Esileht Ilu ja tervis Päeval tervislik elu, öösel vastupidi

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: Päeval tervislik elu, öösel vastupidi

Postitas:
Kägu

Kes nälgimisest rääkis? Sa lase oma kinnismõtetest lahti. Mu päevane režiim on täiesti normaalne elurežiim, selline nagu see peakski olema, ei mingeid liialdusi, kõike on mõistlikult.

Kui kõike nii mõistlikult oleks, siis ei oleks seda öist veini joomist ja pelmeenide praadimist.

Ütlen veelkord – selle käitumise ajendiks ei ole nälg ega saamata toitained, vaid mingid psühholoogilised probleemid. Miski on puudu, aga see miski ei ole toit, kuid toidu tarbimine aitab seda puudust leevendada (mõnutunnet tekitada).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorry, aga naised, kes tervislikust toitumisest rääkides mainivad salatit, ei tea toitumisest muffigi. Nii ka sina.

Mis mõttes? Ilma salati, st köögi- ja puuviljadeta on võimalik tervislikult toituda? Kõik toidupüramiidid, taldrikureegel jne, puhas jama?

On teatud vanema generatsiooni esindajad, enamasti mehed, kes ei võta mingit salatikraami suu sissegi, ja tervis peab neil tõesti tugev olema, et nad kõigi oma haigustega nii vanaks on suutnud elada.

Kas sa arvad, et teemaalgataja mainutud “salat” tähendab, et ta sööb päeval lihtsalt muu toidu juurde salatit? Või demagoogitsed niisama?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa arvad, et teemaalgataja mainutud “salat” tähendab, et ta sööb päeval lihtsalt muu toidu juurde salatit? Või demagoogitsed niisama?

Olen teemaalgataja. Jah, just seda see “salat” tähendabki. Et toidukord sisaldab salatit.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa arvad, et teemaalgataja mainutud “salat” tähendab, et ta sööb päeval lihtsalt muu toidu juurde salatit? Või demagoogitsed niisama?

Olen teemaalgataja. Jah, just seda see “salat” tähendabki. Et toidukord sisaldab salatit.

Kas see on sinu arvates mingi tasakaalustatud toitumise näitaja? Palju sa päevas oma toiduga valku saad? Palju on eesmärk?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salat taldrikul ei muuda tõesti toitu veel tervislikuks või tasakaalustatuks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on sinu arvates mingi tasakaalustatud toitumise näitaja?

Salat taldrikul ei muuda tõesti toitu veel tervislikuks või tasakaalustatuks.

Ei. Ja ma pole seda ka väitnud. Koodnimi “salat ja värk” tähistas korralikku sööki.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on sinu arvates mingi tasakaalustatud toitumise näitaja?

Salat taldrikul ei muuda tõesti toitu veel tervislikuks või tasakaalustatuks.

Ei. Ja ma pole seda ka väitnud. Koodnimi “salat ja värk” tähistas korralikku sööki.

Oma päevasest valgukogusest ei näi sul aimugi olevat, aga targutad midagi toitainetest. Ma ei eksinud, et salati-jutu naised ei tea toitumisest muffigi. Näksi aga päeval salatit edasi ja murra pead, miks õhtul pelmeenide järgi isutab. Samal ajal pane ülbelt tarka, kuidas sul on kõik nii tasakaalus ja korralik 😀

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma päevasest valgukogusest ei näi sul aimugi olevat, aga targutad midagi toitainetest.

Sulle ilmselt näib veel palju asju – näiteks, et kõik peale sinu on lollid, eriti naised, kes salatit söövad. Ma söön piisavalt kodujuustu, muna, kana ja kala. Ära palun muretse minu valgukoguse üle. Ma muidugi hetkekski ei arvanudki, et sa muretsed.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma päevasest valgukogusest ei näi sul aimugi olevat, aga targutad midagi toitainetest.

Sulle ilmselt näib veel palju asju – näiteks, et kõik peale sinu on lollid, eriti naised, kes salatit söövad. Ma söön piisavalt kodujuustu, muna, kana ja kala. Ära palun muretse minu valgukoguse üle. Ma muidugi hetkekski ei arvanudki, et sa muretsed.

