonnast mõlemat tüüpi inimesi – nii neid, kellele oma aia lill erilist rõõmu pakub ja neid, kes sellise kimbu peale solvuksid.

Mul näiteks ema on selline, kellele väga meeldib ise kingitusi ja kimpe teha ja armastab selliseid kinke ka ise saada. Ema ütleb alati, et tema jaoks on ise tehtud kimbud/kingitused alati kõige südamlikumad ja ilusamad.

Samas on mul sõbranna, kellele läheb väga korda, kui palju talle kingitud asi on maksnud ja ta on korduvalt saadud kingituste üle selja taga nina kirtsutanud. Mingitest ise tehtud kimpudest või kingitustest ta lugu ei pea, talle on oluline, et kingitus oleks kallis, uhke ja talle meeldib, kui talle kingitakse suuri roosikimpe.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole imelik. Ma oleks täitsa õnnelik, kui mul ema pojengidega tuleks, kas siis lõigatuna või maast kaevatuna. ????

Ma kusjuures lugesin teema pealkirjas seda “hoovi” kolmandas vältes ja mõtlesin, et teemaalgataja tahabki lapsele kinkida a la juurega pojengi, mille istutab enda (mitte lapse) aeda. Et see oleks nagu tõesti natuke imelik: “vaata, kallis lapsuke, see põõsas seal vanematekodu aianurgas on sinu lõpukink”.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui laps neid ise rohinud pole, siis on okei ????

Mina olen saanud just sellistest lilledest kimpe nii oma sünnipäevadeks kui ka koolilõpetamisteks. See rõõm oli kuidagi lahjapoolne ja kerge kokkuhoiumaitsega.

+10
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 22:23; 07.06 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen see inimene, kes lapsena sai ALATI kingiks oma aia lilli, ema oli üsna kokkuhoidlik inimene. Ja ausalt – näiteks lõpetamiseks oleksin ma väga tahtnud saada vanematelt mingeid muid lilli. Roose või nelke, midagi muud, poest. Nende oma aia lillede keskel kasvasin ma üles, neid võinuks ma ise iga päev tuppa vaasi tuua. Mulle olulisel päeval oleksin ma tahtnud midagi erilisemat saada.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema on alati kinkinud oma aia või suisa põllulilli. Maitsekalt seatud kimbud, nii lapsed kui lapselapsed on alati õnnelikud olnud. Samas ise ei mäleta küll absoluutselt, mis lilli teistele klassikaaslastele kingiti. Mõni teine ehk jälle mäletab täpselt 🙂

Ise elan korteris, seega ostan lapselapsele ilmselt lilled, aga ei välista ka, et saab omakorjatud põllulilled, nendest saab väga kena kimbu (ja vaasis püsivad ka oluliselt kauem ilusad).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põllulilled on täiesti ok, kinkija on siiski pühendanud oma aega ja vaeva, et mulle rõõmu valmistada. Aga hetkeks minna aeda ja lõigata mõned lilled ja siis neid rohijale kinkida… Nad oleksid seal peenras ilusamad olnud kui vaasis.

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 22:23; 07.06 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

milleks üldse lilled? pigem pudel.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest oma aia tulbid või pojengid oleks igatahes etemad kui kuskil lahuses kasvatatud roosid.
Kahju ka lõikelilledest.

Kui juba lilli kinkida, siis ma kingiks potilille või teeks mingi muu väikse kingituse üldse.

Solvutakse ikka igast imelike asjade peale, ma loen siit.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen see inimene, kes lapsena sai ALATI kingiks oma aia lilli, ema oli üsna kokkuhoidlik inimene. Ja ausalt – näiteks lõpetamiseks oleksin ma väga tahtnud saada vanematelt mingeid muid lilli. Roose või nelke, midagi muud, poest. Nende oma aia lillede keskel kasvasin ma üles, neid võinuks ma ise iga päev tuppa vaasi tuua. Mulle olulisel päeval oleksin ma tahtnud midagi erilisemat saada.

Tahtsin täpselt sama öelda!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rate this item:Submit Rating+40
VASTA | TSITEERI | TEATA EBASOBIVAST
Postitas: Kägu 07.06.2020 21:22
Mina olen saanud just sellistest lilledest kimpe nii oma sünnipäevadeks kui ka koolilõpetamisteks. See rõõm oli kuidagi lahjapoolne ja kerge kokkuhoiumaitsega.

/quote]
Kui imelik – inimene peab eriliseks mingeid poes seisnud lilli, masstoodangut, mitte aga oma aias hoole ja armastusega kasvatatut.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina emana ei kingiks oma hoovi lilli. Ostaksin poest. Roosid.
Vabandust muidugi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas on mul sõbranna, kellele läheb väga korda, kui palju talle kingitud asi on maksnud ja ta on korduvalt saadud kingituste üle selja taga nina kirtsutanud. Mingitest ise tehtud kimpudest või kingitustest ta lugu ei pea, talle on oluline, et kingitus oleks kallis, uhke ja talle meeldib, kui talle kingitakse suuri roosikimpe.

