Esileht Pereelu ja suhted Õnn peitub ikka küll rahas, tänapäeval!

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Teema: Õnn peitub ikka küll rahas, tänapäeval!

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Soovitus teemaalgatajale: mõelge tõsiselt Eestist lahkumise peale. Pole mõtet loota, et siin kultuuritöötajatel kuidagi paremaks läheb. Pigem ainult halvemaks. Minge kasvõi alguses kasvõi lihtsama töö peale, uues kohas lihtsalt on see kergem kui Eestis, vaimselt.
Olen pedagoog ja õpetajate palgad on samad 2006-st peale. Ajakirjanduses on välja toodud mingid müstilised arvud, mida õpetajad justkui teenivad aga ütlen, et see kõik on mingi statistiline trikk, tegelikult saavad õpetajad olulisel vähem. Kultuuritöötajad saavad veel vähem. Aga vahepeal oli kõva inflatsioon ja palk, millest 2008 täitsa ära elas, on nüüd muutunud imeväikeseks.
Mina ja pere plaanime tõsiselt lahkumist. Siin muutub elu juba võimatuks. [/tsitaat]

Ma olen ka saamas õpetajaks. Töötanud ka sel erialal. Tegelikult mind täitsa huvitab, et kuhu te plaanite minna, on teil midagi täpsemat peas küpsemas?
Ütlen ausalt, et sa oled esimene inimene, kelle puhul ma tunnen, et ta saab aru, mida me tunneme. Sest meile tegelikult enamused üritavad selgeks teha, et oma viga: vaheta eriala, võta tööd juurde, koli väiksemasse elamisse vmt. Ja tavaliselt on ütlejad need, kes valisid Ansipit ja on laenukoorma all siin. Teevad tööd, mis neile rõõmu ei paku.
Ma üldse ei kritiseeri neid, kuid uskumatuna tundub see, et aga unustage kunst, kultuur ja õpetaja amet — kellele neid vaja?
Kui sul on mõtteid või isegi soovitusi mujale kolimise osas, siis minu meilikast on avatud: ykyyrikorter2@gmail.com

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 27.02 19:43; 27.02 19:47; 27.02 19:52; 27.02 20:05; 27.02 20:06; 27.02 20:24; 27.02 20:32; 29.02 12:41; 01.03 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

uskumatu küll, aga mu 40.a. klassiõed on siiani müüjad, ettekandjad – mitte oma ettevõttes, vaid palgatöölised. Müüjaks sai ka 6-kuuliste kursuste läbimisega ja tõesti nõuka ajal oli müüja amet au sees, aga see aeg sai 90ndate alguses ju otsa.
Minu on majandusalane kõrgharidus, seega ei ole kunagi 70-100 rubla palka saanud – kui räägime kõrgharidusest – siis ei ole jutt vaid raamatukoguhoidjatest, vaid ka notaritest, finantsjuhtidest, inseneridest – kes teenivad väga korralikult.
[/tsitaat]
Aga hakkame siis kõik ministriteks, riigikogu liikmeteks, tipp-arstideks, notariteks, advokaatideks, finanstsjuhtideks, suurettevõtete direktoriteks ja pearaamatupidajateks, insenerideks ja IT-spetsialistideks. Paar tipp-juuksurit ja õmblejat võib ka jääda, kes rikkamat rahvast teenindavad ja 1500¤ kuu suudavad välja teenida.

Ülejäänud ametid kaotame ära, kellele ikka on vaja õpetajaid, lasteiakasvatajaid, kultuuritöötajaid, raamatukogutöötajaid, müüjaid, klienditeenindajaid, õmblejaid, juuksureid, kokki, med.õdesid, abiõdesid, koristajaid, infotöötajaid, bussijuhte jne. jne.
Ühesõnaga ametid, kus üle 700¤ neto ei teeni- need ametid olematuks; sest milleks neid ikka vaja on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 13:13; 29.02 08:50; 29.02 09:21; 01.03 19:00; 02.03 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga hakkame siis kõik ministriteks, riigikogu liikmeteks, tipp-arstideks, notariteks, advokaatideks, finanstsjuhtideks, suurettevõtete direktoriteks ja pearaamatupidajateks, insenerideks ja IT-spetsialistideks. Paar tipp-juuksurit ja õmblejat võib ka jääda, kes rikkamat rahvast teenindavad ja 1500¤ kuu suudavad välja teenida.