Kui sa ei oska vastata lihtsale küsimusele, kui palju sa päevas toiduga valku saad/peaksid saama, siis ära palun ka targuta midagi toitainetest ja tasakaalust.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei oska vastata lihtsale küsimusele, kui palju sa päevas toiduga valku saad/peaksid saama, siis ära palun ka targuta midagi toitainetest ja tasakaalust.

Küsimus on tõesti lihtne. Ja ma ei ole kooliõpilane, et ma su testküsimustele vastama peaksin. Kelleks sa end õige pead?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei oska vastata lihtsale küsimusele, kui palju sa päevas toiduga valku saad/peaksid saama, siis ära palun ka targuta midagi toitainetest ja tasakaalust.

Küsimus on tõesti lihtne. Ja ma ei ole kooliõpilane, et ma su testküsimustele vastama peaksin. Kelleks sa end õige pead?

Mulle ei pea sa midagi vastama, mul on niigi juba selge, mis su probleem on. Sina tulid siia nõu küsima oma imelike isude kohta ja sulle on mitu kasutajat ka vastanud, mis on su probleemi tegelik põhjus – tasakaalustamata toitumine päeva jooksul – aga sa ei taha seda tunnistada millegipärast ja saed ikka mingit oma jura edasi. Lase käia siis, kui ise nii tark oled.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei pea sa midagi vastama, mul on niigi juba selge, mis su probleem on.

Ok, mulle jäi millegipärast mulje, et sa justkui nõuad vastust ja kui ma ei vasta, siis järelikult ma vastust ei tea 😀

Aga sinu lahke loaga räägiks nüüd päris teemast edasi. Ja päristeemaks ei ole toitainete puudus ega valed toitumisharjumused. Põhjus on psühholoogiline, nagu olen korduvalt öelnud.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei pea sa midagi vastama, mul on niigi juba selge, mis su probleem on.

Ok, mulle jäi millegipärast mulje, et sa justkui nõuad vastust ja kui ma ei vasta, siis järelikult ma vastust ei tea ????

Aga sinu lahke loaga räägiks nüüd päris teemast edasi. Ja päristeemaks ei ole toitainete puudus ega valed toitumisharjumused. Põhjus on psühholoogiline, nagu olen korduvalt öelnud.

Psühholoogiline võib ikka tekkida ka sellest kui sa sööd päeval 4-5 korda, aga näiteks üks vahepala koosneb porgandist ja teine ala ühest munast. Või kui see on teistmoodi psühholoogiline ehk mingid töö või isikliku elu probleemid on ajendiks, siis tuleb esmalt nende probleemidega tegeleda, mitte iga hinna eest toiduprobleemile keskenduda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei pea sa midagi vastama, mul on niigi juba selge, mis su probleem on.

Ok, mulle jäi millegipärast mulje, et sa justkui nõuad vastust ja kui ma ei vasta, siis järelikult ma vastust ei tea ????

Aga sinu lahke loaga räägiks nüüd päris teemast edasi. Ja päristeemaks ei ole toitainete puudus ega valed toitumisharjumused. Põhjus on psühholoogiline, nagu olen korduvalt öelnud.

Jah, ma ei nõua vastust, sest sain juba aru, et sa seda ei tea. Laia nüüd edasi.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või kui see on teistmoodi psühholoogiline ehk mingid töö või isikliku elu probleemid on ajendiks, siis tuleb esmalt nende probleemidega tegeleda, mitte iga hinna eest toiduprobleemile keskenduda.