Milleks sellist debiili oma sõbrannana on vaja pidada?

Või see on see teema, et ütle, kes on su sõber ja ma ütlen, kes oled sa ise….

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvise sünnipäevalapsena olen alati palunud, kui tahate lilli kinkida – siis tooge oma aia lilli.
Aga lapse lõpetamisele ostaksin roosid, minu jaoks on roos suursugune lill ja oma aias roosid veel ei õitse, samas sain ise oma sugulastelt pojenge jms. lilli, olin nende toojate üle õnnelik.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui laps neid ise rohinud pole, siis on okei ????

Mina olen saanud just sellistest lilledest kimpe nii oma sünnipäevadeks kui ka koolilõpetamisteks. See rõõm oli kuidagi lahjapoolne ja kerge kokkuhoiumaitsega.

Minu jaoks on näiteks eelistatud just ilus lillekimp oma aiast või metsast, Isegi kui olen ise rohinud. Ülikooli lõpetamiseks kingiti mulle sõbra poolt näiteks hästi suur punt timuteid ja ma olin täiesti õnnelik nende lillede üle. Minu jaoks ei ole raha kulutamine eesmärk omaette, sellel kulul peab ikka mingi mõte sees olema. Kui oma aias on kaunid lilled, siis on ikka eriliselt mõttetu kusagile veel eraldi liĺl ostma minna. Minu jaoks ei seisne kingi väärtus selle kalliduses.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapsele ostaks. Aga muidu on ajad väga muutunud. Varem oli nagu piinlik kinkida midagi oma. Oma aiast, või isetehtut. Neid asju toodi niisama, mitte kingina. Kink pidi olema ikka poest. Nüüd on aga nii et neid oma asju on hakatud väärtustama ja neile omistatakse ka pühendumust.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ma olen kahevahel- aiaomanikuna meeldib mullegi teha kimpe ja neid kinkida või tuppa tuua suuri sületäisi, ei leia, et oleks kohatu, ja olen “miks sellise asja eest raha maksta, kui saab ise tehtud tasuta” mõtteviisiga, aga täiesti suurtele pidulikele üritustele (pulma ja lõpetamisele) viiks siiski kimbu poest. Niikuinii on neid lilli kastetud ja rohitud kogu perega, laps teab ju, mis lilled kust on. Ei kao need lilled aiast ja saab teha sünnipäevakimpe küll ja küll, aga roosid vms ostaksin selle aktuse jaoks poest, et poleks nii “kodukootud”, vaid pidulikum.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei raatsi enda aiast lilli kõigile kinkida. Tahan et aias oleks pikalt ilus. Aga jah emale viin emadepäevaks oma aia lilli. Mõnele õpetajale ka. Oma laps käib põhikoolis, tema lilledest ei hooli. Talle valiks midagi väga ilusat poest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma aia lilled on vist nagu kodukoogidki. Neid kingivad vaesemad (ja siis on neil laste jaoks vb selline lahja maik manu) ja siis päris jõukad, kes hindavad just seda aega, mis isetehtud –kasvatatud asjadele on kulunud.
Ehk lähtuksin ka seisukohast, mida suure pere lapsed vanasti tundsid, kui jälle oma õe kingi või jopet pidid kandma – vahel, mõnikordki, kasvõi üks kordki tahaks laps päris ENDA uut asja või päris poest ostetud uhket kimpu.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 21:30; 08.06 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, mis lilled selle lillesaaja jaoks hingele lähedased on ja kas neid saab (hetkel) ainult oma aiast või ka poest. Ma ise sellise kiiksuga, et roos pole üldjuhul minu lill ning saajana hindan enamasti hoopis aiast, metsast kingitud lilli ja/või kindlaid lilli (näiteks pojeng). Lõpetamise puhul üldjuhul väldin kimpe, aga oma lapsele kodus kinkimiseks võib küll.
Paar korda on õnnestunud mind ka roosikimbuga väga meeldivalt üllatada, aga need otse kasvataja kasvuhoonest (ehk sisuliselt kasvataja “aiast”) ja neis oli tõesti mingi eriline aura, mis minu joaks väga sobisid (lõhnasid, püsisid vaasis ning ei olnud “kunstlikud”, vaid kuidagi loomulikud “elavad” lilled).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nalja teed, tulbikimp? Tahad, et laps saaks eluaegse trauma su tulpidest! Alla blummini rooside kindlasti välja ei vea!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Koolilaps Oleks imelik oma lapsele kinkida oma hoovi lilled?