Ülejäänud ametid kaotame ära, kellele ikka on vaja õpetajaid, lasteiakasvatajaid, kultuuritöötajaid, raamatukogutöötajaid, müüjaid, klienditeenindajaid, õmblejaid, juuksureid, kokki, med.õdesid, abiõdesid, koristajaid, infotöötajaid, bussijuhte jne. jne.
Ühesõnaga ametid, kus üle 700¤ neto ei teeni- need ametid olematuks; sest milleks neid ikka vaja on. [/tsitaat]
ma lihtsalt räägin seda, et kõigil olid keskkooli lõpus võimalus oma tulevane töö leida (nõuka ajal oli kõrgharidus tasuta) ja need varaküpsed neidised, kes kohe mehele ja peale 6-kuulist õpet kohalikku universaali tööle läksid ning minu ülikooli mineku peale nina kirtsutasid on nüüd kohalikus poes müüjad edasi. nüüd öeldakse – mis sul viga, sul hea palk – aga vaata kui vähe nemad saavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 19:49; 01.03 07:49; 01.03 15:17; 01.03 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas rahvaloendajaks kandideerisid?
Ümberõpet Töötukassa kaudu?

Ansip ja riik jälle süüdi – no millal te ükskord õpite! On erialad, mis muutuvad aja jooksul populaarseks. Ja erialad, mis hääbuvad või minetavad oma tähtsuse. Tegid vale valiku, mis seal ikka, juhtub. Võta siis uus suund, õpi ümber, uuri, millel oleks tulevikku, kus saab paremat palka. Vanasti oli näiteks lüpsja amet väga hinnatud, anti lausa auhindu parimatele neist. Varsti on lüpsjatest tähtsamad lüpsirobotid, kas selles on ka riik ja Ansip süüdi? Elu areneb, tehnika areneb, ühiskonna vajadused muutuvad – sellega tuleb kohaneda.

Usu, ma saan aru, et sul on raske! Aga reaalsus on see, et mõned inimesed saavad elus paremini hakkama, sest esiteks ei anna nad alla ning teiseks ei raiska nad aega niisama virisemisele, vaid otsivad lahendusi. Kui pole midagi jalga enam panna, pane kuulutus internetti, kas kellegil on tasuta ära anda, vajad abi. Kirikud jagavad tasuta asju. Küll sa selle kehva perioodi üle elad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma lihtsalt räägin seda, et kõigil olid keskkooli lõpus võimalus oma tulevane töö leida (nõuka ajal oli kõrgharidus tasuta) ja need varaküpsed neidised, kes kohe mehele ja peale 6-kuulist õpet kohalikku universaali tööle läksid ning minu ülikooli mineku peale nina kirtsutasid on nüüd kohalikus poes müüjad edasi. nüüd öeldakse – mis sul viga, sul hea palk – aga vaata kui vähe nemad saavad.
[/tsitaat]
Aga sinu meelest on normaalne, et müüjad, kes terve päeva jalul on ja klientidega peavad suutma viisakalt suhelda, saavad täistöötundide korral 350-400¤ palka. Minu meelest ei ole see normaalne. Muide, nii mõnelgi müüjal on kõrgharidus.

Mina ei ole kunagi viltu vaadanud neile, kes kõrgkooli läksid aga öelda, et haridus oli tasuta on tegelikult vale. Kui sa ei juhtunud elama Tartus või Tallinnas, siis ei olnud see haridus midagi nii tasuta. Soovisin isegi õppima minna aga ema ütles kohe ära, et temal puudub võimalus mind koolitada; sai oma töökohal tookord 80 rubla palka ja kuni keskkooli lõpuni sain mina 29 rubla toitjakaotuspensioni. Ülikooli või ka kutsekooli ajal poleks seda keegi enam maksnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 13:13; 29.02 08:50; 29.02 09:21; 01.03 19:00; 02.03 18:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )


Esileht Pereelu ja suhted Õnn peitub ikka küll rahas, tänapäeval!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.