Eks ma olen otsinud, mis see põhjus võiks olla – no kõik on suures plaanis justkui hästi, aga midagi on puudu, mingi nišš hinges on täitmata. Keeruline on välja mõelda, mis see miski on – ainus, mida ise oskan arvata, on naudingu ja rõõmu puudumine, mida siis püüangi hea toidu ja alkoholiga tekitada. Küllap aitaks ka mõni uus armusuhe, aga ei taha ju – oma pikaajaline suhe midagi sellist enam ei paku. Eks seepärast teiste samalaadse kogemusega inimeste käest küsingi, et kuidas nad on jagu saanud või milles põhjuse leidnud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ma olen otsinud, mis see põhjus võiks olla – no kõik on suures plaanis justkui hästi, aga midagi on puudu, mingi nišš hinges on täitmata. Keeruline on välja mõelda, mis see miski on – ainus, mida ise oskan arvata, on naudingu ja rõõmu puudumine, mida siis püüangi hea toidu ja alkoholiga tekitada. Küllap aitaks ka mõni uus armusuhe, aga ei taha ju – oma pikaajaline suhe midagi sellist enam ei paku. Eks seepärast teiste samalaadse kogemusega inimeste käest küsingi, et kuidas nad on jagu saanud või milles põhjuse leidnud.

Siit mina loen välja, et igav on. Miks need rikkad koduperenaised muidu jooma ja basseinipoistega amelema hakkavad. Leia endale eesmärk ja tegevus ja ongi asi lahendatud,

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nauding ja rõõm on puudu, siis mõtleks, et mis varem seda mulle pakkus ja võtaks need asjad uuesti ette. Või mõtleks, mida ma olen alati teha tahtnud, aga mingil põhjusel on tegemata ja hakkaks otsast tegema. Ega niisama istudes midagi paremaks ei lähe, tuleb tegutsema hakata. Või mine vabatahtlikuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit mina loen välja, et igav on. Miks need rikkad koduperenaised muidu jooma ja basseinipoistega amelema hakkavad. Leia endale eesmärk ja tegevus ja ongi asi lahendatud,

Tõesti, sarnaneb igavusega. Aga miks see igavus siis ainult just hilisõhtul pimedas tekib? Miks ma päeval ei tunne teda? Mingi seos melatoniiniga? Milline?

Kui nauding ja rõõm on puudu, siis mõtleks, et mis varem seda mulle pakkus ja võtaks need asjad uuesti ette. Või mõtleks, mida ma olen alati teha tahtnud, aga mingil põhjusel on tegemata ja hakkaks otsast tegema. Ega niisama istudes midagi paremaks ei lähe, tuleb tegutsema hakata. Või mine vabatahtlikuks.

Jahnoh, päeval ma ju tegutsengi, teen kõike, nii asju, mis meeldivad, kui ka asju, mida vaja teha. See hall pilv tuleb peale õhtul. Mõnikord saan temast jagu lihtsalt magama minekuga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhtul jõuab abikaasa koju v, et pimedas kõik halvaks muutub v?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene on väsinud, siis eneseregulatsioon nõrgeneb, see on piiratud ressurss. Väga paljud inimesed, kes näiteks mahavõtmisega tegelevad, suudavad terve päev toitumiskavast kinni pidada ja õhtul kukuvad õgima. Samas pole inimene piisavalt väsinud, et magama jääks. Teiseks on õhtul ikka see tunne, et nüüd võib ennast lõdvaks lasta, sest tubli päev ju seljataga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, hakka õhtuti käsitööd tegema. Siis ei taha samal ajal toiduga sõrmi määrida. Ja kui kell 00:20 millegi järele isutama hakkab, tee süda kõvaks ja mine magama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häda selles ongi, et pole mingit vajadust tööle minna. Milleks?

Aja mõistlikuks täitmiseks. Suurem osa inimesi, kellel pole rahalist vajadust tööl käia, käivad ikkagi tööl, et end teostada ja oma aega mõttekalt sisustada. Neil on ambitsioon midagi ära teha, mitte elu lõpuni niisama tiksuda.

Iga töö pole veel eneseteostus ega millegi “ära tegemine” (nt müügimehed – mingi ebavajaliku jura teistele inimestele pähe määrimine on millegi ära tegemine? Saavutus?) ja ilma palgatööta olek pole veel niisama tiksumine. Inimene, kes ilma tööl käimata oma aega mõistlikult täita ei oska, peab küll puruloll olema.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes ilma tööl käimata oma aega mõistlikult täita ei oska, peab küll puruloll olema.

Perekoolis istumine ja teiste halvustamine aitab mõnel ilusti oma elu ära täita ja päevi õhtusse saata, paistab…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub seda kirjeldust lugedes, et sulle on välina “mina” väga oluline ja teistele näitadki, et oled tubli trennihunt, kes muuhulgas väga tervislikult sööb, aga “millegipärast ikkagi kaalus muudkui juurde võtab”. Öösel, oma kodus, kus teised ei näe ega kuule, on turvaline end täis parkida jälle.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub seda kirjeldust lugedes, et sulle on välina “mina” väga oluline ja teistele näitadki, et oled tubli trennihunt, kes muuhulgas väga tervislikult sööb, aga “millegipärast ikkagi kaalus muudkui juurde võtab”.

Paraku ei vasta tõele – ma suhtlen üldse väga väheste inimestega ning minu eluviisidest ehk trennidest ja toitumisest teab üldse vast paar inimest peale otsese perekonna. Mul pole kombeks töökaaslaste või vanade tuttavatega oma elukommetest rääkida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku ei vasta tõele – ma suhtlen üldse väga väheste inimestega ning minu eluviisidest ehk trennidest ja toitumisest teab üldse vast paar inimest peale otsese perekonna. Mul pole kombeks töökaaslaste või vanade tuttavatega oma elukommetest rääkida.

Mis ilus elu see siis on, kellegagi ei suhtle, tööl ei käi, midagi asjalikku ei tee. Selline elu ongi ju üsna tühi ja ei tee õnnelikuks. Siis leiabki inimene mingeid alternatiive lõdvestumiseks.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub seda kirjeldust lugedes, et sulle on välina “mina” väga oluline ja teistele näitadki, et oled tubli trennihunt, kes muuhulgas väga tervislikult sööb, aga “millegipärast ikkagi kaalus muudkui juurde võtab”. Öösel, oma kodus, kus teised ei näe ega kuule, on turvaline end täis parkida jälle.

Ah, pole ta mingi trennihunt. Tavaline naine, kes nüüd suve lähenedes oma menüü (oma tarkuse piires) miinusesse tõmbas ja ei saa aru, mida ta teeb.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, pole ta mingi trennihunt. Tavaline naine, kes nüüd suve lähenedes oma menüü (oma tarkuse piires) miinusesse tõmbas ja ei saa aru, mida ta teeb.

Jälle üks kägu, kes teab kõige paremini, mida teine kägu endast tegelikult kujutab…

Minul oli siis, kui laps väike oli, harjumus õhtul telekavaatamise kõrvale millegagi maiustada: et olen päev läbi hästi tubli olnud ja nüüd on laps magama pandud, lasen ennast täiega lõdvaks. Kusjuures ega ma päeval ka mingit dieeti ei pidanud, sõin kõike, mida tahtsin, kaalu-ega terviseprobleeme pole mul kunagi olnud. Lõpetasin selle ära, sest tunnistasin, et see on lihtsalt üks halb harjumus, mis pikas perspektiivis kindlasti on ebatervislik. Eks alguses kippus mõte ikka selle toidu peale minema, aga aitas see, et ma ei ostnudki koju niisuguseid asju, mida olin harjunud õhtuti sööma (jäätis, kohukesed, magusad jogurtid). Praeguseks võib neid mul kodus olla ja õhtul nad mulle meelde ei tule.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli korterikaaslane, kes päev otsa suutis mõne salatiliblega läbi saada ja siis öösel sõi külmkapi (minu söökidest) tühjaks. Päevane kaloridefitsiit lihtsalt nii suur.

Muidu minu keha esimene reaktsioon väsimusele on süüa tahta (mitte magama minna). Selle teadvustamine ja unehügieen enam-vähem aitab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ilus elu see siis on, kellegagi ei suhtle, tööl ei käi, midagi asjalikku ei tee. Selline elu ongi ju üsna tühi ja ei tee õnnelikuks. Siis leiabki inimene mingeid alternatiive lõdvestumiseks.

Mis mõttes tööl ei käi? Pole midagi sellist väitnud. Käin küll. Ja asjalikku teen päeval palju. Ka töövälist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )


Esileht Ilu ja tervis Päeval tervislik elu, öösel vastupidi